Canadees Fauquier alleen in het begin maakte het Haarlemmer erg moeilijk Tom Okker enige Nederlandse winnaar Alvarez ook in gemengd - met mej. E. Sluyter - dubbel goed Jeugdige Nederlandse B-ploeg kreeg van Evreux weinig kans Snelle wandelaars op eerste Nijmeegse vierdaagsedag Druk interlandseizoen voor de Nederlandse amateurboksers Donner weer aan de kop na zevende ronde IBM-toernooi BREDERODETOERNOOI IN SANTPOORT BEGONNEN NIELAND Alvarez is zo'n clown Enters en Boelen naar Duisburg Henk Peters reed sterk in Canada Grote spanning in testmatch WOENSDAG 28 JULI 1965 13 Dames Adrie Lasterie raakte Europees record kwijt -r-. if Koersen in Hilversum Tom Okker heeft gisteren in de eerste ronde van het door regen en kou ge plaagd open tenniskampioenschap van Kennemerland op de Brederodebaan in Santpoort zijn supporters koude rillingen bezorgd. Hij startte tegen de Canadese Davis Cupspeler Fauquier allerminst overtuigend, plaatste onzuiver, liet zich bij het oplopen regelmatig passeren, en kwam zodoende al snel op een 0—3 achterstand. Okker is nu eenmaal een slow starter, maar gisteren kwam hij al snel op temperatuur. Hij liet de Canadees niet voor de tweede keer zijn service doorbreken en toen het eenmaal 1—3 was ging hij meteen maar door. Hoewel de Canadees hard terugvocht werd de pressie van Okker hem teveel. De Haar lemmer kwam op 4—3, maar toen bleek hij niet te kunnen doorbijten. De greep verslapte iets en Fauquier wist zich al mopperend op zichzelf weer op gelijke hoogte te werken. Toen op 5—5 Okker echter opnieuw de service van zijn tegenstander doorbrak was het gebeurd: 7—5. In de tweede set hield Fauquier tot 2—2 stand. Toen bleek hij niet meer bestand tegen de passeerslagen van Okker, die een beter gevoel voor de positie demonstreerde, en zijn eigen service verder niet meer verspeelde (6—3), M/MAAAAMWVWSA/IIWWWV/WVWWVVVVVVWVVVVVVWVWMA/W WWOO^AOOe^WVVVVWWWWVVWVVVVWWVVVVVVWVVt Ondanks het slechte weer was het gis teren op de eerste dag drukker dan men had verwacht. Buiten de 350 passe par- touts, die men al heeft verkocht, werden er gisteren ook nog 126 dagkaarten geno men. De kou maakte het verblijf wel on aangenaam, maar de wedstrijdleiding bleef voor vertragingen vrijwel gespaard. Wel moesten de spelers viermaal de kleedkamer opzoeken, maar de vertragin gen waren steeds van korte duur. Er werd dan ook precies volgens schema gewerkt. Meestal waren de spelers zelfs voor, doordat er vele twee setters bij wa ren en de long sets dun waren gezaaid. Toch stond de leiding nog voor één pro bleem: het oproepen van spelers was niet zo eenvoudig, omdat de omroepinstallatie wel de baan, maar niet het buffet kon bereiken. En juist daar waren vele spe lers en speelsters te vinden, veelal gebo gen over een kop hete soep of een warm worstje etend, wel de twee lie velingsgerechten op deze koude dinsdag. In deze ruimte waren natuurlijk ook de onvermijdelijke speelkaarten op vele ta feltjes te zien. Op de tribune daarentegen kon men de Santpoorter Nieland aantreffen, die dit jaar het districtskampioenschap in Haar lem heeft gewonnen en in het toernooi in Beverwijk in de finale tegen de Noordhol- Cees Nieland landse kampioen Tervoort zegevierde. Hij zat er met gemengde gevoelens, want het is nu,wel leuk tegen een bekend man als Alvarez te mogen spelen, maar het is ook zwaar. „Het is zo'n clown" verzucht te de Santpoortse hoop, „als dat me maar niet uit mijn spel haalt. Ik hóóp ook op een beetje windstil weer, want ik zoek het in zuiver plaatsen en als het hard waait lukt dat niet." Het lukte achteraf niet en het verschil tussen de twee spelers was zelfs nogal pijnlijk duidelijk. Maar Nieland is dan ook een typisch voorbeeld van een speler, die niet meer de periode heeft meege maakt, toen jonge spelers kansen kregen verder op de tennisladder te klimmen ,,Die steun, die de bond aan de jeugd geeft, is zo'n tien jaar geleden begonnen Toen ik jeugdspeler was ik ben nu 31 moest je het veel meer op eigen kos ten en risico doen en kreeg je geen kans eens een half jaar naar het buitenland te gaan. Ik ben wel in Frankrijk geweest, maar moest dat allemaal zelf betalen. Ik heb er bij gewerkt en dat is niet erg maar om op zo'n manier aan de top te komen is erg moeilijk." Het peil van het Nederlandse tennis is omhoog gegaan, daarvan is Cees Nieland wel zeker, niet alleen wat de top betreft, maar ook voor wat betreft de basis „Maar tien jaar geleden hadden we ook talent genoeg, alleen, het werd er niet uit gehaald," zegt hij nog eens. De zege van Okker was de enige over winning, die een Nederlandse speler op deze dag behaalde. Piet van Eysden leek er tegen Brebnor in de eerste set dichtbij te komen, maar daarna zakte zjjn tempo. Brebnors service bleek zowel in de tweede als in de derde set verder onneembaar voor de Nederlander, die steeds meer ont moedigd raakte en tenslotte de ene fout na de andere maakte. Een verrassing was het spel van Weyer- man in de partij tegen Carpenter. De Canadese kampioen kogelde er op los, maar Weyermans defensie was zo goed, dat hij steeds meer ging forceren met fataal ge volg. In de tweede set controleerde de Canadees zijn slagen beter. Hij kreeg door de grotere spreiding betere kansen aan het net en buitte die goed uit tegen de toch wel erg eenzijdige Weyerman, die zijn lobs nu voortdurend uit zag gaan. Voor de winnaar van het Haarlemse kampioenschap was tegen de Columbiaan Bill Alvarez weinig eer weggelegd. De Santpoorter Nieland raakte uit zijn doen toen twee volgens hem goede serviceballen uit werden gegeven en tegen het slagvaar dige spel van Alvarez, de winnaar van vorig jaar, had hij toen weinig meer in te brengen. Jan Tervoort kon de Zuidafrikaan Saul met listige ballen nog wel eens ver rassen, maar verder dan een eervolle nederlaag kwam hij toch niet. Holleman was blij, dat hij tegen kanonnier Hoogs nog vier games had gekregen, meer dan de Duitser Braun tegen Stone, die er rustig op los scoorde; en Van Splunter tegen de oppermachtige Pimentel. Bij de damesenkelspelen viel het goede spel van mej. De Jongh op. Zij zal van daag tegen Judy Tegart echter wel niet verder meer komen. De meisjes Ter Metz toonden veel aanleg evenals de zusjes Slui ter, die ook in de mixed hun capaciteiten toonden. In de gemengde dubbels was de merk waardigste partij die tussen Alvarez en mej. E. Sluyter en Crump en mej. Sandulf. Alvarez heeft nog nooit mixed gespeeld, weigerde het ook nu, maar was door de voorzitter van de wedstrijdcommissie, de heer Vogelzang, toch maar ingedeeld. Al varez maakte er aanvankelijk niets van, maar langzaam maar zeker kreeg hij er lol in en toen hij eenmaal mej. Sluyter rustig haar deel van het werk liet op knappen groeide de combinatie naar grote hoogte. Na 06 werd het 63, 61! De uitslagen waren: Herenenkel: K. N. Fletcher (Australië) W. Macdonald (Nederland) Macdonald n.o., G. C. Bluett (Engeland)M. Osuna jr. (Moxico) 64, 6—3, C. W. Stubs (Austra lië)E. Knol (Nederland) 63, 60, C. S. Brebnor (Zuid-Afrika)P. van Eysden (Nederland) 2—6, 6—1, 6—1, I. S. Pimentel (Venezuela)Han van Splunter (Nederland) 60, 6—1, A. K. Carpenter (Canada)H. Weyerman (Nederland) 57, 62, 60, R. S. Werksman (U.S.A.)B. L. Higgins (Australië) 64, 63, D. Sanderlin (U.S.A.) R. F. Keidie (Australië) 61, 62, R. A. J. Hewitt (Australië)D. Stradmeijer (Ne derland) 61, 86, J. Saul (Zuid-Afrika) J. Tervoort (Nederland) 63, 63, W. Al varez (Columbia)C. J. Nieland (Neder land) 60, 60, A. J. Stone (Australië) W. Braun (Duitsland) 61, 6—0, T. S. Ok ker (Nederland)H. Fauquier (Canada) -5, 6—3, W. H. Hoogs (U.S.A.)—J. Holle man (Nederland) 63, 61, J. Mukerjea (India)J. D. C. Crump (Engeland) 75, 64, D. D. Phillips (Zuid-Afrika)J. Sung (Hongkong) 63, 62. Damesenkel: Mej. K. de Jong (Neder land)mej. L. Janssen-Venneboer (Neder land) 64, 64, mej. C. A. Castell (U.S.A.) mej. J. Sluyter (Nederland) 26, 16, mej. M. Pegel (Zweden)mej. D. Yspaard (Nederland) 75, 16, 63, mevr. R. A. J. Hewitt (Australië)mej. L. ter Metz (Ne derland) 62, 75, mej. J. G. Morris (Rho- desië)mevr. I. Aalders-Koster mevr. Aal- ders n.o., mevr. Baars-Wienese (U.S.A.) mej. E. Borgerding (Ned.) 60, 60, mevr. K. Onstein-Okkermej. E. Emanuel (Zuid- Afrika) 61, 63. Tom Okker begroette het echtpaar Hewitt, toen dat in Santpoort op de Brederode-banen arriveerde; mrs. Hewitt kreeg een handkus. De Naarden-zwemster Adrie Lasterie is dinsdag haar laatste Europese record kwijtgeraakt. De 2 min. 18,2 seconden, waarmee zij op 26 augustus 1961 in Black pool Europees recordhoudster werd op de 200 meter vrije slag, werd dinsdag in Ro me door Daniële Beneck met tweetiende seconde overtroffen. De Italiaanse zwem ster zwom in een solo-race tegen het hor loge een tijd van 2 min. 18,0 seconde. De twee zonder stuurman van Willem III, bestaande uit Enters en Boelen, heeft dinsdagavond op de Bosbaan een retourtje naar de Europese roeikam- pioenschappen voor heren in Duisburg (26 t.m. 29 augustus) verdiend. In de trial, die geroeid moest worden omdat de finale van het nummer twee zonder stuur man zaterdagavond bij de nationale kam- pieonschappen door de stormachtige wind een onregelmatig verloop had, versloe gen de Willem IH'ers stadgenoten Luy- nenburg en Van Montfrans (Nereus) met een halve taftlengte. De strijd ging vrijwel voortdurend tus sen deze twee ploegen. Alleen op de eer ste duizend meter speelde ook Triton nog een rol in de voorste linie, maar daarna werd de race een aangelegenheid tussen Willem III en Nereus. De laatsten lieten zich na 1250 meter verrassen door een for midabele tussensprint van Willem III, dat hiermee een voorsprong van bijna twee lengten bevocht. In de resterende 700 meter lanceerde Nereus een lange te genaanval, maar de Willem Ill-mannen hadden voldoende reserves over om die op te vangen. In de finale van het na tionale kampioenschap hadden Luinen- burg en Van Montfrans gezegevierd. De uitslag van de trial was: 1. Willem III 6.59.0; 2. Nereus 7.00.0; 3. Triton; 4. Laga. De Fransman Claude Senicourt heeft de derde etappe van de Ronde van St. Lau rent, een rit over 210 km van Levis naar Sherbrooke, gewonnen in 6 uur 20 min 30 sec. vóór de Engelsman Richard Good man, met wie hij een voorsprong van twintig seconden had op de derde aanko mende, de Pool Pavlovski. Behalve Seni court die na de ravitaillering op 124 km na de start er alleen vandoor was gegaan, maar ruim twaalf kilometer verder door een groep van vijf renners was ingehaald, onderscheidde zich in deze zware etappe met veel klimmen en dalen ook onze landgenoot Henk Peters, die steeds mee in de slag is gegaan en tenslotte als zes de zou eindigen. Toen Senicourt in de eindfase een twee de aanval lanceerde, was alleen Goodman hem in staat te volgen. Deze aanval zou beslissend zijn. Op 1 min 42 sec plaatsten zich als derde en vierde de Belg Pauwels en de Canadees Dandre. Peters had een achterstand op Senicourt, die een bonifi catie van een halve minuut kreeg, van 2.04. Behalve door het geaccidenteerde terrein was de rit ook zwaar door de wind, waartegen de renners op moesten tornen, en de regenbuien. In het algemeen klassement leidt na de derde etappe de Belg Henri Pauwels met een tijd van 17.20.26, op de tweede plaats gevolgd door Dandre op 12 seconden en op de derde door Goodman op 2.51. Pe ters staat zesde op 5 min 18 sec., terwijl Ad van Kemenade en Dies Kosten in het algemeen klassement respectievelijk de 22e en 24e plaats innemen op 15 min 6 sec en 16 min 26 sec. In het ploegenklas- sement leidt België voor Polen, terwijl Nederland op de derde plaats komt met een achterstand van 14 min 10 sec. VOETBAL De Engelse le divisie voetbalclub Blackburn Rovers speelt op 11 augustus in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen Blauw Wit en op 15 augustus te Groningen tegen G-V.A.V. Gemengd dubbel: Mej. Morris en Hoogs mej. Jansen Venneboer en Osuna 67, 64, mej. Ter Metz en Carpentermej. Sandulf en Bluett 64, 60, mej. Ter Metz en Fauquiermej. J. Sluyter en Stone 36, 16, mevr. Onstein en OkkerJ. Tervoort en mej. Sheriff-Mukerjea 46, 36, mej. Borgerding en Saulmej. Yspaard en Sung 86, 63, mej. E. Sluyter en Alvarez mej. Pegel en Crump 06, 63, 61, mej. De Jong en Higginsmej. Castell en San derlin 61, 61. De oefenwedstrijd honkbal die het Ne derlands B-team gisteravond in Amster dam-West tegen de Evreux Normans ge speeld heeft, heeft de bondscoaches Gos- tick en Urbanus weinig perspectieven ge boden. De B-ploeg versterkt met wer per Ton ter Neuzen nam in de eerste innings met 3-0 de leiding, doordat de Ame rikaanse werper Lane controle miste, maar daarna was het gebeurd met de Ne- Dinsdagmiddag omstreeks vijf uur wa ren te Nijmegen de bureaus van de 49ste vierdaagse afstandmarsen vrijwel uitge storven. Een eenzame figuur, niet in al te beste conditie, meldde zich hier en daar nog af. Het was wel een opvallend contrast met voorgaande jaren, want juist tussen halfvijf en halfzes was mees tentijds het gedrang van de op hun basis terugkerende wandelaars. Deze eerste dag van de 49ste vierdaagse kenmerkte zich door haast. Zowel de militairen als de burgerdeelnemers hadden het oog merk zo vlot mogelijk kilometers af te leggen. Immers de rustgelegenheden op deze eerste dag onder de Betuwse vruchtbo men, altijd onder de wandelaars bijzon der gewaardeerd, moest men vrijwel af schrijven. Het was er drassig en onbe haaglijk. Niet wegens de neerslag van dinsdag, maar omdat in deze uitwringbare zomer nu eenmaal zoveel vocht de vorige dagen was neergedaald, dat niemand zich aangetrokken voelde, de moede ledema ten uit te strekken, d.w.z. prijs te geven aan de malse natheid van de groene zo den. Er werden veel rustperioden overge slagen, eenvoudig door gebrek aan droge weiden. Bovendien waren de proefloka len aan weerszijden van het parcours (in Eist en in Oosterhout en in andere enthousiast meelevende Betuwse dorpen) overbevolkt. Dwars tegen hun schema in liepen de meesten dus langer en in hoger tempo, dan ze teyoren met intense zorg vuldigheid hadden berekend. Regen is er nauwelijks gevoeld, die eer ste dag en dat was een enorme meeval ler na de druipende maandag. Maar het staat wel vast dat een groot aantal wan delaars geforceerd het eindpunt bij de be minnelijke dames en heren aan de bu reaus heeft bereikt. De getrainde wandelmensen en onder dezen moet het merendeel van de militai ren worden gerangschikt, kunnen zich wel enige afwijkingen van het schema Een groots opgezet toernooi, waaraan door de sterkste Europese boksers zal worden deelgenomen, zal het sluitstuk vormen van het komende internationale seizoen. De Nederlandse boksbond die dit evenement organiseert ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan, heeft van alle landen in principe al toezegging ontvan gen. Uitgenodigd zijn 22 boksers uit 10 verschillende landen: Rusland (2), Polen (2), Tsjeelioslowakije (2), Roemenië (2) Frankrijk (3), Engeland (3), Wales (2), België (2), Oost-Duitsland (3), Luxem burg (1). De wedstrijden worden in Rot terdam en Amsterdam gehouden. Op 21 en 22 april zijn de voorronden van het toernooi, waaraan tevens door 18 Neder landse topamateurs zal worden deelgeno men, in de Amsterdamse Apollohal, op 25 april komen de finalisten in de Rotter damse Rivièrahal in de ring. Het seizoen begint voor de Nederlandse topamateurs al vroeg. Van 26 augustus tot en met 2 september zal in de Roe meense badplaats Constanza een toernooi worden gehouden, waarvoor ook de Ne derlandse boksbond een uitnodiging heeft ontvangen. Onder leiding van de Amster damse instructeur Nelis Bisschop en de voorzitter van de N.B.B., de heer Willy Kregel (Groningen), zullen vlieggewicht Jan Huppen (Amsterdam), welterge- wicht Jacques Roossien (Groningen), halfzwaargewicht Rudy Lubbers (Amster dam) en zwaargewicht Lolle van Houten (Leeuwarden) de reis naar Roemenië ma ken, waar deze jonge boksers weer wat meer ervaring zullen kunnen opdoen. In oktober begint dan een uitwedstrijd tegen Wales, waarvoor een A-ploeg zal worden aangewezen. Pas in december zal de Nederlandse ploeg weer voor eigen pu bliek boksen. In de Groningse Harmonie staat op vrijdag 10 december de zware interland tegen West-Duitsland op het pro gramma. Een maand later (de juiste da tum is nog niet bekend) komt de Neder landse ploeg in Kopenhagen uit tegen De nemarken. De Nederlandse kampioen schappen, die in maart worden verwerkt zullen de laatste mogelijkheid vormen voor de Nederlandse topamateurs om zich te kwalificeren voor het grote internatio nale toernooi, dat het hoogtepunt zal wor den van het boksseizoen. veroorloven, maar volgens de kenners zullen in de gelederen van de lichtvaar- digen en dat zijn dan meestal de niet- unformdragenden, ernstige bressen wor den geslagen in de komende dagen. Van de 12.412 deelnemers, die dinsdag hun startkaart lieten afstempelen, bereikten er 12.294 de finish. Op de eerste dag waren er dus 118 uitvallers. Op de eerste dag van de 12de vier daagse van de Nederlandse wandelsport bond (NWB), die via Loenen en Beekber gen en terug over Ugchelen voerde, telde het wandellegioen geen uitvallers. Er gingen 's morgens 1377 wandelaars van start en een even groot aantal meldde zich in de loop van de middag aan. Toen om klokslag 6 uur dinsdagmorgen de eerste vijftigers op pad gingen, viel er een miezerig regentje, maar al spoedig klaarde het weer op en konden de plastic regenjassen definitief worden opgebor gen. Het NWB-bestuur verraste vier wan delaars bij de start met anjers omdat zij hun verjaardag vierden. Twee deelne mers kregen bloemen omdat zij zich had den verloofd, «adat zij elkaar bij de vier daagse van het vorige jaar voor het eerst hadden ontmoet. De EHBO had vrijwel niets te doen omdat de temperatuur bij zonder goed was en bovendien op de eer ste dag de klachten sporadisch voorkomen. Woensdag trekt het wandelleger naar Radio Kootwijk, Nieuw Milligen en Hoog Soeren, waarbij de vijftigers nog een flinke omweg over Kootwijk maken. Woensdagmorgen om vier uur reeds ver trokken de eerste wandelaars uit Nijmegen voor de tweede dag van de vierdaagse, die als belangrijkste pleisterplaats onderweg heeft Wychen. Van de 12.294 deelnemers, die dinsdag de finish van de eerste wandel dag haalden, lieten er woensdagmorgen 94 verstek gaan, zodat totaal 12.200 wande laars op pad zijn. Op de tweede dag van de Apeldoornse vierdaagse zijn onder een zwaar wolken dek, waaruit motregen viel, 1.875 wande laars vertrokken voor de tweede route van de vierdaagse. Grootmeester Jan Hein Donner heeft dinsdag in de zevende ronde van het IBM-toernooi de leiding weer alleen in handen genomen. Hij zegevierde in een korte, door prof. Barendregt frivool op gezette partij. De Joegoslaviër Bruno Parma, die zijn echtgenote in Amster dam verwelkomde, schoof een snelle re mise met Karaklaic. De Joegoslaviër zak te daardoor naar de tweede positie, maar heeft nog alle kansen, omdat hij in de laatste ronde (met zwart) aantreedt te gen Donner. De eerste twee worden op hun beurt bedreigd door de Hongaarse routinier Szabo. Deze bracht na harde strijd in een paardeneindspel tegen Zuidema een plus pion tot gelding. De ontmoeting Bouw meester—1Trifunovic werd in een handom draai remise. Filip en Langeweg span den zich iets meer in, maar maakten van hun partij evenmin iets spectaculairs (remise). In de meestergroep kwam Szilagyi vas ter op kop. Vanuit een zeer slechte stand versloeg hij De Graaff, die het eindspel zeer zwak speelde. De uitslagen van de partijen die giste ren voor de zevende ronde van het IBM- toernooi werden gespeeld, luiden: Grootmeestergroep: Bouwmeester Trifunovic 14-FilipLangeweg 14-V2 KaraklaicParma V2 - 14DonnerBaren dregt 1-0; SzaboZuidema 1-0. Stand na 7 ronden: 1. Donner 5%, 2. Parma 5, 3. Szabo 414, 4. Trifunovic 4, 5-7. Barendregt, Bouwmeester, Filip 3, 8-9. Karaklaic, Langeweg 214, 10. Zuide ma 2. Uitslagen meestergroep 7de ronde: Mi- lic—Orbaan 14-14; Karper—Plater 14-14; De GraaffSzilagyi 0-1; De RooiHar: toch V2 - 14GhitescuEnevoldsen 1-0. De stand is nu: 1. Szilagyi 6% pnt, 2. Ghitescu 5 pnt, 3. Milic 4 pnt, 4. t.m. 6. Enevoldsen, Hartoch en Karper allen 3% pnt, 7. Plater 3 pnt, 8. t.m. 10. De Graaff, Orbaan en De Rooi allen 2 pnt. Bruno Parma, die maandag gelijk met Donner kwam, maar gisteren opnieuw een half punt achterstand opliep op de Nederlandse grootmeester. SCHAKEN. De vierde partij van de twee kamp tussen de Deen Bent Larsen en de Rus Michael Tal in de halve finale van het kandidatentoernooi voor het wereldkam pioenschap schaken is na 41 zetten afge broken met goede winstkansen voor Lar sen. De stand in deze tien partijen tellende tweekamp is V/2Vit. WIELRENNEN. Piet Cooremans heeft gisteren het eerste deel van de zesde etappe van de Ronde van Joegoslavië ge wonnen. Hij legde 60 km af in 1.54.45 en finishte met een half wiel voorsprong op de Joegoslaaf Zivkovic. derlandse tegenstand. Na zes innings er was toen bijna twee uur gespeeld werd het aardedonker en stopte hoofd* scheidsrechter Van Klingeren de match. De stand was op dat moment 9-4 voor de Amerikanen. Het oefenprogramma van het Neder landse honkbalteam dat eind augustus zijn Europese titel gaat verdedigen in Madrid, bevat dit jaar slechts weinig oefenwed strijden tegen Amerikaanse teams. Toch is het een goede gedachte van de TC ge weest om bij elk bezoek van een Ameri kaans legerteam ook het jeugdteam te la ten profiteren. Gisteravond kwam er van de oefening tegen de Evreux Nor mans weinig terecht, want de weersom standigheden waren voor honkbal onge schikt. Bij het B-team begon A-werper Ter Neuzen op de heuvel en hij hield de Amerikanen in de eerste innings van de honken. Het B-team daarentegen scoorde drie runs in zijn eerste innings op het ongecontroleerde werpen van Lane. Toen Greco nog in de eerste innings het wer pen overnam, was het echter gebeurd met de Nederlandse aanvalsdrift. Alleen Van Ewijk scoorde nog in de vierde innings dankzij een homerun. De Amerikanen daarentegen bleken sterke hitters. In de tweede innings moest Ter Neuzen een punt toestaan (3-1) in de volgende slagbeurt werd het 3-4, toen der- dehonkman Beringen een foutje maakte en de Amerikanen Small en Knight verre tikken gaven. De klap van Knight was goed voor een homerun. In de vijfde in nings -de stand was toen 5-4 voor de Evreux Normans kwam Van Lieshout op de plaat en op deze lefthander scoor den de Normans nog vier runs (4-9). Vanavond speelt Nederland A een licht- wedstrijd in het Pim Muiier sportpark te gen Evreux. Om de overwinning te behalen in de eerste crickettestmatch van de serie van drie tussen Engeland en Zuid-Afrika moest Engeland op de laatste dag 191 runs scoren. Dat was een onmogelijke opgave en uiteindelijk moesten de Engel sen nog vechten voor een draw. De score werd: Zuid-Afrika 280 en 248, Engeland 338 en 145 voor 7. De kans op een Engelse zege werd ni hil, toen John Edrich, die dit seizoen meer runs had gescoord dan welke bats man ook, aan het hoofd werd geraakt door een bal van fastbowler Peter Pol lock. Hij had op dat moment zeven run» op zijn naam staan. De Brit leek aan vankelijk in staat om later op de dag zijn plaats aan bat weer in te nemen, maar zijn toestand verergerde. Hij werd naar het ziekenhuis gebracht. Vermoede lijk heeft hij een hersenschudding. De match bleef spannend tot tegen het einde van de speeltijd de staartbatslieden van Engeland defensief gingen spelen, na dat Colin Cowdrey met een snelle 37 aan de kant was gezet. uiiprijs (1500 m): 1. Emberiza S. 2.23.8, 1.35.#: 2. Eronica W.; 3. Elan Vital. Tot.: win. 2,40, pl. 1,40, 1,70, 2,20, COV. 6,20, koppel 6,70. Zeearend-prijs (2000 m): 1. Zabdra H. van Sophia 2.55.9, 1.27.1; 2. Adrie Norton; 3. Bentor- pise. Tot.: win. 29,10, pl. 5,80, 3,50, 2,30, cov. 10.70, koppel 30,10, trio 5092,—. Waterhoen-prijs (2000 m): 1. Ciconia S. 2.54-1, 1.27.1; 2. C. van Rood en Noot; 3. Celia Spencer. Tot.: win. 2,30, pl. 1,90, 1,70, cov. f 3,90, koppel 6,80. Grote Juli-prijs (2000 m, le afdeling): 1. Win»- ston Hanover 2.50.0, 1.25.0; 2. Bravour S.; S. Xanthos Narciso. Tot.: win. 2,90, pl. 1,20, 1,30, f 1,30, cov. 4,20, koppel 7,80. Adelaar S.-prijs (2000 m): 1. Art Erebus 2.49.3, 1.24.7; 2. Alice van Hagheweyde; 3. Woud snip S. Tot.: win. 4,—. pl. 2,—, 2,60, 8,30, cov. f 6,40, koppel 4.60, trio 962,30. Grote Juli-prijs (2000 m, 2e afdeling): 1, Xuthus T. 2.47.7, 1.23.9; 2. William Z.; 3. Fritf Hanover. Tot.: win. 8,80, pl. 1,70, 1,80, cov. koppel 5,80. Condor-prijs (2040 m): 1. Beautiful Boy 3.01.1, 1.29.0; 2. Diamantvink; 3. Admiral Volann. Tot.: win. 45,70, pl. 5,50, 2,80, 2,70, cov. 6,90, koppel f 12,—. Boekvink-prijs (2000 m, le afdeling): 1. Zilver Kid 2.50.8, 1.25.4; 2. Xandover; 3. Zaita Hanover Tot.: win. 2,40, pl. 1,50, 2,50, 1,80. cov f 7,60, koppel 6,90, trio 83,30. De totale omzet bedroeg 194.853,50.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 13