AGENDA Frits Bourquin zoekt contact met Tweede-Kamerleden J> TROS verhoogt contributie voor 1966 tot vijf gulden Kort en bondig BRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN' PINGO Laatste „skutsje" uit binnenvaart Kleuter door haar vader overreden Geen hoog hotel in Vrouwenpolder Mr. Luns met vakantie naar Italië Slaapwandelaartje valt van dak Zestienjarige bekent 40 aanrandingen Vijf vakantiegangers bij aanrijding omgekomen Den Haag wil in 10 jaar 1,5 miljard investeren Nog meer regen Na aanrijding doorgereden en auto verstopt zuilen we een luik in be WOENSDAG 28 JULT 1965 Voortbestaan vrijwillige kustbewaking komt in discussie Haarlem Velsen-IJ midden Beverwijk Slecht eindexamenresultaat bij MMS was niet onverwacht WEERRAPPORTEN I Turfschipper J. de Vries uit Rien in de Friese gemeente Hennaarderadeel, eige naar van het enige Friese „skutsje" (bin nenvrachtschip met zeilen) dat nog in ac tieve dienst was, zal met zijn werk op houden. De Friese „skutsjes" worden nu dus alleen nog gebruikt voor het wed- 'trijdzeilen. Het voortbestaan van de kustbewaking door vrijwilligers zal ter discussie worden gesteld op het congres van kustbrigades van Nederland, dat op 16 oktober op de Scheveningse pier wordt gehouden. Het congres wordt georganiseerd door de Haagse vrijwillige brigade tot het redden van drenkelingen, die dit jaar het gouden bestaansfeest viert. Deskundigen zullen worden uitgenodigd om op het congres, waarop een paar hon derd leden van reddingsbrigades uit ons land worden verwacht, hun meningen kenbaar te maken over de mogelijkheden voor het voortbestaan van de vrijwillige reddingsbrigades en eventueel over de wij ze waarop zij hun taak kunnen vervullen. Dit deelde het bestuurslid van de Haag se brigade, de heer H. B. ZuidArijk, mee. Gedurende het congr-es zal op en onder de pier een expositie zijn van groot en klein reddingsmateriaal. c De Hoeksteen (Santpoort), vandaag 20 u Orgelconcert door Marie-Claire Alain. Openluchttheater (Bloemendaal): van daag 20.15 u.: Het folkloristische dans theater „Les Compagnons de la Claire Fontaine". Grote Kerk (Grote Markt): donderdag 1516 u.: Orgelconcert door de deelne mers aan de Zomeracademie. BIOSCOlEN Cinema Palace, vandaag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De vermetele ridder Pardail lan", a.l. Van donderdag af 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Stierenvechters", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „James Bond contra dr. No", 14 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „School voor striptease", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Zo was het Wilde Wes ten", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De superman van de geheime dienst", 14 j. Minerva, vandaag 14.30 u.: „Vier rak kers en een oude jeep", a.l.; 20.15 u. „Tanze mit mir in den Morgen", a.l. Van donderdag af 1430 u.: „Mijn vriend Ka zan", a.l.; 20.15 u.: „Tom Jones", 18 j. Rembrandt, 10.30 u.: „Het Popeye Festi val", a.l. en van donderdag af 10.30 u. „In het paleis van de waterkoning", a.l. 14. 16.15, 19 en 21.15 u.: „Goldfinger", 18 j Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 uu „Blue Hawaii", a.l. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De tijger van de zeven zeeën", 14 j. Studio, vandaag 10.30 u.: „De vrijbui ters van het woud", a.l.; 14 15, 19 en 21.15 u.: „Wat een vrouw", a.l. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u: „Moord voor het voetlicht", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Zaterdagavond geopend van 20.30-22.50 u„ met kaarslicht en klas sieke muziek. Tot en met 7 september. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de eeuw tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur. Vishal (Grote Markt): „De landman en de muze". Expositie van prenten, tekenin gen, schilderijen en aquarellen. Geopend van 10-17 u.: zondags van 13-17 u. Tot 30 augustus. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u en van 20-24 u. Expositie van tekeningen en grafiek van Jan Baptiste de Winter. Tot 1 augustus. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13) Expositie van schilderijen aquarellen, tekeningen en etsen van di verse kunstenaars. Dagelijks van 1020 u. Tot 7 augustus. Bootzaal: „100 ambach ten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 1020 u. Klassiek grammofoonpla- tenconcert van 2022.30 u. Dinsdag ge sloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum van Looy (hoek Kamperlaan): Fototentoonstelling van „De Muggen" en de „Groupe des Huit", Dagelijks geopend van 10-17 u. en 's zondags van 13-17 u. Tot 15 augustus. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede), Expositie van schilderijen van Cor Hak en plastiek van Kees Verkade. Op werkda gen geopend van 1922 uur, op vrijdag van 19.3022 uur. Tot 1 augustus. Linnaeushof (Bennebroek): Tot 1 no vember openluchttentoonstelling van voorjaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9-18 u.; golfbaan tot 21 uur. Pannekoekenhuisje (Bloemendaal): Ex positie over Thijsse's Hof. Dagelijks van 917 uur. Tot 1 september. DIVERSEN De Waagtaveerne (Spaarne/Damstraat): elke avond Cobi Schreijer, m.m.v. Alex Campbell, 's Morgens en 's middags de monstraties van oude ambachten. Zondags gesloten. Vleeshal (Grote Markt): dagelijks 14.30 u.: Voorstellingen van poppentheater Merlijn, behalve zondags. Tot 28 augustus. Ruïne van Brederode (Santpoort): Elke avond een half uur na zonsondergang avondverlichting en klankbeeld tot 23 uur. Raadhuisplein (Zandvoort), donderdag 20 30 u.: Concert door de Tiroler Boeren- kapel uit Haarlem. Raadhuis Heemstede, donderdag: Raad vergadering Heemstede. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 23 juli). De vreemdelingendienst van het mi- I nende activiteiten. Dergelijke activiteiten nisterie van Justitie houdt zich bezig met zijn nog niet geconstateerd. Elke buiten- de heer Frits Bourquin, de 37-jarige ex- lander, die zich schuldig maakt aan het Hagenaar die als genaturaliseerd Zuid- bedrijven van ongewenste, politieke acti- afrikaan voor enkele weken uit Johannes- viteit kan Nederland worden uitgewezen burg naar Den Haag is teruggekomen om Naar wij uit kringen van de Tweede te trachten de „Ton van Luns" ongedaan Kamerfractie van de C.H.U. vernemen is te maken. het niet waarschijnlijk, dat de heer Bour quin met één hunner rechtstreeks contact De Nederlandse regering heeft een ton heeft opgenomen. Dat dit niet met zeker- beschikbaar gesteld aan het bekende De- heid valt te zeggen ligt aan het feit, dat fence and Aid Fund. Volgens de heer Bour- verschillende Kamerleden met vakantie quin is dit door de Verenigde Naties zijn. Mr. C. H. Bos, de specialist voor aanbevolen fonds, een organisatie, die buitenlandse zaken in de C.H.U.-fractie, sabotage-daden, gericht tegen de Zuid- verklaarde uitdrukkelijk niet door de heer afrikaanse regering, steunt. De ex-Ha- Bourquin te zijn benaderd. Mr. Bos zou, genaar zal niet worden ontvangen door mi- gezien zijn specialisme, de figuur zijn nister Luns. Dat kan ook niet, want de waarmee Bourquin zich het eerste zou minister van Buitenlandse Zaken is van- moeten verstaan. Ook de secretaresse van daag met vakantie naar het buitenland de C.H.U.-fractie, jonkvrouwe mr. C. W. vertrokken en wordt niet voor 20 augustus I. W. I. Wttewaal van Stoetwegen, is nog terugverwacht. De heer Bourquin zou wel- niet door de heer Bourquin benaderd, licht tot na 20 augustus in Den Haag kun- Men wijst erop dat een Kamerlid meest- nen blijven, maar ook dan zal hij al iemand die daarom verzoekt ontvangt, niet door de minister worden ontvangen, maar met nadruk verklaart men dat dit Hoofdinspecteur T. J. van Dien, chef beslist niet wil zeggen, dat men ook met van de inlichtingendienst van de Haagse deze persoon in zee gaat. Een zegsman politie, houdt zich gereed om een nader van de heer Bourquin heeft verklaard dat onderzoek in te stellen als het ministerie de Zuidafrikaan wel contact heeft met hem daarom verzoekt. Men wijst er in één of meer leden van de Kamerfractie kringen van de vreemdelingendienst op, van de C.H.U. Dit kan door de partij niet dat men niet kan toestaan, dat een buiten- worden bevestigd. Wel heeft de heer lander van Nederlanders geld aanneemt Bourquin een afspraak met de voorzitter voor het bedrijven van gezagsondermij- van de A. R. Tweede Kamerfractie de heer B. Roolvink. Deze zal hem volgende week dinsdag ontvangen. Deze afspraak is voor hem gemaakt door de journalist M. I A. Cageling, die onlangs met een pro- apartheidsartikel in 't C.H.-weekblad „De I Nederlander" nogal beroering wekte in de C.H.U. (De Zuidafrikaanse ambassadeur in Den Haag, dr. J. J. Fouché, was niet voor commentaar beschikbaar. De heer Bourquin heeft zich nog niet vervoegd bij de ambassade. WOENSDAG 28 JULI City, 20 u.: „Im Schwarzen Rössl". De Hoeksteen, Santpoort-Zuid. 20 uur: Orgelconcert door Marie-Claire Alain. Ruïne van Brederode: Iedere avond bij I gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon; klankbeeld van poëzie en muziek. Voorlichtingscentrum „Stichting Rijn-1 n mond-Noordzeekanaal, Semafoorduin IJ- ,e.!_ ®n van ,e TROS, die een gulden muiden; geopend voor individuele bezoe- ^"""ïbutie voor het lopende jaar hebben kers woensdag van 15 tot 16 en zaterdag betaald, zullen bij de lidmaatschapskaart van 11.30 tot 12.30 u.; voor groepen aan- dfe hen wordt toegezonden een verzoek vragen bij de stichting Havengebouw, Am- ^,n"en spoedig mogelijk de tot vijf gul sterdam, tel. 020-220665, of Gemeentelijke verhoogde contributie voor het jaar Voorlichting Velsen, Raadhuis, tel. 4036. 9f,b te voldoen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Hiermee wil de leiding van de TROS Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 de regering tegemoetkomen in haar eis tot 12 en 14 tot 16.30 u. dat een zendvergunning pas kan worden _TTTaangevraagd, als een organisatie min- DONDERDAG 29 JULI stens tienduizend leden telt die een jaar- City. 20 uur: „H« d.jbo.t, Am, 'S.,, Vermeulentmiseum, Cultural Centrum, dagelijks (behalve zondag). 9.30 aan de Herengracht te Amsterdam, is het ledental inmiddels opgelopen tot 132.000 Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel I efu kijdrage van 1i„„-, .mo vllr êulaen is de TROS zich ervan bewust i/w ifl%n n zondag). 9.30 dat er enjge weerstand bij de leden moet en 14 tot 16.30 u. WOrden overwonnen. Men krijgt immers i vooralsnog absoluut niets terug voor ziin pSoïs-'m w leestaal en bibliotheek, geid. Het innen van de contributie voor le n 1945. 10 tot 12.30 u., filiaal Velsen- ig66 zal dan ook gepaard gaan met een Te Oostrum in Friesland is het vier ja rig dochtertje van de timmerman-aanne mer E. P. Visser uit Oostrum omgeko men onder een auto, bestuurd door haar eigen vader. Toen de heer Visser met zijn personen auto een tegemoetkomende boerenwagen zou passeren, sprong van de drie kin deren, die achter deze wagen liepen, zijn vierjarig dochtertje Christina achter de wagen weg vlak voor de auto. De vader kon een aanrijding niet voorkomen. Gistermiddag is de dertienjarige Her man Pater uit Leersum op rijksweg 12 tussen Maarsbergen en Veenendaal op slag omgekomen toen hij per rijwiel de rijks weg overstak. Hij werd aangereden door een personenauto, bestuurd door een inwo ner uit Arnhem, die de op de rijbaan fiet sende jongen niet meer kon ontwijken.* De Kroon heeft beslist dat in het duin gebied bij Vrouwenpolder geen torenge bouw mag komen. Een aantal andere recreatieve voorzie ningen, zoals de stichting van een wa tersportcentrum met jachthaven, de bouw van een hotel langs het Veerse meer, de bouw van een groot complex zomerhui zen en de stichting van een aantal kam peerterreinen, is door de Kroon goedge keurd. De minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, is gistermiddag met zijn echt genote met een Italiaans lijntoestel van Schiphol naar Rome vertrokken. Hij zal enkele weken vakantie houden in Italië. tot 12 en 14 tot 16.30 u. Noord: 10 tot 12 u. Ruïne van Brederode: Iedere avond bij omringend natuurschoon; klankbeeld van poëzie en muziek. grootscheepse propaganda-actie. De zendinstallatie op het REM-eiland gunstig weer verlichting van kasteel en I ™,Lt?z,fetermijn worden gede- nmrinöend notnnrcoVinnn b-itmn I rnonteerd. Dit heeft mr. H. J. Sluyter, rechtskundig vertegenwoordiger van de Panamese eigenaresse van het REM-plat- form en de zendinstallatie verklaard, naar aanleiding van het besluit van de officier van Justitie te Amsterdam, mr. J. F. Hartsuiker, om van vervolging der verdachten in de REM-affaire af te zien zodra de zekerheid bestaat dat de instal latie hier te lande niet meer kan worden gebruikt. WOENSDAG 28 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Inci- dent op Cyprus" Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Vreemde bed gezellen". Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, na aanvraag te bezichtigen, Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur en 19-21 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122, van 9 tot 18 uur: Expositie van moderne grafiek. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwyk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. DONDERDAG 29 JULI Kennemer Theater, geen filmvoorstel-1 lingen. Luxor Theater, 19.30 uur: „West side story". (Eén voorstelling). Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- I phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger-1 straat 70, gesloten. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend I van 15 tot 21 u. 299. Een lamp was niet nodig om het Oosterwjjk, openbare leeszaal geopend briefje te lezen, want het schijnsel uit de van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van ^es 'u!as sterk genoeg om de letters 15 tot 21 u. duidelijk te kunnen zien. Meerestein, openbare leeszaal geopend „Aan de vinder van de fles," las Bram- van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van mctje voor. „De fles blijft dobberen tot 15 tot 17 u. I dat het schip met de twee diamanten in de buurt is. Dan zal de fles door licht- Galerie Boumans, Breestraat 122, van signalen de aandacht trekken. Breng, als 9 tot 18 uur: Expositie van moderne ge een eerlijk man zijt, de diamanten te- grafiek. I rug. Ge hebt ze daartoe slechts tegen el De demontage zal geheel geschieden op kosten van de Panamese maatschappij. Waar de onderdelen na demontage in en trepot zullen worden opgeslagen wilde mr. Sluyter liever niet zeggen. Het zal in ieder geval in de buurt van Schevenin gen zijn. Wat er gaat gebeuren met het REM-eiland is de vertegenwoordiger van de Panamese maatschappij niet bekend. Voor de bezitters van aandelen van de Volksaandelen Trust n.v. (V.A.T.) heeft de gang van zaken rond het t.v.-eiland geen enkele consequentie. In de in augustus 1964 uitgegeven prospectus van de V.A.T. staat uitdrukkelijk vermeld: „Wij wijzen erop dat wij geen eigen-aar van het zend-centrum zijn: slechts het volledige gebruiksrecht is door de buiten landse eigenaresse afgestaan." De V.A.T is dus geen "eigenaresse van het eiland, maar bezit wel alle uitstaande aandelen van de reclame-exploitatiemaatschappij n.v. REM en de n.v. reclame-produktie- maatschappij „Reproma". De veertienjarige Tony ten Buren klau terde gisternacht in zijn slaap op het dak van zijn ouderlijke woning in Borne en viel er af toen hij boven was. Hij liep daarbij inwendige verwondingen op en werd in levensgevaarlijke toestand naar een ziekenhuis in Hengelo gebracht. Een zestienjarige Rotterdammer heeft bij de politie bekend in de afgelopen ja ren in het zuidelijk stadsdeel ongeveer veertig maal meisjes en vrouwen te heb ben aangerand of pogingen daartoe te hebben gedaan. Men kwam op het spoor van de jongen door een telefoontje van een achttienjarig meisje uit Tuindorp, dat vertelde dat zij in haar slaapkamer was lastig gevallen door een buurjongen. Deze was maan dagmorgen vroeg in pyjama door de open staande achterdeur of via het dakraam naar binnen gekomen. Toen bleek dat het meisje bepaald niet van zijn niet mis te verstane optreden gediend was, verdween de jongeman snel Kort daarop kwam een melding binnen dat in Lombardije een meisje door een jongeman was lastig gevallen. Na een korte speurtocht arresteerde de politie van het bureau Boezemsingel op de Van Brienenoordbrug de gezochte jongen Deze droeg over zijn pyjama een panta Ion, die hij van een waslijn had gehaald en een jasje, dat hij had gestolen uit een bouwkeet. Hij liep op klompen, die hij langs de weg had gevonden. Naar aanleiding van de slechte resulta ten van het eindexamen 1965 aan een middelbare meisjesschool, waarbij 29 van de 51 kandidaten voor het examen zijn afgewezen, heeft de staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen, de heer Grosheide, de coördinerend inspecteur en de rayoninspecteur van het gymnasiaal en het middelbaar onderwijs opdracht ge- gegeven deze zaak te onderzoeken. Dit zegt de bewindsman in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Ka merlid de heer Tans (P.v.d.A.). Over de resultaten van dit onderzoek zegt de staatssecretaris onder meer, dat de directrice en leraren van de school wis ten met twee relatief zwakke eindexa menklassen het eindexamen tegemoet te gaan. Er kon dan ook worden verwacht dat een vrij groot aantal kandidaten zou moeten worden afgewezen. De leraren-examinatoren beschikten be houdens één over voldoende examenerva ring. De leraar-examinator zonder exa menervaring heeft naar het oordeel van de gecommitteerde zijn «leerlingen met veel toewijding op het examen voorbe reid. Bij de eindexamens van de scholen voor V.H.M.O. doen zich elk jaar enkele gevallen voor, dat meer dan vijftig per cent van de kandidaten wordt afgewzen. Bij de middelbare scholen voor meisjes (scholen en afdelingen) is dit in de ja ren 1960 tot en met 1964 voorgekomen bij in totaal zeven scholen, dit is per jaar bij bijna één percent van die scho len. In een volgend- jaar waren de resul taten dan steeds aanmerkelijk beter. Bij een brug over het Twentekanaal tussen Goor en Delden zijn vanmorgen omstreeks tien uur vier vakantiegangers bij een verkeersongeluk om het leven ge komen. Een kind werd met ernstige ver wondingen naar een ziekenhuis in Henge lo gebracht. Het ongeluk gebeurde op de helling van de brug, waar een personenauto bij een inhaalmanoeuvre in botsing kwam met een tegemoet komende vrachtauto. Dinsdagavond is op een kruising van twee landbouwwegen in de buurtschap Noordijk, gemeente Neede, de heer J. Mink, bedrijfsleider van de textielfabrieken Jor- daan-Ter Weme te Neede verongelukt. De slechtoffers zijn de 35-jarige heer van de Riet uit Rijssen, zijn vierjarig zoontje, zijn twee zusters en de Duitse mevrouw K. uit Rheine. Natuurlijke dood. Het is zo goed als zeker dat het 21 maanden oude Amsterdamse meisje Elisabeth Montyn een natuurlijke dood gestorven is. Dit is de conclusie, die dr. Zeldenrust gisteren heeft getrok ken na sectie op het stoffelijk overschot van het kind. Dit was zaterdag door de politie in beslag genomen, omdat de huisarts de doodsoorzaak niet vast kon stellen. J. J. Duyvene de Wit. De uit Nederland afkomstige Zuidafrikaanse bioloog Ja cobus Johannes Duyvene de Wit is in het Caldonazzomeer bij Trento ver dronken. Postvertraging. De PTT heeft van de Canadese postadministratie bericht ont vangen dat de postverzending van en naar Canada, als gevolg van een wilde staking bij enige onderdelen van de postdienst in Canada, mogelijk enige vertraging kan ondergaan. Vermist jongetje verdronken. De zesjarige Wencislaus Leonardus Maria Lommen uit Rotterdam, die sinds zaterdagmid dag spoorloos was, blijkt te zijn ver dronken. De Rotterdamse politie heeft het lichaampje dinsdagmiddag uit het water van de Delfshavense Schie op- gedregd. Men heeft vastgesteld dat er geen misdrijf in het spel is. Boerderij uitgebrand. De boerderij „Veld zicht" van veehouder J. Bouwhuis bij Parrega in Friesland is gisteren een prooi van de vlammen geworden. De gemeente Den Haag heeft een in vesteringsplan voor tien jaar opgesteld. Het totaal van de investeringen in deze jaren beloopt ruim 1,5 miljard gulden, exclusief de woningbouw. Met dit richt- plan wil Den Haag op meer verantwoor de wijze de jaarlijkse investeringsplannen samenstellen. Bovendien wil het aantonen dat de gemeente binnen het keurslijf van de tegenwoordige financiële verhoudingen zeer noodzakelijke projecten niet kan uit voeren. Het gemeentebestuur is van oor deel dat het leningplafond voor Den Haag aanzienlijk moet worden verhoogd, ook al omdat Den Haag volgend jaar tal van grote projecten moet uitvoeren, onder meer het kostbare project van de lozing van rioolwater in zee. De investeringen voor 1966 belopen dan ook volgens het plan 200 miljoen gulden. In een toelichting heeft wethouder mr, W. A. Schouten meegedeeld dat de ge meente slechts in uiterste financiële nood zal overgaan tot verkoop van gemeente lijke eigendommen. kaar te wrijven. Ondertekend: Ramses". „De toneelspeler?" vroeg Karo. .„Nee, de Pharao," zei Bram bedrukt. „Het schijnt dat wij zijn diamanten als boordlichten gebruikendat konden wij ook niet weten toen Sinbad de Zee man ze ons gaf. We moeten ze terugbren gen." „Maar het is misschien een valstrik," zei Karo angstig. „Bedenk, wat er de vorige keer gebeur de toen één diamant werd opgewreven." De herinnering aan het avontuur met de ontdekking van Amerika deed Tutu al op vliegen om in het topje van de mast een veiliger plekje te zoeken. „Niet wrrrijven.klonk zijn kras sende stem van boven. „Wel.we zullen er een nachtje over slapen," besliste Bram. „Bij zonsopgang zal ik een beslissing nemen." DAM HOEVEN WE NIEU HELE MAAL OM HET HUIS TE LOPEN ALS W6 IETS 6EWICHTI6S TE VERTELLEN HE88ÊN MUUR, TUSSEN ONZ6 KAMERS MAKEN Z EN KUNNEN WE WAT PRATEN,. EN OPHOUbEN WANNEER EEN VAN TWEE 6EEN ZIN MEER. HEEFT JA.60ED! 1846. A COPENHAGEN De rijkspolitie in Achtkarspelen heeft een 37-jarige autosloper uit Surhuister- veen gearresteerd, die heeft bekend zater dagnacht in zijn woonplaats de 53-jarige voetganger G. Scholte uit dezelfde ge meente te hebben aangereden en daarna zonder stoppen te zijn doorgereden. De heer Scholte kwam bij het ongeval om het leven. De man, die terugkeerde van een ver- jaarspartij in Harkema Opeinde waar hij enkele glazen bier had gedronken, heeft na het ongeval de beschadigde auto ver borgen onder het hooi in een boerderij. Vermoedelijk door tips is de politie er achter gekomen waar de auto stond. Kind verdronken. In het kanaal Alkmaar- Kolhorn onder de gemeente Heerhugo- waard is de achtjarige B. Bruin bij het spelen verdronken. Het KNMI deelt mee: Van de Azoren tot Frankrijk, Zwitser land, Italië en de Balkan strekt zich een hogedrukgebied uit. Langs de noordflank hiervan voert een krachtige westelijke luchtstroming storingen van de oceaan naar de Britse eilanden en onze omge ving. Eén van deze storingen bereikte vanmorgen ons land met regen, die toen voornamelijk ten noorden van de grote rivieren viel. De wind wakkerde aan uit zuidwestelijke richting. Het regengebied zal het gehele land passeren, maar na een tamelijk korte periode van droog weer, moet morgen opnieuw regen wor den verwacht, omdat dan weer een vol gende oceaanstoring tot ons land zal doordringen. Het uitzonderlijk slechte en natte zomerweer blijft dus nog steeds voortduren. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. m e a a M a e5 Den Helder regen wzw 16 2 Vpenburg regen wzw 18 2 Vlissingen regen zzw 17 0.1 Eelde regen wzw 17 2 De Bilt regen zw 17 8 Twente regen zw 17 4 Eindhoven geheel bew zw 17 0 Z.-Limburg geheel bew. zw 17 0 Helsinki half bew. w.st. 18 0-3 Stockholm zwaar bew. wzw 20 2 Oslo licht bew. nnw 17 0.1 Kopenhagen regenbui w 18 7 Aberdeen regen ono 14 8 Londen regen zzw 18 0.# Amsterdam regen zw 16 18 Brussel zwaar bew. zzw 17 0 Luxemburg geheel bew zw 17 0 Parijs zwaar bew. zw 18 0 Bordeaux onbewolkt w.st. 23 0 Grenoble onbewolkt w.st. 22 0.1 Nice half bew. nnw 27 0 Berlijn geheel bew w 17 1 Frankfort geheel bew. zw 20 0 München licht bew. zzw 17 2 Zürich licht bew nnw 17 0 Genève onbewolkt w.st. 20 1 Locamo licht bew. w.st. 25 0 Wenen zwaar bew- wnw 22 0.5 Innsbruck half bew. w.st. 20 0 Belgrado half bew. zw 24 0 Athene onbewolkt w.st. 35 0 Rome onbewolkt w.st. 28 0 Barcelona half bew. nnw 26 0 Madrid zwaar bew. n 31 0 Mallorca zwaar bew. ws.t. 30 0 Lissabon onbewolkt nw 30 0 Woensdag 28 juli Zon op 4 55 uur, onder 20.37 uur, Maan op 4.13 uur, onder 21.14 uur Donderdag 29 juli Zon op 4.57 uur, onder 20.35 uur. Maan op 5.42 uur, onder 21.45 uur. Maanstanden 28 juli 12.45 uur nieuwe maan. Hoog en laag water ln IJmuiden Woensdag 28 juli Hoog water 3.03 uur en 15.38 uur. Laag water 11.10 uur en 23.41 uur. Donderdag 29 juli Hoog water 3.55 uur en 16.28 uur. Laag water 12.06 uur en uur Het hoog en laag water te Zanavoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2