TOM OKKER Favorieten lieten zich niet verrassen op de tweede dag van Brederodetoernooi WL Werkgever DWS heeft zeventien voetballers in volledige dienst Lute sterke winnaar in Chaam ondervond van Hoogs geen grote tegenstand KEN FLETCHER: Het is hier gezellig Jan Janssen komt nachtrust te kort Peters nog beste Nederlander in Ronde van Canada Alvarez ging in tennisstaking Kans van Donner op eindzege groot Speedwaystrijd om de Gouden Helm Karstens, Post en Van Espen in de sprint geklopt Jan v. d. Horst tweede in Vaejoe DONDERDAG 29 JULI 1965 15 ISii t v «BI Judy Tegart Henny Oorthuis (DEM) in meisjes-atletiekploeg Ml BRL-honkballers naar Europees kampioenschap Alle favorieten zijn in het tennistoernooi op de Santpoortse Brederodebanen nog in de strijd. Maar het is gisteren voor hun beslist niet altijd een walk over geworden. Eigenlijk had Tom Okker het nog het gemakkelijkst. De Amerikaan Hoogs, die aan het net gevaarlijk kan zijn, kreeg van de Haarlemmer vrijwel geen kans naar voren te komen. Aangezien Okker zelf aan het net ook nogal eens werd gepasseerd zocht hij het in een afdoend wapen: harde drives met grote spreiding. Hoogs werd er zo door in de defensie gedrongen, dat hij alleen maar vanuit ongunstige posities naar het net kon komen, zodat dit meestal slecht voor hem afliep. Het was ook gisteren weer koud en nat op de Brederodebanen. Zoveel mogelijk trokken de deelnemers zich dan ook terug in de gezellige ruimte, waar de warme dranken wachtten en de kachel brandde, waar kon worden gekaart en waar ze brieven konden schrijven. Het was nog gemakkelijker dan gisteren, want de op- roepinstallatie reikte nu ook tot hier tot grote vreugde van de heer Vogelzang, die daardoor voor heel wat geloop ge spaard bleef. Onder de velen, die hun heil aan het buffet hadden gezocht, was ook Ken Flet cher, de favoriet voor de eindzege. „Het is een gezellig toernooi," zei hij onmid dellijk, „jammer van die wind en die kou. Wat wij bijzonder waarderen is het grote contact dat je hier met de bevol king hebt door onze inkwartiering bij particulieren. Dat zijn we in andere lan den niet gewend." Fletcher denkt dat hij in een eventuele finale Hewitt of Okker als tegenstander zal krijgen. „Okker is een speler met grote mogelijkheden," zegt hij. „Maar veel zal van hemzelf afhan gen. Er is ten slotte een groot verschil tussen goed tennis en wereldkampioenen- tennis en of hij die kloof zal overbruggen hangt van zijn eigen toewijding af. De mogelijkheden ertoe heeft hij." Miss Wiggill Tekenend voor de omstandigheden waaronder moet worden gespeeld, is de kleding van de deelnemers. Zijn bij de heren Alvarez en Braun degenen, die een lange broek aan hebben, bij de dames zijn het miss Wiggill en miss Walkden. De eerste was gisteren fraai uitgedost in witte trui en witte pantalon. Een mode, die het uitstekend deed, maar die haar toch niet de zege verschafte. Dat was bij de in blauw gestoken miss Walkden an ders, zij won royaal. Wereldkampioen Jan Janssen heeft het momenteel zeer druk. Als drager van de Regenboogtrui is hij uiteraard veel ge vraagd in de reeks criteria, die volgen op de Ronde van Frankrijk maar de vraag is nu nog vergroot door zijn tweede op eenvolgende zege in het puntenklassement van de Tour. De vele contractuele ver plichtingen zijn Jan Janssen natuurlijk niet onwelkom, maar wat hem minder bevalt is het feit, dat hij vaak nachtrust tekort komt door het reizen van de ene wedstrijd naar de andere. De afgelopen dagen zijn wat dat betreft wel zeer zwaar geweest. In de nacht voor de Acht van Chaam, kwam Jan pas om halfvijf thuis van een criterium in Frankrijk. Vier uur later was hij al weer op, want het schoon maken van zijn fiets slaat de Ossendrech- ter nooit over. Na de rit in Chaam schoot er weer geen rust over. Jan moest onmiddellijk op weg naar Marseille, waar vandaag weer een criterium wacht. Waaruit blijkt dat ook het leven van een vedette niet uit louter prettige dingen bestaat. VOETBAL. Jan Dahrs, voorhoedespe ler van de Heemsteedse voetbalclub RCH ral het komende seizoen voor de Amster damse voetbalclub De Zwarte Schapen gaan spelen» In de eerste set liet Okker pas na 5-1 de pressie ietwat varen. In de tweede set kwam Hoogs zowaar met 1-0 voor, maar daarna kreeg hij dan ook geen game meer (6-3, 6-1). Favoriet nummer één Ken Fletcher deed het tegen de Engels man Bluett rustig aan. Hij bepaalde zich ertoe zijn eigen service te behouden, en pas na 5-5 brak hij door. Dat kwam ove rigens niet alleen door het rustige spel van Fletcher, maar ook door het vlijm scherpe plaatsen van de Engelsman, die de tweede set zelfs begon met een ser vice-doorbraak. Fletcher nam onmiddel lijk wraak, en toen de spelers na een korte pauze wegens de regenval terug kwamen, bleek Bluett's ritme gebroken. Ken Fletcher marcheerde onbedreigd naar de winst. De andere Australische favoriet Bob He witt had het tegen de Zuidafrikaan Saul zeer moeilijk. Hij won de eerste set, maar in de tweede kwam de jonge Saul zo goed voor de dag dat Hewitt deze set moest afstaan. En in de derde bleef Hewitt wel in de meerderheid, maar hij moest er toch hard voor werken. Hoogspanning heerste er vooral bij de partij CarpenterPimentel, waarin Car penter steeds sterker ging spelen. In de laatste set leek hij op 5-3 in gewonnen positie, maar op 30-30 manoeuvreerde hij te gehaast en liet hij de servicegame verloren gaan. De op zijn gemak spelen de Pimentel vermoeide de Canadees nu voortdurend met lobs en gemakkelijke drives diep in het achterveld, en Car penter bleek er mentaal niet tegen opge wassen: hij begon de zuiverheid in zijn smashes te verliezen en liep tenslotte on gemotiveerd naar het net op gemakkelij ke batten, Pimentel alle kansen op pas- seerslagen gevend. Hoe sportief de Venezolaan is, toonde hij-op 7-6: op 30-30 sloeg hij een bal uit, maar tot" verbijstëi^ng v'én Carpenter liet de scheidsrechter de slag overspelen, om dat hij niet zeker was van zijn beslissing. „De bal was uit" zei Pimentel en hij ging verder op 30-40. Wat hem niet belet te de game toch in de wacht te slepen en daarmee de partij. Bij de dames had Judy Tegart geen enkele moeite met me.i. K. de Jongh. Gail Sheriff won eveneens gemakkelijk. Ellen Sluyter had geen enkel antwoord op de keiharde forehanddrives van de Australische. Joyce Sluyter deed het te gen Carol Sheriff veel beter. Zij nam aanvankelijk een voorsprong, maar moest uiteindelijk, zij het met klein verschil, toch wijken: 5-7, 5-7. De Rhodesische miss Walkden had tegen mej. L. ter Metz maar weinig tegenstand te overwin nen, haar landgenote miss Morris daar entegen moest, in de eerste set hard wer ken tegen mej. Wiggill, die in 6-6 ineens van slag raakte. Eén Nederlandse is hier nog in de strijd: Jetty Firestone-Baars- Wienese, die met 9-7, 6-4 van mej. Swan won. Bij het gemengd dubbel zorgde het dub bel Hoogsmiss Morris voor een sensatie door Fletchermiss Tegart te kloppen. Fletcher begon in deze mixed steeds slechter te spelen. Hij gaf de indruk niet geheel fit te zijn. In elk geval ligt hier door de weg naar de titel voor Okker en Gail Sheriff nu open. Uitslagen: Herenenkel. Ken Fletcher (Australië) Woensdag zijn in de Ronde van Cana da twee etappes gereden. In beide ritten gebeurde er weinig opwindends. In de vier de etappe, van Sherbrooke naar Drum- mondville over 80 km, ontsnapten enkele kilometers voor de streep de Spanjaard Uribezuria en de Italiaan Casini, die een voorsprong van 18 sec opbouwden. De Spanjaard bleek de snelste. De Pool Paw- lowski won de sprint van het peloton en werd dus derde. De Nederlanders kwamen in de grote groep binnen: Van Kemenade (10), Peters (13) en Kosten (21). Later op de mid'ag werd in Drum- mondsville een criterium over 50 km ge houden. De massaspurt leverde een zege op voor de snelle Italiaan Casini, voor de Canadees Joe Jones en de Belg Rik Pauwels. Alle Nederlanders kwamen in dezelfde tijd als de winnaar (1.10.42) bin nen. Het algemeen klassement onderging uiteraard geen belangrijke wijzigingen. De Belg Rik Pauwels blijft eerste. Henk Peters is als zesde (achterstand 5.46) de beste Nederlander. Van Kemenade is 21ste, Kosten 22ste. SCHAKEN. Ook de vierde partij in de halve eindstrijd van het toernooi om de wereldkampioen schaken te mogen uit dagen is in remise geëindigd. De Rus Tal en de Deen Larsen hebben nu elk twee punten. De partij was eerder afge broken. Judy Tegart, die zich door het Ne derlandse meisje De Jong niet liet verrassen. G. C. Bluett (Engeland) 7-5, 6-3, C. W. Stubs (Australië)V. C. S. Brebnor (Zuid-Afrika) 6-2, 6-4, I. S. Pimentel (Ve nezuela)A. K. Carpenter (Canada) 6-2, 4-6, 8-6, R. S. Werksman (USA)D. San- derlin (USA) 6-1, 7-5, R. A. J. Hewitt (Australië)J. Saul (Zuid-Afrika) 6-4, 3-6, 6-3, W. Alvarez (Columbia)A. Stone (Australië) 6-1, 5-7, 6-3, T. S. Okker (Ne derland)W. H. Hoogs (USA) 6-3, 6-1, J. Mukerjea (India)D. D. Philips (Zuid- Afrika) 3-6, 6-3, 6-2. Damesenkel. Miss J. Tegart (Austra lië)mej. K. de Jongh (Ned.) 6-0, 6-2, miss Carol Sheriff (Australië)Joyce Sluyter (Ned.) 7-5, 7-5, miss M. Pegel (Zweden)—mrs Diepraam (Zuid-Afrika) 6-2, 6-2, miss Walkden (Rhodesië)mej. ter Hetz (Nederland) 6-0, 6-1, miss Gail Sheriff (Australië)mej. Ellen Sluyter (Ned.) 61-, 6-0, mej. Morris (Rhodesië) miss Wiggill (Zuid-Afrika) 8-6, 6-0, mrs Firestone-Baars-Wienesemiss G. S. Swan (Zuid-Afrika) 9-7, 6-4, miss Sandulf (Zweden)miss Emanuel (Zuid-Afrika) 7-5, 6-4. Gemengd dubbel. Miss Morris en Hoogs miss Tegart en Fletcher 4-6, 7-5, 6-3, miss Emanuel en Stubbsmiss Wiggill en Van Eysden 6-3, 7-5, miss Gail Sheriff en Okker—miss Carol Sheriff en Mukerjea 6-3, 6-4, mrs Diepraam en Werksman mej. Ellen Sluyter en Alvarez 4-6, 6-2, 6-4, mr en mrs Hewittmej. De Jongh en Higgins 6-4, 3-6, 6-4. Het Brederodetoernooi heeft zijn. eer ste incident: Alvarez (wie anders) ging in staking omdat hij de scheidsrechter onvoldoende vond. Pas toen voorzitter Vogelzang de stoel beklom wilde hij verder spelen tegen Alan Stone, die het optreden van Alvarez hoofdschuddend had gadegeslagen. Het gebeuren verwekte een dusdani ge opschudding, dat Hewitt en Saul hun partij enige tijd moesten onder breken. Alvarez was tegen Stone aan vankelijk op weg naar een vlotte zege, maar toen hij in de tweede set op 5-2 stond begon hij af te zakken. Toch kwam hij bij 5-4 op 40-0 en dat leek „gesneden koek". Hij verloor echter vijf slagen achtereen en later ook de set. „Dat ik die drie matchpoints ver loor kwam alleen door de scheidsrech ter," zei hij later. Hij bleef mopperen ;n bij de eerste bal in de derde set, die voor Stone „in" werd gegeven, ter wijl hij volgens Alvarez „uit" was, gaf hij er de brui aan. Luidkeels proteste rend kwam hij naar de stoel en later naar Stone gelopen. Voorzitter Vogel zang nam ten slotte de stoel over en toen zweeg Alvarez verder in alle ta len. Hij was trouwens wel tevreden, want Alan Stone kon, ondanks de aan moedigingen van landgenoot Stubs maar niet in zijn spel komen en ver loor vrijwel kansloos tegen de alles- haler Alvarez. „Op gras zou hij geen kans tegen me hebben," zei Stone na de partij, „want dan moet je een service heb ben en die heeft hij niet. Op een lang zaam veld als dit kan hij gewoon de bal in het spel blijven houden." Over de scheidsrechter liepen de meningen van de opponenten uiteen: „Elke game maakte hij drie fouten" sputterde Alvarez na afloop. Stone pre tendeerde ook een exacte berekening: „Hij heeft acht fouten gemaakt. Zeven maal profiteerde Alvarez. Toen ik één keer profiteerde wilde Alvarez meteen ophouden." Het is jammer dat Alvarez door zijn optreden de partij heeft ontsierd. Elke arbiter maakt fouten, het is de kunst voor een goed sportsman zich daarbij neer te leggen. Stone toonde het duide lijk in de slotfase, toen hem een zeer belangrijk punt door een zijns inziens foutieve arbitrage werd onthouden. Hij beet op zijn tong en hield zijn mond. Zo moet het. De antipode van Alvarez was deze dag trouwens Pimentel. Hij corrigeerde de scheidsrechter ook en kele malen. Maar steeds ten gunste van zijn tegenstander In de voorlaatste ronde van de groot- meestergroep van het IBM-lustrumtoer- nooi zijn de posities „bevroren" gebleven. Dit houdt in, dat de kans van de Neder landse grootmeester Donner, om de wed strijd op zijn naam te brengen, uitermate gunstig is. Het belangrijkste treffen was dat tussen Parma en Szabo. In een Sici- liaan pakten beiden de zaken uiterst scherp aan, doch „halverwege" aanvaard de wit plotseling een puntendeling. Nadien werd vastgesteld, dat wit met kans op succes had kunnen voortzetten. Voor Don ner was dit reden direct remise aan te bieden. Zuidema kon in zijn stand geen aanleiding vinden de puntendeling uit de weg te gaan. Voor deze belangrijkste remises die vrij snel op de borden kwamen had den Bouwmeester-Filip en Trifunovic-Ba- rendregt de verzoeningen reeds onderte kend. Voor hen staat er weinig meer op het spel. Zeer langdurig vochten Lange- weg en Karaklaic. De partij ging onver wacht voor de Nederlander verloren, toen die een dreiging van de Joegoslaaf over zag. In de meestergroep is de Hongaar Szi- lagyi reeds overwinnaar. Voor de span ning is dat jammer, omdat hij juist in de slotronde met de sterke Roemeen Ghi- tescu van doen heeft. De uitslagen in de grootmeestergroep zijn: Bouwmeester-Filip %-%; Trifuno- vic-Barendregt Vz-Vz', Zuidema-Donner Vz- Vz\ Parma-Szabo Vz-Vz\ Langeweg-Karak- laic 0-1. Stand na 8 ronden: 1. Donner 6 punten; 2. Parma 5'/2 3. Szabo 5; 4. Trifunovic 4%5/8. Baren- dregt, Bouwmeester, Filip 3Vfe; 9/10 Lan- geweg en Zuidema 2%. Uitslagen meestergroep: Orbaan-Ene- voldsen 0-1; Hartoch-Ghitescu 0-1; Szila- gyi-De Rooi 1-0; Plater-De Graaff 0-1; Milic-Karper 1-0. Stand na 8 ronden: 1. Szilagyi 7% pnt (winnaar); 2. Ghitescu 6; 3. Milic 5; 4. Enevoldsen 4%; 5/6 Karper en Hartoch 3 7/8 Plater, De Graaff 3; 9/10. Orbaan en De Rooi 2 pnt. De Nederlandse meisjes-atletiekploeg, die zondag 8 augustus in Haarlem tegen Frankrijk uitkomt is als volgt samenge steld: 100: W. v. d. Berg (De Keien), W. Kok (ADA); 200: M. Klaassen-Bos (Sa- gitta), W. Bloothoofd (ADA); 800: A. A, Lenzerink (Tubbergen), A. Bosman (Nu- naga); 80 horden: P. van Santen (01.48), J. Stoutjesdijk (Deltasport)Verspringen: M. Klaassen-Bos (Sagitta), C. Nolten (01.48); Hoog: C. Kruk (ADA), A. Zand vliet (LDA); Speer: P. v. Santen (01.48), F. Aberkrombi (Sperwers); Discus: H. Oorthuis (DEM), R. Zandvliet (LDA); Kogel: R. Postema (Nogeon), M. v. d. Kruk (AV 40); 4 x 100: W. Wokke, W. Kok, W. Bloothoofd (allen ADA) en M. Klaassen-Bos (Sagitta). Zestien speedwayrijders starten maan dagavond in het Olympisch Stadion voor de jaarlijkse strijd om de Gouden Helm, Er is dit jaar slechts een wedstrijd op speedwaygebied in Nederland en dat geeft het uitstervende karakter aan van deze tak van de motorsport, hetgeen bo vendien nog geaccentueerd wordt door het feit, dat slechts één Nederlandse cou reur aan de start zal verschijnen: Nico van Gorcum. Deze Hagenaar, die al tien jaar in actie is, is trouwens ook de enige, die capabel is om in het sterke renners- veld aan de start te komen. Favorieten voor de Gouden Helm zijn dit jaar weer veeleer de Engelsman Broadbanks, de Fin Laine en de Zweden Malmquist en Joseffson. ATLETIEK. De Belg Gaston Roelants, olympisch kampioen op de steeple, dia zich dit seizoen heeft voorgenomen om zeker vijf seconden onder zijn eigen we reldrecord van 8.29,6 te komen, zegevier de woensdagavond in Stockholm. Hij won in de snelste tijd van dit seizoen, namelijls 8 min. 30 sec. en bleef slechts 0,4 sec. van zijn eigen wereldrecord verwijderd. (Van onze sportredactie) Rinus Israel is geen opperman meer in dienst van de gemeente Amsterdam, Hij is met ingang van 1 juli 1965 van werkkring veranderd en in dienst getreden van DWS, de Amsterdamse eredivisieclub. Israel is nu van beroep voetballer en heeft de mogelijkheid om in één jaar een bedrag te verdienen, dat varieert van 12.000 tot 20.000, al naar gelang de prestaties van DWS in de komende voetbalcompetitie zullen zijn. Met voetbalinternational Israel zjjn zestien andere spelers, in leeftijd tussen d« 17 (doelman Piet Schrijvers) en 30 jaar (voorhoedespeler Jos Vonhof) in volledige dienst van DWS. Zjj mogen geen andere betrekking aanvaarden. Tegenover het salaris, dat de voetbalclub hun betaalt, moeten zjj de serieuze uitoefening van het voetbalberoep stellen. Behalve voor Israel, Schrijvers en Vonhof geldt dat voor Jongbloed, Flinkevleugel, Pijlman, Burgers, Dijkstra, Lenz, Geurtsen, Temming, Van der Loop, Boogaard, Rensenbrink, Pejjs, Hollander en Wilbret. Zjj zjjn de werk nemers van werkgever DWS. De invoering van het volledig betaald voetbal bij DWS, dat bovendien nog elf semiprofs gecontracteerd heeft, is een revolutionaire stap. De Amsterdamse club is de eerste Nederlandse vereniging, die hiertoe heeft besloten. Achtergrond van het besluit is, dat het bestuur van DWS meent slechts dan aansluiting met de Europese top te kunnen houden, indien de In de Ronde van Frankrijk werd Cees Lute tot tweemaal toe op het nippertje van een etappezege afgehouden. Woens dag kreeg Lute zijn zij het late re vanche. In de Acht van Chaam, Neder lands belangrijkste wielerspektakel, klop te hij in de eindspurt zijn medevluchters Gerben Karstens, Peter Post en Cees van Espen. De prestatie van Lute, die dus de samenwerking van twee Televizieren de baas bleef en in de slotfase tevens de weer in vorm gekomen Post belette weg te komen moet op waarde worden ge schat. Ook al omdat hjj met een kapot zadel de laatste ronden heeft gereden. Het was echter uiteindelijk niet zo ver wonderlijk. De ditmaal weinig spectacu laire „Acht", waarin vedetten als we reldkampioen Jan Jansen en de ijlings in plaats van zijn landgenoten De Rosso en Motta gerecruteerde Italiaan Vittorio Adorni, na enkele „onzichtbare" ronden geruisloos van het toneel verdwenen is namelijk geheel beheerst door het duo Post-Karstens, dat een fraaie krachtsin spanning leverde. Eerstgenoemde is druk doende het voor hem schijnbaar verloren wegseizoen op glorieuze wijze te beslui ten. Karstens loert op een sportwagen, die de prijs is voor de meest regelmatige professional in Nederlandse wedstrijden. Met bovendien een eventuele selectie voor de wereldkampioenschappen in de gedachten zetten deze twee zich dan ook met al hun, niet geringe, talenten in. Post was het eerst weg. Dat was na amper 25 km en pas in de 7de ronde streek de Leide- naar, in het gezelschap van de Deen, Pal- le Lykke, op de sterk roulerende Post neer. In de negende „acht" na 72 km, viel Lykke af en het duurde tot de 15e ronde voor het dommelende peloton ont waakte. De voorsprong was toen inmid- deld tot 1,30 opgelopen. Ofschoon Arie den Hartog zich aan de kop van het peloton geducht weerde, miste de Zuidlander de beslissende sprong. De jonge sterke Jos van der Vleuten, Cees van Espen en de latere winnaar Cees Lute, zagen hun goed georganiseer de inspanningen, met nog drie ronden te rijden, bekroond. Ofschoon de hoofdmacht Lèu,~C,„ «.-J* nog tot op 18 sec naderde, zou de finale zich tussen dit vijftal afspelen. Of liever gezegd tussen een viertal. In de aller laatste lus zagen tienduizenden feestvie rende „wielervrienden" in het voor een dag weer opgesmukte dorp nog een dra ma in zakformaat. De 20-jarige Van der Vleuten, met Lu- te de animator van de kachtige poursui- te, reed enkele honderden meters voor de meet plat. Terwijl Lute vanaf het jury platform de toejuichingen van zijn fans in ontvangst nam, zocht Van der Vleuten zich moeizaam een weg naar de kleed kamer. De pechvolle Brabander werd op nieuw op ongelukkige wijze van een eer volle klassering afgehouden. Het Chaamse wielerfestijn wa? in alle vroegte begonnen met de wedstrijd voor nieuwelingen (80 km) en amateurs (120 km). Bij de jongste categorie legde Tony van Hasselt uit Roosendaal beslag op de eerste plaats. Bij de amateurs werd Har ry Steevens in de sprint geklopt door de pas 18-jarige Rini Pijnen. 1. Cees Lute 160 km in 3 uur, 51 min. 37 sec., 2. Karstens z.t., 3. Post z.t., 4. Van Espen z.t., 5. Deferm (Belg) op 18 sec., 6. Reybroeck (Belg)., 7. Van der Klundert. 8. Cornelissen, 9. Stolker, 10. Boonen (Belg), 11. Van Ginneken, 12. Schroder, 13. Groeneweg, 14. Brandts, 15. De Jong allen z.t. als Deferm. De kopgroep uit de Acht van Chaam. Vooraan rijdt nog Jos van der Vleu ten, die vlak voor de finish ten val zou komen, gevolgd door Gerben Karstens, Cees Lute, Cees van Espen en Peter Post. 1. Pijnen 120 km in 3.58.18., 2. Steevens, 3. Ottenbros, 4. Du Bois, 5. Holst, 6. Schouten, 7. Wagtmans, 8. Nico Lute, 9. Pellenaars z.t. als Pijnen, 10. Harings op 14 sec. De Haarlemmer Jan van der Horst is gisteren tijdens de zeslandenwedstrijd wielrennen, die in het Zuidzweedse plaatsje Vaejoe wordt gehouden tweede geworden in een individuele rit over 30 kilometer. De rit werd gewonnen door de Belg Verschueren die de 30 kilometer aflegde in 1.10.59. Derde was de Belg Rosiers. De Nederlander Jan van Segge- len eindigde op de zesde plaats. Het totaalklassement luidt: 1. België 35 pnt.; 2. Zweden 50 pnt.; 3. Denemar ken 58 pnt.; 4 Oost-Duitsland 59 pnt.; 5. Nederland 68 pnt. en 6. Noorwegen met 98 punten. spelers geheel ter beschikking staan. De grote uitgaven, die DWS op zich heeft ge nomen door voetballers in volledige dienst te nemen, zjjn in ieder geval voor twee jaar gegarandeerd. Bjj een toeschouwers aantal van 22.000 per wedstrijd worden de uitgaven van de profclub DWS gedekt door de inkomsten. Vorig seizoen had de Amsterdamse vereniging een gemiddeld toeschouwersaantal van 17.000. De toe gangsprijzen zullen voor het komende sei zoen niet worden verhoogd. Getracht zal worden 20.000 seizoenkaarten (open zit- tribune) tegen 26 per kaart te verkopen. De profs zijn op 1 juli in dienst van DWS getreden, zij hebben tot 20 juli vrij gehad en zijn sinds die tijd in training. Dat betekent voor hen, dat zij 's morgens om kwart over negen in het Olympisch stadion verschijnen en een kwartier later met conditietraining onder leiding van Chris Berger beginnen. Tot een uur zijn zij bezig. In het voetbalseizoen wordt de conditietraining van 's morgens gevolgd door een voetbaltraining 's middags. Dam hebben zij op maandag een vrije dag, trai nen van dinsdag tot en met vrijdag en komen op zaterdagmiddag bijeen om zich voor te bereiden op de wedstrijd van zon dag. Na de wedstrijd begint hun vrije tijd weer. Alhoewel de profs geen nevenfunctie mogen verrichten zal DWS de sociale be geleiding zodanig ter hand nemen, dat studie en algemene ontwikkeling van de spelers, als voorbereiding op het latere leven, bevorderd worden. Spelers krijgen op hun 32-jarige leeftijd een vrije transfer, alsmede een benefietwedstrijd, tegen een tegenstander, die zij zelf mogen kiezen. De opbrengst van de wedstrijd is geheel voor de speler bestemd. De DWS'ers krijgen een bedrag van 150 per week uitsluitend als trainings vergoeding. Bovendien komen zij in aan merking voor 300 als premie bij een overwinning, 100 bij een gelijk spel en 50 bij een nederlaag. Voor een vriend schappelijke wedstrijd is de minimale ver goeding 100. Voorts worden nog speciale doelpuntenpremies, plaatspremies en een premie van het kampioenschap gegeven. Het betekent, dat de voetballers in een gunstig seizoen f 20.000 kunnen verdienen en in een slecht 12.000. De verhouding werknemer-werkgever betekent ook, dat sociale voorzieningen als kinderbijslag etc. geregeld zijn. Het Nederlandse BRL-honkbalteam vertrekt zaterdagavond 7 augustus naar Augsburg om deel te nemen aan het Eu ropese kampioenschap. Als coaches zullen optreden Glenn Gostick en Van Gulik. Vijftien honkbalspelers zullen de reis naar West-Duitsland meemaken: B. Vakkers (CTC), R. Stoop, J. van Panhuis en Y. Boersman (VUC), R. Sibille (PSV), N. Beenders, J. Naaktgeboren (Schoten), D. Dordtmundt (Terrasvogels), H. de Troye (ABC), J. van Doorn (Blauw Wit), A. van Gelderen, J. Ludenhoff, M. Nusse en R. Stefels (OVVO) en J. van Angelen

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 15