m 69 ,Ons weekblad blijft als altijd de programma's publiceren" AGE Stichting vrijwilligers zoekt naar vakbekwame jongeren KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO en ARACHNE Vakantie in Spanje met auto en geld van de baas Hoofdredacteur van „Televizier": Ook prinses Irene in Porto Ercole Gevangenis in Winschoten tijdelijk buiten dienst „Provo" propageer witte fiets Verzenders van Duitse Lotto-folders betrapt Twee opvarenden van „Soestdijk" gewond Inbrekers gepakt voordat inbraak ontdekt was Dieren verwaarloosd in Amsterdam Misschien even zon t'jdeliji<l cent J DONDERDAG 29 JULI 1965 KOELKASTEN TIMMERMANS VOLKOREN KROKANTBROOD Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk Onjuist antwoord' Personeel naar rijksasiel in Groningen S ts, - I- - A WEERRAPPORTEN la" Een 24-jarige chauffeur uit Rotterdam heeft een veertien-daagse reis naar Span je gemaakt op kosten van het warenhuis waar hij in dienst is, zonder dat zijn chef er overigens iets van wist. De man is nu gearresteerd op beschuldiging van ver duistering van een bestelauto busje en ruim 3000 gulden. Op 12 juli was de chauffeur uitgereden met een wagen vol goederen, die hij moest bezorgen bij klanten. Toen hij niet terugkwam deed het warenhuis enkele dagen later aangifte van 's mans verdwij ning bij de politie. Gisteravond kwam de chauffeur zich op het politibureau mel den. Hij had een prettige vakantie in Spanje gehad, vertelde hij. Op 12 juli was hij zijn bestellingen gaan afleveren. Voor de afgeleverde goederen ontving hij 3000 gulden. Met de lege wagen en het geld was hij toen maar naar Spanje ge reden. Met een lege wagen en zonder geld kwam hij terug. Het zal waarschijn lijk toch wel een dure vakantie voor hem worden Advertentie Marijnen, Philips. Ignis, Siemens, Alaska enz. 132 L reeds vanaf 268.- 5 jaar garantie Gen. Cronjéstraat 14, Haarlem, tel. 62109. Advertentie soorten finnbrod De hoofdredacteur van „Televizier" de heer P. A. G. de Ruwe, heeft op nieuw gereageerd op het onderzoek naar een eventuele schending van het auteursrecht op de radioprogramma's „Wij hebben maar één antwoord op de hele gang van zaken, namelijk onze nummers van de komende weken, waar in zoals altijd de programma's via onze nieuwsgaring volledig worden afge drukt", aldus de heer De Ruwe. „Over dat publiceren van die programma's wordt nu al jaren geprocedeerd en daar uit zal resulteren of wij iets doen dat juridisch niet verantwoord zou zijn. Maar nu het bestel open gaat en „Tele vizier" een potentiële kandidaat is voor de nationale omroepgedachte, menen de omroepverenigingen kennelijk, dat ze er maar eens even op af moeten. Het c BIOSCOlEN Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Stierenvechters", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „James Bond contra dr. No", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „Zo was het Wilde Westen", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De superman van de geheime dienst", 14 j. Minerva, 14.30 u.: „Mijn vriend Kazan", a.l.; 20.15 u.: „Tom Jones", 18 j. Rembrandt, 10.30 u.: „In het paleis van de waterkoning", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Goldfinger", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De tijger van de zeven zeeën", 14 j. Studio, 10.30 u.: „Sjors en Sjimmy op het pirateneiland", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „Moord voor het voetlicht", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken- Zaterdagavond geopend van 20.30-22.30 u., met kaarslicht en klas sieke muziek. Tot en met 4 september. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de eeuw tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur. Vishal (Grote Markt): „De landman en de muze". Expositie van prenten, tekenin gen, schilderijen en aquarellen. Geopend van 10-17 u.: zondags van 13-17 u. Tot 30 augustus. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u en van 20-24 u. Expositie van tekeningen en grafiek van Jan Baptiste de Winter. Tot 1 augustus. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13) Expositie van schilderijen aquarellen, tekeningen en etsen van di verse kunstenaars. Dagelijks van 1020 u. Tot 7 augustus. Bootzaal: „100 ambach ten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 1020 u. Klassiek grammofoonpla- tenconcert van 2022.30 u. Dinsdag ge sloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum van Looy (hoek Kamperlaan): Fototentoonstelling van „De Muggen" en de „Groupe des Huit", Dagelijks geopend van 10-17 u. en 's zondags van 13-17 u. Tot 15 augustus. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede), Expositie van schilderijen van Cor Hak en plastiek van Kees Verkade. Op werkda gen geopend van 1922 uur, op vrijdag van 19.3022 uur. Tot 1 augustus. Linnaeushof (Bennebroek): Tot 1 no vember openluchttentoonstelling van voorj aars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9-18 u.; golfbaan tot 21 uur. Pannekoekenhuisje (Bloemendaal): Ex positie over Thijsse's Hof. Dagelijks van 9—17 uur. Tot 1 september. DIVERSEN De Waagtaveeme (Spaame/Damstraat): elke avond Cobi Schreijer, m.m.v. Alex Campbell, 's Morgens en 's middags de monstraties van oude ambachten. Zondags gesloten. Vleeshal (Grote Markt): dagelijks 14.30 u.: Voorstellingen van poppentheater Merlijn, behalve zondags. Tot 28 augustus. Ruïne van Brederode (Santpoort): Elke avond een half uur na zonsondergang avondverlichting en klankbeeld tot 23 uur; Raadhuisplein (Zandvoort), vandaag 20.30 u.: Concert door de Tiroler Boeren- kapel uit Haarlem. Prinses Irene is gisteren uit Madrid per vliegtuig in Rome aangekomen voor een vacantie in de zomervilla van de Nederlandse koninklijke familie in Porto Ercole. Haar echtgenoot is in Spanje ge bleven. De prinses werd op het vliegveld afge haald door haar moeder. Koningin Julia na reed met haar dochter per auto naar de villa in Porto Ercole, waar prinses Irene enige dagen zal doorbrengen. DONDERDAG 29 JULI City, 20 uur: „Het dagboek van Anne Frank". Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon; klankbeeld van poëzie en muziek. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. VRIJDAG 30 JULI City, 20 uur: „John Goldfarb, kom te rug!" Stadsschouwburg, 20 uur: „De haai van Londen". Ruïne van Brederode: Iedere avend bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon; klankbeeld van poëzie en muziek. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; bovenzaal „De Brulboei": 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u.; filiaal Velsen- Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 19 tot 21 u. R.-k. openbare bibliotheek en leeszaal tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u. DONDERDAG 29 JULI Kennemer Theater, geen filmvoorstel lingen. Luxor Theater, 19.30 uur: „West side story". Galerie Boumans, Breestraat 122, ten toonstelling van moderne grafiek; van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, gesloten. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. VRIJDAG 30 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Vlubber vliegt weer". Luxor Theater, 19.30 uur: „West side story". W. B. Theater, 20 uur: „Gordan, de zwarte piraat". Galerie Boumans, Breestraat 122, van 9 tot 18 uur: Expositie van moderne grafiek. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, na aanvraag te bezichtigen, Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur en 19-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwjjk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. waarom van het onderzoek is me niet duidelijk, maar dat moet de politie maar uitzoeken". In het hoofdartikel van het nieuwe num mer van „Televizier" wordt o.m. gezegd: „Onze groepering van nationaal denken de kijkers en luisteraars neemt met de dag toe. Hoe sterker de agressie van de verstarde omroepen, hoe dynamischer on ze groei. Agressief is het ongetwijfeld, een tegenstander die met open vizier wil strijden de politie op zijn dak te sturen. Dat kan een ideetje zijn geweest van de twee ex-officieren van Justitie, die de om roepen naast de politieke machthebbers van het ogenblik in zijn besturen telt. In dat opzicht heeft de omroep met cultuur dus niets te maken. Wij hebben boven dien de wijze van optreden en werken van de Leidse politie niet erg kunnen be wonderen. Daarmee willen we op dit mo ment volstaan." De directie van „Televizier" heeft ook critiek op het antwoord van minister Sam- kalden op de vragen van het Tweede Ka merlid mr. Berkhouwer. Minister Samkal- den heeft o.m. geantwoord, dat het on derzoek door de gemeentepolitie te Lei den ten kantore van de n.v. Televizier geschied is „met toestemming van een al daar aanwezige persoon die zich als waar nemer van de directie bekend maakte. Dit is volgens de Televizier-directie on juist. „Toen de politie onaangekondigd en zonder medeweten van de elders in Lei den zetelende directie het redaktiekantoor betreden h'ad, wendde zij zich tot iemand* die zich terecht bekend maakte als de eindcorrector. Nadat korte tijd later een redakteur was gearriveerd, heeft de politie verder met hem gesproken. Ook hij heeft zich niet als „waarnemer van de directie" bekend gemaakt, noch enige uit lating gedaan die redelijkerwijs in die zin kon worden begrepen," aldus de directie De minister van Justitie, prof. Samkal- oen, deelt in antwoord op vragen van de Tweede Kamerleden mevrouw Singer- Dekker en de heer Scheps, beiden P. v. d. A. over de ongeregeldheden in het rijks asiel in Groningen op 12 ihei 1964 o.a. mee, dat naast reeds genomen interne maatregelen besloten is om voldoende be kwaam personeel op korte termijn ter beschikking te hebben, de gevangenis in Winschoten, waar nog bepaalde bouwkun dige voorzieningen moeten worden aan gebracht, tijdelijk buiten gebruik te stel len. Voor maximaal één jaar zal het personeel van deze gevangenis naar het asiel in Groningen worden gedetacheerd. De gedetineerden uit Winschoten zullen gedurende de verbouwing elders worden ondergebracht. Intussen wordt getracht het personeel in Groningen uit te breiden. (Van onze parlementaire redactie) Grote aantallen jongens en meisjes zijn nodig voor het werk van de nieuwe stich ting Nederlandse vrijwilligers. Dit heeft de minister zonder portefeuille, belast met zaken betreffende de ontwikkelings hulp, mr. Th. H. Bot gisteren in Den Haag gezegd op een jeugdconferentie, die was gewijd aan de oprichting van de nieuwe stichting. Deze stichting is ont staan uit samenwerking van de overheid en het jongeren vrijwilligers-corps (par ticulier initiatief). De oprichting van de nieuwe stichting had op 16 juli plaats. De uit te zenden vrijwilligers (dienen tus sen de 21 en 35 jaar oud te zijn. Vak bekwaamheid is "een essentiële vereiste, zo liet de minister weten. Tot nu toe werd het vrijwilligerswerk vericht onder auspiciën van het jongeren vrijwilligers-programma van de regering. In het kader hiervan zijn tot nu toe 120 vrijwilligers uitgezonden naar projekten in Kameroen, Ivoorkust, Nigeria, Brazilië, Columbia en het nabije Oosten. Dit jaar worden 79 vrijwilligers opgeleid voor pro jekten in India, Kameroen, Zambia en Columbia. Er liggen nog elf aanvragen voor hulp aan een projekt op uitvoering te wach ten. Het particuliere jongeren vrijwilli gerscorps had nog geen eigen projekten uitgezocht. De nieuwe voorzitter van de stichting Nederlandse vrijwilligers, oud-staatsse cretaris drs. L. J. M. van der Laar, zei de oprichting van de stichting als een nieuw begin te zien. „Wij hopen meer te doen dan het jongeren vrijwilligers-pro gramma deed, zowel in kwalitatief als in kwantitatief opzicht". De kosten van de nieuwe stichting wor den door de staat gedragen. Voor het vrij willigerswerk was op de begroting voor 1965 een bedrag van 5% miljoen gulden' uitgetrokken. Volgend jaar zal dat meer zijn. Het particuliere jongeren vrijwilli gers-corps, waarin 48 organisaties samen werken, benoemt in de nieuwe stichting zes bestuursleden, de minister vier. Twee andere bestuursleden worden door de mi nister benoemd in overleg met het J.V.C. De minister draagt de uiteindelijke ver antwoordelijkheid voor het vrijwilligers werk. Hij beslist over de keuze van de projekten en van de uit te zenden vrij willigers en heeft controle op de opleiding die wordt gegeven aan het Koninklijk In stituut voor de Tropen in Amsterdam. De nieuwe stichting is gevestigd aan de Bezuidenhoutseweg 153 in Den Haag. Aanhangers van de anarchistische be weging „Provo" hebben gistermiddag bi, het standbeeld van het Amsterdamse lie verdje op het Spui gedemonstreerd tegen de „asfaltterreur van de gemotoriseerde bourgeoisie". In provo-pamflet „Provo catie nr. 5" geven de anarchisten blijk van hun afkeer voor het autobilisme en wordt gepleit voor de ingebruikneming van de „witte fiets" die het eerste ge collectiviseerde vervoermiddel zal zijn. De hoop der anarchisten is gevestigd op de dag dat allen van' de witte fietsen ge bruik zullen maken en het autogevaar zal zijn geweken. „De witte fiets is openbaar bezit en staat nooit op slot" aldus de tekst van het pamflet. Twee provo's onder wie de uitgever van het blad „Provo" Roeland van Duyn verfden enkele zwarte fietsen wit. Dit ge schiedde onder het gezamenlijk voordra gen van een tekst onder aanvoering van de anti-rookmagiër Robert Jasper Groot veld, die daarbij een ratel gebruikte. De anti-rookmagiër, zo bleek uit een door hem uitgereikt pamflet, trad op namens zijn collega, veilig-verkeers-magiër Thom Jaspers uit Rotterdam. De demonstratie had een ordelijk ver loop. Commissaris P. L. Landman van bureau Singel en een rechercheur hielden op enige afstand een oogje in het zeil. Commentaar van commissaris Land man: „Er is zo'n gebrek aan arbeids krachten. Jammer dat die mankracht verspild wordt". In Den Haag heeft de politie een 72 jarige man en een 18-jarige scholier be keurd, die op een postkantoor 33 postpak ketten aanboden met folders, die aan spoorden tot deelneming aan de Duitse Lotto. Vorige week waren op hetzelfde kantoor door dezelfde mensen 28 pakket ten aangeboden. Daar één van de pakket ten was opengegaan, kon de PTT con stateren, wat de inhoud was. De politie werd bij de tweede aanbieding gewaar schuwd. Volgens de wet is het verboden deelne ming aan buitenlandse kansspelen te be vorderen. De aangehoudenen verklaarden de folders te hebben ontvangen van de vader van de scholier, die in Emmerich woont. Deze vader adverteerde in Neder landse kranten om mensen te vinden, die bijverdienste wensten. Als men reflec teerde kreeg men de aanbieding folders te verspreiden van de Duitse Lotto. De in Den Haag ter verzending aangeboden pakketten waren bestemd voor dergelijke afnemers. Twee opvarenden van het Nederlandse vrachtschip Soestdijk zijn woensdag ge- wqnd geraakt, toen zij van een hoogte van tien meter in een ruim van het schip vielen, dat op het ogenblik in Boston in dok ligt. De 27-jarige Herman Ponse en de 38 jarige Benito Lopez-Souto zijn naar een ziekenhuis gebracht. Ponsen heeft een heup gebroken en Lopez-Soute zijn rugge graat. 300. Bram had wel aangekondigd er een nachtje over te zullen slapen, maar in werkelijkheid deed hij nauwelijks een oog dicht. Was het verstandig om de diamanten tegen elkaar te wrijven? Zou er dan wéér iets gebeuren, wat misschien minder goed zou aflopen dan het avontuur met de Ontdekking van Amerika? Om en om wierp Brammetje zich in zijn kooi maar hij wist eigenlijk van tevoren al, wat zijn bedoeling zou zijn. Want hij wilde nu eenmaal weten, welk avontuur hem te wachten stond. Vroeg in de morgen riep hij Karo en Tutu wakker, die na lang woelen wél de slaap hadden kunnen vatten. „Mijn besluit staat vast," zei Bramme tje ferm. „Ik zal de diamanten tegen el kaar wrijven; we zullen wel zien, wat er gebeurt." „Narrrigheid," voorspelde Tutu krijsend maar papegaaiepraatjes konden Bram niet meer van zijn plan afbrengen. Onder grote stilte pakte hij de diamanten uit de boordlichten en met een vlugge beweging wreef hij de rode edelsteen tegen de groe ne. Een windvlaageen golf, die als een vulkaan uit zee oprees en de Kokanje hui zenhoog boven de oceaan verhief. Het léék, dat het net eender zou gaan als de vorige keer. Maar toch was het ditmaal anders. Want geen van drieën werden zij duizelig en bovendien bleven zij nu niet op het water. De golf zakte snel, maar de Kokanje bleef in de lucht. En over de rand kijkend kon Brammetj verbluft constateren: „Jongensniet verder vertellen, maar we vliegen!" PIN60, WAAR 6EN JE?|K MOET 1 V6RT6L1/6N j HU KAM ME ZEKER NIET HOREM, IK KRUIP ER 6AUW DOOR j VREEMD POttE RIEP ME TOCH, EN NU 15 HU ER NIET 1 PIB .JICOPENWHGIH 1847-B. ACH, POtLE, IK HAD ONS HetE NIEUWE tUIK VER66TEN EN IK8EN VER66T6N, WAT IK IE WIIDE VERTEUEN In Rijswijk troffen twee politieagenten, die met een auto surveilleerden, 's nachts een auto aan, waarin drie mannen zaten. In de wagen lagen inbrekerswerktuigen en een geldkistje met 4000.-. De drie mannen, een 25-jarige timmerman, een 22-jarige gasfitter en een 17-jarige straat maker werden meegenomen en in het politiebureau opgesloten. Later werd aan gifte gedaan, dat ingebroken was in het fototechnisch laboratorium van de n.v. Kodak op het industrieterrein in Rijs wijk. De politie kon toen mededelen dat zij de inbrekers al achter slot en grendel had. Nieuwe lectoren. Aan de rijksuniversiteit te Groningen zijn drie nieuwe lectoren benoemd, twee in de faculteit der ge neeskunde en een in de radiosterren- kunde. Het zijn respectievelijk dr. J. C. Dorlas, dr. H. K. A. Visser en dr. H. van Woerden. Prof. Nuboer. De universiteit in Leeds heef een eredoctoraat verleend aan de bekende Utrechtse chirurg prof. dr. J. F. Nuboer, hoogleraar in de heelkunde aan de rijksuniversiteit van Utrecht. Het eredoctoraat is verleend ter ge legenheid van de honderdste geboorte dag van de beroemde chirurg lord Mounihan. Kind verongelukt. Gisteren is het drie en een halfjarig zoontje van de familie Jansen uit Vroomshoop, dat bij zijn grootouders in Den Ham logeerde, in een de^gmachine geraakt in een bakke rij. Het kind is in een ziekenhuis in Almelo aan de gevolgen overleden. Door stank en gejank gealarmeerde bu ren hebben in Amsterdam een schan dalig geval van verwaarlozing van huis dieren aan het licht gebracht. In het huis van een familie, die vorige week met va kantie was gegaan, trof de politie een hond aan, die zonder eten opgesloten was op de veranda en een kat, die zolang op de zolder opgeborgen was. Uit een onderzoek bleek dat de schoon familie van het betrokken gezin de taak op zich had genomen de twee dieren ie verzorgen. Sinds vorige week donderdag was er echter niet naar de dieren omge keken. De hond en de kat zijn voorlopig ondergebracht bij een familielid van de vakantiegangers. Wanneer deze terugko men zullen zij geconfronteerd worden met een proces-verbaal, wegens het hin derlijk houden van huisdieren. Advertentie zilveren ring met rose tourmatijn 105.- Hans en Anneke van der Heijden edelsmid - naaldkunstenares Spekstr. 3 (achter de Vleeshal) tel. 15745 WVftft/WtA/WWWWWWWWWWWWWVWVWWVVtVVWWft - -to Het K.N.M.I. deelt mee: Het fronten systeem van een actieve depressie pas seerde vanmorgen ons land. Vooral in de noordelijke helft van het land viel veel regen. De wind wakkerde sterk aan en werd langs de kust af en toe stormachtig. De depressie trekt van Schotland over de Noordzee in de richting van Dene marken Eromheen stroomt met weste lijke tot noordwestelijke winden wat dro gere lucht naar de Britse eilanden en onze omgeving. Daardoor bestaat er na een reeks van zonloze dagen eindelijk weer kans op enkele opklaringen. Er zul len echter ook nog buien vallen, want de aangevoerde lucht is onstabiel. De tempe ratuur blijft beneden normaal. Maximum-temperaturen m M binnen- en buitenland. d u s (D Neerslag: laatste 24 uur. B.u S SB S cS Den Helder regen zzw 17 20 Vpenburg regen zw 16 12 Vlissingen regen zzw 17 6 Eelde regen zw 16 20 De Bilt regen zzw 16 10 Twente regen zzw 16 4 Eindhoven regen zw 18 1 Z.-Limburg regen zw 18 0.1 Helsinki licht bew. zzw 18 3 Stockholm licht bew. wzw 15 3 Oslo zwaar bew. w.st. 16 0 Kopenhagen zwaar bew. zw 17 4 Aberdeen regen O 11 Londen motregen wzw 21 1 Amsterdam regen zw 16 21 Brussel regen zw 18 1 Luxemburg zwaar bew. zzw 18 0 Parijs regen zw 20 0.1 Bordeaux zwaar bew. zw 17 0 Grenoble zwaar bew. w.st. 24 0 Nice licht bew. nnw 25 0 Berlijn regen zw 17 3 Frankfort zwaar bew. zw 19 0 München zwaar bew. zzw 21 0 Zürich zwaar bew- z 23 0 Genève zwaar bew. w.st. 23 0 Locamo half bew. ozo 26 0 Wenen half bew. nw 22 0 Innsbruck half bew. w.st. 23 0 Belgrado licht bew. o 26 0 Athene onbewolkt n 35 0 Rome zwaar bew. w.st. 27 0 Barcelona half bew. nnw 25 0 Madrid licht bew. w.st. 30 0 Mallorca licht bew. w.st. 29 0 Lissabon onbewolkt n 31 0 Vrijdag 30 juli Zon op 4.58 uur, onder 20.34 uur Maan op 7.13 uur, onder 22.08 uur. Zaterdag 31 juli Zon op 5.00 uur, onder 2032 uur. Maan op 8.41 uur, onder 22.27 uur. Maanstanden 28 juli 12.45 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Vrfjdag 30 juli Hoog water 4.46 uur en 17.19 uur. Laag water 0.31 uur en 12.57 uur Zaterdag 31 juli Hoog water 5.36 uur en 18.06 uur. Laag water 1.22 uur en 13.46 uur. Het hoog en laag water te Zanavoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2