Fletcher en Okker met Zuidafrikanen hadden grote moeite Brebnor en Phillips R.C.H. - Holland Sport Stromende regen beïnvloedde wandelgenoegens nadelig Stone ook al actieve partij in scheidsrechtersconflict een Moeilijkheden voor Nicols en Sparta lijken heel gering BREDERODETENNISTOERNOOI Matige controle bij favoriet dubbel Jonge Haarlemmer kwam pas laat in zijn normale vorm EDO oefent ook tegen Zaanstreek Nederlanders in Duitse ronde in de kopgroep Van Kemenade had in Canada succes Voorspel van het baankampioenschap was stormachtig SCHOTEN-NIG0LS VRIJDAG 30 JULI 1965 15 *m i A.S. ZONDAG - 1 AUGUSTUS - AANVANG 2 .UUR Om 12 uur RCH jeugd-HOLLAND SPORT jeugd KIJKEN NAAR TENNIS Jonge tennissers in strijd om Coupe Galea Knallen Van Dongen-Leenheer niet naar Zandvoort MORGENAVOND 8 UUR bij kunstlicht 1 - SPORTPROGRAMMA VOOR BRT BOMENDE WEEKEINDE CRICKET HONKBAL 'tfll'PTP'i'iiïifiTii r v- Het was aanvankelijk maar slecht gegaan met Fletcher en Okker. Ze hadden dan wel vroeg in de middag met groot gemak gewonnen van de slecht op dreef zijnde Keidie en de al even ongeïnspireerde Werksman, die bovendien last van gruis in zijn ogen had, maar toen ze tegen de Zuidafrikanen Brebnor en Phillips moesten aantreden ontbrak elke controle aan het favoriete paar. Brebnor degra deerde zijn tegenstanders tot beginnelingen, die telkens verbaasd naar de enorme passerslagen keken, die steeds langs hen heengingen. Natuurlijk, Ken Fletcher herstelde zich, maar het duurde lang voor ook Tom Okker zijn normale vorm te pakken had, en toen was de eerste set al lang en breed met 6—2 verloren. In de tweede set zakte Brebnor sterk af, begon veel in het net te slaan, maar dank zij het goede spel van Phillips konden de Zuidafri kanen toch tot 7—7 standhouden, voor de set verloren ging. In de derde set ver speelde Fletcher zijn service, maar gelukkig voor het Nederlands-Australische paar gebeurde dat Phillips ook, zodat het spel weer gewoon „met de service" meeging. Op 3—2 met Brebnor aan service was het echter zo donker geworden dat de spelers besloten maar te stoppen. Advertentie Op de voorgrond mrs Mukerjea uit India, daarachter de familie Sung uit Hongkong. Dit is geen beeld van Hewitt na zijn nederlaag met Hoogs in het heren- dubbel. Integendeel, op het moment dat deze foto werd genomen, had Hewitt nog alle reden om te lachen, want de partij tegen Van Eijsden en Knol verliep naar wens. Hij buitte dan ook elke kans uit om theater te spelen, zoals hier nadat hij door een bal van Knol was geraakt. Donderdag zijn in Vichy de wedstrijden begonnen voor de halve finales van het tennistoernooi om de Coupe Galea (voor spelers beneden de 21 jaar). Tsjecho-Slo- wakije nam tegen Hongarije een voor sprong van 2-0. Laudin Mrion won met 6-2 6-0 van Szocsik en Jean Kodes ver sloeg Szoeck met 6-2 6-3. In de andere halve finale tussen Ita lië en Rusland was de stand na de eer ste dag gelijk: 1-1. Alexander Ivanov ver sloeg Palmieri met 7-5 6-4 en Di Maso won met 6-0 4-6 6-3 van Kototkov. Van daag worden de dubbels gespeeld. EDO speelt morgenavond een oefen wedstrijd op eigen veld tegen FC Zaan streek. Half zeven is de aanvangstijd van deze wedstrijd, waarin voor EDO ook Hup zal spelen. De transfer van deze speler, van Holland Sport, is nu geheel geregeld. De opstelling van EDO is: Vlug; Van Putten en Disselköter; Koek, Kroo- der en Krijgsman; Zoeteman, Nijman, Slisser, Hup en Breeuwer. EDO is er niet in geslaagd Van Kampen te behouden. Telstar wilde deze speler niet meer uit lenen. Zaanstreek speelt in de navolgende op stelling: Tuyn; Jager en Hersche; Kers- sens, Van Veen en Ouderland; De Ja ger, Koopmans, Groot, Doorneveld en Spruyt. Haarlem 2 speelt zaterdagmiddag (4 uur) een wedstrijd tegen Stormvogels. Op de andere baan hadden Hewitt en Hoogs wel kans gezien de eerste set na een 3-5 achterstand nog met 7-5 te win nen, maar daarna bezweek Hoogs onder de druk van de Australiërs, van wie Stone weer in een scheidsrechterconflict betrokken, raakte, op dezelfde baan nota bene als de dag tevoren Alvarez in zijn partij tegen Stone, die echter zelf de ac tieve partij was. Hij protesteerde luid keels tegen een „voetfout"-beslissing, maar toen de heer Vogelzang snel kwam toelopen was het gezag van de umpire snel hersteld en hield Stone zich verder kalm al sloeg hij nog wel eenmaal kwaad een bal het bos in. Dat is echter niet zo bijzonder, want er zijn de laatste dagen al heel wat ballen tegen hekken of zelfs ballenjongens opge- knald, heel wat rackets tegen hekken ge slagen en woeste kreten geslaakt. Op dit laatste gebied zijn Alvarez en miss Wig- gill ongetwijfeld de matadoren. Alvarez toonde in de dubbel met Pimentel tegen Mukerjea en Sandelin, een van de fraai- :els van de dag, dat hij een goed voetballer is geweest. Hij „punterde" eén T5al uit bhlorightid keurig" ovèr "het hëk tussen de tribune. Bij de damespartijen leek Carol Sheriff even voor een sensatie te gaan zorgen: zij won een set tegen Judy Tegart na een 0-3 achterstand en kwam in de derde ook weer op 4-2 te staan. Maar toen werd ze onzeker, ge loofde niet in eigen kracht en had boven dien meer last van de wind dan de als eerste geplaatste Judy, die meer naar, het net kwam, en dus minder behoefte had aan zuivere drives over grote afstand, die bij windkracht 8 nu eenmaal zeer kwets baar zijn. Carol had tweemaal eerder tegen Judy gespeeld: 4-6, 8-10 en 2-6, 6-8 waren toen de resultaten. „Je gelooft te weinig in je zelf" zei zusje Gail na afloop. Beide zus jes spelen al tien jaar, en hebben het spel geleerd van hun vader, die in Sidney eigenaar is van vier tennisbanen. Ze heb ben op hun tournees (dit jaar onder an dere nog naar Hamburg, Kitzbühel en St. Moritz) nog nooit tegen elkaar gespeeld. „Als het zo uitkwam trok altijd één van ons zich terug," vertelde Carol ons na De Haarlemse honkbalhoofdklassers, Haarlem Nicols en Schoten ontmoeten, el kaar zaterdagavond in het Haarlems honkbalstadion. Mocht de wedstrijd zater dagavond verregenen, dan wordt ze op nieuw vastgesteld voor zondagmiddag. Voor Schoten dat als gastheer optreedt, staat er niets meer op het spel, zodat de ploeg van Keulemans vrijuit kan spelen. De Haarlem Nicols moeten winnen om kans op het landskampioenschap te be houden. De dubbele ontmoeting eerder in dit seizoen leverde een puntenverdeling op. De eerste wedstrijd werd door de Ni cols met 1-0 gewonnen, de returnmatch le verde Schoten achter het werpen van Van Lieshout een 5-4 zege op. Voor zaterdag avond echter zien we een ruime Nicols- zege. Tegelijkertijd speelt Sparta in Amster dam-West tegen HVA, dat de landskam pioenen in Rotterdam een 3-3 gelijkspel afdwong, maar op eigen terrein een dui delijke 19-8 nederlaag kreeg te slikken. Ook voor Sparta zien we zondag een rui me zege. De overige twee wedstrijden zijn alleen nog belangrijk voor de bezetting van de derde en vierde plaats, waarvoor OWO en ABC nog in aanmerking komen. OWO speelt thuis tegen VVGA, terwijl ABC zaterdagmiddag revanche zal trach ten te nemen voor de dubbele nederlaag die eerder tegen Ajax werd geleden. HCK dat met nog drie wedstrijden voor de boeg de beste kansen heeft op het kampioenschap in de eerste klasse A, speelt zaterdagmiddag thuis tegen UW. De Kinheimers spelen deze belangrijke wedstrijd niet aan het Badmintonpad, maar in het Haarlems honkbalstadion. HCK moet winnen om zijn kansen te be houden. DIO kreeg één van zijn laatste kansen op een overwinning, nu de Vole- wijekers op bezoek komt. De Volewijckers wonnen dit seizoen reeds tweemaal van de Haarlemse debutanten. De cijfers waarmee dit geschiedde 10-6 en 5-2 geven echter hoop op een eervol resultaat voor DIO dat de punten broodnodig heeft. Storks de enig overgebleven concurrent van HCK speelt uit tegen PSV en zal wel winnen. In de eerste klasse B worden dit week einde drie belangrijke wedstrijden ge speeld. Door de verrassende 1-0 neder laag van HHC tegen Rooswijk zijn er plotseling weer drie titelkandidaten: HHC, HCAW en SC Haarlem. De wed strijd HHC-HCAW wordt zaterdagmiddag dan ook uiterst belangrijk. HHC de laatste weken enigszins uit vorm zal moeten winnen. De leiding van SC Haar lem staat voor een moeilijke beslissing: enkele weken geleden leek de Sportclub uitgeschakeld en werd de ploeg drastisch verjongd. Nu heeft SC Haarlem plotse ling weer kansen en wacht de zware uit wedstrijd tegen HCTW. Welk team moet er nu het veld in? Voor Rooswijk even eens een belangrijke wedstrijd. De uit wedstrijd tegen CTC moet gewonnen wor den anders degraderen de Velsenaren. Wint Rooswijk, dan heeft de ploeg zijn kansen nog niet geheel in eigen hand, maar dan is er nog een kansje op behoud. afloop. „Als Carol gewonnen had en we waren in de finale tegen elkaar uitgeko men, zou dat een primeur geweest zijn," bevestigde Gail. In het damesdubbel zijn de zusjes de grote favorieten, maar ze hadden het gis teren heel moeilijk tegen de zusjes Sluy- ter, van wie Joyce weer zeer vast speel de en Ellen bij vlagen enorme forehand drives ten toon spreidde, die voor de toe komst nog veel beloven, temeer omdat Ellen graag naar voren gaat en aan het net voor geen kleintje vervaard is. In de tweede set hadden de zusjes Sluyter op 3-4 een prachtige kani op 30-40 door de service van Carol te breken. Het lukte net niet, en toen was de nederlaag niet meer af te wenden. Damesenkel kwartfinale. Miss Tegart (Austr.)miss Carol Sheriff (Austr.) 3-6, 6-4, 6-4, miss Walkden (Rhodesië)miss Pegel (Zweden) 6-2, 6-0, miss Gail She riff (Austr.)miss Morris (Rhodesië) 6-1, 6-2. Ilerendubbel eerste ronde: Fletcher (Austr.) en Okker (Ned.)Werksman (V.S.) en Keidie (Austr.) 6-1, 6-2, Brebnor en Phillips (Zuid-Afrika)Verkade en Möller (Nederland) 6-1, 6-4, Alvarez (Co lumbia) en Pimentel (Venezuela)Weyers man en Stradmeyer (Nederl.) 6-3, 6.-0, Mukerjea (India) en Sanderlin (V.S.) Osuna jr. (Mexico) en Van Splunter (Ned.) 6-4, 6-4, Hewitt (Austr.) en Hoogs (V.S.)Knol en Van Eysden (Ned.) 6-2, 6-3, Stubs en Stone (Austr.)Tervoort en Nieland (Ned.) 6-2, 9-7, Bluett en Crump (Engeland)Braun (Duitsl.) en Holleman (Ned.) 6-0, 6-2, Carpenter en Fauquier (Canada)Saul (Zuid-Afrika) en Higgens (Austr.) 4-6, 0-6. Kwartfinale: Alvarez en PimentelMu kerjea en Sanderlin 6-8, 6-4, 6-2, Stubbs en StoneHewitt en Hoogs 5-7, 6-4, 6-3, Bluett en CrumpSaul en Higgens 3-6, 6- 4, 7-5, Fletcher en OkkerBrebnor en Philips 2-6, 9-7, 3-2 afgebr. Damesdubbel Eerste Ronde: Kwartfina le: Miss Swan (Zuid-Afrika) en miss Walkden (Rhodesië)miss Morris (Rho desië) en miss Castell (V.S.) 6-0, 6-0, miss G. Sheriff en miss C. Sheriffmiss J. Sluyter en miss E. Sluyter 6-3, 6-4, mrs. Diepraam (Zuid-Afrika) en mevrouw Firestone-Baars-Wienese tegen miss Ema nuel en miss Wiggill (Zuid-Afrika) 6-8, 1-6 miss Tegart (Austr.) en mej. De Jongh (Ned.)miss Pegel (Zweden) en miss Sandulf (Zweden) 6-1, 6-1. Voor de zesurenrace, die zaterdag 31 juli op het Circuit van Zandvoort wordt gehouden, hebben zich 46 motor equipes, bestaande uit twee rijders, aan gemeld. Bij de Zandvoortse zesurenwed- strijd, die voor de negende maal wordt gehouden, wisselen de rijders elkaar af. Een renner mag niet langer dan een uur achtereen in de baan zijn en in totaal niet meer dan vier uren rijden. Onder meer zullen de combinaties Oosterhuis-Siertse- ma en Hans en Ferry van der Burg starten. De bekende equipe Han Leen- heer-Cees van Dongen zal verstek moeten laten gaan. Leenheer heeft namelijk bij een recente val in Tsjechoslowakije een hersenschudding en een gebroken sleutel been opgelopen. Advertentie Cecs Nieland heeft gisteren getoond wat hij echt waard is. We lieten hem enkele dagen geleden aan het woord, maar moesten toen constateren dat zijn prestatie op het gravel beslist niet aan de verwachtingen had beantwoord. Dat hij veel beter kan is gisteren gebleken toen hij samen met Beverwijker Jan Ter voort een heroïsche strijd uitvocht met Stubs en Stone, die later ook Hewitt en Hoogs zouden kloppen. Lang heeft het er zelfs naar uitgezien dat het tot een drie setter zou komen. Eén windvlaagje een beetje anders en wie weet.De wind speelt nu eenmaal een enorme rol in dit toernooi. Een speler als Ken Fletcher houdt er met veel ballen doelbewust re kening mee. Zo kon het gisteren gebeu ren dat hij op de wind begon te schel den toen die even uitbleef bij een juist op een vlaagje berekend balletje. Meest al zijn de verwensingen aan het adres van de wind juist op het omgekeerde ge baseerd. Het was gisteren behoorlijk druk op de Brederodebaan en de toeschouwers zul len zich wel niet bekocht hebben gevoeld, want alle herendubbels in de kwartfinale vorderden drie sets. Degenen, die de eerste set wonnen, waren duidelijk in het nadeel, zoals de uitslagenlijst leert. Er is gisteren ook met een traditie ge broken. Al twee dagen lang had op het centrecourt steeds die speler of combina tie gewonnen, die op het scorebord onder aan stond, maar gisteren stonden Hewitt en Hoogs bovenaan en ze wonnen inder daad, tenminste tegen Van Eysden en Knol. De straf kwam later in de partij tegen Stubs en Stone. Het is echter bij die ene keer gebleven. Het is voor een speler nog steeds veelbelovend als zijn naam op het onderste bordje verschijnt. Okker en Fletcher stonden daar gister avond maar de duisternis belette in dit geval dat de regel uitkwam. Op dit toernooi treft men niet alleen in teressante deelnemers maar ook boeien de toeschouwers. Wat bijvoorbeeld te zeg gen van de familie Sung? Vader, moe der en broer David hebben de eerste dag vol spanning naar Jerry gekeken, en nu deze uit de strijd is is Ken Fletcher de held van de familie. Dat is niet toeval lig, want Fletcher is een heel goede vriend van de familie, die officieel "in Hongkong woont, maar die daar niet vaak te vinden is. Vader Sung nog wel eens, want hij heeft een groot bedrijf, overigens met filialen in Maleisië en Europa, maar moeder gaat vaak met haar zoon mee, en als deze niet tennist zit hij in de Verenigde Staten op school. De 21-jarige David is daar net afgestu deerd aan de universiteit van Californië (financiën), Jerry is na de high school te hebben afgelopen daar aan de natuur kundestudie begonnen. Maar deze zomer mag hij van vader en moeder Sung echt „op tournee", om eens te kijken wat er in zit en hij is daarbij onafscheidelijk van Ken Fletcher. „Het is net zijn oude re broer" zegt mevrouw Sung vertederd, en dan zucht ze diep. want Ken heeft in de herendubbel juist gemist. Even verder doet Gail Sheriff hetzelfde, want Tom Okker is haar partner in de mixed, juist zoals van de winter in Australië. „Ik ben blij dat ik weer met hem mag spelen", zegt ze. en dan slaakt ze een gilletje. „Poor Tom", roept ze. Niet alleen de spe lers spannen zich in, ook voor de toe schouwers is tennis een zenuwslopend be drijf. De 25-jarige Zwitserse kampioen Hans Lühti zegevierde donderdag in de eerste etappe van de Ronde van West-Duitsland voor amateurs. De Zwitser legde de af stand van 160 km van Coburg naar Schlitz af in 4 uur, 28 min., 34 sec. Hij zegevierde in de sprint van een uit acht renners bestaande hoofdmacht, die zich na een moordend tempo had losgemaakt van de rest van het veld. Onder hen be vonden zich de Belg Rik Wouters en de Nederlanders Dolman, Kloosterman en Van Piere, die resp. op de 4de, 5de en 6de plaats beslag legden. 1. Lühti (Zwits.), 4.28.34; 2. Wouters (Belg.), z.t.; 3. Ebert (W.-Dld), z.t.; 4. Dolman; 5. Kloosterman; 6. Van Piere (allen Nederland), z.t.; 7. Czarnowski (W.-Dld.), z.t.; 8. Claessen (Belg.), z.t.; 9. Rutschmann (Zwits.) op 5.15; 10. Mücke (W.-Dld) op 5.17; 15. Van Middel koop (Ned.) op 8.15. De stand in het ploegenklassement luidt 1. Nederland 13.25.32; 2. Zwitserland 13.40.02; 3. België 13.41.42; 4. West-Duits land 14.43.26; 5. Berlijn 13.52.52. De Eindhovenaar Ad van Kemenade was donderdag in de 5e etappe van de Ronde van St. Laurent (Canada) de bes- te-geplaatste Nederlander. Van Kemena de maakte deel uit van een kopgroep van zes man, bij wie zich ook de leider in het algemeen klassement, de Belg Rik Pauwels, bevond. De spurt van het zes tal leverde een zege op voor de Span jaard Uribezubia, die daarmee zijn twee de etappe-overwinning boekte. Van Keme nade werd vijfde. Precies vier minuten na de kopgroep kwam het peloton, met de Zeeuw Dies Kosten en de Heemstedenaar Henk Peters, binnen. In het algemeen klassement verbeterde Pauwels zijn posi tie aanmerkelijk. Peters is nu zevende, Van Kemenade sprong van de 22ste naar de 16e plaats. Uitslag etappe (Drum- mondville-Granby, 180 km.): 1. Uribezu bia (Spanje) 4.16.45, 2. Mudra (Polen), 3. Pauwels (België), 4. Dolozal (Tsj.sl.), 5. Van Kemenade (Ned.). Algemeen klassement: 1. Pauwels (Bel gië) 24.38.13, 2. Goodman (G.B. 24.41.13, 3. Dandre (Can.) 24.43.31, 4. Kudra (Pol) 24.60, 5. Pawlowski (Po. 24.46.53, 7. Pe ters (Ned.) 24.48.37, 16. Van Kemenadn (Ned. 24.54.34, 24. Kosten (Ned.) 24.59.45. Tussen de buien door zijn donderdag in het Olympisch Stadion twee voorritten voor het amateur-stayerskampioenschap van Nederland gereden, waar Nikkessen, Romijn, Kroon, Libregts, Huizinga en Reimerink, zich in de finale (12 augus tus) hebben geplaatst. Vooral in de 's middags gereden series kwam door de sterke wind geen juist beeld van de krachtsverhoudingen. In beide ritten overheersten onder deze omstandigheden de krachtrijders. Vooral 's middags, toen de 28-jarige Bossenaar Fred Libregts, een broer van de bekende soigneur, met groot vertoon van macht en met een opmerkelijk gemak rond al zijn tegenstanders draaide. Libregts reed de 50 km in 49 min. en 10 sec., enkele uren later won Nikkessen in 44 min., 32,4 sec. 's Morgens op de derde dag van de in ternationale vierdaagse in Nijmegen spanden gisteren alle elementen samen om de wandelgenoegens van de ongeveer 12.000 overgebleven deelnemers grondig te bederven. Met bakken kwam het he melwater naar beneden en het parkoers zag er uit, als de nog niet geheel vol tooide Deltawerken. Men sprak al niet meer van uitvallers, maar van drenke lingen, doch er zullen nog erger wolk breuken moeten losbarsten om het hu meur van de deelnemers te bederven. Vooral de Nederlanders, gewend aan deze omstandigheden, weerden zich voor treffelijk en er zullen nog grotere verras singen in het klimaat moeten komen al vorens onze landgenoten de rug gekromd en de benen als Jan-stavast op de grond, de strijd tegen de elementen zullen opge geven. Gekleed in regenplunje van uit eenlopend formaat, snit, materiaal, kleur, zijn de deelnemers gestart, maar deson danks drong het vocht door tot op het bot en degenen die de wijze voorzorg hadden genomen extra kleding mee te nemen, hadden het pleit al half gewonnen. Voor al de buitenlanders hadden veel moeite met het overtollige hemelwater. De Lu xemburgers, Belgen, Zwitsers en Duit sers en ook de kleine groepen Scandina- viërs en zeker de Britten hebben dit jaar grote problemen moeten oplossen, maar de Amerikanen en vooral de Israëliërs, hadden donderdag een kwade dag. De Israëliërs, die elk jaar eigen masseurs meebrengen om het euvel van spierpijn te verhelpen, kwamen ongewoon laat bin nen en minder spectaculair dan gewoon lijk. Er waren veel Amerikanen, broeks pijpen in hun schoenen, die klaagden i Eerste klasse A: ACC—Haarlem Quick Hg.—HCC Rood en Wit—HBS VOC—VRA Eerste klasse B: HCC 2Sparta Hermes DVS—De Krekels Quick N.Excelsior SCHC—Rood en Wit 2 Tweede klasse B: Haarlem 2—Hilversum HBS 2—R W 3 (31 Juli) Tweede klasse E: Olympia—R W 4 Derde klasse C: R W 6—VVV Derde klasse D: Hercules 2—R W 7 Derde klasse E: Haarlem 3Hercules 3 (31 Juli) ZATERDAG 31 JULI Hoofdklasse: ABC—Ajax Schoten—Haarlem Nicols Eerste klasse A: HCK—UW Eerste klasse B: HCTIW—SC Haarlem HHC-HCAW Tweede klasse A: Meteoor—TYBB Terrasvogels—DCG LijndenOG HFC HaarlemQuick Tweede klasse B: GeuzenThamen SpartaanADO Blauw Wit— Kennemerland Tweede klasse C: LaakkwartierSchiedam Derde klasse A: THB—Wassenaar VUC—Libanon Derde klasse B: Thor—Bloemendaal Watergraafsmeer—Shell Ripperda—ODIZ Derde klasse C: Elinkwük—HBC AnimalsTrekvogels Reserve 1: UW 2—Storks 2 Sparta 2—OWO 2 VVGA 2—Nicols 2 Reserve 2A: Hazenkamp 2—PSV 2 Reserve 2B: Kennemerland 2—Ajax OWO 3—VVGA 3 RAYON HAARLEM 1B: Rooswijk 2—Nicols 3 RCH 3—Kennemerland 3 DIO 2—Telefonia 2B: DSS 2ALcm. Victrix HBC '64—Terrasvogels 3 2D: Alkm. BoysTHB 4 2E: Telefonia 2—HCJ 2 ZONDAG 1 AUGUSTUS Hoofdklasse: OWO—VVGA HVA—Sparta Eerste klasse A: DIOVolewijckers PSV—Storks Eerste klasse B: CTCRooswijk Tweede klasse B: HMS—RCH Tweede klasse C: FeijenoordRobur '58 DHS—Hazenkamp Derde klasse A: NeptunusEBHC SVLHawks Derde klasse B: DSS-TWM Derde klasse C: UitsmijtersQuick A, Reserve 1: SC Haarlem 2—HHC 2 Reserve 2A: Schiedam 2—ADO 2 CTC 2—HCAW 2 Reserve 3B: Schoten 2—Volewijckers 2 RCH 2—HVA I RAYON HAARLEM IA: HVH—HFC Haarlem 2 SC Haarlem 3Schoten TYBB 2—HHC 3 OG 2Terrasvogels 2 1B: THB 2—HCK 3 2A: HCK 4—OG 3 THB 3—Geel Wit 2C; PVFS—TZB Rooswijk 3—Schoten 5 DIO 3—Nicols 5 2E: PVFS 2—HVH 2 DSS 4—Foresters 1 over natte voeten, maar zij slaan over!» gens een veel beter figuur dan een jaar tevoren toen de andere naties de Ameri kanen een beetje meewarig bekeken van wege het grote aantal uitvallers. Van de beruchte zeven heuvels rond Groesbeek hadden zij overigens niets bemerkt, dat zijn oneffenheden die bij Amerikanen, Belgen, Duitsers en vooral Zwitsers van geen enkele betekenis zijn. Tot twaalf uur in de middag heeft het onafgebroken geregend, daarna hebben de wandelaars zich enkele uren droog kunnen laten waaien, en wie voor de re gen van de middag binnenkwam had ge luk. Degenen die daarna nog moesten doorzetten kregen het opnieuw zwaar te verduren. Het aantal uitvallers is, gezien de grim mige aanvallen van weer en wind, ze ker niet teleurstellend. Er zijn thans nog 11.873 deelnemers in de strijd, hetgeen wil zeggen dat er donderdag 177 (inclusief een 50-tal) (dat niet startte) hebben opge geven. In totaal na drie dagen, zijn er 534 uitvallers. Storm en regen hebben donderdag het wandelleger van de 12e Apeldoornse vier daagse geteisterd. Van de 1362 deelne mers die in de morgenuren onder barre omstandigheden in plastic gehuld van start gingen, viel er niet een uit, en dat was gezien de weerssituatie wel een bij zondere prestatie, want het parkoers dar langs Vaassen en Ernst en voor de 50ers over Epe voerde, was herschapen in een complete modderpoel. De EHBO had het bijzonder druk met de behandeling van stramme en stijve spieren en met het prikken en beplakken van blaren. On danks dit alles was de stemming uitste kend en waren de wandelaars tijdig bin nen.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 15