POLLE, PEL LI EN PINGO Granaat ontplofte in 't Harde vlak naast de spoorlijn AGE Deel van Madurodam zal in New York te zien zijn Vader verijdelt aanranding van dochtertje BRAMMETJE FOK 1 i' \f rS- - Kort en bondig Bus botst op tram Doden in het verkeer Kamerlid stelt vragen over colportageverbod In de komende winter Voor een half miljoen verzekerd Zeg het met bloemen Joden en SS'ers tezamen herdacht in Venlo Lesauto was rijp voor de sloop y Tamelijk fris van duivenbodsn n.v. VRIJDAG 30 JULI 1965 2 „DE UILEN BOOM" Scherf vloog door tentdoek en luchtbed Casino voor Delphispel in Maarssen Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Kamerlid stelt vragen Toestand van mr. Helb is verbeterd W .MmÊÈÊm SE zo, wat witoe ie zeereu, potte*? bezoek ons vandaag en morgen bezoek ons altijd! de permanente meubelshow WEERRAPPORTEN In Amsterdam zijn gisteravond op het kruispunt OvertoomEerste Constantijn Huygensstraat een tram- stel en een bus van Maarse en Kroon met elkaar in botsing geko men, waarbij vijftien passagiers, hoofdzakelijk van de bus, door glas scherven snijwonden opliepen. Het ongeluk gebeurde toen de tram linksaf de Constantijn Huygensstraat insloeg. De oorzaak van de botsing staat nog niet vast. Bij onderzoek bleken de remmen van bus en tram in orde. Advertentie 1. mmm ■C fantastisch Hotel-Restaurant Taveerne vanouds HOOFDSTRAAT 174 - SANTPOORT Telefoon 02560 - 8623 Een granaatscherf van een 15V6 centi- meterprojectiel van een houwitzer heeft gistermiddag met een snorrend geluid drie gaten geslagen in de tent van een Amsterdams kampeerdersechtpaar op het vakantieoord „Beltgraven". Het do delijke staal moet ternauwernood het echtpaar en de drie kinderen (een half, vijf en acht jaar), die bij de tent zaten, hebben gemist. De schade bleef nu be perkt tot scheuren van ongeveer tien centimeter in de luifel, binnen- en buiten tent. De granaatscherf was afkomstig van een brisantgranaat, die op ongeveer hon derd meter van de spoorlijn Utrecht- De 24-jarige motorrijder W. Bierens uit Maarssen, die op 27 juli op het kruis punt AmsterdamsestraatwegHerenweg kwam te vallen toen hij door het rode stoplicht reed en in botsing kwam met een fietser, is in het academisch zieken huis in Utrecht aan zijn verwondingen overleden. De dertienjarige G. van de Koesveld uit Barneveld is omstreeks één uur, toen hij per fiets de Wesselseweg in Barne veld overstak, onder een bestelauto ge komen. De jongen was vrijwel op slag dood. Een besloten club, die de naam „Ma rathon" draagt, zal zaterdagmiddag een casino openen in Maarssen, waar het Del phispel kan worden beoefend. Voorlopig is een zaal gehuurd van het hotel „De Harmonie". Het plan bestaat om de aan het hotel verbonden bioscoop te verbou wen tot casino. Men wacht echter een proefproces in Maastricht af over de toe laatbaarheid van het Delphispel. c BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Stierenvechters", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „James Bond contra Dr. No.", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: ,jZo was het wilde westen", 14 j. Zaterdag 23.30 u.: „Een snippernacht", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21,15 u.: „De superman van de geheime dienst", 14 j. Minerva, 14.30 u.: „Mijn vriend Kazan", a.l. Vandaag 20.15 en zaterdag 19 en 21.15 u.: „Tom Jones", 18 j. Rembrandt, 10.30 u.: „In het paleis van de waterkoning", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Goldfinger", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De tijger van de zeven zeeën", 14 j. Studio, 10.30 u.: „Sjors en Sjimmie op het pirateneiland", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „Moord voor het voetlicht", 14 j. De Witte Zwaan (Zandvoort): zaterdag 19 en 21.30 u.: „Tanze mit mir in den Morgen", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Zaterdagavond geopend van 20.30 tot 22.30 u„ met kaarslicht en klassieke muziek. Tot en met 4 september. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de ^Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de eeuw tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 17 u. Vishal (Grote Markt): „De landman en de muze". Expositie van prenten, tekenin gen, schilderijen en aquarellen. Geopend van 10 tot 17 u.; zondags van 13 tot 17 u. Tot 30 augustus. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10 tot 18 u. en van 20 tot 24 u. Expositie van tekeningen en grafiek van Jan Baptiste de Winter. Tot 1 augustus. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen, aqua rellen, tekeningen en etsen van diverse kunstenaars. Dagelijks van 10 tot 20 u. Tot 7 augustus. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag ge sloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum van Looy (hoek Kamperlaan): Fototentoonstelling van „De Muggen" en de „Groupe des Huit". Dagelijks geopend van 10 tot 17 u. en 's zondags van 13 tot 17 u. Tot 15 augustus. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Expositie van schilderijen van Cor Hak en plastiek van Kees Verkade. Op werkdagen geopend van 19 tot 22 u„ op vrijdag van 19.30 tot 22 u. Tot 1 augustus. Linnaeushof (Bennebroek): Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9 tot 18 u.; golfbaan tot 21 u. Pannekoekenhuisje (Bloemendaal): Ex positie over Thijsse's Hof. Dagelijks van 9 tot 17 u. Tot 1 september. DIVERSEN De Waagtaveerne (Spaarne/Damstraat): elke avond Cobi Schreijer, m.m.v. Alex Campbell, 's Morgens en 's middags demon straties van oude ambachten. Zondags ge sloten. Vleeshal (Grote Markt): dagelijks 14.30 u.: Voorstellingen van poppentheater Mer- lijn, behalve zondags. Tot 28 augustus. Ruïne van Brederode (Santpoort): Elke avond een half uur na zonsondergang s vond verlichting en klankbeeld tot 23 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). VRIJDa!g 30 JULI City, 20 u.: „John Goldfarb, kom terug!" Stadsschouwburg, 20 u.: „De haai van Londen". Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon; klankbeeld van poëzie en muziek. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. ZATERDAG 31 JULI City, 19 en 21.15 u.: „John Goldfarb, kom terug!" Stadsschouwburg, 20 u.: „De haai van Londen". Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon; klankbeeld van poëzie en muziek. Voorlichtingscentrum „Stichting Rijn mond-Noordzeekanaal", Semafoorduin, IJ- muiden; geopend voor individuele bezoe kers woensdag van 15 tot 16 en zaterdag van 11.30 tot 12.30 u.; voor groepen aan vragen bij de stichting, Havengebouw, Am sterdam, tel. 020-220665, of Gemeentelijke Voorlichting Velsen, Raadhuis, tel. 4036. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 10 tot 12 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek. Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u. VRIJDAG 30 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Vlub- ber vliegt weer". Luxor Theater, 19.30 u.: „West Side Story". W.B. Theater, 20 u.: „Gordan, de zwarte piraat". Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie grafische kunst, geopend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 17.30 u. en 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oos ter wijk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. ZATERDAG 31 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Vlub- ber vliegt weer"; 23.30 u.: „Londen na middernacht". Luxor Theater, 19.30 u.: „West Side Story". W.B. Theater, 20 u.: „Gordan, de zwarte piraat". Huize Adrichem, Hoflanderweg, teken en schilderlessen door het St. Lucasgilde. Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie grafische kunst, geopend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat, geopend van 10 tot 21.30 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10 tot 12.30 en 14 tot 17 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 14 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 14 tot 17 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 14 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 14 tot 17 u. 't Harde ontplofte. De legervoorlichtings- dienst heeft meegedeeld dat de granaat door een richtfout tijdens een normale schietoefening van de 44ste afdeling veld artillerie vijftienhonderd meter naar links is afgedwaald. De Amsterdamse kampeerder zegt dat hij vlak voor de gra naatscherf zijn tent doorboorde, de lucht druk van de explosie heeft gevoeld. De granaat is ruim honderd meter van de spoorlijn in de bosrand, in de toppen van de bomen ontploft. De scherf is over de spoorbaan en daaraangrenzende auto snelweg Zwolle-Harderwijk gevlogen. De granaat was toegerust met een „snelle buis", een ontsteker aan de top van de granaat, die het projectiel, zodra het de grond raakt, laat exploderen. Die explo sie is nu teweeggebracht doordat de gra naat de boomtoppen raakte. Drie treinen werden vastgehouden aan de stations, zij kregen respectievelijk een half uur, twintig minuten en vijf minuten vertraging. Het is niet voor het eerst dat dit is voorgekomen. Drie zware mortier granaten zijn in 1960 op honderd meter afstand van de spoorlijn ontploft. Het Tweede-Kamerlid de heer J. H. Scheps (P.v.d.A.) heeft de minister van Justitie inlichtingen gevraagd over re gels die in Amsterdam en Den Haag gel den voor colportage van gedrukte stuk ken. Het Kamerlid wil o.m. weten of de politieverordeningen van deze gemeenten zo luiden, dat in de praktijk het venten met gedrukte stukken onmogelijk wordt zonder een proces-verbaal op te lopen. „Is de toestand zo geworden, dat men de boeten, al of niet op straat, betaalt en de colportage staakt in de mening dat de gemeenten blijkbaar verordeningen in het leven mogen roepen, die de vrijheid van venten met gedrukte stukken praktisch verbieden?" vraagt de heer Scheps. Ook vraagt hij of er al mensen terecht heb ben gestaan en of overtreders op grond van de politieverordeningen door de rech ter zijn veroordeeld. Verder wil de heer Scheps van de minister van Justitie we ten of er overtreders bij verstek zijn veroordeeld. Koe onder trein. Bij een overweg te Grub- benvorst in Noord-Limburg is een koe onder de D-trein naar Hoek van Hol land gekomen. De koe was dood, de elektrische lokomotief liep schade op. (Van onze correspondent) DEN HAAG In de drukste winkel straat van New York Fifth Avenue zullen de Amerikanen in de komende win ter kennis kunnen maken met Maduro dam. Want een niet onbelangrijk deel van de Haagse miniatuurstad zal te bezichti- Advertentie en... bestel tijdig! gen zijn op een tentoonstelling van de K.L.M., die van 8 november tot 2 januari in het gebouw van onze nationale lucht vaartmaatschappij in New York wordt ge houden. Eind oktober zal het materiaal voor de tentoonstelling ter waarde ongeveer een half miljoen gulden per vliegtuig naar New York worden overgebracht. Daar zal een opstelling worden gemaakt naar het ontwerp van de heer K. van Dijk, die als ontwerper in dienst is bij de K.L.M. in New York. In het algemeen is het bestuur van de stichting Madurodam er geen voorstan der van, gedeelten van de miniatuurstad uit te lenen, ook omdat de kans op bescha diging niet denkbeeldig is. In dit geval is echter een uitzondering gemaakt. Uiteraard heeft zowel de K.L.M. als Madurodam belang bij exe expositie. De K.L.M. hoopt meer Amerikanen naar ons land te brengen, die daar waarschijn lijk dan ook wel Madurodam gaan bezoe ken. In 't K.L.M.-gebouw in New York zullen de Amerikanen o.m. 't Begijnhof, de ge hele Herengracht, de Lange Jan met marktterrein, de Jordaan (met schare- sliep en draaiorgel) en het dorpsgedeelte met de spelende fanfare te zien krijgen. Een molen zal niet ontbreken. Om het geheel komt een kanaal te lopen, waarin drie rondvaartbootjes zullen varen._Over het kanaal zal de Amsterdamse Magere BrUg worden gebouwd. Zowel de rondvaartbootjes als de Mage re Brug zijn nieuwe aanwinsten, die pas het volgende seizoen in Madurodam in Den Haag te zien zullen zijn. Half januari moet de gehele inzending weer terug zijn. Er moet namelijk tijd overblijven om eventuele beschadigingen ter herstellen voor het nieuwe seizoen. „Het deel van Madurodam dat naar New York gaat, is een half miljoen waard" zegt de heer Jungerius, directeur van Madurodam. „Natuurlijk wordt het verzekerd, maar ik zou het niet graag voor een half miljoen missen!" Een aanranding van een zesjarig meis je uit Assen is begin van deze week nog net op tijd door haar vader verijdeld, zo heeft de Asser politie medegedeeld. Het meisje, dat met een vriendinnetje bij de vijver in het Amelter bos te Assen speelde, werd door een 33-jarige Assenaar meegelokt. Hij nam haar achter op zijn fiets verder mee het bos in. Het vriendinnetje rende naar haar moe der, die op haar beurt de vader van het meegenomen meisje waarschuwde. Sa men met een kennis ging deze op zoek Afgaande op het gehuil van het kind vond de vader zijn dochtertje juist op het mo ment dat de man wilde overgaan tot het plegen van zijn daad. De vader en de kennis overmeesterden de man en brachten hem naar de kwe kerij in het bos, waar de politie hem la ter ophaalde. Hij legde onmiddellijk een bekentenis af en zei het nog nooit eerder te hebben gedaan. Het Tweede Kamerlid de heer J. H, Scheps (P.v.d.A) heeft vragen aan de minister van Justitie gesteld over de wij ze van herdenken van de oorlogsslacht offers in Venlo. De namen van de slacht offers, die in de jaren 1940-1945 in Venlo zijn gevallen staan gecalligrafeerd in een boek, dat zich bevindt in een rooms-katho lieke kapel, waar zich ook een gedenk steen voor de gevallenen bevindt. In dit boek en door deze steen worden, aldus de heer Scheps, zowel de namen van vermoorden en van moordenaars her dacht, doordat ook de namen vermeld staan van de gevallen SS'ers. De heer Scheps wil nu van de minister van Justitie vernemen of het waar is dat die joden, die in Venlo het uitroeien van de joodse gemeente hebben overleefd, te gen deze gang van zaken ernstige bezwa ren hebben gemaakt en nog maken. Zijn inderdaad op hoog niveau pogin gen aangewend om aan deze speciaal voor de joden krenkende wijze van her denken een einde te maken en wat is het resultaat van deze pogingen? vraagt de heer Scheps. Ook wil hij weten of de ge meente Venlo op enigerlei wijze is betrok ken bij deze vorm van herdenken. De heer Scheps vraagt de minister ten slotte of hij wil bemiddelen „om aan deze onterende wijze van het eren van gevallenen een einde te maken". De ongevallendienst van de Amsterdam se verkeerspolitie heeft een lesauto gevon den, waaraan zoveel mankeerde dat de wagen waaïschlTfflijk gesloopt zal moeien worden. Dit gebeulde tijdens eeh" tweede controle die-binnen-een-maand op lesauto-'s werd gehouden. Een andere auto had gladde banden en drie hadden geen goede handrem. De toestand van de ambassadeur van Nederland in Zuid-Afrika, mr. H. A. Helb geeft minder reden tot ongerustheid. De heer Helb had dinsdag een hersenbloeding. Hij is opgenomen in een ziekenhuis in Pretoria. Zijn toestand gaat vooruit. n. -£=> -301 301. In een enkel moment was de goe de Kokanje van zeilschip tot luchtschip geworden! Hoog in de wolken zweefde de Kokanje verder. Een beetje benauwd keek Bram over de reling. Want op zee was hij ner gens bang voor, maar van vliegen kreeg hij toch een tikje wee gevoel in de maag. Tutu vertrouwde het nog niets. „Eigen krrracht," krijste hij en hij flad derde met de Kokanje mee, tot vermaak en verbazing van allerlei vogels, die hier op de luchtstroom dartelden. Lang duur de het niet of Tutu voelde, dat hij het niet lang zou volhouden. „Daar doe je verstandig aan," zei Bram toen Tutu weer aan boord kwam en uit geput op de voorplecht neerstreek. „Ik heb zo'n idee, dat het nog een hele tocht gaat worden." Nu, daar kreeg Bram wel gelijk in. A,f en toe leek het, alsof zij altijd als een ruimteschip in de lucht zouden moeten blijven zweven. Maar eindelijk dan toch begon het goede schip Kokanje duidelijk vaart te minderen. „Land," zei Tutu opgelucht. „We gaan naar beneden," meende Ka- ro. „Maarer is hier geen water? steunde Brammetje en dat was de ande ren eigenlijk nog niet eens opgevallen. Waar zij zouden landen was zand, zand, zand, zover het oog reikte. En in dat zand stonden geheimzinnige beelden en toren hoge piramiden. HMM| NO HEB 46 HET WEL VAST IN 46 HOOFD, NIET? IK GELOOF DAT IK Mfc HERIN NER, WAT IK 46 WILD6 VERTEL LEN, IK KOM BU 16, PlNGOy"' IETS OVER HET LUIK, 66LOOF IK Man verdronken. De 18-jarige sciieeps- bakker S. M. H. Sommer uit de Bahnhof- strasse in Staffelstein (Duitsl.) is gister avond verdronken, toen hij met twee mede-opvareden van het m.s. „Ulstein" na een tocht langs diverse café's weer aan boord probeerde te komen. De man stapte mis en viel tussen het schip en de wal. Kampwinkels. Staatssecretaris Bakker van Economische Zaken zal de aandacht vau de gemeentebesturen vestigen op het toeristisch belang van een zo soepel mogelijk beleid ten opzichte van de sluitingstijden van kampwinkels. Voor kampeerders is het van belang, dat kampwinkels ook in de avonduren geo pend zijn. Dit kan worden vastgesteld bij gemeentelijke verordening, waarbij rekening kan worden gehouden met plaatselijke omstandigheden. Horlogesmokkel. De 32-jarige kaptein van de 307 ton metende Nederlandse kust vaarder Deborah is tot 75 pond boete veroordeeld wegens het binnensmokke len van horloges te Greenwich. Dode baby op het strand gevonden. In 's-Gravenzande is op het strand het stoffelijk overschot gevonden van een pasgeboren kind. Het was ongekleed en heeft vermoedelijk ongeveer drie weken in zee gedreven. Water voor St. Maarten. Het Europese Ontwikkelingsfonds heeft 3.629.000 An tilliaanse guldens uitgetrokken voor de watervoorziening op het eiland St. Maarten van de Nederlandse Antillen. Er zal een bedrijf worden gesticht voor de destillati van zeewater, waardoor de watervoorziening op dit eiland, waarvan de toeristische betekenis snel toeneemt, belangrijk verbeterd zal worden. Advertentie enaarne 11 to" damstraat -jj-IrfcJi nc XX en teylermuseum dagelijks geopend van 9 tot 6 uur. 's maandags gesloten. ^WWWWWRMfWMWWWWWWWWWWWWVWW Hét K.N.M.I, deelt mee: De kern van de depressie die het weer in ons land be heerst was vanmorgen bij Denemarken aangekomen. Zij verplaatste zich echter maar weinig meer. De fronten van deze depressie drongen over Duitsland tot Zwitserland en Oostenrijk door, waardoor daar met regen een einde kwam aan het mooie weer van de voorgaande dagen. Bij de ingang van het Engelse Kanaal mani festeerde zich vanmorgen een storing, die over Frankrijk naar Zuid-Duitsland zal trekken. Onder invloed hiervan zal de wind in ons land tijdelijk afnemen. Boven de Noordzee blijven krachtige noordwestelij ke winden waaien, die tamelijk koude en onstabiele lucht naar ons land aanvoeren. Voor morgen moet dan ook wisselvallig weer worden verwacht waarbij enkele buien door opklaringen zullen worden af gewisseld. In de temperatuur komt weinig verandering. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. a ID 2 d 03 H a S H C.S Den Helder regenbui w 18 19 Ypenburg regenbui wnw 18 2 Vlissingen regenbui wzw 18 1 Eelde zwaar bew. w 18 21 De Bilt zwaar bew. w 19 8 Twente zwaar bew. wzw 18 15 Eindhoven regenbui wzw 19 3 Z.-Limburg zwaar bew. wzw 19 3 Helsinki regen zo 18 1 Stockholm regen ono 20 8 Oslo regen n 17 5 Kopenhagen regenbui zzw 16 5 Aberdeen licht bew. wnw 11 3 Londen zwaar bew. wzw 21 0 Amsterdam regenbui w 18 8 Brussel zwaar bew. wzw 19 2 Luxemburg zwaar bew wzw 16 2 Parijs zwaar bew. wzw 23 0.S Bordeaux zwaar bew. 7 23 0.5 Grenoble regen w.st. 25 0 Nice zwaar bew. wnw 24 0 Berlijn zwaar bew. zw 20 0.1 München regen w 21 1 Zürich regen w 20 5 Genève regen zzw 22 0.1 Locamo zwaar bew. 24 0 Wenen regen wnw 24 Innsbruck regen ono 22 0.1 Belgrado half bew. wzw 29 0 Rome zwaar bew. zzo 27 0 Barcelona zwaar bew. w.st. 28 0 Madrid onbewolkt w.st. 23 0 Mallorca onbewolkt w.st. 29 (1 Lissabon zwaar bew. n 30 0 Vrijdag 30 juli Zon op 4.58 uur, onder 20.34 uur Maan op 7.13 uur, onder 22.08 uur. Zaterdag 31 juli Zon op 5.00 uur, onder 20.32 uur. Maan op 8.41 uur, onder 22.27 uur. Maanstanden 28 juli 12.45 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 30 juli Hoog water 4.46 uur en 17.19 uur. Laag water 0.31 uur en 12.57 uur Zaterdag 31 juli Hoog water 5.36 uur en 18.06 uur. Laag water 1.22 uur en 13.46 uur. Het hoog en laag water te Zanovoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2