Kolkende zee kwam wel hoog maar niet tot aan duinenrij Stormachtige wind weer spelbreker voor de jeugd v- VERSPUY VERSPUY Twee miljoen gevoteerd voor unieke woonwijk Medische verzorging tijdens het weekeinde WAAROM - VERSTOOK? IK ZOVEEL - J. v. KOOTEN Boeiend schouwspel voor vele kijkers Feest op IJmuidense strand werd uitgesteld tot vandaag Havenberichten Duitse bankwerker in IJmuiden gewond na val C. F. van Duffelen nam afscheid van Hoogovens Prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven op anti-slipschool Stroom uitgevallen in Den Haag Verkoper verduisterde Perzische tapijten GEMEENTERAAD HEEMSKERK Botsing te Santpoort met veel schade G. P. van Den Haag op Duindigt Burgemeester Bührmann houdt maandag geen spreekuur voor de betere meubelen TAUNUS personen-automobielen VRIJDAG 30 JULI 1965 5 huiskamers - bankstellen bergmeubels - fauteuils Woninginrichting tt Telstar-team naar ZFC 12 M vanaf 5725.- 17 M vanaf 7885.— 20 M vanaf 8995.— ZWIER Geen overheidsgeld „Scharrelen met kinderen ,0 HgMftË A. -O .v,~. De storm (windkracht 8) en het springtij hebben gistermiddag te IJmui- den en te Wijk aan Zee de kolkende zee wel duidelijk verder het strand opge stuwd dan normaal, maar het woelige, witgekuifde water heeft daar de duinenrij toch niet bereikt. Gistermorgen werd dat niet helemaal voor onmogelijk gehouden. Degenen, die toen meenden dat het daar echt zo'n vaart niet zou lopen, zijn in het gelijk gesteld. Te IJmuiden bleef de zee nog op veilige afstand van de strandhuisjes en andere opstallen op het strand, te Wijk aan Zee werd de situatie ook niet alarmerend. Een paar heel dapperen waagden zich de ze middag nog in zee. De andere bezoe kers aan het strand en dat waren er toch nog heel wat gaven overwegend de voorkeur aan een langere of kortere wandeling, stevig ingepakt tegen de soms neerstriemende regen en tegen de wind, die kort na een bui het fijne zand al weer over het strand voortjoeg. Bijzonder in trek waren gisteren de ho ge punten van waaraf men een riant uit zicht had op het strand en op het opge zweepte water. Ook waren er die een eindweegs de zuiderpier te IJmuiden op wandelden en daar genoten van het na tuurgeweld om hen heen totdat ze door de politie werden teruggestuurd, mede in het belang van hun eigen veiligheid. Toen omstreeks half vijf het water de hoogste stand had bereikt waren de koppen van de pieren onder de hoge golven verdwenen. Het plekje vlak bij de semafoor te IJmuiden was gistermiddag flink in trek bij degenen, die bij dit storm weer naar de zee kwamen kijken. Zoals altijd was het uitzicht er prachtig. Dit beeld bood gistermiddag de om geving van de zuiderstrekdam aan het strand te IJmuiden. Het strek dammetje zelf was nauwelijks zicht baar. De zee bleef echter op veilige afstand van de strandhuisjes. Op het eigenlijke strand daar waren maar weinigen. De meeste kijkers gaven de voorkeur aan een wat beschutter plaatsje, vanwaar ze het fascineren de beeld, van het opgezweepte water konden gadeslaan. Het onstuimige herfstweer in het hart je van de zomer heeft na de totaal mis lukte lampionnenoptocht van vrijdag avond weer een kinderfestijn aan het IJmuidense strand in de war gestuurd. Nu kon het strandfeest voor de tijdelijke jeugdige bewoners van het zgn. tussen- strand en van het kleine strand geen doorgang vinden, althans gisteren niet. Omdat dit weekeinde voor diverse va kantiegangers de laatste vrije dagen brengt, wordt het vandaag in elk geval feest voor de kinderen. Dank zij de me dewerking van paviljoen Noordzee is een oplossing gevonden: of het kinderfeest wordt in het paviljoen gehouden öf de jeugd zal zich kunnen vermaken op het beschermde terras. Voor de 180 kinde ren, die gisteren zouden deelnemen aan de spelletjes, lagen evenzovele mooie ïyy'--' Advertentie Niet alleen de veel gevraagde modellen, maar tevens keuze uit bijzondere stijlen. Queen Anne - Windsor - Oudhollands enz. oor nieuwe ideeën naar Plein 1945 no. 2 - IJmuiden - Tel. 8089 prijzen te wachten. Ze waren aangekocht van het bedrag, dat enkele initiatiefne mers onder de- bewoners van de strand huisjes uit de opbrengst van een kien- avond en met een collecte inzamelden. Voor de spelen kregen zij alle medewer king van de overkoepelende organisatie voor strandactiviteiten. Vol enthousiasme is een programma in elkaar gezet met boegsprietlopen, mastklimmen, zaklo- pen, koekhappen e.d. De storm, vaak ge paard gaande met een striemende regen en maar een heel enkele keer met een waterig zonnetje, heeft dit kinderfeest volslagen onmogelijk gemaakt. Vandaag gaat het door. Vanmorgen is voor de jeugd van 8-14 jaar een kienwed- strijd gehouden, vanmiddag komen de kleintjes van 4 tot en met 7 jaar aan de beurt met diverse spelletjes. Enkele kinderen zijn inmiddels al weer vertrokken. Zij hebben een prijs meege kregen. Zaterdagmiddag om 2 uur organiseren V.V.V., zakencentrum Zeebad en de ge meente kinderwedstrijden op het grote strand te IJmuiden. Advertentie 'T IS DE MOEITE WAARD, DAT JE ER ZELF VOOR SPAART Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Narwal, van de Noordzee, IJmuiden; Lizard, Leixoes, Zaandam; Wedlooper, Ala; Hada 2, Par; Mai land, Antwerpen; Imperial, Nordingen; Dinkel- stroom, Dagenham; Spaarnesttroom, Huil; Wa- veney, Londen; Vechtstroom, Goole; Hoorne boeg, Hamina; Christine, Drammen; Claus Luhrs, Hamina; Pergo, Rochester; Hinrich Behrmann, Rotterdam. Vrijdag kwam in IJmuiden aan: Heino, van Rotterdam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Artemis, naar Bremen; Juno, Rotterdam; Nestor, Rotter dam: Pallas, Rotterdam; Lysland, Kingston; Hadjih Agus Salim, Le Havre; Gabonkust, Hamburg; Taras, Rotterdam; Dolores, Gent; Bothniaborg, Aboe, IJmuiden; Köln, Antwer pen; Sjoa, Vitoria; Bilma, Hamburg; Ruth Lake, Sept Isles, IJmuiden; Viking, Bilbao; Pickhuben, Rotterdam; Timandra, Rotterdam. Vrydag vertrokken uit IJmuiden: Apollo, naar Avilez, IJmuiden; Vechtstroom, Goole. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan. Donderdag overkwam een 25-jarige Duitse bankwerker, tijdelijk woonachtig in Wijk aan Zee, een ongeval bij Hoog ovens. Hij verloor het evenwicht, toen hij in de warmbandwalserij op een motor fundament reparatiewerkzaamheden ver richtte. De Duitser kwam ongelukkig ten val op een rand van het fundament, waardoor hij een inwendige verwonding opliep in het onderlichaam. Hij is in het Roode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk op genomen. Vandaag heeft de heer C. F. van Duf felen uit Beverwijk, bij Hoogovens werk zaam als staalstraler in de staalgritin- richting van de vestiging Beverwijk, af scheid genomen van dit bedrijf wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. De heer Van Duffelen is ruim tweeën veertig jaar in dienst van de Koninklijke Fabriek van Rijtuigen en Spoorwagens J. J. Beijnes N.V. geweest. Een Telstarcombinatie speelt morgen avond een wedstrijd uit tegen ZFC. De opstelling is( Jense; Hendriksen en Van Zon; Van Wooning, Andre en Zwinkels, Cleeren, Holl, Bakker, Gallis en Koop- Advertentie Vraag prospectus en demonstratie bij (OFFICIAL FORD-DEALER) Bloemstraat 34 - Telefoon 4208 Prinses Margriet en Pieter van Vollen hoven hebben donderdag éen anti-slip cursus gevolgd aan de school van Rob Slotemaker in Zandvoort. De prinses en haar verloofde arriveerden omstreeks negen uur op het terrein van de school. De prinses kreeg instructie in een van de lichtblauwe wagens. Een instructeur van de school zat naast haar, terwijl Pieter van Vollenhoven achterin had plaatsge nomen. Ook Pieter van Vollenhoven kreeg even later instructie en wel in een van de witte wagens. In het gebouw van de anti slipschool kregen beide nog theorie instructie. Nadat ze de gehele dag hadden gelest kregen ze hun certificaat. De binnenstad van Den Haag en een deel van het Bezuidenhout hebben gister avond van vijf over zes tot twintig voor zeven zonder stroom gezeten, doordat een transformator was uitgevallen. In het centrum ondervond het verkeer enige overlast doordat ook de verkeers lichten uitvielen. Het spitsuur was ech ter reeds grotendeels achter de rug, zo dat de moeilijkheden wel meevielen, Zie kenhuizen en andere diensten schakelden over op noodaggregaten. De trams reden gewoon door, zij ontvangen stroom via een apart circuit. (ANP) Het onderzoek naar de oor zaak van de storing is nog niet afgeslo ten. Wel staat vast dat in het ondersta tion Vleerstraat een transformator is uit gevallen. De storing kon worden opgehe ven door een reservetransformator in te schakelen. De Groningse rechtbank heeft een acht tienjarige verkoper uit Groningen, die uit een warenhuis in Groningen waar hij werkte zes Perzische tapijten verduisterd heeft en een briefje van 100, veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, waar van vier voorwaardelijk. Een 27-jarige publieke vrouw is wegens heling van enige tapijten veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, waarvan vijf maanden voorwaardelijk. De verkoper had deze vrouw de tapijten geschonken in ruil voor haar gunsten. Hoewel de agenda voor de donderdagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Heemskerk zo op het eerste gezicht louter uit hamerstukken leek te zijn samengesteld, slaagden enkele leden er toch nog in de discussies hierover ruim twee uur op gang te houden. Vooral de heer N ij d e k e n (P.v.d.A.) meldde zich weer telkens als spreker, waarbij zijn debatten met wet houder H. J. M. Roozen, die wegens vakantie van burgemeester H. Nielen de voorzittershamer hanteerde, soms in een uitgesproken vinnige toon vervielen. Waarbij de voorzitter echter steeds als overwinnaar uit het strijdperk kwam. De eerste keer was dit het geval bij de ingekomen stukken, waaronder zich de goedkeuring van G.S. bevond over grond- verkoop aan de stichting „Eigen Woning- bezit" in Heemskerk. De heer Nijdeken maakte hierbij namelijk de wens kenbaar, dat de raad inzage zou worden verstrekt van jaarverslagen en financiële overzich ten van deze stichting, omdat hij dit in een democratisch bestel noodzakelijk achtte. „Absoluut een verkeerd standpunt", meende de voorzitter, omdat de raad zich nu eenmaal niet met particuliere instel lingen heeft te bemoeien. „Eigen Woning- bezit" werkte immers nog nimmer met overheidsgeld en bovendien bestaat er geen enkele reden het verzoek van de heer Nijdeken in te willigen, omdat deze stichting voortreffelijk werk verricht. En wel zo voorbeeldig, dat andere gemeen tebesturen meermalen hebben geïnfor meerd, hoe dit toch allemaal in Heems- Op het kruispunt Hagelingerweg- Hoofdstraat-Broekbergerlaan te Santpoort heeft zich gistermiddag omstreeks half twee een autobotsing voorgedaan, waarbij veel materiële schade ontstond. Er waren geen persoonlijke ongelukken. Een vertegenwoordiger uit Amsterdam draaide met zijn personenauto (een zgn. lelijk eendje) vanuit de Hoofdstraat de Broekbergerlaan op en verleende toen geen voorrang aan een andere personen auto. Het lelijk eendje werd bij de botsing zeer zwaar beschadigd, de andere wagen in mindere mate. De renbaan Duindigt staat dit weekeinde voor een tweedaagse meeting, waarvan die op zater dag (4.30 uur) alleen is gereserveerd voor de dravers. Met negen goed bezette nummers komen zij goed voor de dag. Op zondag is het programma gelardeerd met een aantal rennen, waarvan de Grote Prijs van Den Haag met een sterke bezetting het hoofd nummer vormt. Op een normale droge baan zouden de vertegenwoordigers van stal De Bloemert een eerste kans hebben, maar indien de slechte weersomstandigheden aanhouden zal de sterke Miss Willy moeilijk te kloppen zijn, al geldt hierbij dat jockey Henk van der Kraats hopeloos uit vorm is. Andere jaren aan de top staat hij nu met slechts twee overwinningen op de ranglijst. De tips: ZATERDAG 31 JULI 1. Chinchilla-prijs, le afdeling, 2000 m: 1. Ber- nadette B.; 2. Come Again; 3. Dalila Regina; outsider: Cotland. 2. Angora-prijs, 2000 m: 1. Blauwe Reiger S.; 2. Benno Signal; 3. Carla van IJmuiden; out sider: Arnoldus. 3. Chinchilla-prijs, 2e afdeling: 1. Cisa Axkit; 2. Desiree; 3. Danny Kaye; outsider: Dorothea. 4. Siamees-prijs, 2000 m: 1. Admiral Volann; 2. Circus S.; 3. Dixy; outsider: Donna Fez. 5. Pers-prijs, 2000 m: 1. Zita H.; 2. Bella Ma- rieza; 3. Arion Athel; outsider: Bento Hollandia 6. Margay-prijs, 2000 m:. 1. Alexander The Saint; 2. C Van Rood en Noot; 3. Bonnie Mars outsider: Crystal Heny. 7. Birmees-prijs, 2000 m: 1. Baron Hollandia; 2. Captain Kinley; 3. Caty Hollandia; outsider: Young Oostar. 8. Karthuizer-prijs, 2000 m: 1. Anne Emilie; 2. Alpenraaf S.; 3. Zaita Hanover; outsider: Arctic van 's-Gravenhof. 9. Abessijn-prijs, 2000 m: 1. Zilvervos; 2. Z The Saint; 3. Barones Spencer K.; outsider: Yber- flöte. ZONDAG 1 AUGUSTUS (1.30 uur) DRAVER IJ EN: 1. Lathyrus-prijs, 2000 m: 1. Dandy H.; 2. Ber- nadette B.; 3. Charlie Chaplin: outsider: Dumas. 2. Ridderspoor-prijs, 2040 m: 1. Dutch Master; 2. Donald van Hiddum; 3. Barke II; outsider: Admiral Volann. 4. Pyrethrum-prijs, 2040 m: 1. Carla van IJmui den; 2. C. Damascus B.; 3. Büermann B.; out sider: Blauwe Valk S. 5. Akelei-prijs, 2000 m: 1. Brion van de Lente; 2. Cornte du Commerce; 3. Bingen Magowan; outsider: Zelos van Vredenhof. 7. Grote Prijs van Scheveningen (E.M.S.-prijs), 2000 m: 1. Brian Hanover; 2. Annie Norma; 3. Crony van de Lente; outsider: C. Alkestis van E. 9. Vuurpijl-prjjs, 1600 m: 1. Olivier B.; 2. Yan kee Maid; 3. YYV: outsider: Xanthos Narciso. 10. Spirea-prijs, 2020 m: 1. Aureola; 2. Anasta- sia Hanover; 3. A Reine Kinley; outsider: Athos The Saint. RENNEN: 3. Caracala-prijs, 1800 m; 1. Stal R.H.R. Dee (Boodle, Divisio); 2. Petra; 3. Fair Quota; out sider: Mysterious Promise. 6. Grote Prijs van Den Haag, 2100 m: 1. Miss Willy; 2. Rex Mundi; 3. Whitefoot S.; outsider: Lurango. 8. Caracala-prijs, 2e afdeling: 1. Ex Gratia: 2. Cambrousard; 3. Quelle Musique; outsider: Royal Flash. IJMUIDEN: Artsen (met ingang van zaterdagmiddag 13 uur): A. J. G. Wermenbol, Maas straat 15, tel. 6388; J. F. A. Pieterse, Orionweg 126, tel. 8365. Apotheek: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk, alleen voor spoed gevallen, zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur: G. J. J. Diekman, Plantage 156, Beverwijk, tel. 02510-24604. Verloskundigen: Mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mevrouw E. W. Kuijk-Engelhardt, Moerbergplant- soen 143, tel. 7849; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8969; mejuf frouw G. van Zandvoort, Poolster straat 18, tel. 2070. Wijkverpleging: voor IJmuiden en IJ- muiden-Oost, zuster Enklaar, Bonen kampstraat 6, IJmuiden, tel. 8163; voor Velsen-Zuid en Velsen-Noord, zuster Bovenkerk, Stationsweg 5, IJmuiden, tel. 2338; voor Driehuis, Santpoort-Noord en Santpoort-Zuid, zuster De Ruyter, Sant- poortse Dreef 25, tel. 02560-6054. SANTPOORT: Arts: Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 135, Santpoort-Dorp, tel. 02560-8570. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 02560-8284. BEVERWIJK: Artsen: Voor de artsen Fierstra sr., Fier- stra jr., Lange, Plantinga, Reddingius, Rolink, De Ruiter, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling. van zaterdag 12 uur tot zondag 9 uur: J. D. Reddin- gius, Prinsessenlaan 5, Beverwijk, tel. 02510-25551; zondag van 9 tot 24 uur: G. K. Fierstra jr., Wijkerstraatweg 194, Velsen-Noord, tel. 02510-24987. Voor de artsen Ten Harmsen van der Beek, Hom mes, Peeters, Swaab, Vos en Zeijlmans: dr. Zeijlmans, Van der Hoopstraat 187, Beverwijk, tel. 02510-25666. Tandarts: Voor Beverwijk, Velsen-Noord en Heemskerk (uitsluitend voor spoedge vallen) zaterdag en zondag tussen 17- 17.30 uur: G. J. J. Diekman, Plantage 156, Beverwijk, tel. 02510-24604. Apotheek: Vanaf zaterdag 12.30 uur tot zaterdag 7 augustus, ook nachtdienst: Apotheek H. van der Kolk, Zeestraat 27, Beverwijk, tel. 02510-23820 kerk wel mogelijk is. Vandaar dat het college ook ditmaal gaarne zijn medewer- king heeft verleend om de nieuwe plan nen van de stichting te verwezenlijken, die betrekking hebben op de bouw van ruim vijftig woningen met dertien win kels in „Oosterwijk". Na deze uiteenzetting gaf de heer Nij deken zijn tegenstand nog niet op, of schoon hij zich tenslotte toch bij de op vatting van de voorzitter moest neerleg gen. Maar van harte ging het niet. Dit beeld herhaalde zich bij het voor stel van het college tot het verlenen van een krediet van twee miljoen, voor het bouwrijp maken van het plan „De Maer". Thans verkondigde de heer Nijdeken de mening dat de uitbreidingen van de ge meente geen gelijke tred hielden met de noodzakelijke voorzieningen van de reeds gebouwde wijken, zodat hij in eerste in stantie te kennen gaf zijn steun aan dit voorstel te zullen onthouden. Opnieuw nam loco-burgemeester Roo zen onmiddellijk de handschoen op door vast te stellen, dat zijn opponent op deze wijze weigerde medewerking te verlenen aan de bouw van een waarlijk unieke woonwijk. Spreker begreep niet hoe de heer Nijdeken een dergelijke opvatting voor zijn rekening kon nemen en hij ad viseerde hem dan ook zich maar eens in verbinding te stellen met het huisves tingsbureau, zodat hij een indruk zou krij gen van de ook in Heemskerk nog altijd heersende woningnood. Kennelijk enigszins geschrokken van deze uitleg kwam de heer Nijdeken toen op zijn mening terug, zodat hij verklaar de met het voorstel te zullen meegaan. Maar dan alleen om de woningnood te bestrijden en niet, omdat hij zijn stand punt over de achterstand bij de voorzie ningen zou hebben gewijzigd. Ook de heer Boeree (K.V.P.) trad nog in debat met wethouder Van Herpen over de verdeling der leslokalen, welk systeem door zijn fractiegenoot Hulshof als „scharrelen met kinderen" werd gekwa lificeerd. In zijn antwoord stelde de wethouder van onderwijs echter vast, dat het hier slechts een individueel geval betrof, waarbij de schoolbesturen allerminst vrij uit gaan. Want zes van de zeven katho lieke en twee van de drie christelijke scholen zijn in prima lokalen gehuisvest, zodat het college geen enkel verwijt kan worden gemaakt. Er is nu eenmaal spra ke van een noodsituatie, waarover van maart tot nog deze avond toe, geregeld met de schoolbesturen overleg is ge pleegd. De heer Boeree diende tenslotte nog een voorstel van orde in, met de bedoeling het college en de schoolbesturen aan de conferentietafel te verzamelen, dat echter door de voorzitter werd geweigerd in be handeling te nemen, omdat ook deze kwestie uitsluitend tot de competentie van B. en W. behoort. Burgemeester mr. J. C. Bührmann van Velsen houdt op maandag 2 augustus geen spreekuur. De wethouder voor onderwijs, de heer H. de Boer. houdt op woensdag 4 augustus geen spreekuur. Advertentie Een belangrijke vraag, vooral als het koud gaat worden: Waar om verstook ik zoveel Heb ik wel de goede kolen en de goe de haard Heb ik wel de juiste oliehaard voor mijn kamer Stel ik de brander wel goed af Geef ik te veel lucht Allemaal vragen en nog zoveel meer, die BELANGRIJK zijn Als ik het juiste antwoord niet weet, kan het me geld kosten., want dat kan een hele winter duren. Daarom ga ik vandaag nog naar de VAKMAN Pres. Krugerstr. 65-90 - Tel 5433 IJMUIDEN

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5