Twee miljoenste t.v.-bezitter wordt omstreeks 10 augustus verwacht UITGAAN IN HAARLEM® Alphenaar Concert door deelnemers aan de Zomeracademie NTS bereidt feestprogramma voor Straks één toestel per zes Nederlanders De Haarlemse Orgelmaand Bredase Muziekschool doet gemeente dagvaarden VRIJDAG 30 JULI 1965 9 KRUISWEG 47-49 HAARLEM Herdruk „De Ondergang" FA. FLINTERMAN NAAR JAARLIJKS GEBRUIK bij het beëindigen van de Zomer-Academie voor Orgel, werd de gemeentelijke be speling van het Bavo-orgel in de Grote Kerk op donderdagmiddag verzorgd door een aantal cursisten van de leer gangen. Het was verblijdend onder hen drie Nederlanders aan te treffen, wat het feit illustreert, dat onze landgenoten- organisten de drempelvrees voor de Haarlemse Orgelacademie overwonnen hebben. Van de deelnemers uit zestien landen waren bij deze einduitvoering zeven nationaliteiten vertegenwoordigd. Tweede net op dreef Conny van den Bos naar Pools zangfestival TENTOONSTELLINGEN MUZIEK De radio geeft zaterdag HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 9.40 VRPO. 10.00-24.00 VARA. T elevisieprogramma VOOR ZATERDAG NEDERLAND I CABARET DIVERSEN (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Rond 10 augustus zullen de t.v.-ldjkers plotseling worden geconfronteerd met een feestelijk programma, waarover de NTS vooralsnog het stilzwijgen bewaart en dat in geen enkel programmablad is aangekondigd. Op 10, 11 of 12 augustus wordt namelijk de registratie van de twee miljoenste t.v.- bezitter verwacht. Bij de centrale directie van de P.T.T. in Den Haag wordt op koortsachtige wijze gewerkt om met de registratie bij te blijven; niettemin is de verwerking van de administratieve gegevens zo tijdrovend, dat er tegen de tiende augustus toch enigszins de hand zal moeten worden gelicht met de betrouwbaarheid. De man of vrouw, die als de twee miljoenste wordt aan gewezen dankt dit dan ook wel een beetje aan het lot. Nochtans komt de hoera- stemming, die de NTS-programmastaf op de feestavond op onze schermen brengt te laat. In feite is de twee miljoenste t.v.-bezitter er al lang. Er zijn immers naar schatting van de P.T.T. zelve meer dan 200.000 t.v.-toestellen niet ge registreerd omdat de eigenaars er de voorkeur aan hebben gegeven klandestien te kijken. STATISTICI ZIJN ALWEER druk be zig de cijfers over de groei van het aan tal t.v.toestellen te verwerken; er zal te- zijnertijd weer een prognose uit te voor schijn komen, Het blijft echter moeilijk die toekomst te voorspellen. In 1958 gaven deskundigen van 't Centraal Bureau voor de Statistiek als hun verwachting, dat er in Nederland in 1970 bij 3% miljoen ge zinnen 2Vz miljoen t.v.-toestellen zouden zijn. Nu de twee miljoenste reeds is ge passeerd zal het geen vijf jaar meer du ren eer de 2Vz miljoen is bereikt. Toen op 2 oktober 1951 vanuit Bussum de experi mentele t.v.-uitzendingen begonnen, kon de grootste optimist niet voorspellen dat het Nederlandse volk in de komende vijf tien jareft meer dan 2 miljard gulden zou investeren in de kijkkastjes. In 1957 had de P.T.T. in totaal 99.000 namen op de lijst van kijkgelden staan. Dat betekende, dat er van iedere honderd gezinnen er drie waren met een t.v.toestel. Twee jaar later, met 391.000 toestellen, was het aan tal t.v.-ontvangers per 100 gezinnen al ge stegen tot 13. De groei is sindsdien in ver sneld tempo doorgegaan, tot er op 1 ja nuari 1964 47 toestellen per 100 gezinnen waren geboekt. Met een aantal van 1.836.000 toestellen op 1 januari 1965 kon men zeggen, dat meer dan de helft van de Nederlandse gezinnen 'n t.v.-apparaat bezat. Er waren op die datum 150 toestel len per duizend inwoners. TOCH BLIJKT INMIDDELS het verza digingspunt bereikt. In het binnenkort te verschijnen jaarverslag over 1964 merkt de centrale directie van de P.T.T. op, dat de groei van het aantal t.v.-toestellen kennelijk over het hoogtepunt heen is. Zij leidt dit af uit het feit, dat de toene ming van het aantal toestellen in 1964 ruim 35.000 minder was dan in het jaar 1963. In datzelfde jaarverslag wordt ge steld, dat het aantal „zwartkijkers" op tien percent wordt geschat en dat van de geregistreerde kijkers er 11 percent niet tijdig heeft voldaan aan de betalingsver plichtingen. Niet minder dan 12.000 „zwartkijkers" werden in 1964 betrapt en kregen een proces verbaal (in 1963 was dit aantal 7000). Het opsporen van de zwartkijkers wordt bemoeilijkt door de onderbezetting van de dienst, die hiermee is belast. DE CONTROLE OP HET BETALEN van het luistergeld blijkt nog moeilijker. Hoe wel er 2,6 miljoen radiotoestellen zijn ge registreerd, is het werkelijk aantal be duidend hoger. Van degenen,die een twee de toestel in de vorm van bijvoorbeeld een draagbaar radiootje hebben, is er echter bijna niemand, die de moeite neemt een z.g. bij-kaart aan te vragen. Er zijn ech ter geen ambtenaren om hen aan hun plicht te herinneren. In 1950, toen in Bussum nog slechts voorbereidingen werden getroffen voor t.v uitzendingen, telde ons land vijftig t.v.- ontvangers. Aan het eind van de 2-jarige experimentele periode najaar 1953 waren er 1100 toestellen. In 1956 begon de P.T.T. met de registratie en op 1 janu ari 1957 gaf de administratie de aanwe zigheid van 99.000 t.v.-toestellen aan. De meeste kijkers waren uiteraard te vin den in de Randstad Holland, waar niet al leen de meeste mensen wonen maar waar ook de ontvangst het beste was. Rotter dam telde de meeste toestellen: 14.365. De Maasstad heeft tot op de dag van van daag de grootste t.v.-dichtheid behouden: er zijn nu 145.000 t.v.-toestellen, oftewel één toestel op iedere vijf Rotterdammers. De groei vgn het aantal kijkers is goed deels afhankelijk geweest van de ont vangstmogelijkheden; in Utrecht ging men uiteraard eerder tot het kopen van een toestel over dan in Harlingen waar de eerste jaren de ontvangst nog slecht was. Het C.B.S. meldde iij 1958, dat de laag ste t.v.-dichtheid in gereformeerdde krin gen te zien was en de hoogste in die van buitenkerkelijken. De P.T.T.-administratie laat zien dat de Advertentie Het boek van dr. J. Presser ,,De Onder gang" zal op 5 augustus weer in de boek handel verkrijgbaar zijn. De enorme be langstelling voor dit boek, dat de geschie denis behelst van de jodenvervolging 1940-'45, heeft er toe geleid dat de oor spronkelijk vastgestelde oplage enkele ma len drastisch verhoogd moest worden om aan alle aanvragen te kunnen voldoen. De totale oplaag is nu 41.000 exemplaren. De belangstelling duurt onverminderd voort en de uitgevers verwachten dat ook de huidige editie spoedig uitverkocht zal zijn. t.v. in 1957 in vrijwel alle steden en dor pen was doorgedrongen. Maar in een dorp als Wijngaarden werd het eerste toestel pas in 1961 geplaatst, (thans 17) en in Grijsperk duurde het ook tot 1961 toen twee gezinnen tegelijk een apparaat koch ten (thans 29). Staphorst was in 1957 pre sent met drie toestellen, maar telt er in middels al 613. OVER DE INVLOED van de t.v. als massacommunicatiemiddel naast pers en radio, is alom in de wereld door deskun digen al veel gezegd. In ons eigen land is onlangs verschenen het boek „Beeldpers pectieven" van de Teleac-programmadi- recteur H. Schaafsma (Wetenschappelijke Uitgeverij n.v., Amsterdam), waarin on dermeer enkele voorbeelden worden ge- Advertentie oo<xooodocoooooooooooooooooooooocoooococ*xx30öooooooooooc w DEALER VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN Zandvoortselaan 365 - Telefoon 42212 OCOOOOCOOOOOCCOOOOOOOCXOCOCOCOOC<X>CCOOCOOOOOOOCOCOOCO noemd van de invloed, die via de t.v. kan worden geoefend. In de geschiedenis van de Nederlandse t.v. is de uitzending ten bate van het dorp met haar verras sende gevolgen door menigeen als een door de t.v. veroorzaakte massapsychose bestempeld. Schaafsma betwijfelt of men hier van massapsychose kan spreken. „Bij deze liefdadigheidsuitzending heeft een aan tal factoren, dat met de televisie als zo danig slechts zijdelings verband houdt, samengespeeld. Bovendien was hier spra ke van een kortstondig effect, niet van werkelijke invloed. Daarvoor zijn continue injecties nodig a la Goebbels; injecties zoals ze, vóór de moderne media er wa ren, op andere manieren werden toege diend. Men kan in dit verband denken aan de collectieve opschudding waartoe voorspellingen van sterrenwichelaars en onheilsprofeten in de middeleeuwen aan leiding hebben gegeven. Dit soort op schudding kan men zich niet voorstellen in een samenleving waarin via de mas samedia de informatie haar corrigerende kracht doet gelden." De schrijver noemt als ervaringsfeit, dat t.v. de mensen niet kan beïnvloeden in hun diepste overtui gingen of wat zij als zodanig ervaren, maar hen daarin wel kan schokken. DE WETENSCHAPPELIJKE ONDER ZOEKERS, die zich met het medium t.v. bezighouden zijn het niet altijd met el kaar eens. Er zijn er, die de gevolgen van misbruik van t.v. groter achten dan die van andere massacommunicatiemedia omdat de t.v. een zo groot bereik en een zo groot gezag heeft. Anderen betwijfelen of de t.v. wel het meest indringende me dium is. De Amerikaan Dallas W. Smythe spreekt van neutraliserende faktoren: het elimineren van indrukken doordat tengevolge van de continue opeenvolging van beelden en programma-onderdelen de volgende indruk de voorgaande ver dringt. Dit is dus een groot verschil met krant of boek waarbij de consument zelf het tempo kan bepalen. Schaafsma voert in zijn boek aan, dat de communicatie via het middel t.v. met de massa wel bepaalde gevolgen heeft, maar dat het hier consequenties betreft, die men niet mag losmaken uit het tota le complex van sociale invloeden zoals industrialisatie, urbanisatie, maar ook de sociale emancipatie, de verruiming van de onderwijs- en opleidingsmogelijkheden dat kenmerkend is voor het welvarende deel van de wereld. „De fout, die veel onheilsprofeten maken is, dat zij de in vloed van de t.v. zien als een autonome kracht." DE CANADEES Douglas Haas zette het programma op delicate wijze in met een Tiento van de Spaanse componist E. C. de Arauxo; het bleek een manualiter-ge- val, waarin men de fijne smaak van prof. Tagliavini kon proeven. Dergelijke relatie was ook waar te nemen in de vertolking van een Ricercar van Frescobaldi, door de Italiaan Giuseppe Crema. Na deze meer bescheiden klanken van cultuurhis torische betekenis, hoorden wij een paar prestaties met nieuwere muziek, die blijk baar voorbereid waren door prof. Reda. De vertolkers waren beiden Nederlander. Met fragmenten uit de Partita „Nun komm du Heiden Heiland" van Hugo Dist- Ier gaf Jan Jansen een overtuigende in druk van zijn technische capaciteiten en van zijn geestelijk zich inleven in dit tref fend object van de nieuwere Duitse orgel kunst, waarin een polychrome registratie een zo nauw verband onderhoudt met de ontwikkeling van de idee. Zeer beheerst was ook de vertolking door Jan Veninga van Preludium nr. II van Henk Badings. EEN VEELBELOVEND improvisatieta lent toonde zich de Nederlander Johan Lemkert, die met opmerkelijke speelvaar- digheid en muzikale fantasie een zeer bruikbaar thema (blijkbaar van zijn do cent Cor Kee) wist te ontwikkelen tot een Fantasia, waar men met welgevallen naar kon luisteren, al moest men consta teren dat het voorgeschreven „fugatisch deel" moeilijk tot stand kwam. Overigens verbeeldingskracht genoeg. Daarna traden twee leerlingen van Heillers Bachcursus op. De Duitse orga- niste Helga Hoffmann gaf een rustige ver tolking van het koraal voorspel „Wer nur den lieben Gott lasst walten" die het contrapuntisch weefsel boven de koraal bas duidelijk hield. De Zwitserse Marinet te Extermann had een niet geringe opga ve aan de Triosonate nr. Ill (de kleine terts) doch waarmee zij er in slaagde een overtuigend bewijs van haar speel- techniek te geven en de zelfstandigheid der drie partijen zuiver te realiseren in registraties die elkaar niet opslorpen of verdringen. TENSLOTTE TWEE cursisten voorbe reid door de docente Marie-Claire Alain. Grethe Krogh Christensen, een Deense, wist met distinctie de „Variations sur un thème de Clément Janequin" van Jehan Alain aan het Müllerorgel te ontlokken. En de Amerikaan Thomas Warburton had het voorrecht de „Danse funèbre pour honorer une mémoire héroïque" van Je han Alain te mogen vertolken onder toe zicht van diens zuster. Het kon gelden als een ontroerend „in memoriam" voor de componist zelve. Door deze vrije Pas- sacaglia waait de adem der oneindigheid en wie haar vertolkt moet daar wel diep van doordrongen zijn. Thomas Warburton heeft dit bestaan en zo werd zijn speel beurt een moment van diepmenselijk er varen en hiermee een treffend besluit van het zeer geslaagde cursus-concert. Jos de Klerk „Dagboek van een gek". In verband met de nog steeds overweldigende belangstelling voor het toneelstuk „Dagboek van een gek" met Henk van Ulsen heeft de di rectie van toneelgroep Studio besloten de speciale zomerserie van dit stuk te verlengen tot en met zaterdag 14 augus tus a.s. Ook de AVRO putte uit zijn archief, om de Grote Herhaling, die de kijker al even miezerig stemde als de totdusverre verregende zomer, voort te zetten; het spel „De fatale dertig seconden" en de daaraan toegevoegde documentaire, die liet zien hoe dit stuk in de keuken van het t.v.-bedrijf werd verwerkt, waren namelijk reeds in het voorjaar getoond. En het was wederom Nederland 2, dat, nu door de KRO gebruikt, een interes sant en nieuw programma aan te bieden had. Daarbij mag wel eens opgemerkt, dat het tweede programma van onze te levisie steeds meer kijkers gaat bereiken. De 10e aflevering van de GBS-serie „Het Grote Avontuur", was overeenkomstig de opzet wederom gewijd aan een grote fi guur in de geschiedenis van de Verenig de Staten. De moeilijkheden, die deze man, Edwin Drake, bijgenaamd „de ko lonel uit Connecticut", moest overwin nen om als eerste tot een geslaagde olie- horig te komen, vormden de boeiende stof voor een scenario, dat vakkundig en sterk in beeld werd gebracht. In de serie Beeldende Kunst 65 kreeg het werk van de sinds vele jaren in Limburg wonende Rotterdamse kunste naar Aad de Haas, alsmede deze eerlijke en sterke man zelf, de volle aandacnt. Evenals zijn dramatisch sterke, maar ruige kruiswegstaties, die destijds uit een Limburgse kerk werden verwijderd, zal het grafische werk van deze artiest, dat gisteravond op het scherm kwam, door menigeen wel niet gewaardeerd zijn. De KRO heeft met deze goede reportage van Simon van Adelsberg eerherstel gebracht aan een min of meer verguisde kunste naar. Adam en Eva, alias Frans en Fiet Kos ter, kwamen met hun cabaret ,,'t Is zonde" aanmerkelijk later aan de beurt dan het programmablad aankondigde. Die verschuiving kan niet te maken gehad hebben met het feit, dat men de wat jonge kijkers voor de zonde wilde behoe den, want het was allemaal alleen een weinig ondeugend en pikant en, naar ge bruik, ook scherp en critisch. Frans Kos ter verscheen weer eens op de beeldbuis als de bekende dauwtrapper en met zijn vrouw nam hij nog eens een loopje me het francofile AVRO-programma „Club Domino". Dit werd ook al eens door Jan Ian Carmichael en Moira Lister spelen de hoofdrollen in „Simon en Laura" een televisiekomedie over een toneelspelers-echtpaar. Een ge lukkig echtpaar, naar het schijnt; maar in feite op het punt van echt scheiding, juist wanneer man en vrouw worden uitgekozen om de rollen te vervullen in een tv-serie over 'een gélukkig echtpaar, met nota bene hun eigen huis als achter grond. Dat ze het aanbod aannemen, dus tijdelijk vrede sluiten en te doen krijgen met een regisseur, die van de ware verhouding niets afweet, geeft alle gelegenheid tot komische verwikkelingen. De VPRO brengt dit spel vrijdagavond om zeven over negen via Nederland II op 't scherm. Blaazer en Tony Huurdeman gepersi fleerd en die deden het zeker niet slech ter. Al kwam Koster volgens een zegs man eerder met dit nummer dan Blaazer, toch mag men de vraag stellen, of het niet beter was dit gedoubleerde on derdeel te vergeter. Afgezien van de zoet jesaan vervelend geworden gewoonte, or dinaire „meissies" en „stemmetjes" te maken, was dit optreden van de Kosters en hun medewerker hier en daar zeker amusant en dus geslaagd. En dat succes je mag vooral toegeschreven worden aan het ensemblenummer „Marihuana" en aan Fiet Kosters voordracht van het lied je „Te zwoel". J. Damshuizer DE NEDERLANDSE zangeres Conny van den Bos zal Nederland vertegen- woordigen in het vijfde Internationale Festival van Lichte Muziek, dat van S to en met 8 augustus a.s. te Söpot in Polen wordt gehouden. Aan dit festival, dat wordt georganiseerd door de Poolst radio en televisie en het Poolse impresa riaat Pagart, zal worden deelgenomen door België, Canada, West-Duitsland, Engeland, Finland, Frankrijk, Israël, Italië, Luxemburg, Nederland, Monaco, Zweden, Zwitserland en voorts door de landen van het oostelijk blok. ALLE DEELNEMERS zijn verplicht een nieuw liedje uit eigen land te zingen. De inhoud hiervan is bepalend voor de beoordeling. Voorts zal een Pools liedje in de taal van het deelnemende land ge zongen moeten worden, waarbij vooral op de interpretatie zal worden gelet, en ten slotte een lied naar eigen keuze. Conny van den Bos zal als eerste liedje zin gen „Speel toch Open Kaart" op tekst van Pieter Goemans en met muziek van Ted Powder. Het Poolse liedje, dat zij ten gehore zal brengen, is getiteld „Taxi naar het Station". Het werd vertaald door Ernst van Altena. Als vrij lied staat op het programma „Trop Tard" van Alex Alstone. Vishal, tot en met 29 augustus „De land man en de muze". Expositie van pren ten, tekeningen, schilderijen en aqua rellen die betrekking hebben op het leven op het platteland. Geopend van 10-17 uur; zondags van 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 79: Expositie van werk van Suzanne en Joep Nicolas. Permanente expositie van oude religi euze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-12.30 uur en van 13.30-17 uur; zon- en feestdagen van 14-17 uur. Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62: Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. (Dagelijks 10-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 u.); zaterdags ook van 20.30-22.30 uur). Prentenkabinet: Expositie van Poolse grafiek. Tot eind september. Cruquius Museum, Heemstede. Historische stoommachine en grote maquette van Nederland met waterstanden en over zicht overstromingen. Dagelijks van 9- 12.30 en van 13.30 tot 17.00 u.; zondags van 10 tot 17 u. Teylers Museum, Spaarne 16: Permanente expositie van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school 16de tot en met 19de eeuw. Fossielen, historisch-natuurkun- dige instrumenten, mineralen, 31-toons Fokker-orgel. (Dagelijks, behalve zon dag en maandag 10-17 u de eerste zon dag van de maand 13-17 u.). Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Expositie van schilderijen van Cor Hak en plastieken van Kees Verkade. Tot 31 juli. Van 6 augustus af expositie van plastieken van Liesbeth Sayers en gouaches van Kees Hak. In 't Goede Uur, Korte Houtstraat-Nieu we Kerksplein: Dagelijks 10-18 en 20-24 uur. Tekeningen en grafiek van Jan Baptiste de Winter. Tot 1 augustus. Van 1 augustus af expositie van tekeningen van Evert Neuteboom. Kunstcentrum De Ark. Nieuw Heiligland: Tot 7 augustus expositie van schilde rijen, aquarellen, tekeningen en etsen van diverse kunstenaars (dagelijks van 1020 uur, dinsdag gesloten). Zondag l augustus, Teylers Museum, 15 uur: Concert op het 31-toons orgel door Anton de Beer. Programma: Fresco baldi, Badings, De Beer. Dinsdag 3 augustus, Grote of Sint Bavo kerk, 20-21 uur: Orgelconcert door Klaas Bolt. Donderdag 5 augustus. Grote of Sint Bavokerk, 15-16 uur: Orgelconcert door Guy Bovet. HILVERSUM I, 402 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Het levende Woord. 7.05 Klassieke grammofoonmuziek. 7.30 Nws. 7.40 Geestelijke liederen (gr.). 7.55 Over weging. 8.00 Djinn: gevarieerd program ma (8.30-8.40 Nieuws; 9.35 Waterstan den). 12.00 Angelus. 12.03 Lichte muziek, (opn.). 12.24 Marktberichten. 12.27 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Religieus nieuws. 12.45 Over heidsvoorlichting: Geven en nemen. De fa milie Van Buuren praat weer over het verkeer. 12.55 Licht instrumentaal ensem ble en lichte orkestmuziek met zangsolis ten (opn.). 13.15 Voor de tieners. 14.10 Mu sicerende dilettanten: koorzang. 14.30 Voor de kleuters. 14.40 Metropole-orkest en koorzang. 15.30 Signaal: documentatie van en over jonge mensen. 15.50 Amusements muziek en koorzang. 16.30 Sportperiscoop. 16.40 Ritme en rijm. 17.00 Lichte gram mofoonmuziek. 17.40 Stereo: Lichte gram mofoonmuziek. 18.00 Muzikaal toerisme met toeristische tips. 18.50 Lichtbaken, lezing. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Omroepsorkest en solist: klassieke muziek. 20.30 Drie van Elck van Wils: ge varieerd muziekprogramma. 21.30 Reis- oogst: zwerftocht door gedroomde en werkelijke werelden. 21.50 Lichte gram- mofoonmuz. 22.20 Actualiteiten of gram mofoonmuziek. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Tussen licht en don ker, overweging. 22.55 Stereo: Nieuwe klassieke grammofoonplaten. 23.55-24.00 Nieuws. VARA: 7.00 Nieuws ochtendgymnastiek en socialistisch strijdlied. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. 7.25 Van de voorpa gina, praatje. 7.30 Lichte grammofoonmu ziek. 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammo foonmuziek. 8.20 Wegwijzer: tips voor va kantie- en snipperdagen, afgewisseld met grammofoonmuziek. 8.30 Lichte grammo foonmuziek. 9.10 Klassieke grammofoon muziek VPRO: 9.40 Het is meer dan het Bjkt, gesprek. 9.55 En toch vakantie... (Ill-slot): vakantietips. VARA: 10.00 Z.O. 135, gevarieerd programma. 12.27 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Ac tueel sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 VA- RA-varia. 13.20 Stereo: Licht ensemble met solisten. 13.40 Voor de twintigers. 14.15 Radio Jazzclub. 14.45 Koes voor be weging, toespraak. 15.00 Amusementsmu ziek (gr.). 15.40 Boekenwijsheid. 16.00 Nieuws. 16.02 Licht orkest (opn.). 16.25 Licht orkest met zangsoliste (opn.). 17.05 Stereo: Licht orgelkwartet. 17.30 Actuali teiten. 18.00 Nieuws en commentaar op het nieuws. 18.20 Voor de teenagers. 19.20 Voor de jeugd. 19.30 Stereo: Tango rum ba-orkest en zangsolisten. 20.00 Nieuws. 20.05 Ware legende, hoorspel. 21.00 Wie ner Festwoche. 22.30 Nieuws. 22.40 Sport op zaterdag. 22.45 Reportage. 23.10 Zij die van de zon leven: licht programma. 23.40 Lichte grammofoonmuziek. 23.55- 24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m 12.00 Nieuws. 12.03 Festivaria. 12.40 weer bericht, mededelingen en SOS-berichten. 12.45 Grammofoonmuziek. 13.00 Nieuws en weerbericht. 13.20 Gevarieerde mu ziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Noordzeefestival: gevarieerd programma. 15.00 Nieuws. 15.03 Noordzeefestival (vervolg). 17.00 Nieuws, weerbericht en mededelingen. 17.10 Noordzeefestival (vervolg). 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Orkestmu ziek. 18.45 Sportkroniek. 18.52 Grammo foonmuziek. 19.00 Nieuws, weerbericht en radiokroniek. 19.40 Gevarieerde muziek. 21.00 Noordzeefestival recital. (22.00 Nieuws en berichten). 23.00 Nieuws. 23.05 Dansmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG NEDERLAND I NTS: 15.00-16.00 Reportage binnenkomst van de Vierdaagse te Nijmegen. 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Barend de Beer. VARA: 19.06 Op weg: vakantietips. 19.35 De Flintstones, tekenfilm. NTS: 20.00 Jour naal. VARA: 20.20 Achter het nieuws 20.45 Jazz festival te Antibes. 21.25 Ce cil B. de Mille, Holly woods grootste show man, documentaire. NTS: 22.45 Toeristi sche tips A.N.V.V. 22.48-22.53 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. VPRO: 20.01 Medische kroniek. 20.32 Hollywood and the stars. 20.57 Gesprek aan de schrijftafel. 21.07-22.05 Simon and Laura, TV-spel. (prod. v. d. BBC-TV). KRO: 16.00 Huisje, boompje, beestje: hobby-rubriek. 16.45 Voor de kleuters. 17.00-17.30 Voor de kinderen. NTS: 17.30- 18.30 Reportage atletiekwedstrijd Rus- land-Amerika te Kiëv. 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Barend de Beer. KRO: 19.06 Dwars door Afrika, documentaire film. 19.35 Sir Lancelot, TV-film. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Brandpunt. 20.50 Circusprogramma. 21.55 Vakantie-cocktail: muziek- en balletpro gramma. 22.35 Dubbelgangers: priester werkstudenten te Amsterdam. NTS: 22.50- 22.55 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. AVRO: 20.01 Top Cat, tekenfilm. 20.25 Tienerido len: Elvis Preslev. 20.55 De schone heks TV-film. 21.20-22.10 The Saint, TV-film. Dt Waagtaveerne (hoek Spaame-Dam- straat), dagelijks: Cobi Schreijer met haar avondprogramma van internatio nale liedjes. Gast gedurende de maand juli: Alex Campbell, 's Morgens en 's middags demonstratie van oude am bachten. In de maand juli spinnen en weven door Marieke Verheul en Han- neke de Haan. Van 2 augustus af pottenbakken en boetseren door Wim en Jenny Duller uit Overveen. In augustus Jules de Corte als gast. Vleeshal, tot 29 augustus (dagelijks be halve zondag) 14.30 uur: Maaike en Riep Baartmans met hun poppentheater „Merlijn". Ruïne van Brederode, tot half septem- ber: avondverlichting en geluidsband- weergave van muziek en poëzie „Van vroeger tot nu". Hotel Bouwes, Zandvoort: In de weekein den muziek met internationaal cabaret. Hildebrandzaal, Smedestraat, 20 uur: Iedere zondag dansen op muziek van de Sunbeams. Stadskweektuin (Kleverlaan): dagelijks van 10-12 uur, 14-17 uur en 18.30-20.30 uur: Bezichtiging van de kweektuin met o'.a. tropische beplanting, schooltuin en boomkwekerij. Van 31 juli tot 8 aug. Jeugdsociëteit Ekestos, zaterdag 31 juli, 20 uur: dansavond m.m.v. „The In- vaders". Jeugdsociëteit Ekestps, zondag 1 augus tus, 20 uur: dansavond m.m.v. „The Hamiets". Openluchttheater Bloemendaal, maandag 2 augustus, 14.30 uur: Optreden van Swiebertje; in het voorprogramma de clowns „De Twee Kamé's". Openluchttheater Bloemendaal, vrijdag 6 augustus, 20.15 uur: Toneelgroep En semble met „De bruiloft van Figaro". Opnieuw is de spanning gestegen tussen de Stichting Bredase Muziek- en Ballet school en de gemeente Breda. Ditmaal heeft de particuliere muziekschool die, doordat de gemeente een eigen gemeen telijke muziekschool heeft opgericht, met de ondergang bedreigd wordt, de ge meente Breda doen dagvaarden. De zaak zal voor de arrondissementsrechtbank te Breda dienen op dinsdag 10 augustus om 10.30 uur. In een 37 punten tellende dagvaarding wordt de gemeente beschuldigd van een onrechtmatige daad jegens de stichting. Het stichtingsbestuur eist van de gemeen te vergoeding van de door de stichting opgelopen schade en de kosten van het geding. Voorts wordt een opsomming ge geven van alle handelingen die volgens de stichting als onrechtmatig kunnen wor den aangemerkt. Met name wordt ge noemd het pre-advies van B. en W. van Breda op 7 november 1962, waarin wordt voorgesteld subsidieverlening aan de par ticuliere scholen te staken, de huur van het schoolgebouw op te zeggen, geen medewerking te verlenen aan nieuwbouw en een gemeentelijke muziekschool op te richten. Door de daling van het leerlin genaantal van 1085 in augustus 1964 tot 225 in 1965, en door de daling van de in komsten uit lesgelden met 31.000 gulden, lijdt de stichting ernstige schade, zo staat in de dagvaarding.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 9