Artsen zijn tegen eigen risico in ziekenfonds AGE KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO en Starfighter verloor weer cockpitdak Medisch Contact verklaart: Bouwvakvakantie is ten einde, de drukte viel mee Kamerlid vraagt over Frits Bourquin Twee gewonden bij een explosie in Den Haag Zeven „plakken" voor Nederlandse vaklieden Uitstel gevraagd van verkiezingen Haagse verongelukt in de bergen m Wisselvallig i ZATERDAG 31 JULI 1965 2 Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk „DE UILENBOOM" WEERRAPPORTEN 1 ï3 De chef van de luchtmachtstaf heeft een speciale onderzoekcommissie inge steld om na te gaan hoe het komt dat gisteren voor de tweede keer binnen veer tien dagen het cockpitdak van een Star fighter is afgewaaid. Het ongeluk over kwam de 28-jarige eerste luitenent L. van Gameren van de vliegbasis Leeuwarden toen hij om kwart voor vier op zesdui zend meter hoogte met een snelheid van ongeveer zevenhonderd kilometer per uur boven de Noordzee vloog. De cockpitkap is zonder verdere scha de aan te richten in het water gevallen. Luitenant Van Gameren had weinig moei te met het voltooien van zijn vlucht. On gedeerd landde hij na tien minuten op zijn thuisbasis. Wat de luchtmacht verbaast is dat dit het tweede ongeluk van deze aard binnen veertien dagen is, terwijl er in de twee- eneenhalf jaar daarvoor nooit iets derge lijks is voorgevallen. Slijtage kan niet de oorzaak zijn, want het incident van giste ren deed zich voor met een nog vrijwel nieuw toestel. De F-104 van luitenant Van Gameren is pas een paar maanden gele den door Fokker afgeleverd. De medische wereld is tegen het invoe ren van een financieel eigen risico in de ziekenfondsverzekering. Deze gedachte, aldus „Medisch Contact", het officieel or gaan van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Ge neeskunst, is de laatste tijd herhaaldelijk van de zijde van het departement van So ciale Zaken en Volksgezondheid geopperd. Gedacht werd dan aan de mogelijkheid van het buiten het ziekenfondspakket brengen van de huisartsenhulp. mede on der verwijzing naar het geringe financië le risico, dat deze hulp voor de verzeker den zou opleveren. In een hoofdartikel wordt gezegd, dat financieel risico voor de verzekerden van ziekenfondsen, in welke vorm ook, als zeer groot bezwaar heeft, dat de minst draagkrachtigen onder hen het zwaarst zouden worden getroffen. Bovendien lijkt het evenmin uit een oogpunt van de volks gezondheidszorg aanvaardbaar, dat een financiële rem zou ontstaan voor het con sulteren van de huisarts juist weer voor die delen van de bevolking, welke het minst in staat kunnen worden geacht tot c Teyiers Museum (Spaarne): zondag 15 u.: Orgelconcert door Anton de Beer. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Stierenvechters", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „James Bond contra dr. No", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „Zo was het Wilde Westen", 14 j. Vandaag 23.30 u.: „Een snippernacht", 18 j.; zondag 11 u.: „Jungle Cat", a.l. Luxor, 14. 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De superman van de geheime dienst", 14 j. Minerva, 14.30 u. en zondag 14 en 16.15 u.: „Mijn vriend Kazan", a.l. Vandaag en zondag 19 en 21.15 u.: „Tom Jones", 18 j. Van maandag af 20.15 u.: „Bye bye Birdie", a.l. Rembrandt, 10.30 u. (behalve zondag): „In het paleis van de waterkoning", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Goldfinger", 18 j.; zondag 11 u.: „De grote jacht", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De tijger van de zeven zeeën", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Eddie in vuur en vlam", 14 j. Studio, 10.30 u.4 „Sjors en Sjimmy op het pirateneiland", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Moord voor het voetlicht", 14 j. De Witte Zwaan (Zandvoort): vandaag 19 en 21.30 u.: „Tan7-> mit mir in den Morgen", a.l. Zondag 16 en 19 u.: ..Laurel en Hardy als struikrovers", a.l. Maandag 19 en 21.30 u.: „Rio Bravo", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Zaterdagavond geopend van 20.30 tot 22.30 u„ met kaarslicht en klassieke muziek. Tot en met 4 september. Prentenkabinet: Expositie van Poolse grafiek. Tot 1 oktober. Teyiers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de eeuw tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 17 u. Eerste zondag van de maand na 13 u. Vishal (Grote Markt): „De landman en de muze". Expositie van prenten, tekenin gen, schilderijen en aquarellen. Geopend van 10 tot 17 u.; zondags van 13 tot 17 u. Tot 30 augustus. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10 tot 18 u. en van 20 tot 24 u. Expositie van tekeningen en grafiek van Jan Baptiste de Winter. Tot 1 augustus. Van 1 augustus af expositie van tekeningen van Evert Neute boom. Tot 1 september. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen, aqua rellen, tekeningen en etsen van diverse kunstenaars. Dagelijks van 10 tot 20 u. Tot 7 augustus. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag ge sloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum van Looy (hoek Kamperlaan): Fototentoonstelling van „De Muggen" en de „Groupe des Huit". Dagelijks geopend van 10 tot 17 u. en 's zondags van 13 tot 17 u. Tot 15 augustus. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Expositie van schilderijen van Cor Hak en plastiek van Kees Verkade. Op werkdagen geopend van 19 tot 22 u., op vrijdag van 19.30 tot 22 u. Tot 1 augustus. Linnaeushof (Bennebroek): Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9 tot 18 u.; golfbaan tot 21 u. Pannekoekenhuisje (Bloemendaal): Ex positie over Thijsse's Hof. Dagelijks van 9 tot 17 u. Tot 1 september. Stadskweektuin (Kleverlaan): Bezichti ging van de tuin met o.m. tropische be planting, schooltuin en boomkwekerij. Dagelijks geopend van 10 tot 12 u„ 14 tot 17 u. en van 18.30 tot 20.30 u. Tot 9 augus tus. Gemeenschapshuis (Zandvoort): Werken van Joosten-Eerdmans, Beerthuis-Roos, Ruth Brouwer, Jorien de Kruiff, Van Dors- sen en Sonja Toebes. Dagelijks van 14 tot 16 u. en van 20 tot 22 u. Tot 15 augustus. DIVERSEN De Waagtaveerne (Spaarne/Damstraat) Cobi Schreijer m.m.v. Alex Campbell en Dick Poons. Van maandag af Jules de Cor- te. 's Morgens en 's middags demonstraties van oude ambachten. Zondags gesloten. Vleeshal (Grote Markt): dagelijks 14.30 u.: Voorstellingen van poppentheater Mer- lijn, behalve zondags. Tot 28 augustus. Ruïne van Brederode (Santpoort): Elke «vond een half uur na zonsondergang avondverlichting en klankbeeld tot 23 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 30 juli). ZATERDAG 31 JULI City, 19 en 21.15 u.: „John Goldfarb, kom terug!" Stadsschouwburg, 20 u.: „De haai van Londen". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon; klankbeeld van poëzie en muziek. ZONDAG 1 AUGUSTUS City, 14.30 u.: „Gun fight at Comanche Creek"; 19 en 21.15 u.: „John Goldfarb, kom terug!" Stadsschouwburg, 15 u.: „De dwaze mr. Jones"; 20 u.: „De haai van Londen". „Du Commerce", Marktplein, 20 u.: dans avond ontspanningsvereniging „Arosa", met muziek van „The Teenbeats". Ruïne van Brederode: als zaterdag. MAANDAG 2 AUGUSTUS Heden geen bioscoopvoorstellingen. Santpoortse Feestweek, 14 u.: Opening Lunapark; te 20 u.: inschrijving voor ring- rijderij in Café De Uilenboom. Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon; klankbeeld van poëzie en muziek. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder zaterdag. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 77: 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort, gebouw „Spaarnberg" (ook voor r.-k. bibliotheek): 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord, Banjaert- straat 13: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; Pa rochiezaal, Venusstraat 1: 15 tot 18 en 19 tot 21 u. ZATERDAG 31 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Vlub- ber vliegt weer"; 23.30 u.: „Londen na middernacht". Luxor Theater, 19.30 u.: „West Side Story". W.B. Theater, 20 u.: „Gordan, de zwarte piraat". Huize Adrichem, Hoflanderweg, teken en schilderlessen door het St. Lucasgilde. Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie grafische kunst, geopend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat, geopend van 10 tot 12.30 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10 tot 12.30 en 15 tot 17 u. Oosterwjjk, openbare leeszaal geopend van 10 tot 12.30 en 14 tot 16 u.; r.-k. leeszaal geopend van 10 tot 12-30 en 14 tot 16 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 10 tot 12.30 en 14 tot 16 u.; r.-k. lees zaal geopend van 10 tot 12 en 14 tot 16 u. ZONDAG 1 AUGUSTUS Kennemer Theater, 14.30 u.: „Texas John"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Vlubber vliegt weer". Luxor Theater, 14.30 u.: „Zeven mannen zonder vrees"; 19.30 u.: „West side story", (één voorstelling). W.B. Theater, 14.30 u.: „Spoorwegoorlog in het westen"; 16.30 u.: „Gordon, de zwar te piraat"; 20 u.: „De maniak". MAANDAG 2 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De man met de geheime formule". Luxor Theater, 19,30 u.: „West Side Story", (één voorstelling). W.B. Theater, 20 u.: „De maniak". Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie grafische kunst, geopend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.3021.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur en van 1921 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. beoordelen van de noodzaak tot inroepen van een consult van een arts. Het artikel gaat verder: „Bij het niet meer inbegrepen zijn van huisartsenhulp in het ziekenfondspakket is de kans groot dat de patiënt zal gaan proberen de huis arts zoveel mogelijk te ontlopen en te omzeilen uit financiële overwegingen en slechts een verwijsbriefje voor een specialist van hem verwacht." Medisch Contact vervolgt: „Het heeft ons daarom dan ook wat bevreemd dat de laatste tijd genoemde idee van de partementszijde wordt geventileerd, ter wijl wij van dezelfde zijde met veel ver ve regelmatig horen verkondigen, dat de huisarts als centrale figuur in de volks gezondheid beslist niet mag verdwijnen. Het verwerkelijken van de gedachte van het verwijderen van de huisartsenhulp uit het ziekenfondspakket zou daarentegen de centrale positie van de huisarts doeltref fend ondergraven." Het artikel besluit: „Historisch gezien zou zich de merkwaardige figuur voor doen dat degenen, die in het verleden de stoot hebben gegeven tot het ontstaan van een aantal ziekenfondsen, thans bui ten het ziekenfondswezen zouden worden geplaatst. Naar onze mening zouden daar mee de grondslagen van het ziekenfonds wezen in Nederland worden aangetast met mogelijk gevolgen, welke niet zijn te overzien en waarvoor wij niet gaarne de verantwoording op ons zouden willen ne men." Bij de spoorwegen is de drukte gister avond op de laatste dag van de bouwvak vakantie groter geweest dan op andere vrijdagen, maar niet overweldigend. In Groningen werden wel zeer veel toeristen op terugtocht van de waddeneilanden ge teld, terwijl talloze vierdaagselopers tus sen vijf en zeven uur vanavond de perron van het station Nijmegen bevolkten. Van uit Nijmegen werden extra treinen inge legd naar Arnhem en Den Bosch. Op Nederlands drukste verkeersknoop punt, het verkeersplein Oudenrijn bij Utrecht, kon de politie de auto's gister avond met de normale bezetting verwer ken. Men zei dat het niet drukker was dan op andere vrijdagen. Advertentie mmm ft fantastisch Hotel-Restaurant Taveerne vanouds HOOFDSTRAAT 174 - SANTPOORT Telefoon 02560 - 8623 Gedurende de Santpoortse feestweek van maandag 2 t.m. zaterdag 7 augustus v.a. 19 uur gesloten. SIMM '.«MKSld Het politiebureau Lodewijk van Deysselstraat in Amsterdam heeft ten behoeve van de patrouille in de tuinsteden de beschikking gekregen over acht bromfietsen. Enkele agen ten poseren op de foto met de nieu we voertuigen. In de volksmond luisteren ze al naar de naam „Bromsnor". Het Tweede-Kamerlid Ruygers (P.v. d.A.) heeft de ministers van Buiten landse Zaken en van Justitie schriftelijke vragen gesteld over het verblijf in ons land van de heer Bourquin, die thans de Zuidafrikaanse nationaliteit bezit. Het Kamerlid vraagt of deze man, die speciaal naar Nederland is gekomen om te ageren tegen een principieel beleids standpunt van de Nederlandse regering, hiermee gebruik maakt van een politieke bewegingsruimte, die misschien hem, maar in ieder geval miljoenen zijner landgenoten in eigen land wordt onthou den. Dit Kamerlid vraagt verder of een Ne derlander, die in Zuid-Afrika zou ageren tegen de apartheidspolitiek, dezelfde vrij heid zou genieten als nu de heer Bour quin in Nederland heeft. Ook vraagt de heer Ruygers of het juist is dat deze Zuidafrikaan bij de be toging op 19 juni in Pretoria een vrouw van Nederlandse nationaliteit heeft lastig gevallen, toen zij zich wilde vervoegen bij de Nederlandse ambassade. Indien deze si tuatie juist is, is er dan geen aanleiding het doen en laten van „genoemde heer" in ons nauwlettend te volgen? Een ontploffing, die met een geweldige knal gepaard ging, heeft gisteren het personeel van het ijkkantoor aan de Var kenmarkt te Den Haag opgeschrikt. Twee Amsterdamse slopers, de gebroeders W, en J. Gelmers, die met een snijbrander bezig waren een oud gasmeteronderzoek toestel uit elkaar te halen, werden ge wond naar het ziekenhuis aan het West einde overgebracht. 27 ruiten van het ijkkantoor en de omringende gebouwen werden vernield. De winnaars van de nationale beroepen wedstrijden die in juni in Nederland zijn gehouden, hebben in Glasgow tijdens de Olympische spelen voor jonge vaklieden hun krachten gemeten met tweehonderd jeugdige vaklieden uit Ierland, België, Denemarken, Engeland, West-Duitsland Italië, Oostenrijk, Luxemburg, Portugal Spanje, Zwitserland en Japan en drie gouden en vier bronzen medailles gewon nen. Behalve eerste en derde prijzen wer den twee eervolle vermeldingen aan Ne derland toegekend. Een gouden „plak" wonnen B. J. Nen- ner uit Amsterdam (stukadoren) G. G C. Roskam uit Assendelft (gas, water, loodgieter) en A. G. A. M. van Rooij uit Eindhoven (gereedschapmaken). Een bronzen medaille was voor J. J. H. M. Kluijtmans uit Nuenen (steenhouwen) H P. M. Vos uit Tilburg (huisschilderen) A Plugge uit Den Haag (goudsmeden) en B D. van de Steeg uit Hengelo (modelma ken). Eervolle vermeldingen kregen F. A. Damen uit Terheyden (machine-bankwer- ken) en Th. C. Verschuren uit Sluiskil (timmeren-bouw). Volgend jaar zullen de wedstrijden waarschijnlijk in Nederland worden gehouden. Het Tweede-Kamerlid Bode (C.H.U.) heeft minister Smallenbroek (Binn. Za ken) gevraagd een andere datum vast te stellen voor de verkiezingen in oostelijk Flevoland, omdat op de aangewezen dag ook de dankdag voor het gewas zal wor den gehouden. De inwoners van deze nieu we IJsselmeerpolder zullen op 3 novem ber voor de eerste maal naar de stem bus gaan om een adviescommissie te kie zen. In de grote Walservallei ten zuid-oos ten van de Oostenrijkse stad Bregenz is donderdag de achttienjarige Ida Douw uit Den Haag van een berg gegleden en do delijk verongelukt. Het meisje maakte deel uit van een Hol landse jeugdgroep. Zij had zich in het ge bied van de gemeente Fontanella in de provincie Vorarlberg bij een wandeling op steil en gedeeltelijk met gras begroeid gebied begeven en is daarbij uitgegle den. Daardoor viel zij ongeveer honderd meter naar omlaag op de rotsen en bleef dodelijk gewond liggen. r.&5>" V'. - V r\ v;.V v rXBfcrL V. y .L', I TV-vr-Y'* 302. De landing van de Kokanje in de woestijn gebeurde niet erg zachtzinnig. Hoog stoof het scherpe zand op en door de schok tuimelden Karo en Tutu hals overkop van boord. Slechts met inspanning van alle krach ten wist Bram het roer te houden, totdat de Kokanje geheel in het zand was vast gelopen en er niets meer te sturen viel. Hij wreef zich het zand uit de ogen en keek belangstellend om zich heen. De Ko kanje was vlakbij een tempel geland, waar een Nijlbewoner hem met een lichte buiging begroette. „Kom binnen," zei hij vriendelijk. „Wacht eens even.sprak Bramme- tje, „waar zijn we eigenlijk? En wat wil len jullie? En moet je niet weten, wie ik ben?" „Ik ben onbelangrijk," zei de Nijlbewo ner. „Ik weet niets, maar de Pharao weet alles. Ik zeg niets, maar de Pharao zegt alles. Ik besli niet, maar de Pharao be- list alles." „Jantje van Alles," bromde Bram zachtjes, maar de ander hoorde het toch. „Nee, de Pharao heet Ramses," verbe terde hij. „Er is nooit een Pharao ge weest, die Jantje van Alles heette." „Ook geen Manussie van Alles?" vroeg Bram. „Niet dat ik weet, maar ik ben niet zo goed in geschiedenis zei de Nijlbewoner en toen gaf Bram het maar op. „Volg mij naar de Pharao," zei de Nijl bewoner opnieuw. IET OP, IK LAAT JE ZIEN, HOE HET MOET - - ALS 46 bOOR HET LUIK KLIMT IK 66EF TOE, MEN MOET EERST WAT OEFENEN AIS 4E 4E HOOFb WILT STOTEN HOEF JE NIET TE OEFENEN, t>AT KUN JE AL- boe JE ZO ONHANbKb POLte 1849-D. In zee verdronken. De 34-jarige houtbe werker W. van Dijk uit Enschede is bij het zwemmen in zee nabij Petten ver dronken. West-Irian. De Nederlandse regering zal de verplichtingen, die zij op zich geno men heeft ten aanzien van het West- Irian-fonds, onverkort nakomen, zolang zich geen definitieve wijziging heeft voltrokken in de relaties tussen het fonds en de betrokken partijen. Dit zegt minister Bot (Ontwikkelingshulp) mede namens zijn ambtgenoot van Financiën, de heer Vondeling, in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede- Kamerlid, de heer Ruygers (P. v. d. A.). Veronica weer op oude plaats. Het radio schip „Veronica", dat bij het storm achtige weer uit de koers was geraakt doordat een anker was „doorgeslagen", is door een bergingsvaartuig van Wijs muller in de oude positie teruggebracht. Busdienst opgeheven. Het KLM-autobus- bedrijf heeft de busdienst van het Am- stelstation in Amsterdam naar de lucht haven Schiphol met ingang van maan dag opgeheven. De nieuwe busverbin ding van Eindhoven naar Schiphol maakt deze dienst overbodig. Zestigduizendste. Deventer heeft zijn zes tigduizendste inwoner. De familie Van der Bent uit Vlaardingen, een gezin met vier kinderen, overschreed deze voor Deventer zo belangrijke barrière door zich gezamenlijk te laten inschrijven bij de afdeling bevolking. Ruimtelijke ordening. De „Wet op da ruimtelijke ordening" zal morgen in werking treden. Deze wet beoogt een nieuwe wettelijke regeling van de maat regelen, die op gemeentelijk, provin ciaal en rijksniveau terzake van de ruimtelijke ordening kunnen worden getroffen. De nieuwe wet zal een gro tere slagvaardigheid bij het ruimtelijk beleid op de drie bestuursniveaus, rijk, provincie, gemeenten, mogelijk maken. Tegelijk treedt ook het besluit op de ruimtelijke ordening in werking. VWIMIVWAMWVVWiVIWVVMAAWWVtAMMMVWMVWVI «VIMWMMMMWVWVWVVVWVtfVWtAMMAAWABABRM Het K.N.M.I. deelt mee: De afgelopen nacht trok een kleine de pressie door Noord-Frankrijk naar Mid- den-Duitsland. Haar regenzone reikte tot over het zuidoosten van Nederland. Op het vliegveld Zuid-Limburg werd 19 mm afgetapt, in Eindhoven 6 mm. Veel regen bracht de depressie ook in het noorden van Zwitserland. Er viel daar 35 tot 40 mm. Boven Zweden bevindt zich een op vullend lagedrukgebied. Aan de achterzij de ervan komt tussen Groenland en Noor wegen een overwegend noordelijke stro ming voor, waarin storingen meebewe gen. Een van deze storingen bereikte vanochtend de noordkust van Schotland. Ze is op weg naar de Noordzee en zal morgen in onze omgeving de aanvoer van onstabiele polaire lucht versterken. Ver anderlijk weer met opklaringen en plaat selijke buien houdt daarom aan en da temperatuur blijft ver beneden normaal. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. a w 9 2 cS Den Helder licht bew. nnw 16 0.1 Ypenburg licht bew. w.st. 16 0 Vlissingen half bew. w.st. 15 5 Eelde licht bew. nw 16 3 De Bilt licht bew. w.st. 16 0.3 Twente zwaar bew. n 16 0 Eindhoven zwaar bew. n 17 8 Z.-Limburg geheel bew n 17 21 Helsinki zwaar bew. z 17 6 Stockholm regenbui w.st. 15 16 Oslo regen nw 14 9 Kopenhagen geheel bew w 16 3 Aberdeen zwaar bew. zzw 14 0.4 Londen zwaar bew. wnw 17 0 Amsterdam licht bew. n 16 0 Brussel motregen n 18 18 Luxemburg regenbui w 17 11 Parijs zwaar bew. wzw 18 18 Bordeaux zwaar bew. zzw 24 4 Grenoble regen w.st. 30 2 Nice onbewolkt nnw 27 0 Belgrado onbewolkt zzw 31 0 Athene onbewolkt w.st. 0 Berlijn zwaar bew. w 19 0.2 Frankfort regen zzw 20 4 Mtlnchen regen zw 20 11 Zürich regen zzw 18 40 Genève regenbui w 23 9 Locamo onweer w 24 9 Wenen regen ozo 22 10 Innsbruck regen wnw 22 5 Rome onbewolkt zo 26 0 Barcelona mist n 28 0 Madrid onbewolkt w.st. 36 0 Mallorca onbewolkt w.st. 29 0 Lissabon motregen nnw 20 0.1 Zaterdag 31 juli Zon op 5.00 uur, onder 20.32 uur. Maan op 8.41 uur, onder 22.27 uur. Zondag 1 augustus Zon op 5.01 uur, onder 20.30 uur. Maan op 10.06 uur, onder 22.44 uur. Maandag 2 augustus Zon op 5.03 uur, onder 20.29 uur. Maan op 11.27 uur, onder 22.59 uur. Maanstanden 4 augustus 6.47 uur eerste kwartier- 12 augustus 9.22 uur volle maan. 20 augustus 4.50 uur laatste kwartier. 26 augustus 19.50 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 31 juli Hoog water 5.36 uur en 18.06 uur. Laag water 1.22 uur en 13.46 uur. Zondag 1 augustus Hoog water 6.25 uur en 18.54 uur. Laag water 2.10 uur en 14.31 uur. Maandag 2 augustus Hoog water 7.10 uur en 19.37 uur. Laag water 2.57 uur en 15.16 uur. Het hoog en laag water te Zanavoort ig 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2