Tom Okker bleef in een voortreffelijke partij Mukerjea uit India de baas Alvarez deed opnieuw nukkig tegen de scheidsrechter Verzetje Parma bedreigde Donner in de laatste partij niet meer Aarzelend zonnetje bij finale voor de vierdaagselopers PLOEGLEIDER KEES PELLENAARS: Er valt niets te voorspellen van de nationale titelstrijd voor wielerprofs HEWITT - PIMENTEL - FLETCHER - OKKER de laatste vier in het herenenkelspel van Brederodetoernooi V riendschappeli jk voetbal zondag Spanje leidt in Davis Cup-strijd Dolman viel terug in Duitsland Nederlands elftal tegen Standaard SCHOTEN-NIC0LS ZATERDAG 31 JULI 1965 9 Protesteren Italië raakte achter op Rusland in Vichy Finale Europese zone Frans Bouwmeester II ook naar Feijenoord Opgang N eer gooien Kan sen Jan Dassen Tom Okker zal de Australiër Bob Hewitt moeten bestrijden in de halve finale van het internationale tennistoernooi in Santpoort. Hij won gisteren zelf na een prachtig gevecht tegen de Indiase artiest Mukerea en zag op de andere baan Heewitt van vaatje buskruit Alvarez winnen in een strijd, waarin weer eens een arbiter van zijn stoel stapte. Favoriet Ken Fletcher klopte zijn landgenoot Stubs na een strijd, die alleen in de tweede set Stubs enige kansen bood, en Ivo Pimen- tel hield tegen Werksman gewoon de bal in het spel en liet zijn tegenstander de fouten maken. Een tactiek, die hem tegen Fletcher beslist niet zal redden. vaart had de Indiër nu toch wel uit zijn ritme gehaald. Hij begon minder Okkers backhand te zoeken, liet vaak ongemoti veerd naar voren en werd dan kansloos gepasseerd. Nadat hij eerst nog een matchpoint had gered, werd uiteindelijk een dergelijk passingshot hem toch te machtig. De strijd Okker-Mukerjea heeft de aan wezigen lang in de ban gehouden. Van meet af aan toonde Tom de vele belang stellenden op deze eindelijk zonnige wed strijddag dat hij het laatste jaar enorm is vooruitgegaan. Hij gaf harde forehand drives, produceerde briljante stopvolleys en smashte soms uit moeilijke posities achterin de baan onhoudbaar in de hoe ken. Maar zijn tegenstander gaf geen krimp, speelde de bal wel iets trager, maar volleerde even artistiek en had zelfs een plus door zijn gevaarlijke eer ste service op Okkers backhand en zijn tweede met veel spin geslagen opslag die de Haarlemmer vaak verontrustte. Dankzij zijn grote snelheid kon Okker na 2-1 door de service van Mukerjea breken, maar op 4-2 overkwam hem het zelfde, toen hij keer op keer aan het net werd gepasseerd. Zo werd het vier-vier, maar toen liet de service Mukerjea in eens in de steek. Een nieuwe doorbraak gaf Okker 5-4 en later de set. In de twee de zou Mukerjea zijn service echter met veel machtsvertoon weten te behouden. Okker had het zwaarder, kon zijn servi ce enkele malen slechts na 15-40 te heb ben ingelopen behouden zoals dat ook in de eerste set meermalen was gebeurd en moest hem ook enkele keren af staan. Maar hij zorgde er wel voor dat hij op 5-1 zijn service won om in de derde set zelf te kunnen beginnen. Dit leverde hem inderdaad een voorsprong op en toen Mukerjea onmiddellijk zijn service-game verloor kon Okker naar 3-0 doorlopen. Wel moest hij nog eenmaal Mukerjea een loorbraak toestaan, maar de grotere Mukerjea, de Indiase tennisser, die van Okker verloor. De boog kan niet altijd gespannen staan. Als tennissers dagenlang ge spannen hebben gespeeld willen ze wel eens wat anders. Dat was gistermiddag al duidelijk te merken aan de Ca nadees Carpenter, die veel teleurstel lingen heeft moeten incasseren en nu maar eens rustig met een boekje in een hoekje kroop en het tennissen het tennissen liet. Mukerjea, de dappere overwonnene, trok zich met vrouw en vriend in een hoekje terug en ging zit ten... kaarten. Natuurlijk, dat doen ze bijna allemaal. Als men Carol Sheriff in paniek rond ziet lopen kan men er zeker van zijn dat ze een joker nodig heeft om met haar zusje een spelletje te kunnen spelen. Gisteravond was er een georgani seerd verzetje voor allemaal. De ten nissterren, hun gastvrouwen en gast heren, en enkele meisjes, die door jon ge tennisgoden tot hun gezelschap wa ren verkoren, togen naar de brouwerij van Heineken in Amsterdam, waar ze niet alleen konden zien hoe bier nu eigenlijk wordt gemaakt, maar ook gastvrij werden onthaald. Er werden belegde broodjes gegeten en er werd gedanst op de muziek van een pittig bandje. Het was een plezierig feest, dat het verlangen bij de deelnemers alleen maar groter heeft gemaakt om volgend jaar terug te komen. En dan liefst in stralend zomerweer. In de partij Hewitt-Alvarez was alles pais en vree zolang Alvarez voorstond. Maar toen Hewitt in dit vervelende base lineduel wat agressiever werd kreeg Al varez het zwaar. Toen in de derde set nieuwe ballen werden gegeven begon hij weer te protesteren, zodat uiteindelijk voorzitter Vogelzang het arbitreren maar van zijn zoon overnam. Alvarez had daar voor al een soort striptease opgevoerd door zijn shirt uit te trekken, waarna de heer Vogelzang hem een droog exemplaar kwam brengen. Hewitt, ook voor geen kleintje vervaard, gaf onmiddellijk een tegendemonstratie door zijn polsbandje los te maken Maar wat Alvarez ook kreunde, hoe hij ook voetbaldemonstraties gaf, hij was uiteindelijk kansloos tegen Hewitt en toen hij dit door had, liet hij soms slagen ba lorig lopen. Ook in het herendubbel maakte hij nog een uitgebluste indruk in het duel Grootmeester Jan Hein Donner heeft in de laatste ronde van het IBM-toemooi niet veel moeite gehad zijn toppositie te consolideren. Hjj trof zijn voornaamste belager Bruno Parma in een vredelieven de bui. Al snel besloten beiden tot remise. De Hongaar Szabo heeft nog pogingen ge daan Parma van de tweede plaats in de eindrangschikking te verdrijven. Hjj speel de tegen Langeweg zeer ondernemend. Toen hjj echter een belangrijke pion in boette, reikte ook hier de stelling niet ver der dan remise. Filip, die geen partij heeft gewonnen, poogde het op de laatste dag tegen Trifu- novic. Hij lanceerde een nieuwtje van Keres, dat de Joegoslaviër tot langdurig nadenken stemde. Toen die echter de enig juiste weg had bewandeld, was de puntenverdeling snel een feit. Karaklaic Bouwmeester werd een ouderwetse Italiaan, met een zeldzame variant. Zwart raakte even het spoor bijster en moest toen urenlang een gedrukte stelling ver dedigen. Toen hij eenmaal misgreep, ging het eindspel voor hem verloren. De Joe goslavische meester verleden jaar win naar van de meestergroep kwam aldus, na een slechte start, nog net tot de 5de prijs. De strijd tussen Ba ren dregt en Zuide ma duurde uren. Wit maakte een fout en zwart zette vervolgens een toreneindspel dat eenvoudig te winnen was zwak voort. Na 7 uur spelen is er afgebroken. Voor de definitieve slotrangschikking is de uitslag van weinig belang meer. In de meestergroep schoven Ghitescu Telstar speelt zondagavond om zes uur een vriendschappelijke uitwedstrijd tegen de Amsterdamse voetbalclub „De Vole- wijckers". Voor Teister zijn de volgende spelers opgesteld: Jense; Hendriksen en Van Zon; Van Wooning, André en Zwin- kels, Cleeren, Holl, Bakker, Gallis en Koopman. Voor het elftal van de Volewijckers zal een keus gemaakt worden uit de volgende spelers; Van der Pol, Houtkoper, C. Rui ter, D. de Ruyter, Severijnse, Sijmons; Looyen, Reuver, Schaap; Kick, Van Dijk, Schaft, Engelsma en De Waal. RCH speelt zondag tegen Holland Sport, dat in de volgende opstelling aantreedt: Louwens; Peske en Valkenhof; Van Ga len, Visser en Clavan; De Roode, Cour- tinho, Zuiderwijk, De Vries en Peters. Voor RCH zijn opgesteld; Van de Mee- ren; Croes en Honout; Nanai, Koning en Koers; Doesselaar, Fransz, Hoet, Mas- lo en Meyer. Haarlem speelt zondag tegen het Am sterdamse Blauw Wit een thuiswedstrijd in de volgende opstelling: Scharrighuizen; Van Duffelen, Koster, Wentink en Kroon; Kruyer en Versluys; Smit, Kluiver, Bos dijk en Jonker. Blauw Wit: Van Meteren; Van der Werff en De Jong; Maquitos, Wisse en Van Halem; Kramer, Geest man, Den Oude, Wietze en Veldman. In de halve finales van het toernooi om de Coupe Galea in Vichy nam Rus land tegen Italië een voorsprong van 2- 1. Iwanow/Korotkow wonnen met 6-3 1- 6 6-3 9-7 van Di Maso/Crotta. Het dub bel spel voor de andere halve finale tus sen Tsjecho Slowakije en Hongarije kon wegens de langdurige regen niet worden gespeeld. Tsjecho Slowakije leidt hier met 2-0. en Szilagyi binnen 5 minuten remise. Karper verloor van Orbaan, die hierdoor het z.g. Meisterdrittel nog net bereikte. De uitslagen in de grootmeestergroep: FilipTrifunovic remise; Karaklaic Bouwmeester 10; SzaboLangeweg re mise; DonnerParma remise; Baren- dregtZuidema afgebroken. Eindstand: 1. Donner (Ned.) 2. Par ma (Joegosl.) 6; 3. Szabo (Hongarije) 5V»; 4. Trifunovic (Joegosl.) 5; 5. Karaklaic (Joegosl.) 4ll/z6. Filip (Tsj. SI.) 4; 7. Ba- rendregt (Ned.) 3"/'a en 1 afgebr.; 8. Bouw meester (Ned.) 3"/j; 9. Langeweg (Ned.) 3; 10. Zuidema (Ned.) 2*/s en 1 afgebr. Meestergroep: KarperOrbaan 01; De GraafMilic '/sDe RooiPlater af gebr.; GhitescuSzilagyi VaVa; Ene- voldsenHartoch VaVa. Eindstand: 1. Szilagyi (Hongarije) 8; 2. Ghitescu (Roemenië) 6Va; 3. Milic (Joe gosl.) 5Va; 4. Enevoldsen (Denemarken) 5; 5. Hartoch (Ned.) 4; 6/7. De Graaff (Ned.) 3'Va, Karper (Ned) 3Va; 8. Plater (Polen) 3 en 1 afgebr.; 9. Orbaan (Ned.) 3; 10. De Rooi (Ned.) 2 en 1 afgebr. De zusjes Sheriff speelden gisteren opnieuw een goede partij tennis. tegen Fletcher-Okker, die het afgebroken duel tegen Brebnor-Phillips snel hadden gewonnen, toen de Zuidafrikanen het smashen verleerd bleken te zijn. Pimen- tel-Alvarez werden dan ook kansloos ge slachtofferd, want ook Pimentel kon uit eindelijk weinig uitrichten tegen de ka- nonnades van Fletcher en Okker, die geen enkele scoringskans onbenut lieten. In de finale wachten hun Stubs en Stone, die na harde strijd Bluett-Crump klopten. De damesdubbelfinale wordi Sheriff/ Sheriff-Tegart/De Jongh. Nog een Ne derlandse finaleplaats dus, al moet wor den gezegd, dat Judy Tegart het leeuwe- deel voor haar rekening heeft genomen in de halve finale tegen Wiggill en Ema nuel. De zusjes Sheriff leken tegen miss Swan en miss Walkden kansloos, vochten in de tweede set hard terug, maar kwa men na 5-3 toch Weer op 5-6. Ze bleven echter doorgaan met aanvallen, namen alle mogelijke risico's en wonnen ten slotte toch nog overtuigend. Uitslagen: Herendubbel, kwartfinale: Fletcher en Okker-Brebnor en Phillips 2-6 9-7 6-4. Hal ve finale: Fletcher en Okker-Alvarez en Pimentel 6-3 6-1, Stubs en Stone-Bluett en Crump 7-5, 8-6. Damesdubbel Gail en Carol Sheriff-miss Swan en miss Walkden 3-6 10-8 6-1, miss Tegart en mej De Jongh-miss Wiggill en miss Emanuel 6-3 3-6 9-7. Gemengd dubbel miss Walkden en Phil- lips-mej ter Metz en Carpenter 6-2 6-3, mrs Diepraam en Werksman-Hewitt en mrs Hewitt 6-4 6-3. De finale herendubbel wordt vanmid dag om vier uur gespeeld, de halve fina les gemengd dubbelspel om zes uur. Zon dagmiddag om twaalf uur spelen de da mes de finale enkelspel, om half twee volgt de herenenkelspelfinale. Half vier wordt de finale gemengd dubbel gespeeld, om vijf uur de finale damesdubbel. Op de eerste dag van de Europese zone-finale van de Daviscup tussen Span je en Zuid-Afrika heeft Spanje in Barce lona een voorsprong van 2-0 genomen. Manuel Santana versloeg Cliff Drysdale met 6-3, 6-3 6-2 en Juan Gisbert won met 6-2, 6-1, 3-6, 6-3 van Keith Diepraam. Santana, die van de Spaanse bond in het begin van dit jaar opdracht kreeg zich geheel te concentreren op de Davis cup en daarom niet uitkwam op Wimble don en de internationale kampioenschap pen van Frankrijk heeft in Barcelona eens te meer bewezen nog altijd de sterk ste speler van Europa te zijn op vergar de banen. De Zuidafrikaanse troep Drys dale bij de laatste vier van Wimble don en Parijs kreeg geen voet aan de grond en werd met 6-3 6-3 6-2 versla gen. Santana heeft in het gehele Davis- cuptoernooi tot dusver geen set prijsge- gegeven. De 4000 Spanjaarden op de tribunes hebben in de tweede partij tussen Juan Gisbert en Keith Diepraam beurtelings met geestdrift en afgrijzen gekeken naar hun favoriet: de 21-jarige miljonairszoon uit Barcelona, die dit jaar in het tennis- metier pijlsnel omhoog geschoten is. Gis bert kwam twee sets voor, maar Diep raam maakte gelijk. In de vijfde set had Gisbert weer de vorm van de eer ste twee sets te pakken en won hij over tuigend. Een grote nederlaag voor de Neder landers volgde in de Ronde van Duits land op de fraaie klassering van de eerst# dag. Alleen Kloosterman kon zich hand haven, maar Eef Dolman viel ver terug, terwijl Van Piere door zijn 20ste plaats zich nog enigszins kon handhaven. De winnaar van de tweede rit, over 182 km. van Schlitz naar Bad Schwalbach, werd de Duitser Jürgen Goletz, die bij de tweede en beslissende vluchtpoging de grote animator was. De Zwitser Lühti, een dag tevoren eerste, kon zich nog juist bij de acht vluchters voegen en eindigde in de sprint op de tweede plaats. Eef Dolman miste de ontsnapping en was niet bij machte de koplopers te benaderen. Etappeuitslag: 1. Goletz (W.Dld) 5.03.33; 2. Lüthi (Zwitserl.) z.t.; 3. Wouters (Belg.) z.t.; 4. Ritschmann (Zwitserl.) z.t.; 5. Ebert (W.Dld) z.t.; 6. Geelen (Belg.) z.t.; 7. No taerts (Belg.) z.t.; 8. Kloosterman (Ned.) z.t.; 9. Rossel (Zwitserl) z.t.; 10. Czar- nowski (W.Dld.) z.t.; 20. Van Piere (Ned.); 21. Van Middelkoop 5.10.35; 45. Dolman 5.20.10. Algemeen klassement: 1. Lühti (Zwit serl.) 9.35.34; 2. Wouters (België) 9.36.34; 3. Ebert (W.Dld) 9.37.04; 4. Czamowski (W.Dld.) 9.37.14; 5. Kloosterman (Ned.) 9.37.14; 6. Van Piere (Ned.) 9.39.29; 7, Rutschmann (Zwitserl.) 9.42.19; 8. Credo (Belg.) 9.42.52; 9. Rupflin (W.Dld) 9.43.08; 10 Geelen (Belg) 9.45.15. De weergoden, die de deelnemers aan de vierdaagse drie dagen lang gekweld hadden met het slechts denkbare weer, hadden vrijdag op de laatste dag nog een extra beproeving in petto: een zondvloed in klein formaat. Wie echter ook deze laatste proef doorstond, werd 's middags als een gelouterde held in Nijmegen ver welkomd. Zelfs de natuur had bewonde ring voor zoveel doorzettingsvermogen en verlichtte de triomfantelijke finale met een aarzelend zonnetje. In de vroege morgenuren sloegen felle regens op het parkoers en van wandelen kon nauwelijks sprake zijn. Het was wa den, of baden of schuilen langs de wegen naar Grave en Kuyk. De stap van schui len naar uitvallen was voor sommige maar klein. En men kan erop rekenen dat een groot deel van de 72 uitvallers- van-het-laatste-uur, hier de pijp aan Maarten gaf. Het overgrote deel zette met het vierdaagse-kruis voor ogen door. Het oponthoud was aanzienlijk geweest. Daar door was de intocht door de St. Anna- straat in Nijmegen later dan gewoonlijk. Alle leed van de voorgaande dagen en de slechte laatste morgen scheen echter vergeten. Hoewel enkelen de indruk maakten op eieren te lopen, leek het legioen over het algemeen in goede con ditie. Buitengewoon kwamen de Zwitsers weer te voorschijn met hun massale bin nenkomst in hun bekende hobbelstijl. Uitstekende bands uit vrijwel alle deel nemende landen verzorgden de muzikale begeleiding. Deze 49ste internationale vierdaagse was een nat en hard wandel festijn. De liefhebbers hebben zich er echter niet door laten afschrikken. Af spraken voor de 50ste vierdaagse van Nijmegen zijn al gemaakt en dan zullen zij er -weer of geen weer allemaal weer zijn. Op de laatste dag was het voor 72 wandelaars een harde realiteit om na drie dagen door de regen geploe terd te hebben uit te moeten vallen. In totaal hebben 11.801 wandelaars de zwa re vierdaagse uitgelopen. 611 wandelaars gaven er in vier dagen de brui aan. Voorzien van grote boeketten bloemen hebben de deelnemers en deelneemsters aan de 12e Apeldoornse vierdaagse, vrij dagmiddag de laatste kilometers afgelegd. Onder grote publieke belangstelling en voorafgegaan door drumbands beleefden zij een grandiose intocht, die werd be sloten met een kleurig defile, voor het N.W.B.-bestuur en vele genodigden on derwie de burgemeester van Apeldoorn mr. De Tombe en de heer Ras, inspec teur van de afdeling sportzaken van het ministerie voor cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. De laatste dag -tel de geen enkele uitvallers, zodat 1360 deelnemers het herinneringskruis be machtigden. In totaal waren er over da vier wandeldagen slechts 17 uitvallers. Het voorlopig Nederlands elftal speelt woensdagavond 15 september op het ter rein van ADO in het Haagse Zuiderpark een oefenwedstrijd tegen de Belgische topclub Standaard uit Luik. Het Rotterdamse Feijenoord heeft vrij dag de NAC-amateur Frans Bouwmeester jr. gecontracteerd. De nieuwe aanwinst van de Rotterdammers is een negentien jarige neef van Frar.s Bouwmeester, dis reeds enkele jaren voor Feijenoord speelt. Advertentie VANAVOND 8 UUR Bjj niet doorgaan, morgenmiddag half drie. „Als er ooit van een koers van tevoren niets te voorspellen valt, dan is het wel de strijd om het nationaal kampioenschap zondag in Beek. Zelfs durf ik geen stelletje favorieten te noemen, omdat eigenlijk iedereen, ook jongens als Jan Janssen en Peter Post in het nadeel zijn. Die mannen hebben allemaal dag- koersen gereden van zo om en nabij de 100 kilometer. Maar hoor 's hier daar in Beek moeten ze een 250 wegtrappen!" De hele dag was hij woensdag in Chaam niet te vinden, Kees Pellenaars, pas enkele ronden voor de finish van de „Acht van Chaam" voor profs dook hij op in het café waar de officials zich een ruimte gereserveerd hadden. Bruin. Zon der sigaar, maar met filtersigaret, die hij als een sigarepeuk voortdurend In de mond hield. „Na de Tour de France heb ik tegen mijn jongens gezegd, dat ze in de Hol landse koersen gewoon moeten rijden voor wat ze waard zijn. 't Is voor mij een klein kunstje om met mijn vijftien ren ners alle koersen te domineren, te be heersen. Maar wat bereik ik daarmee, dat elke koers kapot gaat!" De ogen van Kees Pellenaars vlammen weer als hij met stemverheffing zegt: „Ik weet niet wat het is, maar in de ogen van velen kan ik blijkbaar nooit goed doen. Winnen mijn jongens, dan hoor ik: Kunst, die jongens rijden met z'n vijftienen en na tuurlijk niet tegen elkaar. Verliezen ze, dan hoor ik: Nou die knapen van Pelle naars maken er ook niks van. Die zijn na de Tour sterk teruggelopen. In de Tour natuurlijk volledig uitgeknepen. Ik begrijp niet waar die mensen al die zoge naamde wijsheid vandaan halen „Ik schijn een heel gecompliceerd mens te zijn voor anderen. Ze zoeken altijd veel meer achter me, dan ik zelf ooit beden ken kan. Weet je, dat ik voor mijn eigen jongens in koersen zoals in Chaam van nul en generlei waarde ben als ploeglei der, dat ik niet eens ploegleider ben, maar dat Toon Simons het werk op knapt? Waarom? Omdat ik me niet durf te laten zien. Als je ergens langs de weg staat, waar de renners langs komen en ik steek per ongeluk een hand in mijn broekzak, dan hoor je ze zeggen: Zag je dat, zag je die beweging? Dat is een af gesproken teken. Hij staat de boel weer te commanderen! Ik kan als mijn renners rijden me niet laten zien of er wordt van alles verteldik word er gewoon doodziek van. Als ik zeg, mensen ik commandeer niks mijn jongens rijden hun eigen koers, sterker ze rijden keihard tegen elkaar dan zie ik ze glimlachen, dan lees ik in hun ogen: jazal wel Als ik tegen ze zeg: Mensen ik laat mijn jongens hier in Nederland rijden om de boel hier op gang te brengen, dan knikken ze, maar ik zie ze denken, ik hoor ze bijna denken: ja, daar zal wel meer achter zitten. Ik kan je thuis de pa pieren laten zien, dat mijn jongens in België en Frankrijk op dezelfde dagen dat ze hier rijden minstens het dubbele kunnen verdienen. Doe ik mijn jongens daarmee te kort? Misschien wel. Maar waar hebben ze op de lange duur meer aan: aan een grote populariteit van hun sport in eigen land of aan een seizoen meer verdienen?" Vroeger was er voor onze profs geen stuk droog brood in eigen land te ver dienen. Kijk nu eens? Je kunt niet te rugkomen, zeiden ze toen ik weer begon. Dat kan ik wel, zei ik. 't Is heel een voudig om terug te komen, omdat ze het niet goed doen, zei ik. Hoor 's hier, als ik sommige mensen aankijk, dan is het of ze zeggen: Je hebt ons de sport ont stolen, die wij opgebouwd hebben. Maar die ze in werkelijkheid tot de grond toe aan het afbreken waren. Heb ik niet meer recht om te zeggen, dat ze mij iets aan het ontnemen waren, dat ik zeven jaar terug had opgebouwd? In twee jaar heb ik de boel weer op gang geholpen. Mede dank zij de enor me steun die ik van mijn bazen krijg. Als er morgen een tweede ploeg hier in Nederland komt, gooi ik het bijltje er bij neer. Een echte ploeg, bedoel ik. Niet een verzameling van tweede keus-rijders. Maar een serieuze ploeg, dan stop ik. In ons land is geen ruimte voor twee ploe gen. Kjjk naar de Belgen. Die komen met drie ploegen naar de Tour de France en- bereiken niets. Als ze dat met een ploeg zouden doen, zouden ze de Tour kunnen beheersen. Ik kan er toch morgen uitstappen als ik wil, ik hoef er toch niet van te leven, ik heb mijn eten toch wel. Mijn jongens? Dat is wat ik onder redelijk versta, als die jongens in een andere ploeg ook ver dienen kunnen, waarom zouden ze dan mij nodig hebben? Ik heb veel geleerd in de achterliggende tijd. Welke renners uit de eerste glorietijd zijn er achter me blijven staan? Dacht je dat deze jongens, als ze de kans krijgen ergens anders een cent meer te verdienen bij me zouden blij ven? Ik heb een fijn stel knapen, we heb ben een fijne sfeer in het team. Er wordt goed verdiend. Maar ze zullen gaan... En ik kan ze niet eens ongelijk geven." Als zondag in Beek 75 renners mee doen, dan zitten er vijftien jongens van mij bij. Stel dat er vijf van mij vooruit zijn. Dacht je dan dat die tien anderen die zestig tegen kunnen houden? Goed, ze kunnen meegaan met uitlopers. Maar als die uitlopers hard genoeg rijden, halen ze de kopgroep in. Punt uit. Mijn enige voor deel is, dat ik vijftien ijzers in het vuur van de titelstrijd heb. Vijftien kansen. Maar die jongens zullen alle vijftien Jo de Roo, die zijn titel gaat verdedigen. enorm hard moeten werken, simpel om dat de anderen ook hard gaan werken Lute, Janssen, Post... och, waarom zou ik eigenlijk namen noemen. In feite is zon dag elke renner die aan de start komt een favoriet voor de titel die Jo de Roo heeft te verdedigen, 'k Zou natuurlijk wel lachen, als een van mijn jongens dat rood-wit-blauwe tricot zou pakken

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 9