Inbrekers liepen te vroeg in armen van de politie AGE A J KRAMMETJE FOK POLLE, PEL LI EN PINGO v: Kort en bondig „Trek ton voor het apartheidsfonds in" Marihuanahandel ontdekt in Bunnik Nu geen bewijzen tegen drietal buitenlanders Jongens stalen pistolen uit kazerne Ministerraad voor het eerst sinds de oorlog met vakantie Papieren geit uit Nederland in Italië geland Indonesische school in Den Haag Rotterdammer bekent overval Fatale vergissing van zangeres Taxichauffeur overvallen Koel en buiig DINSDAG 3 AUGUSTUS 1965 2 Bourquin vraagt Luns: WF CITROENBRANDEWIJN FOCKINK Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk WF CITROENBRANDEWIJN FOCKINK Doden in het verkeer Met 16.600 verdwenen I hebben we geen deur iKHee uever sa zw De Zuidafrikaanse staatsburger F. W. C. A. Bourquin heeft in een brief aan minister Luns van Buitenlandse Zaken de hoop uitgesproken dat de minister wegen zal weten te vinden om de Nederlandse rege ringssteun aan het Defence and Aid Fund ten bedrage van 100.000 gulden in te trek ken, althans om aan die steun „het ka rakter van een onvriendelijke daad te ont nemen". Volgens de heer Bourquin, een vroegere Nederlander, hebben duizenden Nederlanders en oud-Nederlanders bezwa ren tegen de schenking, niet wegens de grootte van het bedrag, maar omdat zij er een onvriendelijke daad in zien. De heer Bourquin zegt in zijn brief spe ciaal uit Zuid-Afrika naar Nederland te zijn gekomen om uitdrukking te geven aan de gevoelens van de Nederlanders en oud-Nederlanders daar. Onder het Marokkaanse personeel van een limonadefabriek in Bunnik is een om vangrijke handel in marihuana ontdekt. Twee Marokkanen zijn aangehouden. Er werken 20 Marokkanen in de fabriek. In de kamer van een der aangehoude nen in Utrecht werd voor ongeveer 700 gulden marihuana gevonden. Hij beweer de het gekregen te hebben. De handel in marihuana in de Bunnik- se fabriek moet al een maand of vier aan de gang zijn. Direkt na het ontvan gen van de loonzakjes werden er „zaken gedaan". Er zouden geen Nederlanders bij betrokken zijn, behalve dat een Neder lands meisje als vriendin van een van de buitenlandse arbeiders wel eens meerook te. Met de handel had zij echter niets uitstaande. De politie in Veenendaal had zaterdag nacht een val opgezet voor drie mannen, die reeds een dag tevoren een meer dan gewone belangstelling voor het postkantoor hadden getoond. Daarom verscholen zich tien agenten 's nachts in het struikgewas rondom het gebouw om de mannen, die kennelijk van plan waren, een inbraak te plegen, op heterdaad te betrappen. En inderdaad verschenen de drie mannen 's nachts per auto bij het gebouw en lie pen er een keer omheen, om poolshoogte te nemen. Maar toen één van het drie tal dwars door het struikgewas naar de auto wilde gaan, botste hij tegen een poli- Drie Haagse jongens zijn vorige week woensdag door de Rijswijkse politie aan gehouden op verdenking van een inbraak in het fototechnisch laboratorium van Kodak. Zij hebben thans deze inbraak be kend. Voorts bekenden zij een paar we ken geleden bij een inbraak in een Utrechtse kazerne machinepistolen te heb ben buitgemaakt. Advertentie f7,- per hele liter c Grote Kerk (Grote Markt), vandaag 20-21 u.: Orgelconcert door Klaas Bolt. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Stierenvechters", a.l. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 14, 19 en 21.15 u.: „James Bond contra dr. No", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „Zo was het Wilde Westen, 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De super man van de geheime dienst", 14 j. Minerva, 14.30 u.: „Mijn vriend Kazan", a.l20.15 u.: „Bye bye Birdie", a.l. Rembrandt, 10.30, u.: „In ljet paleip van de üvaterkoning", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Goldfinger", 18 j. R«*y, 14.30,"19" 6n '21.15 ti.'i „Eddie' in vuur en vlam", 14 j. Sudio, 10.30 u.: „Sjors en Sjimmie op het pirateneiland", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „Moord voor het voetlicht", 14 j. De Witte Zwaan (Zandvoort), vandaag 19 en 21.30 u.: „Zorg dat je er bij komt", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Zaterdagavond geopend van 20.30 tot 22.30 u., met kaarslicht en klassieke muziek. Tot en met 4 september. Prentenkabinet: Expositie van Poolse grafiek. Tot 1 oktober. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de eeuw tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): „De landman en de muze". Expositie van prenten, tekenin gen, schilderijen en aquarellen. Geopend van 10 tot 17 u.; zondags van 13 tot 17 u. Tot 30 augustus. In "t Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10 tot 18 u. en van 20 tot 24 u. Expositie van tekeningen en grafiek van Jan Baptiste de Winter. Tot 1 augustus. Van 1 augustus af expositie van tekeningen van Evert Neute boom. Tot 1 september. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen, aqua rellen, tekeningen en etsen van diverse kunstenaars. Dagelijks van 10 tot 20 u. Tot 7 augustus. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag ge sloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum van Looy (hoek Kamperlaan): Fototentoonstelling van „De Muggen" en de „Groupe des Huit". Dagelijks geopend van 10 tot 17 u. en 's zondags van 13 tot 17 u. Tot 15 augustus. Linnaeushof (Bennebroek)Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9 tot 18 u.; golfbaan tot 21 u. Pannekoekenhuisje (Bloemendaal): Ex positie over Thijsse's Hof. Dagelijks van 9 tot 17 u. Tot 1 september. Stadskweektuin (Kleverlaan): Bezichti ging van de tuin met o.m. tropische be planting, schooltuin en boomkwekerij. Dagelijks geopend van 10 tot 12 u., 14 tot 17 u. en van 18.30 tot 20.30 u. Tot 8 augus tus. Gemeenschapshuis (Zandvoort): Werken van Joosten-Eerdmans, Beerthuis-Roos, Ruth Brouwer, Jorien de Kruiff, van Dorssen en Sonja Toebes. Dagelijks van 14 tot 16 u. en van 20 tot 22 u. Tot 15 augustus. Tegenover Gemeenschapshuis (Zand voort): Holiday on rail. Miniatuurspoor- wegcomplex. DIVERSEN De Waagtaveerne (Spaarne/Damstraat): Cobi Sehreijer m.m-v. Dick Poons en Jules de Corte. 's Morgens en 's middags de monstraties van oude ambachten. Zon dags gesloten. Vleeshal (Grote Markt): dagelijks 14.30 DINSDAG 3 AUGUSTUS City, 20 u.: „John Goldfarb, kom terug!" Feestweek Santpoort, Hoofdstraat, 9 u.: Ringrijderij op de fiets, 10.30 u.: op het losse paard; 14 u.: ringrijden voor aange spannen paarden; lunapark van 14 tot 24 u. Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon; klankbeeld van poëzie en muziek. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. .„-WOENSDAG 4 AUGUSTUS City, 20 u.: „John Goldfarb, kom terug!" Feestweek Santpoort, tot 24 u.-lunapark; s avonds, aanvang 18.30 u.: grote wieler ronde voor amateurs. Na afloop, prijsuit reiking in „De Weyman", Hoofdstraat 216. Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon; klankbeeld van poëzie en muziek. Voorlichtingscentrum „Stichting Rijn mond-Noordzeekanaal, Semafoorduin IJ- muiden; geopend voor individuele bezoe kers woensdag van 15 tot 16 en zaterdag van 11.30 tot 12.30 u.; voor groepen aan vragen bij de stichting Havengebouw, Am sterdam, tel. 020-220665, of Gemeentelijke Voorlichting Velsen, Raadhuis, tel. 4036. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u. (jeugd.); filiaal „Spaarnberg", Sant poort (ook voor r.k. bibliotheek)14 tot 17 u. (jeugd). R.-k. openbare leeszaal en bilbliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 u.; fi liaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u. tieman op. Daardoor liep het plan om de mannen tijdens de inbraak te betrappen op niets uit. De twee anderen werden ook ingerekend. Het drietal, twee Spanjaarden, 29 en 27 jaar, en een 17-jarige Duitse jongen, ont kenden ten stelligste dat zij in het post kantoor hadden willen inbreken. Bij het gebouw en in de auto werden wel enige inbrekerswerktuigen gevonden, maar de politie kon uiteraard niet bewijzen, dat de mannen die hadden willen gebruiken. Onderzocht wordt of het drietal wellicht in andere plaatsen iets op zijn kerfstok heeft. Zo niet, dan worden de mannen als ongewenste vreemdelingen over de grens gezet. De Duitse jongen, die zich in Limburg bij de twee Spanjaarden had gevoegd, bleek uit zijn ouderlijk huis weggelopen te zijn. Hij vertelde, dat zij enige dagen te voren het plan hadden opgevat om in de omgeving van Utrecht een benzinestation te overvallen. Van deze overval zagen zij af, omdat er teveel nachtelijke toeristen op de weg waren. De Spanjaarden hebben een tijdlang bij een fabriek in Utrecht gewerkt. Drie maanden geleden waren zij met werken opgehouden. Met een huurauto waren zij toen naar Spanje vertrokken, waar zij in één maand tijd 6000 gulden verbras ten. Op 15 juli kwamen zij terug. Onder weg pikten zij' de 17-jarige Duitse jongen op. Voor de auto staan de Spanjaarden nog flink in het krijt bij een autoverhuurder in Utrecht. In twee maanden hebben zij 16.000 km. gereden. In de wagen vond de politie ongeveer 500 gulden, ijzerdraad voor het lichten van ramen en stukjes ijzer voor het openen van autoportieren, een breekijzer en een grote schroeve- draaier. Het is echter niet te bewijzen dat zij inbraken hebben gepleegd. De ministerraad is voor het eerst na de oorlog met vakantie. Hij komt twee of drie weken niet bijeen. Negen ministers zijn met verlof gegaan. Vroeger is het wel eens voorgekomen dat het kabinet in een bepaalde week geen vergadering hield. Maar een vakantie van enkele weken is na de oorlog nog niet voorgekomen. Een Italiaanse scholier heeft zaterdag een papieren geit gevonden, die was beves tigd aan luchtballonnen die in maart van dit jaar in Nederland zijn opgelaten. De vijftienjarige Antonio Allegretti heeft de veertig veelkleurige ballonnen ontdekt in een wei in Gonzaga bij Mantua. Een brief meldde in het Frans, Duits en Italiaans dat de geit op 2 maart 1965 in Schinveld, Limburg, is opgelaten tijdens het carnaval daar. Allegretti heeft al naar Schinveld geschreven om de vondst te „De DINSDAG 3 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: man met de geheime formule". Luxor Theater, 19.30 u.: „West Side Story". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie grafische kunst, geopend van 9 tot 13 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21 Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 17.30 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwij k, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u. ;r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. WOENSDAG 4 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De man met de geheime formule". Luxor Theater, 19.30 u.: „West Side Story". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie grafische kunst, geopend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21 Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 17.30 u. en van 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. u.: Voorstellingen van poppentheater Mer lijn, behalve zondags. Tot 28 augustus Ruïne van Brederode (Santpoort): Elke avond een half uur na zonsondergang avondverlichting en klankbeeld tot 23 u, (Zie verder in „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 30 juli). In Den Haag is de eerste Indonesische onderwijsinrichting voor lager en middel baar onderwijs in West-Europa in gebruik genomen. De officiële opening zal op 17 augustus, de Indonesische onafhankelijk heidsdag, geschieden. De school is ingericht in een villa aan de Violenweg in Den Haag. De ambassa deur van Indonesië in Nederland, dr. Soe- djarwo Tjondronegori, zei bij de ingebruik neming dat er in Den Haag goede scholen zijn, maar dat voor de aanpassing aan het onderwijs in Indonesië een eigen school ge wenst is. Daarbij komen dan ook nog ideologische motieven. Er zijn 86 leerlingen ingeschreven voor de vier afdelingen: de kleuterschool, de lagere school, de driejarige lagere mid delbare school en de daarop aansluitende eveneens driejarige hogere middelbare school. De leerlingen komen onder meer uit Tunesië, Polen, Tsjechoslowakije, Bulgarijë en Zuidslavië. De school heeft 19 leerkrachten, van wie vijftien voor de middelbare afdelingen en drie voor de lagere school. In het in ternaat zijn dertien jongens en zes meis jes ondergebracht. In Rotterdam is een 30-jarige schoon maker aangehouden, die bekend heeft op Goede Vrijdag een roofoverval bij een pa- piervernietigingsbedrijf in de Maasstad gepleegd te hebben. Hij drong op 16 april het kantoor van het bedrijf binnen,' sloeg de 59-jarige pró- curatighoudster neer en stal 1100 uit de kasr-Btj- een kennis "verwisselde tfij'-van kleding. Angst voor de ontdekking van zijn daad bracht hem daartoe De kennis kreeg voor zijn hulp 100. De schoonmaker durfde zich de eerste weken na de overval niet op straat te vertonen. Hij vond werk bij een bedrijf, waar hij alleen maar 's nachts behoefde te wer ken. Het gestolen geld gaf hij aan zijn vrouw, die het in de huishouding besteed de. Advertentie f7,- per hele liter De twee inzittenden van deze bestel auto kwamen om het leven toen de wagen op een met knipperlichten beveiligde overweg bij Maarssen door een trein werd aangereden en dertig meter verder door de zijgevel van een langs de spoorbaan staand huis werd gedrukt. De 19-jarige zangeres Lyda la Maitre uit Hilversum is verongelukt op de op rijlaan naar kasteel Westervlier in Mar- kelo, waar zij met haar auto tegen een boom botste. Het meisje werd zwaar ge wond overgebracht naar een ziekenhuis in Deventer waar zij is overleden. De politie vermoedt dat zij per vergis sing de oprijlaan is ingereden omdat zij ter plaatse niet bekend was. Lyda la Mai tre was leerlinge van Bep Ogterop. Acht jaar was zij lid van het kinderkoor Ja cob Hamel. In Vlaardingen is de in Schiedam wo nende Spanjaard R. Gomez Delgado met zijn bromfiets tegen een vrachtauto ge botst en later in een ziekenhuis gestor ven. De 63-jarige mevrouw S. Schouten uit Rhoon bij Rotterdam is bij een autobot sing in Elburg om het leven gekomen Haar echtgenoot en een zoon van kennis sen die meereed, bleven ongedeerd. De in zittenden van de andere wagen werden licht gewond. De 62-jarige bankwerker C. van der Lem is op de Hoefkade in Den Haag toen hij op zijn bromfiets een personenauto rechts passeerde, aangereden en zo ern stig gewond dat hij later in een ziekenhuis is overleden. In Maastricht is dê 8-jarige John Bes- sems met zijn fietsje onder een auto ge komen. Hij was of) slag dood. In een ziekenhuis in Sittard overleed de 15-jarige P. Jansen uit Hoengen bij Aken (D). Zondagavond werd hij als duo zitter op een bromfiets bij een botsing met een auto zwaar gewond. In de Spinozastraat te Amsterdam vannacht een bewoner beroofd van een geldkistje met 400 en twee spaarbank boekjes met een gezamenlijk tegoed van 16.200. De verdenking is gevallen op een 26-jarige man die met de bestolene sa menwoonde. Deze man, een hotelbedien de, is verdwenen. Brand. De machinist en een stoker van een goederentrein die nabij de Poolse plaats Dandomierz in botsing kwam met een graafmachine zijn om het le ven gekomen nadat vier oliewagons in brand waren gevlogen. Slagtanden. In de bossen in de buurt van Coimbatore in het zuiden van India zoekt men een olifant, die zeven men sen heeft gedood. Er wordt gezegd dat hij slagtanden heeft van bijna één me ter. Landingsrechten. De Russische lucht vaartmaatschappij Aeroflot heeft lan dingsrechten gekregen in Senegal. Inbrekers. Uit de magazijnen van de tex- tielgroothandel n.v. A. van Laren Hor dijk aan de Keizersgracht te Amsterdam zijn vannacht textielgoederen gestolen tot een waarde van circa 30.000. In cel overleden. Een medisch onderzoek heeft uitgewezen dat de 67-jarige man, die in een politiecel in Den Haag is overleden, een hartvergroting had en aan aderverkalking leed. Overmatig drankgebruik is hem fataal geworden. Oud papier in brand- In Amsterdam- Noord heeft gisteravond bij de oud- papierhandel M. A. Wessels n.v. aan da Motorkade brand gewoed, waarbij on geveer 100 balen oud papier in vlam men zijn opgegaan. Aangehouden. De 28-jarige Utrechtse magazijnbediende die maandagmorgen zijn 16-jarige ex-vriendin met een bijl zwaar verwondde, is in zijn woning aangehouden. Hij heeft zijn daad be kend. Hem zal poging tot moord ten laste worden gelegd. Hij verklaarde dat hij al drie weken met het plan rond liep om het meisje te doden. 304. Alles, wat Bram ooit in een leven vol afwisseling had aanschouwd, zonk in het niet bij het indrukwekkende schouw spel in de piramide. Even fraai en machtig als in de tijd, dat zij eeuwen geleden werden opgericht, stonden daar de beelden van de grote farao's, waar van Amenroteb een der grootsten was geweest. Op de zuilen stonden de vreemde tekens de hiëroglyfen waarin de geschie denis werd verteld van het land en zijn bewoners. Voor wie het lezen kon, wer den hier de roemrijke daden verhaald van de heersers van de Nijl. Brammetje krabbelde zich eens op zijn hoofd. „Tjonge, jonge", zei hij verbouwereerd. „Daar staat heel wat te lezen, zeg, en je hoeft niet eens een blaadje om te slaan. Kunt u mij vertellen, wat hier allemaal staat?" „Ik zal het vertellen", beloofde farao Ramses, „maar laat mij u eerst het trap je opleiden, dan kunt u het geheel van bovenaf beter zien." „Moeten we niet eerst dat beeld zijn ogen teruggeven?" informeerde Bramme tje. Maar farao wilde niet laten blijken dat hij haast had, dat paste een groot heerser niet. En daarom leidde hij Bram metje naar een trap waar een vreemde ontdekking hun te wachten stond TJA .WAARom 6EMAAKT WEU MOOI, MAAR EEN 66WONE DEUR HEBBEN WE 66EN fUNE IN6AN6 6EB0UW0 KGK. AtS WE 8EEOEK KRIJGEN, BiEN WE METEEN WIE HET IS\ C>A6,ZEEROB, KOM BINNEN, t>E INGANG IS BENEDEN I In de nacht van zondag op maandag is de in Den Haag woonachtig taxichauffeur J. Lelieveld in Wassenaar door twee man nen overvallen, die er met zijn auto van door gingen. De chauffeur liep daarbij een hoofdwond op. De politie wist korte tijd later een van de overvallers te arresteren. De Haagse politie arresteerde later de tweede dader, een jongere broer van de eerste. ,yVIWWmAAA/VWMVWVAA/WV\AA/\/>AAA/WW\IWW\Aé Het K.N.M.I. deelt mee: Het centrum van een kleine depressie, afkomstig uit het Kanaal, is via ons land naar het oos ten getrokken. De depressie ging verge zeld van een stormveld van beperkte omvang, dat in de nanacht en vroege ochtend over het zuiden en midden van Nederland is getrokken. Er kwamen in het binnenland flinke rukwinden voor. Bij de Zeeuwse kust werd gedurende korte tijd windkracht 9 gemeten. Meer naar het noorden werd de wind niet zo sterk. De storing bracht plaatselijk veel regen, vooral in het midden en zuiden van het land, op tal van plaatsen 15 tot 20 mm. In Rotterdam werd zelfs 30 mm. afge tapt. Aan de achterzijde van de storing stroomt voortdurend koele en onstabiele lucht naar Nederland. De kans op enke le buien blijft daarom het komende et maal aanwezig. Er zullen ook perioden met zonneschijn voorkomen. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. tic -8 01 o) - eS Den Helder geheel bew ono 18 2 Ypenburg regenbui wnw 19 6 Vlissingen regenbui w 19 12 Eelde zwaar bew- zo 19 1 De Bilt geheel bew.w 20 15 Twente motregen zzw 20 2 Eindhoven regen w 20 5 Z.-Limburg regenbui zw 20 3 Helsinki regen no 18 1 Stockholm zwaar bew w.st. 0.5 Oslo onbewolkt w.st. 15 0 Kopenhagen half bew- wzw 16 11 Aberdeen zwaar bew nw 14 0.8 Londen half bew. zw 16 16 Amjterdam geheel bew. wnw 19 9 Brussel regenbui w 21 3 Luxemburg regenbui w 17 5 Parijs regen zw 18 2 Bordeaux half bew. w 24 2 Grenoble regen w.st. 22 0.1 Nice zwaar bew- nnw 25 0 Berlijn zwaar bew- z 20 0 Frankfort regen zzw 20 3 München regen z 18 3 Zürich regenbui zw 19 3 Genève regenbui 20 1 Locarno half bew. O 25 0 Wenen geheel bew w.st. 19 3 Innsbruck zwaar bew. wnw 19 0 Belgrado onbewolkt zw 23 0 Athene onbewolkt n 0 Rome zwaar bew. no 27 0 Barcelona licht bew. w.st. 26 0 Madrid onbewolkt w.st. 33 0 Mallorca onbewolkt w.st. 29 0 Lissabon onbewolkt nnw 29 0 Dinsdag 3 augustus Zon op 5.04 uur, onder 20.27 uur. Maan op 12.45 uur, onder 23.16 uur. Woensdag 4 augustus Zon op 5.06 uur, onder 20.25 uur. Maan op 14.01 uur, onder 23.34 uur. Maanstanden 4 augustus 6.47 uur eerste kwartier. 12 augustus 9.22 uur volle maan. 20 augustus 4.50 uur laatste kwartier. 26 augustus 19.50 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 3 augustus Hoog water 7.56 uur en 20.23 uur. Laag water 3,45 uur en 16.00 uur. Woensdag 4 augustus Hoog water 8.46 uur en 21.14 uur. Laag water 4.26 uur en 16.41 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2