Nederlanders niet op voorplan in vijfde rit van Duitse ronde Cooremans winnaar van tijdrit in de ronde van Joegoslavië L „Overstapje" blijft verboden Krachttoer van HCK: overwinningen op HHC en DSS TELSTAR - ROTHERHAM-UNITED Van Kemenade in Canada vierde Gouden Helm voor Nico van Gorcum Wil van Beveren naar Sparta SPORTCLUB TELSTAR Koch uitgeschakeld in de strijd om Duitse tennistitel Verenigde Staten in enkelspelen voor Mexico te sterk Schalke blijft in de Bundesliga Haarlem oefent tegen Go Ahead DINSDAG 3 AUGUSTUS 1965 9 Vele favorieten in de Ronde van Santpoort overdekte tribuneƒ60.- staanplaatsen ƒ50.- overdekte Eretribuneplaatsen ƒ60.- moo,- extra Davis-cuptoernooi Okker speelt mee hij tennisclub Leimonias Zomercriterium voor dravers in Hilversum Koersen op Duindigt Snelle wedstrijd Overtuigend De Met. In de vijfde etappe van de ronde van West-Duitsland voor amateurs hebben de Duitsers een duidelijke overwinning be haald op de Zwitsers-Belgisch-Nederland se coalitie. De rit werd gewonnen door de Duitser Erwin Derlick, die in de spurt zijn landgenoten Czamowski, Koslar en Gombert versloeg. Czamowski nam de groene leiderstrui van zijn landgenoot Ebert over. Van de Nederlanders weerde de Noord hollander Harry van Piere zich het best. Deze coureur uit Uithoorn was in het be gin van het seizoen een van de beste amateurs, maar een val in de laatste etappe van de ronde van België, toen hij als eerste in het algemeen klassement de zege voor het grijpen had, schakelde hem geruime tijd uit. Nu dan komt Van Pie re stilaan weer in vorm: in Gelsenkir- chen legde hij beslag op de zevende plaats. De overige Nederlanders vielen in deze etappe over geaccidenteerd terrein tegen. Dolman eindigde op 4.55, Klooster man op 7.35 en Van Middelkoop op 7.39 minuten. Dolman had als excuus, dat zijn achterwiel het vlak voor de finish begaf. Hij zette een furieuze achtervol ging in, die hem niet haatte. In het alge meen klassement is Kloosterman nog vierde, Van Piere rukte op naar de zes de plaats. De uitslag van de etappe luidt: 1. Der lick (Did.) de 160 km (Linz-Gelsenkir- chen) in 4.15.20, 2. Czamowski (Did.), 3. De negende etappe van de Ronde van St. Laurent werd gereden op een geslo ten circuit in een voorstadje van Mont real over een afstand van 50 km. De rit werd gewonnen door de Tsjech Dolezal in 1 uur 10 min 26 sec. De Nederlander Ad van Kemenade won de sprint van het pe loton voor zijn ploegmaker Dies Kosten en eindigde met ruim een halve minuut achterstand op de winnaar op de vierde plaats. De Belg Pauwels behield de lei ding in het algemene klassement. De uitslag luidt: 1. Dolezal (Tsj) 1.10.26, 2. Seghers (Belg) z.t., 3. Urubizudia (Sp) z.t., 4. Ad van Kemnade (N) 1.11.05, 5. Dies Kosten (N) z.t., 6. Ex Aequo: het peloton met Henk Peters in dezelfde tijd als Van Kemenade. Op het snelle parcours aan de Terras- weg wordt woensdagavond 4 augustus door de Hardraverijvereniging „Sant poort en omstreken" in samenwerking met de Beverwijkse rennersclub „Kenne- merland" voor de veertiende keer 'n ron de van Santpoort gehouden. Deze wieler ronde, waarvoor 68 amateurs ingeschre ven hebben, vindt plaats in het program ma van de Santpoortse feestweek. Het is als zodanig een der sportieve hoogtepun ten. Aan spanning en sensatie ontbreekt het veelal niet bij een ronde van Santpoort. Het parcours aan de Terrasweg leent zich bijzonder voor hoge snelheden en daar door komen de renners doorgaans niet aan een beslissende ontsnapping toe. Veel al moet een massasprint de beslissing brengen en daarbij komen de durvers heel vaak het beste uit de slag. Het „veld" deelnemers bevat ook nu weer enkele sterke en snelle knapen, zoals de Noordhollandse wegkampioen Ted Blom uit Haarlem, de Uitgeester Jan Rasch, Jan Serpenti uit Wijk aan Zee, de Bad hoevedorper Henny Schouten, Peter Tes- selaar uit Kalverdijk, Cok v. d. Hulst uit Zoeterwoude (zondag de sterkste in Cas- tricum) en Hans den Hartog uit Utrecht. Ook Jan van Amsterdam uit Leider dorp. Kees Verkerk uit Puttershoek, Ga- bi Minneboo uit Heenvliet en Piet Breg- man uit Benthuizen kunnen een hartig woordje meespreken. Voorts zijn onder meer de Haarlemmers Thijs Bouma, Bert Bogaard, Gerard Nijssen, Joop Schenk, Rein en Loe Otte, Ed Sminia, Rob Sweers Tonny Peters en Wil van Slooten van de partij met de Kennemerlanders Cees van Borre, Jan Timmer (zondag triomfator in Opmeer), Sjaak de Goede en Gé v. d. Winden. Zij zullen in eigen streek stellig goed voor de dag willen komen. De start is 's avonds om half zeven en de af te leggen afstand bedraagt 80 kilometer (90 ronden). Koslar (Did.) 4. Gombert (Did.) allen z.t. 5. Ruppaner (Zwits.) op 17 sec., 6. No taerts (Belg.) op 3.58, 7. Van Piere (Ned.) 8. Unger (Did.), 9. Mücke (Did.) allen z.t. 10. Geleen (Belg.) op 4.35. 19. Dolman (Ned.) op 4.55, 27. Kloosterman (Ned.) op 7.35, 29. Van Middelkoop (Ned.) op 7.39. Algemeen klassement: 1. Czamowski (Did.) 20.02.16, 2. Ebert (Did.) 20.07.11, 3. Luethi (Zwits.) 20.12.06, 4. Kloosterman (Ned.) 20.13.01. 5. Rupflin (Did.) 20.13.15, 6. Van Piere (Ned.) 20.13.29, 13. Dolman Ned.) 20.17.37, 17. Van Middelkoop (Ned.) 20.23.57. Voor Piet Cooremans is de ronde van Joegoslavië gunstig geëindigd. Hij won maandag de laatste etappe, een 38 km. lange tijdrit van Kumanovo naar Skoplje in 49 minuten en 3 seconden. In deze rit greep de 21-jarige Joegoslavische sleutel maker Cvetko Bilic de eindoverwinning door een snellere tijd te maken dan zijn landgenoot Andrej Boltezar. Deze werd nu tweede in de eindrangschikking met een achterstand van welgeteld drie seconden. In de morgenuren had de Deen Nilsen de voorlaatste etappe, een 165 km. lange rit in lijn van Nich naar Kumanovo, ge wonnen in 4 uur 29 min. en 48 seconden. Zijn landgenoot Iversen werd tweede in 4.29.57. Cooremans (6e in 4.30.23) was ook in deze rit de beste Nederlander geweest. Eindklassement: 1. Bilic (Joegoslavië) 45.07.24, 2. Boltezar (Joegosl.) 45.07.27), 3. Bonassina (It.) 45.08.48. Nico van Gorcum heeft 30.000 enthou siaste toeschouwers in het Olympisch sta dion in Amsterdam gisteravond verrast met uitstekend gereden speedwayraces. De Hagenaar, de enige Nederlander, die deze tak van sport op het hoogste plan uitvoert, veroverde na sensationele man ches de Gouden Helm, inzet van de speedwaystrijd, de eerste en laatste van dit jaar in Nederland. De zestien deelnemende speedwayren ners kwamen in twintig manches, waarin elke keer vier renners startten, tegen el kaar uit. Van Gorcum ontpopte zich met de Fin Laine, de Duitser Poschenrieder en de Zweed Malmquist tot de favorieten. De manche, waarin deze vier tegen el kaar uitkwamen, zou de beslissing bren gen. Hun eerste strijd was een sensatio nele. Laine raakte bij het ingaan van een bocht de macht over het stuur kwijt, Van Gorcum stuurde de wielerbaan op om hem te ontwijken, kwam terug op de speedwaybaan en viel toen zelf. Het pu bliek eiste overrijden en kreeg zijn zin, na afloop van de andere manches. Van Gorcum had in de beslissende manche slechts de opdracht om te win nen, aangezien de Gouden Helm hem an ders zou ontgaan. De Hagenaar kweet zich deskundig van zijn opdracht. Hij stuurde gedurfd de bochten in, was sterk op de lange stukken, zegevierde daardoor in zijn manche en veroverde daardoor de Gouden Helm. Wil van Beveren, in het seizoen 64-65 nog deel uitmakend van het kampioens team van de amateurclub Emmen, zal niet voor Go Ahead, maar voor Sparta gaan spelen. Van Beveren had eerst con tact opgenomen met de Deventer club, maar dat was voor de toegestane ter mijn; wel officieel was de benadering door Sparta, die Van Beveren tevens con tracteerde. Jan van Beveren, broer van Wil en doelman van Emmen, die eveneens voor Go Ahead zou gaan spelen, maar even min nog een contract had getekend, zal voor de Drentse amateurclub blijven uit komen. Advertentie Uitreiking seizoenkaarten De seizoenkaarten zijn o.a. verkrijgbaar bij Sigarenmag. PLEIJT, Lange Nieuwstraat 493, IJmuiden, Boekhandel SCHELLINGS, Kennemerlaan 31, IJmuiden. Sigarenmag. v. d. DOES, Zeeweg 222, IJmuiden. Sigarenmag. DAVIDS OLY, Breestraat 15, Beverwijk. Woensdag 4 augustus kaartuitreiking van 19.00—20.30 uur in Paviljoen Schoonenberg, IJmuiden. Voor iedere seizoenkaart wordt ƒ1.— voor administratiekosten in rekening gebracht. De seizoenkaarten staanplaatsen zijn dag. verkrijgb. op Schoonenberg. ZATERDAG 7 AUGUSTUS, 18.30 uur; Sportpark Schoonenberg, IJmuiden De Nederlander Nico van Gorcum triomfeerde in de speedway-races in het Amsterdamse stadion. Met zijn vrouw ging hij (gouden helm op het hoofd) in de lauwerkrans. Op de eerste dag van de internationale tenniskampioenschappen van West-Duits land te Hamburg zorgde de Duitser Berrid Weinmann voor eén grote verras sing door de linkshandige Braziliaanse Davis cupspeler Thomas Koch met 6-4, 3- 6, 1-6, 8-6, 6-4 te verslaan. Voor de organisatoren begon de titel strijd overigens onfortuinlijk. De Span jaarden zonden na hun zege in de finale van de Europese zone van het Davis Cup toernooi ijlings bericht van verhindering, waardoor onder meer de als eerste ge plaatste Manuel Santana niet verscheen. De Amerikaanse ploeg is winnaar ge worden van de Amerikaanse zone van het Davis cup toernooi. Arthur Ashe, op de eerste dag reeds overwinnaar van Rafel Osuna, bezorgde te Dallas zijn land maan dag in het derde enkelspel een beslissen de 3-1 voorsprong. Hij zegevierde zonder moeite met 6-1, 6-4, 6-4 over de tegen vallende Antonio Palafox. Ook het laatste enkelspel in het Davis- Cuptoernooi van de Amerikaanse zone eindigde in een overwinning voor de Ame rikanen. Dennis Ralston versloeg Rafael Osuna in straight sets: 6-0 6-2 6-4, waarmee de stand op 4-1 voor de Ameri kanen kwam. Het enige tegenpunt be haalden de Mexicanen afgelopen zondag in het dubbelspel. Alle vier enkelspelen gingen naar de Amerikanen. Leimonias, de oudste tennisclub van Den Haag houdt op vrijdag 6, zaterdag 7 en zondag 8 augustus a.s. op Klein Zwit serland een internationaal clubtoernooi. Hieraan zal worden deelgenomen door Leimonias, de All England club, een Bel gisch selectie-team en Rot Weiss Keulen. Leimonias is voor deze gelegenheid ver sterkt. Bij de heren speelt naast het Leimoniaslid Evert Schneider de nationa le kampioen Tom Okker mee. De dames vertegenwoordiging wordt gevormd door Ada Bakker (Leimonias) en Marijke Jan sen (De Metselaars). Vanavond wordt in het sportpark Hilversum een belangwekkend zomercriterium verreden, dat na twee afdelingen en een finale pas zijn beslissing kan vinden. De hoge prijzen hebben de elite der Nederlandse dravers aangetrokken. De tips: 1. Zonnestralen-prijs, 1500 m: 1. Exclusif du Commerce; 2. Eric Kinley; 3. Eros Hollandia; outsider: Edelpapegaai S. 2. Mid Zomer Criterium, 2000 m: 1. Bruno; 2. Bastogne; 3. Axkit Hollandia; outsider: Auer- hen S. 3. Mid Zomer Criterium II, 2020 m: 1. Xuthus T.; 2. Winston Hanover; 3. Z The Saint; out sider: Yucatan. 4. Zonnevogel-prijs, 2000 m: 1. Dazy H.; 2. Clara Harvester; 3. Crack Hollandia; outsider: Dibbels W. 5. Zonneklopper-prijs, le afdeling, 2020 m: 1. Zandra H. van Sophia; 2. Beachcomber; 3. Calu met Bulwark; outsider: Zoon van Hea Scott. 6. Toekomstbeker I, 2040 m: 1. Charlotte Six; 2. Adrie Norton; 3. Cecelia Magowan; outsider: Stal Marion (Cochinzanger S.; Claudetta D.). 7. Zonneklopper-prys, 2e afdeling: 1. Yemen; 2. Arrow Axworthy; 3. Adelaar S.; outsider: Ysbrandine. Woensdagmiddag zetten de amatrices op Duin- digt hun puntenstrijd voort in de competitie om het Kampioenschap. Daar in deze draverijen de routine van de dames de doorslag geeft zal het vermoedelijk mej. Mary France zijn, die als eerste de finish zal passeren. De wedstrijden beginnen om half vier. De tips: DRAVER IJ EN: 1. Opera-prijs, 1500 m: 1. Evaliene: 2. Ellen Tinga; 3. Ella Marieza; outsider: Exito. 2 \ida-prijs, 2020 m: 1, Bird van Hiddu-m; 2 Alexander The Saint; 3. Durante Frances; outsider: Double van de Lente. 3. Rigoletto-prijs, 2040 m: 1. Dixy; 2 Bema- detta B.; 3. Di Stefano; outsider: Camillo. 5. Faust-prijs, 2000 m: 1. Arturo; 2. Baron Hol landia; 3. Cornet Volann; outsider: Stal G. J, v. d. Elshout (Allouez II, Cita du Maire W.). 6. Amatrice Kampioenschap, 2000 m: 1, Taky Erebus; 2. Aristo Scotch; 3. A Reine Kinley; outsider: Adios K. 7. Tosca-prijs, 2020 m: 1. Olivier B.; 2. Z The Saint; 3. Fritz Hanover; outsider: Zanto. 9. La Traviata-prijs, 2020 m: 1. Blauwe Reiger S.: 2. Alpenraaf S.; 3. Benno Signal; outsider: Bingen Magowan. stóft ZWEMMEN. Judith de Nijs heeft een in het meer van Okhrid (Macedonië) ge houden lange afstands zwemwedstrijd ge wonnen. Over 34 km maakte zij een tijd van 12 uur 8 minuten en 5 seconden. De Egyptenaar Hanafi werd tweede, de Joe goslaaf Boyadji derde. De Amsterdamse beeldhouwer Mar ten van der Wal heeft in opdracht van de gemeente Amsterdam een reliëf van 1,40x1,20 meter in teak hout vervaardigd onder het motto „de synthese van het voetbalveld". Het reliëf zal in een sporthal worden geplaatst. De spelregelcommissie van de KNVB heeft beslist, dat de overstap het doen alsof een speler een vrije schop neemt en het dan over de bal heen stappen of er voorbij lopen, waarna onverwacht een an dere speler de bal trapt tot nader or der in Nederland, bij wedstrijden, ge speeld onder auspiciën van de KNVB, ver boden blijft. De scheidsrechters, die aan gewezen zullen worden voor het leiden van internationale wedstrijden, zullen echter de opdracht ontvangen bij het overstapje niet bestraffend op te treden. Wat het ontstaan van de Nederlandse opvatting betreft deelt de heer Piek, voorzitter van de spelregelcommissie, mede, dat vóór de vergadering van de international board van juni 1963 een spelregel als volgt luidde: „indien de te genstanders bij het nemen van een vrije schop, hoewel zij op de vereiste afstand staand, rondspringen of gebaren maken Het onberekenbare softbalteam van HCK heeft gebroken met de traditie, thuis niet te kunnen winnen van HHC. Ditmaal lukte het wel na een enerverende strijd. DSS, dat door de nederlaag van de grote concurrente weer reële kampioenskansen had gekregen, vond echter enkele dagen later ook bij HCK haar Waterloo. Onder aan is de strijd nagenoeg ook beslecht. De Pinguins en TYBB verloren en heb ben nagenoeg geen kans meer op een plaats in de hoofdklasse. Voor EDO, dat gelijk speelde tegen Onze Gezellen, zal een hoofdklasseplaats alleen maar via promotiewedstrijden te verwezenlijken zijn. In de tweede klasse had SC Haar lem aan een gelijkspel tegen De Pinguins 2 voldoende voor een plaats in de eerste klasse. Tot aan de vierde innings hebben HCK en HHC de score blank kunnen houden. Ria Samson, infield-hit, kon toen op een tweetal opofferingsslagen voor HHC de score openen. Het uitstekende werpen van Karin Dankmeyer stond evenwel verdere IIHC-runs in de weg. Het antwoord van HCK kwam in de vorm van een driehonk- slag van Nel Goedhart. Een kostbare fout van Stien Kraay gevolgd door hits van Hanneke en Anneliet Tieland brachten HCK met 2-1 aan de voordelige kant van de score. Een innings later was het op nieuw Nel Goedhart,, die scoorde. Een honkslag van Marja van Kersen was vol doende om de marge op twee runs te brengen. Aanvallend bleek HHC niet in staat Karin Dankmeyer te overmeesteren. Slechts honkslagen van Paula van der Mark en Hannie Berendonk stond zij toe. Verder dan 3-2 kon HHC niet komen. Een avond later moest HHC aantreden tegen Terrasvogels. Ondanks het koude weer werd evenals bij de andere wedstrij den snel gespeeld. Behoudens de eerste innings, waarin HHC met vijf runs domi neerde, bleek HHC aanvallend niet tot grote prestaties in staat. Terrasvogels zag de spaarzame scoringskansen teniet gaan door voortreffelijk spel van tweede honkvrouw Ria Samson. Ook de IIHC- aanval kwam niet meer tot prestaties. De goed spelende kortestop Nel Toon ontnam HHC in deze periode de spaarzame sco ringskansen. Tegen DSS sloeg HCK reeds in de eer ste slagbeurten toe. Trix van de Velde als eerste slagvrouw met een honkslag be gonnen kon reeds spoedig scoren toen Joan Mommers, die in deze wedstrijd als kortestop opviel, een tweede treffer op Ineke van de Veldt lanceerde. Opvallend was het hoeveel speelsters DSS in de be ginfase op de honken achterliet. Was DSS aanvallend wat sterker geweest, de stand zou zeker een ander aanzien gehad heb ben. HCK daarentegen sloeg in de tweede slagbeurt opnieuw toe. Yvonne Immer met een vrije loop kon haar rondje rus tig voltooien, toen Nel Goedhart een homerun sloeg. Pas in de vijfde innings kon DSS tegenscoren. Tinie Hardebelt kon na twee gestolen honken profiteren van een fout en voor 3-1 zorgen. Marja Luy- ting zorgde na een honkslag van Anneliet Tieland echter weer voor drie runs ver schil. Fel trok DSS in de laatste inning ten aanval. Drie honken kwamen vol. Be kwaam verdedigen deed DSS echter niet verder dan één run komen via Wil Hurk- mans na een hit van Jeanet Lacourt. Het gevolg van deze DSS-nederlaag is nu, dat indien HHC woensdag een punt thuis haalt uit de wedstrijd tegen HCK de Reds opnieuw westelijk kampioen zijn. EDO en Onze Gezellen hebben een snel le wedstrijd met wisselende kansen ge speeld. Onze Gezellen dat via Ludy Hand- graaf een 1-0 voorsprong had genomen, zag zich spoedig voor een 3-1 achterstand geplaatst toen Truus Rootlieb, Frankje Termaat en Emma Fictoor het slaghout vaardig hanteerden. Slordig spel aan EDO-zijde deed Onze Gezellen na vier in nings weer naast EDO komen. Opnieuw liep EDO uit. Het werd door fouten 4-3 en na een honkslag van Truus Rootlieb 5-3. Fel kwam de ploeg van Jonker in de laatste slagbeurt terug. Ria van der Putten en Ineke Jonker gaven honkslagen. Voor Onze Gezellen werd Ludy Hand- graaf toen het gouden paard door een da verende homerun te slaan. EDO gaf zich echter niet gewonnen. Honkslagen van Marja de Beus en Frank je Termaat brachten in de spannende slot fase de volkomen juiste 6-6 stand op het scorebord. Verder liet de tijdens de wed strijd geblesseerde Joke van der Putten het echter niet komen. De Pinguins met acht man van start gaande begon tegen Bloemendaal zeer overtuigend. Honkslagen van Fieke Strij- bis en Betty Veenstra zorgden voor 2-0. Toen Mary Gerrits een innings later na fouten met een honkslag volgde liep de Heemsteedse voorsprong op naar 4-1. Bloemendaal bleek echter over de lange re adem te beschikken. Een homerun van Dolly van der Aardweg bracht de achter stand terug tot één run. Slaggeweld van Lies van der Putten en opnieuw Dolly van der Aardweg bracht de Whites met 5-4 aan de leiding. Hoewel de Pinguins door fouten van het Bloemendaal-veld nog een keer gelijk konden komen, beslis ten Dolly van der Aardweg met een drie- honkslag en Greet Sintenie met een honk slag de wedstrijd in het voordeel van Bloemendaal. Het lang niet sterke O VVO had aanvan kelijk veel moeite met TYBB. Na vier gelijkopgaande innings met een 11 stand, drukte de OVVO slagploeg echter door. Toen bovendien het TYBB veldwerk de nodige steekjes liet vallen liep OVVO moeiteloos naar een 93 zege. Stand: 1. HHC 16—29 6. O.G. 16—16 2. DSS 15—23 7. EDO 16—14 3. HCK 15—20 8. De Ping. 16—11 4. Bl'daal 16—17 9. TYBB 14— 8 5. OVVO 16—16 10. Terrasv. 16— 2 In de tweede klasse A is het Amster damse TIW bijna kampioen. De neder laag van de HHC reserves tegen EHS bracht de promotiekansen een gevoelige klap toe. In de tweede klasse B behaalde Sc. Haarlem het ene benodigde puntje. Welke ploeg de belangrijke derde plaats voor zich zal opeisen is met geen moge lijkheid te voorspellen. De nederlaag van Rooswijk tegen Bloemendaal 2 heeft io ieder geval de Pinguins 2 weer alle kan sen gegeven. Promoveert de Pinguins 1 echter niet naar de hoofdklasse, dan zal ook de derde plaats voor de Pinguins 2 geen waarde hebben. 2 A: 2 B: 1. TIW 12—18 1. De Geuz. 12—20 2. VVGA 13—17 2. Sc. H'lem 11—16 3. HHC 2 12—15 3. De Ping. 2 11—11 4. HCK 2 13—14 4. Rooswijk 10—10 5. EHS 13—12 5. DSS 2 11— 9 6. THB 11—11 6. Bl'daal 2 10— 8 7. 9 7 7. OVVO 2 9 0 8. De Ping. 3 11—0 om de aandacht van de speler, die de schop neemt, af te leiden, levert dit wan gedrag op, waarvoor de overtreder (s) moet(en) worden gewaarschuwd". Na de wijziging, aangebracht door de internatio nal board in 1963, luidde de beslissing: „indien bij het nemen van een vrije schop een of meer spelers rondspringen of ge baren maken om de tegenstanders af te Jeiden levert djt wangedrag op. waar voor de overtreder (s) een waarschuwing -moet worden, gegeven. „Het verschil is dus", zo vervolgt de heer Piek, „dat oorspronkelijk alleen de partij tegen wie de schop is gegeven wan gedrag kan plegen, maar thans ook de partij, die de schop gaat nemen. Een na dere toelichting werd niet gegeven, waar om door de KNVB zowel aan Sir Stanley Rous als aan de FIFA een toelichting werd gevraagd, o.a. in de vorm van en kele voorbeelden, waaronder de over stap. De heer Rous antwoordde spoedig, dat hij het eens was met de vragenstel ler en Je FIFA deelcie mede, dat een en ander besproken zou worden in een ver gadering, die enige maanden later zou wor den gehouden". De KNVB is tenslotte, nadat in septem ber 1963 was gebleken, dat de Duitss voetbalbond de Nederlandse zienswijze deelde na langdurig overleg in december 1963 overgegaan tot publicatie. Eerst in 1964 kwam er bericht van de F.I.F.A., dat de scheidsrechterscommissie van de or ganisatie het overstapje een geoorloofde taktiek vond, die behoorde bij het spel. „Hoe valt het met elkaar te rijmen, dat wat dansen of gebaren maken bij een vrije schop wel wangedrag opleverde, doch het doen, alsof een vrije schop ge nomen zou worden, maar deze onver wacht door een andere speler, dan ver wacht mocht worden, laten nemen, niet. Het ene geval bleef wangedrag, het andera geoorloofde taktiek", aldus de heer Piek. Nader werd gecorrespondeerd en o.a. de vraag gesteld, of deze taktiek dan ook mocht worden toegepast bij de zwaarste vrije schop tijdens een wedstrijd, nl. de strafschop. De kwestie zal ter sprake worden gebracht in de vergadering van de scheidsrechterscommissie van da F.I.F.A., te houden in oktober 1965 in Zürich. De Duitse Bundesliga zal in het komen de seizoen twee clubs meer bevatten dan oorspronkelijk verwacht werd. Het aan tal werd tijdens de jaarvergadering van de Duitse voetbalbond op acht tien gebracht door de toevoeging van Tasmania Berlijn en Schalke 04. Deze clubs werden bij stemming tot de hoog ste afdeling toegelaten. Vooral voor Schalke was dit een grote verrassing, omdat de club aan het eind van het af gelopen seizoen was gedegradeerd. Haarlem speelt woensdagavond een oe fenwedstrijd tegen de eredivisieclub Go Ahead. De Deventer club bereidt zich momenteel in het KNVB-oefencentrum in Zeist voor op het komende voetbalseizoen en heeft als onderdeel van het program ma, dat daar wordt afgewerkt, de wed strijd tegen Haarlem opgenomen. Haar lem komt in deze thuiswedstrijd met het volgende elftal in het veld: Scharrighui- zen; Van Duffelen, Koster, Wentink en Kroon; Kruyer en Versluis; Smit, Coupe rus, Kluyver en Jonker. Bij Go Ahead zal ook de ex-Telstar middenvoor Boeke- stein van de partij zijn. De wedstrijd be gint om half zeven. i

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 9