Van Piere klom in ronde van Duitsland naar vijfde plaats Prachtige strijd bij de FD's in de Holland-zeilweek I Amateurrenners jagen morgen op de nationale baantitels Theo Phalplatz niet geschokt door aanbieding van AC Milan Peters zesde in Canada Vanaf 22 augustus heeft u iedere week kans op schone Tsjechen eisten de Galea-beker op Rus verbeterde twee zwemrecords Kuhnke tenniste sterk tegen Cooper Oefenprogramma Nederlands elftal wy -:y 1 W aterpoloselectie Plaatsing voor tennisstrijd WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1965 13 HEEFT U NOG GEEN BLAUWE REGISTRATIEKAART? WACHT NIET LANGER, DOE HET NU. Ui Fortuna en FC Twente speelden oefenwedstrijden mmm mËm Maas in cricketteam tegen Free Foresters Twaalf landen dingen mee naar Europa-cup voor amateurteams Yataghan Hanover vooraan in Hilversum Ook na de in twee gedeelten verreden zesde etappe van de ronde van Duits land heeft de Duitser Ortwin Czarnowski nog steeds de leiding in het algemeen klassement. De verwachte aanval van de Nederlandse ploeg bleef (nog) uit, hoe wel Harry van Piere zijn positie in het eerste deel opnieuw verbeterde. In het criterium over 34 km in Gelsenkirchen. werd de man uit Uithoorn in de spurt verslagen door Burkhardt Ebert, maar hield toch een winst van 40 seconden op de rest over. Daardoor steeg hij naar de vijfde plaats achter de Leidenaar Nol Kloosterman. In het tweede gedeelte, van Gelsen kirchen naar Bocholtz (70 km) won de Duitser Heinz Rüschoff de spurt van een groepje van drie man, die 40 seconden voorsprong op het voltallige veld ver overden. Kloosterman kwam op de wie lerbaan in Bocholtz als eerste van de groep door en werd vierde. André van s 'f- Middelkoop en Eef Dolman werden ex aequo geklasseerd. Het algemeen klasse ment ziet er nu als volgt uit: 1. Czar nowski (Did.) 22.51.31, 2. Ebert (Did.) 22.56.10, 3. Lühti (Zwits.) 22.57.51, 4. Kloosterman (Ned.) 22.58.46, 5. Van Pie re (Ned.) 22.59.07, 13. Dolman (Ned.) 23.08.59, 16. Van Middelkoop (Ned.), 23.14.22, De elfde etappe van de ronde van Ca nada is gewonnen door de Belg Willy Huyvaert. Hij won de spurt van een gro te kopgroep, waarin ook onze landgeno ten Dies Kosten en Ad van Kemenade zaten. Achter Huyvaert werd de snelle Spanjaard Uribezubia tweede. Kosten eindigde als vijfde. Van Kemenade ex aequo als zevende. In het algemeen klassement kwam weinig wijziging, want de eerste zes (onder wie Peters) in het algemeen klassement kwamen allen in de kopgroep binnen. Henk Peters uit Heem stede staat zesde in het algemeen klasse ment. De uitslag van de elfde rit, van Montreal naar Trois Rivières over 145 ki lometer, luidt: 1. Huyvaert (Belg.) 2.38.12, 2. Uribezu bia (Sp.), 3. Kudra (Polen), 4. Dhaene (Belg.), 5. Kosten (Ned.) en vervolgens een peloton met Van Kemenade (Ned.), z.t. Het algemeen klassement: 1. Pauwels (Belg.) 41.20.06, 2. Goodman (GB) 41.23.46, 3. Pawloski (Polen) 41.27.49 4. Kudra (Polen) 41.27.53, 5. Senicourt (Fr.) 41.26.25, 6. Henk Peters (Ned.) 41.30.29, 11. Van Kemenade (Ned.) 41.36.26, 17. Kosten (Ned.) 41.41.37. Advertentie Fred Imhoff, Jan Schooneveldt, Heike Blok en Bart Kraan hebben dinsdag in een grandioze Flying Dutchman-finale van de Hollandweek I op de Loosdrecht- se plassen voor zichzelf bewezen dat ze voor niemand behoeven onder te doen. Ook niet voor Ben Verhagen, de FD-zei Ier van het ruwe water, die de plassen gemeden heeft. Vrijdag a.s. bij de Hol landweek II op het IJsselmeer voor Mui den ontmoeten de rivalen elkaar. Dan zal blijken of de geheimzinnigheid, waarmee Verhagen zijn schip Daisy omgeven heeft, inderdaad een nieuwe vinding verbergt, of dat Verhagens successen bij de selectie wedstrijden voor het wereldkampioen schap in Italië uitsluitend te danken wa ren aan het feit, dat deze dit seizoen eer der de formule vond om het 190 kg. zwa re schip het meest te laten profiteren van de samengebalde krachten, van wind en water. Jan Schooneveldt was het eerste weg, te vroeg naar later zou blijken. In zijn spoor trokken Imhoff, Blok en Bart Kraan naar boei 3 op de derde plas. Licht was er nauwelijks tussen de boten en toen Kraan de boei ruimer nam en iets hoger opstak, lag hij ineens in eerste positie. Heike Blok zag het, ging overstag en nam met een korte slag ruimte. Aan het eind van de plas bij boei 9 kwamen ze weer bijeen: Kraan voorop, vlak erachter Blok, dan Imhoff en Schooneveldt. Hoog aan de wind ging Kraan door. Even stuurde hij te hoog en kwam stil te liggen, Blok schoot net voor hem langs, Schooneveldt ging achter hem om. De jongste van de Kranenfamilie herstelde zich echter gran dioos en nam de leiding weer over. In het laatste rak bedreigde Blok de zonder Spinaker varende Kraan hevig. Tot twee maal ging hij over hem heen, maar beide malen flauwde de wind af en maakte Kraan iets meer vaart. Schooneveldt fi nishte als derde, maar werd wegens te vroeg starten uitgesloten. Fred Imhoff, reeds zeker van de hoofdprijs, hield zich in de beslissende fase buiten het strijdge woel en ging als vierde over de lijn. Door zijn overwinning pakte Bart Kraan nog juist de tweede plaats in het eind klassement voor Heike Blok. In de Valkenklasse is Egon Rolf van den Baumen eindelijk onttroond. Jan de Wilde bleef opnieuw de Kaagzeiler voor. De Wilde eindigde als vierde, Rolf van den Baumen als zevende in de laatste De Tsjechische jeugdtennisploeg is dins dag in Vichy (Frankrijk) winnaar gewor den van het toernooi om de Galeaheker. In de finale werd bekerhouder Rusland met 3-2 verslagen. De Tsjechische zege was grotendeels het werk van Kodes, die na Ivanov ook Korotkov in het enkelspel versloeg. Dit gebeurde met de cijfers 6-3, 5-7, 7-5, 6-1. De stand werd hierdoor 3-1 en het laatste enkelspel tussen Ovanov en de Tsjech Laudin was van geen bete kenis meer. Ivanov won met 10-8, 6-2, 6-2. De strijd om de derde plaats tussen Hon garije en Italië werd door de Azzuri met 3-2 gewonnen. Bij de Flying Juniors sloeg tijdens de Hollandweek een boot om tijdens het strijdgewoel. De collega's om zeilden de pechvogels, die de boot zo snel mogelijk overeind probeerden te krijgen. race. Ook de tweede plaats in de eind rangschikking bleef buiten zijn bereik. De ze ging naar Kees Scherpel met 12-3-1-3 en 4031 punten. Twee zeilers finishten in deze Holland week 1 viermaal als eerste, nl. Dudok van Heel in de flying juniorklasse en Van der Voort in de Olympiajollen. Beiden kregen zij de hoofdprijs. (Van onze sportredacteur) Morgen beginnen in het Olympisch Stadion in Amsterdam de Nederlandse wielerkampioenschappen voor amateurs op de baan. Het zijn kampioenschappen, waarbij altijd wel opvallende dingen ge beuren. Vorig jaar was daar de plotse linge opmars van Tiemen Groen naar het erepodium, waarvoor vele duizenden de tribunes hadden opgezocht. Wellicht flitst er ook dit jaar weer een „groen" cou- reurtje in sterke stijl naar een lands kampioenschap. In ieder geval zullen er nieuwe titelhouders komen bij de amateursprinters en de amateurstayers, want Piet van der Touw en Jaap Öud- kerk zochten de professionele sector op. Het wordt een lange wielerdag, want om 9 uur 's morgens begint het festijn al met de eerste voorritten achtervolging. Vanaf twee uur 's middags nemen de S£rinters bezit van de baan. Om 20.00 Twee Europese records werden dins dag verbeterd door de Russische zwem mer Semyon Belitz-Geiman tijdens wed strijden in Charkov. Op de 1500 meter maakte deze de prachtige tijd van 17 min 01,9 sec, waarmee hij niet minder dan 25,1 sec onder het oude record bleef, dat sedert 13 september 1964 op naam van de Hongaar Jozef Katona stond. En passant verbeterde Belitz-Geiman ook het 800 me ter record, dat op 9 min 05,4 sec stond. Dit bracht hij terug tot 8 min 58,7 sec. Theo Pahlplatz is er niet door geschokt. A. C. Milan heeft belangstelling getoond voor deze jonge Oldenzaalse voetballer. A. C. Milan, de befaamde Italiaanse top club met een team vol grote voetballers heeft middels de heer Fernando Garbini laten weten, dat het tweemaal zoveel voor Pahlplatz wil betalen als de FC Twente. Het zou om 100.000 gulden gaan. De linksbuiten van Quick '20 dus prof voetballer bij AC Milan? Best, maar dit jaar beslist niet. Theo Pahlplatz leunt kalm achterover in zijn makkelijke stoel. Over zijn ronde gezicht glijdt een brede grijns. „Ik teken geen contract voor het volgend jaar," zegt hij. „Tenzij Milan verschrikkelijk veel gaat bieden. Maar ik ga als het zover komt wel proef wedstrij den spelen." Wat is dat verschrikkelijk veel? Hoe veel is het dubbele van het bedrag, dat FC Twente voor de Oldenzaler overhad? 20.000 gulden en een auto wilde de En- schedese ploeg Pahlplatz geven is er ge zegd. Pahlplatz glimlacht. Het is een lach die de indruk wekt, dat er ook in Twente meer is geboden. Goed, die auto dat is waar. Voor hij de wagen kan wegpraten, toont zijn moeder al een forse folder waarin een uitermate fraaie sportauto in vele kleuren uitgebeld wordt geëtaleerd. Maar bedragen worden er niet genoemd. Het noemen van grote sommen geld doet deze jongen kennelijk niet veel. Hij weet ook hoe zijn kansen zijn. Pahlplatz heeft in het Nederlands voetbal naam ge maakt. Een aantal verenigingen in het be taalde voetbal deed hem reeds bepaald niet krap gemeten aanbiedingen. Theo Pahlplatz wuifde ze koel weg. „Blijf nog een jaar amateur, Theo," heeft George Kessler, coach van de Nederlandse ama- teurploeg gezegd. „Blijf nog een jaar amateur en ik maak je rijp voor de ere divisie." „Nog niet, Theo," zei de voor zitter van Quick '20 (die door Pahlplatz grinnikend zijn manager wordt genoemd toen clubs uit de Nederlandse ere-divisie met hem kwamen praten). Pahlplatz heeft geluisterd. Hij blijft kalm, hij wacht. „Veel geld is natuurlijk aantrek kelijk," zegt hij en hij grijpt een half leeg pakje sigaretten. Hij steekt er een op. „Maar ik heb de tijd. Ik kan tot mijn 29ste, laten we zeggen tot mijn der tigste mee in het betaalde voetbal. Dat is lang genoeg. Lang genoeg om mooi te ver dienen en er voor te zorgen, dat ik nog iets anders kan dan voetballen." Nederlandse voetbal-full profs aan het werk. DWS trainde g'steren be halve in het stadion ook in het Am sterdamse Bos. Hier ziet men Wil- bret, Vonhoff, Flink, Temming en Peys aan de slag. Er wordt met plezier gewerkt. uur begint het „hoofdprogramma": de sprinters gaan uitmaken, wie zich met het rood-wit-blauwe shirt mag tooien, daarna komen de motoren op de baan om de erfenis van Oudkerk na te jagen en tenslotte gaan de amateurs op jacht naar de nationale titel 50 km. die vorig jaar de prooi werd van Gerben Karstens. Normaal gesproken zou Tiemen Groen zijn achtervolgingstitel moeten behou den. Er is echter praktisch geen verge lijkingsmateriaal. En wat Groen tot nu toe buiten de baan heeft laten zien is niet zo indrukwekkend geweest. Maar wie zou hem de pedaal dwars moeten zetten? Van de ruim veertig kandidaten zijn de ge vaarlijkste klanten de outsider Jan de Jong uit Halfweg, die in een beste vorm steekt, Eddy Beugels (ook op de weg een sterke temporijder). Misschien sterke Noordhollanders als Tesselaar en Gerrie Bruin. Of wellicht! de slanke Haarlem mer Jan van d&r'Horst of de op dreef zitrtflë'Tiaan Hólst. Ko öéle zal er niet bij zijn. Vorig jaar was hij één van de beste poursuite-rijders. Maar hij reikte net niet ver genoeg tegen Groen. En dus stopte hij er maar mee. De finale ach tervolging wordt volgende week gereden. Bij de sprinters zal waarschijnlijk de Amsterdammer Jan Jansen de trui van Van der Touw gaan overnemen. Vorig jaar was hij na spannende races de sterkste bij de nieuwelingen en nu bij de amateurs kan hij slechts bij verrassing geklopt worden. Redeker, Kipping, Rui- Fortuna '54 heeft dinsdag in Geleen met 1-1 gelijkgespeeld tegen Partizan Belgra do. Dit duel trok 7.000 toeschouwers. Na 77 minuten scoorde de Belg André Piters de openingstreffer, maar zeven minuten later zorgde de uitblinkende linkshalf en international Vasovic voor de gelijkma ker. FC Twente '65 heeft in Kiel met 3-3 gelijkgespeeld tegen de noordelijke regio nale kampioen Holstein Kiel. Bij de rust was de stand 2-2. De nieuwe formatie uit Enschede kwam eerst twee minuten voor tijd door een treffer van de Luxembur ger Kohn tot de gelijkmaker. Naast Kohn viel voorts het spel op van de Joegoslaaf Bulatovic en de beide kanthalfs Ter Beek en Plageman. Laatstgenoemde zorgde voor de eerste treffer. De van Meide- richer SV overgenomen Duitser Höher kwam niet tot opvallende acties. Er wa ren 7.000 toeschouwers. FC Twente zal voorts nog enkele wedstrijden in Dene marken spelen. kers, Verdoorn of Nolten zullen hem de meeste last bezorgen. Bij de stayers gaat het gevecht tussen Nikkesen van Limburg verhuisd naar de hoofdstad Romijn, Koel en Neesman (bij de selec tie zwak) en Fred Libregts. Christian Kuhnke heeft zich op de twee de dag van de internationale Westduitse tenniskampioenschappen te Hamburg aan gediend als een serieuze kanshebber door de Australiër John Cooper in een partij voor de eerste ronde als een beginneling aan de kant te zetten. De 18-jarige broer van oud-Wimbledonkampioen Ashley Coo per was tegen het geweld van de Duit- sieif eenvoudig nergens en won slechts twee games 0-6, 2-6, 0-6. Minder goed bracht Wilhelm Bungert, een andere Duitse topspeler, het er af Hij versloeg weliswaar de Australiër Ray Ruffels in straight sets, maar had toch meer moeite dan was verwacht, 9-7, 6-4, 6-4. De 5.000 toeschouwers zagen voorts, hoe Bernd Weinmann, daags tevoren ver rassend winnaar van de Braziliaan Tho mas Koch, door Owen Davidson tot staan werd gebracht. Martin Mulligan, een van de favorieten, was bijzonder duidelijk tegen oudgedien de Jaroslav Drobny (6-1, 6-2, 6-0) en zijn landgenoot Ken Fletcher versloeg na fel le strijd de Deen Torben Ulrich met 5-7, 6-1, 9-7, 6-1. In verband met de voetbalwedstrijd ADOLa Gantoise op 14 september heeft het bestuur van de KNVB besloten de ontmoeting van het voorlopig Nederlands elftal tegen Standaard Luik op 15 septem ber op het PSV-terrein in Eindhoven te doen plaatsvinden. Eveneens ter voorbereiding op de duels tegen Zwitserland speelt op 29 september op het Haagse ADO-terrein een B-forma tie tegen Luxemburg. VOETBAL. John Charles, voormalig voetbalidool van Engeland, Italië en Wa les, is van gedachten veranderd: hij zal niet uitscheiden met voetballen. Hij heeft een contract getekend met Cardiff City, hoewel hij aanvankelijk aan het bestuur had geschreven dat hij het aanbod van de club voor het volgende seizoen niet zou aanvaarden. Voor de op 14 augustus in Boedapest te spelen interland tegen Hongarije en het zeslandentoernooi in Londen om het West europees kampioenschap (19-21 augustus) zijn de volgende waterpolospelers uitge nodigd: Feike de Vries (Nept. Amersfoort), Joop Schmidt (De Meeuwen), Bram Lee- nards (DZV), Fred van Dorp (AZPC), Hans Aalbers (DSV), Nico van der Voet (ZIAN), Gerrit Wormgoor (UZSC), Hans van Ommen (PSV), Hans Wouda (De Meeuwen), Edward van der Hoek (Het IJ), Gerrit van der Kolk (RCZ). Het Nederlandse jeugdteam komt op 14 augustus in Den Haag tegen Groot-Brit- tannië uit. Voor de nationale tenniskampioen schappen, die van maandag 9 t/m zon dag 15 augustus op de Mets-banen in Scheveningen worden gehouden, zijn d# volgende spelers en speelsters geplaatst: Heren enkelspel: 1. Okker, 2. Hajer, 3. Schneider, 4. Van Eijsden. 5. Van Gel der, 6. Knol, 7. fleury, 8. Scholtz. Dames enkelspel: 1. Trudy Groenman, 2. Betty Stöve, 3. Els Spruyt, 4. Elly Krocké, 5. Jenny Ridderhof, 6. Lidy Janssen-Venneboer, 7. Koosje de Jongh, 8. Marijke Jansen. Heren dubbelspel: 1. Van Eijsden-Ok- ker, 2. Hajer-Schneider, 3. Beukers- Schol tz, 4. Van Gelder-Fleury. Dames dubbelspel: 1. Trudy Groenman- Els Spruyt, 2. Elly Krocké-Betty Stöve, 3. Jenny Ridderhof-Lidy Janssen-Venne boer, 4. Marijke Jansen-Henriette Laan ruinen. Gemengd dubbelspel: 1. Okker-Trudy Groenman, 2. Van Eijsden-Betty Stöve, 3. Arends-Jenny Ridderhof, 4. Van Gel- der-Elly Krocké. Het Nederlandse cricketelftal, dat op 14 en 15 augustus op het HCC-terrein in Den Haag tegen de Free Foresters uit komt, is als volgt samengesteld: P. van Arkel (aanvoerder), HCC, E. Schoonheim, VOC, E. Vriens, HCC, P. Maas, Haarlem, A. Bakker, VOC, N. Spits, VRA, R. Dero- gee, HBS, Jhr. J. van den Bosch. HCC, J. Zweerts, SCHC, J. Leemhuis, SCHC en H. Rij kens, HCC. De UEFA (Europese voetbalunie) or ganiseert dit jaar voor de eerste maal een toernooi voor nationale amateurteams met als inzet een Europese beker. Twaalf landen hebben voor het toernooi ingeschre ven n.l.: Nederland, West-Duitsland, En geland, Oostenrijk, Schotland, Spanje, Frankrijk, Wales, Ierland, Italië, Turkije en Joegoslavië. De loting voor de eerste ronde is op 24 augustus in Zürich. De uitslagen van de dinsdagavond in Hilver sum gehouden draverijen luiden: Zonnestralen-prijs: 1 Exclusif du Commerci (J. van Leeuwen); 2. Edelpapegaai S.; 3. Erick Kinley. Tot.: win. 3,30, pl. 1,70, 3,70, gek. 11,40, cov. 6,—. Midzomer-criterium I: 1. Auerhen S. (P. Brom) 2.47.6, 1.23.0; 2. Bastogne; 3. Anton. Tot.: win. 12,90, pl. f 3,10, 1,60, 2,—, cov. f 4,30, gek. 11,60. Midzomer-criterium II: 1. Yataghan Hanover (J. van Dooyeweerd); 2. Zombro Pluto; 3. Zee. Tot.: win. 2,30, 1,40, 2,40, 4,10, cov. 9,70, gek. 1 9,20, trio 200,90. Zonnevogel-prijs: 1. Dancy O. (J. Oosting); 2. Crack Hollandia; 3. Donna Fez. Tot.: win. 5,10, pl. 2,50, 4,70, 6,50, cov. 10,—, gek, 15,60. Zonneklopper-prijs, eerste afdeling: 1. Calumet Bulwark (J. Leeuwenkamp); 2. Aalscholver 3. Ballerine. Tot.: win. 3,—, pl. 1,50, f 2,30, 2,10, cov. 6,—, gek. 1 7,40. Toekomst-beker: 1. Charlotte Six (C. Kleynen- dorst); 2. Benny Hollandia: 3. Zuidenwind. Tot.: win. 4,60, pl. 2,30, f 3,10, 6,30, cov. 7,70, gek f 14,30, trio 712,70. Zonneklopper, tweede afdeling (2020 meter): I. Ysbrandine (F. Meeuwis); 2. Yemen; 3 Arrow Axworthy. Tot.: win. f 3,90, pl. 1,40, f 1,90, f 1,30, cov. f 6,50, gek. f 6,20. Finale Midzomer-criterium: 1. Anton (J. Ham) 2.47.3, 1.23.7; 2. Auerhen S.; 3. Vincent Hollandia, Tot.: win. f 3,70, pl. 2,—, 2,20, f 3,60. gek. f 3,90, cov. 6,30. Totale omzet f 167.773,50.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 13