Van fraude betichte kapelaan spande kort geding aan AGE mm KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Kort en TRIUMPH DEALER Eerste strafkamp voor jeugdige delinquenten Steeds meer auto's met veiligheidsgordels Opleiding voor functies bij het toerisme Pakistanen deserteren van de „Friesland11 Rumoerige kermis in Tilburg Van de ene gestolen auto in de andere Sportauto gestolen uit garage Lestoestel moest buiklanding maken Auto drukt moeder en dochter tegen hek Instortingsgevaar in Tilburgse kerk Morgen warmer WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1965 Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk HARRY OOMEN i Bestuurster van 22 had geen rijbewijs potte,2ie je, dat'we eerj eenre TEteviSie HE886N Caf/WAAKT? ik roep eveN oe anderen.,. ,eN JIJ KRUIPT NAAR De AN- ceRe kant en draagt daar iets teuKS zw o w.st. w.st. zzw nnw o w.st. w.st. w.st. w.st. In het Noord-Brabantse dorp Zeeland is begonnen met de bouw van een straf kamp voor jeugdige delinquenten, waar van de kosten circa drie miljoen gulden zullen bedragen. Directeur-generaal mr. E. A. M. Lamers van het gevangeniswe zen heeft daarbij o.m. gezegd dat dit jeugdkamp de naam „Corridor" krijgt. Enerzijds is het kamp bedoeld als een gang, die jeugdige delinquenten doormoe- ten eer ze weer in volle vrijheid in de maatschappij terugkeren, anderzijds her innert de naam aan de bevrijdingsdagen van 1944, toen de geallieerden over een smal front in Oost-Brabant, onder meer via het dorp Zeeland, probeerden door te stoten naar Arnhem en Nijmegen. In het kamp zal een proef worden geno men om jeugdige delinquenten hun korte vrijheidsstraf door te laten brengen. De Huizen van Bewaring hebben weinig outillage en het regime is ingesteld op een volkomen passief verblijf in cellen. In het kamp wordt de jeugdige delinquent bezig gehouden. Hij krijgt werk in de openlucht en buiten de arbeidsuren be staat gelegenheid voor studie en ontspan ning. In Zeeland komen 60 jeugdige ge detineerden. Zij worden tevoren geselec teerd op positieve eigenschappen, die hen geschikt maken voor deze toegepaste the rapie. Steeds meer automobilisten laten in hun wagens veiligheidsgordels aanbrengen. Voor dit jaar wordt gerekend op een to tale verkoop van 100.000 van dergelijke riemen. Tot juni zijn door het RAI-TNO- instituut in vergelijking met dezelfde pe riode van 1964 40 percent meer goedkeur- merken afgegeven. De verkoop van auto mobielen nam in dezelfde periode met 15 percent toe. Het gevolg zal zijn dat tegen de jaarwisseling in ons land een half miljoen veiligheidsgordels in gebruik zullen zijn. Dit betekent dat dan bijna een vijfde deel van het personenautopark met gemiddeld twee gordels is-uitgerust. In een kort geding voor de president van de Amsterdamse rechtbank heeft de advocaat mr. H. G. T. Keune namens een Amsterdamse kapelaan gevraagd de heer J.H.B. te gelasten te stoppen met het in woord en geschrift beschuldigen van zijn cliënt van verduistering. Dit op straffe van een dwangsom van 1.000 gulden per overtreding. De heer B. heeft ongeveer drie weken geleden, terwijl de kapelaan met vakan tie was, een brochure getiteld „Zo niet monseigneur" uitgegeven, waarin hij de kapelaan ervan beschuldigt als geestelijk adviseur van een vakantieschool in Am sterdam drieduizend gulden te hebben ver duisterd. Tegelijk hiermee heeft de heer B. bij de Justitie een aanklacht ingediend. Naar aanleiding hiervan wordt een onder zoek ingesteld. Volgens jaar september begint in Bre da voor leeringen, die een diploma heb ben van het middelbaar onderwijs, een tweejarige opleiding tot staffunctionaris op het gebied van het toerisme. Deze func tionarissen Nederland heeft er 300 no dig kunnen worden geplaatst bij V.V.V.'s, reisbureaus, hotels, departemen ten en planologische diensten. Het toeris me dit jaar worden in Nederland 5 miljoen buitenlandse overnachtingen ver wacht en zal er naar schatting één mil jard gulden aan reisdeviezen ons land binnenkomen heeft zo'n vlucht geno men, dat een wetenschappelijke benade ring ervan noodzakelijk is geworden. T-i Breda krijgen de leerlingen zes maan den praktijk en de resterende tijd onder wijs in moderne talen, in public relations, reclame, lay-out en verkooptechniek. c Grote Kerk (Grote Markt), donderdag 1516 u.: Orgelconcert door Guy Bovet. BIOSCOPEN Cinema Place: vandaag 14, 16.15, 19 en 21.15 u: „Stierenvechters", a.l. Van don derdag af 14, 1615, 19 en 21.15 u: „Moeder wat een broeder", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „James Bond contra dr. No", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „Zo was het Wilde Westen, 14 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „De superman van de geheime dienst", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Old Shatterhand", 14 j. Minerva, vandaag 14.30 u.: „Mijn vriend Kazan", a.l.; 20.15 u: „Bye bye Birdie", a.l. Van donderdag af 14.30 u.: „Robin Hood en zijn schelmen", a.l.; 20.15 u.: „Jour de Fête", a.l. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Goldfinger", 18 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Eddie in vuur en vlam", 14 j. Van don derdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Tarzans verborgen schat", 14 j. Studio, vandaag 10.30 u.: „Sjors en Sjimmy op het pirateneiland, a,l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: Moord voor het voet licht", 14 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Iedereen ziet spoken", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Zaterdagavond geopend van 20.30 tot 22.30 u., met kaarslicht en klassieke muziek. Tot en met 4 september. Prentenkabinet: Expositie van Poolse grafiek. Tot 1 oktober. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de eeuw tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): „De landman en de muze". Expositie van prenten, tekenin gen, schilderijen en aquarellen. Geopend van 10 tot 17 u.; zondags van 13 tot 17 u. Tot 30 augustus. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): geopend van 10 tot 18 u. en van 20 tot 24 u. Expositie van te keningen van Evert Neuteboom. Tot 1 september. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen, aqua rellen, tekeningen en etsen van diverse kunstenaars. Dagelijks van 10 tot 20 u. Tot 7 augustus. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag ge sloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u Museum van Looy (hoek Kamperlaan): Fototentoonstelling van „De Muggen" en de „Groupe des Huit". Dagelijks geopend van 10 tot 17 u. en 's zondags van 13 tot 17 u. Tot 15 augustus. Linnaeushof (Bennebroek)Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor' jaars- en zomerbloemen. Tropentuin minicorso. Dagelijks geopend van 9 18 u.; golfbaan tot 21 u. Pannekoekenhuisje (Bloemendaal): Ex positie over Thijsse's Hof. Dagelijks van 9 tot 17 u. Tot 1 september. Stadskweektuin (Kleverlaan): Bezichti ging van de tuin met o.m. tropische be planting, schooltuin en boomkwekerij Dagelijks geopend van 10 tot 12 u., 14 tot 17 u. en van 18.30 tot 20.30 u. Tot 8 augus tus. Gemeenschapshuis (Zandvoort): Werken van Joosten-Eerdmans, Beerthuis-Roos Ruth Brouwer, Jorien de Kruiff, van Dorssen en Sonja Toebes. Dagelijks van 14 tot 16 u. en van 20 tot 22 u. Tot 15 augustus. Tegenover Gemeenschapshuis (Zand' voort): Holiday on rail. Miniatuurspoor- wegcomplex. Tot 18 augustus. DIVERSEN De Waagtaveerne (Spaarne/Damstraat) Cobi Sehreijer m.m.v. Dick Poons en Jules de Corte. 's Morgens en 's middags de' en tot WOENSDAG 4 AUGUSTUS City, 20 u.: „John Goldfarb, kom terug!" Feestweek Santpoort, tot 24 u. lunapark; avonds, aanvang 18.30 u.: grote wieler ronde voor amateurs. Na afloop, prijsuit reiking in „De Weyman", Hoofdstraat 216. Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon; klankbeeld van poëzie en muziek. Voorlichtingscentrum „Stichting Rijn mond-Noordzeekanaal, Semafoorduin IJ- muiden; geopend voor individuele bezoe kers woensdag van 15 tot 16 en zaterdag van 11.30 tot 12.30 u.; voor groepen aan vragen bij de stichting Havengebouw, Am sterdam, tel. 020-220665, of Gemeentelijke Voorlichting Velsen, Raadhuis, tel. 4036 Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Gentrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Aan de brochure en aan de aanklacht is een ongeveer drie jaar lange actie van de heer B. voorafgegaan. Deze zou onder meer zijn ingegeven door zijn ontslag als hulpkoster en collectant. Mr. Keune noem de de heer B. een „wat zielige querulant, een wat Don Quichotte-achtige figuur, die al jaren tegen windmolens en niet be staande draken vecht." Hij zei verder dat het zeer ongebruike lijk is dat een geestelijke als eiser op treedt in een civiele procedure. Dit geval is echter geboren uit noodzaak. De bis schop van Haarlem heeft er zijn toestem ming voor gegeven. Een onderzoek door een rijksaccountant, de pastoor van de desbetreffende pa rochie, de deken en de bisschop van Haarlem naar de verduistering heeft geen resultaat opgeleverd. Er werd alleen een slordige administratie geconstateerd. In de brochure wordt de kapelaan een on deugdelijk en gewetenloos priester en een wolf in schaapskleren genoemd. „Ik hoef niet te zeggen wat dit betekent voor een hardwerkende priester die zich uitslooft voor de jeugd", aldus mr. Keune. Een broer en medestander van de heer B., die met nog een andere tegenstander van de kapelaan ook gedaagd was, ver klaarde dat de brochure en de aanklacht een laatste reactie waren van een ge tergd mens die alles heeft geprobeerd maar bij de kerkelijke autoriteiten geen gehoor heeft kunnen vinden. Volgens hem staat de verduistering, waarvan de kape laan beschuldigd wordt, onomstotelijk vast. Hij vroeg de president ook de kapelaan, in afwachting van het resultaat van het politieonderzoek, te verbieden over de zaak uitlatingen te doen. Dit naar aanlei ding van een „donderpreek" die de kape laan afgelopen zondag in vier missen ge houden zou hebben op het thema van de onrechtvaardige rentmeester. De presi dent zal dinsdag uitspraak doen. De Pakistaanse bemanningsleden van het Nederlandse vrachtschip „Friesland hebben dinsdag het schip verlaten uit pro test tegen beweerde mishandelingen door de scheepsofficieren en het slechte eten De veertig zeelieden begonnen bij de pier van de rederij te posten en de leden van de vakvereniging van havenarbeiders weigerden de rij te passeren. De haven arbeiders gingen met de hoed rond en haalden veertig dollar op om de Pakistanen in een havencafé een maaltijd te kunnen aanbieden. Mohammed Achman, consul-generaal van Pakistan te San Francisco, en de Nederlandse consul F. A. de Groot hebben een gesprek gehad met gezagvoerder A. C. Tol over een regeling voor het conflict. Francis Mickle, woordvoerder voor de bemanning, zei dat het eten aan boord abominabel was. „Wij krijgen nooit rijst of eieren of behoorlijk vlees. Wij worden niet als mensen behandeld". Een woordvoerder voor de agenten van de rederij. The Trans Pacific Transports tion Company, noemde de klachten „een beetje belachelijk". DONDERDAG 5 AUGUSTUS Ma City, 20 u.: „De 1000 ogen van dr. buse". Feestweek Santpoort, Hoofdstraat, 13.30 u.: Nationale kortebaandraverij om het kampioenschap van Nederland; van 14 tot 24 u.: lunapark. IJmuider strand, 19 u.: start wandel puzzeltocht vanaf Westonstraat (bij de fietsenstalling). Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 u.; filiaal Velsen Noord: 10 tot 12 u. Ruïne van Brederode: Iedere avond bi; gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon; klankbeeld van poëzie en muziek. WOENSDAG 4 AUGUSTUS „De Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: man met de geheime formule". Luxor Theater, 19.30 u.: „West Side Story". Galerie Boumans, Zeestraat 122: Expo sitie grafische kunst, geopend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Sturn phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21 Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 17.30 u. en van 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u.; Oosterwijk Openbare leeszaal geopend van 15 tot 21u.; r.-k. lees zaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. DONDERDAG 5 AUGUSTUS Theater, géén film voorstel 19.30 u.: „West Side Kennemer lingen. Luxor Theater, Story". Kennemer Theater, 14 u.: Verkoop van woonhuizen. Galerie Boumans, Zeestraat 122: Expo sitie grafische kunst, te bezichtigen van tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum phiusstraat, te bezichtigen na afspraak Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21 Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, gesloten. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. monstraties van oude ambachten. Zon' dags gesloten. Vleeshal (Grote Markt) dagelijks (be' halve zondags 14.30 u.: Voorstellingen van poppentheater Merlijn. Tot 28 augustus. Ruïne van Brederode (Santpoort): Elke avond een half uur na zonsondergang avondve-lichting en klankbeeld tot 23 u. (Zie verder in „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 30 juli). Advertentie voor Haarlem en omstreken AUTOBEDRIJF LANGE MOLENSTRAAT 12 - TEL 19000 De Messerschmidt na de buiklanding. De Tilburgse kermis, volgens kenners de drukste van Nederland brengt voor de politie veel problemen mee, soms zelfs aan den lijve. Op het politiebureau werd een agent zo toegetakeld door een achttienjarige per ser, dat hij met een gescheurde bovenlip, een blauw oog, een dito neus en enkele forse bulten voorlopig moest afzien van verder dienst doen. In een kermistent maakte een inbreker van de nachtelijke rust gebruik om een groot aantal vette prijzen weg te halen. De drukte bleek een te grote verleiding te zijn voor enkele straatrovers, die een man na een kort gevecht van zijn gehele bezit in dat geval toevallig maar zes tig gulden beroofden. Elders in de stad was de buit bij een soortgelijke be roving honderd gulden meer. Ook hier werd een volwassen man het slachtoffer. Gemener nog was de roofoverval op een kermisvierend kind, dat niets vermoe dend zijn beursje met twee gulden ne gentig cent even afgaf aan een onverlaat die snel de benen nam. Een gevangenisstraf van acht maan den en terbeschikkingstelling van de re gering heeft de officier van Justitie in Utrecht geëist tegen een 18-jarige Am sterdamse jongen, tegen wie al meer dan dertig keer proces-verbaal opgemaakt is wegens diefstal. Hij moest zich voor de rechtbank verantwoorden voor een serie autodiefstallen. In Utrecht nam hij op 15 april een auto weg die niet was afgesloten. In Soesterberg kon hij niet verder, omdat de benzine op was. Hij liep naar Amers foort en daar werd de wandelaar weer automobilist. Hij reed met de tweede gestolen auto naar Wapenveld, waar hij motorpech kreeg. Hij stal weer een auto, waarmee hij in Zuid-Limburg in volle vaart tegen een boom botste. Hij vlucht te de bossen in en hield zich enige tijd schuil in een zomerhuisje, waar hij ten slotte door de politie werd ontdekt. In de nacht van zondag op maandag is uit een garage aan het Houtplein in Haar lem een lichtgroene sportwagen ter waar de van 7500 gestolen. Men heeft zich waarschijnlijk in de garage begeven door een niet afgesloten deur. De ruimte waar in de wagen was gestald was extra be veiligd door een „talen balk, die als een soort slagboom fungeerde. Deze balk werd verwijderd, waardoor men de wagen naar buiten kon rijden. De auto was ver kocht en had gisteren aan de koper afgeleverd moeten worden. Een tweemotorig Messerschmidt les- vliegtuig van de Rotterdamse vliegclub heeft gisteravond een geslaagde buiklan ding gemaakt op de luchthaven Zestien hoven bij Rotterdam. Het toestel, waarin de instructeur H. J. van Overvest les gaf aan de heer J. Koet sier, bleek nadat het een kwartier in de lucht was een defect aan het landingsge' stel te hebben. Het heeft vervolgens on geveer een half uur boven de luchthaven gecirkeld om de gronddienst de gelegen heid te geven alles in gereedheid te bren gen voor een buiklanding en om zoveel mogelijk benzine op te maken. Om kwart voor negen konden brandweer en ambu lance op de luchthaven inrukken, de in structeur had de buiklanding zonder on gelukken uitgevoerd. Een 22-jarige buffetjuffrouw, die niet in het bezit was van een rijbewijs, heeft in Rotterdam met een personenauto een ernstig ongeluk veroorzaakt, waarbij een 16-jarig meisje zeer ernstig en een 53- jarige dame licht werden gewond. De buffetjuffrouw, die met een collega en enkele vrienden naar Antwerpen zou gaan, verloor op de Boezemsingel de macht over het stuur. De auto schoot met vrij grote snelheid het trottoir op. Daar liepen de 16-jarige A. M. P. Esbach en haar 53-jarige moeder. Beiden werden door de auto tegen een hek gedrukt. Hun hondje werd zo ernstig gewond dat het m een dierenasiel moest worden afge maakt. Het meisje is naar een ziekenhuis overgebracht. De inzittenden van de auto liepen geen letsel op. Een honderdveertig jaar oude Neder lands hervormde kerk in Tilburg zal op bevel van de gemeentelijke dienst voor bouw- en woningtoezicht minstens een half jaar gesloten blijven. De afgelopen weken zijn er al enkele keren stukken van het plafond in het kerkgebouw naar bene den gekomen en gevreesd wordt, dat er nog meer brokstukken zullen volgen. Oorzaak van deze instorting is vermoe delijk dat er in de buurt van de nabi; gelegen schouwburg al maanden lang in tensief wordt geheid in verband met de bouw van een groot winkelcentrum. Tij dens de restauratiewerkzaamheden aan de hervormde kerk kunnen de dominee en zijn gemeente beschikken over een ander gebouw in Tilburg. Boerderijbrand. Een hooiberg met veertig ton hooi en de veestal van de veehou der A. Smit in Assendelft zijn dinsdag avond door brand verwoest. De schade wordt geschat op ongeveer honderd duizend gulden. De heer Smit was ver zekerd. Baby igestikt. De acht maande oude baby Heieen van de familie J. Sprokholt uit Zaandam is door verstikking om het leven gekomen. Het kind was tussen zijn bedje en de muur gevallen. Meer branden. Het aantal branden met een schade van ƒ20.000 of meer is in 1964 in vergelijking met 1963 met 13,6 pet. gestegen. De schade nam toe met 7,7 pet. Er waren 808 (711) van dergelijke branden die totaal f 137,5 miljoen (ruim 127,75 miljoen) schade veroorzaakten. De totale directe schade steeg met 8.5 pet. van 138.779.000 tot 150.263.000. Het totale aantal branden steeg met 15,8 pet. van 13.978 tot 16.195. Met vaders geld. Wegens diefstal en scha king veroordeelde de Utrechtse recht bank een 20-jarige jongen tot een ge vangenisstraf van elf maanden, waarvan vier voorwaardelijk. De knaap had van zijn vader 300 gestolen. Van dit geld kocht hij een auto, waarmee hij met een 16-jarig vriendinnetje uit Zeist een auto tocht door Euorpa wilde gaan maken. Het tweetal was echter niet verder dan de Belgische grens gekomen. Verdwenen auto's. In juli zijn in Rotter dam twintig auto's gestolen. Vijftien wa gens konden worden opgespoord. Twaalf eigenaars kwamen aangifte doen dat nun scooter of motorrijwiel was gestolen- Zeven kregen later hun eigendom terug. Ontploffing. Een Rotterdammer heeft zware brandwonden opgelopen toen hij in Leek (Gr.) op een van zijn vrienden geleende boot een gasfles aansloot op een kooktoestel, vlakbij een brandend theelichtje. Met brandende kleren sprong hij in het water. De inventaris werd door de ontploffing vernield. Naar Tanzania. Prins Bernhard gaat deze maand vijf dagen naar Tanzania. Hij zal er de opening van de nieuwe sisal- spinnerij van de Verenigde Touwfabrie- ken in Dar-es-Salaam bijwonen. Toch trouwen. Een 24-jarige Marokkaan, die in mei een Noordwijkse verpleegster per brief met de dood bedreigde, is ver oordeeld tot een gevangenisstraf van zes maanden, waarvan de helft voor waardelijk. Hij was hartstochtelijk ver liefd geworden op de 21-jarige verpleeg ster. Toen het meisje het uitmaakte was de Marokkaan zo radeloos dat hij haar schriftelijk dreigde met de dood als zij niet bij hem zou terugkomen. Voor de rechtbank verklaarde de verpleegster nu, toch met hem te zullen trouwen. 305. Na alle wonderlijkheden en praal welke Bram reeds had gezien in de pira mide van Amenroteb was hij er wel op voorbereid, dat hij nog voor verrassingen kon komen te staan. Maar hij had toch nooit kunnen dromen, dat er nog iets te zien zou zijn waarvan zelfs farao Ramses paf zou staan. Het gebeurde, toen ze bovenaan de trap waren gekomen, waarlangs de farao Bram en diens vrienden omhoog leidde. Tutu was vooruit gevlogen en langs de wenteltrap draaide zijn krijsende stem omlaag: „Petje en pa-rrrraplu!" Brammetje vond het helemaal niet net jes van zijn gevleugelde vriend, om in zo'n plechtige omgeving rare grapjes te maken. En hij werd bepaald een beetje boos, toen Tutu eraan toevoegde'; „Krrrokodil met petje. Krrrokodil met pa-rrrraplu." „Schaam je", zei Bram toen hij de bo venste trede had bereiktmaar toen slikte hij zijn verdere opmerkingen snel in. Want er was een krokodil en op diens kop zat een helm en aan diens staart hing een paraplu. De krokidol was opgezet, maar de rest zag eruit, alsof het er net was neergehan gen. De scherpe blik van Bram zag da delijk, dat er geen stof op lag. „H h-hoe komt dat daar?" stotterde farao. Het antwoord kwam meteen. JE KUNT GERUST 66M 866TJ6 tEUKER ZIJN, Potte HOUb MAAR OP, potte, Die mevisie van jou eevAtr^ ONS NIET PI B UPtNMftCEN >WW/y\y|/»/WWW\A/W\AAA/VWWWWVVMVWWVW»AfVP Het KNMI deelt mee: Een hogedrukgebied, afkomstig van de golf van Biscaye, trekt in betekenis toe nemend via het Alpengebied naar het oosten. Bij Ierland ligt een lagedrukge bied, dat zich uitstrekt naar de Azoren. Tussen deze twee luchtdruksystemen komt een zuidwestelijke luchtstroming voor, welke subtropische lucht naar West- Europa voert. De temperatuur ondergaat morgen dan ook een flinke stijging, vooral in het zuid oosten van het land, waar de temperatuur tot omstreeks 25 graden kan stijgen. Het binnendringen van de warme lucht zal echter, in hoofdzaak gedurende de nacht, plaatselijk enige regen kunnen veroorza ken. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. a co O l. a 4) G e cB Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amjterdam Brussel Luxemburg Parijs Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locamo Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew- z regen zw zwaar bew- zw half bew. wzw geheel bew. zw zwaar bew- zzw geheel bew zw zwaar bew. zw regen wzw onbewolkt w zwaar bew. nno zwaar bew. wzw zwaar bew. w.st. zwaar bew. zzw zwaar bew. z geheel bew. wzw licht bew. zw onbewolkt w.st. onbewolkt w.st. onbewolkt nnw zwaar bew w half bew. zw half bew. half bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew. w onbewolkt w onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt 18 17 18 19 18 17 19 20 13 15 18 19 15 21 17 22 21 21 27 29 20 21 19 19 22 25 19 20 34 27 27 35 32 31 0 0.1 0.2 0.1 0.4 2 0 1 8 3 2 0 0.1 0 0 0 0 0 0 0 4 4 6 7 1 0 0 2 1 0 0 0 0 0 0 Woensdag 4 augustus Zon op 5.06 uur, onder 20.25 uur. Maan op 14.01 uur, onder 23.34 uur. Donderdag 5 augustus Zon op 5.07 uur, onder 20.23 uur. Maan op 15.16 uur, onder 23.56 uur. Maanstanden 4 augustus 6.47 uur eerste kwartier. 12 augustus 9.22 uur volle maan. 20 augustus 4.50 uur laatste kwartier, 26 augustus 19.50 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 4 augustus Hoog water 8.46 uur en 21.14 uur. Laag water 4.26 uur en 16.41 uur. Donderdag 5 augustus Hoog water 9.46 uur en 22.17 uur. Laag water 5.11 uur en 17.32 uur. Het hoog en laag water te Zanavoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2