Kans op uitkering Haarlemse Scheepsbouw wordt kleiner Liquidatie verloopt volgens -pessimistische - verwachting Defensie wil vrijwilligers voor speciale functies werven T.N.O. IJmuiden onderzoekt produktiemogelijkheid van gevaarloze „groene haring" Sjastri krijgt steviger zit op het Indische regeringszadel In Amsterdam zijn normen meermalen overschreden Niet vlaggen voor prinses Irene Duitse onderscheiding voor scheepskapitein „Eigen risico" VVV-directeuren experimenteren met „Roulex" Een jaar voor inbraak „Neutron" op wrak gelopen en gezonken Doden in het verkeer S.O.S.-berichten via radio Harmel's program goedgekeurd Haagse taxi's duurder Lening a 6% pet van ziekenhuis De Weezenlanden WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1965 6 25 augustus Drie GEZICHTSMASSAGE KAPSALON MOLENDIJK Luchtvervuiling I Mr 1 Nieuwe sleepboot Bijzondere postzegels voor vluchtelingenvervoer De huidige stand van de afwikkeling der zaken van de n.v. Haarlemsche Scheeps bouw Maatschappij i.l. geeft het college van Iiquidateuren aanleiding eerder pessi mistischer te z(jn dan optimistischer over de te verwachten liquidatieresultaten, dan ten tijde van de verschijning van het laatste verslag in november 1964. In grote lijnen is de liquidatie tot dusver echter verlopen volgens de (weinig hooggestemde) verwachtingen, die toen voor aandeelhouders geen of slechts minimale uitkeringen inhielden. De uitstaande vorderingen zijn thans zoveel mogelijk geïncasseerd. Er be staat echter nog geen zekerheid over eventuele schadeclaims, die ter zake van de af geleverde schepen zijn binnengekomen. Zoals bekend gaat het hier om twee treiters voor Franse rekening en een draagvleugelboot voor een Spaanse opdrachtgever. De bankschuld is in haar geheel afge lost uit aan de bank verstrekte zekerhe den waaronder voor het belangrijkste deel onroerend goed van de vennoot schap. De voormalige Nederlandse Han delmaatschappij had, zoals eerder be richt, een vordering op de HSM, die per eind 1963 was opgelopen tot ruim 2 min. Het onroerend goed van de werf heeft bij verkoop 2,5 min opgebracht. Het bestuur van de Haarlemsche Scheepsbouw ziet geen aanleiding zijn standpunt t.a.v. de benoeming van een enquêtecommissie, dat reeds in de jaar vergadering van eind 1964 is uiteengezet, te wijzigen. Liquidateuren en commissa rissen zijn bereid tot iedere vorm van medewerking, mits hierbij de wettelijke bepalingen worden nagevolgd. Zij blijven bereid tot het houden van een enquête- zoals omschreven in de artikelen 53 ev van het Wetboek van Koophandel, „want wij hebben geen enkele reden om ver stoppertje te spelen," aldus vernemen wij van één der liquidateuren. De verklaringen van één der liquidateu ren vinden hun aanleiding in de op 25 augustus te houden buitengewone aan deelhoudersvergadering HSM, die op grond van een machtiging van de presi dent van de arrondissementsrechtbank van Haarlem door de ex-directeur en aandeelhouder van de Haarlemsche Scheepsbouw, de heer B. M. Vlielander Hein, wordt bijeengeroepen. De agenda voor de vergadering vermeldt o.m. de be noeming van een enquêteur of een en quêtecommissie, die het sinds 1 januari 1963 door de directie en liquidateuren ge voerde beleid en het door commissaris sen hierop gehouden toezicht moet (en) on derzoeken. De vergadering zal verder de enquê teuren een taakomschrijving meegeven en een besluit nemen over het ontslag van de huidige commissarissen der HSM alsmede over de benoeming van nieuwe commissarissen. Als voorzitter van de bui tengewone vergadering heeft de president van de arrondissements rechtbank aange wezen de huidige president-commissaris, de heer H. A. H. Sijthoff. Plaats en tijd stip zullen nader bekend worden ge maakt. sVan mr. J. Brenkman, advocaat in Rot terdam, optredend namens de heer Vlie lander Hein, vernemen wij nog, dat de namen ven de voor te stellen enqueteurs (waarschijnlijk drie) en commissarissen eerst ter vergadering zullen worden ge noemd. Bij de samenstelling van de en quêtecommissie wordt gedacht aan een Advertentie incl. masker en make-up 6.90 Saunabaden - Schoonheidssalon Sanpoorterpl. 1, Haarlem - Tel. 60643. Bus 2-3-4-71 In antwoord op vragen van de Amster damse gemeenteraadsleden J. ten Brink en J. Bovenkerk (beiden P.S.P.) over de luchtverontreiniging in Amsterdam en omgeving hebben B. en W. van Amster dam medegedeeld dat zij maatregelen overwegen om overschrijding van de z.g. Duitse en Russische veiligheidsnormen tegen te gaan. Volgens B. en W. is bij totaal 299 waarnemingen die van 23 sep tember 1963 tot en met 22 september 1964 onder de rook van een aantal grote be drijven in Amsterdam zijn verricht, 24 maal een overschrijding van de Russi sche norm geconstateerd. Hierbij werd in negen gevallen tevens de Duitse norm overschreden. Deze metingen worden re gelmatig voortgezet. B. en W. delen niet de verontrusting over mogelijke toekomstige vestigingen van petrochemische industrieën en olie raffinaderijen in het Noordzeekanaalge- bied. B. en W. menen dat de door de overheid voor een eventuele vestiging te stellen voorwaarden in voldoende mate de belangen van de volksgezondheid zullen waarborgen. Het Amsterdamse raadslid mevrouw P. Snel-Warries (PSP) heeft B. en W. van Amsterdam nu vragen gesteld over de hoogte van de te bouwen schoorsteen van een eventuele vestiging van Mobil Oil in het Amsterdamse havengebied. Zij wil weten of het juist is, dat in verband met de aanvliegroutes van Schiphol, de schoorsteen niet hoger mag zijn dan 130 meter, hoewel volgens de ervaring in het Waterweggebied en elders een hoogte van ongeveer 200 meter gewenst is in verband met luchtvervuiling. Indien een schoorsteen van 200 meter gevaar kan opleveren voor het luchtverkeer, zo vraagt het raadslid, kunnen B. en W. dan meedelen of een andere plaats van vesti ging van Mobil Oil in overweging is ge nomen? technische deskundige, een jurist en een accountant. Zoals bekend, hebben aandeelhouders in de eind 1964 gehouden jaarvergadering met algemene stemmen een motie aange nomen, waarin het bestuur werd gevraagd een enquêtecommissie te benoemen. Het bestuur, dat het niet met deze opzet eens was, heeft enige weken later verklaard de motie naast zich neer te zullen leggen en de hiervoor benodigde nieuwe aandeel houdersvergadering niet te zullen bijeen roepen. De oppositiegroep van aandeel houders bestond uit de heer Vlielander Hein, vertegenwoordigd door mr. Brenk man en een groep van kleine beleggers, die hun belangen in handen hadden ge legd van de heer W. C. Posthumus Meyjes. De oppositiegroep (één derde van het geplaatste kapitaal) zag daarna haar eis tot het instellen van de enquêtecommis sie door de president van de rechtbank in Rotterdam afgewezen. Toen is nog ge tracht een compromis tot stand te bren gen. Volgens mr. Brenkman heeft het be stuur voorgesteld een enquêtecommissie te laten samenstellen door de voorzitter van de vereeniging voor den effectenhan del. Van liquidateurszijde legt men er de nadruk op dat deze stap in gezamen lijk overleg is genomen, maar dat de voorzitter tei- slotte niet is geslaagd, om dat er geen geschikte personen te vinden waren, die bereid zijn een dergelijke taak zonder vergoeding op zich te nemen. Mr. Brenkman heeft zich toen op 3 mei 1964 met een rekest gewend tot de arron dissementsrechtbank in Haarlem, die hem op 9 juni machtiging verleende tot het uitschrijven van een buitengewone aan deelhoudersvergadering. Volgens de vertegenwoordiger van de heer Vlielander Hein wil de oppositie groep een enquête om een rustig onder zoek in te stellen naar de achtergrond van de mededelingen over de liquidatie uitkering. Begin 1963 werd nl. nog de hoop uitgesproken dat een 100 percent uit kering voor aandeelhouders mogelijk zou zijn, maar enkele maanden later kreeg men te horen, dat er niets voor aandeel houders in zat. Liquidateur, de heer J. H. M. Rijser, acht dit volkomen verklaarbaar. Begin 1963 was het aandelenkapitaal 400.000) theoretisch nog intact, maar aan de ver wachting van een 10G percent liquidatieuit kering waren alle mogelijke voorbehoud verbonden. Daarna moesten nl. nog drie schepen worden afgebouwd en een gehele werf worden geliquideerd, „en wat is dan vier ton, medegezien de algemene toe stand in de scheepsbouw?", aldus de heer Rijser. Het ontslag van commissarissen is, volgens mr. Brenkman, op de agenda geplaatst, omdat commissarissen te kort zijn geschoten bij hun taak als oproepor- gaan voor aandeelhouders, toen zij de mo tie verwierpen. Met kritiek op het overige beleid van commissarissen heeft dit agen dapunt niets te maken, „want daarover kunnen wij ons eerst na de enquête een oordeel vormen", aldus mr. Brenkman. De gemeentebesturen van Zaandam, Koog, Zaandijk, Wormerveer, Krom menie, Wormer en Oostzaan hebben besloten om donderdag, wanneer prin ses Irene haar 26ste verjaardag viert, van gemeentelijke gebouwen geen vlaggen uit te steken. Defensie wil honderd technische spe cialisten gaan werven die de voorlopers zullen zijn van de twaalfduizend die de landmacht er in de toekomst per perio de van vier jaar nodig zal hebben. Jon gelui die al in dienst zijn en zij die nog niet onder de wapenen zijn maar wel de indelingsraden al gepasseerd zijn, zullen een brief krijgen waarin zij uitgenodigd worden op bijzondere voorwaarden vier jaar vrijwillig te dienen in functies als chauffeur, monteur, bankwerker, lasser, instrumentmaker of radiotelegrafist. Ko lonel N. Berghuijs, die hoofd is van het speciaal voor deze zaak gevormde bu reau „Cotes" (Coördinatie Technische Specialisten) hoopt op 1 december van dit jaar de eerste honderd specialisten in dienst te hebben. De toenemende motorisatie en mecha nisatie en de zeer ingewikkelde moder- T.N.O. te IJmuiden verwacht binnen m niet al te lange tijd gunstige resultaten van de onderzoekingen die door het in stituut worden verricht met betrekking tot het vervaardigen van „groene haring" die zonder gevaar voor de gezondheid kan worden geconsumeerd. T.N.O. wil met dit onderzoek niet zon der meer „de produktie van groene ha ring in ere doen herstellen." Vooral niet, omdat de zoute haring die thans de con sument wordt aangeboden volkomen safe is. Maar men acht het mogelijk en wenselijk, dat de produktie van dit be langrijke gezonde volksvoedsel „ge- streamlined" wordt. Er loopt bij T.N.O.-IJmuiden reeds eni ge jaren een onderzoek met betrekking tot het bewerken van haring op zodanige wijze, dat de consument een produkt kan worden aangeboden, dat niet gevaarlijk is voor de gezondheid en toch smakelijk is Dit onderzoek is nog niet tot een einde gebracht, doch de tot op heden bereikte resultaten wettigen alleszins de verwach ting, dat een verantwoord nieuw procédé voor de vervaardiging van „groene ha ring" binnen niet al te lange tijd uit de bus zal komen, aldus verklaarde de di recteur van T.N.O.-IJmuiden, ir. J. van Mameren aan een onzer verslaggevers. Bij het onderzoek, dat geheel voor eigen rekening van T.N.O. wordt verricht en thans met nog grotere intensiviteit wordt voortgezet, wordt ook ruimschoots aandacht besteed aan de mogelijkheden tot mechanisatie van de produktie. Dit betreft onder meer het mechanisch file ren aan boord van de vangschepen. Het kaken aan boord zou hierbij dus komen te vervallen. Dit is echter slechts één van vele methoden. Een andere methode "t 1 yfyï/fs/i 'M Kapitein K. Kikkert, gezagvoerder van de Harwich-veerboot Prinses Beatrix is onderscheiden met de medaille in brons van de Deutsche Gesellschaft zur Rettung von Schiffbrüchigen. Deze onderscheiding werd hem toegekend voor de redding van de veertien koppen tellende bemanning van de Westduitse coaster „Maria Alt- hoff" op 7 oktober van het vorige jaar. De Maria Althoff kreeg toen in het Ka naal een schuivende lading, waardoor het schip zwaar slagzij maakte. De Prinses Beatrix kwam na het ontvangen van de noodseinen te hulp en wist onder zeer moeilijke omstandigheden de gehele be manning aan boord te krijgen. Ir. J. van Mameren betreft het bewerken van aan boord be vroren haring. Het onderzoek met betrekking tot het doden van de „nematode", de zo ge noemde „haringworm" door middel van bestraling heeft tot dusver weinig positie ve resultaten opgeleverd. Door fileren aan boord van de gevan gen haring is men praktisch alle haring wormen kwijt, want die komen normaal in de buikholte voor. Met het fileren zal men echter niet klaar zijn. Er zullen nog „zekere bewer kingen", die eveneens aan boord zouden moeten plaats hebben, noodzakelijk zijn. Het onderzoek, dat door T.N.O. IJmui den wordt verricht, heeft niet alleen plaats op de wal. Diverse onderdelen van het onderzoek zijn reeds op zee, aan boord van vissersschepen verricht. „Wij wachten echter met smart de in- dienststelling van een onderzoekingsvaar tuig af, om bepaalde onderdelen van het onderzoek te kunnen voortzetten," aldus ir. Van Mameren. De bedoeling is aan te tonen, dat de produktie van „groene haring" op com merciële schaal mogelijk is. Naar men weet, is kortgeleden op dracht gegeven tot de bouw van een rij ksonderzoekings vaartuig. ne wapens vereisen specialisten, waar van men een hoger rendement heeft dan van dienstplichtigen, die na hun opleiding te snel weer uit het leger verdwijnen. Defensie biedt de kandidaat-specialisten een behoorlijk salaris, een militaire maar ook een vakopleiding, waarmee de vrijwilliger na zijn diensttijd een goed beroep kan binnenstappen en de moge lijkheid van het bereiken van de korpo raalsrang en een bonus van 25 percent van het laatstgenoten salaris over de ge hele diensttijd. Zij mogen na de dienst burgerkleding dragen. Korporaals zul len zoveel mogelijk ondergebracht wor den in afzonderlijke kamers en voor hen geldt een later reveille tijdstip. Korpo raals worden voorts wat betreft het op maken van het nachtleger en het zieken rapport gelijkgesteld met onderofficie ren. Zij krijgen zoveel mogelijk een aparte eetzaal en een kantine, de ver plichte tijd van terugkeer in de kazerne wordt voor hen verruimd. Bij de vakopleiding zal er naar wor den gestreefd de vrijwillig dienenden al gemeen erkende diploma's te laten beha len. Defensie ziet de technische specia listen liefst al komen op zeventienjarige leeftijd. De leeftijdsgrens ligt bij 26 jaar. De mogelijkheid zal bestaan om contrac ten te sluiten van vier of acht jaar. De 48-jarige landbouwer L. Benders te Hout-Blerick (gem. Venlo) wist enkele weken geleden een groot gevaar voor een groep spelende kinderen af te wenden door een op hol geslagen paard tegen te houden. Aan de leidsels van het paard werd een 16-jarige jongen voortgesleept. De heer Benders liep verwondingen op en ook schade, want zijn horloge werd vernield. Hij had echter bereikt dat de kinderen hadden kunnen weglopen en de voerman in veiligheid kwam. Zelf is hij er echter bekaaid afgekomen. De verzeke ring stelt zich op het standpunt dat de heer Benders helemaal niet als redder had behoeven op te treden. Laconiek schrijft de verzekeringsmaatschappij „U hebt immers zelf het risico van schade genomen toen u het op hol geslagen paard wilde tegenhouden" De Stichting Behendigheidsspelen expe rimenteert thans met het spel „Roulex". Het is het enige geoctrooieerde van rou lette afgeleide spel dat door de Neder landse Octrooiraad als behendigheidsspel is gekwalificeerd. Het bestuur van de Stichting Behendigheidsspelen slaat de at tractie van „Roulex"even hoog aan als die van roulette. Het meent dat „Rou lex" de spelers veel meer dan andere be hendigheidsspelen dwingt hun kansen te overwegen en te beoordelen en overeen komstig te handelen. Dit is belangrijk, nu in het arrest van het gerechtshof van Amsterdam in de Saturne-zaak bepaalde voorwaarden zijn gesteld waaraan een spel moet voldoen om als behendigheids spel te worden aangemerkt. De Stichting Behendigheidsspelen is in het leven geroepen door directeuren van plaatselijke en regionale V.V.V.'s, de van mening zijn dat de kwestie van het spelen in Nederland moet worden opge lost. Als over „Roulex", over de vorm en mogelijkheden ervan en over de wijze van exploitatie overeenstemming bestaat tussen burgemeesters en officieren van justitie gaat de stichting het niet zelf ex ploiteren. Als er speelgelegenheid komt in negen plaatsen in ons land is volgens de stichting voldaan aan de behoefte. De plaatsen waar de gelegenheden kunnen komen, moeten belangrijke toeristische centra zijn. Uiteindelijk gaat het de stich ting om het vreemdelingenverkeer. De rechtbank te Amsterdam heeft de vier verdachten, die in de nacht van 26 op 27 mei van dit jaar een inbraak pleeg den in de biljartfabriek Wilhelmina, ver oordeeld tot een jaar gevangenisstraf. Eind vorige maand barstten de Miss verkiezingen los. Bijna dagelijks komt er een nieuwe Miss zus en zo bij. Ook de Indianen in Amerika hebben de verleiding niet kunnen weerstaan de mooiste onder hun stammen te kiezen. Daar is ze dan, de 20-jarige Marcele Sharron Ahtone een Kiowa Indiaanse, die werd bedeeld met de titel van „Miss Indian America". De n.v. Nieuwe Rotterdamse Sleep dienst heeft een nieuwe sleepboot aan haar vloot toegevoegd, de sleepboot „Maas- bank" die gebouwd werd door n.v. scheepswerven v/h H. H. Bodewes te Millingen. De „Maasbank" (1650 pk) is een zus terschip van de enkele weken geleden in dienst gestelde „Vikingbank". De vloot van de n.v. Nieuwe Rotterdamse Sleep dienst telt thans 9 schepen met een ver mogen van 1250 tot 1650 pk. De sleepbo ten zijn speciaal ontworpen en in de vaart gebracht voor het meren en ontme- ren van grote tankschepen in het Euro- poortgebied. Bovendien zijn zij geschikt voor het verrichten van werkzaamheden op de Noordzee. Zij zijn uitgerust met bergingsmateriaal en brandblusmiddelen. Het Nederlands schip „Neutron" is dins dagavond ter hoogte van Zeebrugge op het wrak van de „Nippon" gelopen en gezonken. De bemanning is aan boord ge nomen van het vissersvaartuig Zeebrugge 555. De Neutron meette vierhonderd ton en behoorde toe aan Beck's scheepvaart bedrijf te Groningen. Het schip was on derweg van Antwerpen naar Londen. In de afgelopen nacht is op de Apel- doornse weg bij Arnhem een motorrijder frontaal tegen een bestelauto gereden en om het leven gekomen. Het slachtoffer is de in Arnhem woonachtige Turk Ibrahim Ediz, 33 jaar. De 22-jarige fabrieksarbeider J. J. Voetberg uit Steenwijk, die donderdag nacht in Giethoorn met een door hem be stuurde scooter tegen een geparkeerde vrachtauto reed, is in een ziekenhuis te Zwolle overleden. In het ziekenhuis te Roermond is dins dagavond overleden de achttienjarige J. Waeye uit Haelen, die zondagavond in zijn woonplaats met zijn bromfiets ach ter op een verlicht geparkeerde staande vrachtauto was gebotst. Op weg naar het Zeister ziekenhuis is dinsdagavond de 51-jarige vertegenwoordi ger J. H. Zeelenberg uit Zeist overleden, De heer Zeelenberg was kort daarvoor in Zeist met zijn personenauto tegen een auto gereden. Door de Europese Radio-Unie zijn on langs algemene regels opgesteld voor het doorgeven van S.O.S.-berichten. Hierbij werd overeengekomen dat de omroepor ganisaties in de volgende landen op we derzijds verzoek een dergelijk bericht zul len uitzenden: België, Cyprus, Dahomey, Denemarken, Duitsland, Finland, Frank rijk, Griekenland, Groot-Brittannië, Ier land, Israel, Italië, Japan, Joegoslavië, Malawi, Malta, Monaco, Nederland, Noor wegen, Oostenrijk, Portugal, Spanje, Zambia, Zweden en Zwitserland. In de regeling is opgenomen dat alleen in ernstig en dringende gevallen (onge luk, ziekte of overlijden) berichten zullen worden uitgezonden die bestemd zijn voor toeristen zonder vast adres. Ze zullen in principe éénmaal, zo mogelijk tijdens een „luisterpiek", worden uitgezonden. Het land dat het verzoek tot een van de zus terorganisaties richt, stelt zich garant voor de ernst en de urgentie. De crite ria: ongeluk, ziekte of overlijden worden in Nederland in acht genomen voor bui tenlanders en voor Nederlanders in het buitenland. Voor Nederlanders die zich binnen de grenzen ophouden, worden geen overlijdensberichten doorgegeven. In dat geval geldt alleen: ongeluk of ziekte. Voor het opgeven van S.O.S.-berichten kan men zich wenden tot de omroepver enigingen die op de desbetreffende dag d« uitzendingen verzorgen. NEW DELHI Premier Sjastri heeft het gevoel, dat hij eindelijk vast in het zadel zit als de onbetwiste leider van In dia. Iiy maakt zich op, de moeilijke si tuatie, waarin het land verkeert, met krachtige hand aan te pakken. Onopval lend wordt al gewerkt aan de oplossing „met ere en waardigheid" van een van de grootste problemen van India: de vete met communistisch China. Dit wordt gezegd door mensen, die nau we relaties onderhouden met Sjastri. De opvolger van Nehroe heeft dertien maan den geworsteld met de enorme taak, het uitgestrekte India te leiden. Tot nu toe stelde hij zich ermee tevreden, de her- BRUSSEL. De Belgische Senaat heeft met 119 tegen 43 stemmen het program goedgekeurd van de nieuwe rooms-rode regering van Pierre Harmei. Vorige week zaterdag had de Belgische Kamer het program al goedgekeurd: met 131 tegen 65 stemmen. De tarieven voor de Haagse taxi's wor den volgende week verhoogd met 14 per cent. Een onderzoek heeft aangetoond dat de kosten van het huurautobedrijf van 1 januari 1963 tot en met 15 april 1965 ste gen met 24 percent. Vorig jaar werden de tarieven met tien percent verhoogd. De eerste aanslag wordt van ƒ1,10 op 1.50 gebracht. Het wachttarief komt van 6 op 7,50 per uur. De kilometer- prijs blijft onveranderd, maar om tech nische redenen zal bovendien voor elke 444 meter twintig cent worden berekend. De P.T.T. is voornemens in het begin van 1966 een serie van twee bijzondere postzegels uit te geven met toeslag ten bate van het vervoer van vluchtelingen door het ICEM, het Intergouvernementele comité voor de Europese migratie. Deze organisatie draagt onder meer zorg voor het vervoer van vluchtelingen naar het land van hun bestemming. Der tig westelijke landen, waaronder ook Ne derland zijn bij het ICEM aangesloten. haalde binnenlandse en buitenlandse cri ses waarmee zijn regering had te kam pen te overleven. Aangemoedigd door het succes gaat Sjas tri nu tot een offensief over. Zijn rede voeringen zijn meer geharnast en hij lijkt niet langer tevreden met de rol van „goedmoedige, bescheiden man van de gulden middenweg". Vier positieve punten hebben Sjastri premier van de grootste democratie ter wereld vaster in het zadel gebracht: Zijn overwinning op de dissidenten in de Congrespartij, met als hoogtepunt de verpletterende nederlaag van een mede dingster, die hem dwars zat, mevrouw Vij- ayalaksjmi Pandit, de zuster van wijlen premier Nehroe. De nederlaag, door hem toegebracht aan de ontevreden „oorlogsdrijvers" in zijn eigen kabinet, die in april een aanval op Pakisten eisten om de eer van India te redden na het territoriale geschil over de „Rann van Koetsj". Zijn uitgebreide reizen in het buiten land, die bewijzen dat hij uitstekend in staat is, India onder de internationale schijnwerpers te vertegenwoordigen. Verbetering van zijn gezondheid, na maar liefst twee hartaanvallen. Als gevolg van dit alles wordt de In dische pers hem steeds beter gezind. Fi guren, die behoren tot de elite van zijn medebestuurders en die vroeger wel een» de spot dreven met zijn inspanningen steunen nu zijn opkomst als een krachtige leider. Voor de bouw van een geheel nieuw al gemeen ziekenhuis in Zwolle wordt op 10 augustus de inschrijving opengesteld op 4,2 min. 6)4 pet. 30-jarige obligaties Stichting Rooms Katholieke Ziekenverple ging te Zwolle (ziekenhuis „De Weezen landen") tegen 99 percent. Stortingsdatum is u lensdag 25 augustus. Oorspronkelijk was de lening 5 min. groot, doch hiervan is reeds voor 800.000 op inschrijvings- voorwaaraen geplaatst. Notering ter beur ze zal worden aangevraagd. De lening is a pari aflosbaar in 25 jaar- lijl :e termijnen elk groot 200.000 van 1971/1995. Vervroegde gehele of gedeelte lijke aflossing van 1968 tot en met 1975 tegen 101% pet., 1976 t/m 1980 a 101 pet., a daarna IOOV2 pet.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 6