Winst van PTT in ruim f 8.5 miljoen Personeelssituatie geeft een lichte verbetering te zien Aardgas voor verwarming wellicht goedkoper 1964 met gedaald Philips drukst verhandeld Investeringen dit jaar ruim f 1.2 miljard meer Bijen bijeen in Epe Vluchten uit DDR levert profiteurs grove winsten op Minister Den Uyl tot Kamerlid Deutsche Shell lijdt verlies op stookolie Ijzergieterij in Breda staakt de produktie Honda komt met een nieuwe bestelwagen Philips-cijfers op 19 augustus na beurs Het meest in de metaal- en de chemische sector Huurders stellen ultimatum Scheepvaartberichten Meer financiële armslag voor Rotterdam Kwartaalcijfers Unilever Kort economisch nieuws DONDERDAG 5 AUGUSTUS 1965 11 B ouwnijverheid 3246 min ^71 HSZJSOL Gisteren op het Damrak WALL STREET: Defensiewaarden gevraagd De PTT heeft over 1964 een winst geboekt van 15 miljoen. In vergelijking met de afgelopen vijf jaar betekent dit een vermindering van de winst met ruim 80 miljoen. In 1960 behaalde de PTT bijvoorbeeld nog een winst van 95.6 miljoen. In 1963 werd een winst geboekt van 23.6 miljoen. Over de ge hele linie heeft bet staatspostbedrijf ver lies geleden, behalve over de telefonie, die een winst maakte van 37.2 miljoen tegen 64 miljoen in 1963. Mede als gevolg van de tariefsverhogingen medio 1964 namen de opbrengsten in deze sec tor met 69 miljoen toe. Het zorgenkind de draadomroep leverde een iets kleiner verlies op te weten van 3.3 miljoen tegen 9.2 miljoen in 1963. De PTT had evenals zovele andere dienstverlenende bedrijven en instellin gen in het afgelopen jaar de wind niet mee. Behalve een tekort aan arbeids krachten zij het in iets mindere mate dan in 1963 vertoonden de exploitatie uitkomsten een verdere verslechtering en werd critiek gehoord op de tariefverho gingen en op bepaalde tekorten in de dienstverlening. Dit laatste had voorna melijk betrekking op de nog steeds groeiende achterstand in de aanleg van telefoonaansluitingen. Deze achterstand groeide echter minder ■nel, dan in het jaar 1963. De kapitaal verstrekking was nagenoeg in overeen stemming met hetgeen het PTT-bedrijf kon verwerken en de produktie van tele foonaansluitingen was aanzienlijk hoger dan in het voorafgaande jaar. De produk tie van telefoonaansluitingen bedroeg 183.000, 24.000 meer dan in 1963. In Epe is de jaarlijkse bijen- en honing- markt gehouden. De aantrekkelijkheid van de imkerij wordt thans bevorderd door de lagere suikerprijs, de behoorlij ke prijs voor de verhuur aan fruittelers, een goede stand van de heide, waar nu een schadelijke kever, die de heide ver nielde, ontbreekt en het feit dat in tegen stelling tot vorig jaar de bijenziekte „no- sema" vrijwel niet voorkomt. Door het slechte weer in voorjaar en zomer waren de verwachtingen voor de ze markt niet hoog. Zij werden echter overtroffen door de aanvoer, ruim 1000 pond honing en vijftig volken, aanzien lijk meer dan verleden jaar. De handels- prijzen waren redelijk. De PTT-directie meent erop te kunnen vertrouwen dat de recentelijk ingeslagen koers zal worden gehandhaafd, waardoor het bedrijf geleidelijk aan beter dan voor heen in staat zal zijn aan de vraag te voldoen. „Het blijft echter een bijzonder moeilijke opgave om het nodige voor de uitvoering van het investeringsplan dat voorziet in een aanzienlijke uitbreiding van het PTT-apparaat te doen verrichten, terwijl geen zekerheid bestaat omtrent de financieringsmogelijkheden voor de eerst komende jaren". Over de personeelssituatie wordt in het verslag gezegd dat deze licht is verbe terd. In de grote steden in het Westen van het land moest echter nog steeds een be roep worden gedaan op personeel, dat uit andere delen van het land tijdelijk ter be schikking kon worden gesteld alsook op Van onze correspondent) BONN Kwalijke praktijken bij de hulp aan vluchtelingen uit Oost-Berlijn zijn aan het licht gekomen bij de terug keer van vier zogenaamde „vluehthel- pers" uit Oostduitse gevangenissen. De vier verklaarden dat sommige organisa toren van de vluehthelpers een ware men senhandel hebben opgezet en tot 5.500 gul-l den per vluchteling incasseren, ook als de vlucht niet gelukt. Eerst vragen de zogenaamde helpers Westduitse familieleden van de toekom stige vluchteling ruim vierduizend gulden als aanbetaling, de rest moet na de vlucht worden voldaan. Van dit geld zien degenen die voor de vluchtelingen de kastanjes uit het vuur moeten halen maar heel weinig terug. Dikwijls zijn dit studenten die in geld nood zitten en die voor een bedrag van ongeveer 500 gulden in opdracht van de vluehthelpers naar Oost-Berlijn gaan, om de vluchtelingen af te halen. Op het ogenblik zouden zich 150 West duitsers ii Oostduitse gevangenissen be vinden, die in opdracht van verantwoor delijke „vluehthelpers" in West-Berlijn zich voor een klein handgeld hebben la ten verleiden om naar het Oosten te gaan. De straffen tegen de nu vroegtijdig vrij gelaten helpers waren echter opzienba rend kort. Het openbaar ministerie in West-Berlijn onderzoekt al enige maanden het geval van een man die had gezegd vluchtelin gen te willen helpen en het ontvangen aanbetalingsbedrag er door had ge jaagd. De NV. Nederlandse Gasunie en de commissie Samenwerking Regionale Or ganen Gasvoorziening (SROG) bestude ren de vraag of en in hoeverre het mo gelijk is door een verfijning van de ta riefstelling de concurrentiemogelijkheden van het aardgas, nu de prijzen van huisbrandolie sterk zijn gedaald, te ver groten. Minister Den Uyl (Econ. zaken) heeft dit meegedeeld in antwoord op schriftelijke vragen van het socialistische lid van de Tweede Kamer de heer Oele. De bewindsman deelt voorts mee, dat 76 gemeeenten met ongeveer 280.000 omge bouwde aansluitingen een aardgastarief hebben ingevoerd, afwijkend van het des tijds uitgebrachte SROG-advies. Deze af wijking betreft in vrijwel alle gevallen slechts een verhoging van het vastrecht. Minister Den Uyl zegt dat het door het SROG geadviseerde tarief tot gevolg heeft, dat in het algemeen de levering van aardgas aan verbruikers met een jaarafname tot ongeveer 200 kubieke me ter steeds verliesgevend is. Eerst bij gro tere afnamen wordt de gaslevering kos tendekkend. Dat niettemin deze tarieven op dat niveau werden gesteld, hield ver band met de wens, voor deze categorie de overgang op aardgas gepaard te doen gaan met een tariefsverlaging. In het antwoord wijst de bewindsman er op, dat de gesignaleerde afwijkingen van het SROG-advies vrijwel uitsluitend ver hogingen betreffen van de vastrechtbe dragen, welke verhogingen variëren van een kwartje tot maximaal een gulden per maand. „Ook in de gemeenten waar de aardgastarieven iets hoger zijn gesteld dan door de SROG is geadviseerd, bete kent dit nieuwe tarief nog altijd een reële verlaging ten opzichte van de tarieven die vóór de overgang op aardgas, res- HAMBURG (AP) De Deutsche Shell A.G. heeft in 1964 een verlies van DM 11.2 miljoen geleden tegen een winst van bijna DM 48 miljoen in 1963. In het jaar verslag wordt het verlies hoofdzakelijk ge weten aan de daling van de prijzen van stookolie in Duitsland. De verkoop steeg met 10.7 percent tot 12.2 miljoen ton het geen 5.3 percent achterbleef bij de stij ging van het Duitse verbruik van petro- leumprodukten in 1964. De verkoop bracht DM 3.076 miljoen op tegen 3.129 miljoen in 1963. pectievelijk de invoering van de nieuwe tarieven golden", aldus de minister. Hij zegt toe de ontwikkeling van de tarief stelling voor aardgas van de gemeenten nauwlettend te zullen volgen. Als daartoe aanleiding bestaat, zal de minister zijn in vloed aanwenden om mogelijke verdere tariefsverlagingen te bewerkstelligen. De N.V. IJzer- en Metaalgieterij v/h firma C. G. Cosijn in Breda heeft de pro duktie van gietijzer gestaakt. De directie heeft hiertoe besloten, omdat een renda bele produktie in de toekomst niet moge lijk wordt geacht. Het aantal werkne mers in het gieterijbedrijf is de laatste jaren teruggelopen tot ongeveer 30. Mechanisatie is niet mogelijk gebleken omdat het bedrijf de benodigde investe ringen niet kon opbrengen. De meeste werknemers zijn thans bij andere bedrij ven ondergebracht. De n.v. als zodanig wordt niet opgeheven. Voor machines ge bouwen en grond wordt een andere be stemming gezocht. Volgens mededelingen van de directie is het teruglopen van het aantal personeels leden mede een gevolg geweest van de vrij slechte arbeidsomstandigheden. De directie heeft nog geprobeerd door een be- gin-investering de produktie uit te breiden en zo een flink deel van de markt te be zetten. Maar zij zei te betwijfelen of de bereikte produktiestijging in de toekomst zou doorzetten. Een handhaving van de produktie-capaciteit zou een relatieve ach teruitgang hebben betekend. Overgaan op de vervaardiging van een ander artikel stuitte op moeilijkheden. TOKIO (AP) De Honda maatschap pij, internationaal bekend om haar mo torfietsen, gaat in september een nieuw bcht model bestelwagen op de markt zal brengen. Het nieuwe model, de Honda 1-700, zal worden uitgerust met een 700 cc motor die 52 pk levert en een maximum snel heid zal hebben van 120 kilometer per uur. Honda maakte bekend dat er twee-è drieduizend van deze wagens per maand zullen worden gemaakt. een groot aantal hulpkrachten voor een beperkt aantal uren per week. Er werd vrij veel overwerk verricht. Een punt van zorg vormt de aanvulling van het korps ingenieurs. Het exploitatieresultaat van de post dienst, 50,8 miljoen in rode cijfers, was iets minder ongunstig dan in het vooraf gaande jaar. Een belangrijke bijdrage daartoe leverden de per 1 januari en per 1 juli 1964 ingevoerde tariefswijzigingen. Van de 73 miljoen, waarmee de op brengsten stegen, zijn 48 miljoen te be schouwen als gevolg van de tariefmaatre gelen. De loonexplosie heeft ook het be drijfsresultaat van de postchèque- en gi rodienst beïnvloed, mede door de stijging van de aan de postdienst verschuldigde vergoedingen. De exploitatielasten stegen met rond ƒ16 miljoen. Het exploitatiesaldo van de telegrafie vertoont voor het eerst sinds 1958 weder om een verlies van ruim een miljoen gul den ondanks de verhoging van de tarieven op 1 juli. Ook de winst van de telex daal de voor het eerst sinds jaren. In de rangorde van de Nederlandse fondsen met de grootste nominale om zetten ter beurze is in juli vrijwel geen wijziging gekomen. Uit de cijfers van de Vereeniging voor den Effectenhandel blijkt, dat Philips nog altijd aan de kop gaat en wel met een nominale om zet van 4,44 miljoen of 8,7 percent van de totale omzet. Wederom was Unilever nummer 2 met 1,72 miljoen of 3,4 per cent en Kon. Olie nummer 3 met 1,26 miljoen of 2,5 percent. Ditmaal was AKU nummer 4 met 1,05 miljoen of 2,1 percent en kwam de EMS op de vijfde plaats met f 1,03 miljoen of 2 percent. Met grote belangstelling wordt het deze maand verschijnende jaarverslag van de EMS tegemoet ge zien. Donderdag 19 augustus na beurssluiting zal het tweede kwartaalbericht van de n.v. Philips worden bekend gemaakt. Blijkbaar worden de toekomstige af zetmogelijkheden door het bedrijfsleven dusdanig gunstig beoordeeld dat een belangrijke uitbreiding van de inves teringsactiviteiten verantwoord wordt geacht. Verwacht wordt dat de bestel lingen dit jaar in totaal 5148 miljoen zullen bedragen. Verleden jaar beliep het bedrag der verwachte bestellingen 3943 miljoen en in 1963 was het 3214 miljoen. De gerealiseerde inves teringen zijn de laatste jaren echter steeds boven het bedrag van de ver wachte bestellingen uitgekomen, zodat als de tendens zich voortzet ook dit jaar gerekend mag worden op een belangrijk groter bedrag aan werkelijke inves teringen dan dat van de verwachte be stellingen doet uitkomen. Blijkens door het Centraal Bureau voor de Statistiek verzamelde gegevens be droegen de investeringen in vaste activa door mijnbouw, industrie, bouwnijverheid en openbare nutsbedrijven in het afgelo pen jaar ƒ5281 miljoen tegen ƒ4007 mil joen in 1963 en 3589 miljoen in 1962. Hiervan had een bedrag van 437 mil joen betrekking op investeringen in de mijnbouw tegen respectievelijk ƒ115 en 97 miljoen. De investeringen in deze sector werden verleden jaar gestimuleerd door de explicatie van het Groningse aardgasveld en de aanleg van het buizen net. De investeringen in de industrie hebben vorig jaar 3279 miljoen bedragen tegen 2922 miljoen in 1963 en 2660 miljoen in 1962. De voor 1965 verwachte bestellingen kwamen in deze sector uit op 3238 mil joen tegen 2348 miljoen in 1964 en ƒ2147 miljoen in 1963. De verwachte bestellingen voor investe ringsdoeleinden in de bouwnijverheid zijn voor 1965 ook aanzienlijk groter dan in 1964, namelijk ƒ243 miljoen tegen ƒ122 miljoen; in 1963 was het bedrag 136 miljoen. De gerealiseerde investeringen in de bouwnijverheid beliepen verleden jaar 360 miljoen tegen 283 miljoen in 1963 en ƒ215 miljoen in 1962. Openbare nutsbedrijven houden gelijke tred met de algemene investeringsactiviteit. De be stellingen zullen dit jaar naar verwachting 1202 miljoen belopen tegen vorig jaar 1010 miljoen en in 1963 826 miljoen. De werkelijke investeringen beliepen ver leden jaar 1205 miljoen tegen 687 mil joen in 1963 en 617 miljoen in 1962. De uitvoering van de bouw van dergelijke kapitaalprojecten loopt doorgaans over een langere periode dan de investeringen in de industrie. Van de totale investeringen ten belope van 3246 miljoen, welke verleden jaar in de be- en verwerkingsindustrie tot stand kwamen, had een bedrag van 101 miljoen of 32,1 percent van het totaal, betrekking op de metaalindustrie. De che mische industrie kwam met 22,1 percent van het totaal op de tweede plaats. Het geïnvesteerde bedrag beliep 716 mil joen. In de voedings- en genotmiddelenin dustrie werd voor 536 miljoen (16,5 per cent) geïnvesteerd, in de textielindustrie voor 170 miljoen (5,2 percent), in de schoon- en confectie-industrie 77 miljoen Een aantal Dedemsvaarters, wonende in de Bloemwijk, heeft zich in een adres aan de gemeente Avereest erover be klaagd dat het gemeentebestuur niets doet aan de afvoer van water uit hun tuinen. Vooral in de afgelopen regenperiode heb ben de bewoners van een aantal straten veel overlast ondervonden. De woningen waren niet zonder laarzen te bereiken en de kolen in de schuren niet te gebruiken. De tuingewassen verrotten en er heerst een ondraaglijke stank in de huizen zelf. Omdat men al herhaalde malen hierop heeft gewezen stellen de adressanten nu een ultimatum. Indien er voor 15 augus tus niets aan wordt gedaan betalen zij na genoemde datum geen huur meer aan de gemeente. (2,4 percent), in de houtindustrie, inclu sief de industrie voor vervaardiging van houten meubelen 79 miljoen (2,4 per cent), in de papier- en papierwarenin- dustrie 107 miljoen (3,3 percent), in de grafische industrie 128 miljoen (4 per cent), in de leder- en lederwarenindustrie met uitzondering van de schoenindustrie 11 miljoen (0,3 percent), in de rubber-, asbest- en kunststofverwerkende bedrij ven 47,5 miljoen (1,5 percent), in de aardolie-industrie, exclusief de petroche mische industrie 129 miljoen (4 percent), in de bedrijven voor vervaardiging van aardewerk, glas, kalk, cement en stenen 180 miljoen (5,5 percent) en in overige bedrijven ƒ23 miljoen (0,7 percent). Acmaea 4 v. Porta Cardon n. Sewaren. Acteon 5 te Rotterdam. Adrastus pass. 4 Alexandrië n. Port Said. Aegis 4 te Hamburg verw. Algol 4 te Lorenco Marques. Algorab 5 te Bremen. Alhena 5 te Las Palmas verw. Aludra pass. 4 Rio Grande do Sul n. Buenos Aires. Ameland 5 te Porto Miranda. Amstelmeer 4 v. Callao n. China. Amstelsluis 4 te Iquique. Anco Spray 5 v. Lavera n. Rotterdam. Andijk 4 te Rotterdam. Angolakust 5 te Le Havre verw. Archimedes 5 te Amapala verw. Artemis 4 v. Antwerpen n. Amsterdam. Balong 4 v. Napels n. New York. Blitar 4 v. Mombasa n. Tanga. Calamares 5 te Armuelles verw. Caltex Pernis 4 v. Balik Papan n. Dumai. Caltex Rotterdam 4 v. Port Said n. Rotterdam. Caltex Utrecht 4 v. Pladju n. Dumai. Carrillo 5 v. Porto Cortes n. New York. Ceres 5 v. San Antonio n. Antofagasta. Charis 4 te Cartagena. Colytto 5 te Montreal. Dahomeykust 3 v. Freetown n. Lagos. Delft 5 te Antwerpen. Diemerdijk 4 v. Rotterdam n. Le Havre. Dinteldijk 4 v. Southampton n. Bermuda. Dongedijk 5 te San Francisco. Eemland 3 v. Salvador n. Cabedelo. Eumaeus 4 v. Surabaja n. Balik Papan. Ganymedes 4 te Paramaribo verw. Geeststar 5 v. Vieux Fort n. Rosseau. Grotedijk 4 te Antwerpen. Heemskerk 4 v. Las Palmas n. Duinkerken. Hermes 5 v. Port of Spain n. Dordrecht. Holland 4 v. Durban n. Lor Marques. Ittersum 5 te Miami. Jason 5 te Nassau. Johannes Frans 5 v. Chanaral n. Callao. Kaap Hoorn 4 v. Tema. 4 te Takoradi verw. Karimata 4 te Bremen. Katendrecht 4 v. Bombay n. Madras. Kenia 5 te Porta Cardon. Kennemerland 4 v. Santos n. Rio Grande do Sul. Kelletia pass 4 Wight n. Falmouth. Kermia 4 te Teesport. Kieldrecht 5 te Hamburg. Koningswaard 5 te Buenos Aires verw. Kopionella 4 v. Killingholme n. Abadan. Kosicia 4 v. Curasao n. Rotterdam. Kryptos 4 v. Pladju. 5 te Sambu verw. Laarderkerk 5 te Antwerpen. Maaskerk 5 te Rotterdam. Marne Lloyd 3 v. Beira n. Dar es Salaam. Memnon 5 v. Porto Cabello n. Maracaibo. Mississippi Lloyd 4 v. Khorramshar n. Mena al Ahmadi. Neder Waal 5 te Penang verw. Nieuw Amsterdam 4 v. Southampton n. Cobh. Noordwijk 5 te Norfolk verw. Nushaba 5 te Rotterdam. Oranjefontein 5 te Rotterdam. Oranje Nassau pass. 4 Flores n. Port of Spain. Ossendrecht 4 ten anker St. Lawrence rivier. Parkhaven 4 v. Salvador n. Rotterdam. Prins Frederik Hendrik pass. 4 Wight n. Piraeus. Prins Maurits 4 v. Limassol n. Istanbul. Prins Willem-4 v. Liverpool n. Glasgow. Rotterdam 5 te New York verw. Rotti 4 v. Manilla n. Hongkong. Schelde Lloyd 4 v. Balboa n. Papeete. Schiedijk 4 v. Rotterdam n. Antwerpen. Senegalkust 5 te Bordeaux verw. Servaaskerk 4 te Genua verw. Sinon 5 te Willemstad. Skadi 4 te Liverpool. Sliedrecht 4 te Antwerpen. Solon 5 te Carupano verw. Stad Maastricht 4 v. Conakry n. Brake. Stad Zwolle 4 v. Ceuta n. Rijeka Statendam 4 v. Gdynia n. Kopenhagen. Steenkerk 4 v. Genua n. Livorno. 4 te Livorno. Straat Clement 2 v. Fremantle n. Port Louis. Straat Colombo 5 te Pointe Noire verw. Straat Cumberland 5 te Port Elizabeth. Straat Franklin 5 te Durban verw. Straat Freetown 4 v. Lagos n. Tema. 4 te Tema verw. Tahama 4 v. Dakar n. Lagos. Telamon 4 v. Port of Spain n. Guanta. Theron 4 te Nickerie. Triton 5 v. Le Havre n. Rotterdam. Van Heemskerk 4 v. Luanda n. Pointe Noire. Videna pass. 4 Pantellaria n. Port Said. Vitrea pass. 4 Bermudas n. Punta Cardon. Vlieland 4 v. Rotterdam n. Hamburg. World Hill 4 v. Pladju n. Pulau Sambu. Zwijndrecht 4 v. Port Churchill n. Europa. SLEEPVAART Cycloop en Junior, 4 aug. werkzaam ter hoogte van Marsa el Brega, Lybië. Gelderland, 5 aug. verwacht te IJmuiden van station Landsend. Groningen, 4 aug. 400 mijl NW Honolulu, on derweg met ,,Lake Palourde" naar Newport. Jacob van Heemskerck, 4 aug. 300 mijl ZO Honolulu met „Torrey Canyon" naar New port. Noord-Holland, 4 aug. vertrokken van IJmui den naar Emden. Octopus, 4 aug. nog te Valetta, Malta. Sepiola, 4 aug. werkzaam ter hoogte van Sche- veningen bij ..Norderney". Simson, 4 aug. werkzaam in Nigeriaanse wateren. Willem Barensz, 4 aug. nog te Gibraltar. Utrecht, 4 aug. gestationeerd nabij Landsend. S-< 1.40 l? 0*7$ 1 40 4 MMOI1.08 8 WiiAn-h» S l SR ttyt 46»+ l> O*, 'wi yt'h Otin-i'-e STAATSFONDSEN GEMAKKELIJKER Verreweg het belangrijkste nieuws ter beurze was gisteren wel de aankondiging van een 6 pet lening Bank voor Ned Ge meenten groot 100 min tegen 100 pet. Over het algemeen is men van mening dat de lening goed geklasseerd in de markt ligt. De staatsfondsenhoek werd licht on der druk gezet. Met de aankondiging van genoemde lening ligt de handel in de staats fondsenhoek tot 13 aug. vrijwel plat aldus de beurs. Men verwacht belangstelling van buitenlandse zijde, mede waardoor de emissie zeker zal slagen. De stemming voor de internationale waarden was licht verdeeld met lager voor de Philips aandelen. Dit door gering Amerikaans aanbod waartegenover niet voldoende vraag aanwezig was. In de Phi- lipshoek was men terughoudend met het verstrekken van kooporders. De aandelen waren circa een gulden lager op ƒ119.20. De hoogste koers van de niet-officiële ochtendhandel was voor Philips 120.80. Unilever deed het beter met een koers- avance van een gulden tot 138.10. Kon. Olie en AKU waren goed prijshoudend op resp. 137.20 en 4451/2- Voor Hoogovens werd een onveranderde koers van 494 op gegeven. VERHANDELDE FONDSEN 3 aug. 4 aug. Totaal 430 425 Hoger 176 (40.9°/o) 172 (40.5»/») Lager 147 (34.2«/o) 129 (30.3»/«) Gelijk 107 (24.9°/o) 124 (29.2'/») AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie139.80-140.50 Philips 118.50gb-119.20 Unilever 138.30gb-138.70 K.L.M VOORBEURS VAN HEDEN 2de tijdv, 449 lste tijdv. A.K.U448 Hoogovens 498 gl Kon. Olie140.50-141.10 Philips 118.60-119 gl Unilever 139.20-139.90gl 141 119 139.80 Slot- koersen 4 aug. Slot- koersen 4 aug. A.K.U 445'/» Hoogovens 494 119.20 138.10 Kon. Petroleum 137.30 Amsterd. Rubber 105 V. H.V.A 137Vt 114.90 Holl.-Am. Lijn 129 K.N.S.M 1335/» Van Ommeren 230 Ned. Sch. Unie 147»/» 3»/» Invest, cert. 3'/»»/o Staffel!. '47 5V."/o Ned. 1964 II Alg. Bank Ned. 279'/» Amro Bank 58.80 Holl. Bank Unie 230'/« Nat.-Nederl 594 R.V.S 636 220 186 461 Albert Heijn 626 233 Billiton II 434 Bredero 520 Brocades-Stheem. 842 Bührm.-Tetterode 650 Bijenkorf 6491/» Centr. Suiker Mij. 414 Curag. Handel Mij. 181 Ford Van Gelder Zn. 133 Gist- en Spir.fabr. 364 Hatema 203 467 280 b 352 gb Intematio 302 Kon. Ned. Papier 259'/» Kon. Zout-Ketjen 865 Lindeteves-Jacob 1623A MeNeBa 405 Müller Co 330 Naarden 530 Ned. Kabelfabr. 346 Ned. Scheepsb.Mij 963/4 Nijverdal-ten Cate 142 Ogem 94.80 Rotterd. Droogdok 236 Scholten Foxhol 504 Stokvis Zonen 196Vj Texoprint 162"/, Thomassen en Dr. 492 Ver. Machinefabr. 150 gb Vredestein Rubber 203 Wilton-Fij enoord 178'/4 gb Wyers 500 gb Zwanenberg-Org. 178.70 Aluminium Ltd. 28'/» American Motors ÏOV» Anaconda 66'3/» Bethlehem Steel 35'/» Cities Service 791/» General Motors 97Vs Kennecott Copper 109'/» Republic Steel 40V» Shell Oil 62'A •U.S. Steel 48*/» Boeke Huidek. 220 178 Spaarnestad 598 v. Waveren Gr.h. 102 Nefo 100 628V4 3 aug. 4 aug. 3 aug. 4 aug. Atch. Topeka 32»/» 32V4 32s/s 31'/4 b Can. Pacific 555/» 56V2 Illinois Cent 51 511/» 52»/s 53 Pennsylvania 42V» 423A 386/s 39 Union Pac 403/» 41'A Allied Chem 463/4 47 49»/» 49'/» A.C.F. Ind 78V, 78»/» Am. Smelting 55 55'/» Am. T. and T. 66'2 66-V 8 Am. Tobacco 38'A 38'A 67'/» 687/s 356/s 35 ex. 78V, 793/8 ex. 45j/4 443A ex. flk. 573/e Cons. Edison 433/4 43' Dougl. Aircr 471/» 478/s Dup. de Nem. 234 2363/8 Eastm. Kodak 85'A 84JA Gen. Electr 102'/» 102'/» Gen. Motors 973/4 98s/» Goodyear T 461/» 47V» Onder aanvoering van de defensiewaar den is Wall Street gisteren hoger afge komen. Vraag hiernaar was ontstaan na dat Johnson het Congres gisteren had ver zocht om ruim anderhalf miljard dollar meer voor Vietnam. Vast waren met name staalfondsen, rubbers, sporen, koperwaar den en luchtvaartaandelen. De aandacht trokken ook de olies. Zo was Royal Dutch een dollar hoger op 39, terwijl Standard Amer. Motors Int. Harvester Int. Nickel Int. T. and T. Kennecott Mont. Ward Radio Corp. Republic St. Royal Dutch Sears Roeb. Shell Oil Soc. Vacum Stand. Br. Stand. Oil N.J. Studebaker Texaco Un. Aircraft Un. Corp. Un. Fruit Us. Rubber Us. Steel Westingh. Woolworth Ford K.L.M Oil of NY >/g steeg op 76 ex. Bij de ge selecteerde fondsen trok Xerox 2"/» aan, Du Pont 27/e en IBM 4"/s. De omzet steeg tot 4.82 miljoen shares tegen 4.64 miljoen shares dinsdag. Van de 1.363 verhandeld» fondsen waren er 737 hoger en 364 lager. De Dow Jones indices: industrie 883,88 2,68), sporen 210,65 1,96) en open bare nutsbedrijven 155,87 0.94). 10 10 367/s 366/» 843/4 86V4 527/» 53 ÏIO'A ÏIO'A 317/» 32 35 353/1 40'/» 41'/» 38 39 66V4 663/s S2Vt 631/» 867/e 873/s 773/4 78 763/8 76 ex. 20 20'A 78a/e ex. 777/» 803/4 801/» 8«/8 8V» 20'/» 201/4 61Vs 62 473A ex. 48'/» 503/» 50'/s ex. 27'A 27'/» 527/» 52»/» 38'A 387/s De regering heeft gehoor gegeven aan een nieuw verzoek van de gemeente Rot terdam om het investeringsvolume voor de Maasstad te verruimen. Het bedrag van de kasgeldfinanciering mag met 20 miljoen worden verhoogd tot 110 mil joen. Begin dit jaar stond de regering Rotterdam reeds toe boven het bedrag van het leningsquotum van 250 miljoen en de eigen financieringsbronnen tot 90 miljoen te investeren met middelen, die worden verkregen door het opnemen van kasgeld. Daarmee kwam Rotterdam op een investeringsvolume voor 1965 van 380 miljoen. B. en W. lieten echter we ten dat het niet mogelijk was het investe ringsprogramma voor 1965 verder te be perken dan tot f 426 miljoen. Na de nieuwe toezegging van de rege ring bedraagt het manco voor de gemeen te Rotterdam nog 26 miljoen B en W. rekenen op een extra-leningcontingent voor de financiering van de aardgas- ombouw. De omzet- en winstcijfers van Unilever over het tweede kwartaal en het eerste halfjaar van 1965 zullen op woensdag 11 augustus direct na de beurs bekend wor den gemaakt. Een mededeling omtrent het interimdividend over 1965 is in no vember te verwachten. De Britse regering heeft haar goedkeuring gehecht aan de plannen om in Belfast het groot ste droogdok van Europa te bouwen. Het dok zal ruimte bieden aan schepen tot 170.000 ton. De bouwkosten worden gedragen door de Noord-Ierse regering, de stad Belfast en Har- land and Wolff Scheepswerven. De netto-besparingen bij de Rijkspostspaar bank hebben in juli 23,7 miljoen gulden bedra gen tegen 15,1 miljoen in 1964. De opnemingen bleven nagenoeg stationair, terwijl de inleggin gen een toeneming vertoonden. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam luiden: Engelse pond 10.00—10.10; Canadese dollar 3.31—3.36; Amerikaanse dollar 3.583.62; Bel gische frank (100) 7.17Vi17.22'/i; Franse frank (100) 73.40—73.90; Zwitserse frank (100) 83.25— 83.75; Duitse mark (100) 89.4089 90; Noorse kroon (100) 49.85—50.85; Deense kroon (100) 51.5552.55; Zweedse kroon (100) 69.30—70.30; Italiaanse lire (10.000) 57.0059.00Oostenrijkse schilling (100) 13.95—14.05; Portugese escudo (100) 12.52Vi12.67Vi en Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.98—6.13.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 11