Orgelbespeling in de Orgelmaand trok veel, vooral jeugdige, belangstellenden NEGEN MUZEN Herman Stok en zijn „Top of Flop" gaan van het scherm verdwijnen DONDERDAG 5 AUGUSTUS 1965 9 Vaticaanse critiek op Italiaanse films Kapitein Zeppos Carlo Ponti kan voor Franse rechter scheiden De radio geeft vrijdag T elevisieprogramma T.V-nabescHouwmgen Simpel vermaak J. Damshuizer IN DE REGEL WORDT van de Haarlemse gemeentelijke orgelbespelingen in de zomermaanden in de krant geen verslag gegeven. Wij nebben ons daar ook tijdens de Haarlemse Orgelmaand aan gehouden, maar willen door een samen vattend verslag recht doen wedervaren aan het belang van deze kosteloze con certen, gegeven door onder meer Siegfried Reda, Cor Kee, George Stam, Albert de Klerk en Klaas Rolt. Siegfried Reda, docent bij de Zomer- academie voor de moderne Duitse orgel muziek, opende zijn speelbeurt op dins dag 27 juli met een nieuwe eigen compo sitie, een drieluik over het kerklied „O "Welt, ich muss dich lassen", geschreven ter nagedachtenis van dr. J. F. Ober- mayr. Naar aanleiding van het feit, dat men in deze compositie slechts spora disch een glimp opvangt van het thema, zou men Reda's kunst raadselachtig kun nen noemen het lijkt alsof hij zijn be doelingen verbergt. Niettemin fascineert de componist door middel van een re genboog van verrassende kleuren, die zo wel door complexen van samenklank als door registraties ontstaan. Houvast heeft men wel aan zijn metrische constructies, vandaar ook dat men maatordening er vaart in de klanklijnen, al ontglippen die in hun zwevend ritme aan de consequen tie van de normale periodevorm. Maar het is een doorlopende stroom van mu ziek en het zal wel aan ons liggen wan neer wij de persoonlijke gedachtengang moeilijk kunnen waarnemen bij een eer ste kennismaking. Gezien de lyrische klaarte die wij in het slotdeel waarna men, mogen we geloven aan de geeste lijke bevruchting waarmee dit „in memo- riam" tot stand kwam. En wat nu raad selachtig voorkomt, wordt ons misschien weldra klaar. Reda toonde verder zijn interpretatiekunst met werk van Hinde- mith en J. N. David. COR KEE, de docent voor improvisatie bij de Academie, trad op met de Fanta sie in G en een koraalbewerking van Bach en besloot met een opvallend ex- Het Vaticaanse weekblad „L'Osserva- tore della Domenica" heeft een scherpe aanval gedaan op de toenemende tendens in de Italiaanse filmindustrie naar pro- dukten waarin met het Vaticaan, r.-k. geestelijken of godsdienstige plaatsen licht de spot gedreven wordt. Als voorbeeld wordt genoemd het Italiaanse succes van 1964 „Gisteren, vandaag, morgen" met in de hoofdrollen Sophia Loren en Marcello Mastroianni. „In haar betreurenswaardige jacht op thema's voor commerciële komedies van laag karakter, heeft de Italiaanse filmin dustrie onlangs de decors en personages tut de geestelijke en godsdienstige wereld en van het Vaticaan gebruikt om daarmee de spot te drijven." Het blad schrijft dat veel Italiaanse regisseurs zich verlustigen in episodes gespeeld in krin gen „voor welke zij meer eerbied zouden moeten hebben: priesters, seminaristen, bisschoppen en zelfs kardinaals worden in deze films getoond." „Wij zien een priester-student die bekoord en later verleid wordt in de film „La Parmigia- na" (de Parmese, met in de hoofdrol de Belgische actrice Catherine Spaak), een film welke op de grens van het obscene is." Het blad noemde nog een andere film met Catherine Spaak, namelijk „La Buggiarda" (de leugenares). Nog een stuk van tien meter en dan is de televisietoren bij het natuur reservaat „Robbenoord" in de Wie- ringermeer gereed. De 200 meter hoge toren, waarin een permanente lift is gebouwd, werkt volautoma tisch. De foto toont arbeiders, die via een buitenlift hun werk doen. De toren zal begin volgend jaar bedrijfsklaar zijn. periment: een reeks-ontwikkeling in vier secties. Deze was voorafgegaan door een vertolking van de Vierde Orgelsymfonie van Wid.or, een werk dat hopeloos uit de tijd is en het programma daarom een wankel aspect gaf. Alleen als demonstra tie van uitersten van muziekbesef kon het geslaagd heten. Overigens zouden we Widor nog wel eens willen horen op het Müller-orgel, maar dan in zijn rijper werk, bij voor beeld zijn laatste twee orgelwerken, de „Symphonie Gothique" en de „Symphonie Romane" die het best zouden uithouden tegen moderne experimenten. GEORGE STAM maakte een stijlvol klassiek programma: Sweelinck, Pachel- bel, Buxtehude en Bach. Zijn spel had een rustig karakter, wat vooral de Chro matische Fantasie van Sweelinck en de „a-moll" van Bach ten goede kwam. Een geruststelling voor de jeugdige kij kers: zondag a.s. om 19.30 uur via Neder land II zal dan toch het laatste deel van „Kapitein Zeppos", met de ontknoping, vertoond worden. Aanvankelijk zou dit laatste deel van een lange reeks jeugd- televisieprogramma's afgelopen zondag op het scherm gebracht worden. Maar er ging iets mis: er werd gezegd dat de kwa liteit van beeld en geluid te slecht was om uitgezonden te worden; naderhand bleek de bewuste filmrol onvindbaar te zijn geweest. Inmiddels heeft de NTS uit België een nieuwe kopie gekregen. Het populaire lied. Conamus, het comité voor goede Nederlandse amusements muziek van Buma (bureau voor Muziek- auteursrecht) wil een documentatie centrum gaan inrichten met biblio-, disco- en „tapo"-theek betreffende het Nederlandse populaire lied van vroeger en nu. Conamus heeft een beroep ge daan op belangstellenden om materiaal voor dit centrum beschikbaar te stellen. Het gaat om bladmuziek, boeken, pla ten en banden van Nederlandse lichte muziek uit alle tijden. Artiestenpalet. Artiestenpalet verzorgt op 4 september in de psychiatrische in richting Sint Bavo in Noordwijkerhout en op 5 september in rust- en herstel lingsoord Ariënhof in Huis ter Heide programma's van luchtig amusement. Artiestenpalet is een organisatie die be langeloos programma's verzorgt in meer dan 120 tehuizen en inrichtingen. Tot de inrichtingen waar regelmatig pro gramma's döor Artiestenpalet worden gebracht behoren de gevangenis ie Haarlem en het Haarlems bejaarden centrum „De Blinkert". Aan de pro gramma's van Artiestenpalet werken al bij al 200 solisten en ensembles mee, waaronder Rob die Nijs en The Lords, Sandra, Ronnie Grant, Ciska Peters en Don Mercedes. Tentoonstelling oude boeken en prenten. Van 5 tot 9 oktober 1965 zal in de zalen van het gebouw Arti et Amicitiae te Amsterdam de eerste internationale verkooptentoonstelling van oude boeken, prenten en tekeningen worden gehou den. De officiële opening heeft plaats op 4 oktober. De verkooptentoonstelling wordt georganiseerd door de Neder- landsche Vereeniging van Antiquaren onder auspiciën van de „International League of Antiquarian Booksellers", waarbij verenigingen uit 15 landen zijn aangesloten. ALBERT DE KLERK nam het in zijn speelbeurten op voor de Nederlandse or gelkunst. Als Nederlander deed hij dus hetzelfde als de buitenlandse gastorga- nisten, die uiteraard werk dat hun eigen is naar voren brengen. Intussen dreigt bij velen de idee post te vatten dat Ne derland wel rijk aan orgels is, doch op het gebied der orgelcompositie nauwe lijks meetelt. De stadsorganist demon streerde in driemaal optreden, met zes tien werken van Zuid- en Noordneder landers, dat ook deze een niet onbelang rijke stem in het kapittel hebben, welke helemaal geen reden geeft voor valse be scheidenheid. KLAAS BOLT, die deze zomer Piet Kee vervangt, bracht naast psalmvaria- ties van Anthonie van Noordt hoofdzake lijk werk van Duitse klassieken ten ge hore. Hij maakte zijn programma's inte ressant door de aangewende registraties erop af te laten drukken. Dat hij dit na liet hij Preludium en fuga in c van Ni- colaas Bruhns (een merkwaardig speci men van ongebreidelde vroeg-barok- kunst) was begrijpelijk, want daar raakt de interpreet een punt waar een statische kleurgeving geen reden van bestaan vindt en de schakeringen gelijke tred die nen te houden met de steeds opwellende gemoedsbewegingen van de componist. De belangstelling voor de gemeentelijke bespelingen is dit jaar uitermate groot. Het is verblijdend dat zij zoveel jonge men sen aantrekken. Jos de Klerk De echtgenote van de filmproducent Carlo Ponti heeft het Franse staatsbur gerschap aangenomen, waardoor het twee de huwelijk van Ponti, dat met Sophia Loren, nu wettig zou kunnen worden. Dit met de handschoen gesloten huwelijk wordt in Italië niet erkend. Omdat Ponti al het Franse staatsburgerschap heeft verworven, kunnen hij en zijn eerste vrouw, Giuliana Fiastri, nu voor een Franse rechtbank scheiden. Hugo Godron. De Nederlandsche Radio Unie heeft de componist Hugo Godron te Bussum een compositie-opdracht ver leend voor een werk voor piano en orkest van circa 15 tot 20 minuten. Deze NRU-opdracht houdt verband met het feit dat Hugo Godron op 22 no vember a.s. de 65-jarige leeftijd hoopt te bereiken. De NCRV herhaalt vanavond om tien over negen op Nederland I het blijspel „Soubrette" van de Franse schrijver Jacques Deval. Dit stuk is één van de grootste successen ge weest van het vooroorlogse Centraal Toneel, dat onder directie stond van Cees Laseur. Mary Dresselhuys speelde destijds de hoofdrol Fran- goise, die nu door hun beider doch ter Petra Laseur wordt vertolkt. De geschiedenis van de jonge Eric Carrington, die uit Frankrijk naar New York terugkomt en daar een verloofde opgedrongen krijgt, terwijl hij zelf in het geheim een lief meisje heeft meegenomen, zal veel kijkers beslist weer aangenaam bezig hou den. Op de foto Mary Dresselhuys, haar dochter Petra en Joan Remmélts. (Van onze radio- en tv-medewerkster) AMSTERDAM. We zullen het missen, het vertrouwde gezicht van Herman Stok op de televisie: de eindbel heeft geluid en aanstaande week is er voor d« laatste keer „Top of Flop" te bekijken en te beluisteren. Na vier jaren, na inclu sief de laatste keer, veertig maal, gaat deze bijzonder populaire tienerrubriek verdwijnen. Reden: Herman Stok kon er niet helemaal meer achterstaan. Zijn publiek was een beetje al te jong, schoolkinderen van nog geen 10 jaar vormden geen uitzondering. Daardoor durfde Herman nooit de gok te wagen een echte goede plaat in zijn programma te zetten: hij wist bij voorbaat, dat als de jury bij een plaat van bijvoorbeeld Ella Fitzgerald, Rita Reys of'Count Basie niet tot een beslissing zou komen, de jeugd in de zaal meteen „flop" zou stemmen en dat kon hij niet langer in overeenstemming met zijn geweten brengen. „Tegen woordig willen ze alleen maar gitaar en dan liefst nog alleen de „Rolling Stones". Bovendien werd het steeds lastiger goede juryleden te vinden, die öf goed be spraakt, óf erg bekend waren. Daarom ben ik er van afgestapt, al was ik eerlijk gezegd wel een beetje verbaasd, dat de VARA-bazen zo schielijk „weg er mee" zeiden, tegen een zo populair programma". HET IDEE „TOP OF FLOP" te ma ken kwam eigenlijk van Piet te Nuyl. Die kende het enthousiasme van de Engelse teeners voor hun programma „Jukebox" en van de Amerikaanse voor „Hit or Miss". Dat Piet te Nuyl bij Herman Stok terechtkwam, is begrijpelijk: die was toen al enige tijd druk in de weer met „Tijd voor Teenagers". „Ik heb dat eer ste programma, met in de jury Ria Valk, Tom Kelling, Kitty Jansen en Henk Stib- be. de nestor van de Nederlandse gram mofoonplatenmaatschappijen, nog eens teruggezien op de Firato 1963. Eerlijk, ik wist niet wat ik zag: een traag handelen de, zenuwachtig sigarettenrokende jon gen, die dan weer de toeter, dan weer de bel vergat: vreselijk, maar wel gek". In het begin ging iedere „Top of Flop" vanuit de Singer Concertzaal de lucht in, de Firato was het eerste optreden buiten de deur. „Stampvol was het er, zegt Her man, we gaven twee voorstellingen per dag, net als een Cineac. Maar het werd ten groot succes. Daarna zijn we defini tief met het programma „de boer opge gaan", eerst naar Volendam, toen eens vaar Goes. Het leukste programma heb ik zelf altijd dat gevonden, waarbij we een zaal vol bejaarden hadden met in de jury onder andere Ida de Leeuw van Rees en Albert de Booy. „Ik heb eerbied voor jouw grijze haren" kreeg toen een topnog vóór Gert Timmermans zijn eer ste gouden plaat kreeg." HET IS ER WEL EENS tumultueus toe gegaan, maar echte excessen zijn er eigen lijk nooit geweest. Of het zou dan moe ten zijn dat in Groningen plaatsbewijzen zijn vervalst en zwart verkocht, tegen een bedrag van 12 gulden, terwijl de nor male toegangsprijs 1 gulden bedroeg, of in Zwolle, waar teeners bij een tempera tuur van 7 graden onder nul vier uur lang in de rij stonden te wachten voor de zaal, als gold het een „Holland Festival"- uitvoering, om toch maar vooral als aller eerste binnen te zijn en fijn op de eerste rij te kunnen zitten, in de hoop dat hun gezichten op het scherm zouden komen. Een vreemde bijzonderheid: volgens Her man waren er in de plaatsen waar hij met zijn programma kwam, de dames- kappers die dag altijd helemaal volge boekt: „al die meisjes wilden „suikerspin nen" laten bouwen". Dertigduizend teeners heeft Herman Stok al aan zijn voeten gehad en het en thousiasme bij die groep is nog steeds on verminderd. Men vindt het „waanzin" dat het programma gaat verdwijnen. De VARA is wel van plan er iets anders te genover te stellen: Ralph Inbar gaat een tienerprogramma regisseren, maar wie de maker zal zijn is nog onbekend Her man Stok wordt het echter niet. Voor hem is de televisie er voorlopig niet meer bij. Hem rest nog slechts bij de VARA' radio „Tijd voor Teenagers", want het luchtige platenprogramma „Discobal" en „Co de Cloet" gaat in de wintermaan den ook verdwijnen: de tijd na de zon dagse voetbaluitslagen gaat nu gevuld wor den met een half uur klassieke muziek, een wat merkwaardige overgang dunkt ons. Want terwijl iedere „zuil" (terecht of ten onrechte) zijn best doet om er meer popu- HILVERSUM L 402 m. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Dagopening. 7.10 Oude mu ziek (gr.) 7.30 Nieuws. 7.40 Radiokrant. 7.55 Lichte grammofoonmuziek. 8.15 Ge wijde muziek (gr.) 8.30 Nieuws. 8.40 Lich te grammofoonmuziek. 9.00 Voor de zie ken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Klassieke en semi-klassieke muziek (gr.) 10.30 Mor gendienst. 11.00 Klassiek pianoconcert (gr.) 11.15 Programma voor oudere luis teraars. 12.00 Lichte grammofoonmuziek. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Grammofoon- eventueel actualiteiten. 12.50 Orgelspel: populaire muziek. 13.10 Moderne gram mofoonmuziek. 13.40 Licht instrumentaal kwartet met accordeon. 14.00 Vrijdag- weekendtips. 14.20 Operetteklanken (gr.). 14.45 Voordracht. 15.05 Alt-mezzo en pia no. 15.30 Voor de vrouw. 16.00 Musicia- na: muzikale herinneringen. 16.30 Dui zendschoon, praatje. 16.45 Stereo: Vocaal ensemble: Semi-klassieke en moderne liederen. 17.05 Klassieke grammofoonmu ziek. 17.30 Lichte grammofoonmuziek. 18.30 Licht orkest. 18.50 Lichte grammo foonmuziek. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Van horen zeggen en zingen. 19.35 Nederlandse lichte muziek (gr.) 20.15 La Tosca, opera (gr.) 22.20 Bespreking van vakliteratuur. 22.30 Nws., en herhaling SOS-berichten. 22.40 Wijd als de wereld: internationale oriëntatie in kerk, zending en oekumene. 23.00 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00 VARA. 13.00 AVRO. 16.00 VPRO. 21.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws, ochtendgymnas tiek en socialistisch strijdlied. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. 7.25 Van de voorpa gina. 7.30 Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammofoonmuziek (verv.) 8.50 Voor de kinderen. 9.00 Te land en te water: een informatief pro gramma voor weg- en waterweggebrui kers. VPRO: 9.40 Morgenwijding. VARA: 10.00 Lichte grammofoonmuziek. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de kleuters. 11.15 Vrij entree, cabaret, (herhaling van 7 februa ri 1965) 11.40 Stereo: Licht orkest en koor (gr.) 12.00 Orgelspel: lichte muziek. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Stereo: Lichte orkesten (gr.). 12.55 Actualiteiten. AVRO: 13.00 Nieuws. 13.10 Actualiteiten en grammofoonmuziek 13.25 Beursberichten. 13.30 Muziekmani festaties in vakantieplaatsen. 14.30 Pia norecital: klassieke muziek. 15.00 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 16.00 Nieuws. Aansluitend: Heersen over de toekomst (I) lezing. 16.15 Klank en ruimte (II) mu zikale lezing. 16.45 Nieuwsdienst voor nieuwsgierige kinderen. 16.49 Voor de jeugd. 17.30 Jazzrondo. 17.50 Kiosk: be spreking van artikelen uit de weekbladen. 18.00 Nieuws. 18.15 Van de week: infor matie en commentaren uit binnen- en buitenland. 19.00 Voor de rijpere jeugd. 19.30 Lezen en schrijven, literair pro gramma. 20.00 Nieuws. 20.05 Het Interna tionaal Gesprekscentrum, lezing. 20.15 Chansonsprogramma. 20.45 Ontmoeting met Protestanten in Rusland (I) reisver slag. VARA: 21.00 Melodieën uit films en musicals (gr.) 21.30 Nationale zwemkam- pioenschappen in Emmen. 21.35 Onbe grensd: wetenswaardigheden uit het bui tenland. 21.45 Volksliedjes en balladen. 22.00 Stereo: Metropole orkest. 22.30 Nws 22.40 Viool en piano: moderne muziek. 23.10 Lichte grammofoonmuziek. 23.45 So cialistisch nieuws in Esperanto. 23.55- 24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Festivaria. 12.40 Weerbericht, mededelingen em SOS-be richten. 12.45 Lichte pianomuziek. 12.50 12.50 Beursberichten, programmaover zicht. 13.00 Nieuws en weerbericht. 13.20 Gevarieerde muziek. 14.00 Nieuws. 14.03 II Piccolo Marat, opera. (15.00 Nieuws. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten). (Van af 16.00 Wegwijzers- voor de automobi listen). 17.00 Nieuws, weerbericht en me dedelingen. 17.15 Gevarieerde muziek. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Wegwijzers voor de automobilisten. 18.45 Sportkro niek. 18.52 Lichte muziek. 19.00 Nieuws, VOOR DONDERDAG NEDERLAND I NCRV: 15.00-15.35 Voor de vrouw. NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Voor de kleuters. 19.06 De Verrekijker: internatio naal jeugdjournaal. 19.15 Van gewest tot gewest, regionaal journaal. NCRV: 19.35 De Lucy Show. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 De Beverly Hillbillies. 20.45 Attentie. 21.10 Soubrette, blijspel. 22.50 Dagsluiting. NTS: 22.55-23.00 Journaal. NEDERLAND n NTS: 20.00 Nieuws in het kort. 20.01 Improvisatie: jazzmuziek. VARA: 20.25 Burke's Law, TV-film. 21.15 Filmvenster. 21.45-22.10 Achter het nieuws. VOOR VRIJDAG NEDERLAND I NTS: 19.00 Nieuws in h^t kort. 19.01 Voor de kleuters. AVRO: 19.06 Zoo Zoo, documentair programma. 19.35 De Flint- stones (dl. 59) NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. AVRO: 20.20 AVRO's Tele- vizier. 20.40 Nieuwe oogst: TV-debuut van jonge talenten. NTS: 21.35 Operette U.S.A. II, amusementsprogramma. 22.35 Toeristische tips van de A.N.V.V. SOC: 22.38 Uitzending Socutera. NTS: 22.43- 22.48 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. 20.01 Studio I: Parodistische musical. 21.10 De Phil Silvers Show, TV-film (dl. 5). 21.35-22.00 Reis door China, documentaire (dl. 2). weerbericht, radiokroniek en Het weer bij ons. 19.40 Noordzeefestivahamusements- muziek. 20.20 Jazzmuziek. 21.00 Noordzee- festival: amusementsprogramma. (22.00 Nieuws en berichten). 23.00 Nieuws. 23.05 Stemmig gemengd avondprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. Herman Stok laire muziek bij te halen, loopt men bij de VARA precies de andere kant op: po pulaire programma's worden niet uitge breid, maar komen te vervallen. Nu is het gelukkig niet zo dat Herman Stok straks met de handen in het haar zit vanwege een teveel aan vrije tijd. Hij heeft onder andere nog steeds tot taak het opleiden van opkomend en jong on ontdekt talent. Tot zijn klanten behoren tegenwoordig Conny van Bergen, Karin Kent, de Torero's, en een hele rij ande ren. „Ik wil niet alleen bekenden oplei den je moet onbekenden die nog een hele boel moeten leren ook een kansje geven. We raken trouwens zachtjesaan een beet je uitgekeken op de allerbekendsten. Echt populair zijn ze niet meer, geen enkele tiener loopt voor de grote namen nog de deur uit. Dat komt er nou van als je niets aan de bühnepresentatie doet." WORDT HERMAN STOK nu nooit eens een beetje week om het hart van al die tienermuziek? „Ja, als ik eens op mijn gemak thuis zit, dan draai ik natuurlijk wel wat anders. Ik houd van grote bands, van Woody Herman, Sarah Vaughan, El- la Fitzgerald, Count Basie, Peter Nero (dat hangt erg van je stemming af) ver der Lena Horne, Dusty Springfield (niet alles maar wel wat), Ernesty Anderson, een negerin die jazzy zingt; kortom al les wat swingt en ritme heeft. Ben ik moe, dan hoor ik graag Haydn en Mo zart en verder al het zoete dat de roman tiek opgeleverd heeft lekker, met een slokje erbij, dan kan ik daar helemaal in zwelgen. Heerlijk hoor, zo'n sfeer te creëren en denken „weg met de hele troep". Is het dan over, dan spring ik meteen weer middenin Count Basie, dat is dan ook weer fijn. Wilde gitaar toestanden draai ik nooit, daar overeet ik me al genoeg aan. Maar voor de Beatles maak ik een uitzondering: die vind ik eindeloos goed". Slechts twee onderdelen van de beide televisie-programma's van gisteravond waren van Nederlandse makelij. Herbert Joeks als Wienersangermann trok ons niet zo aan; wel zagen wij de gedeel telijk documentaire reportage, die de KRO heeft gemaakt van de Alfons Ariëns herdenkingsdag. Al stonden de samen stellers slechts schaarse beeldende mid delen ter beschikking uit het tijdsbestek, waarin deze pionier streed voor de socia le rechtvaardigheid, toch slaagden zij er in de priester Ariëns in al zijn groot heid te tekenen en het de niet-katholiek begrijpelijk te maken, dat in de Roomse kerkgemeenschap de wens leeft, deze nobele figuur ook een der eerste be strijders van het alcoholmisbruik zalig dan wel heilig te verklaren. Het „verhaal" van een Duitse ballet film, door de AVRO op het scherm ge bracht, was zo onbenullig, dat het lichte lijk irriteerde en dat kwam deze uitzen ding, die ten deel had de kijker te amu seren, niet ten goede. Het bekoorlijke sterretje Vivi Bach, andere mooie meis jes en de vakkundige visualisatie ver mochten dat euvel niet op te heffen. In deze vakantiemaand deed de AVRO ze ker talloze kijkers een groot plezier met de vertoning van de oude George Form- by-film „George op Glad IJs". De kwali teit van de wereldberoemde, Britse film komiek werd ons bewezen door het feit, dat deze film, vervuld van vooroorlogse humor en de daaruit voortvloeiende ver wikkelingen, ons in al zijn ongecomli- ceerdheid en kinderlijkheid een zeer ge noeglijk uur verschafte.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 9