Twee doden bij aanrijding op Noord-Beveland AGENDA J Kinderbijslag verhoogd KRAMMETJE FOK POLLE. PEL LI EN PINGO en bondig V Pakistani op „Friesland" worden vervangen Irene vierde haar verjaardag in de familiekring Weer slachtoffers van het water Poliopatiënte redt kind uit het water Klandestiene woning onklaar gemaakt Wrok leidde tot een moord Gemeenten vrij bij onderhandse aanbestedingen Houthandelaar zegt door agenten te zijn geslagen Baby gestorven na mishandeling door de vader Te weinig werk voor wegenbouwers? Eén dag zomer VERWARMING VRIJDAG 6 AUGUSTUS 1965 2 FA. FLINTERMAN Haarlem I elsen-IJmuiden Beverwijk PTT wil geen lokale CAS-netten gaan exploiteren PLATENSPELERS Hl Fl STEREO INSTALLATIES BANDRECORDERS ft b De Pakistaanse stakers op de „Fries land" van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd zijn niet ingegaan op het voorstel van de directie van de maatschappij, die bereid was koks en hofmeesters van de „Friesland" te vervangen. De driectie zal de 45 Pakistani nu ver vangen door 25 Nederlandse zeelui, die zaterdagavond om negen uur vanuit Brus sel met een chartervliegtuig naar San Francisco zoullen vertrekken. De Pakistani bleven vasthouden aan hun eisen, die onder meer neerkomen op de uitbetaling van een smartegeld vanwege het slechte voedsel en een schadevergoe ding voor iedere maal dat een van hen door de scheepsofficieren zou worden ge slagen. De directie van de KRL heeft goede hoop dat de Amerikaanse vakbonden, die de actie van de Pakistani hebben ge steund, na het besluit van de KRL-direc- tie aan de havenarbeiders in San Fran cisco opdracht zullen geven de lading stukgoed van de „Friesland" alsnog te lossen. Advertentie DEALER VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN Zand voortselaan 365 - Telefoon 42212 In de omgeving van Coljjnsplaat op Noord-Beveland zjjn twee auto's met el kaar in botsing gekomen, waarbij de bei de chauffeurs om het leven zijn gekomen. Het waren de 55-jarige notaris A. van Heerewaarden uit Gilze-Rijen en de 49- jarige verzekeringsagent P. Bouterse uit Kamperland. De 28-jarige ongehuwde metselaar J. Knoops uit Echt is in zijn woonplaats om het leven gekomen bij een verkeersonge val. Hij botste met zijn bromfiets tegen een autobus en was op slag dood. Het anderhalf jaar oude zoontje van de familie Van Osch in Venray is op het erf naast de ouderlijke boerderij overreden door een vrachtwagen. Het kind was op slag dood. Noch de chauffeur, die met de Prinses Irene heeft gisteren haar 26ste verjaardag gevierd in de kring van de Ne derlandse koninklijke familie in het va kantieverblijf in Porto Ercole. Aan het feestdiner zaten prinses Irene, haar echt genoot, koningin Juliana, prins Bernhard, prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg aan, alsmede burgemeester Primo Wonghi van Porto Santo Stefano, de luxe badplaats aan de andere kant van het schiereiland Argentario in de Tyrrheense Zee ten noorden van Rome. c Openluchttheater (Bloemendaal): van daag 20.15 u.: Toneelgroep Ensemble met „De bruiloft van Figaro". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „O, moeder wat een broeder", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „James Bond contra dr. No", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „Zo was het Wilde Westen", 14 j. Zaterdag 23.30 u.: „Amerika bij nacht", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Old Shatter- hand", 14 j. Minerva, 14.30 u.: „Robin Hood en zijn schelmen", a.l.; 20.15 u. en zaterdag 19 en 21.15 u.: „Jour de Fête", a.l. Rembrandt, 10.30 u.: „In het paleis van de waterkoning", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Goldfinger", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Tarzans ver borgen schat", 14 j. Studio, 10.30 u.: „Sjors en Sjimmie op het -Pirateneiland", a.l..; 14.15. 19 en 21.15 u.: „Moord voor het voetlicht", 14 j. j De Witte Zwaan (Zand,voort), zaterdag 20 u.: „The bridge on the River Kwai", 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Zaterdagavond geopend van 20.30 tot 22.30 u„ met kaarslicht en klassieke muziek. Tot en met 4 september. Prentenkabinet: Expositie van Poolse grafiek. Tot 1 oktober. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de eeuw tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): „De landman en de muze". Expositie van prenten, tekenin gen, schilderijen en aquarellen. Geopend van 10 tot 17 u.; zondags van 13 tot 17 u. Tot 30 augustus. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): geopend van 10 tot 18 u. en van 20 tot 24 u. Expositie van te keningen van Evert Neuteboom. Tot 1 september. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen, aqua rellen, tekeningen en etsen van diverse kunstenaars. Dagelijks van 10 tot 20 u. Tot 7 augustus. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag ge sloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum van Looy (hoek Kamperlaan): Fototentoonstelling van „De Muggen" en de „Groupe des Huit". Dagelijks geopend van 10 tot 17 u. en 's zondags van 13 tot 17 u. Tot 15 augustus. Linnaeushof (Bennebroek)Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9 tot 18 u.; golfbaan tot 21 u. Pannekoekenhuisje (Bloemendaal): Ex positie over Thijsse's Hof. Dagelijks van 9 tot 17 u. Tot 1 september. Stadskweektuin (Kleverlaan): Bezichti ging van de tuin met o.m. tropische be planting, schooltuin en boomkwekerij. Dagelijks geopend van 10 tot 12 u„ 14 tot 17 u. en van 18.30 tot 20.30 u. Tot 8 augus tus. Gemeenschapshuis (Zandvoort): Werken van Joosten-Eerdmans, Beerthuis-Roos, Ruth Brouwer, Jorien de Kruiff, van Dorssen en Scmja Toebes. Dagelijks van 14 tot 16 u. en van 20 tot 22 u. Tot 15 augustus. Tegenover Gemeenschapshuis (Zand voort): Holiday on rail. Miniatuurspoor wegcomplex. Tot 18 augustus. DIVERSEN De Waagtaveerne (Spaarne/Damstraat): Cobi Schreijer m.m.v. Dick Poons en Jules de Corte. 's Morgens en 's middags de monstraties van oude ambachten. Zon- cL£l§£s gesloten. Vleeshal (Grote Markt) dagelijks 14.30 u.: Voorstellingen van poppentheater Mer lijn. Tot 28 augustus. Ruïne van Brederode (Santpoort): Elke avond een half uur na zonsondergang avondverlichting en klankbeeld tot 23 u. VRIJDAG 6 AUGUSTUS City, 20 u.: „Buffalo Bill". Stadsschouwburg, 20 u.: „Bye bye, Bir die!" Santpoortse Feestweek, 18.30 u.: handi capwedstrijd voor boerenpaarden op de Hoofdstraat. Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. ZATERDAG 7 AUGUSTUS City, 19 en 21.15 u.: „Buffalo Bill". Stadsschouwburg, 20 uur: „Bye, bye, Birdie!" Feestweek Santpoort, 10.30 u.: grote bal lonnenwedstrijd voor kinderen; 14 u.: auto pedrace voor kinderen van 7 tot 10 jaar. IJmuider strand, te 20 u. op het Winkel plateau: Optreden van de Westfriese Dans groep. Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en iomringend natuurschoon. Voorlichtingscentrum „Stichting Rijn- mond-Noordzeekanaal", Semafoorduin, IJ- muiden, geopend voor individuele bezoe kers woensdag van 15 tot 16 en zaterdag van 11.30 tot 12.30 u.; voor groepen aan vragen bij de stichting Havengebouw, Am sterdam, tel. 020-220665, of Gemeentelijke Voorlichting Velsen, Raadhuis, tel. 4036. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 10 tot 12 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u. wagen aan het manoeuvreren was, noch de bijrijder hadden het jongetje gezien. De 58-jarige dakdekker G. J. Valk uit Arnhem is in het gemeenteziekenhuis te Arnhem overleden aan de verwondingen, die hij bij een ongeval in Arnhem had opgelopen. Een meisje had een bal op straat laten rollen en de man was er met het voorwiel van zijn bromfiets te genaan gereden. Nabij het kampeercentrum „Kruininger- gors" in Oostvoome is de 34-jarige heer A. W. D. uit Arnhem in het Brielsemeer verdronken. De man, die niet kon zwem men, ging een bal achterna en raakte in de vaargeul. De elfjarige Bastiaan Visser uit Dor drecht is in de Wolwevershaven in zijn woonplaats de verdrinkingsdood gestor ven, de twee-en-een-halfjarige J. P. van den Bent uit Voorhout is in een in aanleg zijnde vijver verdronken. Het vijftienjarige poliopatiëntje Ria de Jong uit Zoeterwoude heeft haar vierja rige buurmeisje Lydia de Jong van de verdrinkingsdood gered. Zij zag de kleine Lydia met haar fietsje tegen de schoeiing van een burg aanrijden en in het water vallen. Ria aarzelde geen ogenblik. Ze deed haar schoenen uit, sprong in het wa ter en slaagde erin de kleuter op het dro ge te brengen. Van de Koninklijke Nederlandse Inva- lidenbond krijgt Ria de Jong zwemonder- richt in het overdekte bad in Leiden. Daar zwemt ze iedere woensdagavond met andere invaliden. Terwijl het jonge echtpaar Van Ster- kenburg (24 en 25 jaar) machteloos toe keek heeft een slopersploeg gisteren een fraaie woning aan de Prijsseweg in Cu- lemborg door het slopen van ramen en deuren voorlopig onbewoonbaar gemaakt. Een grote groep agenten had de omge ving afgezet en de burgervader was zich met de zaak komen bemoeien. De jonge Van Sterkenburg is bezig het boerenbedrijf van zijn vader over te nemen en had daartoe een bestaande oude schuur tot woning verbouwd, zonderd dat hij de vergunning daarvoor had. De burgemeester zal pogen een andere oplossing voor het echtpaar te vinden. De officier van justitie bij de arrondis sementsrechtbank in Groningen heeft ont slag van rechtsvervolging, opneming in een krankzinnigengesticht voor de tijd van een jaar en onvoorwaardelijke terbeschik kingstelling van de regering geëist tegen een 24-jarige constructieschilder uit Gro ningen, die wordt verdacht van moord op zijn vroegere werkgever, de vijftigjarige wijnhandelaar F. P. A. Mak. Uit jaren lang jegens hem gekoesterde wrok wegens een in het magazijn van de heer Mak opgelopen sfijve rechterduim zou de verdachte op de morgen van 5 januari van dit jaar de heer Mak met een aantal messteken op straat om het leven hebben gebracht. VRIJDAG 6 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Bye bye. Birdie!" Luxor Theater, 19.30 u.: „West Side Story". W.B. Theater, 20 u.: „De wraak van Ju dith". Clubhuis „DEM", 20 u.: jaarvergadering „DEM". Galerie Boumans, Breestraat 122: expo' sitie grafische kunst, geopend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 17.30 u. en van 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. ZATERDAG 7 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Bye bye, Birdie!"; 23.30 u.: „Gevaarlijke liefdes betrekkingen". Luxor Theater, 19.30 u.: „West Side Story". W.B. Theater, 20 u.: „De wraak van Ju dith". Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie grafische kunst, te bezichtigen tussen 9 en 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 10 tot 12.30 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10 tot 12.30 u. en van 14 tot 17 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 10 tot 12 u. en van 14 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 10 tot 12 u. en van 14 tot 17 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 10 tot 12 u. en van 14 tot 16 u.; r.-k, leeszaal geopend van 10 tot 12 u. en van 14 tot 16 u. Grote Markt (Haarlem), zaterdag 1418 u.: Draaiorgelconcert. (Zie verder in „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaagl. De regering heeft zich verenigd met het advies van de Sociaal-Economische Raad om met ingang van 1 juli de kinderbij slagen te verhogen met vijf cent per dag voor het tweede tot en met het zevende kind, en met vijfentwintig cent per dag voor het achtste en volgende kind. Dit blijkt uit een wetsontwerp tot wij ziging van de kinderbijslagwetten, dat de regering bij de Tweede Kamer heeft in gediend. De kosten hiervan worden geraamd op 34 miljoen gulden per jaar. Van dit be drag komt ongeveer 22,5 miljoen voor re kening van het algemeen kinderbijslag fonds en 11,5 miljoen ten laste van het kinderbijslagfonds voor loontrekkenden. Bij de premievaststelling voor 1966 zal met deze kostenverhoging rekening wor den gehouden. In de memorie van toelichting wordt op gemerkt dat hier sprake is van een in cidentele verhoging in het kader van het loonakkoord voor 1965. De regering acht het niet juist een direct kwantitatief ver band te leggen tussen de belastingverla ging per 1 juli en de thans voorgestelde verhoging der kinderbijslagen, en wil met deze verhoging geen precedent voor de toekomst aanvaarden. Advertentie CENTRALE Naar de mening van minister Smallen- broek van Binnenlandse Zaken kan de goedkeuring door de provinciale overheid op onderhandse aanbesteding van wer ken of leveranties aan gemeenten beter vervallen. Bij deze aanbestedingen spelen plaatselijke, aan het gemeentebestuur het best bekende omstandigheden een dusda nige grote rol, dat veel aan het plaat selijk beleid dient te worden overgelaten. Bovendien dienen de bedragen, die met onderhandse opdrachten gemoeid zijn, binnen het goedgekeurde krediet te blij ven. Op het bij de Tweede Kamer aanhangi ge wetsontwerp tot wijziging van een aantal bepalingen van de Gemeentewet is daarom thans door de minister een wij ziging ingediend, waarbij wordt voorge steld om het preventieve toezicht op on derhandse aanbestedingen af te schaffen. Bij een eventuele definitieve invoering van een landelijk centraal antennesys teem ziet de P.T.T. zich niet als het meest aangewezen orgaan om de aanleg en de exploitatie van de plaatselijke ver- deelnetten op zich te nemen. Het aan deel van de P.T.T. zou beperkt dienen te blijven tot het toevoeren van de om- roep- en televisie-programma's naar de verdeelnetten en tot het aangeven van richtlijnen voor de aanleg. In het jaar verslag 1964 van de P.T.T. wordt gewezen op de noodzaak de Telegraaf- en Tele- foonwet 1904 te wijzigen, teneinde het mo nopolie van de P.T.T. met betrekking tot de omroepdistributie, waaronder tevens het centraal antennesysteem wordt gere kend, te doen eindigen, waardoor het mo gelijk zou worden ook anderen op dit ter rein toe te laten. Een wetsontwerp daar toe is in voorbereiding. Bij de procureur-generaal van het Bos sche gerechtshof is een aanklacht binnen gekomen tegen twee agenten van de Gel- dropse gemeentepolitie, die volgens de klager althans de 44-jarige Geldropse houthandelaar Thijs Meulendijks en diens broer Jan zouden hebben afgeranseld. Volgens Thijs zouden beide agenten hem na een nachtelijk cafébezoek hebben gezegd dat hij tot 's morgens acht uur geen auto mocht rijden. Toen Thijs hen attendeerde op de overbodigheid van deze opmerking hij liep naar huis en had geen auto bij zich -zouden de agenten hem met een gummiknuppel bewusteloos hebben geslagen. Behalve de nodige wonden heeft Thijs volgens medische rapporten een hersen schudding opgelopen. Broer Jan, die ge waarschuwd werd dat Thijs op straat aan het vechten was, zou bij zijn pogingen om in het conflict te bemiddelen ook enkele rake klappen van de agenten hebben op gelopen. De houthandelaar, die de nacht na de worsteling in de cel heeft moeten door brengen, heeft in zijn aanklacht de pro cureur-generaal gevraagd maatregelen te nemen tegen beide agenten. De politie in Rotterdam heeft een 25- jarige vrouw en de 27-jarige man, met wie zij samenleefde, aangehouden onder ver denking hun elf maanden oude zoontje zo te hebben mihandeld dat het kind is ge- storv i. Aanvankelijk bleven beiden hard nekkig ontkennen maar tenslotte ver klaarde de vrouw dat de man op 28 juli het kind hardhandig in zijn bedje had ge smeten, nadat hij vergeefs geprobeerd had het kind, dat erbarmelijk huilde, tot bedaren te brengen. Na deze verklaring van de vrouw bekende ook de man. Kort na de geboorte was reeds gebleken dat de moeder niet in staat moest worden geacht voor de baby te zorgen. De Raad voor de Kinderbescherming had het kind ondergebracht in een kindertehuis. Sinds 19 juni was het jongetje echter bij wijze van proef bij de moeder thuis. „Indien het waar is, dat 30 percent van het machinepark van de wegenbouwmaat schappijen in ons land niet wordt gebruikt, kunnen er dan extra maatregelen worden genomen om deze zeer ongewenste situatie geheel of gedeeltelijk te beëindigen?" Het Tweede-Kamerlid de heer Tolman (CHU) heeft dit de minister van Verkeer en Wa terstaat gevraagd. Hij wil ook weten hoe groot de omvang is van de arbeid van Ne derlandse wegenbouwmaatschappijen in Duitsland en of het waar is, dat er Ne derlandse wegenbouwbedrijven zijn, die uit Duitsland naar ons land terugkeren. Advertentie 307. Na de galmende woorden van Brammetje Fok keken de beide rare mannetjes verwonderd omlaag. Op hetzelfde ogenblik grepen zij de pi laar stevig vast en pijlsnel gleden zij om laag, waar Brammetje hen met een nij dig gezicht opwachtte. „Luister eens", zei Bram, die het rij men nu maar opgaf. „Zijn jullie zo on beleefd geweest om die helm en die para plu aan de heilige krokodil te hangen?" De mannetjes staarden naar de grond. Mijn naam", zei de één, „is Sonnebol Mijn hart is van ontzetting vol Daar mijn vriend die daad beging En alles aan het beeldje hing." De man met de bolhoed werd rood van woede en nauwelijks was Sonnebol uitge sproken of hij zei: „Mijn naam is professor Barrekou Mijn vriend neemt het niet al te nauw; Want paraplu, zowel als helm, Kwam daar door Sonnebol, die schelm' Beiden gristen hun eigendom uit han den van Brammetje Sonnebol de helm en Barrekou de paraplu en voordat iemand tussenbeide kon komen, waren de beide professoren aan het bakkeleien, dat de spaanders er vanaf vlogen. JULLIE MOÉTEN EVEN HELPENÓMMeTbêN JE 8AN6, HAT ZE HEM OUDE SOFA NAAR 801TEN TE DRA6EN. KAPOT MAAKT MEVROUW NIJU KOMT OP 66 Zoek NEEN, MAAR 26 20U DE MUI2EnT VERPLETTEREN i rJ O JA, WAT 66 K' VpoO Industrieel filmfestival. Nederland zal met zeven films vertegenwoordigd zijn in het zesde Internationale Industriële Filmfestival, dat van 11 tot 16 oktober in Rouaan zal worden gehouden. De in zending, die namens de Raad van Ne derlandse Werkgeversverbonden is sa mengesteld door een commissie van deskundigen, bestaat uit: „Con Mucho Gusto", „Energietransport", „Holland Today", „Interludium Electronicum', „Menser maken Draden", „P. S." en „Symfonie in M". Er worden prijzen toe gekend door een internationale jury, per categorie en voor de beste totale inzending. Bewaker prinses Juliana overleden. In Velp is op 68-jarige leeftijd overleden de heer J. C. Welbergen, drager van twee koninklijke onderscheidingen. De heer Welbergen was in de tweede we reldoorlog als rechercheur belast met de bewaking van koningin Juliana, die toen als prinses met haar kinderen naar Canada was uitgeweken. Sluisdeuren geramd. Een rijnaak uit Rot terdam van 700 ton heeft op de Maas in België de deuren geramd van de sluis van Rivière. De schade wordt geraamd op twee miljoen Belgische frank. Het scheepvaartverkeer tussen Namen en Gi- vet zal een week zijn gestremd. De aak, die door een motordefect geen snelheid kon verminderen, rukte twee sluisdeuren af. De bovenkolk van de sluis liep daar door leeg. Hoogleraren. Tot gewoon hoogleraar in d# afdeling der elektrotechniek aan de technische hogeschool te Enschede zijn benoemd ir. E. W. Groneveld en dr. ir. A. J. W. Duijvestijn. Beroving in Rotterdam. In het Rotterdamse havengebied is de 27-jarige Duitse zee man F. Heute, opvarende van de coaster „Bluementhal", door drie mannen met een fles bewusteloos geslagen en be roofd. De zeeman moest met spoed voor een operatie naar het havenziekenhuis worden overgebracht met verwondingen aan de schedel, een wond aan de kin en een ontwrichte kaak. Nieuw station. Het nieuwe stationsge bouw in Zwijndrecht zal op 26 novem ber officieel worden geopend. Het ge bouw is ontworpen door de architecten ir. C. Douma en M. Markenhof. Gewonden bij beproeven aardgasleiding. Twee arbeiders, die donderdagavond bezig waren met het beproeven van een nieuwe aardgasleiding in Groningen, zijn ernstig gewond geraakt, toen een afsluitplaat lossprong. De mannen wer den door de onder vijftien atmosfeer druk staande lucht dertig a veertig me ter weggeslingerd. Beiden zijn met zwa re verwondingen in het academisch ziekenhuis te Groningen opgenomen. Het K.N.M.I. deelt mee: Het warme zomerweer in ons land met middagtemperaturen tussen 25 en 29 gra den heeft zich maar één dag kunnen handhaven. In de afgelopen nacht werd de warme lucht verdreven tijdens het voor bijtrekken van een koufront, dat veel be wolking en plaatselijk enkele millimeters regen veroorzaakte. Het front werd ge volgd door een zwakke rug vafi hoge luchtdruk, die vandaag aanleiding gaf tot opklaringen. Boven Frankrijk en Spanje bevinden zich op het ogenblik tal van on- weersachtige storingen. Deze kunnen met de krachtige zuidwestelijke bovenwinden ook tot Nederland doordringen. Het weer krijgt daardoor opnieuw een onvast ka rakter, waarbij tijdelijk regen of onweer kan voorkomen. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. c Neerslag: laatste 24 uur. .go u -S C/3 H C O) G L-I dl U r C 4-> C Den Helder Ypenburg Vlissingen Eel de De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürieh Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon regenbui regenbui zwaar bew. regen regen half bew. zwaar bew. zwaar bew. mist geheel bew onbewolkt regenbui half bew. half bew. regenbui zwaar bew. licht bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt zwaar bew- onbewolkt licht bew. onbewolkt zwaar bew licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt zwaar bew. wzw zw zw zw wzw zw w wzw z z z z w zw wzw w zzw ono nno w.st. nno z zw zzo zzo w.st. w.st. zo w.st. w.st. w.st. n w.st. w.st. nnw 25 27 24 26 27 28 29 29 19 20 17 18 19 23 26 28 28 30 31 31 27 25 29 28 29 28 28 26 29 28 29 28 39 30 34 0.1 0.3 0.4 2 1 0 0 0 0 3 4 1 0 0.1 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 Vrijdag 6 augustus Zon op 5.09 uur, onder 20.22 uur. Maan op 16.27 uur, onder uur. Zaterdag 7 augustus Zon op 5.11 uur, onder 20.20 uur. Maan op 17.34 uur, onder 0.24 uur. Maanstanden 12 augustus 9.22 uur volle maan. 20 augustus 4.50 uur laatste kwartier. 26 augustus 19.50 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Vrydag 6 augustus Hoog water 10.53 uur en 23.27 uur. Laag water 6.10 uur en 18.42 uur. Zaterdag 7 augustus Hoog water 12.11 uur en uur. Laag water 7.24 uur en 20.01 uur. Het hoog en laag water te Zanavoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2