WAAROM VERSTOOK? IK ZOVEEL J. v. K00TEN VERSPUY Medische verzorging tijdens het weekeinde RENAULT- WIJ GAAN MET VAKANTIE!! I m mu §j li Gevonden voorwerpen in gemeente Velsen Havenberichten Deze week geen Kennemer Kruimels „Utrecht" loste „Gelderland" af Mammoetbotten via IJmuiden naar Leiden Beverwijker kreeg chemicaliën in ogen Verkopingen te Beverwijk FILM EN FILMWERELD GASFORNUIZEN Wasmachines - Centrifuges LOENDERSLOOT Woninginrichting BORST LANGS SLUIZEN EN HAVENS Olie- en Kolenconvectors LOENDERSLOOT STOFZUIGERS SILO KOELKASTEN A.s. Bruidspaar! BEATRIX Bloesnsierkunst VRIJDAG 6 AUGUSTUS 1965 4 LOENDERSLOOT GESLOTEN WEGENS VAKANTIE VAN MAANDAG 9 tot en met ZATERDAG 21 AUGUSTUS WONINGINRICHTING Voor de LOENDERSLOOT Fiets gestolen Velserbeek N.V. Drukkerij P. W. Nijssen Burgerlijke stand Velsen LOENDERSLOOT (City) „BUFFALO BILL", de onster felijke held van het Wilde Westen moet indertijd president Grant een handje ge holpen hebben toen zich moeilijkheden voordeden in het gebied van Indian Creek, waar de jonge hoofdman Gele Hand de vrede had verstoord met de be doeling het grote opperhoofd Wijze Vos van z'n troon te stoten. Van vrijdag tot en met zondag kan men er getuige van zijn, dat het bepaald geen peuleschil is geweest om de listige, vechtlustige Gele Hand uit te schakelen, vooral omdat de ze fanatiekeling over moderne vuurwa pens beschikte. Alsof het allemaal nog niet moeilijk genoeg is, wordt de zaak nog gecompliceerder gemaakt door de ontvoering van de beeldschone dochter van opperhoofd Wijze Vos en de zeker niet onaantrekkelijke dochter van een ko lonel. alsmede haar verloofde in de rang van kapitein. In een tweegevecht met Buffalo Bill delft de rebellerende India- nenhoofdman het onderspit. Maar zijn blanke overwinnaar spaart hem z'n leven. De verstoorde vrede is hersteld. Indianen en blanken gaan opnieuw als vrienden met elkaar om. DINSDAG en woensdag gaat in dit theater „Een afspraakje in september" dat door omstandigheden eenzijdig ver vroegd wordt en natuurlijk alles in de war schopt De vrouwelijke partner ziet haar huwelijkskans met een serieuzer vriend in het water vallen, de huisbe waarder van een luxueuze villa moet in een enkele dag zien hoe hij de zeer te vreden gasten van „zijn hotel" kwijt raakt. Wel, de gasten laten zich niet weg jagen en er komen zelfs nieuwe bij. Als de rechtmatige eigenaar met deze onge hoorde situatie wordt geconfronteerd, be gint een vuurwerk waar voorlopig geen eind aan lijkt te komen. Er wordt ge lukkig niet met scherp geschoten en de vrede wordt bezegeld met een huwelijk, om na de wittebroodsweken opnieuw ver stoord te worden, als het jonge bruids paar hun huis bezet aantreft. De aard der bezetting laat echter niet toe er lang over te griepen. De jonggehuwden zoeken zich een ander nest. MET „De hartstocht van een zeventien jarige" kunnen filmmakers alle kanten uit en deze keer is de keus gevallen op een wel heel vreemde geschiedenis. Het is een verhaal over een zeer ervaren vrouw van zeventien lentes en een even oude jongen wiens avonturen zich tot dusver hebben beperkt tot een onschuldig uitgangetje met z'n buurmeisje. Er ont staat een verhouding tussen de vrouw en de jongen, die denkt werkelijk van haar te houden. Als hij haar beroep ontdekt, komt de ontnuchtering. (Stadsschouwburg). FRISSER lucht ademt er uit „Bye bye Birdie" een mu zikaal juweeltje voor tieners, die zich er wel mee zullen kunnen verenigen dat een heksenketel losbreekt wanneer een zingend en gitaarspelend idool van hun broeders en zusters in welk ander land ook uit de circulatie wordt gehaald om soldaat te spelen. Het is in dit geval te vens een ramp voor zijn ontdekker, die tevens zijn liedjes componeert, welke rol wordt gespeeld door Dick van Dyke. Maar alles komt op z'n pootjes terecht, zij het na vele complicaties, welke ech ter royaal worden begeleid door pittige muziek, zang en dans. ZONDAGMIDDAG wordt „Rusty's verjaardag" gevierd. Rusty is een hond, die door een zwerver gestolen en verkocht wordt. Zijn ^onge baas, Danny gaat het dier zoeken en stort zich hierdoor van de ene in de andere moeilijkheid. Die zijn er echter om te worden opgelost en uitein delijk komt alles goed, juist op Rusty's verjaardag. Advertentie Lange Nieuwstraat - Tel. 4654 Bij de Velsense politie zijn de volgen- do voorwerpen als gevonden aangegeven: huissleutel, tas met twee jute zakken, schoenendoos met één paar schoentjes en twee paar sokjes, jongensbroek, porte monnee met inhoud, kindervest, hoofd doek, album met foto's, herenvest, auto ped. kettinkje met hangertje, mondhar- monika, ring, twee autosleutels, porte monnee met inhoud, Lipssleutel, ceintuur, zes sleutels aan ring, welpenmuts, kin derportemonnee met geld en boodschap- penbriefje, portefeuille met foto's, bad handdoek, damesportemonnee met in houd, roksierspeld, handdoek met zwem broekje, damesring met steen, kinder schoenen, dameshorloge, trommelstok, paar dameshandschoenen, sjaal, jongens jack, bal, 2 sleutels, colbertjasje, schakel armband, een paar kinderslippers en een paar plastic sandalen, zakmes, kinder schoentje, bankbiljet, valkparkiet, plastic zak met luier en babybroekje, twee kam- peerkaarten A.N.W.B., kanarie, hond, ring met vijf sleutels en nagelknipper, bos sleutels waaronder autosleutel „Sim- ca'\ kinderportemonnee met inhoud, ro zenkrans en gedenkpenning in étui. dames hoofddoek, melkkrat, een paar meisjes- schoenen, bril, bromfietsbril, ring met vijf sleutels en zakmes, rubber redding- vlot, badtas met boeken, damesring met steen. Inlichtingen over deze voorwerpen wor den dagelijks verstrekt bij het hoofdbu reau van politie te Velsen, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen worden afgegeven. Advertentie Sparen in je jeugd geeft ie later vreugd! Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen (Kennemer Theater). OOK in dit thea ter wordt de film „Bye bye Birdie" ver toond en wel op vrijdag, zaterdag en zon dagmiddag (halfvijf). Van zondag tot en met woensdag een film. die onder de ti tel van „Erotiek" wordt aangekondigd: beloofd wordt voorts, dat men de „meest opwindende actrice in de meest gewaag de scènes op het witte doek" te zien krijgt. Roger Vadim, die altijd een uitge sproken voorkeur voor het sterk erotisch getinte onderwerp aan de dag heeft ge legd, heeft zich laten inspireren door de achttiende-eeuwse roman-in-briefvor n van Pierre Ambroise Francois Choderlos de Laclos en zo ontstond de film „Les liaisons dangereuses", die in de zaterdag nachtvoorstelling draait. De verfilming is eigenlijk niet veel meer dan een ten to nele voeren van de handelende figuren, die zich vooral onderscheiden door het zeggen van gewaagde dingen en door zich letterlijk en figuurlijk meer bloot te ge ven dan een verouderde bioscoop-code tot voor kort toeliet. De film gaat ook zondagavond in beide voorstellingen, na de zondagmiridagvoorstelling van half drie, waarin Victor Mature als „Kasim, de bamdiet van Zhobe". De laatste is een avonturenfilm, waarin spannende ge vechten, indrukwekkende veldslagen en boeiende romantiek. (Luxor). WEST SIDE STORY draait ook deze week nog Zondagmiddag kan men naar „Kerim, de zwarte sheik" kij ken Het verhaal wil, dat ongeveer hon derd jaar geleden een provincie van Egypte onder de tyrannie van een zeke re Emir Omar leefde, die het niet had be grepen op sommige nomaden-stammen. Hij komt dan tegenover Sheik Hassan en diens zoon Kerim te staan en dit gegeven leidt tot spannende avonturen in de bran dende woestijn en romantiek in koele oases. (W.B. Theater) VOOR vrijdag, zaterdag en zondag zijn drie rolprenten uitgekozen namelijk „De wraak van Judith", „Pas poort voor een dode" en „Piraten van de IJszee". De eerste laat zien, hoe Holo- fernes, de wrede Assyrische veldheer die Judea binnendringt, aan zijn einde komt. De tweede is een gangsterfilm en num mer drie gaat over blanke stropers in Alaska, in een gebied waar Indinanen in hun levenshoud moeten voorzien met de visvangst. Advertentie Lange Nieuwstraat - Tel. 4654 Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Ska- gern van Antwerpen; Maguelone, Creta; Kemp haan, Gdynia, IJmuiden; Athen, Antwerpen; Saarland, Antwerpen; Jongkind, Duinkerken; Baldrian, Londen, IJmuiden; Port Talbot, Lon den; Berkelstroom, Londen; Strom Forest, Le Havre; Jacob Teekman, Londen, IJmuiden; Partner, Huil; Hinde, Londen; Spaamestroom, Hull; Victory, Londen; Skanderborg, Dover; Dinkelstroom, Londen; Vechtstroom, Goole; Carnissesingel, Rotterdam; Bode, Takoradi; Huta, Ladeby, Melilla; Anja 1, Noordzee, IJ muiden; Hedwig Luenstedt, Rotterdam; Zee- burgh, Rotterdam, IJmuiden. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Triton, naar Londen, IJmuiden; Alexander Maersk, Hamburg; Romandie, Monrovia, IJmuiden; Texaco Europe, Vlissingen; Gaasterland, Ham burg; Putney, Birkenhead, IJmuiden; Texaco Caribbean, Penbroke; Gronitas, Norwich; Axel, Limerick; Anaris, Lulea, IJmuiden; Ramona, Simonsvik, IJmuiden; British Sportsman, Ham burg; Joost, Delfzijl; Oranjestad, Antwerpen; Anja 1, Dordrecht; Amberley, Huil; Seefalke, Stockholm; Kemphaan, Gdynia, IJmuiden; Paxoi, Bremen; Ubbergen, Klaipeda; Tilla Doris, Rotterdam; Alcetas. Rotterdam; Silva, Zeebrugge, Velsen; Prinsenborg, Delfzijl, Zaan dam; Borelli, Helsingborg, IJmuiden; Baldrian, Tonnsberg, IJmuiden; Gisela, Odense, IJmui den; Congokust, Hamburg; Ciudad De Pasto, Le Havre; Ilias, Rotterdam. Vrydag kwamen in IJmuiden aan: Hada 2, van Par; Bruse, Halden. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Dorset- brook, naar Kirckaldy; Ranskaer, Stettin; Vivat, Ballina, Zaandam; Skagern, Vaenersee: Jacob Teekman, Portsmouth, IJmuiden; Arngrim, Bilbao. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie PLANETENWEG 38-42 TELEFOON 5991 Onze lezers zullen deze week de ..Kennemer Kruimels" moeten missen. Onvoorziene omstandigheden hebben er tot onze spijt toe geleid, dat deze rubriek ditmaal verstek zal laten gaan. Advertentie Een belangrijke vraag, vooral als het koud gaat worden: Waar om verstook ik zoveel Heb ik wel de goede kolen en de goe de haard Heb ik wel de juiste oliehaard voor mijn kamer Stel ik de brander wel goed af Geef ik te veel lucht Allemaal vragen en nog zoveel meer, die BELANGRIJK zijn. Als ik het juiste antwoord niet weet, kan het me geld kosten. want dat kan een hele winter duren. Daarom ga ik vandaag nog naar de VAKMAN Pres. Krugerstr. 65-90 - Tel 5433 IJMUIDEN De door Bureau Wijsmuller N.V. te IJmuiden aangekochte Franse zeesleper „Jean Bart", die nu „Utrecht" heet, heeft de „Gelderland" afgelost op station Landsend. De „Gelderland" heeft na een reis van vier en halve maand weer ligplaats ge kozen in IJmuiden. Deze zeesleepboot bracht eerst een baggermolen van Brest naar Brazilië, sleepte toen een kraan en twee bokken van Maracaibo naar Cu rasao en verzorgde daarna het transport van twee tankers van Orange naar Bil bao. De „Gelderland" was de laatste weken gestationeerd op Landsend. De „Utrecht" wordt medio volgende week te IJmuiden verwacht. Analfabetisme. Er zijn op het ogenblik naar schatting 750 miljoen volwassenen in de wereld die niet kunnen lezen of schrijven. Het overgrote deel ervan be vindt zich in de ontwikkelingslanden. Advertentie van MAANDAG 9 AUG. t/m ZATERDAG 14 AUG. Maandag 16 aug. kunt u voor BETERE MEUBELEN weer terecht bij PLEIN 1945 no. 2 IJMUIDEN TELEF. 8089 In de laatste dagen heeft een vrij om vangrijk „mammoetbottentransport" plaats van IJmuiden naar Leiden. Het rijks instituut vöor visserij-onderzoek te IJmui den verleent namelijk zijn medewerking aan het geologisch en mineralogisch mu seum in Leiden, voor de talrijke fossiele vondsten die thans door visserschepen op de Noordzee naar IJmuiden worden ver voerd. Genoemd museum in Leiden be taalt premies aan de vinders, al naar de waarde van de opgeviste overblijfselen van dieren die al lang niet meer op deze wereld leven. De belangrijkste vindplaats is momen teel bij de bruine bank, ongeveer vijftig mijl dwars van IJmuiden. Daar schijnt, door een stroomveranderir.g een bodem laag in vrij snel tempo af te schuren, waardoor een nieuwe laag bloot komt te liggen, waarin een rijke schat van over blijfselen van niet meer voorkomende dieren verborgen ligt. De laatste tijd zijn botten en kiezen ge vonden van mammoets, reuzeherten en neushoorns. Tijdens zijn werkzaamheden bij een gietmachine van Hoogovens in IJmuiden kreeg een 40-jarige waarnemer bij de kwaliteitsafdeling, afkomstig uit Bever wijk, poedervormige chemicaliën in bei de ogen. Door een lek in een slang ont snapte plotseling een wolk poeder die hij in het gezicht kreeg. Hij is in het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk opgeno men. De calvinistische studentenbeweging congresseert van 23-25 augustus op „Woudschoten" te Zeist onder leiding van ds. S. J. Popma (Amsterdam). Thema is „reformatie en de 20e eeuw". i mtrnsm» Tgf* - "-feL" - *- v 1. - - r mgmiÊg -jpggz, - mg A*, Isl Onze koopvaardijvloot werd in het jaar 1928 verrijkt met een tweetal passagiers schepen, die onder de naam „Nieuw Hol land" en „Nieuw Zeeland" toebehoorden aan de Koninklijke Paketvaart Maat schappij. Het eerste schip werd gebouwd door de Nederlandsche Scheepsbouw Mij, het andere door de Itotterdamsehe Droog dok Mij. De „Nieuw Holland", die we hier op de foto zien, had een inhoud van 11404 bruto reg. ton, lengte van 164,72 m, breedte van 19,12 m, holte van 9,85 m en een diepgang van 7,99 m. Hel schip bood plaats aan 155 passagiers. Twee stoomturbines, elk 3750 pk, waren geleverd door Gebr. Stork Zo. De twee passagiersschepen gingen in 1928 over naar een maatschappij die op nieuwjaarsmorgen van het jaar 1891 de eerste stoomschepen, namelijk de „Camp- huys" en de „Carpentier" uit de haven van Batavia liet vertrekken om de passa giers- en vrachtdienst tussen de eilanden in Nederlands Oost-Indië te openen. Voor dien, in een periode van 25 jaar, waren de verbindingen tussen de belangrijkste eilanden onderhouden door de Neder- Advertentie Lange Nieuwstraat - Tel. 4654 Omdat een 42-jarige huisvrouw uit Be verwijk niet tegen de smeekbeden van haar dochter bestand was, moest zij woensdag terecht staan voor de Haarlem se politierechter. Zij had geld dat haar vijftienjarige dochter had gestolen niet te ruggebracht, zij liet zich vermurwen door haar kind. Voor het geld werden kle ren voor het meisje gekocht en het werd ook gebruikt om schoolgeld en vakantie geld te betalen. In totaal zou het meisje volgens de bestolen levensmiddelenzaak vijftienhonderd gu'den hebben weggeno men. De moeder is veroordeeld tot tien weken gevangenisstraf, waarvan de helft voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Omdat zij al bijna vijf weken in voorar rest heeft doorgebracht zal zij vrijdag weer naar huis kunnen gaan. Het meisje werkte bij de levensmidde lenzaak en schijnt begonnen te zijn in ok tober vorig jaar met het wegnemen van kleine bedragen. De grootte van de be dragen liep steeds op, totdat zij met hon derd gulden tegelijk stal. Haar moeder ont dekte de diefstallen toen haar dochter vijf endertig gulden bij zich had. Met verhaal tjes en smeekbeden wist het meisje de moeder ervan te weerhouden naar de win kel te gaan. De vrouw wilde er haar man, die ziek was, ook niet mee lastig vallen en zo bleef zij er van op de hoogte zonder er iets tegen te doen. Tenslotte werd het geld ook gebruikt. De officier van justitie vond het ernstig dat een moeder de dief stallen van haar kind begunstigde. Hij eiste vijf maanden gevangenisstraf, waar van twee voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en aftrek van voorarrest. De verdediger, mr. Helsloot, wees op een tragische gebeurtenis in het leven van de vrouw die haar in het begin van het vo rig jaar was overkomen. Zij had dit nog niet verwerkt en verkeerde psychisch in een zwakke toestand. Van boos opzet was volgens de raadsman geen sprake, alleen van zwakte. De politierechter zag het op zettelijk bewaren van het geld uit winst- Advertentie Lange Nieuwstraat - Tel. 4654 IJMUIDEN: Artsen (met ingang van zaterdagmiddag 13 uur): H. Paleari, Pegassusstraat 25, tel. 8085; J. Noorda, M. K. Hofstede straat 48 ,tel. 5652. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk, alleen voor spoed gevallen, zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur: W. M. L. Bleeker, Celsius- straat 58, IJmuiden, tel. 6404. Verloskundigen: Mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mevrouw E. W. Kuijk-Engelhardt, Moerbergplant- soen 143, tel. 7849; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8969; mejuf frouw G. van Zandvoort, Poolster straat 18, tel. 2070. Apotheek: Apotheek Ledeboer. Kenne- merlaan 80. Wijkverpleging: Voor IJmuiden en IJ- muiden-Oost, zuster H. Bijnen, Stol- straat 3, IJmuiden, tel. 02550-2188; voor Velsen-Noord en Velsen-Zuid, zuster C. Marls, Stolstraat 4, IJmuiden, tel. 02550- 4183; voor Driehuis, Santpoort-Noord en Santpoort-Zuid, zuster G. Kolkman, Delftlaan 739, Haarlem-Noord, tel. 02500- 62044. SANTPOORT: Arts: A. J. Th. van Wely, Hoofdstraat 236, Santpoort-Dorp, tel. 02560-8510. Apotheek: Noorder Apotheek, Jan Gij- zenkade 181, Haarlem-Noord, tel. 02500- 52956. BEVERWIJK: Artsen: Voor de artsen Fierstra jr., Fier- stra sr., Plantinga, Reddingius. Rolink, De Ruiter, Versélewel de Wit Hamer. Visser en Vreeling, van zaterdag 12 u. tot zondagmorgen 9 u.: M. Plantinga, Noorderwijkweg 1, tel. 02510-23340; zon dag van 9 tot 24 u.: L. J. Vreeling, Von dellaan 29, tel. 02510-23364. Voor de art sen Ten Harmsen van der Beek, Hom mes, Peeters, Swaab, Vos en Zeijlmans: L. J. Vreeling, Vondellaan 29. Beverwijk, tel. 02510-23553. Tandarts: Voor Beverwijk, Velsen en IJmuiden (uitsluitend voor spoedgeval len) zaterdag en zondag tussen 17-17.30 u.: W. M. L. Bleeker, Celsiusstraat 58, IJmuiden, tel. 02550-6404. Apotheek: Voor Beverwijk en Velsen- Noord, vanaf zaterdag 12.30 u. tot zater dag 14 augustus, ook nachtdienst: Apo theek J. W. Huisman. Wijkerstraat- weg 164, Velsen-Noord, tel. 02510-23883. Voor Heemskerk: Apotheek De Heems- kerkse, Kerkweg 11, Heemskerk, tel. 02510-32490. bejag niet bewezen, maar wel het gebrui ken van van diefstal afkomstig geld. De „Nieuw Holland" van de Konink lijke Paketvaart Maatschappij. Onmiddellijk op de zitting gevangenge nomen werden twee jongens uit Wupper- tal die in Zandvoort twee fietsen hadden gestolen. De achttien en negentienjarige jongerts hebben al vier dagen in voorar rest gezeten. Conform de eis veroordeel de de politierechter hen tot drie dagen gevangenisstraf, met de bepaling dat zij onmiddellijk gevangen genomen zouden worden. Advertentie HOOFDAGENT AUTOMOBIELBEDR Groeneweg 69 - IJmuiden - Tel. 7271 Beverwijk - Tel. 26259 SHOW van INRUILAUTOMOBIELEN zaterdags van 9—18 uur Garantie - inruil en financ. mogelijk. lands Indische Stoomvaart Maatschappij in naam een Nederlandse, in wezen een Engelse maatschappij, die haar concessie verkregen had bij aanbesteding in 1862. De Nederlandse groep, onder leiding van Paul van Vlissingen jr. en Dudok van Heel, hadden bij de inschrijving in 1862 slechts één cent per bevaren mijl meer bedongen dan de Engelsman H. O. Robin son. Men bleef evenwel streven om de scheepvaart in het toenmalige Nederlands Oost-Indië weer in Nederlandse handen te krijgen en dat geschiedde in 1888, toen de K.P.M. werd opgericht, waarvan de eigenlijke organisatie werd opgedragen aan de heren L. P. D. Op ten Noort en J. Boissevain. Op 1 januari 1891 vertrokken de eerste schepen. Later werden de sche pen van de Nederlansch Indische Stoom vaart Mij. overgenomen. Aanvankelijk werden 19 diensten onderhouden met 29 schepen. In 1900 waren er 34 schepen ,in 1915 bezat de K.P.M. 95 schepen, in 1930 bedroeg het aantal 145 en bij het 50-ja- rig bestaan van de maatschappij op 1 ja nuari 1941 waren er 146 schepen, waarvan 57 motorschepen en van die 146 schepen waren er 81 passagiersschepen. Van de „Nieuw Holland" en de „Nieuw Zeeland" is eerstgenoemd passagiers schip het langst in de vaart gebleven. De „Nieuw Zeeland" is in de oorlog verloren gegaan. Het was op 10 novem ber 1942, dat dit schip op schriftelijke orders van Algiers naar Gibraltar ver trok. De volgende dag werd het schip ter hoogte van de machinekamer door een torpedo getroffen. De machine stopte on middellijk en met de noodzendinstallatie werd om hulp geseind. Tengevolge van de explosie waren drie reddingboten on bruikbaar geworden, de overige werden te water gelaten. In de namiddag kwa men enige Engelse torpedoboten te hulp, die de schipbreukelingen, 226 koppen, aan boord namen en in Gibraltar aan wal brachten. Vijftien opvarenden van de „Nieuw Zeeland" werden als vermist op gegeven. De „Nieuw Holland" bracht het er ge lukkiger af. In 1947, bij de reorganisatie, ging het schip over aan de Koninklijke Java-China Paketvaart Lijnen N.V. De gele schoorsteen kreeg de kleuren van de K.J.C.P.L. Het schip is tot 1959 in de vaart gebleven. In dat jaar werd de „Nieuw Holland" voor de sloop verkocht naar Hongkong. Advertentie GEBOORTE- VERLOVINGS- HUWELUKSKAARTEN Donderdagmiddag is door notaris B.M.A. Batenburg te Beverwijk in het openbaar ten verkoop aangeboden, le: Vrijstaand woonhuis met stenen schuur en tuin aan de Vondellaan te Beverwijk. Dit perceel werd ingezet op ƒ35.000, opgeboden door H. B W'sker tot ƒ36.400 en gemijnd door dezelfde op 13.000. Totaalbedrag dus 49.400. Perceel Koningstraat 12, woning, werk plaats met opslagruimte, werd ingezet op 25-000. Opgeboden en later gemijnd door de heer H. P. Beentjes op ƒ38.900. Perceel 3, Burgerhartstraat 1, woonhuis met bijge bouw en erf, werd ingezet op 5.000, opge boden tot 16.000 en later door de verkoper opgehouden op 16.100. Niet verkocht. Per ceel vier was „De Driesprong", (villa met zomerhuis en grond) aan de Julianaweg te Wijk aan Zee. Volgens een verkoop- of ves- tigingsacte van 1920, zou in dit perceel géén pension, koffiehuis of enig ander be drijf gevestigd mogen worden. Dit pand werd ingezet op ƒ35.000 en voor ƒ38.100 werd de heer M.J.V. Kloeck, eigenaar. Advertentie VOORHEEN FIRMANT DRUKKERIJ „NIJKO" OOSTERDUINWEG 31, IJMUIDEN - TEL. 20 29 De drukker die er tevens woont, ook 's avonds geopend BEVALLEN: M. van der SluisLang broek, d., Driehuizerkerkweg 11, Driehuis; A. H. LieveHaeck, z., De Genestetweg 16. Bloem endaal; N. G. L. Kosters—van Rijswijk, d., J. M. van Nassaulaan 7, Sant poort; M. W. Ras—Bosch, z., Vechtstraat 7, IJmuiden; A. WeijmanMeijer, z., Rijksstraatweg 228, Haarlem; E. van Dijl —Dubbeldam, z., Schulpweg 178, Velsen- N.; E. de VriesWittkopp, d., Planeten- weg 336, IJmuiden; E. M. Th. de Wilde Korsman, z., Ladderbeekstraat 64, Vel- sen-N. ONDERTROUWD: C. H. de Blaauw, De Weerdstraat 9. IJmuiden-O. en A. A. de Waard, Piet Heinstraat 72, IJmuiden-O.; L. N. Schaap, Heerenduinweg 175, IJmui- den-O. en H. Zwier, Zwaanstraat 13, IJ muiden; J. Esselman, Duinvlietstraat 24, Velsen-N. en M. E. Schulte, Kamperlaan 4, Haarlem; M. Riu, Noorderlaan 34, Vel sen-N. en J. P. Dekker, Noorderlaan 34, Velsen-N., t.a. Velsen-N., Van Diepenstr. 40; P. L. E. Menais, Waterloolaan 36, Drie huis en T. P. M. Allan, Waterloolaan 36, Driehuis; P. C. Lammers, Poolsterstraat 6, IJmuiden en E. Kemp. Willemsbeekweg 30, IJmuiden-O., t.a. IJmuiden-O., Wil lemsbeekweg 30. GETROUWD: P. N. HoogeboomA. M. Rutte, Beverwijk, Burgerhartstraat 4; N. K. C. KosterA. C. M. de Greeuw, Sant poort, Bruno Klauwersstraat 5; P. C. KooijmanS. Wijnands, Haarlem, Duin oordstraat 43; J. ZwanenburgH. G. H. W. M. Gieske, IJmuiden, Moerbergplant- soen 157; J. G. HoornsC. Gravemaker, IJmuiden, Warmenhovenstraat 57; K. LieuwenS. P. van Willigen, Heemskerk, Bachstraat 62; J. N. de WeersD. M. A. van der Wel, IJmuiden, Keizer Wilhelm straat 11. OVERLEDEN; J. G. ten Broeke, 86 j,, weduwnaar van F. van Houwelingen, Ra telsstraat 6, IJmuiden; N. Beets, 91 j., Kle verparkweg 153, Haarlem. Advertentie Lange Nieuwstraat - Tel. 4654 Wij tonen u een grote kollektie kleurendia's van bruidsboeketten KEWNEMERLAAN 56 - 68 - TEL. 6061

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4