Aanrijding met fatale afloop op gevaarlijk punt in Joure AGENDA DANSSCHOOL T. GRIEK Politie-optreden tegen provo's in hoofdstad BRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig Fa. B. ENGELENBERG Vrouw door twee Schiedammers aangerand Tal van doden in verkeer Broertje en zusje op dievenpad Circuit in Arnhem overstroomd met runderbloed Visie van Kamerlid op herziening partijstelsel Vermist echtpaar is terecht T Vier kinderen uit brandend huis gehaald Jongens pleegden een overval Bewolkt maar droog MAANDAG 9 AUGUSTUS 1965 2 OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN REDUCEER-VENTIELEN Haarlem Velsen-IJmuiden Beverwijk Meisje viel in kelder Anarchisten willen hoofdcommissaris spreken 9 •ASbA r-42t' WEERRAPPORTEN fcS Sb o.a De Rotterdamse recherche heeft twee Schiedammers gearresteerd, die ervan worden verdacht zondagmorgen vroeg een 34-jarige typiste uit de Maasstad in een eenzame polder nabij Hoek van Holland ernstig te hebben mishandeld, vermoede lijk te hebben verkracht en ontkleed te hebben achtergelaten. De twee, die ge deeltelijk hebben bekend, zijn ingesloten. De twee mannen, een 25-jarige veehan delaar en een 23-jarige koopman, ontmoet ten de typiste en haar vriendin in een dancing in Schiedam. De vrouwen wilden die nacht niet met hen verder feesten en reden tegen sluitingstijd met een auto naar Rotterdam om daar een nachtclub te bezoeken. De twee mannen volgden echter en trokken de typiste juist voor de dancing uit haar auto in hun eigen wagen. In een eenzame polder werd de typiste uit de wagen gehaald en mishandeld, waarna haar belagers haar ontkleedden en zich zeer waarschijnlijk aan haar ver grepen. De typiste werd ontkleed in de polder achter gelaten. Later wist zij een boerderij te bereiken. De bewoners waar schuwden een arts en de politie. Dankzij een duidelijk signalement dat de vriendin van de typiste de Rotterdam se politie had verstrekt werden de twee mannen snel aangehouden. Het slachtof fer is opgenomen in het Dijkzichtzieken- huis. Advertentie Doelstraat 5$ - Haarlem Tel. 1J2S2 Op rijksweg 43 bij Joure, waar metter tijd een tunnel voor voetgangers en fiet sers zal worden gebouwd in verband met de talrijke ongelukken, die hier regelma tig gebeuren, is zondagmiddag de 87-jari- ge M. Westerhof door een auto aange reden. Hij was op slag dood. In de nacht van zaterdag op zondag is in de Groenelaan te Schiedam de twintig jarige Schiedammer A. van der Drift met zijn bromfiets frontaal ingereden op een hem tegemoetkomende personenauto. De jongeman werd geraakt door de linker koplamp van de auto, waardoor zijn sche del werd verbrijzeld. Hij was op slag dood. In St. Jorioz bij Annecy in Frankrijk zijn twee jeugdige Nederlandse vakantie gangers door een auto aangereden en om gekomen. De slachtoffers zijn de zeven tienjarige Adrienne Heins uit Zaandam en de even oude Johannes Krom uit Den Haag. Zaterdagmorgen is de 22-jarige P. J. Bax uit Terheijden (N.Br.) in de gemeen te Retranchement verongelukt, toen de auto, waarin hij zat, over de kop sloeg. De vijftigjarige heer J. Koene uit Acht huizen is zaterdagmiddag op de provin ciale weg tussen Achthuizen en Oude Tonge met zijn bromfiets in een sloot ge raakt en verdronken. Vermoedelijk is de bromfiets in aanraking gekomen met een bermpaaltje. Op de weg Oploo-Rips onder Bakel is zaterdagmiddag bij een verkeersongeluk de vijfjarige Wilma de Bruijn uit Vortum- Mullem bij Vierlingsbeek omgekomen. Op de Zutphensestraatweg te Apeldoorn Grote Kerk (Grote Markt), dinsdag 20 21 u.: Orgelconcert door Piet Halsema. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Moeder wat een broeder", a.l. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 en dins dag 20 u.: „James Bond contra dr. No", 14 j: Lido, 14 en 20 u.: „Zo was het Wilde Westen", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Old Shatter hand", 14 j. Minerva, 14.30 u.: „Robin Hood en zijn schelmen", a.l.; 20.15 u.: „Geef er de brui(d) aan", a.l. Rembrandt, 10.30 u.„In het paleis van de waterkoning", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Goldfinger", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Kruitdamp", 14 j. Studio, 10.30- u.: „Sjors en Sjimmy op het pirateneiland", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „Moord voor het voetlicht", 14 j. De Witte Zwaan (Zandvoort), vandaag 19 en 21.15 u.: „De wurger van Blackmoor 14 j. Dinsdag 19 en 21.15 u.: „Operatie Pettycoat", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Zaterdagavond geopend van 20.30 tot 22 30 u„ met kaarslicht en klassieke muziek. Tot en met 4 september. Prentenkabinet: Expositie van Poolse grafiek. Tot 1 oktober. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de eeuw tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): „De landman en de muze". Expositie van prenten, tekenin gen, schilderijen en aquarellen. Geopend van 10 tot 17 u.; zondags van 13 tot 17 u. Tot 30 augustus. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): geopend van 10 tot 18 u. en van 20 tot 24 u. Expositie van te keningen van Evert Neuteboom. Tot 1 september. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen en grafiek van Jan Michels. Tot 1 september. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum van Looy (hoek Kamperlaan): Fototentoonstelling van „De Muggen" en de „Groupe des Huit". Dagelijks geopend van 10 tot 17 u. en 's zondags van 13 tot 17 u. Tot 15 augustus. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Expositie van schilderijen en plastiek van Kees Hak en Liesbeth Sayers (op werk dagen van 9.30 tot 18 u.). Tot 3 september. Linnaeushof (Benrfebroek)Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9 tot 18 u.; golfbaan tot 21 u. Pannekoekenhuisje (Bloemendaal): Ex positie over Thijsse's Hof. Dagelijks van 9 tot 17 u. Tot 1 september. Gemeenschapshuis (Zandvoort): Werken van Joosten-Eerdmans, Beerthuis-Roos, Ruth Brouwer, Jorien de Kruiff, van Dorssen en Sonja Toebes. Dagelijks van 14 tot 16 u. en van 20 tot 22 u. Tot 15 augustus. Tegenover Gemeenschapshuis (Zand voort): Holiday on rail. Miniatuurspoor- wegcomplex. Tot 18 augustus. DIVERSEN De Waagtaveerne (Spaarne/Damstraat): Cobi Sehreijer m.m.v. Dick Poons en Jules de Corte. 's Morgens en 's middags de monstraties van oude ambachten. Zon dags gesloten. Vleeshal (Grote Markt) dagelijks 14.30 u.: Voorstellingen van poppentheater Mer- lijn. Tot 28 augustus. Ruïne van Brederode (Santpoort): Elke avond een half uur na zonsondergang avondverlichting en klankbeeld tot 23 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 6 augustus. MAANDAG 9 AUGUSTUS Heden geen bioscoopvoorstellingen. Ruïne van Brederode: Iedere avond bi; gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 1 4tot 16.30 u. DINSDAG 10 AUGUSTUS City, 20 u.: „Afspraakje in september Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon; klankbeeld van poëzie en muziek. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: van 10 tot 12.30 u. en van 14.30 tót TT.30 filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 u.; wijkcentrum „De Duinpan", Sant poort: 16 tot 18 en 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 10 tot 1'2 u. MAANDAG 9 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ero tiek". Luxor Theater, 19.30 u.: „West Side Story". W.B. Theater, 20 u.: „Paspoort voor een dode". Meerplein, 14 u.: Kermisattracties. Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie grafische kunst, geopend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30 tot 21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat, geopend van 15 tot 17.30 u. en van 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwjjk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. DINSDAG 10 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ero tiek". Luxor Theater, 19.30 u.: „West Side Story". Meerplein, 14 u.: Kermisattracties. Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie grafische kunst, geopend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phlusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 17.30 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. stak zaterdagmiddag de zestigjarige bromfietser H M. Keijzer zonder op het verkeer te letten de weg over. Hij werd hierbij aangereden door een juist pas serende auto en zo ernstig gewond dat hij in het ziekenhuis is overleden. De 57-jarige heer C. Kromwijk uit Woerden is zaterdagmiddag nabij Oberau, in Oostenrijks Tirol, door onbekende oor zaak met zijn auto van de weg geraakt, in een dertig meter diep ravijn gestort en na overbrenging naar het ziekenhuis in Wörgl aan zijn verwondingen over leden. Zaterdagavond om elf uur is het echt paar Riepma-Kuipers. 57 en 56 jaar oud, op een verkeersweg bij Uithuizen om het leven gekomen. Beiden liepen na een be zoek aan de plaatselijke kermis aan de linkerkant van de weg. Op het moment dat zij werden gepasseerd door twee bromfietsers, naderde uit dezelfde rich ting een personenauto. De automobilist zag de voetgangers niet. Zij werden over het dak van de auto in een droge sloot geslingerd en waren op slag dood. In Venlo zijn een tienjarige jongen en zijn zusje betrapt op geraffineerde dief stallen. De kinderen scharrelden over de grond in het restaurant van een groot winkelbedrijf en pakten handtassen weg, die door etende dames tegen een stoel poot waren neergezet. De kinderen hadden zo al vele hon derden guldens en marken bij elkaar ge stolen. Samen met een oudere broer, die nu van heling wordt verdacht, maakten zij goede sier van het geld, dat zij thuis onder de kolenkist plachten te verber gen. Advertentie Zijlweg 49 - Haarlem - Telef. 14441 Met ingang van maandag 23 augustus zijn wij alle dagen geopend voor inlichtingen en inschrijving. Een prospectus ligt voor U klaar Ons geheel nieuwe interieur is voor een ieder vrij te bezichtigen, (100 m2 dansvloer). Clubs voor beginners en gevorderden. Alle leeftijden. Speciale clubs voor scholieren. U danst ten leste bij GRIEK 't beste Tankauto omgeslagen Duizenden en nog eens duizenden liters bedorven runderbloed, vermengd met amoniak, stroomde gisteren over het Dam- circuit te Arnhem, nadat daar een tank auto uit Loenen, die twaalfduizend liter bloed vervoerde, was omgeslagen. De mo tor van de tankauto vloog in brand en de dieselolie gutste over het wegdek. De brandweer bluste het vuur. De be stuurder van de tankauto bleef ongedeerd, een 36-jarige lifter uit Apeldoorn, die hij onderweg had opgepikt, moest met een hersenschudding naar het zieken huis worden overgebracht. Brandweer en reinigingspersoneel zijn drie uur in de weer geweest om het weg dek bloed- en stankvrij te maken. Het verkeer ondervond langdurige hinder. Een driejarig meisje uit Amsterdam, viel zondagmiddag bij het spelen bij Bouwes Palace in een kelder van dit Zandvoortse hotel. Met een ernstige hoofdwonde moest zij naar de Maria Stichting in Haarlem worden overge bracht, waar bleek, dat geen levensge vaar aanwezig was. Politie-agenten van het bureau Singel hebben het afgelopen weekeinde in moe ten grijpen bij een van de „anti-rookde- monstraties", die met de anti-rookma- giër Robert Jasper Grootveld als inspira tor sinds maanden zaterdagnachts om twaalf uur worden gehouden bij „Het Amsterdamse Lieverdje" op het Spui, een beeld dat volgens Grootveld de „ver slaafde consument van morgen" voor stelt. Er werden zeven arrestaties ver richt. De demonstratie werd ditmaal bijge woond door een groot aantal provo's. Zij ontstaken een vuur en gooiden fietsen op de rijbaan. Toen zij ook met brandende voorwerpen begonnen te gooien zag de po litie zich genoodzaakt de jongelui uiteen te drijven. „Wij houden de gebeurtenissen hier al tijd in de gaten, maar ingrijpen doen wij liever niet, omdat het juist de bedoeling is ons te provoceren. Deze keer werd het te gek", zo verklaarde de politie. Onder de aangehouden provo's waren geen bekende figuren. Vier van hen heb ben proces-verbaal gekregen wegens overtredingen, drie wegens een misdrijf (straatschenderij, verzet tegen de politie en belediging). Tijdens de schermutselin gen viel de pet van een van de agenten in het vuur. De anarchistische beweging „Provo" heeft een onderhoud met de Amsterdam se hoofdcommissaris van politie aange vraagd over het politie-optreden bij de wekelijkse happenings op zaterdagavond bij het Amsterdamse Lieverdje op het Spui en over de inbeslagneming van de witte fietsen. De ondertekenaars wijzen erop, dat de happenings al een jaar het karakter van een parareligieuze ceremonie hebben en niemand hinderen. „Pas door het ge welddadig Optreden van de politie op 31 juli eri 7 augustus ontstonden er gevaar lijke feH'efjes*dié uren duimden en rrfas- sa's mensen op de been brachten", aldus het communiqué, dat vervolgt: „wij eisen daarom dat de happenings voortaan onge stoord kunnen verlopen zonder politie." Over de inbeslagneming van de witte fietsen wordt opgemerkt, dat de politie hiermee misbruik maakt van het „collec tieve aspect" van deze rijwielen. „De po litie wil blijkbaar niet inzien dat het ver keer in Amsterdam door de autoterreur een bloedige en luchtverontreinigende chaos is geworden en dat de witte fiets een constructieve stap is op weg naar veiliger en gezonder verkeer". Provo eist daarom dat de witte fietsen door de politie ongemoeid worden gelaten en dat de reeds in beslag genomen witte fietsen aan Amsterdam worden teruggegeven. Een herziening van het partijstelsel ons land ziet het Tweede Kamerlid mr Th. J. A. M. van Lier (Pv.d.A.) als di beste remedie tegen de toenemende cri tiek op de werking van ons parlemen taire stelsel en het gebrek aan belang stelling voor de politiek. In „Opening naar links", het kwartaal blad van de Katholieke Werkgemeenschap in de Partij van de Arbeid, schrijft hij o.m. dat de grootste denkbare verbete ring zijns inziens wordt bereikt, als het Nederlandse volk zou kunnen kiezen tus sen twee grote politieke groeperingen (partijen of min of meer vaste coalities van partijen), die zich duidelijk tegenover elkaar zouden opstellen en die beide over voldoende aanhang zouden beschikken om redelijke kansen op een meerderheid te hebben. De aanwezigheid van nog een derde politieke groepering zou een derge lijk partijstelsel nog niet behoeven te ont krachten, wanneer die derde groepering althans niet te groot zou zijn, zich tus sen de twee groepen in zou bevinden en niet voortdurend op de wip zou zitten aldus mr. Van Lier. Hij meent dat bij een nieuwe partij-in deling niet volstaan zal kunnen worden met een vermindering van het aantal par tijen. De grootst denkbare concentratie in het huidige partijstelsel zou zijns inziens zijn een groot christen-democratisch blok in het midden, links daarvan de P.v.d.A. en rechts daarvan de V.V.D Maar de fout van deze constructie is, al dus mr. Van Lier, dat de grootste po litieke groepering zich zou blijven oriën teren op „het midden", zonder zelf een duidelijke politieke plaats te willen inne men. Het politieke midden is alleen maar iets relatiefs, zo meent mr. Van Lier. Zijn pleidooi komt neer op opheffing van de confessionele partijen. „Maar het be tekent niet, dat de andere partijen, met name de P.v.d.A. en de V.V.D.zich bij een dergelijke ontwikkeling ongewijzigd zouden moeten en kunnen handhaven." De V.V.D. zal volgens mr. Van Lier in ieder geval moeten beginnen voor zich zelf uit te maken of zij een conserva tieve partij wil blijven, dan wel een libe rale partij worden. De P.v.d.A. zou bij voorbeeld voor de vraag gesteld kunnen worden „of er niet hier en daar in of rondom de partij toch nog het een en an der is dat te veel aan de 19de eeuw of aan andere afgesloten tijdperken uit de va derlandse geschiedenis herinnert," aldus mr. Van Lier. Het echtpaar Nuninga uit Arnhem, dat al ruim anderhalve maand werd vermist, is terecht. De politie van Terschelling heeft de heer en mevrouw Nuninga aan getroffen bij hun tent, zich er niet van bewust, dat er naar hen werd gezocht. De beer en mevrouw Nuninga zijn ervan verwittigd dat de vader van de heer Nu ninga, die ernstig ziek was, intussen is overleden. Het echtpaar was medio juni vertrok ken om een trektocht door Nederland te maken. Het laatst had men de heer Nu ninga en zijn vrouw te Sneek gezien, toen zij een daar gehuurde boot terugbrach ten fsjsl n I n 111 I I 309. Het beviel de beide geleerden niets dat Bram Fok de eer was waardig ge keurd om het geheim van de piramide te gaan oplossen. Plotseling waren zij hun ruzies vergeten en eensgezind keerden zij zich tegen de Pharao nog steeds rijmend sprekend: „Pharao, het is niet goed Dat die domme Bram dit doet Laat ons, die het vak verstaan, Liever naar beneden gaan." Daar ivilde de Pharao evenwel niets van weten. Er bleef de professoren niets anders over dan stilletjes weg te gaan. Maar er lag een blik in hun ogen, welke bewees, dat zij zich nog allerminst versla gen voelden Van dit afles wist Bram niets. Samen met Karo en Tutu daalde hij een trap af, waaraan geen einde leek te komen. Soms gaapte naast de trap een diep ravijn en Bram hoopte maar, dat zijn zaklantaarn het niet zou begeven. Want in deze duis ternis zou de geringste misstap noodlottig kunnen worden V Wll/DE J6 WAT -26666(0, P0O6? ÖAAT H6T (016T 60662 J I ik WK/D6 Aaeeio ze666Nt) DAT HET tÊUK. IS V \l/> (856-B. - iCOHHHIGfM In Zoeterwoude heeft vanmorgen brand gewoed in een woonhuis aan de Hogerijn- dijk, bewoond door de familie Verhagen. Buren hielpen de ouders de vier kinderen, in leeftijd variërend van twee tot zeven jaar, uit het huis te halen. De brandweer van Leiden Zoeterwoude heeft geen eigen brandweer heeft het vuur ge blust. Het huis was toen echter groten deels uitgebrand. Op de Hogerijndijk, die deel uitmaakt van de provinciale weg LeidenUtrecht, ontstond een grote verkeersopstopping, omdat de brandweerauto's de weg ver sperden. Nachtelijke brand. In de nacht van zater dag op zondag heeft op de zolderver diepingen op de vierde etage van de percelen 114 en 116 in de Van Woustraat in Amsterdam een brand gewoed, waar bij de vierde etage geheel is uitgebrand. Rechter Badawi overleden. De Egyptische rechter in het Internationale Gerechts hof in Den Haag, prof. Abdel Hamid Ba dawi, is op 78-jarige leeftijd in Cairo overleden. Prof. Badawi had sedert 1946 zitting in het hof. Van 1955 tot 1958 was hij vice-president van het hof. In Egypte is hij minister van Financiën en minister van Buitenlandse Zaken geweest. Ujk gevonden. Enige kinderen hebben in een beek bij Wahlwiller tussen Maas tricht en Vaals het lijk gevonden van een vrouw. Het bleek het stoffelijk over schot te zijn van een 75-jarige vrouw uit Aken. De politie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld. Bom. Een 900 kilo zware bom van Duitse makelij is opgegraven op een militair terrein achter Soesterberg. Het projec tiel, bijna anderhalve meter lang en met een diameter van één meter, lag ander halve meter onder de oppervlakte. Genoeg scholen. Het thans bestaande aan tal scholen voor de opleiding van kleu terleidsters kan groot genoeg geacht worden om de tot 1970 berekende toe komstige bezetting van leerlingen op te vangen. Dit heeft staatssecretaris Grosheide, in een nota aan de Tweede Kamer meegedeeld. Het aantal gesub sidieerde scholen bedraagt thans veertig. De Amsterdamse politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag vier min derjarige jongens vrijgelaten die kort daarvoor een overval hebben gepleegd op een 42-jarige Amsterdamse militair. Bij het Rheinspoorplein hadden de jon gelui de man van een portemonnaie met 25 beroofd. De jongens werden op grond van een tip aangehouden, maar toen zij ontken den iets met de zaak te maken te heb ben liet de politie hen weer los omdat het slachtoffer ontbrak. De militair meldde zich zondagmorgen echter op het bureau. Hij bleek vrij ernstige verwondingen aan zijn gezicht te hebben opgelopen en zijn arm te hebben ontwricht. De politie had de namen en adressen van de vier jongelui genoteerd Zij zullen alsnog door de kinderpolitie worden aangehouden. Het K.N.M.I. deelt mee: Uit Zuidwest- Frankrijk afkomstige storingsgebieden trokken zondag over Duitsland naar het oosten weg, gevolgd door een hogedruk- gebied, dat vergezeld gaat van opklarin gen. Dit beweegt in noordoostelijke rich ting en wordt gevolgd door een zwak storingsgebied, dat maandagmorgen bij Zuidwest-Engeland enige regen bracht. Verwacht moet worden dat dit zich in langzaam tempo naar het noordoosten zal verplaatsen en morgen in ons land later weer meer bewolking zal veroorzaken. Maar tot regen zal het waarschijnlijk nog niet komen. Aanvankelijk zullen bij zwak ke tot matige oostelijke winden opklarin gen voorkomen, waarbij de temperaturen enkele graden hoger kunnen worden dan vandaag. Op de oceaan zijn verschillende nieuwe storingsgebieden aanwezig welke zich de komende dagen langzaam naar West- Europa zullen uitbreiden. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. W) 00 fl wind richti temp Den Helder zwaar bew nno 17 1 Ypenburg zwaar bew ono 19 2 Vlissingen half bew. no 19 Eelde half bew. waw 18 De Bilt licht bew. windst. 19 6 Twente half bew. windst. 18 7 Eindhoven half bew. windst. 18 2 Z.-Limburg zwaar bew windst. 19 6 Helsinki onbewolkt wzw 17 0,1 Stockholm half bew. wzw 19 0 Oslo zwaar bew windst. 20 1 Kopenhagen licht bew. w 16 0 Aberdeen licht bew. windst. 12 0 Londen geheel bew. O 19 0 Amsterdam zwaar bew. nno 18 1 Brussel half bew. O 19 1 Luxemburg zwaar bew. no 17 0,3 Parijs onbewolkt windst. 20 0 Bordeaux zwaar bew. windst 22 0 Grenoble zwaar bew. wnw 22 0 Nice onbewolkt nnw 28 0 Berlijn zwaar bew. w 20 10 Frankfort half bew. ozo 18 0 München geheel bew. nno 26 0,1 Zürich regenbui nnw 18 2 Genève licht bew. n 22 0 Locarno zwaar bew. ono 30 4 Wenen geheel bew. nnw 30 0 Innsbruck geheel bew. ono 0 Belgrado onbewolkt ozo 33 0 Athene onbewolkt windst. 31 0 Rome mist ono 29 0 Barcelona zwaar bew. n 26 0 Madrid zwaar bew. verand. 30 0 Mallorca half bew. windst. 29 0 Lissabon licht bew. n 24 0 Dinsdag 10 augustus Zon op 5.15 uur, onder 20.14 uur. Maan op 19.58 uur, onder 2.40 uur. Maanstanden 12 augustus 9.22 uur volle maan. 20 augustus 4.50 uur laatste kwartier. 26 augustus 19.50 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 9 augustus Hoog water 1.49 uur en 14.'9 uur. Laag water 9.43 uur en 22.09 uur. Dinsdag 10 augustus Hoog water 2.36 uur en 15.02 uur. Laag water 10.33 mr en 22.54 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2