nam in Alkmaar op Jan Timmer T esselaar revanche IJmond-sportsuccessen folklore in IJmuiden Westfriese „Nestor" verbouwd tot IJmuidens brandblusser Talentenjacht te Wijk aan Zee V erkeersongevallen in Velsen Auto versperde fietser de weg in Wijk aan Zee De Kennemers met Beverwijk in de eindstrijd om Zilveren Trawler Havenberichten In de Vishal en op zee Jongetje gewond In IJmuiden gestolen auto in Haarlem teruggevonden Duits meisje uit de zee gered „Utrecht" woensdag voor het eerst in IJmuiden Zesde tennistitel voor M. Buytelaar ÏIAANDAG 9 AUGUSTUS 1965 5 HOTEL ROYAL KENNEMERLAAN - IJMUIDEN - TELEFOON 7452 Sfeer en gezelligheid Twee dingen - één begrip Voor uw RECEPTIES en PARTIJEN Romika Goliath 't SPORTHUIS Kennemerlaan 94. Adidas De strijdlustige Peter Tesselaar uit Kal- verdijk heeft zondagmiddag in de ronde van Alkmaar voor amateurs een dik ver diende overwinning behaald. Hij zegevier de in de eindsprint van een nog dertig man sterk peloton. Vooraf had de Haar lemmer Henny van Leeuwen zich in een massale eindspurt de snelste nieuweling getoond. Het was voor Van Leeuwen zijn tweede overwinning. In de race voor amateurs werd volop strijd geleverd en steeds was Tesselaar daarbij betrokken. Aan ontsnappen viel echter niet te denken, want daarvoor lag het tempo veel te hoog. Alleen de zwak kere broeders moesten zich in deze tem poslag gewonnen geven. Tenslotte dien den er zich nog dertig man aan voor de beslissende sprint en daarbij nam Tesse laar revanche op Jan Timmer voor zijn in Opmeer geleden nederlaag. De uitslag was: 1. P. Tesselaar, Kal- verdijk, de 80 km. in 2 uur 2 min. en 32 sec.; 2. J. Timmer, Velsen-Noord; 3. J. Poppen, Amsterdam; 4. J. Serpenti, Wijk aan Zee; 5. J. de Goede, Beverwijk; 6. Ko Zomer, Halfweg; 7. A. Heemskerk, Ter Aar; 8. D. Bouqet, Amsterdam; 9. H. Stakenburg, Amsterdam; 10. Th. Bakker, Halfweg. Ook in de race voor nieuwelingen bleef alles bijeen en moest een massasprint het pleit beslechten. De jonge Haarlemmer Henny van Leeuwen, die zich ook bij de premiesprints niet gespaard had. bleef daarin met 'n wieltje verschil aan de win nende hand. De uitslag was: 1. H. van Leeuwen, Haarlem, de 60 km. in 1 uur 34 min. en 12 sec.: 2. D. de Vries, Andijk; 3. A. Jorna, Dirkshorn. De Haarlemmer Gerrit van Krimpen legde op de zevende prijs beslag. Bij de aspiranten zegevierde Lup- pers uit Purmerend en werd Wijte Haayer uit Halfweg derde. In de ronde van Vleuten (N.Br.) was de Badhoevedorper Henny Schouten zondag middag de sterkste. Ook de Haarlemmers Thijs Bouma, Loe Otte en Jan v. d. Horst schaarde nzich onder de prijswinnaars in het eerste gelid. De uitslag was: 1. H. Schouten, Bad hoevedorp, de 90 km. in 2 uur en 15 min.; 2. H. den Hartog, Utrecht; 3. L. de Groot, Utrecht; 4. Th. ten Dam, Rijswijk; 5. M. Bouma, Spaarnwoude; 6. L. Otte, Haar lem; 7. G. Koel, Amsterdam; 8. J. v. d. Horst, Haarlem; 9. W. Emo, Utrecht; 10. G. Bongers, Voorst. Joop Zoetemelk uit Rijpwetering was in Vleuten de rapste nieuweling. Hij reed de 59 km. in 1 uur 40 min. en 18 sec. De kleine Jan Buis uit Zwanenburg moest zich weer eens met de tweede prijs tevreden stellen. De Aalsmeerders Guu s Zantingh en Melle Jongkind werden respectievelijk vierde en zevende. De negentienjarige Wim de Wilde uit Wilnis heeft zaterdagmiddag in de ronde van Strijen (Z.H.) zijn eerste overwin ning als amateur behaald. Hij zegevierde in de eindsprint van 'n negen man sterke kopgroep over rappe finishers als Leo Duindam en Henny Schouten. De negen koplopers hadden een voorsprong van 400 meter op het peloton genomen. Vooral Piet Barendregt bleek zeer actief en hij legde dan ook beslag op de leidersprijs. De uitslag was: 1. W. de Wilde, Wilnis, de 100 km. in 2 uur 29 min. en 13 sec.; 2. L. Duindam, Honselersdijk; 3. H. Schou ten, Badhoevedorp; 4. H. v. d. Adel Pa- pendrecht; 5. G. v. Noord, Den Haag; 6. P. Barendregt, Alblasserdam; 7. W. Pons, Maasdam; 8. L. Poortvlieg, Herkingen; 9. H. Samson, Rotterdam; 10. G. Minne- boo, Heenvliet. Bij de nieuwelingen zege vierde A. van Ham uit 's Gravedeel in 1 uur 19 min. en 34 sec. over de 50 km. De Haarlemmer Tonny Blom eindigde als zevende. Een rit voor dames over 25 km. werd in 44 min. en 1 sec. gewonnen door Alie Zijlmans uit Lieshout. De veelbelovende Badhoevedorper Klaas Balk heeft zaterdagavond in een massale eindsprint de ronde van Bodegraven voor nieuwelingen in zijn voordeel beslist. Er namen aan deze sprint zo'n veertig ren ners deel. Balk bleef met driekwart leng- Vier leden van de reddingbrigade slaag den er in het reeds bewusteloos geraakte meisje te bereiken en op het strand te brengen. Door mond op mond-beademing wisten zij het kind weer bij te brengen. Het meisje is voor verdere behandeling naar het Rode Kruisziekenhuis in Bever wijk gebracht. Hoewel alle zeesleepboten, kustsleep- boten en bergingsvaartuicen van n.v. Bu reau Wijsmuller zijn uitgerust met brand- blusmiddelen, waarbij vaste en verplaats bare pompen, slangen, monitors en ander materiaal, heeft de directie van Wijsmul ler besloten om een van de vast te IJmui- den gestationeerde boten, de „Nestor", in te richten als de voornaamste brandblus- boot van de te IJmuiden werkzame haven en kustsleepboten. Hiertoe is op de „Nestor" naast de reeds aan boord zijnde brandbluspomp met vier brandslang-aansluitingen ondermeer nog een hogedrukpomp geïnstalleerd, waarop twee waterkanonnen en twee slangen aan gesloten zijn. De monitors zijn aan weers kanten van de brug opgesteld en kunnen per minuut ruim 4000 liter water in een vuurhaard spuiten. Op de foto: in IJmuidens havenmond wordt de nieuwe hogedrukspuit van de „Nestor" beproefd; vier stralen zijn omhoog gericht, twee uit de monitors op de brug, twee van het achterdek uit de slangen. Zondagmiddag om één uur is een der tienjarige wielrijder uit IJmuiden-Oost aangereden door een personenauto. De bestuurder van deze wagen wilde op de Rijnstraat een geparkeerde auto passeren. De jeugdige fietser raakte bekneld tussen beide auto's en kwam te vallen. Hij kreeg een wond aan zijn slaap. De ongevallen- dienst heeft de jongen naar zijn woning gebracht. In de Bellatrixstraat in IJmuiden stak een vierjarige kleuter zondag om zes uur plotseling de rijbaan over. De bestuurder van een personenauto kon het jongetje niet meer ontwijken. Met verwondingen aan beide knieën en een buil op zijn voor hoofd kwam het ventje er nog betrekke lijk goed af. De ongevallendienst verleen de de eerste hulp. Op het kruispunt Zeestraat-Van Olden- borgweg in Wijk aan Zee versperde een 48-jarige automobilist uit Heiloo zondag middag bij het afslaan de doorgang aan een negentienjarige bromfietser uit Zaan dam. De fietser werd tegen het wegdek geslingerd. Hij kreeg een hersenschudding en een bloedende hoofdwond. Hij is in het Rodekruisziekenhuis opgenomen. De Kennemers is in het toernooi om de Zilveren Trawler, het toernooi van Storm vogels, gisteren uitstekend voor de dag gekomen. De houder van de trawler speelde zich in de wedstrijd tegen VSV resoluut naar een 5-0 overwinning en moest daarna weliswaar tegen ETO ge noegen nemen met een 1-1 gelijkspel, maar had aan de grote zege tegen VSV toch voldoende voor een finaleplaats, aangezien ETO de rood-witten slechts met 1-0 klop gaf. In de andere poule, waarin Waterloo, Stormvogels en Beverwijk uitkwamen, werden de opvallendste verrichtingen ge leverd door Beverwijk, dat met een ver jongd elftal aan het toernooi deelneemt en met genoegen zal hebben geconstateerd, dat de jeugd tot goed voetbal in staat was. Waterloo leed tegen dit Beverwijk een 5-0 nederlaag, Stormvogels verloor met 1-0 en had tegen Waterloo eveneens verloren, met 2-0. De aanvoerder van de organiserende vereniging, rechtsback Jaap de Vries, raakte in de wedstrijd te gen Beverwijk ernstig geblesseerd aan zijn scheenbeen. Dat was de enige disso nant in dit toernooi, dat ruim 1500 toe schouwers naar het Waterloo-complex had gelokt. Zondag 15 augustus spelen De Kenne mers en Beverwijk om de Zilveren Traw ler. Waterloo en ETO spelen dan om de derde en vierde plaats. Waterloo bleek sterker dan Storm vogels. Ook deze aanval van Storm vogels werd door een verdediger van Waterloo onschadelijk gemaakt. Op het Julianaplein te Wijk aan Zee is zaterdagavond een talentenjacht gehou- houden voor amateurartiesten. De vokale en instrumentale prestaties werden be oordeeld door een jury, waarin zitting hadden een vertegenwoordiger van een grammofoonplatenmaatschappij, een re dacteur van een muziekblad, een impresa rio uit Alkmaar en ds. Borghardt, predi kant te Wijk aan Zee. Voor dit zomeravondevenement bestond goede belangstelling. Het publiek werd ook in de gelegenheid gesteld te dansen onder leiding van het orkestje De Bian- co's uit Beverwijk. De uitslag van de talentenwedstrijd 1. Hanny (zang bij de gitaar) uit Berli- cum bij 's-Hertogenbosch, 2. Enrico Gar- dine (zang) IJmuiden, 3. De Dubbelgan gers (accordeon) uit Wijk aan Zee, 4. The Flying Bats (twee gitaren en ukelule). Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Ragni van Riga; Senior, Felixtowe; Oranjestad,Antwerpen; Captayannis, Calais; Waverstroom, Ipswich; Mossville, Londen; Fleth, Ipswich; De mocraat, Swansea. IJstroom, Portsmouth; Donskoi, Moer- mansk; Tide, Londen; Stadersand, Hamburg; San George, Stettin; Hoe Vinces, Londen; Jean E, Londen; Wolanda, Londen; Admeon, Noordzee; Gooiland, Bremen; Hontestroom, Goole; Neth. Coast, Newcastle on Tyne; Ida D, Londen, IJmuiden- Ritornel, Londen; Navigare, Kop- mansholmen; Zaanborg, Helsinki; Treuberg, Kotka, Velsen. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Elisabeth Bornhofen naar San Juan; Nederweser, Bre- merhafen; Port Talbot, Londen; Nederland, Ips wich; Gabonkust, Freetown; Cape Trader, Avi- lez; Oranje, Dover, IJmuiden; Forel, Poole, IJmuiden; Lens, Monrovia, IJmuiden; Adrena, Kopenhagen; Admeon, Noordzee; Flandria, Go thenburg; Hinde, Londen, Edwin Reithe Tripoli; Bifrost, Stockholm; Zaanstroom, Sheemess; Thea, Londen, IJmuiden; Serooskerk, Lissabon; Artemis, Paramaribo; Dinkelstroom, Shoreham; Athene St Thomas; Ström Forest, Rotterdam; Frans van Seumeren, Hamburg; S.N.A. 7, Barce- lina, IJmuiden. Zondag kwamen in IJmuiden aan: West Ri ding van Goole; Bern, Fowey; Santo Domingo, La Coruna; Robertina, Nemours; Constantia, Bale Comeau; Bram, Grampton, IJmuiden; Amijntas, Riga; Leo, Mantyluoto; Willemijn, Par; Daloa, Le Havre; Trionia, Swansea; Argos, Bremen; Strabo, Aarhus; Gaasterkerk, Bremen; Minos, Kopenhagen; Dintelborg, Norrsundet; Roerdomp, Mantyluoto; Kaap Falga, Rundvik; Tasman, Colchester; Aegis, Bremen; Ooster- burgh, Stockholm; Delft, Rotterdam: Dalfonn, Hamburg; Veni, Vitorla; Lanrick, Leith; Caste! Felice, Bremen, Velsen; Luja, Vaasa; Edda, Gefle. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Caemavan- brook naar Bilbao, IJmuiden; Spaamestroom, Sheemess: Berkelstroom, Londen: Seine Lloyd, Londen; Northern Conqueror, Seven Islands; Claus Luhrs, Bremen; Bernard, Kopenhagen; Vliestroom, Hull; Christel, Vastervik; Magas, Rotterdam Maandag kwamen in IJmuiden aan: Peperkust van Bremen; Imber, MHanchester; Sleipner 1, Sandvik; Nora, Mantyluoto; Mario, Londen; Texelstroom, Hull. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Castel Fe lice naar Southampton. Velsen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Aanvoer van maandag- Te IJmuiden zijn maandagmorgen, door 62 vaartuigen, aangevoerd: 11.455 kisten vis, 9000 kilogram tong en 1550 stijve ka beljauwen. Bij de aanvoer waren: 2650 kisten schelvis, 80 radio, 950 wijting, 590 gul en kabeljauw, 2520 torregullen, 350 koolvis, 350 roodbaars, 1920 haring, 630 kleine kisten haring, 300 makreel, 60 kleine kisten makreel, 1100 schol, 45 tar bot en 420 varia. Prijzen van maandag Per kilogram, in guldens: heilbot 5.20- 4.60, tarbot 5.70-5.10, grote tong 7.91-7.66, grootmiddel tong 6.84-6.60, kleinmiddel tong 7.20-6.93, tong een 7.44-7.09, tong twee 3.14-2.78. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 108- 84, middel kabeljauw 104-82, grote kool- vis 100-96, middel koolvis 67-74, grote leng 72. Per tien stuks: grote kabeljauw 92-66, middel kabeljauw 42-33. Per stuk: kreeft 13 Per 50 kilogram: grote schelvis 45-37, middel schelvis 38-30, kleinmiddel schel vis 32-26, schelvis een 27-15, schelvis twee 20-15, schelvis drie 10, gul een 31-26, gul twee 27-24, gul drie 20-15, grote en mid del schol 62-56, klein middel en schol een 60-57, schol twee 57-47, schol drie 45-38, schar 36-28, haai 26-23, gestripte wijting 20-15, haring 28-21.60, makreel 36-19, tar bot 212-180, griet 154-108, tongschar 108- 88, roodbaars 24-15.75. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 650 kisten schelvis, 280 wijting, 350 gul en kabeljauw, 40 koolvis, 1700 haring, 300 kleine kisten haring, 300 makreel en 150 varia. Katwqk KW 51 138, KW 121 326, KW 222 120, KW 202 131, KW 15 380, KW 42 340, IJm 18 108, IJm 26 30, IJm 206 en IJm 207 197 kantjes. Maatjesharing van 113 tot 130, volle haring van 68 tot 80 en ijle haring 59 gulden per kantje. Voor het eerst in deze „zomer" heb ben de organisatoren van de IJmuidense strandfestiviteiten het weer zaterdag avond nu eens volledig aan hun zijde ge had. Onder dergelijke ideale omstandig heden waren er dan ook vele honderden toeschouwers opgekomen om zich rond het plateau voor de strandwinkels te scharen en hier getuige te zijn van het plezante optreden van de Westfriese dans groep uit Schagen, die zich onder leiding van „Ome Gert" (de heer G. J. Pater) al vele jaren beijvert voor de herleving van de Westfriese folklore. Overigens niet zonder resultaat, want de groep is onder meer reeds een onmisbare attractie ge worden op de wekelijkse boerenmarkten in Schagen, die telkens duizenden vreem delingen tot een bezoek aan dit stadje in de kop van Noord-Holland animeren. Zaterdagavond hebben zesentwintig le den van deze groep in hun karakteristie ke kostuums in IJmuiden een alleraar digst programma gebracht, dat uiteraard voornamelijk uit oude boerendansen be stond. Zoals de „Ringelrij", „Donder in 't hooi", „Kees laat je scheren" en de legendarische „Sientje, la-me los". Zij werden met veel flair gedanst, waarbij het kleine orkestje, onder leiding van „Tante Nel" voor een even soepele als geroutineerde begeleiding zorgde. Ook de toeschouwers werden op de dansvloer ge lokt en er was weinig overredingskracht voor nodig om hen bij een ouderwetse „Veleta" in te schakelen, welke dans tot wederzijds genoegen tot een plezierig en goed einde werd gebracht. Zelfs een lid van de strandpolitie liet zich hierbij niet onbetuigd, welke gemoedelijkheid precies op dit strandfestijn was afgesteld. Zodat de organisatoren: de samenwerkende VW, het zakencentrum „Zeebad IJmui den" en de strandbewoners het succes als loon naar werken kunnen beschouwen, waarbij het alleen maar moet worden betreurd, dat deze verregende zomer hen niet tot meer van dergelijke attrac ties in staat heeft gesteld. Op het bospad langs de Van Lenneplaan in Driehuis is zaterdagmiddag een negen jarig jongetje, dat daar in de bosjes aan het spelen was, tegen een bromfiets ge lopen, die werd bestuurd door een acht tienjarige IJmuidenaar. De bromfietser kreeg een kneuzing aan zijn linkerhand, het jongetje schaafwonden aan beide knieën, een bloedneus en een wond aan zijn bovenlip. Beiden zijn in het Antonius- ziekenhuis verbonden. Een in IJmuiden gestolen auto is zon dag in Haarlem teruggevonden. Een bewo ner van de Visseringstraat in IJmuiden had aangifte gedaan dat zijn personen auto zaterdagnacht was gestolen. De por tieren van de wagen waren afgesloten ge weest, maar het schuifdak had openge staan. De auto werd gisteren in Haarlem onbeheerd aangetroffen. Een veertienjarig Duits meisje uit Dinslaken is gisteren nog juist op tijd uit zee gered. Het meisje raakte 's middags bij het zogenoemde vrije strand in Wijk aan Zee in moeilijkheden. Baders zagen het meisje in de golven verdwijnen. Advertentie Sportmensen uit de IJmond, die gisteren tot goede verrichtingen kwamen, waren vooral Ton Blok, de atleet uit IJmuiden en Harry Pools, de pikeur uit Beverwijk. De kleine Suomi-atleet, sterk op de middenafstand, kwam in Amsterdam uit bij de open kampioenschappen van de hoofdstad. Blok liep een goede 800 meter en won die afstand voor o.a. Snepvangers en Konings in 1.50.4. Het clubrecord van Suomi bracht hij er met 2,8 sec. door omlaag, maar bovendien is Blok door deze tijd de derde op de lijst van prestaties aller tijden van Nederlandse 800- meterlopers. Harry Pools was met Xanthos Marciso heel snel op Mereveld. De Beverwijker, rijder en trainer, won de Mijlrecordprijs. De zilveren karwats werd hem uit gereikt door de heer G. Joustra, voorzitter van de Utrechtse paardensportver eniging. Advertentie Quick - Puma te verschil aan de winnende nand. De Haarlemmer Gerrit van Krimpen die zich bij de vele premiesprints niet onbetuigd had gelaten hij stak zeven van die ex traatjes op zak kwam met 'n derde plaats heel goed uit de slag. De uitslag was: 1. K. Balk, Badhoeve dorp, de 60 km. in 1 uur en 34 min.; 2. H. Tesselaar, Warmenhuizen; 3. G. van Krimpen, Haarlem; 4. J. Nieuwenhuizen, Utrecht; 5. D. Warnaar, Medemblik; 6. H. v. d. Moot, Amsterdam; 7. T. Zelden- thuis, Sassenheim; 8. P. Lissenburg, Haar lem. De Haagse tennisleraar M. Buytelaar heeft zondag in Amersfoort tijdens de na tionale kampioenschappen voor tennisle- raren en -leraressen voor de zesde maal in successie de Nederlandse titel behaald. Bij de dames won mevrouw Kui pers. In het heren dubbelspel onttroonden het duo Blom-Gurowitsch titelhouders Buytelaar en Dekkers. De Beverwijker M Smit, die in het herendubbel samen met M. van Leeuwen uitkwam, werd in de halve finale door de titelhouders uit geschakeld. Wijsmullers nieuwe aanwinst, de zee sleepboot „Utrecht" (ex Franse „Jean Bart") kan deze week woensdag, vroeg in de ochtend, te IJmuiden worden verwacht. Het schip is op het bergingsstation nabij Penzance, Landsend, afgelost door de „Noord-Holland". De 3750 IPK sterke „Utrecht" zal te IJmuiden worden uitgerust volgens de Nederlandse eisen en wetten. Bovendien zullen de masten van de zeesleper enige meters worden verlengd. De werkzaam heden zullen deels te IJmuiden, deels op een scheepswerf te Zaandam, worden uit gevoerd.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5