1 Hudson John bracht rode duivels tot wanhoop - home run leverde drie punten op - NEDERLANDS NEGENTAL TE STERK VOOR BELGEN Cees Lute en Karstens betwisten sportauto Jeugdploeg bedwong Engelsen Volop spanning in 3B door nederlaag van Bloemendaal r\ "«i inm* SC Haarlem zakte naar derde plaats Beidschat Peters en Paalman op plaat INTERLAND IN CIJFERS Beverwijker was in Kortenhoef de sterkste JE öcfer Pt A» hui.jfcau DSS heeft nog 'n heel kleine kans Vyth werkt weer aan zijn profronde Terrasvogels liep over DCG heen MAANDAG 9 AUGUSTUS 1965 9 Zweedse honkballers niet naar Madrid 1 -mm Wassenaar het sterkste in toernooi van RCH Simpelveld Den Hartog tweede in Grote Prijs van België Nederlanders heersen in Belgisch Luxemburg ABC won in België RCH Bleesing-kampioen De enige wedstrijd in de honkbal eer ste klasse was die tussen SC Haarlem en HCAW. De Bussumers, weer met Rob Hofmann op de heuvel, behaalden een verdiende zege en nemen nu na HHC de tweede plaats in. Dit is overigens van weinig belang, want HHC heeft nu uit de laatste twee wedstrijden nog slechts één punt nodig om zich kampioen te kunnen noemen. Tot de derde innings bleef de score blank, toen echter scoorde HCAW vier maal. Een vier wijd, een squeeze van Luitgaarden, nog eens vier wijd, een ge miste vangkans en een klap van Munnik legden hiervoor de basis. In de vijfde slagbeurt werd het 0-5 voor HCAW. toen Fijt (twee honkslag) scoorde op de klap van Kloete op het werpen van Lablans, die inmiddels Boeree had vervangen. SC Haarlem scoorde in haar zevende beurt het enige punt, toen De Zwaan door Tel werd binnen geslagen. Tel had er toch goed het oog in, hij was nl. de enige die op het werpen van Hof man (16-1-3) tot honkslagen kwam. Boe ree 2 2/3 innings kwam tot 2-3-4, Lablans in 6 1/3 innings tot: 4-1-4. HCAW maakte één fout, SC Haarlem drie. De stand in de eerste klasse B is nu: HHC 13—20 HCTIW 13—14 HCAW 13—16 CTC 13— 9 Sc. Haarlem 1315 Rooswijk 134 De HCAW-honkloper is tijdig op het eerste honk teruggekeerd. De poging van SC Haarlem hem uit te maken is mislukt. De jaarlijkse honkbalinterland tussen Nederland en België heeft zondagmid dag in Berchem uiteindelijk een ruime Nederlandse zege opgeleverd. Na zeven innings bedroeg de Nederlandse voor sprong slechts drie runs, in de achtste Nederlandse slagbeurt moest de goecl spelende Belgische werper Van Tricht- velt echter definitief capituleren: een homerun van Hudson John met twee honken bezet deed Van Trichtvelt ver trekken. Zijn vervanger Derkx redde het ook niet, waardoor de voorsprong tot II—1 opliep. Behalve John sloegen ook Arrindell en Richardson homeruns, ter wijl Richardson en Peters driehonksla- gen produceerden. Herman Beidschat wierp vijf innings, Peters en Paalman ieder twee. De honkbalinterland België-Nederland is weer een ongelijke strijd gebleken. On gelijk zowel letterlijk als figuurlijk, want niet alleen bleken de Belgen opnieuw geen partij voor de Europese kampioenen, ook het veld waarop gespeeld werd zat vol kuilen en dat droeg veel bij tot de sfeerloze vertoning van zondagmiddag. De Nederlanders waren niet geïnspireerd en ook een snelle 3-0 voorsprong mocht niet baten. Integendeel, zes innings lang werd er aanvallend slecht gespeeld en al leen Arrindell kon in deze periode scoren dank zij een fraaie homerun. In de acht ste innjngs viel de beslissing toen enor me klappen van John, Peters en Ri chardson veel bijdroegen tot zeven runs. De wedstrijd is snel verteld: in de eerste innings al moest Van Trichtvelt honk slagen incasseren van Boudewijn Maat, Arrindell en Crouwel en dat leverde drie runs op. Van Trichtvelt herstelde zich goed en hield de slagploeg van coach Glenn Gostick goed in bedwang tot de achtste innings. Alleen Simon Arrindell scoorde in de zesde slagbeurt na een homerun. De Belgen scoorden hun enige run in de derde innings op het werpen van Herman Beidschat, die na een tik van collega Van Trichtvelt de steun moest ont beren van kortestop Urbanus, waarna Tan- ghe met een tweehonkslag en Van Boxel met een verre tik in het midveld voor vreugde zorgden in het Belgische kamp. In de achtste innings weigerde de arm van Van Trichtvelt verdere dienst: Bou dewijn Maat en Simon Arrindell kregen een vrije loop, waarna Hudson John het vonnis definitief velde: homerun. Derkx kwam op de heuvel en ook hij kreeg een homerun tegen. Toen Richardson de bal het veld uitsloeg, was de stand echter al 10-1 voor Nederland dat zijn runs ver gaarde door tikken van Robert Maat en Doby Peters. Zweden zal niet meedoen aan de Euro pese honkbalkampioenschappen die eind augustus in Madrid zullen worden gehou den. Ook de deelneming van West-Duits- land is onzeker, maar het wedstrijdsche ma voor Madrid staat nu vast. Er zal een hele competitie worden gespeeld, het geen inhoudt dat Nederland en Italië el kaar tweemaal zullen ontmoeten, wat de spanning in het toernooi ten goede zal komen. Boudewijn Maat is ingesloten tussen het derde honk en de thuisplaat en zal worden uitgetikt door de Belgi sche derde honkman Leflot. Links catcher Tangi. België: 0-0-1-0-0-0-0-0-0=1 Nederland: 3-0-0-0-0-1-0-7-0=11 Werpersresultaten: Van Trichtvelt (B): 3-9-10 (7 inn.), Derkx (B): 0-1-4 (2 inn.). Beidschat (N): 2-0-1 (5 inn.), Peters (N): 1-0-1 (2 inn.), Paalman (N): 2-1-1 (2 inn.) Fouten: België 7, Nederland 3. Slaggemiddelden: Urbanus 1.000, Ro bert Maat 1.000, Peters 1.000, Arrindell 667, Kops 500, Richardson 400, Crouwel 333, Beidschat 333, Boudewijn Maat 250, John 200. Een briefje van duizend heeft een hek senketel gemaakt van de tiende ronde voor beroepsrenners van Kortenhoef Kurt Vyth, die kennelijk zijn ronde van Nederland 1966 aan Kortenhoef (voorlaat ste etappeplaats) kwam verkopen, joeg met een premie van duizend gulden een „goudkoorts" door het peloton. Henk Nij- dam en Leo van Dongen waren, dankzij het Televizier-principe „ik spring, jij drukt het tempo", weggekomen. Het schitterend rijdende duo scheen op een zekere triomf af te stevenen, totdat Kurt Vyth elke volgende ronde een schepje op zijn aanvankelijke premie van 50 deed. De trip die het Nederlands B-team dit weekeinde naar Engeland maakte, heeft twee Nederlandse zeges opgeleverd. Za terdagmiddag won de jonge ploeg achter het werpen van A-werper Ton ter Neuzen van de Alconbury Spartans met 5-2, ter wijl coach Charles Urbanus zondagmid dag zijn volgelingen met 3-1 van Enge land zag winnen. In deze wedstrijd was het ook een A-werper die de tegenstan- mmm g. /-■ ders de das omdeed: Rudy Dom werd nu winnende werper. Twee wedstrijden had het B-team op zijn programma. Zaterdagmiddag tegen de Amerikaanse luchtmachtploeg Alcon- Wassenaar was in het RCH-honkbal- toernooi voor Bleesing-teams, dat giste ren werd gehouden, het sterkste. In de fi nale toonde deze vereniging zich sterker aan het organiserende RCH. Met 4-2 leed de Racing een nederlaag. In de strijd om de derde en vierde plaats tussen Schoten en DSS bleef Schoten met 6-3 aan de goe de zijde van de score. RCH was in poule A gelijk geëindigd met Schoten en OVVO, maar had een beter scoringsgemiddelde. Schoten werd daardoor tweede en OVVO derde. In poule B bleef Wassenaar onge slagen en legde DSS beslag op de tweede plaats. Aan het vlot verlopen toernooi namen in totaal acht verenigingen deel. bury Spartans, zondagmiddag op het veld van de Londense derde divisieclub Crys tal Palace tegen het Engelse team. Coach Charles Urbanus had twee A-werpers tot zijn beschikking en hij gebruikte tijdens de trip geen van zijn B-werpers daar de tegenstand te groot bleek. Tegen de Spar tans kreeg Ter Neuzen (8-2-4) in de eer ste innings al een homerun tegen, maar verder hield de Zwanenburger goed orde. In de vijfde innings viel de beslissing toen Nederland drie runs scoorde na honkslagen van Ter Neuzen, Stroker en Gaus. Tegen Engeland keek het B-team lange tijd tegen een in de tweede innings op gelopen 1-0 achterstand aan Pas in de achtste innings kwamen de Nederlanders tot scoren: Dom scoorde op een hit van Van de Ster, waarna Stroker kon profite ren van een foutje van de Engelse rechts- velder (2-1). In de negende slagbeurt werd het nog 3-1 door Van 't Klooster, die scoorde op een honkslag van Van Ewijk. De nog al verrassende nederlaag, die Bloemendaal tegen Watergraafsmeer leed heeft tot gevolg dat in de derde klasse B van de honkbalcompetitie er met nog één wedstrijd te spelen, vier kandidaten voor de bovenste plaats zijn. Bovendien maakt dit viertal op het laatste compe titieweekend onderling uit wie er kam pioen zal worden. Bloemendaal, ODIZ en Watergraafsmeer staan gelijk, terwijl het Haarlemse DSS slecht één punt minder heeft. De wedstrijden Odiz-Watergraafs- meer en Bloemendaal-DSS in het komen de weekeinde zijn dus van bijzonder be- langs. DSS kan alleen nog tot beslissings wedstrijden komen als Odiz en Water graafsmeer tegen elkaar gelijkspelen. De wat zwakke start van werper Nug- teren en enkele fouten in het anders zo hechte Bloemendaalveld waren er de oor zaak van dat Watergraafsmeer in haar eerste slagbeurt reeds een 0-2 voorsprong kon nemen. In de derde beurt werd het 0-3, in de vierde 0-4 en in de zesde in nings groeide de Bloemendaal achter stand zelfs tot 0-7. Honkslagen van Gaartman, Egner en van Meurs in de ge lijkmakende beurt resulteerden slechts in één run. Maar in de zevende innings leverden honkslagen van Mooijekind, Bob Baljet en weer Gaartman drie runs op en een 4-7 score. Ook in de laatste innings kwam er nog één Bloemendaler over de thuisplaat, maar de mannen van Gaartman misten de kracht om verder door te stoten en verloren met 5-7. Nugteren wierp voor Bloemendaal 5-4-5, Neidlinger voor Watergraafsmeer: 5-4-7. Gaartman die zijn vakantie in Limburg onderbrak en de 270 km. terugreisde om zijn ploeg te completeren was toch niet voor niets gekomen. Hij was met 0.600 de beste slagman. THB ontving het reeds gedegradeerde EBHC en versloeg de Bredanaars na een aanvankelijke 2-4 achterstand met 6-5 na een genoeglijk partijtje honkbal. Werper Wil Borst deed het weer goed, terwijl De Haan zich aan slag onder scheidde. De standen zijn nu: 3 A: 3 B: Wassenaar 13—21 Bl'daal 13—18 Neptunus 13—17 ODIZ 13—18 SVL 13—17 W.graafsm. 13—18 VUC 13—16 DSS 13—17 THB 13—11 Ripperda 13—10 The Hawks 13—11 Thor 13— 8 Libanon 13— 9 Shell 13— 8 EBHC 13— 4 TWM 13— 7 Wie erin zou slagen als eerste de streep te passeren, nadat het complete peloton de vluchtende had ingehaald, mocht het duizendje in zijn zak steken. Gerben Kar stens werd de gelukkige en de dappere strijders Henk Nijdam en Leo van Don gen kregen niets. Gerben Karstens ging na de hergroe pering meteen door en met Cees Lute hield hij net voldoende voorsprong over om ook voor de zege te sprinten. Nu won Cees Lute, die grote belangstelling heeft voor 'n klassement, dat na 'n aantal koer sen de winnaar een auto ter waarde van tien mille oplevert. Cees staat hierin, na Kortenhoef, eerste en Gerben tweede. De uitslag luidt: 1 Cees Lute (Bever wijk) 100 km in 2 u 8 min 53 sec., 2 Karstens (Leiden z.t. op 9 seconden, 3 Groenewegen (Breda) 4 Boog (Laren), 5 Wouters (Baarle Hertog), 6 Pos (Korten hoef) op 15 seconden, 7 De Roo (Kruinin- gen), 8 Cornelisse (Amsterdam), 9 Swa- neveld (Oudenbosch), 10 Van Zeist (Lei den) allen z.t. Bij de amateurs gaf plaatselijk favo riet Nico Lute alles om toch maar in eigen omgeving te winnen. Een lange sprint van Piet Bregman was Nico echter te machtig. Bregman, tot voor kort nog nieuweling, won hiermee zijn tweede ama teur-ronde. De uitslag was hier: 1 Bregman, 80 kilometer, 1 uur, 53 min. 2 Nico Lute, 's-Gravenland, 3 Thijs Oudshoorn, Wa- verveen, 4 Piet Deenen, Vlijmen, 5 Joop van Amsterdam, Leiderdorp, 6 Ton Rij kers, Amsterdam, 7 Cor Leunis, Amster dam. 8 Hein Jansen, Amsterdam, 9 Ger- rit Vianen, Kockengen, 10 Frans Zomer, Halfweg, 13 Ko Zomer (Halfweg), 15 Bert Sminia, Haarlem. Bij de nieuwelin gen zegevierde Mayenburg uit Wilnis, bij de aspiranten Wij te Haayer uit Halfweg. Op fraaie wijze heeft Jos van der Vleu ten zondag de internationale ronde van Simpelveld gewonnen. De sterke Braban der ontsnapte in de eerste van de vijf tig ronden reeds uit het peloton en kwam vervolgens steeds verder voor de groep door. Ongeveer halverwege had hij een ronde voorsprong bevochten. Nog was „de Vleut" niet tevreden. Tien ronden la ter toog hij opnieuw alleen ten aanval, spoedig gevolgd door Cees Lute. Ook Pe ter Post en Piet Rentmeester ontvlucht ten nog de hoofdmacht, hetgeen hun res pectievelijk een derde en een vierde plaats opleverde. De uitslag: 1 Van der Vleuten (Mierlo-Hout), 95 km (50 ronden) in 2.17.23 op 1 ronde: 2 Lute (Bever wijk (2.19.57), op anderhalve ronde: 3 Po3t (Amstelveen) 2.20.46, 4 Rentmees ter (Kalmthout) z.t., 6 Schroder (Ko ningsbosch), 7 Junkermann (Did), 8 Van Tongerloo (België), 9. Pieterse (Oude- Tonge), 10 Drummen (Bemelen), allen in dezelfde tijd als Tummers. De Televi- zierploeg nam niet aan de ronde, die door ongeveer 9000 toeschouwers werd gevolgd, deel. Kurt Vyth, directeur van de ronde van Nederland, werkt ijverig aan het schema van zijn volgende, en zoals de plannen nu staan ongetwijfeld weer sensationele, projronde. Definitief is dat Anquetil, Po- liaor, Gimondi, Jan Janssen en Peter Post elk met een ploeg in de ronde van volgend jaar present zullen zijn. Als etay>peplaatsen heeft Kurt Vyth o.a. Bre da, Simpelveld, Doetinchem en Korten hoef op het oog. De ronde zal vermoede lijk in Amstelveen starten. In Kortenhoef wil de ronde-directeur een ploegen-tijdrit laten rijden. Op dezelfde (laatste) dag zullen de renners in dit Gooise dorp voor een individuele tijdrit naar Amsterdam starten. In september zal tijdens een „kalender-vergadering" over de data van de ronde van Neder land 1966 beslist worden. Zaterdag kreeg de heer Vyth in Kor tenhoef, waar hij de jaarlijkse ronde van dit dorp bijwoonde, reeds alle medewer king toegezegd van de burgemeester van deze gemeente. Met een achterstand van slechts twee seconden op winnaar Walter Bouquet ein digde Arie den Hartog zondag te Ver- viers als tweede in de tijdrit om de grote prijs van België. Bouquet en Den Har tog waren in de 80 km. lange wedstrijd veel te sterk voor de overige deelnemers. Nummer drie, Martin Vandenbossche, 4eed er ruim drie en een halve minuut langer over. De uitslag was: 1. Bouquet (België) 80 km. in 1.52.03; 2. Den Hartog (Ned.) 1.52.05; 3. Van denbossche (België) 1.55.38; 4. Brands (België) 1.56.49; 5. Lacroix (België) 1.57.04. De zes man tellende Nederandse for matie, die deelneemt aan de ronde van Belgisch Luxemburg heeft deze wegwed strijd tijdens de eerste twee ritten vrij wel geheel beheerst. Na twee etappen bezetten de leden van het Nederlandse sextet in de algemene rangschikking de eerste, tweede, derde, vijfde, zesde en zevende plaats.Na twee etappen luidt het algemene klassement: 1 Harry Stee- vens (Ned) 7 uur 2 min 40 sec., 2 Eddy Beugels (Ned) 7.02.42, 3 Rini Wagtmans (Ned) 7.02.45, 4 Flabat (Belg) 7.02.59, 5 Daan Holst (Ned) 7.05.14, 6 Wim Du bois (Ned) 7.06.04, 7 Harry Schepers (Ned) 7.06.10, 8 Volkaert (Belg) 7.08.48. De Amsterdamse hoofdklasser ABC heeft zaterdagmiddag in Borgerhout de club van die naam met 17-8 verslagen. Ruud Zijlstra (zes innings) en Doby Pe ters (drie innings) wierpen voor ABC. Da wedstrijd, waarin ABC-eerstehonkman Hugo Walker vijf honkslagen uit zes beur ten gaf, werd beslist in de achtste innings toen ABC zes runs scoorde. Onze Gezellen en RCH speelden zater dag op hét Schoten-terrein een beslis singswedstrijd om het Bleesing-honkbal- kampioenschap van het district Haarlem. RCH behaalde de titel door een 5-2 over- wmning en veroverde daarmee het recht om deel te nemen aan het Nederlands kampioenschap, waartoe ook al RAP (Amsterdam) en Wassenaar (Den Haag) zijn gerechtigd. Terrasvogels heeft zich door het reeds gedegradeerde DCG niet laten verrassen. De 101 nederlaag spreekt boekdelen over het krachtsverschil. Dit betekent dat de laatste wedstrijd van dit seizoen Onze GezellenTerrasvogels de beslissing zal brengen. Terrasvogels heeft het voordeel, dat het aan een gelijk spel genoeg heeft. TIJBB en HFC Haarlem besloten het sei zoen met een goed duel, waarin HFC Haarlem zich met 32 de sterkste toonde. Bij Terrasvogels was het werpen weer aan Hans Janssen toevertrouwd en hij kon zich tegen de zwakke DCG-slagploeg goed handhaven. De „birds" leidden na zes innings met 51, maar sloegen in de ze vende beurt hard toe en bereikten de 101 eindstand Hans Janssen noteerde de cijfers 7-5-2. Herkemij met 0.667 en good- old Ko Hoefsmit met 0.500 waren da beste Terrasvogels-hitters. De stand in de tweede klasse A is nu: Terrasv. 1322 Lijnden 1312 O.G. 13—21 Quick 13—10 Meteoor 1318 TIJBB 137 HFC Hrl. 14—14 DCG 13— 2 De eerste honkman van DCG maakt een honkloper van Terrasvogels uit, ondanks een minder goede aangooi.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 9