Betty Stöve gewipt door Judith Salomé Scholtz en Van Gelder hadden het moeilijk I I Free Foresters hadden grote tegenstand van KNCB-ploeg Atleten moeten in de opgaande lijn Groningen aantonen ALS TWEEDE GEPLAATSTE ROTTERDAMSE ZENUWACHTIG IN DUEL TEGEN JEUGDKAMPIOENE Drysdale kampioen van West-Duitsland Softbaljeugd was sterker dan HHC Dammers starten met een hoofdklas Etappewinst van Du Bois in België Peters gunde zich maar weinig rust Bruin moet Groen gaan belagen Haarlem ontvangt vanavond DWS Oortwijn (VZV) in B-zwemploeg Belangstelling voor prestaties van de Kennemerlanders Mereveld dreigt te verdwijnen WOENSDAG 11 AUGUSTUS 1965 ló Oefenwedstrijd honkballers tegen Berlin Braves gaat door Zeilstrijd om Europees kampioenschap begonnen Sliwi Toernooi van Het Oosten Vriendschappelijk voetbal Bakker en Te Velde in schaakstrijd bovenaan Quicksilver S maakt heroptreden op Duindigt Rob Wienese toch naar Europees kampioenschap Koersen in Hilversum De gezapig begonnen tweede dag van de nationale tenniskampioenschappen in Scbeveningen is geëindigd met een daverende verrassing: de uitschakeling van de als tweede geplaatste Betty Stöve door de 16-jarige Judith Salomé, kam pioene bij de jongere jeugd 9—7, 4—6, 6—3. De aanloop tot deze sensatie werd gevormd door de overwinning van de Haagse jeugdspeelster Ada Bakker op de als zevende geplaatste Koosje de Jongh 7—5, 6—4. Aangezien Judith Salomé in de kwartfinales uitkomt tegen Ada Bakker is het nu reeds zeker dat een on geplaatste speelster de laatste vier zal bereiken. t, Tom Okker, Jan Hajer en de overige zes heren, die voor plaatsing in aanmerking kwamen, brachten allen hun eerste partij tot een goed einde en staan in de achtste finales. Peter Scholtz (tegen Nico Welschen) en Ron van Gelder (tegen Frans de Kort) hadden daar de volle vijf sets voor nodig. Beiden hadden een aanvaardbare reden voor hun minder goed spel. Peter Scholtz werkte tydcns de nationale kampioen schappen gewoon door en neemt alleen een paar uur vrij als hy spelen moet, Ron van Gelders militaire dienst is wel goed geweest voor diens conditie maar zeker niet voor de slagenvastheid. Nico Welschen (Zeist) en Frans de Kort (Breda) zijn spelers, die weliswaar niet door de bond zyn opgeleid, maar op eigen kracht een spelletje hebben ontwikkeld, dat by t(jd en wijle heel gevaarlijk kan zijn. Cliff Drysdale, die de favorietenrol had overgenomen nadat Manuel Santana had afgezegd, is winnaar geworden van het herenenkelspel bij de internationale West- duitse kampioenschappen. In de eindstrijd rekende hij in vier sets af met de Joego- slaviër Boro Jovanovic, die als nietge- plaatste speler tal van kanshebbers had la ten struikelen. Jovanovic toonde zich veel- zijdiger en lichtvoetiger dan de Zuidafri kaan, maar was tegen diens krachtige slagen tenslotte toch niet opgewassen. De strijd, die meestal vanaf de baseline werd gevoerd, leverde Drysdale een vier sets *ege op: 6-2, 6-4, 3-6, 6-3. Wimbledonkampioene Margaret Smith had bij afwezigheid van Maria Esther Bueno weinig moeite om de titel bij de dames te behalén. In een half uur tijds versloeg zij dinsdag de onverwacht tot de finale doorgedrongen Duitse Edda Bu- ding met 6-2, 6-3. Met aanvallend spel drong de Australische haar tegenstandster voortdurend tot een defensieve strijdwijze en mede daardoor kon Edda Buding, daags tevoren verrassend winnares over Judy Tegart, niet tot haar normale spel komen. Met Neale Fraser als partner be haalde Margaret Smith nog een titel: die in het gemengd dubbelspel. De blonde Spaanse Carmen Coronado en de Brazi liaan Edison Mandarino leden in de finale «en nederlaag in twee sets: 6-4, 7-5. De talrijke toeschouwers hebben het Nederlands softbal-jeugdnegental tegen HHC een aantrekkelijke wedstrijd zien spelen. De jeugd, die niet in de sterkste opstelling verscheen was veruit superieur aan HHC. Vooral aanvallend was er een aanzienlijk verschil tussen beide ploe gen. Geflatteerd was de 8-4 zege dan ook niet. Van de beide jeugdwerpsters imponeer de Jos Crispijn van Vodo SC het meest. Weliswaar moest ze reeds in de .eerste inning een vrije loop aan Els Ter Meu len toestaan, die resulteerde in een punt toen Hannie Berendonk een honkslag gaf, doch verder liet zij het niet komen. De jeugd sloeg haar slag in de derde inning, toen naast zwak veldwerk van HHC Joke van der Putten, Jeanet La- court en Jos Crispijn gave honkslagen van de knuppels lieten komen. Zes runs waren het gevolg. Op het werpen van Ineke van der Veldt van DSS had HHC iets meer vat. In de vijfde inning was het opnieuw Els Ter Meulen, die de ach terstand kon verkleinen tot 6-2. De ge selecteerden vergrootten de voorsprong na hits van Liesbeth de Wilde en Ineke van der Veldt. Zeker zouden in deze vijf de inning nog meer runs gescoord zijn als een geweldige hit van Marjolijn Posthu mus niet op miraculeuze wijze gevangen was door Marijke Bouman, de midveldster van HHC. Een misgreep van de overigens goed spe lende Wil Dordmundt leidde in de laat ste inning de twee resterende HHC runs in. Een honkslag van Trudy Beelen zorg de voor de rest. De oefenwedstrijd die het Nederlands honkbalteam woensdag 18 augustus in het Haarlems honkbalstadion tegen de Berlin Braves zou spelen, gaat door. Ondanks alle geruchten hebben de Braves nu toe gezegd te komen. Het clubkampioenschap van Nederland dammen wordt het komende seizoen in een landelijke hoofdklasse-competitie verspeeld. Acht clubs zullen op zaterda gen tegen elkaar uitkomen. De twee laagst geplaatsten degraderen. De com petitie begint zaterdag 11 september en duurt tot en met zaterdag 27 november. De acht deelnemende clubs zijn: Joseph Blankenaar (Amsterdam), GS (Amster dam), Constant (Rotterdam). RDG (Den Haag), De Goede Zet (Groningen), Ons Genoegen (Utrecht), Excelsior ('s-Herto- genbosch) en Huissen (Huissen). Hetzelfde is eigenlijk het geval met Judith Salomé. Dit meisje speelde al op veertienjarige leeftijd competitie en heeft een stijl, waarvan de trainers gruwen. Een slappe service, waarbij de knieën op het verkeerde moment doorknikken en vrijwel geen aanval. Wel kan ze heel goed een dropshot spelen, maar dat wa pen kon ze tegen de hardslaande Betty Stöve in het geheel niet hanteren. Rest nog haar onverstoorbaarheid in moeilijke situaties. Het is deze eigenschap geweest, die haar van Betty Stöve deed winnen. De stevig gebouwde Rotterdamse, nu twee en een half jaar dag in dag uit op de baan en naar men mag aannemen gehard in wedstrijden tegen de aller- sterksten van de wereld, was hyperner veus. Als er even controle in haar spel kwam, joeg ze het Amsterdamse meisje naar alle hoeken en overklaste ze haar volkomen. Maar elke winner werd ge volgd door een erbarmelijke misser, waardoor de kansen geheel open bleven. De overige geplaatste speelsters hand haafden zich zonder al te veel moeite. Trudy Groenman won met 6-2, 6-1 van Henriette Laan-Ruinen en Jenny Ridder hof met 6-3 6-2 van Cecile Pellikaan. Een betere indruk dan deze maakte echter de aanvallend spelende Els Spruyt, die Ria van der Hage slechts twee games liet: -1 6-1. Marijke Jansen speelde opnieuw een driesetter. Nu tegen Edith Kramer 3-6 6-2 6-3. Het Haagse meisje is nog niet hersteld van haar ziekte en mist de kracht in haar slagen. Maar misschien werkt de tijd in haar voordeel. In het schema van het damesenkelspel is name lijk een speling van twee dagen. In de dubbelspelen deden zich geen verrassingen voor. Van Eysden en Okker wonnen met 6-3, 6-4 van Welschen en De Zoete en Hajer en Schneider versloe gen Elffers en Van Meegeren met 6-1, 6-1. In het gemengd dubbel bleef het fa voriete koppel Groenman-Okker met 6-2, 6-1 de baas over het duo Bitter-Bitter. Betty Stöve en Van Eysden bleken ster ker dan Blom-Lagendaal met 6-4, 6-4. Judith Salomé werd met haar partner Landwehr hier verder spelen ontzegd door Elly Krocké en Ron van Gelder (6-3, 6-0). Dinsdagmorgen zijn onder ideale weers omstandigheden het was bijna onbe wolkt en de windkracht bedroeg 3 m.-sec. op de Westeinderplassen de wedstrij den om het Europese kampioenschap in de Sharpieklasse begonnen. Aan deze wedstrijdenreeks, georganiseerd door de Nederlandse sharpieclub, nemen 54 boten deel. In totaal worden zes races gezeild. De uitslag van de eerste race: 1. Van Swol (Ned.), 2. Peters (W.-Dld.), 3. Kah- ler (Did.) De uitslag van de middagwedstrijd: 1. Van Veen (Ned.), 2. Duin jr. (Ned.), 3. Goetjes (Ned.), 4. Van Swol (Ned.) 5. Binkhorst (Ned.). De officieuze klassering na twee races ziet er als volgt uit: 1. Van Swol (Ned.) 3048, 2. Van Veen (Ned.) 2252, 3. Duin jr. (Ned.) 2235, 4. Döring (W.D.) 2145, 5. Udo (Ned.) 2094. »sii. Sr" De Ronde van Belgisch Luxemburg voor amateurs is voor Nederland in een com plete triomf geëindigd. Harry Steevens werd eerste, Eddy Beugels tweede, Rini Wagtmans derde, Daan Holst vijfde, Wim du Bois zesde en Wim Schepers zevende. Tussen de leden van de Nederlandse for matie, die werd geleid door bondscoach Joop Middelink, klasseerde zich (op de vier de plaats) alleen de Belg Herman Flabat. De laatste rit, van Vaux-les-Rosières naar Athus, werd met meer dan een minuut voorsprong gewonnen door Wim du Bois. Etappeuitslag: 1. Wim du Bois (Ned.) 3.12.48, 2. Wilhelm (B.) 3.13.53, 3. Willems (B.) 3.13.55, 6. Wim Schepers (Ned.) z.t., 7. Harry Steevens (Nee.) z.t. Eindklassement: 1. Harry Steevens 13.41.41, 2. Eddy Beugels 13.41.43, 3. Rini Wagtmans 13.41.46, 4. Herman Flabat (B.) 13.42.00, 5. Daan Holst 13.43.14, 6. Wim du Bois 13.43.47, 7. Wim Schepers 13.43.58. De eerste rit van de wieler-vierdaagse van Naarden, dinsdagavond op het indu strieterrein gereden, heeft een overwinning opgeleverd voor de succesvolle Westfriese Piet Tesselaar. Hij had in de laatste ron de enkele meters voorsprong genomen op het voltallige peloton en wist die kleine winst te behouden. De sprint om de twee de plaats werd fel betwist en gewonnen door de jonge Harry Jansen, die pas over gegaan is naar de amateurs en als zo. danig zijn derde koers reed. De uitslag was: 1. P. Tesselaar, Kal- verdijk; 2. H. Jansen, Amsterdam; 3 W. Emo, Utrecht; 4. J. Wuurman, Am sterdam; 5. Th. Hendriks, Kortenhoef; 6 H. van Piere, Uithoorn; 7. P. van Bronk- horst, Amsterdam; 8. H. Peters, Heem stede; 9. F. Schild, Amsterdam; 10 K. de Graaf, Hilversum. De Heemstedenaar Henk Peters, vorig jaar de sterkste in Naarden, was dinsdag morgen om half acht met het vliegtuig uit Canada op Schiphol aangekomen en zat 's avonds in Naarden alweer op de fiets. Hij had meer slaap dan lust om te rijden, maar heeft met zijn achtste plaats een goede uitvalsstelling om in het verde re verloop naar een betere klassering te grijpen. Het jaarlijkse schaaktoernooi van de Haarlemse schaakvereniging „Het Oos ten" zal gehouden worden van 10 tot en met 18 september. Er wordt gespeeld in zeskampen. Eén groep met vooraanstaan de schakers uit binnen- en buitenland zal kwalitatief ruimschoots boven de daarop volgende groepen uitsteken. De wedstrijd leider en organisator, de heer C. Sothert, heeft al schakers uit Joego-Slavië en West-Duitsland onder de deelnemers. Gerrie Bruin uit Andijk staat morgen avond voor de opgave te trachten Tie- men Groen van de kampioenstitel achter volging bij de amateurs af te houden. Dat lijkt een onmogelijke opgave, want Groen is een gedoodverfde favoriet, die morgenavond in het Olympisch stadion bij het tweede deel van de nationale baankampioenschappen de voorspellingen gaat waar maken. Jaap Oudkerk zal morgenavond trach ten een tweede titel te bemachtigen. Na zijn kampioenschap bij de stayers, vori ge week veroverd, wil hij nu proberen de titel bij de achtervolgers te bemachtigen. Nijdam en misschien Post zijn uiteraard zijn belangrijkste tegenstanders. De se ries worden voor de achtervolgers over dag gereden, de halve finale en finale zijn 's avonds. Joop Captein moet zijn titel bij de prof sprinters verdedigen. Aad de Graaf en Piet van der Touw, beiden vorig jaar nog amateur, zijn mede kan didaten. Voorts is er morgenavond de fi nale voor de amateur-stayers met Nikkes- sen als grote favoriet en Koel, Liebrechts als gevaarlijke kapers. Voor de vriendschappelijke wedstrijd tussen Haarlem en DWS vanavond om half zeven op het Haarlem-terrein komt Haarlem met het volgende elftal in het veld: Van 't Kruijs; Van Duffelen, Kos ter, Berendregt en Wentink; Versluis en Kruijer; Smit, Couperus, Kluiver en Jon ker. De kans is groot, dat DWS zal be sluiten Peijs mee te laten spelen tegen dit Haarlem. Uitslagen van gisteravond gespeelde vriendschappelijke voetbalwedstrijden zijn: De VolewijckersSouthend United 1-2 (rust 1-0) en DOS - Aston Villa 3-3 (rust 2-1). De uitslagen van de partijen gespeeld in de tweede ronde om het open Neder lands schaakkampioenschap, luiden: Bak ker-Van Santen 1-0, Sanders-Scholle V2-V2, Hoogeveen-Te Velde 0-1, Sarink-Van Eibergen V2 - V2Staal-Bergsma 1-0, Ver- holt,Jansen afgebr. De stand na twee ronden ziet er als volgt uit: 1 en 2 Bakker en Te Velde 2 pnt., 3 en 4 Sanders en Staal IV2 pnt., 5, 6 en 7 Hoogeveen, Van Santen en Scholl 1 pnt., 8 en 9 Eibergen en Sarink Vz pnt., 10 en 11 Jansen en Verholt 0 en 1 afgebr., 12 Bergsma 0 pnt. Jan Hajer, ondanks zijn geschonden reputatie, de belangrijkste concur rent van Tom Okker. De Nederlandse B-zwemploeg, die op 21 en 22 augustus te Kopenhagen zal uitko men tegen Denemarken, is als volgt sa mengesteld: 100 meter vlinderslag da mes: Annemieke v.d. Born (HDZ), Sylvia Pronk (GDZ). 100 meter rugslag dames: José v.d. Putten (Mosa), Lida Snel (DVZ). 100 meter vrije slag heren: Gerard van Opstal (VZC), Ronnie Verroen (ZIAN). 200 meter schoolslag heren: Peter Se- rier (Dolfijn), Hans Fooy (PSV). Schoonspringen dames: Eljo Kuiler (Joop Stotijn), Thea van Peltenburg (Joop Stotijn). 400 meter wisselslag dames: Ria van 't Ende (Thialf), Rita Tigelaar (Robben). 400 meter vrije slag heren: Harry Ran- zijn ('t IJ), Tino Jansen (EZPC). 4 x 100 meter wisselslag estafette da mes: Lida Snel, Rita Tigelaar, Annemie ke v.d. Born en Fieneke Winkel (GDZ). 200 meter rugslag heren: Peter Jonker (HZPC), Chris Leijssenaar ('t IJ). 200 meter vlinderslag heren: Hans van Hemert (Surae), Elt Drent (Merwede). 100 meter vrije slag dames: Lydia Schaap (HDZ), Christine Goudemond (ZCG). 200 meter schoolslag dames: Josje Veld- huijzen (Naarden), Rita Tigelaar (Rob ben). Schoonspringen heren: Hans Feis (Joop Stotijn), Leo van Oudheusden (Joop Sto tijn). 400 meter wisselslag heren: Ronnie Verroen (ZIAN), Jelle Oortwijn (VZV). 400 meter vrije slag dames: Ina Mul der (GZPC), Fieneke Winkel (GDZ). 4 x 100 meter wisselslag estafette he ren: Chris Leijssenaar, Peter Serier, Hans van Hemert, Gerard van Opstal. Het cricketteam van de Free Foresters heeft dinsdag in Bilthoven veel tegen stand ondervonden van een voor het me rendeel uit jeugdige spelers geformeerde KNCB-ploeg, die de Engelsen op een ge geven ogenblik zodanig in de „clinch" kreeg, dat zich bij een stand van 41 voor 6 gunstige perspectieven voor de gasthe ren die het zelf tot een score van 115 hadden gebracht openden. Maar de Fo resters hadden hun sterkste troeven ach ter de hand gehouden, waardoor de zege ten koste van zeven wickets veilig werd gesteld. Het temidden van fraai natuurschoon gelegen veld van de Stichtse vormde het ideale domein, waar de cricketploegen elkaar gisteren ontmoetten. Een vijftal Nederlandse batslieden kwam tot goe de prestaties, waarbij de ACC-er Rikse opviel met een vrijmoedig gespeelde 23, waaronder een enorme zes en twee vie ren. Captain Jaap Leemhuis hield vijftig minuten stand voor een gedegen score van 22, waarna ook Van Wel 16, de Geer 21 en de Haarlem-speler Cats met 12 not out zich niet onbetuigd lieten. De overi ge KNCB-ers waren echter niet bij mach te het juiste antwoord te geven op het uit stekende bowlen van Bakker 4-25, Dunde- kar 3-21, R. White 1-19 en Scott 2-13, die met alle steun van hun fielders (zes van gen), de gastheren na 130 minuten tot overgave dwongen. De batting-order van de Free Foresters bracht ditmaal eerst de mfnder sterke spelers aan de wickets, hetgeen KNCB-ploeg aanvankelijk in een comfortabele positie bracht. Vooral de goed op dreef zijnde Haarlem-bowler Van Wijk, 4 voor 21, kwam daarbij tot een fraai succes en omdat ook de Curagaoër S. Gumbs van SCHC (2-29) met zijn snel le ballen niet zonder gevaar bleek te zijn, moesten de gasten bij een stand van 41 voor 6 geducht op hun tellen passen. Doch de Engelsen hadden nog een potje op het vuur staan, hetgeen onweerlegbaar tot uiting kwam toen de gevreesde Cam- bridgecaptain R. White in gezelschap van de Nederlandse „Free Forester" Kees Bakker de bowlerij onder handen ging ne men. Het optreden van dit duo, waarbij White evenals in Schiedam zijn klasse niet verloochende, maakte aan alle illu sie der KNCB-ers een einde. Het hout werd er op gelegd en met een sneltrein vaartje ging 't op de overwinning af White bleef met een voortreffelijke 54 not out. Ook het batten van Bakker (30) was van zeer goed gehalte. (Van onze sportredactie Bevindt de Nederlandse atletiek zich werkelijk in opgaande lijn, of is er slechts sprake van een aantal topprestaties door een heel kleine groep? Het antwoord daarop kan ongetwijfeld na zaterdag en zondag gegeven worden, wanneer bewijs materiaal wordt verstrekt tijdens de Ne derlandse kampioenschappen in Gronin gen. Dat Rob Heemskerk, Fred van Her pen bij de heren en Hilda Slaman-Van Doorn en Lia Hinten by de dames, zich daar als ware kampioenen zullen aandie- Een tracé-wijziging van de nieuw aan te leggen rijksweg no. 22, die van Hilver sum via het oosten van Utrecht een ver binding gaat vormen met rijksweg 12 (Utrecht-Arnhem) dreigt de bekende Utrechtse draf baan Mereveld te doorsnij den. Deze tracé-wijziging is veroorzaakt door het feit dat het oorspronkelijke tra cé over de resten zou lopen van een oud Romeins kasteel „Castellum" waarvan het grondgebied in verband met oudheidkun dige vondsten en oude fundamenten op de monumentenlijst is geplaatst. De baan Mereveld, in 1938 in gebruik genomen, heeft zich ontwikkeld tot een belangrijk en internationaal bekend draf- en fokke rijcentrum. Nog maar enkele jaren ge leden werd de baan belangrijk ver beterd. Voorts zijn in de afgelopen winter de voorbereidingen getroffen voor een drastische uitbreiding van de bezoekers accommodatie. De voltooiing wacht nog op de rijksgoedkeuring. Voor de 41ste Nederlandse draver-derby, die op zondag 22 augustus op de renbaan Duindigt wordt gehouden, zijn uit een aantal van 125 ingeschreven paarden negentien driejarigen als deelnemers aan gemeld. Hieronder bevinden zich de sweepstakes-winnaars Diana R en Dis covery. De afstand van de derby bedraagt 2500 m, het totaal prijzen-bedrag 24.400, waarvan 13.000 is bestemd voor de win naar. Op dezelfde dag wordt op de baan Duindigt eveneens verreden het kam pioenschap van Nederand, waarvoor zijn ingeschreven o.a. de Franse hengsten Oli vier B, Pigh Life 2, Jour de Java, de Amerikaanse merrie Lively Rodney en de 16-jarige Quicksilver S, die na een lange rust in dit zeer zware nummer zijn heroptreden doet. De eerste prijs bedraagt 4.500. nen lykt een verwachting, die niet gelo genstraft kan worden. Maar zullen er be halve door hen ook door anderen toppres taties geleverd worden en kunnen atleten uit Kennemerland zich daarbij aansluiten? Vorig jaar waren de Nederlandse atle- tiekkampioenschappen, toen een goed ge organiseerd evenement in Beverwijk, de laatste selectie voor de Olympische Spe len in Tokio. Dit maal zijn de kampioen schappen een graadmeter, die beslist over uitzending naar Zagreb en Parijs, respectievelijk voor dames en heren, voor de halve finale in de strijd om de twee Europa Cups voor landenteams. Rob Heemskerk heeft zich dit seizoen ontwikkeld tot een voortreffelijk sprinter, die in Groningen voor hoogtepunten kan zorgen met tijden onder de 10.5 (100 me ter) en 21 sec. (200 meter). Hij is met Van Herpen (400 meter in 46.9) op Euro pees niveau. Interessant is de vraag of Snepvangers op de 1500 meter nu ook vol ledig zal doorbreken. Niet minder is ove rigens de vraag hoe Ton Blok van het Velser Suomi zich op 800 en 1500 meter zal houden. Zijn tijden over deze afstan den waren lange tijd dit seizoen voor treffelijk, maar nationale erkenning volg de nog niet. Blok kan die, vooral na zijn goede optreden in Amsterdam tijdens het afgelopen weekeinde in Groningen nu wel verdienen. Piet Beelen van De Spartaan uit Lisse is een talent voor de 5 en 10 km, die in Opdenoordt een belangrijk te genstrever zal krijgen. Bos en Venne- boer zullen de hordentitels wel verdelen. De prestaties van de Nederlandse heren op de technische nummers zijn nog ver van de internationale top. Mogelijk slagen Borsje, De Noorlander of Dewaide erin de 1.93, het nationale record bij het hoog springen naar de geschiedenis te verwij zen .Haarlemmer Rein Knol zal op dit nummer zijn titel waarschijnlijk moeten prijsgeven. Lia Hinten en Hilda Slaman-van Doorn zijn bij de dames ongetwijfeld succesvol geweest, maar de resultaten van Lidy Vonk (100 meter), Geesje Soesbeek (400 meter) en Janny van Eyck-Vos, Gerda Kroon en Ilja Laman (Suomi) (800 me ter) zullen ook terdege Europese aan- uacht verdienen. Ellen Joacim Ort van het Haarlemse Atmodes is op de sprint en bij het verspringen bij de kanshebsters voor nationale roem. Corrie Bakker is een van haar concurrentes. Greet Versterre-van Zalm is een club genote van Ellen Joacim, die eveneens kandidate is voor een titel (bij het speer werpen). Voor Marjan Thomas van DEM uit Beverwijk geldt dat bij het hoogsprin gen. Haar clubgenote Corrie Wissenburg van Wijk zal nu wel definitief bij het kogelstoten en discuswerpen haar meer dere moeten erkennen in Amsterdamse vriendin Loes Boling. Rob Wienese zal alsnog aan de Euro pese kampioenschappen van dit jaar in Duisburg deelnemen. De skiffeur, die dit seizoen op zo'n fraaie wijze de Rot-see- regatta in Luzern won en tevens de Ne derlandse titel behaalde, meende aanvan kelijk niet voldoende te kunnen trainen omdat hij het te druk heeft met studie. Rob Heemskerk De uitslagen van de koersen die dinsdagavond in Hilversum werden gehouden luiden Horneboegprijs 2020 meter: 1. Dazy H (C. Hoo- gendoorn) 3.00,8, 1.29.5; 2. Doekina; 3. Di Stefano. Winnend 3.10. plaats 1.20. 1.30, 1.30, covercall 4.80, koppel 6.60. Criterium voor leerlingpikeurs, eerste af deling, 2000 meter: 1. Alkestis van E (J. Dijs) 2.47.,3 1.22.8. 2. Bastogne; 3. Zignor van H. Winnend 17.80; plaats 3.20, 1.60, 2.80; covercall; 6.20; trio 602.70. Criterium voor leerlingpikeurs, tweede af deling, 2040 meter: 1. Pespoir B, (R. van der Lubbe), 2.50.1, 1.22.6; 2. Ziganita; 3. Ydolius. Winnend 3.70; plaats 2.20, 1.50; covercall 4.40; koppel 5.70. Corversbosprijs, 2040 meter. 1. Duinpier S (P. Koppejan), 2.58.5,1.28.4; 2. Berno Axkit; 3. Bril- lante Z. Winnend 2.80; plaats 1.70, 1.70, 3.90; covercall 6.40; koppel 8.70. Corversbosprijs tweede afdeling, afstand 2040 meter. 1. Dea Alkestis V (J. van Leeuwen) 2.56.3, 1.27.3; 2. Dwergvalk S; 3. Alexander the Saint. Winnend 3.40, plaats 1.30, 1.40, 1.90; covercall 4.60. koppel 3.10. Gooilustprijs, eerste afdeling, afstand 2000 meter. 1. X van Paula BH (J. Bakker) 2.51.1; 2. Calumet d'Aster D; 3. Bea. Winnend 11.10: plaats 2.—, 1.50; covercall 3.90; koppel 8.60. Trompenberg-prijs, tweede afdeling. Afstand 2000 meter. 1. IJsbrandine (S. van Leeuwen) 2.50.9, 1.25.5; 2. Adeltraut M; 3. Zandra H van Sophia. Winnend 5.10; plaats 2.—, 2.40, 2.40; covercall 6.60; koppel 13.trio 656.70 Gooilustprijs, tweede afdeling, afstand 2000 m. 1. Benny Hollandia (R. Koster), 2.50, 7, 1.25.4. 2. Anja Kitty; 3. Arnoldus. Winnend 6.80; plaats 1.20 1.30; 1.20. covercall 4.30; koppel 34.70. Criterium voor leerlingpikeurs finale. Afstand 2000 meter. 1. Bastogne (H. Koevoet) 2.48.3 1.23.2; 2. Alkestis van E; 3. Walnut Hall. Winnend 2.70, plaats 1.20, 1.40, 2.—; covercall 4.90; koppel 6.10. Totalisator-omzet 200.553,50.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 13