Dodencijfer in verkeer maakt weinig indruk op publiek AGE Half jaar geëist tegen een „Magneet"-nozem BRAMMET JE FOK POLLE, PEL LI EN PINGO en V fijn;(x) ISHHH bondig f r KIESPIJN? J Ruim 140.000 aanvragers wachten op telefoon Griekse arbeider bij een bedrijfsongeval omgekomen Van fraude betichte kapelaan wint kort geding Gehele koninklijke gezin in Italië Doden in het verkeer Kamerlid Voogd wil V.N.-onderzoek in Zuid-Afrika Haagse politieagenten terechtgewezen i» m Gedetineerde vlucht in pyjama uit Avereest WITTE KRUIS Het blijft mooi weer WOENSDAG 11 AUGUSTUS 1965 2 Haarlem Velsen-lJ muiden Beverwijk KAPSALON MOLENDIJK i&s&i la&ss mam. m au 1 zeeROB,wANNeeR ee<btN te Merw-teeN 6RoetJTe TeeteN? Wèg pijn Als u poeders kiest! WEERRAPPORTEN Het aantal aansluitingen op het Neder landse telefoonneet steeg in het tweede kwartaal van 1965 met 23.600 en bedroeg op 1 juli 1.453.800 (op 1 juli 1964 1.359.800) Er werden in april, mei en juni 46.400 aansluitingen tot stand gebracht en 22.800 opgeruimd. In diezeflde periode ontving P.T.T. nieuwe aanvragen. Er werden 4800 aan vragen om diverse redenen ingetrokken. Doordat de vraag het aantal nieuwe aansluitingen met 2100 overtrof, steeg de wachtlijst van 139.200 op 1 april tot 141.300 op 1 juli. Bij de posterijen was de omvang van het binnenlandse brievenpostverkeer iets kleiner dan in de overeenkomstige perio de van 1964 (545 miljoen tegenover 550 miljoen stuks). Het aantal binnenlandse postpakketten bedroeg in de periode april tot en met juni 1965 3,33 miljoen. In 1964 werden in hetzelfde tijdvak 3,47 miljoen postpakket ten besteld. Op 1 juli had de postcheque- en giro dienst ruim 1 miljoen rekeninghouders tegen 924.000 aan het eind van het eer ste halfjaar 1964. Bij de rijkspostspaar bank was de vermeerdering van het aan tal spaarrekeningen minder groot: op 1 juli 1964 56 miljoen spaarders, op 1 juli 1965 5,66 miljoen. Gedurende het tweede kwartaal 1965 kwamen 6800 draadomroepaansluitingen gereed en werden 16.200 aansluitingen op geruimd. Het totaal daalde daardoor met 9.400 tot 340.000. Het aantal nevenaan sluitingen (luistermogelijkheden met pro grammakiezers, aangesloten op draad omroepinstallaties in ziekenhuizen, be jaardencentra, scholen, fabrieken enz.) steeg in dezelfde periode met ruim 1400 tot 79.200. Van de honderd Nederlanders weten slechts negen dat het verkeer in het af gelopen jaar meer dan tweeduizend doden heeft geëist. Dit blijkt uit een recent steekproefonderzoek, dat het bu reau Intomart (instituut voor toegepast marktonderzoek) heeft verricht voor het Verbond van Veilig Verkeer. De bromfietser wordt door 67 percent van de ondervraagden gezien als degene die de meeste ongelukken in het verkeer veroorzaakt. Hij stopt eerder voor een knappe jonge vrouw die een zebra over steekt dan voor kinderen en bejaarden, meent 49 percent van de ondervraagden. Slechts elf percent vindt dat bromfietsers zich goed aan de verkeersregels houden, en zeventig percent acht het noodzakelijk dat valhelmen worden gedragen. Ten aanzien van de ingevoerde maxi mumsnelheid op bepaalde soorten wegen toont 79 percent zich voorstander, maar 78 percent vindt dat daarnaast een mini mum snelheid op de wegen gewenst is. Gunstig wordt de ingevoerde snelheidsbe perking in de bebouwde kom beoordeeld: 75 percent juicht deze maatregel toe en slechts vijf percent vindt de voorgeschre ven maximum snelheid te laag. Opgevallen is aldus het verbond dat tijdens groepsdiscussies, die in het kader van het steekproefonderzoek wer den gehouden, bejaarden en jeugdigen als de voornaamste verkeerszondaars wer den genoemd. Het onderzoek, dat mede verricht is om televisie-verkeersfümpjes van het c Grote Kerk (Grote Markt), donderdag 15-16 u.: Orgelconcert door Klaas Bolt. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Moeder wat een broeder", a.l. Van donderdag af 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Eddie in de greep van de vrouw", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „Ja mes Bond contra dr. No", 14 j. Van donder dag af 19 en 21.15 u.: „Buffalo Bill, de held van het Wilde Westen", 14 j. Lido, vandaag 14 en 20 u. en van donder dag af 20 u.: „Zo was het Wilde Westen", 14 j. Van donderdag af 14 u.: „Pa krijgt de klappen", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Old Shatter- hand", 14 j. Minerva, vandaag 14.30 u.: „Robin Hood en zijn schelmen", a.l. Van donderdag af 14.30 u.: „Laurel en Hardy in Wonderland", a.l. Vandaag 20.15 u.: „Geef er de brui(d) aan", a.l. Van donderdag af 20.15 u.: „Irma la Douce", 18 j. Rembrandt, vandaag 10.30 u.: „In het paleis van de waterkoning", a.l. Van don derdag af behalve vrijdag en zondag 10.30 u.: „Spanky en zijn vriendjes", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Goldfinger", 18 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Kruitdamp", 14 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De dodende pijl", 14 j. Studio, vandaag 10.30 u.: „Sjors en Sjim- my op het pirateneiland", a.l. Vandaag 14.15, 19 en 21.15 u.: „Moord voor het voet licht", 14 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Le Bonheur", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Zaterdagavond geopend van 20.30 tot 22.30 u., met kaarslicht en klassieke muziek. Tot en met 4 september. Prentenkabinet: Expositie van Poolse grafiek. Tot 1 oktober. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de eeuw tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): „De landman en de muze". Expositie van prenten, tekenin gen, schilderijen en aquarellen. Geopend van 10 tot 17 u.; zondags van 13 tot 17 u. Tot 30 augustus. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): geopend van 10 tot 18 u. en van 20 tot 24 u. Expositie van te keningen van Evert Neuteboom Tot 1 september. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen en grafiek van Jan Michels. Tot 1 september. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum Van Looy (hoek Kamperlaan): Fototentoonstelling van „De Muggen" en de „Groupe des Huit". Dagelijks geopend van 10 tot 17 u. en 's zondags van 13 tot 17 u. Tot 15 augustus. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Expositie van schilderijen en plastiek van Kees Hak en Liesbeth Sayers (op werk dagen van 9.30 tot 18 u.). Tot 3 september. Linnaeusbof (Bennebroek)Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9 tot 18 u.; golfbaan tot 21 u. Pannekoekenhuisje (Bloemendaal): Ex positie over Thijsse's Hof. Dagelijks van 9 tot 17 u. Tot 1 september. Gemeenschapshuis (Zandvoort): Werken van Joosten-Eerdmans, Beerthuis-Roos, Ruth Brouwer, Jorien de Kruiff, van Dorssen en Sonja Toebes. Dagelijks van 14 tot 16 u en van 20 tot 22 u. Tot 15 augustus. Tegenover Gemeenschapshuis (Zand voort): Holiday on raü. Miniatuurspoor- wegcomplex. Tot 18 augustus. DIVERSEN De Waagtaveerne (Spaarne/Damstraat): Cobi Schreijer m.m.v. Dick Poons en Jules de Corte. 's Morgens en 's middags de monstraties van oude ambachten. Zon dags gesloten. Vleeshal (Grote Markt) dagelijks 14.30 u.: Voorstellingen van poppentheater Mer- lijn. Tot 28 augustus. Ruïne van Brederode (Santpoort): Elke avond een half uur na zonsondergang avondverlichting en klankbeeld tot 23 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 6 augustus. WOENSDAG 11 AUGUSTUS City, 20 u.: „Afspraakje in september". Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon. Voorlichtingscentrum „Stichting Rijn mond-Noordzeekanaal, Semafoorduin IJ- muiden; geopend voor individuele bezoe kers woensdag van 15 tot 16 en zaterdag van 11.30 tot 12.30 u.; voor groepen aan vragen bij de stichting Havengebouw, Am sterdam, tel. 020-220665, of Gemeentelijke Voorlichting Velsen, Raadhuis, tel. 4036. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. DONDERDAG 12 AUGUSTUS City, 20 u.: „De hartstocht van een zeven tienjarige". Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon. Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 u.; filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12 u. WOENSDAG 11 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ero tiek". Luxor Theater, 19.30 u.: „West Side Story". Meerplein, 14 u.: Kermisattracties. Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie grafische kunst, geopend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 17.30 u. en van 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwyk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. DONDERDAG 12 AUGUSTUS Kennemer Theater, geen filmvoorstel lingen. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Voor de vuist weg". Meerplein, 14 u.: Kermisattracties. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie grafische kunst, geopend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, gesloten. R.-k. leeszaal, Arendsweg 60, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwyk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. verbond te testen, heeft verder uitgewe zen dat deze verkeersinstructie op maan dagavonden na NTS-journaal en hoofd film tot de meest geziene programma's behoort. De filmpjes hebben een redelijke attentie-waarde, hetgeen blijkens het rap port van het bureau Intomart mede ver oorzaakt wordt door de goodwill die het verbond bij het publiek heeft. Ten aanzien van de activiteiten van het verbond geeft slechts vijftien percent van de ondervraagden op hieraan geen waar de te hechten, een uitslag aldus het rapport die wijst op een duidelijke waardering van de ontwikkelde initiatie ven. De gegevens van het onderzoek zul len als studiemateriaal worden aange wend bij nieuwe acties van het Verbond voor Veilig Verkeer. De 31-jarige Griekse fabrieksarbeider Thomas Argirios uit Likojanni, die bij Werkspoor in Utrecht werkte, is gister avond overleden aan de verwondingen, die hij 's middags bij een bedrijfsongeval had opgelopen. De Griek was met een Marokkaan, een Spanjaard en nog enkele arbeiders op het fabrieksterrein van Werkspoor bezig met het beladen van een wagon met stukken ijzer. Tijdens een manoeuvre van een le ge wagon waarop een kraan stond is hij tussen de bumpers terecht gekomen. De Griek liep ogenschijnlijk lichte verwon dingen in de onderbuik op. Hij was ge huwd en vader van drie kinderen. Dit is het derde dodelijke bedrijfsonge val bij Werkspoor binnen enkele weken. De vice-president van de rechtbank te Amsterdam, mr. C. H. Plug, heeft de vor dering toegewezen, die de geestelijk advi seur van de vakantieschool „Licht en Lucht" van de Christus-Koningparochie in Amsterdam-Oost, een kapelaan had ge steld in een door hem aangespannen kort geding tegen een vroegere medewerker aan de vakantieschool. De kapelaan had gevorderd tegen gedaagde „bevel tot ont houding van iedere verdere actie, die dient tot verdachtmaking van eiser". De gedaagden hadden al twee maanden lang actie gevoerd om aan te tonen dat de kapelaan volgens hen een bedrag van drieduizend gulden, dat aan de vakantie school toebehoorde, had verduisterd, en over deze zaak onder meer een brochure verspreid. De president van de rechtbank was van mening dat de gedaagden hun beschuldi gingen niet waar hebben kunnen maken en zich daarom hebben schuldig gemaakt aan een onrechtmatige daad. Zij hebben zich verder te onthouden van beledigingen en het doen van mondelinge uitlatingen, waarin wordt beweerd dat de kapelaan zich aan verduistering zou hebben schul dig gemaakt, op straffe van een dwang som van 100 gulden voor elke maal, dat zij in strijd daarmee zouden handelen. De gedaagden werden veroordeeld tot beta ling van de gedingkosten groot 280,75. De prinsessen Margriet en Christina zijn gisteren in gezelschap van de heer Pie ter van Vollenhoven naar Porto Ercole vertrokken voor enige weken vakantie in de villa van de koninklijke familie. De officier van justitie bij de Haagse rechtbank heeft een half jaar gevangenis straf geëist tegen een 25-jarige Scheve- ningse visser, lid van de nozem bende „De Magneet". Hij had in de avond van 22 april, samen met dertig kornuiten, op een brug een negentienjarige slager mishan deld als wraakoefening tegen de concur rerende nozembende „De Plu", waarvan het slachtoffer deel had uitgemaakt. Als getuige vertelde de slager aan de rechtbank, dat hij op de brug door onge veer dertig man van „De Magneet" was opgewacht toen hij met een meisje ach terop zijn bromfiets, wilde passeren, en met fietskettingen, riemen en ploerten doders mishandeld. „Zelf had ik geen wapen bij me want ik was al niet meer bij „De Plu". In de tijd dat ik er nog wel bijhoorde droeg Advertentie GEZICHTSMASSAGE incl. masker en make-up 6.90 Saunabaden - Schoonheidssalon Sanpoorterpl. 1, Haarlem - Tel. 60643. Bus 2 - 3 - 4 - 71 ik meestal een boksbeugel op zak", ver klaarde de getuige. Op het moment van de overval had hij nog gauw een staaf ijzer in de hand ge drukt gekregen van het meisje achterop zijn brommer, maar het wapen was hem afgepakt door iemand van de tegenpar tij voordat hij het had kunnen gebruiken. „Ik riep nog dat ik niet meer bij de Plu was, maar toen had ik de eerste klappen al te pakken. Ze luisterden niet", verklaarde de slager. De verdachte die in het over hem uit gebrachte psychiatrische rapport wordt beschreven als „een domme primitieve, maar oersterke figuur", is volgens de officier van justitie een der leiders van de Magneetbende. „Tegen de andere deelnemers aan de ze laffe geweldpleging kon niet voldoende bewijs bijeen gebracht worden om hen te vervolgen. De verdachte verdient een strenge straf, ook al gezien zijn straf lijst waarop vonnissen voor mishande ling, geweldpleging en weerspannigheid elkaar afwisselen", aldus de officier. De verdediger mr. L. Pels Rij eken vroeg een veel iichtere straf. Hij wees er op dat juist de verdachte een der weinige Mag neetleden was die met blote handen vocht, en dat zijn aandeel in de rel ook veel geringer was dan door de officier gesuggereerd. Uitspraak 24 augustus. De elfjarige Arie de Vlieger uit Rot terdam is dinsdag bij een verkeersonge luk om het leven gekomen toen hij op zijn fiets de Langerhorst in de Maasstad wilde oversteken. De jongen werd daarbij aangereden door een autobus. Een Nederlandse toeriste, de 36-jarige Magdalene Buitenhuis-de Regt, is bij een auto-ongeluk op de grote weg langs de kust van Montenegro om het leven gekomen. De 44-jarige mevrouw T. Ordelman- uit Warnsveld is dinsdagmiddag op de provinciale weg te Lemelerveld (gem. Dalfsen) bij een auto-ongeluk om het le ven gekomen. Zij reed op onverklaarbare reden op de linkerweghelft en botste fron taal tegen een zware truck met oplegger uit Valkenswaard. Bij een botsing op een spoorwegover gang in de weg langs de Doggersvaart in Den Helder is gisteravond de 24-jarige Huibert van de Waal van Dijk uit Den Helder om het leven gekomen. De jonge man reed, hoewel de automatische knip perlichtinstallatie werkte, de overweg op met zijn bromfiets en kwam in botsing met een trein. Het slachtoffer was op slag dood. Het Tweede-Kamerlid drs. J. J. Voogd (P.v.d.A.) verzoekt de minister van Bui tenlandse Zaken te bevorderen dat de Verenigde Naties een onderzoek instellen naar de toestanden in Zuidafrikaanse ge vangenissen en naar politiemethoden in Zuid-Afrika. De heer Voogd refereert in zijn vragen aan persberichten over Zuid afrikaanse gevangenissen en over Gesta- po-manieren bij de geheime politie in Zuid-Afrika. Tegen vier Haagse politieagenten, die vorig jaar op de vuist gingen met een bewoner van de Haagse De Riemer- straat, zullen geen andere disciplinaire maatregelen worden getroffen naast de ernstige terechtwijzing, die zij reeds heb ben ontvangen naar aanleiding van hun optreden. Burgemeester Kolfschoten acht de agenten daardoor voldoende gecorri geerd. Op 1 juni van het vorige jaar riep de gehuwde zoon van de betrokken bewoner de hulp in van de politie, omdat zijn va der hem en zijn vrouw het huis wilde uitzetten. De politie verscheen met vier man. Zij kozen partij voor het jonge ge zin. Daarbij kwam het in en bij de wo ning tot een vechtpartij. De vader werd naar het politiebureau gebracht en opge sloten. De rijksrecherche en de recherche van de Haagse politie stelden naar het ge beurde een onderzoek in. Daaruit kon echter niet worden opgemaakt wie het eerst had geslagen. Ook kon niet worden vastgesteld of de vader op weg naar het politiebureau of in het politiebureau nog is geslagen. Evenmin kon met voldoende zekerheid de juiste oorzaak worden vast gesteld van het letsel, dat hem was toe gebracht tijdens de schermutselingen en waarvan hij maandenlang last heeft ge had. Het incident in de De Riemerstraat was aanleiding tot vragen in de Eerste Ka mer. De ministers van Justitie en van Binnenlandse Zaken antwoordden toen dat de Haagse politie zich had moeten beper ken tot het bemiddelen tussen vader en zoon. Het onderzoek leverde voor de of ficier van Justitie geen grond op voor een strafvervolging. Van de burgemeester hebben de agenten een ernstige terecht wijzing gekregen. 311. Nieuwsgierig in de rondte kijkend keurde Brammetje Fok de beide mum mies nauwelijks een blik waardig. Dat vonden Tutu en Karo een beetje vreemd, want het gebeurde toch niet iedere dag, dat je als zeeman een paar mummies in het wild aantrof. „Tjonge", zei Karo, „hoe oud zullen die wel niet zijn?" „Honderrrrd jaarrrr", schtte Tutu. „Ach welnee, veel ouder", meende Ka ro, maar toen werd hij door nijdig gesis van Bram tot de orde geroepen. „Stil toch", zei Bram. „Horen jullie dan niets?" Hij was met zijn oor op de grond gaan liggen. Nu hoorden ook zijn beide vrien den het vreemde geruis. „Waterzei Bram schor van opwinding. „Het hele land is droog en dormaar hier hoor ik duidelijk een grote hoeveelheid water ruisen. Jongens, op die manier komen we er misschien achter, hoe we dit land weer vruchtbaar kunnen maken!" Bij het licht van de zaklantaarn ont dekte Bram spoedig een gouden ring in de stenen. Met alle kracht trok hij eraan en langzaam kwam een dikke, vierkante steen naar boven, als een luik boven een keldertje. Het geruis van water werd nu oorver dovend. En daardoor hoorde Bram niet, hoe achter hem de mummies in bewe ging waren gekomen. NOU-NOU-WAT EEN "ZWARE VAN6ST 111 PI B COHNHAGt 188S-D. Een in Avereest gedetineerde, tijdelijk in het rk-ziekenhuis verpleegde man, is gisternacht uit het ziekbed geklommen en via dakraam, dakgoot en brandtrap naar buiten gevlucht. Gekleed in een blauwe pyjama en een rode kamerjas is hij naar de rijksweg ge lopen en daar gaan liften. Een automobi list heeft in het donker niet voldoende op de kleding van de man gelet. Pas bij Zundert in Noord-Brabant drong het tot de automobilist door dat er wel iets bijzon ders met de lifter aan de hand zou kun nen zijn. Met het smoesje dat hij even een kopje koffie wilde drinken stopte hij bij een café waar hij de politie waarschuwde. Deze kwam de man even later ophalen. Goudsmid verving edelstenen. De recht bank in Rotterdam heeft een 20-jarige goudsmid uit de Maasstad wegens dief stal van edelstenen veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien maanden. De man had begin dit jaar enige kostbare edelstenen, waaronder briljanten, van oorbellen en ringen vervangen door ge kleurde prullen van nog geen veertig cent per stuk. Inbraak bij goudsmid. Inbrekers hebben in de winkel van de 35-jarige Utrechtse goudsmid A. D. Braster aan de Rijnlaan in Utrecht sieraden gestolen ter waarde van ongeveer tienduizend gulden. President. Mr. J. H. C. Slotemaker, vice- president van de Haagse rechtbank, is met ingang van 1 oktober benoemd tot president van de rechtbank in Arnhem. Nu ook kalveren. De Belgische douane hield 's nachts een Nederlandse auto aan, waarvan de inzittenden op de vlucht sloegen. In de auto vonden de douaniers geen Nederlandse boter, maar vijf kal veren! Later werd een vrachtauto aan gehouden met 1000 kilogram boter. De cabine vertoonde kogelgaten, opgelopen bij een beschieting door de Nederlandse douane. Burgemeesters. Aan de heer J. Elders is op zijn verzoek wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd ontslag verleend als burgemeester van Boven- karspel. Ook aan mr. E. L. H. M. van Mierlo is op zijn verzoek om dezelfde reden eervol ontslag verleend als bur gemeester van Gilze-Rijen. Hotel afgebrand. In Nieuw-Buinen is in de afgelopen nacht hotel Dik door brand verwoest. Van de inboedel kon niets worden gered. Advertentie kfWVUVWVWWWWWWVWVWWWVWWVWVWWV Het K.N.M.I. deelt mee: Een hogedrukgebied boven de Noord zee is nog in betekenis toegenomen. Het breidde zich zowel naar het noorden als naar het zuiden verder uit en reikt nu van Zuid-Frankrijk, Zwitserland en Oos tenrijk tot de Noordkaap. Een zwakke sto ring die gisteren met wat regen boven Engeland lag, loste vrijwel geheel op. Wolkenvelden ervan dreven vanmor gen nog over het zuiden van het land, maar er viel vrijwel nergens regen. In de hogere luchtlagen wordt nu warmere lucht aangevoerd, zodat de stabiliteit van de lucht toeneemt en de kans op buien ontwikkeling zo goed als verdwenen is. Op de oceaan bevindt zich een depres- siegebied waarvan de invloed zich niet verder dan tot Ierland uitstrekt. Daarom kan in ons land op aanhouden van het mooie weer worden gerekend. De tempe raturen zullen verder stijgen. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. "O'S C a c 5 Den Helder licht bew. ozo 20 0 Ypenburg zwaar bew. O 20 0 Vlissingen geheel bew. O 21 0 Eelde onbewolkt zo 18 0 De Bilt zwaar bew. O 20 0 Twente onbewolkt O 20 0 Eindhoven zwaar bew. ono 21 0 Z.-Limburg zwaar bew. no 21 0,4 Helsinki onbewolkt nnw 17 3 Stockholm zwaar bew. w 19 10 Oslo regen n 21 0,1 Kopenhagen onbewolkt w 17 0,2 Aberdeen geheel bew. zo 16 0 Londen onbewolkt zzw 19 0,3 Amsterdam licht bew. O 19 0 Brussel zwaa. bew. O 22 3 Luxemburg licht bew. no 21 0 Parijs licht bew. O 24 0 Bordeaux onbewolkt n 27 0 Grenoble onbewolkt windst. 27 0 Nice zwaar bew. nnw 26 0 Berlijn licht bew. n 19 0 Frankfort zwaar bew. O 22 0 München zwaar bew. z 15 11 Zürich geheel bew. nno 21 0.3 Genève onbewolkt windst. 21 0 Locarno onbewolkt windst. 28 0 Wenen zwaar bew. nw 16 15 Innsbruck geheel bew. o 18 6 Belgrado geheel bew. wnw 31 1 Athene onbewolkt windst. 30 0 Rome onbewolkt 0 27 0 Barcelona onbewolkt windst. 27 0 Madrid onbewolkt windst. 32 0 Mallorca onbewolkt windst. 30 0 Lissabon onbewolkt nnw 28 0 Donderdag 12 augustus Zon op 5.19 uur, onder 20.10 uur. Maan op 20.49 uur, onder 4.51 uur. Maanstanden 12 augustus 9.22 uur volle maan. 20 augustus 4.50 uur laatste kwartier. 26 augustus 19.50 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 12 augustus Hoog water 3.50 uur en 16.16 uur. Laag water 11.53 uur en uur. Woensdag II augustus Hoog water 3.13 uur en 15.39 uur. Laag water 11.13 uur en 23.34 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ic 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2