Groot strategisch succes van Vietcong-leger bij Doek Co mf r r. Cycloon teistert Chili en Mexico Demonstraties in Tel Aviv bij aankomst van dr. Pauls TRIUMPH DEALER WERELDNIEUWS Van dag tot dag Nog niet te laat Afvloeiingsregeling Cyprus vanavond in de Veiligheidsraad Zuidvietrtamees convooi met tanks in de pan gehakt Vier Amerikaanse staten overtreden nieuwe kieswet Indonesië neemt dit jaar nog raffinaderijen over „Defence and Aid fonds is nog niet onwettig" Moordenaar van de „Seven Seas" bekent *~Pracitótoel J WOENSDAG II AUGUSTUS 1965 Veiligheidsraad Van Stanvac en Shell Nixon Veiligheidsraad schrapt Argentijnse klacht VOLGENS DE AMERIKANEN VOLGENS DE VIETCONG Minister V or ster: Wat deed jij?" Op cle Cri Stellweg HARRY OOM E W Wederom zijn er botsingen voorgeko men tussen troepen van India en van Pa kistan, die elkaar grensgebieden betwis ten. Ditmaal gaat het om het aloude ge schil betreffende Kasjmir. Dit is een prachtig land in het hart van Azië en toe risten noemen het „een oosters Zwitser land". Het behoorde vroeger tot Brits In- dië. Dit viel in 1947 uiteen in twee sta ten, India en Pakistan, die beide aan spraak maakten op Kasjmir. De toenma lige maharadja van dit vorstendom sloot zich echter aan bij India. Nu is de bevolking van Kasjmir over wegend mohammedaans, evenals die van Pakistan. Dit laatste land heeft in 1948 troepen gezonden, die Kasjmir ten dele hebben bezet. Onder druk van de Verenig de Naties is toen een wapenstilstand ge sloten. India zegde (bij monde van Neh- roe) toe een volksstemming te organise ren, mits Pakistan zijn troepen uit de grensgebieden van Kasjmir zou terugtrek ken. Dit is niet gebeurd en de volksstem ming heeft nooit plaats gevonden. Her haaldelijk, maar zonder resultaat, heb ben de Verenigde Naties zich met het pro bleem bezig gehouden. Toch zou het te wensen zijn, dat nu eindelijk soldaten van Pakistan en India maar beide Kasj mir verlaten, opdat onder toezicht van de V.N. een volksstemming plaats vindt. Het enige land, dat namelijk van dit ge schil profiteert, is China. Dit leeft in on min met India en moedigt Pakistan aan Kasjmir op te eisen. Wat is het gevolg? De twee staten, die eens Brits Indië vorm den en die allebei doodarm zijn, bewape nen zich tot de tanden. Ongeveer de helft van hun povere nationale inkomen wordt besteed aan de defensie. En hoe armer ze worden, hoe meer kansen de communis ten krijgen. Een pikante bijzonderheid is daarbij, dat de Chinezen achter Pakistan staan en de Russen achter India. Maar de bloedige twist wordt voortgezet ten koste van hongerende volken. De Pakistani's schijnen nu in Kasjmir een opstand te hebben verwekt tegen In dia. Niemand weet hoeveel inwoners van Kasjmir vóór Pakistan en hoeveel vóór India zijn. Alleen een vrije stemming kan dit aan het licht brengen. Misschien moet Kasjmir verdeeld worden op grond van de uitslag van een plebisciet. Het is nog niet te laat om op deze wijze India en Pakistan te verzoenen. Nog zijn beide lid van het (voorheen „Britse") Gemene best. Binnen hun grenzen leven bijna zes honderd miljoen Aziaten. Vereend kunnen zij zich wijden aan het welzijn van deze noodlijdende massa's. Dit was het ideaal van Gandhi. Het zou in diens geest zijn als de verantwoordelijke staatslieden be reid zouden zijn een compromis te aan vaarden om uit deze verschrikkelijke im passe te komen. Minister De Jong van Defensie lijkt vol ledig in de roos te gaan schieten met de dit jaar door hem gelanceerde afvloeiings regeling van overtollig geworden hoofdof ficieren. Van de tweehonderd majoors en overstes die de minister kwijt wilde zijn er op dit moment al 114 verdwenen. En het is al zover gekomen dat voor bepaalde legeronderdelen de regeling al niet meer van kracht is. Deskundigen ten departe- mente, die aanvankelijk nogal sceptisch stonden tegenover de plannen om hoofd officieren die nog drie jaar van hun pen sioen verwijderd waren in de gelegenheid te stellen vervroegd ontslag te nemen in ruil voor een salarisbonus en met behoud van pensioenrecht, zullen nu dan ook moe ten beamen dat de minister en diens op- perofficier-personeel het aan het rechte eind hebben gehad. En het is zelfs niet utgesloten dat de initiatiefnemers ten zeerste verbaasd zijn geweest over de ani mo om het uniform uit te trekken. Uiteraard was Defensie niet altijd even gelukkig met de ontslagaanvragen, omdat onder de vertrekkenden er velen zijn die nog van grote waarde waren en die men dus node ziet vertrekken. Maar van het begin af stond vast dat de afvloeiings maatregel geen persoonlijk karakter zou mogen hebben; dat wil zeggen dat de overtolligheid slechts in aantallen werd vastgesteld en niet op naam. Het lag ook voor de hand dat de kans groot was dat de slechtsten, die in het burgerleven on voldoende compensatie zouden kunnen vinden, geen gebruik van de kansen zou den maken. Daar staat nu dan weer te genover dat bij volledig succes van de regeling en daar ziet het echt wel naar uit het Rijk jaarlijks vijf miljoen kan besparen en dat de promotiekansen voor jongere officieren aanzienlijk worden be vorderd. En dat lijkt voorlopig toch wel iets zwaarder te mogen wegen. Advertentie NEW YORK (AFP). De bijeenkomst van de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties over de kwestie-Cyprus, die gister avond gehouden had moeten worden, is niet doorgegaan. De kwestie zal vanavond in de raad besproken worden. De pogingen, die de niet-permanente leden van de raad hebben gedaan om een ontwerp-resolutie op te stellen, hadden nog geen succes. DOEC CO (Reuter). De Vietcong heeft gisteren in de slag om de Zuid- vietnamese, strategisch belangrijke post Doec Co een groot succes behaald. Met een reeks hinderlagen wisten de guer rillastrijders 's nachts een groot Zuid- vietnamees konvooi versterkingen, op rukkend vanuit de provinciehoofdplaats Pleikoe, tot staan te brengen. Toen ze bij het krieken van de dag verdwenen oleven op de weg de rokende wrak stukken achter van verscheidene tanks en vrachtauto's, terwijl twee 105 mm- houwitsers waren vernield of buitge maakt. Met Amerikaanse helikopters werden de doden en gewonden naar Pleikoe gebracht. Volgens een Amerikaanse militaire woordvoerder in Saigon waren de verlie zen aan de zijde van de Zuidvietnamese eenheid matig gezien het grote aantal militairen dat erbij betrokken was. Er waren 153 dode Vietcong-strijders aan getroffen. De Vietcongtroepen hadden een sterkte van naar schatting twee a drie bataljons. Bij de nadering van de versterkingen uit Pleikoe liet het merendeel van de Vietcong-strijders die de regeringspost Doec Co belegerden de door hen bezette stellingen in de steek om het konvooi aan te vallen. Drie hinderlagen werden opgezet, van waaruit de rij auto's, voor afgegaan door tanks, met mortieren on der vuur werd genomen. In het leger kamp werden radioboodschappen opge vangen, waarin melding werd gemaakt van hevige strijd. „Ze komen van alle kanten op ons af" zo schreeuwde een mi litair uit het konvooi enkele malen in zijn microfoon. Tegen de avond hervatte de Vietcong de mortierbeschieting van Doec Co, waar de gelederen van twee bataljons Zuidviet namese keurtroepen de afgelopen week aanzienlijk gedund zijn door de gevech ten en een koortsepidemie. Het diplomatieke overleg om te komen tot een einde van de oorlog in Vietnam heeft ook gisteren weer voortgang gevon den. De zes leden van de Veiligheidsraad, waaronder Nederland, die met elkaar hebben gesproken op verzoek van pre sident Johnson zijn gisteren tot de slot som gekomen, dat het geen zin heeft over Vietnam in de Veiligheidsraad te spreken, maar dat het vraagstuk waarschijnlijk op de komende bijeenkomst van de Algeme ne Vergadering zal worden behandeld. Het grootste struikelblok vormen wel de Russische bezwaren en het dreigen met een veto op elke resolutie, die op roept tot onderhandelen. Leden van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, onder wie voorzitter John McCormaeck hebben na afloop van een bijeenkomst op het Witte Huis als hun mening te ken nen gegeven, dat er een lichtpunt in de SELMA (Reuter). Amerikaanse fede rale ambtenaren zijn gisteren begonnen met het inschrijven van negers op de kies lijsten in Selma en acht andere plaatsen in het zuiden van de Verenigde Staten, terwijl het ministerie van Justitie vier staten beschuldigd heeft van overtreding van de kieswet. In Selma, waar alleen al 3.000 demon stranten tijdens de strijd om het kiesrecht voor de negers zijn gearresteerd, stonden vijftig negers te wachten om zich te laten inschrijven. In Louisiana stonden voor de federale kantoren slechts een handjevol negers. In Mississippi en Alabama stonden echter grote aantallen. Strijders voor de burgerrechten menen dat in het diepe zuiden minstens een mil joen negers onder de nieuwe kieswet kun nen worden ingeschreven. DJAKARTA (Reuter) De Indonesi sche regering zal nog dit jaar alle raffi naderijen van de oliemaatschappijen Stanvac en Shell in Sungai Gerong, Plad- ju (beide in het zuiden van Sumatra) en Balik Papan overnemen, zo heeft de staatssecretaris van oliezaken, generaal- majoor Ibnu Sutowo, verklaard. Volgens het Indonesische persbureau Antara heeft generaal Sutowo gezegd dat op 20 augus tus besprekingen over deze kwestie zul len worden gevoerd tussen de regering en de oliemaatschappijen. Hij zei ook nog dat de raffinaderijen in de drie plaatsen elk een capaciteit van 65.000 barrel per dag hebben. ontwikkeling van de toestand in Vietnam te bespeuren valt. Zij gaven echter geen nadere toelichting. Johnson had op deze bijeenkomst inlichtingen gegeven over de kwestie Vietnam. De gewezen Amerikaanse vice-presi dent Richard Nixon heeft gisteren in een toespraak gezegd voorstander te zijn van een voortzetting van de Amerikaanse bombardementen op Noord-Vietnam. Nixon zei dat Amerika zijn aanvallen op Noord-Vietnam moet volhouden tot de Vietcong zijn agressie stopzet. Nixon zei tegenstander te zijn van ge bruik van kernwapens in de Vietnamese oorlog. Nixon zei een leidraad te zien in het voorbeeld van wijlen president Hoo ver, die het communisme haatte maar die na de eerste wereldoorlog miljoenen Rus sen het leven redde door een hulppro gramma op touw te zetten. „Het is volko men verenigbaar met de huidige politiek dat thans een Amerikaanse commissie tot hulp aan de bevolking van Noord-Vietnam in het leven wordt geroepen," aldus be sloot Nixon. NEW YORK (Reuter en AP). De Vei ligheidsraad heeft besloten een Argentijnse klacht tegen Israel, inzake de ontvoering van Adolf Eichmann, van zijn agenda te verwijderen. Argentinië had erover ge klaagd dat Israel niet om uitlevering van Eichmann had verzocht. De Argentijnse zaakgelastigde vroeg het punt van de agenda te schrappen omdat de kwestie tussen de regeringen van Israel en Argentinië was geregeld. Eichmann woonde onder een aange nomen naam in Argentinië. Op 15 decem ber 1961 werd hij door een Israëlisch tribu naal ter dood veroordeeld voor zijn aan deel in de moord op miljoenen joden onder het nazisme. Hij werd op 31 mei 1962 ge- executeerd. 67 65t- ZUID VIETNAM Onder Vietcong-controle oiwong Ngai Kwang Ngoi= Kwi Nhon Kwi Nhon Pleiku Ban Me Thuol Ban Me Thuoto NhaTrang SANTIAGO (AFP) Het centrum en zuiden van Chili zijn de afgelopen da gen getroffen door een cycloon en over stromingen. Zestien mensen zijn om het leven gekomen, honderd werden gewond en duizenden zijn dakloos. In Santiago stortte een pas gebouwde school tijdens de lesuren in, waardoor drie kinderen werden gedood. In Talcanuano op 500 kilometer ten zui den van Santiago werden vier mensen on der het puin bedolven. Tussen Valparaiso en Arauco spoelden vloedgolven van vijf tien meter op de kust. In deze streek kwamen zeven mensen om het leven. Ook Mexico werd getroffen door wolk breuken en zware stormen. Zeker tien mensen verloren het leven en een groot aantal werd gewond. Op verscheidene plaatsen is aanzienlijke schade aange richt. In de Golf van Mexico is het scheepvaartverkeer verlamd door de wer velstorm die de naam „Claudia" heeft gekregen. DURBAN, (Reuter) De Zuidafri- kaanse minister van Justitie, Vorster, heeft gisteren gezegd dat het „Defence and Aid" fonds „nog niet" tot onwettige organisatie in Zuid-Afrika is verklaard. Meer wilde hij over de toekomst van deze organisatie niets zeggen. Het fonds zal voor de komende begro ting een Nederlandse schenking van 100.000 (De „ton van Luns") krijgen, wat in Zuid-Afrika veel critiek heeft uit gelokt. Wanneer de organisatie wordt verboden, kunnen de bezittingen verbeurd worden verklaard. De Zuidafrikaanse minister Muller sprak gisteren de hoop uit dat de Neder landse regering zal afzien van haar plan 100.000 gulden bij te dragen aan het fonds een Zuidafrikaanse .prganisatie die poli tieke gevangenen steunt. MIAMI (AP) Een vroegere Cubaanse kreeftenvisser heeft gisteren bekend ruzie te hebben gehad met de kapitein van de oude banenboot „Seven Seas" over Fidel Castro. Hij schoot de kapitein en vier andere opvarenden dood en verliet het schip met een klein roeibootje. Dit bemanningslid, de 35-jarige Roberto Ramirez, zei dit enkele uren nadat het roeibootje in de golfstroom op 60 mijl ten zuiden van Miami werd opgepikt door een Duits vrachtschip. Ramirez droeg een zware revolver in zijn gordel. Ramirez droeg een zware revolver in zijn gordel. Ramirez heeft tegenover de Amerikaan se autoriteiten verklaard dat hij het had opgenomen voor Castro en dat kapitein Rogello Diaz gedreigd had hem aan de autoriteiten over te dragen zodra het schip in lampa (Florida) zou zijn aange komen. „Het was voor mij erop of eron der', zei Ramirez. Hij verklaarde het leven van de ver miste scheepskok, een neger, gespaard te hebben. Een achtste lid, van de beman ning Burgwise Elwin, sloot zich op in een kast en overleefde de moordpartij. Hij werd dit weekeinde met de lijken op de verlaten „Seven Seas" aangetroffen. De 83-jarige Duitser Johann Letten- bauer, afkomstig uit Beieren, voelde zich gisteren helemaal opgelucht. De rechtbank in Kempen achtte hem onschuldig, hettenbauer werd ervan verdacht zijn dochter en haar kind te hebben vermoord. Er zal nu een beslissing moeten worden genomen over smartegeld voor Lettenbauer. - wX- r- vs (Van onze correspondent) JERUZALEM Vandaag kwam de eer ste Westduitse ambassadeur, dr. Rolf Pauls in Israel aan. In de afgelopen da gen hebben reeds vele duizenden demon straties gehouden tegen het aanknopen van diplomatieke betrekkingen met Bonn en tegen de benoeming van Pauls, een vroegere hoge officier van het Duitse le ger, die nog maar twintig jaar geleden een voorname rol speelde bij de vernietiging van de Europese joden. Vele Israeli stonden vandaag langs de vijftien kilometer lange weg tussen het vliegveld en het Sheraton-hotel in Tel Aviv waar de Duitse diplomaten voorlo pig zetelen. Met grimmige gezichten hiel den zij borden omhoog, met het verzoek aan Pauls om onmiddellijk weer zijn bie zen te pakken gezien zijn oorlogsverleden. Velen van deze demonstranten waren slachtoffers van de Duitse concentratie kampen. Zij hebben de martelingen van de Ges tapo (de geheime politie van Hitier) door staan en droegen deze keer weer de klei ne gele ster op de borst, die ze twintig jaar geleden moesten dragen van de Duit sers, waardoor ze snel konden worden on derscheiden van de andere burgers. Pauls, die zijn rechterarm heeft verlo ren aan het oostfront, kon onmogelijk aan de borden voorbijzien die opschriften had den als: ..Wat deed jij toen het Duitse leger in Oost-Europa de joden vermoord de?" Het is twijfelachtig of de Israëlische re gering zou hebben doorgezet met het aan knopen van de diplomatieke betrekkingen met Bonn als men van te voren behoorlijk de stemming onder het volk zou hebben gepeild. Want de wonden die de Duitsers in de oorlog hebben opengereten, zijn nog niet genezen. Over het algemeen hebben de mensen in Israel het gevoel dat de aanwezigheid van een Duitse ambassadeur een nieuwe trau matische ervaring betekent. Een van de factoren waarover men hier bijzonder verbitterd is, is het feit dat het Duitse volkslied „Deutschland, Deutsch- land über alles" in Jeruzalem moet wor den gespeeld, als Pauls zijn geloofsbrie ven overhandigt. Normaal speelt bij dit soort gelegenheden het Israëlische leger- muziekkorps, maar dit keer hebben de militaire muzikanten geweigerd het Duit se volkslied te spelen, zodat werd be paald dat de politieband het volkslied dan maar moest spelen. Herinneringen Ik ken hem al jaren. Een gezellige vent. Vol grapjes. We gingen nogal eens naar de bioscoop vroeger. Daar zoenden, we elkaar, kraakten pinda's, bespraken allerlei en keken soms ook even naar de film. Omdat 't altijd een theater was met doorlopende voorstelling kregen we na verloop van uren toch wel in de gaten waar het over ging. Als het slecht weer was trokken we naar zee. Lopen. Hard lopen voornamelijk en revolutionaire din gen roepen tegen de wind en de golven. Later trouwden we. Hij koos er zich daar toe ene die serieus was, een goede, zorg zame vrouw, een vrouw om op te bou wen. Wat-ie gelijk had, hij had dat no dig. Daarbij maakte hij ook nog carrière, droeg het ene volautomatische apparaat na het andere, maatschoenen en sieraden voor de rots van een vrouw het eigen huis binnen. Ik zag hem wel een enkele keer, een gezellige vent nog altijd, de ja ren door, een geslaagde vent nu boven dien. Op een avond is het gebeurd. De klap die zoveel geslaagde mannen treft, trof hem. Dokter. Ambulance. Ziekenhuis. Zuurstof. Zes weken liggen. Om te begin nen. De kamer leek een loofhut. Planten en bakken en bloemen en manden en pot ten en dingen. Van de zaak en relaties en allen die in hem de gezellige grapjas waardeerden. Ik zat naast zijn bed, de flinke vrouw was tegenover me, tussen ons in lag zijn gezicht en ik wist niet wat ik daartegen zeggen moest. Er was iets mee. De lach zat zo wankel, die gleed er aldoor af. 't Was als met de beelden op het televisiescherm: zolangze bewegen denk je nergens aan maar zijn ze weg dan pas ga je je afvragen wat er allemaal zit en gebeurt achter en in dat duistere, oningevulde vlak. Je weet niet wat je ermee aan moet en ik wist niet wat ik hem zeggen moest. Ik wist van hem niet anders meer dan feiten. k had jarenlang alleen beelden gezien. Zo als altijd staken opvoeding en een aange leerde behendigheid in sociaal verkeer al gauw de handen uit de mouwen, kwamen opdraven met zinnetjes en dingetjes als: fraaie ligging, wat een belangstelling en zo meer en zolang tot hij dat zelf onder brak met een werkelijke mededeling. Een nog voorzichtige, aarzelend zijn weg zoe kende, een kleinkind van die lach van destijds maar toch wel degelijk naaste fa milie daarvan, nam plaats op zijn ge zicht. Ondanks het gedresseerd gekakel had hij nu toch de figuur herkend die in zijn jeugd een eind met hem was opge kuierd en ziriendelijk ging hij me voor naar die tijd, toen beleefdheid voor ons beiden nog een moeilijk leervak was, vol wassenheid een vurig begeerd artikel. schoof me mijn deel van onze gezamenlij ke herinneringen toe. Uitglijden op het glibberig begroeide bazalt van een krib en een sok die te drogen wordt gehangen aan een stok in het zand. Radijzen eten in een kuil, met regenjas sen over het hoofd. Jesse Owens die de 500 meter tot het strandhuisje aflegt in anderhalve minuut en daarvoor de Dode Gouden Krab krijgt omgehangen. Een hond die aldoor blaft en wij die op handen en voeten terugblaffen tot het dier verbluft de benen neemt. Een hoedje opzetten van druipend zee wier. Schoenen met. de veters aan elkaar over de schouders en een die valt en nooit teruggevonden is, een groene schoen, groen suède. Ik hoefde helemaal niets te zeggen, al leen te luisteren en te verifiëren. Met He lach nu vast op zijn gezicht, bracht, hij liggend tussen de bloemen in het zieken huisbed, zijn jeugd tevoorschijn omdat die hem kennelijk plotseling belangrijker leek dan zijn toekomst. Advertentie voor Haarlem en omstreken AUTOBEDRIJF LANGE MOLENSTRAAT 12 - TEL 19000 Zelfwerkzaamheid. Inwoners van het Bel gische dorpje Riemst, dichtbij de Ne derlandse grens, hebben 's nachts zelf oversteekplaatsen voor voetgangers ge maakt op het wegdek van een druk kruispunt, waar al veel ongelukken zijn gebeurd. Herhaalde verzoeken bij de plaatselijke autoriteiten hadden geen resultaat. Gezanten. Een uiterst linkse Peronistische groep in Montevideo, de hoofdstad van Uruquay, heeft bekend gemaakt dat de in ballingschap (Spanje), levende Ar gentijnse dictator Juan Peron, gezan ten heeft gezonden naar China, Noord- Vietnam en Noord-Korea als leiders van de „Peronistische Revolutionaire Organisatie" (M.R.P.). De inhoud van boodschappen is niet bekend. 75 jaar. Helgoland herdacht dinsdag het feit dat het eiland 75 jaar geleden Duits werd. In 1890 ruilde Engeland het eiland voor het protectoraat Zanzibar in Oost-Afrika. Juristery. Benelux' deskundigen hopen volgend jaar een overeenkomst te slui ten waardoor advocaten uit het ene land kunnen pleiten in een van de an dere landen. In de overeenkomst is vastgelegd dat een advocaat bijgestaan moet worden door een collega uit het land zelf. Ondergronds. De Palestijnse ondergrond se beweging „Assifa" heeft bekendge maakt dat commando's van deze orga nisatie een man hebben vermoord op Israëlisch grondgebied omdat hij een leider van de Palestijnse ondergrondse zou hebben gemarteld. Verder zouden in de afgelopen elf dagen elf Israeli zijn gedood door Palestijnse verzetsstrijders. Bezoek. Premier Suat Hayri Urgüplü van Turkije is in Moskou voor besprekingen met de Russische leiders. Hij is in ge zelschap van economische en financiële deskundigen. Verdrievoudigd. Het aantal geregistreer de syfilisgevallen in de Verenigde Sta ten is in de afgelopen acht jaar meer dan verdrievoudigd. In 1956 had men 6399 gevallen geconstateerd en in 1964 22.969. Mistig. Twee Russische arbeiders van een ijzersmelterij in Siberië, zijn in een ruim vijf meter lange boot ver vaardigd van Walrushuid in dichte mist de koers kwijtgeraakt en naar het vis sersdorp Wales in Alaska afgedreven. De eskimos dachten dat zij met vluch telingen of spionnen te doen hadden en waarschuwdeh de autoriteiten. Ongeldig. Een commissie van de Al Az- har universiteit in Cairo heeft be paald dat voor delslamitische geds- dienst ieder huwelijk van een moham medaans meisje met een communist ongeldig is. Truc. Iemand die in de Canadese plaat* London bij zijn auto kwam, zag dat er een flinke deuk in zijn auto zat. Er stak een briefje tussen de ruitewisser: „De omstanders denken dat ik nu mijn naam en kenteken opschrijf ha ha". Overleden. Paul Steinfurth, die van 1924 tot 1933 hoofdredacteur is geweest van het Duitse persbureau „Wolff" is op de leeftijd van bijna zeventig jaar in Bad Godesberg, nabij Bonn, overleden. „Wolff" werd in 1933 met de „Tele- graphen-Ur.ien" amengesmolten tot het „Deutsches Nachrichten-Buro" (D.N.B) Redder. Een 18-jarige jongen uit Kopen hagen zag uit zijn raam hoe een jonge vrouw een vijver inliep, kennelijk om een eind aan haar leven te maken. Nie mand deed iets om haar tegen te hou den. De jongen, die half verlamd is, strompelde op zijn krukken naar buiten en wist de vrouw te overreden uit het water te komen.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3