Pistoolschot trof Loeki uit „Mensen van Morgen" AGE uitz°g0efl! Wellicht volgend jaar machinaal stemmen 0IXer ujl KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig) Q vlieg met een boek Eis van twee jaar tegen dader sig^jgrlijk Vuur won het van de slopers Visseizoeti open voor 1 juli Nu komt er een hek om Bussumse vijver Limburgs pleidooi voor vinkenconcoursen Indonesië heft het verbod op bladen uit Nederland op Kelner lag dood op straat Blinde Nederlandse alpinist haalt top juist niet Fikse straffen voor autoplunderaars Wilt U „goedkoop" rijden in een „dure" auto? Nog iets warmer Dat kan; leest U maar. DONDERDAG 12 AUGUSTUS 1965 2 Haarlem I elsen-IJmuiden Beverwijk Eerder vissen ookter t»b, 'zeeRosHeefT zo'n pijn aan kous alleen knollen r WEERRAPPORTEN ,s Niet alle amateurwerk valt even goed uit. Vaak moet de vakman het later weer opknappen. Hier ziet u schilders bezig met het reinigen van het Amsterdamse „Lieverdje", dat door een aantal jongelui, leden van de zich „Provo" noemende groep, met witte verf werd bekladderd. De gemeente Amsterdam vond dat het vakwerk het beeldje het beste tot zijn recht deed komen. KERKELIJK NIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Westzaan-Assendelft (toez) C. Meijer, kand. te Amsterdam. Aangeno men naar Lutjegast-Sebaldeburen A. v. d. Lee te Rijperkerk; het beroep door de Gen. Syn., tot pred. voor buitengew. werkz. (secr. sectie kerk en strijdmacht van de raad voor de herderlijke zorg) G. Spilt te Utrecht. Bedankt voor Groote- gast-Doezum (toez) E. G. Boesenkool te Steggerde. Voor de rechtbank in Amsterdam heeft zich een 48-jarige smid uit de hoofdstad moeten verantwoorden wegens poging tot doodslag. Van dichtbij had hij in de nacht van 20 juni uit een met scherpe patronen geladen pistool op twee jongemannen geschoten. De ene jongen, een 20-jarige televisiemonteur (de „Loeki" uit de film „Mensen van morgen") kreeg een schampschot in zijn been. Zijn vriend, een 21-jarige chauffeur, werd eveneens in een been getroffen Beiden hadden er geen nadelige gevolgen van ondervon den. De officier van Justitie eiste tegen de smid twee jaar gevangenisstraf en ter beschikkingstelling van de regering of indien de ziekelijke, stoornis die de of ficier bij de smid aanwezig achtte niet zou worden erkend vier jaar gevange nisstraf. De lezingen van de smid over het ge beurde en die van beide jongens stonden lijnrecht tegenover elkaar. De smid zei de jongens eerder op de avond op de Zeedijk te hebben ontmoet. Ze hadden hem gevraagd wat hij nog zo laat op straat deed. Later had hij de jongeman nen achter zich horen aanrennen in een donkere steeg. Hij dacht dat ze hem wil den beroven. Daarom had hij zich omge draaid en hen met zijn pistool gedreigd. Toen een van hen hem op de nek sprong had hij geschoten. Het pistool had hij daarna in een gracht gegooid. De jongens vertelden echter dat de smid hen op de Zeedijk had aangespro ken toen ze daar een broodje stonden te eten. Hij had tijdens het gesprek een pistool uit zijn zak gehaald en dat één van hen in de zij geduwd. Later drong het tot hen door dat het een echt pistool was. Daarom waren zij de smid achterna gegaan om hem het wapen af te nemen. In de steeg had de smid, toen zij vlak achter hem liepen, zich omgedraaid i c BIOSCOPEN Cinema Palacae, 14, 16.15, 19 en 21.15 u Eddie in de greep van de vrouwen", 14 jaar. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Buf falo Bill, de held van het Wilde Westen", 14 j. Lido, 14 u.: „Pa krijgt de klappen", a.l. 20 u.: „Zo was het Wilde Westen", 14 jaar. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Old Shatter- hand", 14 j. Minerva, 14.30 u.: „Laurel en Hardy in Wonderland", a.l.; 20.15 u.; „Irma la Douche", 18 jaar. Rembrandt, vandaag 10.30 u.: „Spanky en zijn vriendjes", a.l.; 14, 16,15, 19 en 21.15 u.: „Goldfinger", 18 jaar. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De doden de pijl", 14 jaar. Studio, 10.30 u.: „Makker, de zoon van Rin-Tin-Tin", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „Le Bonheur", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Zaterdagavond geopend van 20.30 tot 22.30 u„ met kaarslicht en klassieke muziek. Tot en met 4 september. Prentenkabinet: Expositie van Poolse grafiek. Tot 1 oktober. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de eeuw tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): „De landman en de muze". Expositie van prenten, tekenin gen, schilderijen en aquarellen. Geopend van 10 tot 17 u.; zondags van 13 tot 17 u. Tot 30 augustus. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): geopend van 10 tot 18 u. en van 20 tot 24 u. Expositie van te keningen van Evert Neuteboom. Tot 1 september. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen en grafiek van Jan Michels. Tot 1 september. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum Van Looy (hoek Kamperlaan): Fototentoonstelling van „De Muggen" en de „Groupe des Huit". Dagelijks geopend van 10 tot 17 u. en 's zondags van 13 tot 17 u. Tot 15 augustus. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Expositie van schilderijen en plastiek van Kees Hak en Liesbeth Sayers (op werk dagen van 9.30 tot 18 u.). Tot 3 september. Llnnaeushof (Bennebroek)Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9 tot 18 u.; golfbaan tot 21 u. Pannekoekenhuisje (Bloemendaal): Ex positie over Thijsse's Hof. Dagelijks van 9 tot 17 u. Tot 1 september. Gemeenschapshuis (Zandvoort): Werken van Joosten-Eerdmans, Beerthuis-Roos, Ruth Brouwer, Jorien de Kruiff, van Dorssen en Sonja Toebes. Dagelijks van 14 tot 16 u. en van 20 tot 22 u. Tot 15 augustus. Tegenover Gemeenschapshuis (Zand voort): Holiday on rail. Miniatuurspoor- wegcomplex. Tot 18 augustus. DIVERSEN De Waagtaveerne (Spaame/Damstraat): Cobi Schreijer m.m v. Dick Poons en Jules de Corte. 's Morgens en 's middags de monstraties van oude ambachten. Zon dags gesloten. Vleeshal (Grote Markt) dagelijks 14.30 u.: Voorstellingen van poppentheater Mer- lijn. Tot 28 augustus. Ruïne van Brederode (Santpoort): Elke avond een half uur na zonsondergang avondverlichting en klankbeeld tot 23 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 6 augustus. DONDERDAG 12 AUGUSTUS City, 20 u.: „De hartstocht van een zeven tienjarige". Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. VRIJDAG 13 AUGUSTUS City, 20 uur: „Incident op Cyprus" Stadsschouwburg, „Irma la Douce". Expositiezaal, Heidestraat 45, IJmuiden- oost, 20 uur: Felison exposeert werken van kunstenaars uit Kennemerland. De expositie, die hedenavond door ds. J. A. Tiemehs 'Wordt geopérfd, is tdt en met 5 september op zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur en op dinsdag en vrijdag van 19 tot 21 uur te bezichtigen. Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; bovenzaal „De Brulboei": 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u.; filiaal Velsen- Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 19 tot 21 u. R.-k. openbare bibliotheek en leeszaal tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u. DONDERDAG 12 AUGUSTUS Kennemer Theater, geen filmvoorstel lingen. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Voor de vuist weg". Stadskantoor 19.30: Openbare vergade ring van de Gemeenteraad. Meerplein, 14 u.: Kermisattracties. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie grafische kunst, geopend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21 Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, gesloten. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterw;jk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. VRIJDAG 13 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u: „Win- netou keert terug". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Voor de vuist weg". W. B. Theater, 20 uur: „Revolverge vecht aan de Comanche rivier". Meerplein, 14 u.: Kermisattracties. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 17.30 u. en van 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwvjk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. was gaan schieten. Ze hadden beslist niet de bedoeling gehad de man te beroven, verzekerden beide jongens. De smid was reeds zeven keer veroor deeld, o.m. tot vijf jaar gevangenisstraf wegens poging tot doodslag. Toen had hij ook een vuurwapen gebruikt. Later was hij tot drie jaar veroordeeld wegens dief stal met geweldpleging waarbij hij een mes had gebruikt. De smid droeg altijd een pistool bij zich omdat, r.aar hij zei, een vriend van hem onlangs was neergeslagen en beroofd. De officier noemde de smid een gevaar lijke misdadiger, die bewust moeilijkhe den zocht om zijn lust tot schieten te kunnen botvieren. Die avond presenteer de hij zich als iemand die beroofd wil worden. Dat hij zich door de jongens be dreigd voelde, vond de officier belache lijk. „Hij is smid, een man met stevige spieren. Van enig noodweer was totaal geen sprake", aldus de officier. De rechtbank doet reeds morgen uit spraak. Advertentie Een groot deel van een voor afbraak bestemde oude r.-k. kerk in Meppel is gistermiddag door een felle brand in de as gelegd. Het vuur ontstond, toen een arbeider een hoop vuilnis achter de kerk in brand stak. Een daklijst vatte vlam, het vuur verspreidde zich snel en ook de toren raakte in brand. De brandweer van Meppel kon niet verhinderen, dat het schip van de kerk totaal uitbrandde en de toren gedeeltelijk instortte. Wel wisten de brandweerlieden te voorkomen, dat het vuur oversloeg naar een nabij gelegen benzinedepot. Een Amsterdams slopersbedrijf was al een week'bezig met de afbraak van het kerkgebouw. Wellicht zal het voor de gemeenten seizoen niet als een gebeurtenis die daar mogelijk zijn, voor de in 1966 te houden gemeenteraadsverkiezingen stemmachi- nes aan te schaffen. Dit zegt de minister van Binnenlandse Zaken, de heer Smal- lenhroek, in zijn Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over de wijziging van de Kieswet en de Gemeentewet. De kosten van overschakeling op stem machines zullen geheel ten laste van de gemeenten komen. Hoe hoog deze kos ten zullen zijn is echter nog niet te zeg gen. Twee Amerikaanse ondernemingen zijn al bezig met het ontwikkelen van een stemmachine voor Nederlands gebruik. In Amerika worden stemmachines, die meer dan 50 jaar geleden werden ver vaardigd, nog steeds gebruikt. Men mag dan ook van een levensduur van rond 50 jaar uitgaan, aldus de minister. De minister stelt de Kamer voor, te bepalen dat de kandidatenlijsten in de plaatselijk verschijnende nieuwsbladen moeten worden gepubliceerd waneer geen toezending van de lijsten aan de kiezers plaats heeft. De gemeenten voldoen vaak aan de verplichting de lijsten aan de in dividuele kiezers toe te zenden door deze aan de achterzijde van ponskaarten met de oproep tot stemmen af te drukken. De kennisgeving munt daardoor uit door onleesbaarheid, aldus de minister. Volgend jaar begint het visseizoen één of twee dagen vóór 1 juni, omdat op die datum gemeenteraadsverkiezingen wor den gehouden. Minister Biesheuvel van Landbouw en Visserij wil de stemgerech tigden. die het moeilijk zouden hebben met de keus tussen stemmen of vissen tegemoetkomen door vervroeging van de opening van het visseizoen. In het voorlopig verslag hadden vele Kamerleden gewezen op het samenvallen van de raadsverkiezingen van 1966 met de opening van het visseizoen. Hoewel de mogelijkheid van wijziging van de ver kiezingsdatum bestaat, beschouwt minis ter Smallenbroek de opening van het vis- toe reden kan zijn. Om begrip te tonen voor de jaarlijkse hoogtijdag van honderd duizenden hengelaars in het land over weegt minister Biesheuvel echter, de ope ning van het visseizoen te vervroegen. De boete voor het niet voldoen aan de opkomstplicht wordt van 5,- tot 15 verhoogd en bij recidive tot 30.-. Minister Smallenbroek zal de Kiesraad advies vragen over de mogelijkheid, het stemmen bij volmacht te vervangen door een kiezerslegitimatie. In het begin van het komende parlementaire jaar zal een wetsontwerp worden ingediend dat het kiesrecht voor Nederlanders in het buiten land zal regelen. Maandag komt er een hek om de vij ver bij het viaduct in Bussum-Zuid, waarin dezer dagen voor de derde maal een kind is verdronken. De vijver dient als reservoir voor het opvangen van water bij overvloedige regenval. In enkele jaren zijn er acht kleine kin deren in de vijver gevallen. Vijf konden nog op het nippertje worden gered, maar voor drie kinderen kwam de hulp te laat. De vijver is, omdat hij een onder deel van de gemeentelijke riolering vormt, nogal diep, vlak bij de kant 1.70 meter en meer naar het midden 7 meter. Ruim tienduizend vogelliefhebbers voor namelijk uit Limburg, hebben in de vorm van een adhesiebetuiging steun verleend aan een telegram dat aan de voorzitter van de Tweede Kamer mr. F. van Thiel is gezonden. In dit telegram wordt ge vraagd om wijziging van enkele bepalin gen in de vogelwet. Men wil wijziging van het verbod onbe schermde vogels te vervoeren, meer vangvergunningen en toestemming tot het houden van vinkepconcoursen. DJAKARTA. Nederlandse bladen die sinds 1956 in Indonesië verboden waren mogen weer verschijnen in dat land. Het gaat onder meer om het dagblad „De Telegraaf", en de weekbladen „Katholle ke Illustratie", „Wereldkroniek", en „De Spiegel". In 1956 het jaar, waarin het Neder lands-Indonesische geschil om het toen malige Nederlandse Nieuw-Guinea een hoogtepunt bereikte verbood Indonesië onder meer deze Nederlandse dag- en weekbladen. Er blijft nu nog wel één beperkende bepaling van kracht. De Indonesische auto rieteiten zullen exemplaren van deze bla den bij aankomst in Indonesië laten censurerne. In Alkmaar is een 23-jarige kelner, die in een kamertje boven een café woonde uit het raam gevallen, 's Nachts om twee uur vonden twee voorbijgangers hem. In de mening dat hij dronken was wilden zij hem in hun auto meenemen Toen kwamen zij tot de ontdekking dat de jongeman geen teken van leven meer gaf. De gewaarschuwde politie bracht hem naar een ziekenhuis, waar werd vast gesteld dat de kelner dood was. Vermoeidheid en de mist die rond de berg hing hebben de blinde Nederlandse alpinist Henri van den Bergh gedwongen de beklimming van de Grepon op veertig meter van de top op te geven. Hij is met zijn twee metgezellen naar Montenvers teruggekeerd, waar hij dins dagavond laat aankwam, negentien uur nadat hij het bivak op de morene van Nantillons had verlaten. De rechtbank in Utrecht heeft drie jonge Utrechters veroordeeld, die zich in maart van dit jaar hebben schuldig ge maakt aan het op grote schaal plunderen van auto's. Dit deden zij onder meer in Utrecht, De Bilt, Amsterdam, Zeist, Arn hem, Bussum en Haarlem. Het was het drietal vooral te doen om autoradio's. Een 23-jarige schilder kreeg de zwaar ste straf: anderhalf jaar en een voor. waardelijke ter beschikkingstelling van de regering. Een 26-jarige koopman werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden. Een zelfde straf kreeg een 20-jarige bijrijder. In Groningen is in de nacht van dins dag op woensdag omstreeks half twee de 42-jarige kok J. Lantinga met zijn motor fiets tegen een haltepaal van de stadsbus sen gereden. Zijn achterhoofd werd ver brijzeld. Hij moet vrijwel op slag dood zijn geweest. Zijn motorfiets kwam acht meter verder tot stilstand. Advertentie 312 Zodra het luik geheel openstond keek Brammetje scherp naar beneden. Diep onder zich zag hij een rivier, die met een razende snelheid voortstroomde. Het geluid van het water werd door de wanden weerkaatst met een hol en drei gend geluid. „Tjonge, jonge, daar moet je ook niet invallen," zei Bram bedenkelijk.en hij had het nog niet gezegd, of hij kreeg samen met Karo en Tutu een duw, wei hen alle drie omlaag deed tuimelen I Langgerekt klonk de schreeuw van Bram metje boven het gebulder van het water uit tot een hevige plons zijn stem ver stomde. „Ziezo zeiden de mummies tevreden. „Deze drie zullen ons morgen Vast geen enkele last bezorgen En nu weten wij alleen Het geheim van deze steen". Voorzichtig lieten zij de zware steen in de opening zakken en met hun voeten veegden zij stof over de richels, zodat je niet kon zien, dat de steen ooit van zijn plaats was geweest. ZIJN VOET, HEEFT U EEN 60ED (bENEEV MiPDEU*? J TREK JE LAARS UIT, Z66R06, IAAT DIE VOET EENS ZIENv-OEI, WAT IS DAT VOOR EEN ALS 66NE6SMIDDEI, MOET JE EEN CURSUS IN KOUSEN STOPPEN VOLGEN, IS JE VOET ZO GEZOND Verzet tegen deurwaarder. De politierech ter te Amsterdam heeft een 32-jarige glaszetter uit Bussum veroordeeld tot een boete van 75. Hij had op 14 mei een gerechtsdeurwaarder met geweld en onder het uiten van bedreigingen belet aan zijn woning een aankondiging te plakken tot executoriale verkoop van een deel van zijn inboedel. Sterrenkundigen naar Rusland. Een groep Nederlandse amateur-sterrenkundigen zal van 15 tot en met 29 augustus een studiereis naar de Sovjet-Unie maken, waarbij het voornaamste doel is het in contact treden met Russische amateur astronomen. Wetenschappelijk leider van de groep, die uit 84 personen bestaat, is de oud-directeur van de Utrechtse ster- rewacht, prof. dr. M. G. J. Minnaert. Noodwarenhuis V. en D. Hangende de be slissing waar en wanneer begonnen kan worden met de bouw van een nieuw warenhuis in Tilburg heeft de directie van Vroom en Dreesman besloten op zo kort mogelijke termijn een noodgebouw te laten zetten. De vijfhonderd perso neelsleden, die in het dinsdag uitge brande pand werkten, zullen in elk geval in dienst van V. en D. blijven. Nieuwe directeur. De secretaris-directeur der vereniging Nederlandse Centrale voor Practische Werkverruiming en Hulpverlening, die elf tehuizen in Groesbeek heeft, de heer H. W. Smit, legt wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd op 1 september zijn functie neer. De heer Smit, schoon zoon van de stichter der tehuizen, ds. J. A. Visscher, is bijna 35 jaar aan de vereniging verbonden geweest. Hij wordt opgevolgd door zijn oudste zoon, de heer J. A. G. F. Smit, die reeds adjunct-directeur is. Advertentie Als U 30.000 km. of meer per jaar rijdt, be hoeft U niet te volstaan met een benzine wagen in de klasse van 7000 tot 8000 gulden. Dan kunt U voor dezelfde kosten per km. ook in een Mercedes-Benz Diesel rijden. In clusief het renteverlies en de hogere afschrij ving. Dan rijdt U voor hetzelfde geld in een wagen, die groter, mooier en veiliger is. Met de representativiteit, Mercedes-Benz eigen. Door gespreide betaling behoeft de hogere aanschaffingsprijs zelfs geen bezwaar te zijn. Mercedes-Benz weet n.l dat bij een diesel de cost voor de baet uit gaat. Bel vandaag nog de dealer VAN WIJK, Overveen, (tel. 02500- 11926) voor een proefrit. U zult versteld staan over wat U tot nu toe nodeloos gemist hebt. Het K.N.M.I. deelt mee: Het hoge- drukgebied boven West- en Midden-Euro pa beweegt zich uiterst langzaam naar het oosten. Een depressie op de oceaan begon in betekenis af te nemen en ver wijdert zich bovendien in noordwestelijke richting. Het front van deze depressie bracht regen in Ierland, maar kwam daar vrijwel tot stilstand. In Zuidwest-Frank rijk komen zwakke luchtdrukdalingen voor, maar er heeft zich daar nog geen warmtestoring ontwikkeld. In ons land blijft het mooie weer aanhouden. De tem peraturen gaan nog iets verder omhoog. Maximum-temperaturen M ac ffl Q binnen- en buitenland. a 'S s Neerslag: laatste 24 uur. 5 u St S i cS Den Helder licht bew. ozo 19 0 Ypenburg licht bew. ono 22 0 Vlissingen licht bew. ono 22 0 Eelde onbewolkt ono 19 0 De r"t licht bew. o 22 0 Twente onbewolkt ono 21 0 Eindhoven onbewolkt ono 22 0 Z.-Limburg onbewolkt O 22 0 Helsinki licht bew. n 11 0 Stockholm licht bew. nnw 19 0 Oslo onbewolkt windst. 20 0 Kopenhagen licht bew. nnw 19 0 Aberdeen zwaar bew. zzo 16 0 Londen licht bew. ono 25 0 Amsterdam half bew. O 20 0 Brussel onbewolkt 0 23 0 Luxemburg onbewolkt nno 0 Parijs licht bew. windst. 15 0 Bordeaux onbewolkt O 29 0 Grenoble onbewolkt windst. 27 0 Nice onbewolkt nnw 26 0 Berlijn licht bew. nw 20 0 Frankfort onbewolkt ono 22 0,4 München onbewolkt windst. 19 0 Zürich onbewolkt nnw 20 0 Genève onbewolkt windst. 22 0 Locarno half bew. 0 27 0 Wenen onbewolkt nw 20 0 Innsbruck half bew. windst. 19 0 Belgrado geheel bew. w 22 0,3 Athene onbewolkt windst. 32 0 Rome half bew. ono 30 0 Barcelona onbewolkt nnw 28 0 Madrid onbewolkt windst. 35 0 Mallorca onbewolkt windst. 30 0 Lissabon onbewolkt wnw 29 0 Vrijdag 13 augustus Zon op 5.20 uur, onder 20.08 uur. Maan op 21.08 uur, onder 6.02 uur. Maanstanden 12 augustus 9.22 uur volle maan. 20 augustus 4.50 uur laatste kwartier. 26 augustus 19.50 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 12 augustus Hoog water 3.50 uur en 16.16 uur. Laag water 11.53 uur en uur. Vrjjdag 13 augustus Hoog water 4.25 uur en 16.51 uur Laag water 0.14 uur en 12.31 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2