Brand op boerderij in Hofgeester- polder veroorzaakt grote ravage COR OLY COR OLY COR OLY COR OLY f RG7 RAIFFEISENBANK TmsA IJMUIDEN EEN LUXE Garage Maarschalk, Nieuwe leraar voor muziekschool te Beverwijk V eteranentoer nooi van IJmuiden Nieuw vrieshuis en brandstofinrichtingen te Veisen Velser brandweer kreeg assistentie Onder wij sinspectie te Velsen verhuist naar Plein 1945 Hoe de duiven vlogen Havenberichten Jongen door voorruit Ballonnenwedstrijd op IJmuider strand BROMFIETSRMDERS kwekers, 1 kantoorbedienden, modinettes,.* DE BiïOMFIETSMERKEN DONDERDAG 12 AUGUSTUS 1965 5 Duyker reed sterk Extra aanbiedingen Komt dit zien! U VERDIENT 50.- tot 150.- (VERVOLG VAN VOORPAGINA) Drukkerij P. W. Nijssen Imp.: Alimpo n.v., Parkstraat 91a, Oen Haag. 110 dealers verspreid over het gehele land. Verdronkene was Duitser 4 Solo-klarinettist van het Nationaal Jeugdorkest De stedelijke muziekschool te Bever wijk is er in geslaagd het lerarenkorps uit te breiden met weer een talentvolle en veelbelovende jonge musicus, in dit geval de 21-jarige Gerard van Keulen uit Amsterdam. Met de benoeming van Gerard van Keu len telt de Beverwij kse muziekschool voor het nieuwe seizoen 24 leerkrachten. Ge rard van Keulen is nog leerling van het hoofdstedelijke muzieklyceum. Hij hoopt het volgende jaar zijn orkestdiploma kla rinet te behalen. De nieuwe leraar van de muziekschool te Beverwijk is solo-kla rinettist van het Nationaal Jeugdorkest. Te Beverwijk gaat hij individueel klari net-les geven aan vijf leerlingen. Eerste prijs in Wenen Gerard van Keulen heeft in juni te Wenen de eerste prijs gewonnen tijdens een kamermuziekconcours ter gelegen heid van het Wereldcongres Jeugd en Mu ziek. Hij concerteerde daar met pianobege leiding van Stanley Hoogland, ook een leerling van het Amsterdams muziekly ceum. Gerard van Keulen verwierf met een klarinetsonate van Paul Hindemith en „Vier Stücke für Klarinet und Kla vier" van Alban Berg de prijs van de Weense pers. Hij en Stanley Hoogland hebben inmid dels uitnodigingen ontvangen voor het ge ven van concerten te Wenen, in Portugal en Amsterdam. Waarschijnlijk gaan ze het komende winterseizoen ook nog naar Brussel. Het duo zal ook naar Beverwijk komen, waar de muziekschool mede voor de le den van de jeugdsocieteit „De Spin" do centen in het nieuwe cursusjaar uitvoe ringen laat verzorgen op „Scheijbeeck" en „Westerhout". Zaterdag 14 augustus worden de eerste wedstrijden gespeeld van het veteranen- toernooi 1965 van de voetbalclub IJmui den. Aan dit toernooi nemen acht ver enigingen deel. In poule I spelen IJmui den, Waterloo, Kinheim en VSV. In pou le II Lomen uit Stormvogels, De tweede Jeugd, Terrasvogels en Bloemendaal. De wedstrijden worden gespeeld op het Wa- terloo-terrein. Het wedstrijdschema ziet er als volgt uit; zaterdag 14 augustus IJmuiden-Wa- terloo en Kinheim-VSV; Stormvogels-De Tweede Jeugd en Terrasvogels-Bloemen- daal, dinsdag 17 augustus IJmuiden- VSV en Stormvogels-Bloemendaal; woens dag 18 augustus Waterloo-Kinheim en Tweede Jeugd -Terrasvogels; dinsdag 24 augustus Kinheim-IJmuiden en Terrasvo- gels-Stormvogels; woensdag 25 augustus Waterloo-VSV en Bloemendaal-Tweede Jeugd. Zaterdag 28 augustus worden de finale en de strijd om de derde en vierde plaats gespeeld. De aanvangstijden van de avondwedstrijden is half zeven, die op de eerste zaterdag van het toernooi half drie. De zuiver voor zijn liefhebberij fietsen de Chris Duyker heeft zich woensdag avond in de elfde rit van de zomercom petitie, die door de Beverwij kse renners club „Kennemerland" over vijf ronden van elf kilometer in de Wijkermeer werd gereden, weer eens veruit de sterkste getoond. Samen met Wim Bas en Key- zer was hij uit het peloton ontsnapt. Bas gaf er zonder meer de brui aan en de B-klasser Keyzer moest de sterk rijden de Duyker in de voorlaatste ronde alleen door laten gaan. Met bijna twee minuten voorsprong kwam Chris daarna als eer ste over de eindstreep. Men heeft Duyker al gevraagd om voor „Kennemerland" mee te doen aan het komende clubkam pioenschap op de weg en het „Zilveren Moeln"-toernooi. Het tijdrijden is hem al tijd al heel best afgegaan. Uitslagen: A-klasse: 1. C. Duyker. B- klasse: 1. E. Keyzer, 2. A. Teeling, 3. G. Serpenti. C-klasse (33 km.): 1. C. Durge, 2. T. Pekel, 3. L. Koopman. De burgemeester van Veisen, mr. J. C. Bührmann was kort na het uit breken van de brand op de boerderij. Toen vannacht het vuur weer oplaaide, begaf Velsens burgemees ter zich opnieuw daarheen. Advertentie als u bij ons een BROMFIETS KOOPT! Breestraat 108 Beverwijk Aan de Hefnerstraat te IJmuiden zullen zo ligt althans in de bedoeling, een nieuw vrieshuis en een inrichting voor ijsberei- ding worden opgericht. De heer A. Th. Ales uit Driehuis heeft daartoe een ver gunning ingevolge de hinderwet bij de gemeente Velsen ingediend. Bij de gemeentesecretarie liggen ook nog de volgende verzoeken om vergun ning ingevolge de hinderwet ter inzage. Blauwband-express wil een inrichting tot het opslaan en verwerken van benzi ne en dieselolie oprichten aan de Leegh- waterweg (no 9) in Velsen-Noord. Voor Safety First te Velsen-zuid is ver gunning verzocht voor een benzinepomp installatie aan de Cruquiusweg hoek Lijn- denweg in Velsen-Noord. M. Zwanenburg te IJmuiden wil aan de Kromhoutstraat 42 te IJmuiden de inrich ting voor het opslaan en verwerken van steenkolen en het opslaan en aftappen van lichtpetroleum en huisbrandolie uit breiden. Voor Caltex is aangevraagd de oprichting van een autoherstelinrichting tevens autowasplaats aan de Wijk aan Zeeërweg 194 in IJmuiden. Op het fa brieksterrein van de papierfabriek in Vel sen-Noord wil men een propaanopslag- en aftapinstallatie wijzigen. Gedurende tien dagen na 11 augustus bestaat voor een ieder gelegenheid schrif telijk bezwaren bij burgemeester en wethouders in te brengen. Men kan ge bruik maken van de gelegenheid om zijn bezwaren tegen inwilliging van deze verzoeken mondeling toe te lichten op donderdag 26 augustus te elf uur ten gemeentehuize. Kort na middernacht is het vuur, on danks alle voorzorgen van de brandweer, toch overgeslagen op de boerderij. Toen het met riet onderschoten dak begon te branden, is assistentie gevraagd van de Haarlemse brandweer, die met een auto spuit, een materialenwagen, een man- schappenauto en een commandoauto uit rukte. De Haarlemse brandweer legde ze venhonderd meter slang uit om uit een verderop gelegen sloot water te geven uit twee stralen. De brandweerlieden hadden de wind richting tegen zich. Ondanks deze tegen valler leek het er omstreeks halfacht op, dat men de brand meester was. De boer derij was constant onder waterstralen ge houden. Toen na middernacht de situatie verergerde werd het huis van de familie Rutte ontruimd, waarbij vrijwilligers een handje hebben meegeholpen. Toen de brand in de avond werd ont dekt door een van de dochters Rutte, wa ren haar ouders niet thuis. De heer en me vrouw Rutte waren naar een jarig familie lid in Apeldoorn. Tegen halftien zijn zij, na telefonisch bericht van de brand ont vangen te hebben, op de boerderij terug gekeerd. Zij waren dus getuige van het opnieuw oplaaien van het vuur. De boerderij van de heer Rutte is tij dens de tweede wereldoorlog door de Duit sers opgeblazen. Na de oorlog werd de boerderij herbouwd. De boerderij was, naar wij vernemen, laag verzekerd. Een familielid meent, dat er voor het bedrag dat van de verzekering kan worden ver wacht nog geen nieuwe schuur kan wor den opgezet. Vanmorgen was de brandweer, ge assisteerd door personeel van ge meentewerken, nog steeds bezig met de blussing. Uit het brandende en smeulende hooi steeg ook toen nog een dichte rook op. Vanaf de zolder boven de stal, waar het dak ernstig door het vuur is beschadigd, werden nog brandende resten naar buiten gewerkt. De Haarlemse brandweer assisteerde de Velser brandweer tot hedenochtend vier uur. Het bureau van de gemeentelijke in spectie van het onderwijs te Velsen wor.dt met ingang van 20 augustus gevestigd in het stadhuis van de gemeente Velsen te IJmuiden, Plein 1945. Telefonisch is de inspectie te bereiken onder nr. 5141. In de periode van 20 augustus tot en met 6 september zal het telefoonnummer echter zijn 5145. Op donderdag 19 augustus 1965 is het bureau de gehele dag gesloten. De IJmonden. Van de postduivenhoudersver- eniging ,,De IJmonden" (zaterdagvliegers) te IJmuiden namen 45 duiven deel aan een wed vlucht van St. Quenten af over een afstand van 305 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7.20 uur. Een duif van v. d. Scheer bereikte als eerste het hok om 12.39 uur; de laatste prijsduif om 13.42 uur. Door het slechte weer in Frankrijk konden de duiven eerst op maandagmorgen in vrijheid worden gesteld. De uitslag was als volgt: v. d. Scheer 1. Ver duin 2, Schafstall 3, Knapen 4, 5, De Vlugt 6, 7, 8, v. Slooten 9. Kampioen jonge duiven: 1. De Vlugt, 2. Knapen, 3. v. d. Plas. Telstar. Van de postduivenhoudersvereniging .Telstar" te IJmuiden namen 53 duiven deel aan een wedvlucht van St. Denis af over een afstand van 420 km. De lossing van de duiven geschiedde maandag 9 aug. om 6 uur. Een duif van A. de Weers bereikte als eerste het hok om 13.16.32 uur; de laatste prijsduif om 14.35.20 uur. De vlucht had een traag verloop; alleen het snelle klokken van de heer Schreuder viel op. Zeven van de 11 vogels vielen in de prijzen. De uitslag was als volgt: A. de Weers 1, 10, Harms-Kok 3, Schreuder 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, Aaf- jes 11. GROENTEVEILING BEVERWIJK De prijzen op de groenteveiling te Be verwijk waren: Andijvie 1538, bloem kool 4085, sla 425, spinazie 642, bos- peen 35, waspeen 2048, tomaten 3063, komkommers 2050, prei 4254, sperzie bonen 90140, snijboen 170260, dop erwten 70146, bosbieten 2032, rode kool 2538, tuinbonen 3055, pruimen 60—140. Als zij naar het buitenland gaart hebben zij geld nodig. Vreemde valuta, In kontan ten of in cheques. Onze bank verzorgt dat voor hen. Grenzeloos gemakkelijk. Doe als de kweker, de kantoorbediende, de modi- nette en vele anderen. Begin uw reis bij onze bank. de spaarbank met volledige bankservlce Kennemerlaan 57 Advertentie van HONDA TYPHOON SOLEX RAP PUCH MAGNEET ZÜNDAPP AVAROS SPARTA DKW Stuk voor stuk TOPMERKEN Breestraat 108 Beverwijk Evenals IJmuiden krijgt Beverwijk een nieuwe telefooncentrale. In het nieuwe gebouw loordt behalve die voor het locale telefoonverkeer ook een districtscentrale gemonteerd. Het wordt een hypermoderne centrale, evenals die te IJmuiden van het type „Te nieuw". De nieuwe centrale te Beverwijk wordt in de loop van vol gend jaar reeds in gebruik genomen. De nieuwe centrale aan de Lange Nieuwstraat te IJmuiden start bin nen twee jaar. BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: A. Bakker-Kok, z„ Grift- straat 13, IJmuiden; A. M. van Diest-Kos- ter, d„ Alb. Verweijlaan 15 hs„ Haarlem; J. M. Zwartveld-Kaan, z., Trawlerkade 50, IJmuiden; C. G. Spanjaard-Graaman, d„ Oranjestraat 43, IJrquiden; P. Gravema- ker-Dijkhuizen, z„ Orionweg 217, IJmui den; C. W. A. Klok-Schillings, z„ Born- straat 39, Velsen-Noord; A. J. van der Schee-Verkerk, z„ Middeloolaan 7, Drie huis; R. A. van Maurik-van Aalzum, d„ Dolfijnstraat 34, IJmuiden; M. L. B. van der Meer-van Breemen, d„ Valeriuslaan 21, Driehuis; J. H. Kremer-van Urk, z„ Sluis- plein 21, IJmuiden; B. M. Geijteman- Plugge, z„ IJsselstraat 31 bov., IJmuiden; C. Smit-Groeneveld, d„ Kerkweg 86, Sant poort; W. P. Noomen-van Erp, z„ van Lenneplaan 22, Driehuis; M. J. Botter- Bakker, d„ Biallosterskilaan 29, Santpoort; G. G. M. van Midden-Goselink, z., Brede- roodseweg 5, Santpoort; A. Dörr-Gardien, z., Dr. De Liefdestraat 8, Haarlem; A. Len- derink-van Leeuwen, d„ van Ostadestraat 13, IJmuiden-Oost; C. S. Ligtenberg- Meijer, d„ Vondellaan 342, Haarlem. OVERLEDEN: P. Bouma, 80 j„ wedn. van M. Eekels, Esdoornstraat 4, IJmuiden- Oost; E. A. Voorhout, 57 j., e. van H. J. Timmer, Kievitlaan 10, IJmuiden; M. Zaad hof, 8 j., Lierstraat 36, IJmuiden; P. Kolk, 73 j., Velserduinweg 46, IJmuiden-Oost; W. Half, 39 j., e. van K. Kranenburg, Wij- keroogstraat 172, Velsen-Noord; E. G. Haijer, 70 j„ e. van W. P. van Zutphen, Julianastraat 9, Westerbork (Drente). -«Si Advertentie GEBOORTE- VERLOVINGS HUWELIJKS KAARTEN VOORHEEN FIRMANT DRUKKERIJ „NIJKO" OOSTERDUINWEG 31, IJMUIDEN - TEL. 2029 De drukker die er tevens woont, ook 'savonds geopend BURGELIJKE STAND BEVERWIJK GEBOREN: Fabienne C. M. d.v. H. J. J. van der Zon en J. A. Kolle; Johannes z.v. W. A. van Balen en C. van der Meij; Nicolina E. M. d.v. A. N. J. Koelman en J. M. F. C. van Veen; Marianne L. d.v. L. Ooms en J. J. H. Luuferzt; Anna J. M. d.v. W. J. Antonissen en J. M. Kraakman. GEHUWD: W. C. van Zuidam en A. M. C. Pirovano; Th. A. M. de Graaf en A. H. Diemeer; G. T. Bilkert en E. Scheer- man; H. J. Möller en C. Bijman; J. C. D. Hienkens en W. Wijkhuisen; J. P. Zuij- dendorp en H. H. L. Dorant; C. E. Beste man en C. P. M. Heijdeman; Th. M. Handgraaf en J. T. M. van Aalsum; B. L. J. van der Heijdt en A. M. Teeling; B. Mastenbroek en G. Paap; W. M. van den Berg en J. C. A. de Swart; S. J. J. Retera en B. E. C. M. Stoelinga; A. Postma en I. A. M. Maalman. ONDERTROUWD: N. J. J. van den Berg en A. Verbaan; T. Cuperus en G. de Ridder; A. C. E. Weertman en G. A. J. ter Burg; H. A. Beenders en A. J. T. M. van Kilsdonk; K. Spijker en A. Nieuwen- huizen; A. Pascual Chiner en J. Rakhorst; D. Bosscher en M. A. G. Band; J. A. G. Wijnands en W. C. M. van der Lem; A. J. Deusing en M. P. van der Meet; H. A. Benning en C. M. Braas; J. G. Beentjes en H. J. M. de Vreeze; E. M. van J. Vuu- ren en G. W. M. Galesloot; J. F. Doesburg en E. Visser; T. de Vries en W. Hakvoort; H. Heydenreich en C. J. M. van der Lin den. OVERLEDEN: D. van der Bend oud 70 jaren; C. G. Iesberts oud 77 jaren geh. m. J. P. Goedhart; P. C. Retel oud 90 jaren; J. H. van der Kolk oud 70 jaren. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Thaletas van Rotterdam: Patria, Great Yarmouth: Olym- pia Delfzijl; King Fisher, Felixtowe; Consair, Norfolk, IJmuiden; Lahnstein, Cabadello; Dio genes, Antwerpen; Theano, Le Havre: Willy Hueber, Gent, IJmuiden: Braunschweig, Ant werpen; Thea, Londen, IJmuiden: Vindicat, Portsmouth, IJmuiden; Canada, Londen; Herm Kiepe, Merikarvia; Dresden, Antwerpen; Skern, Goole; Aardenhout, Haukipudas; Jans, Londen; Tempo, Londen; Robox, Hamina; Anholt, Ips wich,IJmuiden. Jacob Teekman, Portsmouth, IJmuiden; Avenir, Par; USA, Goole; Wally, Kalmar; Nelly Halterman, Rotterdam: Vela, Rotterdam: Nore, Rotterdam; Angolakust, Rot terdam: Hinde, Londen; Alouette, Londen; Tilla Doris, Hamburg; Marinus. Rotterdam; Koenraad K., Harlingen, IJmuiden; Keizersgracht, Hamina. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Zaan- stroom van Grangemouth; Nerlandia, Gothen burg; Anna Hartmann, Moerdijk; Femvalley, Dakar; Portovado, River Plate; Ilse B., Rotter dam; Willem Fortuin, Kotka; Lingeborg, Hauki pudas; Birkenstein, Antwerpen; Gert Staerke, Kopenhagen; Ask, Antwerpen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Delft naar Hamburg; Robertina, Archangel; J. H. Jonas, Karlshamn, IJmuiden; Thorfrid, Antwerpen; Spaarnestroom, Huil: Hontestroom, Sheemess; Brlnio. Bohus, IJmuiden; Peperkust, Antwer pen; Cimbria, Port William, IJmuiden; Tryonia, Londen: Vindicat, Rauma, IJmuiden; Finn, Rot terdam; Stoerort, Muruvik; Blrdwood, Tyne- mouth: Imber, Rochester; Bloemgracht, Rotter dam; King Fisher, Felixtowe; Libertas, Rotter dam; Dintelborg, Stade; Olympia, Norresundby. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Gaaster- kerk naar Antwerpen; Argos, Rotterdam; World Seafareer, Pepel, IJmuiden; Gitte ginge, Leixoes; Scarcity, Londen; Blisworth, Avoremouth; Lissa bon, Bremen; Aegis, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam ls gegaan). Advertentie BMI l/V Krachtig raspaard van een vermaarde stal. Advertentie Hoofdstraat 183 - Santpoort Telefoon 02560 - 8230 Op de hoek van de Wijnoldy Daniels- laan en de Papenburghlaan in Santpoort is woensdag een 13-jarige scholier uit Santpoort tegen een personenauto aan gereden, die werd bestuurd door een 44- jarige dame, die eveneens in dit deel van Velsen woont. De jongen kwam met gro te snelheid op zijn fiets de Wijnoldy Da- niëlslaan in, waarbij hij op de linker kant van de rijbaan terecht kwam. De autobestuurster, die slechts een matige snelheid had remde krachtig om een aan rijding te voorkomen en wierp bovendien het stuur geheel om. Zij kwam tegen de trottoirrand tot stilstand en kon niet ver hinderen dat de wielrijder toch tegen de auto reed. Hij kwam op de motorkap en sloeg vervolgens door de voorruit. Hij kwam echter met de schrik vrij. De auto werd aan de voorzijde beschadigd, waar bij uiteraard ook de voorruit werd ver nield. Zaterdag 14 augustus zal er een ballon wedstrijd gehouden worden op het IJmui der strand, die in het kader van de strandactiviteiten wordt georganiseerd floor het zakencentrum Zeebad IJmui den, de gemeente Velsen en de VW Vel- sen-IJmuiden. De ballonnen zullen worden uitgereikt om 15.30 uur bij de politiepost op het strand, waarna zij gelijktijdig zullen wor den losgelaten nabij de Zuidpier. De man die dinsdagnacht bij de Velsen - se pont in het Noordzeekanaal viel en daarbij is verdronken, kon inmiddels wor den geïdentificeerd als de 25-jarige Duit se zeeman Heinz Paul Hinrich Hashagen uit Schwanewede. Het was een opvaren de van het Duitse m.s. „A. M. Krüger", dat in de rijksbinnenhaven is gelegen. Advertentie

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5