IEG VOOR HEM KUAR Nederlander in Rüdesheim overvallen en beroofd AGENDA 3 Nederlandse jongen vindt in Duitsland de dood en bondigy Zomerweer blijft nog KRAMMETJE FOK POJ.I.E, PELLI EN PINGO Gemeenten ongerust over aardgas beveiliging Halfdood aan Rijnoever gevonden Bouw provinciehuis in Den Haag is stopgezet Veel doden in het verkeer Op de „groene golf" door Eindhoven Chemische fabriek mag afval in IJsselmeer lozen Smokkelaar ontdekt op de „Aldabi" Van dief tot dief Nog zomers VRIJDAG 13 AUGUSTUS 1965 2 Haarlem I elsen-IJmuiden Beverwijk Geen ernstige waterver vuiling, zegt minister Nederlander gearresteerd in Hongarije ■'N-'R;:' WEERRAPPORTEN wat een iteve kippen, ie hebben vandaae vS ca 0 De Vereniging van Nederlandse Ge meenten heeft in een brief aan de minis ter van Sociale Zaken en Volksgezond heid aandacht gevraagd voor de toene mende ongerustheid, die er in de kring van de gemeenten bestaat over de be veiliging van de aardgasdistributie. Vol gens de vereniging moet het aardgasdi stributiesysteem onder de werking van de Hinderwet worden gebracht. De vereniging meent dat de ongerust heid kan worden weggenomen indien de minister de zekerheid geeft dat de aan het aardgasdistributiesysteem verbonden risico's gevaar, schade of hinder voor derden door optreden van de overheid binnen aanvaardbare grenzen worden ge houden. Advertentie De 26-jarige Nijmeegse stukadoor Theo Janssen is vorige week zaterdag tijdens een uitstapje in Rüdesheim met een buurtreisvereniging ternauwernood aan een gewelddadige dood ontsnapt. Hij weet zich van de toedracht van de aanslag niets te herinneren en ligt sedert enkele dagen in het St. Radboud-ziekenhuis om te herstellen van de opgelopen kwetsuren en verwondingen. Het is voor de Duitse kriminalpolizei Wiesbaden, die zich met deze zaak bezighoudt, nog een vraag of het hier moord of doodslag betreft. On dertussen is een kastelein reeds in hech tenis genomen. Naar vier andere Duitsers wordt nog gezocht. Theo Janssen blijkt na de geweldple ging, waarvan hij zich niets kan herin neren, op het nippertje aan de verdrin kingsdood te zijn ontsnapt, doordat hi, bleef haken achter een steenblok aan de voet van een helling aan de Rüdesheim se haven. Uit het onderzoek van de Duit se recherche is gebleken, dat hij met een auto naar het havengebied is gebracht Hij werd slechts gekleed in een hemd ge vonden. Vermoedelijk hebben de daders hiermee de kans op identificatie van het slachtoffer willen bemoeilijken en hebben zij verondersteld dat het slachtoffer ter plaatse wel zou verdrinken, zo het nog in leven mocht zijn. Theo was met een doofstomme vriend tegen het einde van de avond in een weinstube terecht gekomen, waar hij in gesprek kwam met de kastelein en vier Duitse bezoekers. Om twee uur zaterdag morgen werd afgerekend en wilden de jongens opstappen. Theo ging nog ei c BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Eddie in de greep van de vrouwen", 14 j Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Buffalo Bill, de held van het Wilde Westen", 14 j. Lido, 14 u.: „Pa krijgt de klappen", a.l, 20 u.: „Zo was het Wilde Westen", 14 j.; zaterdag 23.30 u.: „De onbevredigden", 18 j Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Old Shatter- hand", 14 j. Minerva, 14.30 u.: „Laurel en Hardy in Wonderland", a.l.; 20.15 u.: „Irma la Douce", 18 j. Rembrandt, 10.30 u.: „Spanky en zijn vriendjes", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Goldfinger", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De dodende pijl", 14 j. Studio, 10.30 u.: „Makker, de zoon van Rin-Tin-Tin", aj,;. 14,15,19 en 21.15 u.: ,,Le Bonheur", 18 j. De Witte Zwaan (Zandvoort), zaterdag 20 u.: „Slaapkamergeheimpjes", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Zaterdagavond geopend van 20.30 tot 22.30 u., met kaarslicht en klassieke muziek. Tot en met 4 september. Prentenkabinet: Expositie van Poolse grafiek. Tot 1 oktober. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de eeuw tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): „De landman en de muze". Expositie van prenten, tekenin gen, schilderijen en aquarellen. Geopend van 10 tot 17 u.; zondags van 13 tot 17 u. Tot 30 augustus. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): geopend van 10 tot 18 u. en van 20 tot 24 u. Expositie van te keningen van Evert Neuteboom. Tot 1 september. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen en grafiek van Jan Michels. Tot 1 september. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum Van Looy (hoek Kamperlaan): Fototentoonstelling van „De Muggen" en de „Groupe des Huit". Dagelijks geopend van 10 tot 17 u. en 's zondags van 13 tot 17 u. Tot 15 augustus. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Expositie van schilderijen en plastiek van Kees Hak en Liesbeth Sayers (op werk dagen van 9.30 tot 18 u.). Tot 3 september. Linnaeushof (Bennebroek)Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9 tot 18 u.; golfbaan tot 21 u. Pannekoekenhuisje (Bloemendaal): Ex positie over Thijsse's Hof. Dagelijks van 9 tot 17 u. Tot 1 september. Gemeenschapshuis (Zandvoort): Werken van Joosten-Eerdmans, Beertihuis-Roos, Ruth Brouwer, Jorien de Kruiff, van Dorssen en Sonja Toebes. Dagelijks van 14 tot 16 u. en van 20 tot 22 u. Tot 15 augustus. Tegenover Gemeenschapshuis (Zand voort): Holiday on rail. Miniatuurspoor- wegcomplex. Tot 18 augustus. DIVERSEN De Waagtaveerne (Spaame/Damstraat): Cobi Schreijer m.m.v. Dick Poons en Jules de Corte. 's Morgens en 's middags de monstraties van oude ambachten. Zon dags gesloten. Vleeshal (Grote Markt) dagelijks 14.30 u.: Voorstellingen van poppentheater Mer- lijn. Tot 28 augustus. Ruïne van Brederode (Santpoort): Elke avond een half uur na zonsondergang avondverlichting en klankbeeld tot 23 u. Raadhuisplein (Zandvoort): zaterdag 20.30 u Concert door de Zandvoortse Mu ziekkapel. (Zie verder in „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). VRIJDAG 13 AUGUSTUS City, 20 u.: „Incident op Cyprus". Stadsschouwburg, „Irma la Douce". Expositiezaal, Heidestraat 45, IJmuiden- Oost, 20 u.: Felison exposeert werken van kunstenaars uit Kennemerland. De expo sitie, die hedenavond door ds. J. A. Tie- mens wordt geopend, is tot en met 5 sep tember op zaterdag en zondag van 14 tot 17 u. en op dinsdag en vrijdag van 19 tot 21 u. te bezichtigen. Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. ZATERDAG 14 AUGUSTUS City, 19 en 21.15 u.: „Incident op Cyprus". Stadsschouwburg, 20 u.: „Irma la Douce". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Qost, van 14 tot"17 u.: Expositie' „Creatmtfflt "ih Kennemerland". IJmuider strand, op het grote strand, te 15.30 u.: ballonnenwedstrijd. Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon. Voorlichtingscentrum „Stichting Rijn- mond-Noordzeekanaal", Semafoorduin, IJ' muiden, geopend voor individuele bezoe. kers woensdag van 15 tot 16 en zaterdag van 11.30 tot 12.30 u.; voor groepen aan vragen bij de stichting Havengebouw, Am sterdam, tel. 020-220665, of Gemeentelijke Voorlichting Velsen, Raadhuis, tel. 4036. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 10 tot 12 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u. VRIJDAG 13 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Win- netou komt terug". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Voor de vuist weg". W.B. Theater, 20 u.: „Revolvergevecht aan de Comanche-rivier". Meerplein, 14 u.: Kermisattracties. Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie grafische kunst, geopend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 17.30 u. en van 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Ocsterwijk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. ZATERDAG 14 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Win- netou keert terug"; 23.30 u.: „Een zolder kamer op Pigalle". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Voor de vuist weg". W.B. Theater, 20 u.: „Revolvergevecht aan de Comanche-rivier". Huize Adrichem, 14 u.: Schilder- en tekenlessen door het St. Lucasgilde. Meerplein, 14 u.: Kermisattracties. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie grafische kunst, geopend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 10 tot 12.30 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10 tot 12.30 u. en van 14 tot 16.30 u. Oosterwjjk, openbare leeszaal geopend van 10 tot 12 u. en van 14 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 10 tot 12 en van 14 tot 17 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 10 tot 12 en van 14 tot 16 u.; r.-k. lees zaal geopend van 10 tot 12 en van 14 tot 16 u. naar het toilet en van dat ogenblik af herinnert hij zich niets meer. Zijn vriend, die ondertussen buiten stond te wachten, zag dat de kastelein de deur sloot en de gordijnen dichttrok, maar na een kwartiertje was zijn vriend nog steeds niet komen opdagen. De jon ge bouwvakarbeider ligt nu in Nijmegen, waar hij in het Radboudziekenhuis al weer wat bezoek mag ontvangen. Hij heeft een hersenschudding, een shock, oogblessures, kaakfraktuur en borstver wondingen opgelopen. De kaak zal wel licht nog operatief moeten worden behan deld. Het „representatieve" gedeelte van het nieuwe provinciehuis in Den Haag zal te gen alle verwachting in de eerste jaren niet zo representatief zijn als het is be doeld: de bouw mag niet verder gaan dan nu. Dat betekent dat er zeker drie, misschien wel vijf jaar, een betonnen souterrain ligt dat een paar meter boven de grond uit steekt. De provincie Zuid-Holland, die re delijk vlot de eerste twee fasen van het complex verwezenlijkt zag, verwachtte in aansluiting de derde en laatste fase te kunnen bouwen. De minister van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft de commissaris der koningin in Zuid-Hol land echter te verstaan gegeven dat er zeker de eerste drie jaar geen rijksgoed keuring zal worden gegeven. De veertienjarige J. A. L. A. Jochems uit Breda is op de Autobahn nabij Id- stein, in het Taunusgebergte, om het le ven gekomen. Hij reed als passagier mee met een uit Bergen op Zoom afkomstige vrachtauto, die volgens verklaring van de politie met twee andere vrachtauto's in botsing kwam toen de bestuurder on danks een verbod de voor hem rijdende wagens wilde inhalen. Bij een frontale botsing op de provin ciale weg Volkel-Mill ter hoogte van de vliegbasis Volkel is gistermiddag de 21- jarige ongehuwde P. H. van Iersel uit Helvoirt om het leven gekomen. Hij reed mee in een busje, dat tegen een perso nenautowagen botste. In het Dijkzigtziekenhuis te Rotterdam aiüïuss -0>, De bouwput van de IJ-tunnel tussen de Binnenhaven en de Dijksgracht in Amsterdam is door nog onbeken de oorzaak over ongeveer de halve lengte volgelopen. Verwacht wordt dat de wateroverlast de tunnelbouw niet zal vertragen. is donderdagmorgen de twaalfjarige scho lier Harry Bock overleden aan de verwon dingen, die hij woensdagmiddag bij een verkeersongeluk had opgelopen. De 72-jarige G. B. Klein-Gunnewiek uit Enschede is in het academisch zieken huis te Utrecht overleden aan de verwon dingen die hij enkele uren tevoren had opgelopen bij een verkeersongeluk. Met zijn fiets wilde hij het kruispunt Eggink- laan-Overste den Oudelaan in Utrecht oversteken, maar werd daarbij aangere den door een auto. De 47-jarige mevrouw H. Kwakkel-Nik- kels, die ernstig gewond was geraakt toen ze met haar bromfiets tegen een auto bot ste, is in het St. Liduinaziekenhuis in Apeldoorn overleden. In het St. Elisabeth-ziekenhuis in Til burg is de 31-jarige mevrouw A. van Kuik-Peyen uit Tilburg overleden. Zij werd vorige week vrijdag ernstig ge wond, toen de door haar 34-jarige echt genoot bestuurde personenauto op de ring baan-zuid tegen een vrachtauto reed bij het linksaf slaan. De man vond toen de dood. De dertienjarige Jopie van Brecht uit Amsterdam is op de Zutphenlaan te De venter geraakt door een hem passerende tankauto, die voor een tegenligger moest uitwijken. De jongen viel daardoor zo on gelukkig van zijn fiets dat zijn hoofd tus sen het achterwiel van de tankauto en de trottoirband werd verbrijzeld. Donderdagavond laat is de achttienjari ge A. van de Wiel uit Berkel-Enschot op het kruispunt Broekhovensewegringbaan Zuid in Tilburg met zijn bromfiets door een personenauto aangereden en ter plaatse aan zijn verwondingen overleden. In Eindhoven heeft de hoofdcommissa ris van politie de „groene trechter" in bedrijf gesteld. Het verkeer uit de rich ting Den Bosch krijgt door een serie snelheidssignalen aangegeven met welke snelheid het moet rijden om op wegkrui- singen groen licht te krijgen. Wie zich houdt aan de aangegeven snelheden, rijdt in een zo genoemde „groene golf". Rijdt een automobilist te snel of te langzaam dan wordt hij hierop gewezen door een verlicht groen golfteken met een rode streep erdoor. Door langzamer te rijden kan hij dan weer in de volgende „golf" met groen licht komen. De waterverontreiniging van het IJssel meer wordt door de dagelijkse lozing van maximaal 160 kubieke meter fabrieksaf- valstoffen door een chemische industrie in de Zaanstreek niet zodanig vergroot dat aan deze lozing een einde moet wor den gemaakt. Dit heeft minister Cals ge antwoord op vragen van het Tweede Ka merlid de heer Vermooten (P.v.d.A.). De chemische industrie mag deze afvalstof fen niet in de Zaan lozen, maar heeft ver gunning gekregen dit in het IJsselmeer te doen. Over de lozing van afvalstoffen uit de Rijn via de Gelderse IJssel zegt de mi nister, dat dit geschiedt op een zodanige plaats en wijze, dat een snelle onschade- lijkmaking is gewaarborgd. Van de exploi tatieboringen van oliemaatschappijen in het IJsselmeer is geen ernstige water verontreiniging te verwachten, zegt de mi nister. Na de aanleg van de dijk Enkhuizen-Le lystad zal het ten oosten van deze dijk ge- ipgen deel van het IJsselmeer het een trale waterreservoir vormen, waaruit drinkwater zal kunnen worden bereid. De nieuwe waterwinplaats van het Provin ciaal Waterleidingbedrijf van Noord-Hol land zal binnen dit gebied gelegen zijn. Met het oog hierop zal te zijner tijd de vergunning aan de Zaanse chemische in dustrie zonodig nader worden bekeken, aldus de minister. De havenpolitie van Buenos Aires heeft aan boord van het Nederlandse koopvaar dijschip „Aldabi" een partij van vijfen twintigduizend gesmokkelde horloges in beslag genomen. De „Aldabi" was woensdag uit Ham burg in Buenos Aires aangekomen. De douane-autoriteiten schatten de waarde van de klokjes op ongeveer V/t miljoen gulden. De smokkelwaar moest worden afgeleverd aan wederverkopers in de Argentijnse hoofdstad. Een Nederlandse staatsburger, die eni ge jaren geleden uit Hongarije is geëmi greerd, is in Hongarije gearresteerd. Hij wordt er van beschuldigd de laatste drie jaar grote bedragen en postzegels het land in en uit te hebben gesmokkeld. De man was naar Hongarije gegaan on der het voorwendsel zijn daar wonende moeder te bezoeken. Een zeventienjarige Tilburger is door de politie gearresteerd, toen hij een bij V. en D. gestolen verrekijker probeerde te verkopen. Overigens bleek hij niet de eigenlijke dief, want hij had de kijker uitgegraven in een bos, waar een achttienjarige jonge man hem had verborgen. Deze was weer een pseudo-klant van een zeven tienjarige verkoper van V. en D., die hem goederen voor een waarde van vijfhonderd gulden uit het warenhuis had meegegeven. Dit alles kwam aan het licht toen de politie de dief te pakken kreeg, die de andere dieven had bestolen. Nu zijn ze alle drie gearresteerd. Kleuter verdronken. In Ridderkerk is het twee-jarige meisje Jo Hilkegord Swa- ving in een singel geraakt en verdron ken. Stadskanaal. Stadskanaal bestaat twee honderd jaar en gaat dit van 28 augustus tot en met 4 september feestelijk vieren. Gevarentoeslag. De drie erkende werk nemersbonden in de vervoerssector heb ben reeds medio juli de raad van bestuur voor de zeevaart en enkele buiten deze werkgeversvereniging staande rederijen (Shell Tankers en Nederlandse Tank Paketvaartmaatschappij Caltex) gevraagd een gevarentoeslag toe te kennen aan opvarenden van Nederlandse koopvaar dijschepen, die op Vietnam dienst doen, zo is meegedeeld. Fabrieksbrand. Bij een brand in de meu belfabriek van de fa. D. den Hartog aan de Westhavenkade te Vlaardingen is vanmorgen vroeg voor naar schatting 150.000 schade aangericht. Hoogleraar. Tot hoogleraar in de che mische technologie aan de technische hogeschool in Eindhoven is benoemd drs. H. S. van der Baan, thans werkzaam bij de Shell-raffinaderij op Curasao. Een weeklang zomerweer is al meer dan wij deze hele zomer hebben gehad en het ziet ernaar uit dat het komende weekeinde de regenjassen en paraplu's nog wel thuisgelaten kunnen worden. Het omvangrijke hogedrukgebied boven Scan dinavië houdt de oceaandepressies op vei lige afstand. Donderdagmiddag is het in het zuidwesten van Frankrijk mis gegaan met het weer. Het was daar bijzonder warm, ongeveer 35 graden Celsius. De barometer liep echter snel terug en er ontstond een uit gebreide onweersstoring met een frisse zeewind uit de Golf van Biscaye. Deze storing brengt het zomerweer in ons land niet in gevaar; op zijn hoogst kan het front ervan in het uiterste zuiden kans op een onweersbuitje opleveren. Via Zweden stroomt op het ogenblik koele poollucht naar Duitsland en daar in ons land de oostenwind aanhoudt, zul len de temperaturen gematigd blijven. 313. Met het onschuldigste gezicht van de wereld liepen de professoren Barrekou en Sonnebol terug naar de ingang, waar de Pharao nog steeds hoogstpersoonlijk op wacht stond. Een ding waren ze evenwel vergeten. en niet voor niets was de Pharao de slimste man van het land. Verbaasd wees hij op de paraplu van de geleerde Bar rekou. en deze ontdekte tot zijn schrik en ontsteltenis, dat hij vergeten had, de mummie-zwachtels van zijn pa raplu te verwijderen. Sonnebol was er verschrikkelijk boos om. En voor hij het wist flapte hij er woedend uit: Met die domme, stomme grappen Zou je ons er bij gaan lappen, Dadelijk vraagt hij ons nog even Waar die Bram wel. Hij hield ineens op. „Wat wilde u zeggen?" vroeg de Pharao snel. Haperend voltooide Sonnebol: „zand zou zeven." Maar het was duidelijk, dat hij eigenlijk had willen zeggen: „Waar die Bram wel is gebleven." Nu. Bram lag op dat moment sparte lend in een waterstroom, die hem met grote snelheid naar onbekende verten voerde. Het K.N.M.I. deelt mee: Terwijl zich boven Scandinavië een ho gedrukgebied handhaafde, is de luchtdruk boven Frankrijk en het westelijk gedeelte van de Britse eilanden tijdelijk flink ge daald. Nadat de temperaturen in Zuid west-Frankrijk donderdagmiddag tot on geveer 35 graden waren opgelopen, ont stond er een lagedrukgebied, dat in de loop van de nacht langs de Franse west kust naar de ingang van het Engelse Ka naal trok. Daarbij kwam in West-Frank rijk op uitgebreide schaal onweer voor, waarna koelere lucht van de Golf van Biscaje binnenstroomde. Het lagedrukge bied zal over Ierland naar het noorden wegtrekken, maar het bijbehorende front kan tot dicht bij het zuiden van ons land doordringen. Het zal daarbij in betekenis afnemen, maar doet toch de kans op een plaatselijke onweersbui in het zuiden van het land iets toenemen. Afgezien daarvan zal het -mooie en vrij warme zomerweer blijven aanhouden. Een volgende oceaan depressie is op 1000 km. ten westen van Ierland aangekomen. Ook deze storing zal waarschijnlijk naar het noorden afzwen ken en in dat geval geen invloed op het weer in ons land uitoefenen. ZÓVEEL- EIEREN 6ELE6t>i PEUtE, NU MOETEN WE WEER ROEREIEREN MAREN bÊ ROEREIEREN ZIJN HEERWJK - MAAR JE MOET JE ZAKTOCH EENS EEöEN, PEUIE Maximum-temperaturen tui c w u binnen- en buitenland. d u d Neerslag: laatste 24 uur. o O H 3- Den Helder licht bew. O 19 0 Ypenburg onbewolkt O 21 0 Vlissingen onbewolkt ono 22 0 Eelde onbewolkt O 20 0 De Bilt licht bew. O 22 0 Twente onbewolkt O 20 0 Eindhoven onbewolkt O 22 Z.-Limburg onbewolkt O 22 0 Helsinki zwaar bew. nnw 16 0,6 Stockholm zwaar bew. n 28 0,3 Oslo onbewolkt windst. 22 0 Kopenhagen onbewolkt n 20 0 Aberdeen zwaar bew z 16 0 Londen onbewolkt no 26 0 Amsterdam licht bew. O 20 0 Brussel onbewolkt O 24 0 Luxemburg licht bew. .ono 23 0 Parijs licht bew. no 26 0 Bordeaux onweer wnw 33 1 Grenoble licht bew. windst. 29 0 Nice licht bew. nnw Berlijn onbewolkt O 20 0,5 Frankfort onbewolkt no 22 0 München onbewolkt O 21 0 Zurich onbewolkt ozo 22 0 Genève onbewolkt windst. 24 0 Locarno zwaar bew. w 26 0 Wenen onbewolkt windst. 20 0 Innsbruck onbewolkt windst. 23 0 Belgrado onbewolkt wzw 22 0 Athene onbewolkt nno 32 0 Rome onbewolkt O 28 0 Barcelona half bew. n 28 0 Madrid zwaar bew. wzw 34 0 Mallorca onbewolkt windst. 35 0 Lissabon licht bew. nnw 26 0 Zaterdag 14 augustus Zon op 5.22 uur, onder 20.06 uur. Maan op 21.23 uur, onder 7.12 uur. Maanstanden 20 augustus 4.50 uur laatste kwartier. 26 augustus 19.50 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 13 augustus Hoog water 4.25 uur en 16.51 uur. Laag water 0.14 uur en 12.31 uur. Zaterdag 14 augustus Hoog water 4.58 uur en 17.22 uur. Laag water 0.49 uur en 13.04 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden,

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2