WAAROM VERSTOOK? IK ZOVEEL J. v. K00TEN Medische verzorging tijdens het weekeinde J l I Marja, Petra en Dinette terug uit de Ver. Staten A. R. de Boer Nieuwe openbare ulo in Beverwijk Atletiekstrijd om provinciale titels op Adrichem FILM EN FILMWERELD Gevaarlijk zitje „Honingraat" in telefooncentrale op de zuidpier Bets van U bij Bushalte VRIJDAG 13 AUGUSTUS 1965 Raad voteert krediet van 1,3 miljoen m wmmm \mm (City). Voor de fijnproevers, die een (linke dosis Engelse humor weten te waarderen, zal de kostelijke film „M'n dochter weet er meer van" een avond van uitbundig plezier betekenen. Het gaat allemaal over een zeventienjarig meisje dat in een voorstadje van Londen enorme opschudding verwekt, door het schrijven van een boek over allerlei gefantaseerde amoureuze verhoudingen welke m haar omgeving zouden bestaan. Weliswaar zijn alle figuren in dit ont hul ende boek gefingeerd, maar omdat de jeugdige schrijfster haar ouders, een tante en de plaatselijke arts als voorbeelden heeft genomen, die ook als zodanig kunnen worden herkend, komen al deze mensen in een vreemd daglicht te staan. zacht gezegd nogal Hst grappige van deze film is nu, dat f men deze figuren 11 eerst in hun ware gedaante krijgt te zien en daarna op de manier, zoals zij zich volgens het boek op amoureus gebied zou den misdragen. Ten slotte lopen waarheid en fantasie op een originele en aller- vermakelijkste wijze door elkaar, met een waarlijk verrassend resultaat. Maar hier over onthullen wij bij voorkeur niets, want dan zouden allerlei plezierige momenten uit deze geestige rolprent worden ver klapt, in welke satire door de jeugdige Joan Sims een pittige hoofdrol wordt gespeeld. Alleen moet het worden betreurd, dat deze kostelijke film niet langer dan op donderdagavond wordt vertoond. VAN GEHEEL andere aard is de opzet van de historie, waarmee dit weekpro- gramma dan reeds van vrijdag tot en met zondag werd ingezet. „Incident op Cyprus" is de titel daarvan en de spannende in trige heeft betrekking op de pogingen van twee terroristen een jonge Engelse om het leven te brengen, die bij toeval de identi teit van hun aanvoerder ontdekte. In dit verhaal over verraad, angst, haat en (uiter aard) liefde, worden de hoofdrollen ver vuld door Dirk Bogarde als de cynische en meedogenloze majoor McGuire en George Chakiris, die de vurige jonge terro rist speelt, voor wie moord een patriot tische plicht betekent. Zondagmiddag wordt dan weer eens een sensationeel avontuur van de legendarische filmheld Maciste vertoond, waarvan de titel „Ma- ciste overwinnaar!" de blijde afloop reeds bij voorbaat onthult. VAN DIT AFWISSELEND weekpro- gramma kan Förstelchristeleen typi sche vakantiefilm worden genoemd. Het verhaal over de romance van een keizer is immers kleurrijk, romantisch en vol met prachtige natuuropnamen, zang, dans en muziek. In deze tot film bewerkte operette spelen Sabine Sinjen en Peter Weck de hoofdrollen als Förstelchristel, de lieftallige dochter van de keizerlijke houtwachter en keizer Franz van Oosten rijk. De geschiedenis speelt zich af rond kasteel Paaien bij de Hongaars-Oosten rijkse grens, waar Christel op een goede dag de keizer arresteert. Ze weet niet wie hij is, zodat zij hem later nog wel eens zou willen ontmoeten. OP HET KEIZERLIJK BAL moet Chris tel dan tot haar ontzetting bemerken dat haar „arrestant" de keizer in eigen per soon is geweest, waarbij tot overmaat van ramp de Hongaarse ritmeester Franz Koldai, die ook een oogje op de knappe houtvestersdochter heeft, het feest komt verstoren. Maar de keizer doet haar zelf een oplossing aan de hand door het schenken van een „Wensring", waar door deze fleurige historie zoals het een goede operette betaamt met een gelukkig einde kan worden afgesloten. Dit genoeglijke vakantieverhaal draait dins dag en woensdag. STADSSCHOUWBURG Irma la dou che" is met de „West Side Story" een der grootste filmsuccessen van de laatste jaren gebleken en de publieke belang stelling is dan ook nog altijd van dien aard, dat bijna geen theater in Neder land zich aan een reprise kan onttrekken. In IJmuiden geschiedt dit aldus in de Stadsschouwburg, zodat men van vrijdag tot en met woensdag in de gelegenheid wordt gesteld nogmaals de kostelijke es capades van Shirley MacLaine en Jack Lemmon als Irma en haar Nestor gade te slaan. DEZE PIKANTE HISTORIE wordt al leen zondagmiddag even onderbroken door „De blikken ridder", een verhaal van de bekende Engelse schrijver P. G. Wodehouse, dat regisseur Henri Kaplan inspireerde tot een klucht, waarin Nor man Wisdom voor de variatie eens een welgestelde Engelsman speelt, die zijn Amerikaanse neef bij diens liefdesproble men tracht te helpen. Na een New Yorks intermezzo volgen talloze komische ver wikkelingen aan boord van de boot naar Engeland, waarna de slotscènes van dit dolle verhaal zich afspelen op een oud Engels landhuis. EEN EN ANDER verloopt geheel vol gens de speciale logica van Wodehouse's humor, hetgeen nog een tikje wordt aan gezet door het uitbundig talent van de onvermoeibare Norman, een van die wei nige filmkomieken die zich al jaren op het witte doek weten te handhaven. En te recht, zoals uit deze klucht zal blijken. Beverwijk W. B.-t heater). Voor wie mocht menen dat de periode van „De twee we zen" en „De gebochelde" voor goed is af gesloten, werd waarschijnlijk de Italiaan se film „De zoon van niemand" vervaar digd, om deze twijfelaar vlot tot andere gedachten te brengen. Alle tranenverwek- kende beslommeringen werden voor dit verhaal weer eens bijeengebracht, te be ginnen met graaf Guido Carani, die een geheime verhouding heeft met het eenvou dige volksmeisje Louisa, wreed van haar wordt gescheiden en dan met een freule trouwt, zonder te weten dat hij inmiddels vader is geworden van een juweel van een zoon. Enfin, het is allemaal jammer en geween, compleet met het gebruike lijke sterfbed, waar moeder en zoon ten slotte worden verenigd. Men kan hier zondag en maandag naar verkiezing om lachen of huilen. Voor het overige laten Audie Murphy en George Montgommery De gemeenteraad van Beverwijk heeft donderdagavond een door B. en W. ge vraagd krediet van 1.304.265 goedge keurd voor de bouw van een tweede openbare ulo aan de Van Riemsdijklaan in het plan Meerestein. Het gebouw zal tien klaslokalen en een gymnastiekzaal omvatten. Mevrouw Schmohl-Heijnes (P.v.d.A.) die naar grote voldoening uitte over het bouwplan, informeerde naar de mogelijk heid de gymnastiekzaal geschikt te ma ken voor de beoefening van moderne zaalsporten. De heer Koger (Prot. Chr.) zei eveneens met het plan te kunnen in stemmen. Hij vroeg wanneer het afko men van het bouwvolume voor de school verwacht kan worden. Wethouder Hermes verklaarde dat B. en W. bereid zijn eraan mede te werken dat in de gymnastiekzaal van de nieuwe openbare ulo ook de moderne zaalspor ten beoefend kunnen worden. Hij ver wachtte het bouwvolume in de loop van 1966. Advertentie George Chakiris en Susan Strasberg in een hachelijke situatie in „Inci dent op Cyprus", welke film van vrijdag tot en met zondag in City wordt vertoond. hier weer lustig de revolvertjes knallen in Revolvergevecht aan de Comanche rivier" en „De bende van Montana", welke sensatiefilms respectievelijk vrij dag en zaterdag en zondagmiddag worden vertoond. L u x o r Het programma voor dit theater wordt tot en met zaterdag inge zet door ons aller Eddie Constantine, die hem in „Voor de vuist weg" weer eens op de van hem bekende wijze van katoen komt geven. Zondagmiddag wordt het witte doek dan even vrijgemaakt voor de niet minder populaire Cliff Richard, die in „The young ones", door „The Michael Sammes Singers" geassisteerd, de herin nering aan talrijke bekende melodietjes levendig houdt. „ALS DIT NIET TREKT weten wij het niet meer," moeten de verhuurders heb ben gedacht toen zij de titel van de thril ler „Violent Midnight" voor Nederland wijzigden in „Zij waren naakt,... en moes ten sterven". In hoeverre deze intrigeren de vlag de lading dekt kan men van zon dag tot en met dinsdag controleren. Ten slotte draait alleen woensdagavond Ing- mar Bergman's filmkomedie in kleuren Wat betreft de vrouwen", waarvan de kwaliteiten onlangs in deze kolommen reeds uitvoerig werden vermeld. (Kennemer theater). De Duitse filmindustrie gaat onvermoeibaar voort met het bewerken van Karl May's bekende jongensboeken, van welke activi teiten thans weer „Winnetou keert terug" het gevolg is geweest. Vandaar dat de nog altijd vele liefhebbers van dit avon tuurlij k-romantische genre zich in dit theater van vrijdag tot en met woensdag onbezorgd aan deze film kunnen verzadi gen. EEN JONGEN op de drempel der vol wassenheid, zijn moeilijkheden, eerste liefdes en zijn contact met andere men sen, die ook onder de daken van Parijs wonen, zijn de thema's die Duvivier be- Een belangrijke vraag, vooral als het koud gaat worden: Waar om verstook ik zoveel Heb ik wel de goede kolen en de goe de haard Heb ik wel de juiste oliehaard voor mijn kamer Stel ik de brander wel goed af Geef ik te veel lucht Allemaal vragen en nog zoveel meer, die BELANGRIJK zijn. Als ik het juiste antwoord niet weet, kan het me geld kosten. want dat kan een hele winter duren. Daarom ga ik vandaag nog naar de VAKMAN Pres. Krugerstr. 65-90 - Tel 5433 IJMUIDEN - 1} <f.ï 2 handelde in „Een zolderkamer op Pigal- le". Hij deed dit met het gemak van iemand die meer dan veertig jaar in het filmvak meeloopt, maar die juist vol doende liefde voor zijn stiel bezit om niet helemaal in routine te vervallen. Met Snowfirede wilde witte hengst", bij de keuze waarvan waarschijnlijk voorname lijk aan jeugdige bezoekers is gedacht en welke film zondagmiddag wordt vertoond, zijn dan alle titels van dit weekprogram- ma weer genoemd. Het tegen de zuidzijde van de IJmui- dense zuidpier aangespoelde en aange stoven zand, maakt het ongeveer hal verwege het oude gedeelte van de pier niet zo moeilijk naar boven te klaute ren, waar overigens voor onbevoegden de toegang verboden is in verband met de werkzaamheden voor de verlenging van de pier. Boven heeft men een riant zitje op de rand en diverse bezoekers van het strand maken daar gebruik van. Ken nelijk beseffen zij niet, dat zij zich op de pier en ook op de rand in een ge vaarlijke positie bevinden vanwege het zware transport over de pier. Voor de bouw van het nieuwe havenhoofd rij den de kolossale wagens af en aan. Heen met omstreeks twintig ton lading stenen en vloeibare bitumen, terug om een nieuwe lading te halen. Juist om streeks halverwege het oude gedeelte van de pier passeren wagens elkaar vaak. Daarvoor is net voldoende ruimte als vlak langs het randje gereden wordt. Mensen en vooral ook kinderen op de pier of op de rand daarvan lopen kans 1 op ongelukken bij het passeren van de zware gevaarten, waarvan de bestuur ders als ze naar de kop van de pier rij den maar een beperkt uitzicht hebben. Blijf er daarom uit de buurt en loop geen onnodige risico's! Bij de Velsense politie zijn de volgen de voorwerpen als gevonden aangege ven: ringetje met steentje, damesporte monnee met inhoud, autoped, muts, ring met vier sleutels, jongensjas, elas tieken kous, bal in plastic netje, trui, paar dameshandschoenen, Lipssleutel, hockey-beenbeschermers, bril, kam- peertent, kindertasje, sjaal, zakje was goed, hond, portefeuille met foto's en visakte, paar rolschaatsen, halsband, jasje, aktetas, deel van kunstgebit, paar manchetknopen, kinderjasje, he- renbril, hoofddoek, laars, verpleeg- stersschort, leesboek, étui met sleutel, vest, vier muntstukken, tasje met o.a. vulpen, jongenstrui, fietstas met regen broek en herenhandschoenen, badpak, badmuts, rozenkrans, dameshorloge. Inlichtingen over deze voorwerpen zijn dagelijks verkrijgbaar aan het hoofdbureau van politie te Velsen, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen worden afgegeven. m De nieuwe telefooncentrale te IJmui den, die over twee jaar met een capa citeit van zevenduizend aansluitingen zal starten, wordt thans nog opgebouwd Op bijgaande foto ziet men een in genieur van de Nederlandsche Stan dard Electric Maatschappij bij een on derdeel van de nieuwe centrale, een „honingraat" van buitensporige afme tingen. Shirley MacLaine als de ondeugende titelheldin in „Irma la douce"; nog maals een week in de Velsense Stadsschouwburg. Marja Bruin, Petra van Kampen en Dinette Wijnen zijn kortgeleden terug gekeerd uit Amerika waar zij geduren de een jaar in Amerikaanse gezinnen gewoond hebben en op highschools les sen hebben gevolgd op initiatief van de American Field Service. Helemaal veramerikaanst zijn ze enkele dagen geleden bijeengekomen om hun beleve nissen uit te wisselen. De drie meisjes allen uit Haarlem of omstreken af komstig hadden zeer veel te vertellen. Alle drie vertelden ze het zelfde, hoe wel de gebeurtenissen toch weer bij elk verschilden. Marja woonde in het gezin van een ingenieur in de staat Michigan. Petra bij een arts in de staat Illinois en Dinette woonde in een gezin van een bedrijfsleider in de staat Oklahoma. Zij hebben zich alle drie kostelijk ge amuseerd, daarvan getuigen wel de enthousiaste verhalen. Sinds verleden jaar is er in Sant poort, onder meer in de omgeving van de Santpoortse Dreef, een behoorlijk aantal woningen bijgekomen. Dit impli ceert vele nieuwe bewoners, die regel matig gebruik zullen maken van de bus en dan met name van lijn 70. Indien wij goed zijn ingelicht wordt deze zaak thans bij de N.Z.H.V.M. in studie genomen, waarvan als resultaat wel eens een nieuwe bushalte „uit de bus" zou kunnen komen. Deze zal dan waarschijnlijk ter hoogte van het kruispunt Santpoortse Dreef-Hagelin- gerweg kunnen worden gesitueerd. In dien deze halte mocht worden gerea liseerd, zou het dan misschien tevens een overdekt wachthuisje kunnen lij den? 1 Zij hebben in Amerika geskied en gezwommen en aan allerlei andere sporten gedaan. Veel feesten hebben ze daar gehad, zowel van de school als thuis. „Het vreemde is", zegt Petra, „dat de Amerikanen zelfs een gezellig samenzijn van drie vrienden een par ty noemen". Er moeten hier echt wel wat meer mensen bij elkaar zijn wil er een echt feestje zijn. Vele vrienden hebben zij daar gemaakt van wie zij node afscheid konden nemen. De Amerikanen zijn erg hartelijk en enorm gastvrij en hun houding is der mate vriendelijk dat je je er al gauw kind aan huis voelt, ,,'s Middags als je thuis komt uit school duik je meteen in de ijskast en verdwijn je met aller lei heerlijkheden naar je kamer. De Amerikaanse levenswijze is ge heel anders. De onderlinge band tussen de familieleden is niet zo groot als in Europa. De maaltijden gebruikt men als men honger heeft. De Amerikaan eet alleen met zijn vork en niet met vork en mes. Dat schijnt daar onbe leefd te zijn. Iedereen verdient er meer en geeft meer geld uit voor goedkope kleding en gebruiksvoorwer pen. Alle jongens van 16 jaar rijden er al in auto's. Autorijden is een ver plicht vak op de highschool". De drie meisjes bezochten ook de Niagara Falls en hebben genoten van het unieke 'Schouwspel. Ze hebben overal van genoten, en het is erg goed voor te stellen dat ze een beetje heim wee hebben naar hun tweede vader land. IJMUIDEN Artsen (met ingang van zaterdagmiddag 13 uur): F. M. van Stekelenburg, Leeuwe riklaan 52, tel. 4290; F. van Venetiën, Kennemerlaan 214, tel. 7035. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk, alleen voor spoed gevallen, zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur: M. G. van Manen, Vondel laan 61, Beverwijk, tel. 02510-23995. Verloskundigen: Mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mevrouw E. W. Kuijk-Engelhardt, Moerbergplant- soen 143, tel. 7849; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8969; mejuf frouw G. van Zandvoort, Poolster straat 18, tel. 2070. Apotheek: Apotheek Pleyler, Planeten- weg 52. Wijkverpleging: voor IJmuiden en IJ- muiden-Oost, zuster A. M. Enklaar, Bonekampstraat 6, IJmuiden, tel. 02550- 8163; voor Santpoort-Zuid, Santpoort- Noord en Driehuis, zuster M. v. d. Meu- len, Kanaaldijk 229, IJmuiden ,tel. 02550- 4378; voor Velsen-Zuid en Velsen-Noord, zuster C. Gomes, Leeuweriklaan 39, IJ muiden, tel. 02550-8915. SANTPOORT Arts: J. Stoffel, Hoofdstraat 165, Sant poort-Dorp, tel. 02560-8310. Apotheken: Apotheek Krijnen. Ekster straat 100, Haarlem-Noord, tel. 02500- 51959; Bloemendaalse Apotheek, Bloe- mendaalseweg 85, Bloemendaal, tel. 02500-57903. BEVERWIJK Artsen: Voor de artsen Fierstra jr., Fier- stra sr., Lange Plantinga, Reddingius, Rolink, De Ruiter, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling, van zaterdag 12 uur, tot zondagmorgen 9 uur: G. K. Fierstra, Wijkerstraatweg 194, Velsen- Noord, tel. 02510-24987. Zondag van 9 tot 24 uur: C. Versélewel de Witt Hamer, Vondellaan 29, tel. 02510-23969. Voor de artsen Ten Harmsen van der Beek, Hom mes, Peeters, Swaab, Vos en Zeijlmans, van zaterdag 12 uur tot zondag 24 uur: M. ten Harmsen van der Beek, Lesse- straat 1, Beverwijk, tel. 02510-25356. Tandarts: Voor Beverwijk, Velsen-Noord en Heemskerk (uitsluitend voor spoedge vallen) zaterdag en zondag tussen 17 en 17.30 uur: M. G. van Manen, Vondel laan 61, Beverwijk, tel. 02510-23995. Apotheken: Vanaf zaterdag 12.30 uur tot zaterdag 21 augustus, ook nachtdienst, Apotheek J. Kroonenberg, Wijkerbaan 13, Beverwijk, tel. 02510-26815, voor Bever wijk, Heemskerk en Velsen-Noord. Op de sintelbaan van het sportpark „Adrichem" worden zondag de Noordhol landse jeugdatletiekkampioenschappen gehouden. Voor deze wedstrijden bestaat van de zijde der deelnemers een grote belangstelling. Niet minder dan 305 in schrijvingen krijgen de organisatoren, afd. Kennemerland van de KNAU, te ver werken. Minder groot is de animo bij de juryleden. Tot dusver hebben slechts twaalf juryleden toezegging gedaan om hun medewerking te verlenen. Vele talentvolle jeugdige atleten ver schijnen aan de start. De plaatselijke verenigingen DEM en Suomi zijn goed vertegenwoordigd. DEM heeft bij de Advertentie CONSTANT verlovingsringen ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 TELEF 6321 meisjes enkele favorieten voor de ere plaatsen. Vooral Henny Zwart, Ida Oes- terholt en Henny Oorthuis zullen hoge ogen gooien. Bij het hoogspringen voor jongens maakt de goed in vorm zijnde Wim van der Werff van Suomi een fraaie kans de titel in de wacht te slepen. Uit Amsterdam komen verenigingen als AAC, ADA en Sagitta met grote ploegen naar Beverwijk, terwijl uit Haarlem voor HAV Haarlem en Holland goed vertegen woordigd zijn. Haarlem heeft in Ferry Lamie (100 cn 200 m) en in P van Beek (110 m horden) sterke kanshebbers.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4