Hoorspelman Bert Dijkstra stapt over naar het levende toneel UITGAAN IN HAARLEM- Alphenaar NEGEN MUZEN Zuid-Afrika krijgt geen televisie Ontwierp Courrèges zijn witte laarsjes niet zelf? Electronische orgels VRIJDAG 13 AUGUSTUS 1965 9 *t Begon met „De koets staat voor, gravin'* John Korporaal actief aan 't filmen in Mexico KRUISWEG M9 HAARLEM EMINENT - HAMMOND PHILICORDA - WURLITZER LOWREY, Het tijdschrift Tong Tong in Indonesië verboden Opening in Den Bosch van „De Brabantse Poffer" nabeschouwingen Goed 2e net-programma TENTOONSTELLINGEN De radio geeft zaterdag HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. T elevisieprogramma VOOR ZATERDAG NEDERLAND I MUZIEK GABARET BALLET DIVERSEN DE ACTEUR BERT DIJKSTRA heeft zijn Hilversum.se rol bijna afge speeld. Per 1 september besluit hij zijn radiocarrière om bij het Haagse toneel gezelschap Arena/De Nieuwe Komedie ae drieledige functie van speler, regis seur en dramaturg op de brede schou ders te nemen. Na negentien jaar hoor spelen gaat hij toneelspelen. De micro foon wordt verwisseld voor de Bühne. „Ik vind het gewoon nodig dat ik hier wegga. Ik wil eens van artistiek klimaat veranderen en weer in contact komen met het publiek. Ik meen dat het voor mezelf als acteur kunstenaar is mis schien een te groot woord heel belang rijk is eens een bepaalde periode af te sluiten". Bert Dijkstra 45 jaar, Hage naar, met het postuur van de energieke zakenman keert daarmee tot zijn eigenlijke vak terug. Want twintig jaar geleden kwam hij als toneelspeler voor de microfoon: als lid van het toenmalige Residentie Toneel deed hij mee aan een radiobewerking van Shakespeare's Win teravondsprookje. En Hilversum zag, of beter gezegd, hóórde wel wat in zijn diepe stem. „Maak eens een auditie bij de hoorspel-afdeling", adviseerde men hem. Hij deed het, kreeg van de NRU een contract aangeboden en accepteerde De Nederlandse cineast John Korporaal Is, sinds hij in ons land zijn derde speel film „De vergeten Medeminnaar" af leverde, weer naar Mexico vertrokken, waar zijn Mexicaanse vrouw heter aarden kan dan in het kille Nederlandse klimaat. Het heeft hem in zijn tweede vaderland niet steeds meegezeten. Enkele speelfilm-; scenario's ondervonden moeilijkheden bij de censuur. Zo werd „Las buenas Con- sciencias (de goede gewetens) afgewezen. Daarna stelde de oud-Hagenaar zijn hoop op „La Voz de Madera" (de stem van hout), maar voor hij daarmee kon begin nen kreeg hij een telefoontje uit Amerika van de Italiaanse filmproducent Igi Poli- doro, die korporaal in Rome had leren kennen. Deze zat met zijn handen in het haar, want zijn regisseur was plotseling ziek ge worden. Polidoro was bezig met de film „The American Wife", waarin Ugo Tog nazzi, Rhonda Fleming, Marina Vlady en Juliet Prowse spelen. De enorm hoge dagkosten van deze Italiaanse film, die door heel Amerika heen op locatie wordt gemaakt, deed de producent vertwijfeld zoeken naar een vervanger. Een dag la ter stond Korporaal al in New Orleans en fungeerde als regisseur van een super- produktie. Het bleef voor hem helaas maar bij enkele sequenties in New Or leans, want de oorspronkelijke regisseur was spoedig weer op de been. Korporaal heeft inmiddels echter ook een gunstig ontvangen documentaire „De Veelzijdigheid van de Vrouw" op zijn naam staan. Voor een komische film script „The Goofers" heeft hij zojuist een producent gevonden. Voorts doceert Kor- praal enkele avonden per week filmregie aan de Filmhogeschool in Mexico. Advertentie De 45-jarige Bert Dijkstra, die van de microfoon terugkeert naar het toneel. dat met graagte. „Het medium trok me wel. In een hoorspel word je gedwongen in een uur of anderhalf uur een heel leven, een gehele intentie, weer te geven. Op het toneel krijg je daarin drie of vijf bedrijven veel meer gelegenheid voor. Bovendien heb je dan met de repetities een veel langere aanlooptijd". SINDS 1946 HEEFT DIJKSTRA'S diep- zware stem jarenlang in de ether geklon ken. Hij begon met kleine rolletjes („zin netjes zeggen als „Mevrouw de gravin, de koets staat voor" u kent dat wel"). Na het eerste jaar kreeg hij belangrijkere rollen toebedeeld. Hij deed mee in de Paul Vlaanderen-series, de Peter Cox serie en de reeks klassieken van de VARA onder Willem van Capelle. „Ik heb gemiddeld honderd rollen per jaar gespeeld. Dat is een enorme produktie inderdaad. Het is het nadeel bij de hoor spelkern. Je wordt met te veel rollen be last". Tot 1956 maakte hij deel uit van die hoorspelkern. In 1957 besloot hij tot een free-lance-bestaan, speelde een paar rol letj es voor de televisie en deed mee in het ongesubsidieerde toneelgezelschap De Speelkamer en belandde in 1958 bij de AVRO. „Daar kreeg ik als opvolger van Kommer Kleyn de functie van hoofd van de hoqrspelafdeling aangeboden". Regie voeren werd toen zijn hoofdtaak. Zijn stem werd steeds minder gehoord. „Want ik ben er vast van overtuigd dat regisseren en spelen niet kan worden gecombineerd. Soms deed ik een verteller en heel inciden teel speelde ik een paar zinnetjes mee", VEEL TIJD VROEG DE REGIE van zijn (in toneelkringen bijzonder gewaardeerde) rubriék „Modern Toneel", waarin met Ine Philippo en Hans Jongers leven en werk van eigentijdse toneelschrijvers werden be licht. In september gaat hij in Den Haag op nieuw beginnen. „Het wordt een test voor mezelf. Ik heb nu voor mezelf bewezen dat ik het radio werk kan. Met het andere werk zal ik een soort zelf-controle ondergaan. Daarom heb ik begin dit jaar spontaan tot de overstap besloten". Zijn eerste opdracht in Den Haag: De regie voeren van het kinderstuk „Het Ezel tje" van Marietje Scheltema. „In de toekomst ga ik ook zelf spelen. En ik zal de tekstregie gaan doen van de stukken die door buitenlanders worden ge regisseerd". Gaat de microfoon voor hem voorgoed dicht? „Als de tijd het toelaat en als ik van mijn nieuwe directie toestemming krijg, zal ik met heel veel plezier wat gastrollen komen spelen". Dick Dijs De Indonesische regering heeft een per manent invoerverbod ingesteld voor het tijdschrift „Tong Tong". Dit is het in Nederland, onder hoofdredactie van Tjalie Robinson, verschijnende blad voor Indische Nederlanders. Zaterdag wordt in Den Bosch een bij zonder museum geopend. Bijzonder, om dat het initiatief is uitgegaan van een particulier, die ook zelf alle benodigde attributen heeft verzameld en een passend pand op de kop heeft getikt. De Bosse- naar Frans van Asperen heeft namelijk een oude Brabantse boerderij gerecon strueerd, cohxpleet met een plattebuis kachel, lampen, meubilair en klederdrach ten, zoals die op het Brabantse platte land deze eeuw nog voorkwamen. Het museum krijgt de toepasselijke naam „De Brabantse Poffer". Een poffer is een typische boerinnenhoofdtooi, die op het ogenblik nog maar zeer spora disch voorkomt maar waar nog enkele decennia geleden bijna alle Brabantse boerinnen vol trots mee ter kerke gingen. Het museum is ondergebracht in het oude historische pand „In den Franschen Hoed" in de binnenstad van Brabants hoofdstad. De Dromniedaris. In het internationaal studentencentrum „De Drommedaris" te Enkhuizen wordt van 14 augustus tot 9 september een tentoonstelling gehou den van werk van de schilder Boezem uit Leerdam en de beeldhouwer Jan van Munster uit Gorkum. Jeugdfestival Velp. Ter gelegenheid van het zevende jeugdfestival Velp van 23 tot 28 augustus voor leerlingen van de hoogste klassen vhmo, kweekscholen en sociale academies wordt onder lei ding van Franck Gribling, conservator van het rijksmuseum Kröller-Müller, een speciale tentoonstelling gewijd aan „De nieuwe figuratie". Er zullen werken worden tentoongesteld van Arroyo, Juan Breyten, Lucebert, Rik van Bentum, Klaas Gubbels, Jacob Zekveld, Marte Röling en Paul de Lussanet. Godfried Bomans zal op maandag 23 augustus een openingsrede uitspreken met als onder werp: „De plaats van de kunstenaar in onze samenleving". Het jeugdfestival wordt op zaterdag afgesloten met een optreden van het cabaret Pepijn. Nu wordt het „dingen". Wie mocht denken na „twist", „shake" en Griekse „Sirtaki" (uit de film „Zorba, de Griek") volkomen „bij" te zijn wat de allernieuwste dan sen betreft, mist de „Cling" nog in zijn repertoire. Barbara Young heeft deze dans,'die elementen van twist en stomp bevat, helemaal zelf bedacht in het verre Australië, waar er al een paar maanden vrolijk op los wordt „geclinged". Via ene David Formento uit Boston kwam de „cling" ook in de Verenigde Staten. En nu is gistermiddag in Den Haag deze tienerdans ook in ons land geïntrodu ceerd. De Haagse dansmeester Bron- meyer zal volgende week een demon stratie geven voor de Nederlandse dans- leraren. Wie aandachtig de gestencilde „Hoe-leer-ik-cling" bekijkt en zich voet je voor voetje op het parket begeeft, heeft aanvankelijk het idee, dat de dans een uurtje of wat duurt, hoewel de fi guren eenvoudiger zijn dan ze lijken. De „cling" wordt uitgevoerd met de paren in een cirkel, terwijl dame en heer los tegenover elkaar staan. Er wordt geen danshouding aangenomen. Elke „beat"-plaat is bruikbaar, mits maar enigermate het accent wordt gelegd op de tweede en vierde tel. De „cling" (in het Nederlands manie, rage) bestaat uit acht figuren: de pre-cling, pre-cling grand right and left, de cling, cling cha cha, de cuddle-cling, clinging en do-c-do cling and rock. Diegenen, die op de beeldbuis van hun televisie-ontvangers ook Nederland II kunnen ontvangen, hebben gisteravond meer oorspronkelijke waar voor hun kijk geld gekregen dan zij, die noodgedwon gen alleen op het eerste net zijn aangewe zen. Waar namelijk het belangrijkste pro gramma-onderdeel van Nederland I voor de zoveelste maal een herhaling was ditmaal van Ary den Hertogs blijspel „Des Duivels Prentenboek," al in okto ber 1963 onder regie van Frans 't Hoen uitgezonden kregen de kijkers naar het tweede net onder meer voortreffelijke sport en een aantrekkelijk operette-pro gramma uit de eerste hand. De sportlief hebbers onder de kijkers zullen trouwens toch geen moeite hebben gehad bij het bepalen van hun keus tussen Nederland I en Nederland II. De laatstgenoemde zender bracht hun namelijk eerst de der de aflevering van AVRO's Sportvariëtei- ten. een door Bob Bremer en Koen Ver- hoeff bewerkte selectie uit door de Ame rican Broadcasting Company-camera's vastgelegde reportages. Interessante ra riteiten ditmaal uit de wereld van de Amerikaanse sport, zoals snelheidswed strijden met snelle één-mans-sleetjes en het racen met oude personenauto's. La ter op de avond volgde op dezelfde zen der een uitgebreide rechtstreekse repor tage van de atletiekwedstrijden tussen de Westduitse en de op tournee zijnde Ame rikaanse ploeg in Augsburg. Er werd goe de en soms zeer spannende sport te zien gegeven, voor de Nederlandse t.v.-kijkers van deskundig commentaar voorzien door Bob Spaak. Tussen deze twee sport-uitzendingen in was het derde deel geplaatst van Operet te U.S.A., een amusementsprogramma met melodieën uit bekende Amerikaanse musicals. Ook ditmaal weer een meesle pend uurtje verrukkelijk in het gehoor liggende muziek, o.m. uit de musicals „Paint your Wagon", „On the Town," „South Pacific," „Show Boat" en „Can Can De uitvoering van deze met zorg gekozen brokjes Amerikaanse musical was perfect, maar dat is nauwelijks ver wonderlijk voor wie weet dat er o.m. ge zongen werd door Roberta Peters (even goed thuis in de Metropolitan Opera in New York en het Salzburger Festspiel- haus als op de grote musical-tonelen), door Lawrence Winters, door James King, Olive Moorefield, Bibi Johns en nog meer uitstekende vocalisten. Daartegenover stonden op Nederland I aan oorspronkelijke programma-onderde len alleen „Brandpunt" waarin Aad van den Heuvel een interview had met Fokker-directeur Frits Diepen over En gelands weigering Rolls Royce-motoren te leveren voor de Friendships die voor In donesië bestemd zijn, hetgeen de agres sieve KRO-actualiteitenrubriek uiteraard de gelegenheid bood nog eens even fijn tjes in herinnering te brengen wat Enge land allemaal aan werkelijk oorlogstuig aan Soekarno had geleverd, toen wij nog niet zo erg goed met hem .waren naar aanleiding van Nieuw-Guinea en Tom van Huystee's en Joost Tholens „Kijk op Kunst". In deze veertigste aflevering was veel aandacht besteed aan de huidige Isaac Israels-tentoonstelling in Laren. Ook kan men er Hans Saaltink, die eer der deze week al Joseph Losey voor een KRO-filmprogramma had geïnterviewd weer aan het woord horen, ditmaal in ge sprek met de ook nu onweerstaanbaar- echte, intelligente Monica Vitti. Een goed interview, al had het dezelfde bezwaren als het gesprek met Losey: het veronder' stelde teveel aan kennis van het behan delde onderwerp bij de kijkers, waardoor het slechts voor een betrekkelijk klein groepje intens in film geïnteresseerden werkelijk interessant zal zijn geweest. De jonge cartoonist en politieke prenten-teke- naar Willem van Malsen kon men ten slotte in deze „Kijk op Kunst" nog „iets kwijt horen raken over die troep van Verwoerd", namelijk de bewering „om over Zuid-Afrika te kunnen oordelen, moet je er niet geweest zijn." Welke zo- genaamd-impulsieve kreet meer het karak ter had van een speculatie op begrijpelijk in ruime mate voorhanden zijnde sympa thie dan van een weldoordachte en ver standige opmerking. Ad Interim DURBAN (AP) Het congres van de Zuid-Afrikaanse Nationale Partij heeft zich met grote meerderheid achter het standpunt van premier Hendrik Verwoerd gesteld dat in Zuid-Afrika geen televisie moet worden toegelaten. De nationale Partij is de regeringspartij in het land. Zuid-Afrika is een van de weinige Afri kaanse landen waar televisie nog niet bestaat, hoewel het meer geïndustriali seerd is dan enig ander Afrikaans land. Verscheidene afgevaardigden op het congres spraken over de gevaren en de kwalijke kanten van televisie, en over de hoge kosten die televisie met zich mee brengt. (Van onze correspondent) UTRECHT. „Laat André Courrèges maar opkomen met zijn proces. Hij kan mij niets, maar dan ook niets maken". Die uitdagende woorden zijn van de heer J. Levering, directeur van de n.v. Bata International te Amsterdam. Vo rige week heeft hij uit de krant moeten vernemen, dat de Parijse ontwerper hem met een proces bedreigt, omdat hij de afgelopen maanden imitatie-Courrèges- laarsjes (uit Italië afkomstig) heeft ver kocht in zijn zaak in de Kalverstraat. De heer Levering voelt zich niet voor niets zo sterk in zijn overtuiging. Hij doet in dit verband een opzienbaren de onthulling: „Die wereldberoemde witte laarsjes zijn helemaal niet door Courrè ges ontworpen, maar door de schoenen modelleur Martorell. Dat is een free lance-ontwerper. Hij heeft van ons de opdracht gekregen om een heel stel flat jes te maken voor deze winter. In 1964 stond Martorell met die laarsjes op de Se- maine de Cuir (internationale lederbeurs) in Parijs. Niemand zag er iets in. Het model was veel te progressief. Alleen Courrèges, die wel. Hij kocht het model op en liet het in een schoenenfabriek na maken. Martorell had zijn creatie niet ge deponeerd. Courrèges kon er dus zonder meer zijn naam in zetten. Zo zit de vork in de steel. Laat Courrèges maar naar Amsterdam komen. Hij krijgt 1.000 franc van mij, als hij een schoen of laars op papier zetten kan." De perschef van het huis Courrèges, Ariane Brener, die wij telefonisch om commentaar vroegen, had maar een ant woord: „Het is een pertinente leugen. An dre Courrèges heeft al zijn laarzen en schoenen zelf ontworpen." Voor de zoveel ste keer is de ontwerper van de cosmo- nautenmode dit seizoen in opspraak. Het feit, dat hij voor deze winter geen col lectie uitbracht, heeft aanleiding gegeven tot 1001 geruchten. Gezien de beschuldi ging van de Amsterdamse zakenman, als zouden de Courrèges-laarsjes niet echt zijn, is het aardig te weten, dat Cour règes momenteel tal van processen heeft lopen tegen confectionnairs en boutiques, die het gewaagd hebben hem te imiteren. In dit verband blijft ook de vraag bran dend actueel, of Emanuel Ungaro, die Courrèges twee maanden geleden verliet, niet meer was dan diens rechterhand alleen. Voor de heer Levering is het nu al een uitgemaakte zaak. „Die komende collectie van Courrèges wordt een grote flop. Zijn modellenmaker is bij hem weg. Zijn hoedenmodellist ook, heb ik gehoord Het ziet er somber voor hem uit". Vishal, tot en met 29 augustus „De land man en de muze". Expositie van pren ten. tekeningen, schilderijen en aqua rellen die betrekking hebben op het leven op het platteland. Geopend van 10-17 uur; zondags van 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 79: Expositie van werk van Suzanne en Joep Nicolas. Tot eind augustus. Permanente expositie van oude religi euze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-12.30 uur en van 13.30-17 uur; zon- en feestdagen van 14-17 uur. Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62: Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. (Dagelijks 10-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 u.); zaterdags ook van 20.30-22.30 uur). Prentenkabinet: Expositie van Poolse grafiek. Tot eind september. Cruquius Museum, Heemstede. Historische stoommachine en grote maquette van Nederland met waterstanden en over zicht overstromingen. Dagelijks van 9- 12.30 en van 13.30 tot 17.00 u.; zondags van 10 tot 17 u. •if: f3: '1? y; .V' HILVERSUM I 402 m. KRO: 7.00 Het levende Woord. 7.05 Klassieke grammofoonmuziek. 7.30 Nws. 7.40 Gewijde muziek (opn) 7.55 Overwe ging. 8.00 Djinn, gevarieerd programma. (8.30-8.40 Nieuws plm. 9.35 Waterstanden) 12.00 Angelus. 12.03 Lichte grammofoon muziek 12.24 Markberichten. 12.27 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws 12.40 Religieus nieuws. 12.45 Overheidsvoorlichting: Geven en nemen. De familie Van Buuren praat weer over het verkeer. 12.55 Licht instrumentaal en semble afgewisseld met licht orkest. 13.15 Voor de tieners. 14.10 Stereo: Licht en semble. 14.30 Voor de kleuters. 14.40 Me- tropole orkest en koorzang: lichte muziek 15.30 Signaal, dokumentaire van en over jonge mensen. 15.50 Licht ensemble en licht orkest. 16.30 Grammofoonmuziek. 16.40 Chansons de France (opn.) 16.55 Lichte grammofoonmuziek. 17.35 Fanfare orkest. 18.00 Lichte grammofoonmuziek en toeristische tips. 18.50 Grammofoon muziek. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Klassieke muziek (gr.) 20.30 Lichte zwerftocht door gedroomde en werkelijke werelden. 21.50 Lichte grammofoonmu ziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Overweging. 22.55 Stereo: Nieuwe klassieke grammofoon platen. 23.55-24.00 Nieuws. VARA: 7.00 Nieuws, ochtendgymnas tiek en socialistisch strijdlied. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. 7.25 Van de voorpa gina, praatje. 7.30 Lichte grammofoon muziek. 8.00 Nieuws. 8.10 Licht orkest met zangsoliste. 8.20 Wegwijzer: tips voor vakantie- en snipperdagen. 8.30 Lichte grammofoonmuziek. 9.10 Stereo: Instru mentaal ensemble: oude muziek. VPRO: 9.40 Het Oosten nabij; de bijbel op reis herkend (II) lezing. 9.55 En toch vakan tie.(V) praatje. VARA: 10.00 Z.O. 135 gevarieerd programma. 12.27 Mededelin gen tb.v. land- en tuinbouw 12.30 Actueel sportnieuws. 1300 Nieuws. 13.15 VARA- Varia. 13.20 Stereo: Licht orkest en licht vocaal ensemble met zangsolisten. 13.40 Voor de twintigers. 14.15 Radio Jazzclub. 14.45 Lichte grammofoonmuziek. 15.00 Amusementsmuziek (gr.) 15.40 Boeken wijsheid. 16.00 Nieuws. 16.02 Licht en semble. 1625 Onbewoond.grammo foonmuziek en interview. 17.05 Licht in strumentaal ensemble. 1730 Actualitei ten. 18.00 Nieuws. 18.15 Commentaar op het nieuws. 18.20 Lichte grammofoonmu ziek voor de teenagers. 19.20 Voor de kleuters. 19.30 Dansorkest. 20.00 Nieuws. 20.05 Het schilderij, eenakter. 20 30 Klas sieke operamuziek (gr.) 22.30 Nieuws 22.40 Sport op zaterdag. 22.45 Dorp van linnen,repor tage over campings. 23.10 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Festivaria. 12.40 Weerbericht, mededelingen en SOS-be- richten. 12.45 Cadenza. 12.55 Programma overzicht. 13.00 Nieuws en weerbericht. 13.20 Lichte muziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Noordzeefestival: te kust en te keur: va kantieprogramma. (1500 Nieuws). 17.00 Nieuws, weerbericht en mededelingen. 17.10 Noordzeefestival: te Kust en te keur (verv.) 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Lichte muziek. 1845 Sportkroniek 1852 Lichte muziek. 19.00 Nieuws, weerbericht en radiokroniek. 1940 Orkestmuziek. 20.00 Operettemuziek. 21.00 Noordzeefes tival: de charme van het chanson. (22.00 Nieuws). 23.00 Nieuws. 23.05 Dansmuziek 23.55 Nieuws. VOOR VRIJDAG NEDERLAND I NTS: 19.00 Journaal. 19.01 Voor de kleuters. NCRV: 19.06 Kris kras door Ne derland, puzzleprogramma. 19.35 De Flintstones (afl. 60). NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Attentie. 20.45 Stiefbeen Hz Zoon, TV-spel. 21.25 Hoe bestaat het de messenwerper. 21.50 Een meisje met pep, muzikale komedie. 22.35 Dagslui ting. NTS: 22.40 Toeristische tips van de ANVV. 22.43 Socutera. 22.48-22.53 Jour naal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. VARA 20.01 Chansons. 20.30 Dick Powell Thea tre De Oaklander, TV-film. 21.20 Wie is hij, wat doet hij?, pauzefilmpje. 21.25 Le petit theatre Training voor een trombone, TV-film. 21.50-22.10 Achter het nieuws. AVRO: 16.000 Zomersportpanorama, (dl. 3). 16.55 Popaye, tekenfilm. 17.00-17.30 V. d. kind. NTS: 1900 Nieuws in het kort. 1901 Voor de kleuters. AVRO: 19.06 Shin dig, Amerikaanse tienerpartij. 19.30 Top Cat. NTS: 20.00 Journaal en weerover- zicht. AVRO: 20.20 Liedjesprogramma. 20.40 AVRO's Televizier. 21.00 Carrousel, gevarieerd programma. 2200 Licht instru mentaal trio. NTS: 22.34-22.40 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. VPRO: 20.01 Concert voor jonge mensen. 20.50- 22.20 A woman of no importance, toneel stuk. (in het Engels). Teylers MuseuiH, Spaarne 16: Permanente expositie van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school 16de tot en met 19de eeuw. Fossielen, historisch-natuurkun- dige instrumenten, mineralen, 31-toons Fokker-orgel. (Dagelijks, behalve zon dag en maandag 10-17 u., de eerste zon dag van de maand 13-17 u.). Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum van Looy (hoek Kamperlaan): Fototentoonstelling van „De Muggen" en de „Groupe des Huit". Dagelijks geopend van 10 tot 17 u. en 's zondags van 13 tot 17 u. Tot 15 augustus. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Expositie van plastieken van Liesbeth Sayers en gouaches van Kees Hak. Op werkdagen van 9.30 tot 18 u. Tot 3 sep tember. In 't Goede Uur, Korte Houtstraat-Nieuwe Kerksplein: Dagelijks van 10 tot 18 en 20 tot 24 u.: Expositie van tekeningen van Evert Neuteboom. Tot 1 september. Kunstcentrum De Ark, Nieuw Heiligland: Tot 1 september expositie van schilde rijen en grafisch werk van Jan Michels. (Dagelijks van 10 tot 20 u.; dinsdag ge sloten). Dinsdag 17 augustus, Grote of Sint Bavo- kerk 20-21 u.: Orgelconcert door Klaas Bolt. Donderdag 19 augustus, Grote of Sint Bavokerk, 15-16 u.: Orgelconcert door Arie Keijzer. De Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstr.), dagelijks: Cobi Schreijer met haar avondprogramma van internationale liedjes en als gast op woensdag, donder dag, vrijdag en zaterdag Jules de Corte. 's Morgens en 's middags demonstraties van oude ambachten. In de maand augus tus pottenbakken en boetseren door Wim en Jenny Duller uit O verveen. Openluchttheater Bloemendaal. zondag 15 augustus, 20.15 u.: Ballet door het Joegoslavisch Danstheater. Zondag 15 augustus treedt het Joegosla- visch Danstheater Ivan Goran Kovacic" op in het Bloemendaalse Openluchtthea ter. Deze Joegoslavische groep presen teert folklore, dans en muziek. De Neder landse tournee is in Amsterdam begonnen waar het theater tot vandaag in de Stads schouwburg optrad. Het succes was zo groot dat de organisatoren aanleiding za gen om het danstheater voor een langere periode te engageren om inwoners van andere steden in de provincie te laten ge nieten van de attractieve voorstellingen. De groep bestaat uit 50 danseressen, dansers, zangeressen, zangers en musici uit alle delen van de landenbond waaruit Joegoslavië bestaat. Er valt dan ook van een grote verscheidenheid te genieten: groepsdansen en solodansen uit alle delen van Joegoslavië, deels Aziatisch, deels Europees beïnvloed. De muziek wordt vertolkt op een aan twee kanten bespeel de Turkse trom, het snaarinstrument de goesla", een doedelzak, harmonica en de landelijke herdersfluit. Het ensemble ,-Ivan Goran Kovacic" werd in 1948 in de universiteit van Zagreb opgericht en heeft in de loop der jaren meer dan duizend voorstellingen gegeven in geheel Europa. Vleeshal, tot 29 augustus (dagelijks behalve zondag) 14.30 u.: Maaike en Rien Baart- mans met hun poppentheater „Merlijn". Ruïne van Bredernde: tot half septem ber: avondverlichting en geluidsband- weergave van muziek en poëzie „Van vroeger tot nu". Hotel Bouwes, Zandvoort: In de weekein den muziek met internationaal cabaret. Hildebrandzaal, Smedestraat, 20 u.: Iedere zondag dansen op muziek van „The Sun beams". Openluchttheater Bloemendaal, maandag 16 augustus. 14.30 u.: Kindervoorstelling „Swiebertje". Jeugdsociëteit Ekestos, vrijdag 20 augus tus, 20 u.: Dansavond m.m.v. „The Maes tro's". Jeugdsociëteit Ekestos, zaterdag 21 augus tus, 20 u.: Dansavond m.m.v. „The In vaders". Jeugdsociëteit Ekestos, zondag 22 augustus, 20 u.: Dansavond m.m.v. „The Starfigh- ters".

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 9