Republiek Indonesië bestaat twintig jaar AGE 3 erwarming Sorry BRAMMETJE FOK l PGLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig P.S.P.-er stelt vragen over Vietnamkorps Doden in het verkeer Toeristenreizen naar Siberië afgelast Zonnig N.V. A. MERKX ZATERDAG 14 AUGUSTUS 1965 2 Nederlandse vrachtauto in Frankrijk uitgebrand Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Op het gebied van Centrale Verwarming kennen onze experts geen onoplosbare problemen. Hun langdurige ervaring en des kundigheid wordt gegarandeerd door dit embleem: I a Het Tweede-Kamerlid Bruggeman (PSP) heeft minister De Jong (Defen sie) schriftelijk gevraagd of plannen tot oprichting van een Nederlands vrijwilli gerscorps voor de oorlog in Vietnam niet in strijd zijn met het Nederlandse rege ringsstandpunt om alle pogingen te steu nen om door onderhandelingen tot een eind van de strijd in Vietnam te komen. Volgens de berichten over de oprichting van een Nederlands vrijwilligerscorps voor de oorlog in Vietnam zou een Ne derlander, de heer J. H. C. Ulrici, bena derd zijn door hoge militaire autoriteiten om als eventuele commandant op te tre den. De heer Bruggeman vraagt minis ter De Jong verder of deze kan meede len of de hoge militaire autoriteiten, waarop de heer Ulrici doelde, Neder landse militaire autoriteiten zijn en, zo niet, welke nationaliteit deze autoriteiten dan wel hebben. Een Nederlandse vrachtauto is vrijdag ochtend in Angerville bij Parijs na een botsing met een Franse toerwagen in brand gevlogen en vernield. Ook de reis wagen brandde uit. De uit Den Haag afkomstige chauf feur, de heer W. H. A. Veugelers, bleef ongedeerd. De chauffeur van de autobus kwam in de vlammen om. Dinsdag is het twintig jaar geleden dat Indonesië zich onafhankelijk ver klaarde. Op 17 augustus 1945, 's och tends om tien uur, werd in een tuin van een villa te Djakarta een toespraak ge houden. „Nu is werkelijk het moment gekomen om het lot van ons volk en het lot van ons land in eigen hand te nemen", zei de spreker. „Slechts een natie die stoutmoedig genoeg is om zijn lot in eigen hand te nemen zal in staat zijn zich te handhaven". Hp las een korte proclamatie voor: „Wy, het volk van Indonesië, kondigen hierby de onafhankelijkheid van Indonesië af. Zaken die betrekking hebben op het over nemen van de macht en andere soortge- ïyke handelingen zullen zorgvuldig, gron dig en op de kortst mogeiyke termyn worden geregeld. Djakarta, 17 augustus 1945, namens het volk van Indonesië, Soekarno, Hatta". De man. die de proclamatie voorlas, werd toegejuicht. Het was ir. Achmed Soekarno. Daarna ging de rood-witte vlag omhoog. c BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 16.15 19 en 21.15 u.: „Eddie in de greep van de vrouwen" 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.30 u. „Buffalo Bill, de held van het Wilde Westen", 14 j. Lido, 14 u. en zondag ook 16.15 u.: „Pa krijgt de klappen", al.; 7.20 u.: „Zo was het Wilde Westen", 14 j. Vandaag 23.30 u.: „De onbevredigden", 18 j. Zondag 11 u.: „Jungle cat', a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Old Shatterhand', 14 j. Minerva, 14.30 en zondag 14 en 16.15 u.: u.: „Laurel en Hardy in Wonderland", a.l. 20.15 u.: „Irma la Douche', 18 j. Rembrandt, vandaag en maandag 10.30 u.: „Spanky en zijn vriendjes," a.l. zon dag 11 u.: „Galapagos", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Goldfinger", 18 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De do dende pijl", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De onweerstaanbare avonturier", 14 j. Studio, vandaag en morgen 10 u.: „Makker, de zoon van Rin-Tin-Tin"; zon dag 11 u.: „Im Weissen Rössl", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Le Bonheur", 18 j. De Witte Zwaan (Zandvoort): van daag 20 u.: „Slaapkamergeheimpjes", 14 j. Zondag 16 u.: „Laurel en Hardy als stierenvechters", a.l.; maandag 20 u.: „Greep naar de macht", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Zaterdagavond geopend van 20.30 tot 22.30 u., met kaarslicht en klassieke muziek. Tot en met 4 september. Prentenkabinet: Expositie van Poolse grafiek. Tot 1 oktober. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de eeuw tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): „De landman en de muze". Expositie van prenten, tekenin gen, schilderijen en aquarellen. Geopend van 10 tot 17 u.; zondags van 13 tot 17 u. Tot 30 augustus. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): geopend van 10 tot 18 u. en van 20 tot 24 u. Expositie van te keningen van Evert Neuteboom. Tot 1 september. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen en grafiek van Jan Michels. Tot 1 september. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum Van Looy (hoek Kamperlaan): Fototentoonstelling van „De Muggen" en de „Groupe des Huit". Dagelijks geopend van 10 tot 17 u. en 's zondags van 13 tot 17 u. Tot 15 augustus. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Expositie van schilderijen en plastiek van Kees Hak en Liesbeth Sayers (op werk dagen van 9.30 tot 18 u.). Tot 3 september. Linnaeushof (Bennebroek)Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9 tot 18 u.; golfbaan tot 21 u. Pannekoekenhuisje (Bloemendaal): Ex positie over Thijsse's Hof. Dagelijks van 9 tot 17 u. Tot 1 september. Gemeenschapshuis (Zandvoort): Werken van Joosten-Eerdmans, Beerthuis-Roos, Ruth Brouwer, Jorien de Kruiff, van Dorssen en Sonja Toebes. Dagelijks van 14 tot 16 u. en van 20 tot 22 u. Tot 15 augustus. Tegenover Gemeenschapshuis (Zand voort): Holiday on rail. Miniatuurspoor- wegcomplex. Tot 18 augustus. DIVERSEN De Waagtaveerne (Spaame/Damstraat): Cobi Schreijer m.m.v. Dick Poons en za terdag Jules de Corte. 's Morgens en 's middags demonstraties van oude am bachten Zondags gesloten. Vleeshal (Grote Markt) dagelijks 14.30 u.: Voorstellingen van poppentheater Mer- lijn. Tot 28 augustus. Ruïne van Brederode (Santpoort): Elke avond een half uur na zonsondergang avondverlichting en klankbeeld tot 23 u. Openluchttheater (Bloemendaal): zon dag 20.15 u.: Ballet door het Joegosla- visch Danstheater; maandag 14.30 u.: Kindervoorstelling „Swiebertje". (Zie verder in „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 13 augustus). ZATERDAG 14 AUGUSTUS City, 19 en 21.15 u.: „Incident op Cyprus". Stadsschouwburg, 20 u.: „Irma la Douce". Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon. ZONDAG 15 AUGUSTUS City, 14.30 u.: „Maciste.... overwin naar"; 19 en 21 u.: „Incident op Cyprus". Stadsschouwburg, 15 u.: „De blikken ridder"; 20 u.: „Irma la Douce". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, van 14 tot 17 u.: Expositie „Creativiteit in Kennemerland". Du Commerce, Marktplein, Dansvereni- ging Arosa, 20 u.: Dansen op muziek van „Les Silhouettes". Ruïne van Brederode, als zaterdag. MAANDAG 16 AUGUSTUS Stadsschouwburg, 20 u.: „Irma la Douce". Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; parochiezaal, Venusstraat, 15 tot 18 en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. ZATERDAG 14 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Win- netou keert terug"; 23.30 u.: „Een zolder kamer op Pigalle". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Voor de vuist weg". W.B. Theater, 20 u.: „Revolvergevecht aan de Comanche-rivier". Meerplein, 14 u.: Kermisattracties. Huize Adrichem, Hoflanderweg 170, schilder- en tekenlessen door het St. Lu- casgilde. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie grafische kunst, geopend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 10 tot 12.30 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10 tot 12 u. en van 14 tot 18 u. Oosterwyk, openbare leeszaal geopend van 10 tot 12 en van 14 tot 17 u.; r.-k. lees zaal geopend van 10 tot 12 en van 14 tot 17 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 10 tot 12 en van 14 tot 16 u.; r.-k. lees zaal geopend van 10 tot 12 en van 14 tot 16 u. ZONDAG 15 AUGUSTUS Kennemer Theater, 14.30 u.: „Snowfire de wilde witte hengst; 16.30 u.: „Winnetou keert terug"; 19 en 21.15 u.: „Winnetou keert terug". Luxor Theater, 14.15 u.: „The Young Ones"; 16.15 u.: „Voor de vuist weg"; 19 en 21.15 u.: „Zij waren naakt en moesten sterven". Luxor Theater, 14.30 u.: „De bende van Montana"; 16.30 u.: „Revolvergevechten aan de Comanche-rivier"; 20 u.: „De zoon van niemand". MAANDAG 16 AUGUSTUS „Win- Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: netou keert terug". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Zij waren naakten moesten sterven". W.B. Theater, 20 u.: „De zoon van nie mand". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie grafische kunst, te bezichtigen van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30 tot 21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 17.30 u. en van 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 71, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwyk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Nederland hoorde voorlopig nog niets van de uitroeping van de republiek. De krantjes van augustus 1945 stonden vol met verslagen over de atoombommen en de verschrikkingen in de internerings kampen. Pas medio september kwam via een Amerikaans persbureau het bericht dat een maand te voren de „Republik Indonesia" was uitgeroepen. Al geruime tijd voor de bekendmaking hadden Soekarno, Hatta en Radjiman met de Japanners over de beloofde onafhan kelijkheid gesproken, zonder zich te rea liseren hoe ernstig de situatie voor de Japanners na de atoombomexplosies was geworden. Andere Indonesische leiders waren echter heel water beter ingelicht over de situatie. Zij voorzagen de Japan se nederlaag en beraamden het plan zon der Japanse hulp de republiek uit te roe pen. Hun probleem was echter dat een proclamatie zonder steun van de voor naamste leiders Soekarno en Hatta wei nig indruk zou maken. Op de avond van 15 augustus grepen deze groeperingen, waarin de later zo be kende Sjahrir een voorname rol speelde, hun kans. Onder leiding van Chairoel Saleh, nu een van de vice-presidenten van Indonesië, trokken zij op naar het huis van Hatta. Toen bereikte de revolutie een merkwaardige fase: Hatta werd gevan kelijk weggevoerd naar Soekarno. Samen hoorder zij de eis van de revolutionaren aan: directe proclamatie van de onafhan kelijkheid zonder Japanse inmenging. Zij weigerden echter op de eis in te gaan en werden daarop ontvoerd naar een kazerne, waar Indonesische militai ren in opstand waren gekomen tegen de Japanners. Dit verblijf van de beide lei ders in de kazerne moet van beslissende invloed geweest zijn. De volgende dag draaiden zij bij. De heethoofden onder leiding van Sa leh, met Sjahrir min of meer op de ach tergrond, en het duo Soekarno-Hatta wer den het eens. Men zou de Japanners, die inmiddels in volslagen paniek waren ge raakt, links laten liggen en zelf de repu bliek proclameren. De volgende dag, 17 augustus, was het zover. De rood-witte vlag ging omhoog. Advertentie VERWARMINGS- EN STOOKTECHNISCH BEDRIJF N.V. Van Hogendorpstraat 3 Beverwijk, tel. 25655 Lammert Majoorlaan 50 Bussum, tel. 10251 Koninginnelaan 26 Apeldoorn, tel. 13879 In de beslotenheid van de autocabine welt er zo wel eens wat in je op en dan is het vaak moeilijk om een an dere weggebruiker in dat gevoel te laten delen. Het glas om je heen en al het lawaai, gebarentaal is vaak het enige wat er blijft. Zo ziet men dan wel eens een bestuurder naar zijn voorhoofd wijzen. „Dat had u nou niet moeten doen", beduidt hij dan terecht of niet. Maar wat zeg je dan terug. In Duitsland heeft men een „Het spijt me"-gebaar bedacht dat gemakkelijk gemaakt kan wor den. Duim, wijs- en middelvinger opgestoken en degeen, die uw fout wist op te vangen ziet dat het u spijt. Dan is er alweer een beetje spanning uit de wereld. MEERSSEN (ANP) Op rijksweg E- 9 te Meerssen in Zuid-Limburg is van nacht tegen twee uur een personenauto van de weg gevlogen na een botsing, waarbij nog twee auto's waren betrokken. De bestuurder, de 44-jarige vertegenwoor diger F. van Vuuren uit Maarheze, kon na veel inspanning uit het wrak worden gehaald. Hij bleek op slag te zijn ge dood. Zijn echtgenote, twee dochters en een zoon, alsmede een ander inzittend kind, raakten zwaargewond en moesten in een ziekenhuis te Maastricht worden op genomen. In Sneek is de negentienjarige D. van Aalst uit Meppel dodelijk verongelukt. De jongeman reed op een bromfiets op de spoorwegovergang aan de Dr. Bouma weg te Sneek en werd overreden door de dubbele achterwielen van een hem pas serende trailer. Op de weg Hooghalen-Woonoord Schat tenberg is een verkeersongeluk gebeurd, waarbij de 55-jarige heer R. Eding, voor werker bij het staatsbosbeheer in Hoog halen, om het leven is gekomen. De 25-jarige bouwkundig tekenaar E. van der Loos uit Rotterdam is om het leven gekomen bij een verkeersongeluk in de Maasstad. Op het Rozenlaanvia- dukt botste de tekenaar met zijn brom fiets tegen een hem tegemoetkomende vrachtwagen. Hij was op slag dood. Bij een verkeersongeluk, dat gisteravond laat gebeurde op de Zwolseweg bij Kam pen, is de 42-jarige mevrouw N. van der Wal uit Kampen omgekomen. Bij een verkeersongeluk op de rijksweg Amsterdam—Hoevelaken in de gemeente Baarn zijn vannacht Wee inwoners van Boxmeer om het leven gekomen. Het zijn de negentienjarige P. J. Jansen, die waar schijnlijk de verongelukte wagen be stuurd heeft, en de achttienjarige J. A. M, van de Berg. Doordat de auto, waarmee zij vannacht van Dordrecht naar Breda reden, op rijks weg 16 ter hoogte van Zevenbergen slipte en tegen een boom botste, zijn de 28-jarige W. A. Vergunst en de 23-jarige C. Evers, beiden uit Dordrecht, om het leven ge komen. Zij werden bij de botsing uit de wagen geslingerd, die even later in brand vloog. 314. Het ruisen van het water ging spoedig over in een donderend geweld, dat Bram met angst herkende. De stroom voerde hem nu ook veel sneller mee. „Waterval", krijste Tutu. „Wat moeten we doen"? riep Karo. „Klem je aan mij vast," schreeuwde Bram boven het lawaai van het water uit. Het was zijn plan om zich door de waterval te laten meevoeren en te pro beren zich zwemmend aan de voet van het bruisende schuimende en kolkende waterravijn te redden. Maar toen hij over de rand dook merk te hij in een flits twee dingen op. Ten eerste was de waterval veel hoger dan hij verwachtte. En ten tweede sta ken overal stenen uit, waartegen hij on herroepelijk zou opbotsen, als hij zich zo maar liet meevoeren. In een oogwenk, sneller dan wij be schrijven kunnen, nam Brammetje Fok een zeemans besluit. Hij greep Karo on der de arm schreeuwde Tutu toe zich goed vast te houden en.draaide zich vliegensvlug op de rand van de water val om. Inplaats van met het hoofd om laag kwam hij nu met de voeten naar beneden. Met een enorme snelheid stap te hij op de eerste steen, meteen op de tweede en dadelijk daarop weer op een derde. Zo ging hij met sneltreinvaart de „trap" af. VANDAA6 30 WARM EVEN AFKOELEN V*"" DAT 1$ VLU6 - SEN JE AL AF6EK0ELD WAT MOET DAT? KAM IK Ml ET EENS RUST16 MIJN MIDDAGSLAAPJE DOEN ?y 'Sof. A- Verdronken. De tienjarige Jan Holtland uit Dronten in Oostelijk Flevoland, die in Kampen logeerde, is in het Veluwe- meer tussen Kampen en Elburg ver dronken. Ambassades. Het Nederlandse gezantschap in Nieuw-Zefeland (Wellington) is ver heven tot ambassade. De heer E. F. M. van Hall, thans gezant, wordt ambassa deur. De heer R. L. Hutchens, ambassa deur van Nieuw-Zeeland te Parijs, wordt tevens ambassadeur bij het Nederlandse hof. Zijn standplaats blijft Parijs. Nieuwe politiechef. De heer H. G. Scholt- meijer is benoemd tot korpschef van de gemeentepolitie in Soest. Hij was sinds 1 januari 1964 waarnemend korpschef na het ontslag van de korpschef die naar het oordeel van de burgemeester zich in diensttijd teveel bezighield met sport zaken. Duitse autodiefjes. De politie in het Duitse stadje Bochum heeft de twee jongens aangehouden die vorige week op zes plaatsen in Nederland totaal zeven auto's hadden gestolen en twee inbraken ge pleegd. Zij raasden zondagavond in volla snelheid over de grensovergang in Gla- nerbrug na in Nederland van de ene ge stolen auto in de andere te zijn gestapt. De laatste auto werd in de buurt van Rheine in een maisveld aangetroffen. C holer a-epidemie? De Russische autoriteiten hebben twea toeristenreizen van het Zweedse reisbu reau „Reso" naar de steden Tasjkent en Samarkand in Siberië afgelast wegens onvoorziene gebeurtenissen. Volgens het reisbureau doen onbevestigde geruchten de ronde over een cholera-epidemie. Het moet waarschijnlijk worden geacht dat ook een groep Nederlanders, die zich thans op een reis door de Sovjet-Unio bevindt, door deze maatregel wordt ge troffen, zo heeft ons het resibureau Ver- nu-reizen in Amsterdam medegedeeld. In hoeverre het reisprogramma van de groep Nederlanders door dit verbod wij ziging zou ondergaan is nog niet bekend. Ook kan Vernu-reizen nog niet voorzien of het reisprogramma van een reis, die voor de maand oktober is georganiseerd, onder deze omstandigheden ook zou moe- «VVAA/WVA'MWUWWUWWUWUWWWWVWWWVA/WNA/VW Het K.N.M.I. deelt mee: Het zwaarte punt van een groot hogedrukgebied hand haaft zich bij Noord-Noorwegen. De in vloed ervan strekt zich zaterdagmorgen nog juist tot over ons land uit. Aan de andere kant echter drong een van de oceaan afkomstig storingsgebied over Frankrijk in oostelijke en noordoostelijke richting op hetgeen in midden- en oost- Frankrijk en in west-Zwitserland en noord-Italië plaatselijk onweer en veel re gen bracht. Op verschillende plaatsen viel 20 tot 40 millimeter. Enkele wolkenvelden ervan bereikten het zuiden van ons land, maar het storingsgebied wordt gevolgd door een nieuwe rug van hoge luchtdruk waardoor de bewolking aan oplossing on derhevig is en de kans op buien voor ons land gering blijft. In het noorden van het land zal daarbij de oostelijke wind aan houden en zal het wel overwegend zon nig blijven, in het zuiden kunnen de win den tijdelijk zwak veranderdlijk worden. In het temperatuurverloop komt weinig verandering. Het blijft dus tamelijk warm overdag. WEERRAPPORTEN «O 0» Maximum-temperaturen ,5 binnen- en buitenland. d Neerslag: laatste 24 uur. o STJ S c5 Den Helder onbewolkt O 22 0 Ypenburg onbewolkt O 24 0 Vlissingen onbewolkt O 23 0 Eelde onbewolkt ozo 22 0 De Bilt onbewolkt O 23 0 Twente onbewolkt ozo 22 0 Eindhoven onbewolkt O 24 0 Z.-Limburg licht bew. ozo 23 0 Helsinki geheel bew. n 12 0 Stockholm regen n 15 5 Oslo onbewolkt windst. 24 0 Kopenhagen onbewolkt nno 21 0 Aberdeen zwaar bew. windst. 15 0 Londen geheel bew. windst. 24 0 Amsterdam onbewolkt O 23 0 Brussel onbewolkt z 26 0 Luxemburg regen no 24 27 Parijs zwaar bew. wzw 25 2 Bordeaux licht bew. zw 22 5 Grenoble regen nw 29 9 Nice regen nw - Berlijn onbewolkt w 21 0 Frankfort licht bew. no 23 0 Münehen zwaar bew. windst. 21 0 Zürich regen w 24 4 Genève regenbui zw 27 0.3 Locamo geheel bew. O 26 0,1 Wenen zwaar bew. ono Innsbruck zwaar bew. windst. 25 0 Belgrado onbewolkt ozo 23 0 Athene onbewolkt n 30 0 Rome zwaar bew. windst. 27 0 Barcelona half bew. nw 26 0 Madrid onbewolkt windst. 29 0 Lissabon onbewolkt n 26 0 Zondag 15 augustus Zon op 5.23 uur; onder 20.04 uur. Maan op 21.37 uur; onder 8.23 uur Maandag 16 augustus Zon op 5.25 uur; onder 20.02 uur. Maan op 21.51 uur; onder 9.34 uur. Maanstanden 20 aug. 4.50 uur laatste kwartier 26 aug. 19.50 uur nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 14 augustus Hoog water 4.58 uur en 17.22 uur. Laag water 0.49 uur en 13.04 uur. Zondag 15 augustus Hoog water 5,29 uur en 17.55 uur. Laag water 1.23 uur en 13.36 uur. Maandag 16 augustus Hoog water 6.03 uur en 18.25 uur. Laag water 1.54 uur en 14.04 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2