Schijnbaar moeiteloos raasde Nederland? meisje beneden supertijd Sharon Stouder Ada Kok vlinderde naar wereldrecord Nederlandse zwemploeg moest onderspit delven in Hongarije Amerikaansen zwommen naar wereldrecords Nederlands waterpoloteam leerde veel van Hongaren Eerste competitiedag bracht in Duitsland al verrassingen Alkmaar gaf Telstar zege in oefenduel zeker niet cadeau Haarlem stelde teleur in de „generale" tegen Xerxes (1-3) Boedapest in cijfers Stouder verloor twee records Nederlaag viel nogal hoog uit: 7-3 FC Köln verloor weer van Hannover RCH oefende bij Rijnburgse Boys MAANDAG 16 AUGUSTUS 1965 11 S V Te veel geoefend 1 i Rustig W4rtrtArtflWVWWWWWWWWWWWWWWUWWUWWWVWWWVWWUWUWWVVVWWWWWWWW\AAA; (VWWVWWWVWWWUWWWVVAAAAAAMWVWWWWWWVWVWVWVWWWWWWWWVWWWVWVUV ^aaaaaaaaaaaaaaa/wwwwwwwwwwwwvvaa/wwwwwwwwuwwvvwwwna/wuwwuwvaaaaaaa,^ RA/WVA/WWNAA/WWUWWVAAAAftAA/WWWWWWVAAAAAAAAA/WNAAA/WWXA/UWWWWWWWWWWVAAA/WWWW'j •V'.V Eindelijk, na een minuten durende onzekerheid, zenuwachtig heen en weer geloop van officials en onverstaanbare aankondigingen in het Hongaars, verschenen de woorden „Vilagscsucs Ada Kok: 1.04.5" als een groot omroepteken op het gloed nieuwe scorebord, dat de Hongaren voor de zweminterland tegen Nederland in het imposante zwemstadion van Boedapest hadden geïnstalleerd. Wie had dat kunnen denken? Niet alleen een Europees record, maar zelfs een wereldrecord voor Ada Kok, van wie slechts weinigen zich hadden gerealiseerd, dat ze inderdaad in een moordend tempo door het water was geraasd. Het ging zo gemakkelijk, zo zonder zichtbare inspanning, dat het leek of het nog sneller had gekund. Waar ligt de uiteindelijke grens van dit vrolijke ongecompliceerde meisje, dat pas 18 jaar is? In Boedapest was het een wereldrecord en tevens de onttroning van Sharon Stouder, de Amerikaanse, die als enige Ada Kok voorbleef in de Olympische finale van Tokio. Voor Nederland was de nauwelijks begonnen met gemengde gevoelens tegemoet geziene wedstrijd tegen de sterke Hongaren op dat moment reeds een doorslaand succes. Wat gaf het dat ons land uiteindelijk verloor met 96127 punten na een achterstand van 5268 op de eerste dag. De buit was binnen. van het team als geheel bleef echter te grauw om tot grote daden in staat te zijn. Het negatieve verschil werd uiteindelijk 27 punten (90-117) door een vriendelijke geste van de Hongaren, die het waterpolo en het schoonspringen buiten de totaal telling hielden. Hongarije is momenteel zeer sterk, ster ker dan de vrij onervaren ploeg, die ons land afvaardigde. Verleden maand verlo ren de Britten, die eerder dit seizoen de Het voorbeeld van Ada Kok inspireerde haar opgetogen ploeggenoten in de vol gende nummers tot betere prestaties dan zij zelf voor mogelijk hadden gehouden. Zo zwom Klenie Bimolt voor het eerst dit seizoen de 200 meter schoolslag bene den de 2.50 (2.49.3) en maakte Dick Lan- gerhorst, tweede op de 400 en 1500 meter achter Katona, zeer behoorlijke tijden: 4.26.4 en 17.53.3. Hij bleef daarmee voor hel eerst onder de 18-minuten grens, die in Nederland tevoren alleen was doorbro ken door Johan Bontekoe. Zelfs op de bescheiden achterhoedevech ters werkte het stimulerend. Corrie Mul der vocht zich uit verloren positie naar een derde plaats op de 400 meter vrije slag dames en hetzelfde deed Arjan den Haan op de 200 meter schoolslag. Daar mee verdienden zij kostbare punten, al kon dat de van tevoren vaststaande ne derlaag niet ongedaan maken. De topprestatie van Ada Kok kwam to taal onverwacht. Men mocht verwachten dat zij zich zou sparen, omdat zij door een programmawijziging op dezelfde dag ook nog de 400 meter vrije slag zou moe ten zwemmen. Maar Ada kon zaterdag eenvoudig alles: de oogst van twee starts binnen een half uur was een wereldrecord en een eerste plaats op de 400 meter vrije slag in de nieuwe persoonlijke recordtijd van 4.58.2. Een groter bewijs van klasse is moeilijk te geven. Al bij het keerpunt lag zij duidelijk voor. Zonder aanmoedigingen trok zij haar tweede baan. De belangstelling con centreerde zich op de tweede zwemster voor Nederland, Nel Bos, die alles gaf om de twee Hongaarsen bij te houden. Pas op de laatste 20 meter, toen grote golven, opgeworpen door de zwiepende beenslag van Ada Kok, de anderen ging hinderen, kreeg men ineens interesse voor de steeds verder wegtrekkende nummer één. Automatisch drukte men de stop watches in. Men keek, schrok, keek nog eens en ging koortsachtig de geklokte tij den vergelijken: tussen de 1.4.3 en 1.4.6. Het moest een wereldrecord zijn. Hoe snel de ontwikkeling op de vlinder slag is gegaan blijkt wel uit het feit dat Ada Kok ruim zeven sec. sneller was dan Tineke Lagerberg, die bij de kam pioenschappen van 1958 in het zelfde ■100 m vrije slag heren: 1. Dobay (H.) 55,6 sec., 2. Szall (H.) 55,7, 3. Sitters (N.) 56,9, 4. Kammeijer (N.) 58,4. 100 m vlinderslag dames: 1. Kok (N.) 1.04.5 (nieuw wereld- en Europees record), 2. Tu- roczy (H.) 1.10.5, 3. Egervari (H.) 1.10.8, 4. Bos (N.) 1.11.5. 400 m wisselslag heren: 1. Kosztolanczy (H.) 5.00.6, 2. Ali (H.) 5.03.6, 3. Jiskoot (N.) 5.17.5, 4. Van Lint (N.) 5.18.7. 200 m schoolslag dames: 1. Bimolt (N.) 2.49.3, 2. Looijs (N.) 2.54.0, 3. Karman (H.) 2.4# 4: 4. Brandi (H.) 2.59.5. 400 m. vrije slag heren: 1. Katona (H.) 4.24.2, 2 Langerhorst (N.) 4.26.4, 3. Jaczo (H.) 4.29.3, 4. Bontekoe (N.) 4.30.5. 400 m vrije slag dames: 1 Kok (N.) 4.58.2, 2. Gagyor (H.) 5.08.4, 3. Mulder (N.) 5.11.0, 4. Sol- t'esz (H.) 5.13.0. 200 m rugslag heren: 1. Csikany (H.) 2.18.0, 2. Van Osch (N.) 2.21.4, 3. Cseh (H.) 2.23.6, 4. Schillemans (N.) 2.25.0. 200 m schoolslag heren: 1. Lenkei (H.) 2.37.0, 2. Spijkerman (N.) 2.40.2, 3. Den Haan (N.) 2.45.3, 4. Szendroe (H.) 2.45.7. Schoonspringen dames: 1. Felhoesy (H.) 349.30, 2. Smith (N.) 338.50, 3. Szigethy (H.) 302.45 pnt, 4. Donners (N.) 285.20 pnt 4 x 100 meter vrije slag dames: 1. Hongarije (Erdelyi, Szentesi, Takacs, Turoczy) 4.14.4, 2. Nederland (Tigelaar, Weeteling, Van der Wildt, Beumer) 4.51,1. 4 x 200 meter vrije slag heren: 1. Hongarije (Jazo, Csaba, Katona, Dobay) 8.21.8 (nationaal record), 2. Nederland (Langerhorst, Bonte koe, Sitters, Oudt) 8.25.9. 4 x 100 m vrije slag heren: 1. Hongarije (Gulyas, Szall, Jaczo en Dobai) 3.42.2; 2. Ne derland (Langerhorst, Bontekoe, Oudt en Sitters) 3.47.2. 100 m vrije slag dames: 1. Turoczy (H.) 1.018, 2. Beumer (Ned.) 1.02,4, 3. Szentesi (H.) 1.03.6, 4. Van der Wildt (N.) 1.03.9. 200 m vlinderslag heren: 1. Ali (H.) 2.18.9, 2. Palinkas (H.) 2.19.9, 3. Van Lint (Ned.) 2.22.5, 4. Van Goor (N.) 2.27.6. 100 m rugslag dames: 1. Korenyi (H.) 1.12.5, 2. Sikkens (Ned.) 1.12.5, 3. Balla (H.) 1.12.6, 4. Buter (N.) 1.12.7. 400 m wisselslag dames: 1. Heukels (N.) 5.29.8, 2. Egervari (H.) 5.33.7, 3. Hulsebos (N.) 5.51.6, 4. Wolf (H.) 5.54.4. 1500 m vrije slag heren: 1. Katona (H.) 17.44.8, 2. Langerhorst (N.) 17.53.3, 3. Csikasz (H.) 18.48.4, 4. Schans (N.) 19.02.5. 4 x 100 m wisselslag estafette dames: 1. Ne derland (Sikkens, Bimolt, Kok en Beumer) 4.39.3, 2. Hongarije (Korenyi, Brandy, Eger- vaary en Szentesi) 4 52.8. 4 x 100 m wisselslag estafette heren: 1. Hongarije (Ssikany, Lenkei, Gulyas en Do bai) 4.09,4, 2. Nederland (Van Osch, Spijker man, Jiskoot, Sitters) 4.17.1. Schoonspringen heren: 1. Konkoly (H.) 413.40 pnt, 2. Van Oudheusden (N.) 387.50, 3. Urbanyi (H.) 361.50, 4. Van Oudheusden (N.) 285,10. De Amerikaanse zwemster Sharon Stouder is dit weekeinde twee wereld records kwijtgeraakt. Nadat Ada Kok in Boedapest haar het record op de 100 meter vlinderslag had ontnomen, ver beterde de zestienjarige Kendis Moore, een landgenote van Sharon, het record 200 meter vlinderslag. Dat gebeurde tijdens de kampioenschappen van de Verenigde Staten, waaraan Stouder niet kon deelnemen door een blessure. Kendis Moore bracht het wereldrecord van 2.26,4 op 2.26,3. De zeventienjarige Amerikaanse Mar tha Randall heeft zaterdag tijdens de kampioenschappen van haar land te To ledo het wereldrecord op de 400 meter vrije slag dames gebracht op 4 min., 39,2 sec. Het oude record stond met 4.39.5 sedert vorig jaar op naam van haar landgenote Marilyn Ramenofsky. Later sneuvelde er opnieuw een we reldrecord tijdens de zelfde kampioen schappen. Op de 4 x 200 m vrije slag dames kwam het kwartet van City of Commerce, bestaande uit Patty Carretoo, Diana Pfeiffer, Jeanne Hallock en Mary Campbell, tot een tijd van 9 minuten en 0.1 sec. Het oude record stond met 9.13.4 op naam van de Santa Clara Swimming Club (V.S.). Op de laatste dag van de Amerikaanse zwemkampioenschappen verbeterde de 16-jarige Steve Kraus zondag het wereld record op de 1500 meter vrije slag met een tijd van 16 min. 58.6 sec. Hij bleef daarmee eentiende seconde onder het record van zijn landgenoot Roy Saari, die tijdens de kwalificatiewedstrij den voor de Olympische Spelen van To kio 16 min. 58.7 sec. had gezwommen. De Engelse zwemster Diana Harris gaf zichzelf zaterdag op haar zeven tiende verjaardag een mooi geschenk. Tijdens de Britse kampioenschappen in Blackpool won zij de 110 yards school slag in 1 min., 19,2 sec., waarmee zij het sedert juli 1962 op naam van de Oostduit- se Karin Beyer staande wereldrecord evenaarde. Ada Kok wordt na haar prachtige prestatie door haar Hongaarse te genstandsters gefeliciteerd. Links Tutoczy, die tweede, en rechts Egervary, die derde werd. onzen een nachtmerrie bezorgden (94-151) in Boedapest met 101-122 van dezelfde Hongaarse ploeg. Als men deze cijfers vergelijkt ziet men, dat de afstand ten op zichte van sterke buitenlandse ploegen aanzienlijk geringer is geworden. De wedstrijd eindigde onplezierig voor de schoonspringer Leo van Oudheusden, die bij de voorlaatste sprong een ander halve salto binnenwaarts gehoekt, met het hoofd op de plank terechtkwam. Van alle kanten sprong men het water in, maar de Hagenaar kwam zelf de kant al weer op. Hij had een flinke scheur boven het oog opgelopen, die hem noopte de strijd te staken. Ter observatie werd hij naar een ziekenhuis gebracht. zwemstadion van Boedapest Europees ti- telhoudster werd met een tijd van 1.11.6. Het werd een druk half uurtje voor de Amstelveense. Interviews voor radio en televisie, huldigingen, schouderklopjes. Het belette haar niet om direct daarop ook nog even de 400 m vrije slag voor haar rekening te nemen. Iedereen verdedigde zich behoorlijk en naast de vier afgetekende overwinningen op de persoonlijke nummers van Ada Kok, Klenie Bimolt en Betty Heukels waren de tweede plaatsen van Truus Looijs (200- m schoolslag), Henri van Osch (2.21.0 op de 200 m rugslag) en Hans Spijkerman (2.40.24 op de 200 m schoolslag) van de eerste dag rond uit meevallers. Op de- voor ons land relatief veel slech ter verlopende tweede dag gaven Toos Beumer en Dick Langerhorst fleur aan het Nederlandse optreden. De „body" A Het Nederlandse waterpolo-zevental is Hongarije de eerste van de reeks ster ke tegenstanders, die men in de nieuwe opzet hoopt te ontmoeten tegemoet ge treden met een verouderd systeem: de stilliggende middenvoor. Ofschoon deze typische Van Feggelen-rol door Gerard van der Kolk niet onverdienstelijk werd vervuld, verloor ons land de niet voor het totale interland-programma meetel lende wedstrijd tegen de Olympische kampioenen met 7-3 (2-0, 0-0, 3-3 en 2-0) In zwemsnelheid kwamen onze landge noten niet veel te kort, al was men bij het uitzwemmen viermaal te laat. Het verschil school ook niet in de techniek, maar hoofdzakelijk in het gemis aan re actiesnelheid bij de onzen. Het heeft Nederland in deze ontmoeting tegen de sinds 1960 ongeslagen Hongaren niet meegezeten. Een fanatiek offensief in de derde periode, waarbij ons land van 1-4 op 3-4 kwam, werd abrupt afgebroken door een domme fout van Van der Hoek, die Rusoran alle ruimte liet. Dit doel punt brak de Nederlandse weerstand de finitief en in de volgende periode brach ten Konrad II en Kanisza de eindstand op 7-3, een score, die gezien het spelbeeld geflatteerd mocht heten. Nederland begon het duel met Van Dorp en Aalbers als aanvalsspitsen. Het ging echter niet. Een dekkingsfout van Wormgoor resulteerde in de openings treffer van Rusoran, waarna met vijf man tegen zes de „eeuwige" Karpati, die al sinds 1949 in de Hongaarse ploeg opereert, voor 2-0 zorgde. Coach Jansen wisselde daarop Aalbers voor Van der Kolk en Van der Voet voor Van Ommen. Direct resultaat gaf het niet, maar de score bleef tenminste on veranderd. In de derde, doelpuntrijke periode werd bovendien Van der Voet vervangen door Van der Hoek en lag een tamelijk jonge combinatie in het water. Verkeerd opstel len van de onzeker spelende doelman De Vries gaf Karpati de gelegenheid de voor sprong op 3-0 te brengen. Van der Kolk besliste zijn zoveelste twee meter duel in zijn voordeel en met Van Dorp op de kant scoorde Felkai 4-1. En dat was het sein voor het Nederlandse tegenoffensief aan het begin van een periode waarin ons land zelfs een licht overwicht creëerde. Het werd 4-2 door Van der Kolk en met 7 tegen 6 zelfs 4-3 door Fred van Dorp. De revanche voor Tokio, waar Neder land met 6-5 verloor, leek mogelijk. Maar helaas, de fout van Van der Hoek kwam op een heel ongelegen tijdstip en het was de oorzaak van een uiteindelijke forse nederlaag. Men kan zich echter troosten met de gedachte dat onze poloërs van dit soort nederlagen meer leren dan van tien overwinningen bevochten op onbete kenende tegenstanders. In de tweede officieuze waterpo- lo-interland tegen Hongarije bleef de ne derlaag tot slechts één doelpunt beperkt, De Hongaren wonnen ditmaal met 3-2. Da tussenscore luiden 1-0, 0-1, 0-2, 1-0. Dit weekeinde is er overal al weer flink gevoetbald. In Duitsland ging de compe titie van start, terwijl in Engeland de tra ditionele wedstrijd tussen de bekerwin naar van het vorig seizoen (Liverpool) en de landskampioen (Manchester United) op het programma stond. Manchester United stond tot vijf minuten voor het einde met 2-1 voor. Toen kwam Liver pool's boomlange spil Ron Yeats naar bo ren en scoorde met een keiharde kopbal de gelijkmaker (2-2). Denis Law trok zich na 18 minuten terug, omdat hij werd gehinderd door een oude heup blessure. (Van onze sportredactie) Telstar, Haarlem en RCH hebben evenals andere clubs het laatste week einde voor de start van de voetbalcom petitie aangegrepen om een laatste oefen wedstrijd te spelen. Telstar versloeg za terdagavond Alkmaar, Haarlem verloor van Xerxes en RCH bleef met 3-5 baas over de zaterdagvoetbalclub Rijns- burgse Boys. Telstar heeft beslist niet zonder slag of stoot van Alkmaar gewonnen. De gas ten zoals men weet versterkt met o.a. de gebroeders Tijm, die weer „op het oude nest" zijn teruggekeerd, Mayer en Lefering boden bekwaam tegenstand en Telstar heeft enige tijd heel wat aanval len moeten pareren. De Velsenaren kwa men met een experimentele achterhoede op de proppen. Omdat Stuy vrijdags met het militaire elftal had gespeeld had men doelman Nieuwenhuizen opgesteld. Hij vond voor de rust André en Van Egmond voor zich, na de pauze André en Bakker. Van Egmond, die goed voor de dag kwam, verhuisde in de tweede helft naar voren, waar hij de plaats innam van Van Wijk. Carlos, die geblesseerd was ge raakt, werd toen vervangen door De Vries. Telstar nam na vijf minuten al een voorsprong. Een pass van Wilson werd door midvoor Dikstaal met een hard schot afgerond, 1-0. Alkmaar drong daar na stevig op en vooral midvoor Mayer (die ook een serieuze kandidaat bij Tel star is geweest) en Lefering waren nogal eens gevaarlijk. Lefering viel o.a. op door zijn verre ingooien. Keeper Nieuwenhui zen verdedigde zijn doel uitstekend. Alkmaar startte in de tweede helft agressief en na vijf minuten was de stand gelijk. Toen André de bal slecht wegwerkte was Lefering er vlug bij, 1-1. Tien minuten later werkte De Vries het leer langs Dronkers (die de bekwame ex-Hillegom-keeper Van der Waal in de tweede helft verving), 2-1. Er kwamen aan beide kanten nog kansen zo mis te De Vries voor een leeg doel, schoot Van Egmond tegen de lat, moest André de bal een keer van de lijn halen en mikte Wilson na een listige dribbel net naast. Vijf minuten voor het einde kon Van Egmond profiteren van een foutje van Dronkers, 3-1. Opstelling Telstar: Nieuwenhuizen-An- dré en Van Egmond (Bakker)-Althof, Kort en Brom-Wilson, Carlos (De Vries), Dikstaal, Van Wijk en Clement. De laatste wedstrijd van Haarlem vóór de start van de competitie is op een te leurstelling uitgelopen. Dezelfde ploeg, die woensdag tegen DWS zo goed voor de dag kwam, toonde nu geen enkele al lure, speelde uitgeblust tegen Xerxes, dat met 1-3 won. We dachten zo, dat Haar lem wat al te veel oefenwedstrijden op het proyramma heeft gezet. De Vries van Telstar schiet de bal over linksback Rijnders van Alk maar. Doelman Dronkers ziet vertwijfeld toe. De wedstrijd werd een duel in een laag tempo gespeeld zonder glanzende hoogtepunten, zonder verwarmend voet bal. We zullen maar aannemen, dat bei de teams hun krachten bewaarden voor zondag. En voor Haarlem is het te ho pen, dat Couperus, die een pijnlijke bles sure opliep, bij de start van de partij kan zijn. 'Haarlem heeft beslist wel kansen ge had tegen Xerxes, dat niet zo'n water dichte defensie heeft. Maar de Rotter dammers hadden wat meer geluk, zoals in de veertiende minuut, toen Koster de bal ongelukkig op de schoen kreeg en Teulings gemakkelijk een doelpunt op zijn naam kon brengen. De treffer, die vier minuten later volgde was een zuive re dekkingsfout van Haarlem. Kleinjan zette voor en Kriesch kreeg alle tijd om de bal voor zijn „schietvoet" te brengen: 0-2. Jonker en De Kluyver zullen zich na derhand nog wel eens afgevraagd hebben hoe zij daarna zoveel eenvoudige kansen om zeep konden brengen. Bij eer daar van schoot Jonker tegen de paal. Bij al die offensieve bedrijvigheid werd Coupe rus gewond. Hij liep een bloedende wond onder de knie op en moest zich laten ver vangen door de jeugdspeler Vogelaar. Koster, die zijn beste dag beslist niet had, greep vier minuten voor de rust Stuivenberg bij de benen. De genoegdoe ning werd verzorgd door Kriesch, die doelman Van 't Kruis vanaf de elfmeter- stip verschalkte, 0-3. De stand kreeg een wat reëler aanzien, toen Haarlem vijf minuten na de pauze op 1-3 kwam, niet omdat er een raak schot door een aanvaller was afgevuurd, maar via een penalty van Berendregt. Keeper Treytel dacht dat De Kluyver de bal was en hield hem klemvast. Honore ring voor Haarlem: een strafschop. Daar na vielen de roodbroeken nog verwoed aan, maar de afweer was stevig, zoals Smit aan den lijve ondervond hij was al eerder naar de kant gegaan voor een blessure. Het restant van de wedstrijd had niets spectaculairs of aantrekkelijks meer, tenzij het pittige optreden van vechtjas Van Duffelen. Opstelling Haarlem: Van 't Kruis-Van Duffelen, Berendregt, Koster en Wentink- Kruyer en Versluis-Smit, De Kluyver, Couperus en Jonker. De eerste speeldag in de Duitse Bun- desliga heeft direct al voor een paar ver rassingen gezorgd. Zo verloor Borussia Dortmund met 4-0 van Eintracht Braun schweig. Ook FC Köln, voor velen favo riet voor de titel, kon tegen Hannover 96 niet tot scoren komen (0-1). Ruim 38.000 toeschouwers waren er getuige van hoe Hannover een zeven minuten voor de rust genomen voorsprong niet meer afstond. Tasmania Berlijn, aangevoerd door de uit Italië teruggekeerde Horst Szymaniak, debuteerde uitstekend. Op eigen veld ver sloegen de Berlijnders voor 70.000 toe schouwers de Karlsruher SC met 2-0. De uitslagen waren: Eintracht Frank furt-Hamburger SV 2-0, Eintracht Braun- schweig-Borussia Dortmund 4-0, VFB Stuttgart-Schalke 04 1-0, Werder Bremen- FC Nürnberg 1-0, Tasmania Berlijn- Karlsruher SC 2-0, Meidericher SC- FC Kaiserslautern 2-2, FC Köln-Hann- over 96 0-1, 1860 München-Bayern Mün- chen 1-0, Borussia Neunkirchen-Borussia Mönchen-Gladbach 1-1. Tumult was er in Schotland bij de Lea gue-cup wedstrijd Hearts-Glasgow dan gers, die door Hearts met 4-2 werd ge wonnen. Na rust werden van de tribunes flessen op het veld gegooid. Toeschou wers raakten slaags met elkaar. Eén van hen moest per brancard worden wegge dragen. Vier herrieschoppers belandden in het politiebureau. De opening van het voetbalseizoen in Uruguay moest 48 uur worden uitgesteld, omdat de professionals niet wilden spelen voordat zij betere con tracten hadden. Ajax speelde in Den Haag een oefen wedstrijd tegen Holland Sport. De grote uitblinker was Co Prins, die na zijn Duitse avontuur voor het eerst weer onder lei ding van Leo Horn speelde. Prins scoor de twee maal, Sjaak Swart een keer (0-3). Verdere uitslagen: PSV-Racing Stras bourg 3-2, De Volewijckers-AGOW 2-1, Wilhelmina-Willem II 1-3? Heerenveen- NOAD 5-3, PEC-Excelsior 4-2, GVAV- Blackburn Rovers 0-4, Sunderland-Sparta 2-1, MW-Olympic Charleroi 1-2, Bold- klubben (Kopenhagen)-ADO 2-1, Nykö- ping-ADO 1-1, NEC-Voorlopig militair elf tal (met Stuy van Telstar als keeper) 2-7, Beringen (Dld.)-Go Ahead 1-2, DHC-SVV 2-1, Helmondia '55-WV 1-1, NAC-Fortuna 1-1, RBC-De Baronie 5-2, Wageningen- DOS 2-4, Vitesse-Limburgia 2-5, De Graafschap-Den Bosch 1-1. RCH speelde een rustige oefenwedstrijd tegen de zaterdagvoetbalclub Rijnsburgse Boys. De Heemstedenaren bleven met 3-5 de sterksten. Het duel was louter bedoeld als een ge legenheid om het elftal als eenheid nog eens te laten oefenen. RCH spande zich niet tot het uiterste in. De Racing startte goed en had binnen tien minuten de lei ding door doelpunten van Maslo en Koers. Nog voor de rust werd het 1-2. Na de pauze begon RCH weer productief, want Hoet en Hendriks voerden de stand tot 1-4 op. Toen Rijnsburgse Boys weer toe sloeg herstelde Hoet de marge van drie doelpunten, maar opnieuw zorgden de Boys voor een treffer, waardoor de thuis spelende vereniging een eervol resultaat behaalde. Er waren in Rijnsburg 500 kij ker». y vv s - ;y Kruyer van Haarlem springt niet hoog genoeg om doelman Treyter van Xerxes de bal te ontfutselen. Fafie hoefde dus echt niet zo bang te kijken als hij nu doet. VOETBAL. De voetbalwedstrijd tussen Equador en Chiliad ie zondag in Guaya quil is gespeeld voor de voorronden van het wereldkampioenschap voetbal, dat in 1966 in Groot Brittannië zal worden ge speeld, is geëindigd in een gelijkspel: 2-2. Bij de rust was de stand 1-1.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 11