Succesvolle Vietcong-aanslag op politiebureau van Saigon Springladingen in auto bliezen gebouwen weg Spijt Broeiend rassenconflict in Engeland op miniatuurschaal Athene houdt de adem in voor grote demonstratie WERELDNIEUWS Fa. B. ENGELENBERG r >1 Van dag tot dag I vy Waaghalzerij Noorwegen moet prijssteun laten varen Uitgaansverbod in Indisch Kasjmir Cipier zegt valse verklaring te hebben afgelegd a STOP'N TIJGERIN UW TANK! <~Praatótoel i MAANDAG 16 AUGUSTUS 1965 OESO-rapport Vier punten Tegen Zuid-Afrika Ontploffing in Salzburg NOORDNVIETNAm-" mthm=!22! feng Jonkm=d CAMBODJA (Bon Meïhuot Zwd^Chinese= Kabinet-Stephanopoulos wordt vandaag verwacht Cyprus Propaganda per raket 0p c/e OFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN HOGE DRUK LUCHTSLANG President Johnson heeft de rassenrel- len in Los Angeles wat het aantal slacht offers betreft overtroevend, tragisch en onthutsend genoemd. De president bena drukte enerzijds dat de gelijke rechten door de negers niet met geweld gewon nen kunnen worden, maar wees ander zijds de bestraffende vinger naar de stadsautoriteiten in Los Angeles die iets zullen moeten doen aan de mensonwaar dige omstandigheden, waaruit de onlus ten resulteren. En daarmede begaf de president zich regelrecht in discussie over de vraag wat precies de oorzaak is van de verschrikkelijke gebeurtenissen, die overigens hun weerslag kregen in Chica go en Springfield in de staat Massachu setts, waar weliswaar de rassenrellen niet die omvang kregen als in Californië, maar waar de afgelopen dagen eveneens gespannen verhoudingen heersten. Aan deze discussie over de oorzaken werd ook reeds bijgedragen door stadsautoriteiten, negerleiders, psychiaters en journalisten, die uiteraard allemaal wijzen op de mens onterende armoede van de Los Angeles wijk Watts, waar rond 90.000 negers wo nen in kleine, verwaarloosde losstaande huisjes met smerige tuintjes. De gemid delde gezinsinkomens zijn daar de laag ste van Los Angeles. Het werkloosheids percentage het hoogste, evenals het mis daadcijfer. Tweederde van de bevolking van Watts heeft niet veel meer dan een lagere-schoolopleiding waarmee het uiterst moeilijk valt een baan te krij gen. Bovendien zit er door allerlei ruzies tussen de autoriteiten en de negers geen enkel schot in het anti-armoedeprogram ma voor de wijk Watts. Het is dan ook niet vergezocht dat de meeste waarne mers het gebrek aan hoop op een spoe dige verbetering plus de diepe rancune tegen de blanken als oorzaak zien voor de rassenrellen, die ironisch genoeg juist zijn gekomen nadat de voor de neger emancipatie zo belangrijke kiesrechtwet van kracht was geworden .Maar allerlei vooruitgang op wetgevend vlak is kenne lijk weinig aansprekend voor de straatar me, onderontwikkelde negers in Los An geles, die door hun huidskleur plus armoe de in een totaal isolement van de welva rende Amerikaanse maatschappij leven en in wie kennelijk een haat tegen de blan ken en vooral tegen het overheidssymbool de politie, broeide. Immers, niet meer dan de arrestatie van een dronken negerchauffeur ontketen de de rellen van de afgelopen dagen, aan vankelijk redeloos en blind in geweldda digheid, maar weldra zich duidelijk rich tend tegen de blanken. Behalve de blanke predikant, die in de wijk Watts sympa thie verwierf voor zijn werk, was geen blanke veilig en zelfs negers liepen ge vaar als zij de indruk wekten welgesteld te zijn en dus, zo redeneerden de bittere negers uit Watts, vrienden van blanken moesten zijn. Daarnaast speelde, volgens psychiaters uit Californië, bij de rellen zelfhaat onder de arme negers een rol. Door de minachtende houding van het overgrote deel der maatschappij zijn de negers in de achterbuurt er zelf van over tuigd dat zij uitschot zijn en aangezien het onmogelijk is daarin verandering te brengen reageren ze op deze wijze, aldus deze theorie. Situaties als in de wijk Watts zijn zowel wat de economische als de psychologische aspecten betreft even wel geenszins uniek voor de Verenigde Staten, zodat het begrijpelijk is dat vele grote Amerikaanse steden zich met be zorgdheid afvragen hoe explosief hun straatarme negerwijken zijn. Heel wat kruitvaten lijken aanwezig en het ziet er naar uit dat de kreten, die de afgelopen dagen in Los Angeles te horen waren uit de monden van brandstichtende en plun derende negers weldra ook in andere Amerikaanse steden hoorbaar zullen wor den. Op het voorkomen daarvan moeten •11e constructieve krachten gericht zijn. De zes Nederlanders, die als vermist waren opgegeven omdat zij zich zater dagochtend nog niet terug meldden van een bergtocht waaraan zij donderdag ochtend waren begonnen, zijn weer heel huids in het Oostenrijkse plaatsje Imst, de plaats van vertrek, teruggekeerd. Daar kan men zich uiteraard slechts over verheugen. Anderzijds dient gesteld dat het groepje, dat een tocht ondernam naar een liefst 2777 meter hoge berg, een volkomen gebrek aan gezond verstand en elementaire bergkennis demonstreerde door op stap te gaan zonder berguitrus- ting en gekleed als ging men een dagje doorbrengen in de plaatselijke speeltuin. Zulke lichtzinnige lieden noemt men in berglanden „pantoffel-toeristen" en men schuwt ze terecht omdat ze behalve zich zelf ook tientallen ervaren bergbeklim mers van de „Bergrettungsdienst", die altijd bereid zijn naar vermisten op zoek te gaan, in levensgevaar brengen. Wij laaglanders kunnen niet voldoende besef fen dat het nemen van risico's zoals het groepje uit Imst deed niets anders is dan domme waaghalzerij, die niets heeft te maken met de bergsport in het alge meen, die er 'ten onrechte alleen maar door in discrediet wordt gebracht. U km 200 SAIGON (Reuter en AP). - Vijf Viet- congstrijders hebben vanmorgen in een gedurfde aanval een succesvolle aanslag gepleegd op het hoofdbureau van politie in Saigon, waarbij ten minste vijf men sen om het leven kwamen en tientallen, onder wie drie Amerikanen werden ge wond. De Vietcongstrijders reden in een groen-witte Plymouth personenauto met springstof door de hoofdingang, spron gen er uit en lieten de auto verder rijden. Deze vloog kort daarop in de lucht. De twee Vietnamese agenten, die de wacht hadden werden vanuit een andere auto neergeschoten. Door de ontploffing van de auto werd een gebouw van de politie kazerne geheel verwoest. De Vietcong strijders konden ontkomen. Door het geweld van de springladingen werden de takken van grote tamarinde bomen langs de weg afgerukt. Drie auto's op de binnenplaats stonden in een oogwenk in lichterlaaie. Een buitenmuur van een tweede gebouw werd weggebla- In een rapport van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwik keling (OESO) in Parijs over de econo mische situatie in Noorwegen wordt on der meer gezegd dat de Noorse regering moet streven naar een vermindering van de binnenlandse vraag ten gunste van de export. Volgens de deskundigen van de OESO verdient het hierbij aanbeveling dat de Noorse autoriteiten hun politiek van prijssteun verder laten varen. Tege lijkertijd dient het sparen sterker te wor den aangenoedigd dan thans het geval is. De OESO beschouwt deze maatregelen als noodzakelijk omdat de produktieca- paciteit van de Noorse industrie volledig benut wordt en er reeds spanningen op de arbeidsmarkt zijn ontstaan. Hierbij wordt echter opgemerkt dat de Noorse export in het afgelopen jaar sterk tot de economische ontwikkeling van het land heeft bijgedragen. De organisatie verwacht dat de Noorse betalingsbalans over het lopende jaar een tekort van ruim 170 miljoen dollar zal op leveren. In het afgelopen jaar verminder de het nadelige saldo van 194 miljoen tot 97 miljoen dollar. Het feit dat de Noorse betalingsbalans zich thans weer in nega tieve richting ontwikkelt beschouwt de OESO als de eigenlijke zere plek van de Noorse economie. De oorzaak ervan is de negatieve ontwikkeling van de handelsba lans en de aanzienlijke toeneming van de uitgaven voor de aankoop van schepen. De OESO verwacht dat de Noorse in dustriële produktie dit jaar met vijf per cent zal toenemen. De investeringen van het bedrijfsleven zullen zich waarschijn lijk op een hoog peil handhaven. KARACHI (Reuter) Volgens persbe richten uit Pakistan zouden Indische strijdkrachten gisteren hebben getracht de bestandslijn in Kasjmir te overschrij den. Zij werden met zware verliezen te ruggeslagen. De gevechten vonden plaats in de omgeving van Lalial. Voor de nacht van zondag op maandag is in Srinagar de hoofdstad van Kasjmir een uitgaansverbod afgekondigd. Leden van de Indische veiligheidsstrijdkrachten speuren in de stad nog naar Pakistaan se saboteurs. „Als Pakistan zijn agressie niet onmid dellijk staakt, zal India zich niet meer gebonden achten aan het akkoord over de bestandsgrens in Kasjmir", zo zei pre mier Sadiq van Indisch Kasjmir op een persconferentie in Srinagar. zen. Verslaggevers kregen van de hoofd commissaris de opdracht om zich uit het gebied te verwijderen. Ongéveer vijftig Amerikaanse adviseurs in burger door zochten na de ramp met hun pistolen in de aanslag de ruïnes. Twaalf vrachtwa gens met politieagenten werden op post gezet om het terrein te bewaken. Generaal Maxwell D. Taylor, gewezen ambassadeur in Saigon heeft zijn opvol ger Henry Cabot Lodge een wat hij noemt strategie van vier punten nagela ten om de oorlog tegen de Vietcong te winnen. De vier punten van Taylor zijn: 1. maximale inspanning in Zuid-Vietnam zelf om de eenheden van de Vietcong te velde te verslaan en te vernietigen; 2. luchtaanvallen op militaire doelen in Noord Vietnam; 3. niet aflatende pogingen om de re gering van de Zuidvietnamees Ky te ver sterken en 4. handhaving van de bereidheid om met elke regering die oprecht streeft naar een oplossing over vrede te praten. De stafchef van de gezamenlijke Ame rikaanse strijdkrachten generaal Wheeler heeft zich gisteren voor de Amerikaanse TV tegen uitbreiding van de oorlog tot Noord-Vietnam of China verklaard. Het was Wheeler bekend dat sommige mili tairen of leden van de Amerikaanse re gering voor een grootscheepse aanval op Noord Vietnam en de nucleaire installa ties van China voelen. Deze stroming is volgens Wheeler niet krachtig te noemen De ex-nazi generaal Adolf Ernst Heu- singer, die tot 1964 een belangrijke func tie in de NAVO bekleedde, heeft in een interview met het Amerikaanse tijdschrift US News and World Report gezegd, dat de strijd in Vietnam zich niet zal ont wikkelen tot een grote oorlog. De ex-Hit- Ier generaal zegt er overtuigd van te zijn, dat het goed is dat Amerika heeft ge demonstreerd, dat het bereid is om de middelen waarover het beschikt te ge LONDEN (AP) Een 21-jarige stu dent heeft in Londen voor de rechtbank bekend de auto van mevrouw Churchill, de weduwe van Sir Winston gestolen te hebben. Hij zei dat het hem speet. Hij kreeg een week gevangenisstraf in af wachting van een rapport van een re- classeringsambtenaar. De auto verdween zaterdag van een parkeerplaats bij het huis van Churchill. JOHANNESBURG (Reuter) Een ge vangenisbewaarder die verklaringen had afgelegd over mishandelingen in Zuidafri- kaanse gevangenissen heeft deze vandaag onder ede voor de rechter ingetrokken. Hij beweert nu dat hij destijds een valse verklaring heeft afgelegd. Het is de 22-jarige Gijsbert van Schalk wijk, een van de twee bewakers, wiens verklaringen door de „Rand Daily Mail" onlangs werden gebruikt in een artikel over de behandeling van gevangenen in de Cinderella-gevangenis te Boksburg bij Johannesburg. Het Afrikaanse blad „Sondagstem" noemde zaterdag de omstandigheden in de gevangenis in Pretoria nog „streng en onprettig maar gezond". SALZBURG (AP) - Tenminste een per soon werd gedood en zes mensen werden gewond ten gevolge van een ontploffing in een benzinetank van een pompstation in het centrum van de Oostenrijkse stad Salzburg. De politie heeft verklaard, dat de ont ploffing veroorzaakt kan zijn door een vliegtuigbom die onder het straatopper vlak lag. (Van onze correspondent) LONDEN. Zaterdagnacht mar cheerden tussen de honderd en 150 blan ke Britten naar de woning van een ge kleurd gezin in Wolverhampton. Zij had den stokken en flessen bij zich en riepen opgewonden: „We zullen ze krijgen die zwartjes!" De politie greep in en arres teerde zes personen. De in Londen wonende Westindiërs heb ben besloten om patrouilles te vormen, die zullen moeten waken tegen de drei ging van een aanvalscampagne van de Engelse Ku Klux Klan, die de volgende maand wordt ingezet. Deze Ku Klux Klan, die onlangs werd gevormd, bestaat uit een handjevol ruwe klanten, die tot nu toe tot fascistische groepen behoorden. De leider van „het genootschap voor aanpassing op rassengebied" noemde de Ku Klux Klan een stelletje gekken aan de zelfkant van de samenleving. Hij ge loofde niet, dat het Britse volk dit soort open hysterie zal dulden. Desondanks is het genootschap een cur sus begonnen voor lichamelijke oefenin gen. om zich zonodig met geweld tegen de Ku Klux Klan te kunnen verdedigen, als de politie te lankmoedig zou zijn te genover de kruisbranders. Het is een zuiver defensieve organisa tie. De politie klaagt dat de meeste inci denten zo onbetekenend zijn, dat zij wei nig of niets kan uitrichten. Er zullen pogingen worden gedaan om speciaal Westindiërs, die met blanke vrouwen zijn getrouwd, te beschermen, omdat de acties in het bijzonder tegen hen zijn gericht. bruiken ter ondersteuning van zijn ver antwoordelijkheid als wereldmacht. In de eerste drie maanden van 1965 zijn uit het Zuidvietnamese leger 20.000 man gedeserteerd, aldus heeft de leider van de Vietcong, Ngoeyen Hoe Tho ver klaard. In een artikel in het Poolse blad Moni- ka Warneneska wordt verder gezegd dat „niettegenstaande alle razzia's in steden, straten en bioscopen, niettegenstaande alle barse maatregelen van het regime in Saigon, de laatste mogelijkheden om re serves aan manschappen te kweken weg smelten. „De prijzen van vitale levensbenodigd heden zoals rijst en zout zijn gestegen. Rijst is tweemaal zo duur als een jaar ge leden in Vietnam, dat eertijds een van de grootste rijstexporteurs was". Donderdag hopen de Amerikaanse astronauten Gordon Cooper voor grond,en Charles Conrad aan boord van de Gemini-V een reis van acht dagen in de ruimte te maken. long Son0 t w, HAN0l\HDlpho"9d^ nHAINAN Vmtrsurr Thokhek DA NANG= THAILAND Dotal VIETNAM (Van onze correspondent) ATHENE. Maria Hemelvaart ging in Athene voorbij in een sfeer, die in niets deed denken aan wat we hebben beleefd of van wat in Griekenland mis schien nog te wachten staat. Het is van ouds de dag waarop een minimum aan tal Atheners nog in de hoofdstad is en een maximum aan toeristen. Koning Konstantijn was in zijn paleis „Mon Re pos" op Korfoe bij zijn gezin. Waar schijnlijk was hij niet ontevreden over de na een maand behaalde successen in zijn „verdeel-en-heers"-politiek binnen de Centrum-Uniepartij. De Atheense politie lag voor het me rendeel in bed uit te rusten van vier weken bijna voortdurende paraatheid die de mannen totaal heeft uitgeput. Premier- in spe Stephanapoulus en vice-premier-in spe Tsirimokos zullen het grotoste deel van de dag hebben doorgebracht aan de telefoon ter verdeling van de minister zetels in het kabinet dat nu parlemen tair een goede kans maakt, maar waarbij op het laatste moment nog allerlei per soonlijke ambitieuze haken en ogen kun nen vallen. Het is niet onmogelijk dat het kabinet nog vandaag gereed komt maar wat deze dag veel kritieker maakt is de aange kondigde en verboden demonstratie van de vakbond op Athenes grootste plein. Op Cyprus was op deze feestdag wat meer aktiviteit. Makarios en Grivas hiel den ieder op eigen houtje herdenkingen van de slachtoffers van de Turkse bom bardementen van vorig jaar. Makarios sprak veelzeggend van de „Enosis" (Aan- Advertentie sluiting bij Griekenland) als iets waar voor men geduld en uithoudingsvermogen moet -hebben en van verscheidene geva ren die Cyprus bedreigen waaronder dat uit Turkije. Dus ook dat uit Griekenland? Grivas sprak van de op handen zijnde „Enosis" en het was bij deze plechtigheid en niet bij die van het staatshoofd dat de Griekse ambassadeur aanwezig was. Een en ander geeft grond aan de veronder stellingen van diegenen die verwachten dat Papandreoe's lot spoedig ook dat van Makarios zal zijn. Pessimisten voegen er aan toe dat de Griekse burgeroorlog niet hier maar op Cyprus zal uitbreken. BRUNSWIJK (AP) Oostduitse solda ten hebben tachtig kleine raketten afge vuurd met propagandabiljetten erin. Zij kwamen ongeveer 500 meter ver in West-Duitsland terecht, in de omgeving van de steden Grafhorst en Bahrdorf. Na krachtige Westduitse protesten eindigden de propaganda-lanceringen. Vakantie en toerisme Onlangs is in Nijmegen een congres ge houden door de Fraternité Mondiale, een organisatie die streeft naar een betere verstandhouding tussen de volken en ras sen. Deze conferentie was gewijd aan de stereotiepen, de vastgeroeste voorstellin gen omtrent andere volken, die de betere verstandhouding vaak in de weg staan. Er is op deze conferentie door een aan tal zinnige heren veel zinnigs te berde ge bracht over allerlei kanten van dit grote, onwrikbaar schijnende, probleem, dat ve le aspecten heeft. Zo heeft de Amsterdamse hoogleraar dr. H. Meyer gezegd dat hij voor beter be grip van 'n ander volk niet al te veel van het toerisme verwacht, want de meeste vakantiegangers reizen alleen maar om vakantie te houden en niet om nu eens onbevooroordeeld met eigen ogen wgar te nemen. En de Nijmeegse professor Schlichting zei dat een deel van het plezier van buitenlandse vakantiereizen daarin zit, dat men zijn reeds vastgezette voorstellin gen bevestigt. Hetzelfde wat de Ameri kaanse hoogleraar Boorstin in zijn merk waardige, onthullende werk The Image al heeft opgemerkt. Columbus, Marco Polo en andere vroegere ontdekkingsreizigers reisden om te ontdekken, om onbekende landen, volken, bouwwerken, gewoonten te ontwaren. Wij weten het allemaal al uit de reisgidsen en de verhalen uit de pers, uit foto's van films en televisie; wij gaan alleen kijken of het allemaal echt waar is: of de Eiffeltoren er werkelijk staat: of dat ding in Pis a net zo schuin is als op de plaatjes en of in New York de wolkenkrabbers echt wolken staan te krabben. U weet, zonder er ooit geweest te zijn, precies hoe de Egyptische pira miden eruit zien; hoe Piccadilly Circus en het Rode Plein zijn; U gaat er alleen heen om het bevestigd te zien of om te kunnen zeggen, daar ben ik geweest Schlichting maakte de aardige opmer king: Zelfs toeristische fabels kunnen door hun hardnekkigheid werkelijkheid worden; niet voor niets hebben wij bij Spaamdam ten slotte maar een beeldje neergezet van Hans Brinker met zijn vin gertje in de dijk. Er wordt ook veel onzinnigs verteld in het ene land over het andere. Zo heeft onlangs, naar een van de sprekers op het congres vertelde, een Italiaanse publicist geschreven, dat in Nederland de vorstin de Staten Generaal opent door naar de Ridderzaal te fietsen en daar uit het vuistje een haring te verorberen. Het is niet te geloven, maar het is werkelijk waar. Zo zijn er in Nederland nog heel veel mensen die zonder blikken of blozen gelo ven en zeggen dat de Verenigde Staten een cultuurloos land zijn, of dat de Franse vrouw lichtzinnig is, dat Chinezen een soort kindertaal brabbelen, dat alle Schot ten gierig zijn en zelfs van hun eigen land vertellen Nederlanders of dat het hier allemaal niet deugt, of dat alles er meer deugt dan overal elders. Mr. H. J. Schölvink, de secretaris-gene raal van O. en W. zei onder ander ei „Vaak schrijft men aan een vreemd volk die slechte eigenschappen toe, die men bij zichzelf heftig onderdrukt en de eigen dunk stijgt evenredig met het veroordelen van de vreemdeling. Een recent opinie onderzoek vertelde hij heeft uitge wezen, dat vele Nederlanders de Belgen zien als genotziek, frivool en lui, terwijl ze van zichzelf vinden dat zij vlijtig, be trouwbaar, energiek en nauwgezet zijn." Dit verschijnsel betreft meen ik, niet al leen het oordeel van volken over andere volken, u kunt het dagelijks vele malen horen van Nederlanders over Nederlan ders. Erg hoopvol over verbetering was het congres niet gestemd. Ik ben dat ook niet. Ik geloof niet aan alle zoetgevooisde praatjes over toerisme en sport die de broederschap onder de volken bevorderen. Een van de sprekers zei, dat het aan komt op zelfstandig denken, op eigen opinievorming. Zelfstandig denken. U doet dat natuurlijk wel, maar wat denkt u van uw buurman op dit gebied? Zelfstandig denken Kom nou Floris Flaneur Advertentie Doelstraat S$ - Haarlem - Tel. 1J2J2 Vondst. Arbeiders hebben bij het Brac- ciano-meer ten noorden van Rome een Etruskisch graf gevonden dat uit 600 tot 540 voor Christus moet dateren. Het was ongeschonden. Het graf v.ordt ge vormd door twee kamers, in zachte steen gehouwen, met daarin tien mum mies, juwelen, gouden versierselen, bronzen vazen, meubels en andere Etruskische voorwerpen. Cholera. Turkije heeft zijn grenzen met Irak en Syrië gesloten in verband met de choleragevallen, die in Irak zijn gesignaleerd. Manoeuvre. Het centrale partij comité van de Israëlische Mapai-partij heeft een nieuw partijsecretariaat gekozen. Het was een tactische manoeuvre om David Boen-Goerion uitde partijleiding te ver wijderen zonder hem ontslag te geven. Tsjombe. Premier Tsjombe van Kongo is in Bonn, waar hij een onderhoud zal hebben met bondskanselier Erhard en een aantal leden van het Westduitse kabinet. Huurverhoging. De Poolse ministerraad heeft huurverhogingen gelast, die maxi maal 400 percent bedragen. De ver hogingen die op 1 oktober zullen in gaan, zijn bedoeld om beter te voldoen aan de huisvestingsbehoeften. Onafhankelijkheid. Barbados, het belang rijkste van de Britse „Kleine Antillen" in de West, heeft om onafhankelijkheid verzocht. Ravage. Een beladen vrachtwagen is van een steile heuvel af een café in Lyme Regis in West-Engeland binnengereden. Twee mensen werden gedood en eli gewond. Goudsmokkel. In Tokio zijn zaterdag twee mannen, een Zwitser en een Liba nees, gearresteerd wegens goudsmok kel ter waarde van 72.000 dollar. Opstandelingen. Elf opstandelingen zijn gedood en hun kampen in de provincie Marebi in Zuid-Soeban zijn verbrand, door troepen van de centrale regering in Khartoem. Verdrag. Deelnemers aan de grote trein- roof in Engeland, onder wie Wilson en Biggs, en ongeveer dertig andere mis dadigers die naar wordt aangenomen in Ierland zijn, kunnen thans door Ier land aan Engeland worden uitgeleverd. Een bilateraal verdrag daartoe is in werking getreden. Vriendschap. Na het bezoek van de ko ning van Afghanistan aan Moskou is in een gemeenschappelijk communiqué verklaard, dat beide landen hun vriend schappelijke betrekkingen zullen hand haven. Kosmos-78. De Sovjet-Unie heeft èen on bemande kunstmaan van de „Kosmos- serie, de „Kosmos-78" gelanceerd. Hoop. Men neemt aan dat het enige in leven gebleven kind van de Zweedse vijfling, die zestien dagen geleden werd geboren, in leven zal blijven. Het is een meisje.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3