Blij weerzien in Gezin Widurski terugkeer van de hond Mischa Beverwijk dolblij met Twintig jaar reizen met „De vrolijke club" m KERKELIJK NIEUWS SECRETARESSE RECEPTION IST(E) INSTITUUT PONT chnuHew-besteller VAN 6END LOOS HAAR1EM Inbraak in zaak te Santpoort-Zuid Havenberichten V erkeer songevallen in en bij de tunnel In en om de vishal Kort IJmondnieuws Feest in Oud-IJmuiden Mevr. C. Rolk-Steffers hartelijk gehuldigd Velsens burgemeester feliciteerde kampioene Ilja Laman enige nette meisjes Achter het VGL-stuur zit U goed Uw leven lang A I Bu JANSEN pM "W Adverteert in dit blad 4 -•-»»» Juichkreet Binnenkort aanvang NIEUWE LESSEN Aparte clubs voor scholieren R. MARTENS JAN KRAB JAN KRAB DE ROTTERDAMSE SNIJSCHOOL OPLEIDING VOOR COUPEUR-COUPEUSE ICORRESP. ST.TYP. - STENO-TYPISTE - TYPISTE ENGELS - NEDERL. - DUITS - FRANS - SPAANS - MIDDENST. INSTITUUT voor de HANDEL o.l.v, John C. Moore, voor de PRAKTIJKEXAMENS STENO BOEKHOUDEN TALEN MIDDENSTANDSOPLEIDING Plastic Packing N.V. IJmuiden Wij vragen voor spoedige indiensttreding Schoon en prettig werk. Hoog loon. Geen tarief. Alle gewenste inlichtingen verstrekken wij U gaarne aan ons kantoor, Jagerstraat 4, of telefonisch 8346. Kom bij ons werken als Bent U boven de 21 en in het bezit van een groot rijbewijs, laat U dan zonder verplichting inlich tingen verstrekken. U kunt hiervoor elke werkdag - behalve zaterdags - terecht bij Van Gend Loos Stukgoederenkantoor Westergracht De zeven kinderen van de familie Wi- durski-Grapendaal. welk gezin in het be gin van dit jaar uit Polen naar Neder land kwam en in Beverwijk woont, heb ben in de nacht van vrijdag op zaterdag vrijwel geen oog dichtgedaan. Zo ver heugden zij zich op de terugkeer van hun hond Mischa, die bij het vertrek uit Polen niet mee kon en toen aan een buurman werd verkocht. Een dame, die verder onbekend wenst te blijven, trok zich het verdriet van de kinderen over het gemis van de hond zo aan, dat zij het financieel mogelijk maakte Mischa uit Polen te halen en in Beverwijk weer met het gezin te herenigen. Vorige maand reisde mevr. Bornet uit Beverwijk op verzoek van de dierenbe scherming naar Polen. Het werd een reis om nog lang over na te praten. Eerst per vliegtuig, toen met de trein en daar na met de bus naar het dorpje Brusko- wa. Daar moest gemarchandeerd worden met de nieuwe eigenaar, die tenslotte met een heel zoet winstje afstand deed van de hond. Op 13 juli kwam mevrouw Bor net op Schiphol terug met Mischa bij zich. Daarmee was de hond echter nog niet in Beverwijk, want het dier moest eerst nog in quarantaine en worden in geënt. Precies een maand heeft Mischa gelogeerd in een dierentehuis te Amster dam. Zaterdagmiddag is de hond vrij gegeven en naar Beverwijk gebracht. In het voortuintje van de woning van mevrouw Bornet aan de Plantage te Be verwijk zat zaterdagmiddag samen met enkele familieleden het gezin Widurski vol spanning te wachten op de aankomst van de auto, waarmee de hond was op gehaald. Een tot tranen toe ontroerde mevrouw Lotsy uit Amsterdam die namens de dierenbescherming de hond in de quaran- tainetijd diverse keren bezocht en nu ook meekwam naar Beverwijk, heeft daar samen met enige andere belangstellende toeschouwers gezien wat er gebeurde toen de auto voor de woning Plantage 249 stopte. De kinderen Widurski renden met een juichkreet naar voren en riepen de hond opgewonden bij zijn naam. Mischa was er kennelijk wat beduusd van, stapte ge dwee uit de auto, keerde zich even naar mevrouw Bornet en onderging toen kwis pelstaartend de omhelzingen en strelingen van alle leden van het gezin Widurski. Het dier liet zich ook heel kalmpjes welgevallen alsof het wist dat het er bijhoorde op zo'n dag dat één van de kinderen het een krans van zomeras- ters om de hals hing. Aan de krans was een rood-wit-blauw lint bevestigd, waar op de woorden „Welkom in Holland". Voor Mischa was er deze middag ook een keurig beklede hondemand, die me vrouw Lotsy uit Amsterdam had meege bracht. Met voor de hond ook nog wat lekkers en tevens een tractatie voor de kinderen Widurski. Mischa zat even later keurig in de mand en keek tevreden van de een naar de ander. Mevrouw Widurs ki zei er dit van: „Ik vind het fijn, het is heerlijk. Mischa is wel wat mager der geworden". Vijf maanden zijn verlo pen sinds de onbekende dame mevrouw Lotsy benaderde over de hond die nog in Polen was en die misschien naar Ne derland gehaald kon worden. Mischa is er nu. Het echtpaar Widursky en vooral ook de kinderen zijn er verrukt van. Me vrouw Lotsy, die er namens de dierenbe scherming zoveel voor heeft gedaan, is met een boeket bloemen naar Amsterdam teruggekeerd, haar aangeboden door één van de gelukkige kinderen Widurski. In de nacht van vrijdag op zaterdag is tijdens afwezigheid van de bewoners in gebroken in de zaak van een horlogema ker aan de Bloemendaalsestraatweg te Santpoort-Zuid. Zaak en woning werden geheel doorzocht. Er kon nog niet worden vastgesteld of er iets wordt vermist. De inbreker heeft zich toegang verschaft tot het huis via een balkon. Er werd een ruit van een deur ingeslagen en toen was het mogelijk door het ontstane gat de sleutel aan de binnenkant om te draaien. Mischa, getooid met bloemenkrans en lint, in de nieuwe mand en om ringd door 't gehele gezin Widurski. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Prins der Nederlanden van Curasao; Waverstroom Londen; Markab, AntwerpeA; Clothilda m., Rotterdam, IJmuiden; IJstroom, Portsmouth; Stad, Amsterdam, Sagunto, IJmuiden; Bram, Dagenham; Beyla, Gent; Hontestroom, Huil; Anja, Rotterdam, IJmuiden; Hoegh Aigrette, Freetown: Argo, Par; Thea, Londen, IJmui- Stentor, Bremen: Hoc Vinces, Londen; Glaf- den; Poema, Rouaan; Mynias, Hamburg; ki, Baie Comeau; Hoocreek, Zeebrugge; Wolanda, Londen; Dina, Rotterdam, IJmui den; Sparta, Grimsby; Campechi, Le Havre, IJmuiden; West Riding, Goote; Servaaskerk, Rotterdam; Spontaneity, Great Yarmouth; Castor, Aarhus; Jean E. Londen; Johann Hermann, Karlskrona; Nascence, Newcastle. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Rossen van Calais; Colonia, Terneuzen, IJmuiden; Axel, Swansea; Pial, Swansea; Spray, Koe ping; Gaasterland, Bremen; Rolf, Oslo; Bornrif, Par, IJmuiden; Olympic Valour, Puerto Ordaz; Minos, Kopenhagen: Zee- burgh, Stockholm; Willemijn, Par; Bruin, Halden; King Fisher, Felixtowe; Moray Firth 4, Aberdeen; Meas, Selby; Strabo, Aarnus; Laarderkerk, Antwerpen: Neth. Coast, New Castle; Tekla, Hull; Hebe Nobel, Londen; Agnes, Swansea; Canada, Hull; Drittura, Teignemouth: Alstern, Lidkoeping; Ore Crest, Port Talbot; Potomac, Newportnews; Lanrick, Grangemouth; Rondane, Sunder land. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Jo Frey naar Malmoe; Oldesloe, Kopenhagen; Braun schweig, Belawan; Start, Londen; Port Tal bot, Colchester; Tenne, Stockton on Tees, van IJmuiden; Norse Lady, Hamburg: Ilse Fritzen, Narvik, IJmuiden; Corsari, Norfolk, IJmuiden; Diogenes, Bilbao; Congokust, Rouaan; Oostzee, Nantes; Hinde, Londen; British Sportsman, Swansea; Avenier, Ros- seamouth: Zwanstroom, Leith; Lebu, Liver pool; Stuttgard, Antwerpen; Amyntas, Mal ta; Mentor, Barbados; Fernvalley, Odense; Dinkelstroom, Londen; Poseidon, Bremen; Adi, Odense, IJmuiden. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Vlie- stroom naar Hull; Berkelstroom, Londen; Soei Maru, Antwerpen; Anne Marie Kruger, Bremerhaven, IJmuiden; Soya Atlantic, Mon rovia; Spaarnestroom, Sheerness: Colonia, Schwarzenhuellen, IJmuiden; Amstelland, Tenerife; Benguela, Caribean Sea. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Ben guela van de Noordzee; Ali Damhof, Swan sea; Buntenstein, Bremen; Transglobe, Ver. Staten, IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de ha ven van herkomst of bestemming geen na dere aanduiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). In de westelijke buis van de Velser- tunnel is zondagmiddag een 50-jarige motorrijder uit Apeldoorn geslipt. Zijn echtgenote, die als duopassagiere mee reed, klaagde over pijn in een heup en in de benen. Zij had bij de val ook een hersenschudding opgelopen. De vrouw werd voor medische behandeling naar het Antonius-ziekenhuis in IJmuiden ge bracht. Ruim een half uur later moest in de westbuis van de tunnel de bestuurder van een personenauto afremmen omdat de wagens die in file vóór hem reden snelheid verminderden. Zijn wagen slip te, raakte de linkerwand van de tunnel en kwam in omgekeerde richting tot stil stand. Er werd niemand gewond. Op de oostelijke toevoerweg van ver keersplein-zuid nabij de tunnel slipte zondagmiddag een door een 33-jarige timmerman uit Zwanenburg bestuurde auto op het door de regen gladgeworden wegdek. De wagen ramde een verkeers bord en belandde daarna in de sloot. De inzittenden bleven ongedeerd. De auto werd weggesleept door de grote ta kelwagen van rijkswaterstaat. De aanvoer te Scheveningen beliep he denmorgen: 750 kisten schelvis, 300 wij ting, 280 gul en kabeljauw, 880 haring, 1000 kleine kistjes haring, 300 kisten ma kreel en 200 varia, er was geen aanvoer van platvis. IJmuiden Te IJmuiden voerden hedenmorgen 66 vaartuigen totaal 10.240 kisten vis aan. Deze aanvoer omvatte: 2680 kisten schel vis, 1250 wijting, 150 gul en kabeljauw, 950 haring, 350 toters, 1080 kleine kistjes haring, 520 makreel, 65 kleine kistjes ma kreel, 1400 schol, 45 tarbot, 445 varia. Verder nog 2000 stuks stijve kabeljauw en 10.000 kg. tong. De prijzen van hedenmorgen per kg in guldens: Heilbot 4.90, tarbot 5.10-4.70, grote tong 6.64-6.56, grootmiddel tong 6.30-6.14, kleinmiddel tong 6.10-6.00, tong 1 6.13-5.98, tong 2 3.28-3.15, zalm 9.50-7.10. Per 125 kg: grote kabeljauw 108-88, grote koolvis 108. Per tien stuks: grote kabeljauw 88-50, middel kabeljauw 41-29. Per 50 kg: grote schelvis 41, middel schelvis 41-36, kleinmiddel schelvis 26-22, schelvis 1 23-16, schelvis 2 18-15 en schel vis 3 21-15, gul 1 34-28, gul 2 26-23, gul 3 19-15, koolvis 2 15 grote en middelschol 57-54, kleinmiddel en schol 1 59-51, schol 2 60-86, schol 3 42-28, schar 28-23, poon tjes 18, haai 28-21, gestripte wijting 21-15, haring 27-12.50, makreel 28-15, tarbot 198-146, griet 122-92, klein rode poon 30. Katwjjk KW 215 met 71, KW 3 met 283, KW 221 met 55 en KW 73 met 238 kantjes. Maatjes haring van 89 tot 119, volle haring van 66 tot 99 en steurharing van 66 tot 67 gulden per kantje. Pensioen. De heer E. Vonk uit Be verwijk heeft na ruim 26 jaar bij Hoog ovens gewerkt te hebben dit bedrijf ver laten wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. De heer Vonk, die zijn loopbaan bij de voormalige elek trotechnische afdeling begon, kwam in 1939 bij de afdeling storingdienst waar hij opklom tot hoofdelektromonteur. y:< Het ging er vrolijk toe, vanochtend in de IJmuidense President Krugerstraat. Kinderen met feestmutsen op en zwaai end met vlaggetjes staken hun blijdschap niet onder stoelen of banken. Middelpunt van dit feestelijk vertoon was mevrouw C. Kolk-Steffers. Zij werd hartelijk ge huldigd omdat het vandaag twintig jaar geleden is dat zij het initiatief nam tot de oprichting van de kinderreisvereni- ging „De vrolijke club". Voordat de tou- Ned. Herv. Kerk Beroepen te Harkema-Opeinde (toez.) M. Jansen, kand. te Alkmaar; te Meeuwen (toez.) B. de Graaf, kand. te Oud-Vosse- meer; te Okkenbroek (toez.) C. Mondt, kand. te Leiden; te Oosterwolde (Gld.) J. Vos te Rijssen; te Colijnsplaat (toez.) C. L. Verbaas te Monnikendam. Bedankt voor Eist (U.) J. v. 't Ende te Onstwedde. Beroepen te Maasdam-Cillaarshoek M. Jansen, kand. te Alkmaar, die bedankte voor Burgh (Schouwen) (toez.). Aange nomen naar Emmen (vac. C. Smit) (toez.) W. Reezigt te Franeker. Beroepen te Wouterswoude H. A. v. d. Pol, kand. te Ede; te Slochteren W. F. Kuil te 't Woud; te Noord-Schermer c.a. N. M. A. ter Linden, kand. te Den Haag; te Poede- rooyen B. de Graaf, kand. te Oud-Vosse- meer. Bedankt voor Eek en Wiel P. Land weer te Nigtevecht; voor Waarde (toez.) G. J. E. Tigchelaar, kand. te Utrecht; voor Zutphen (vac. T. W. Dekker) (toez.) J. Swaak te Ellecom-De Steeg. Beroepen te Uitwijk c.a. G. J. E. Tiche laar, kand. te Utrecht; te Gemert (toez) J. Richter, kand. te Doorwerth; te Willige- Langerak H. A. v. d. Pol, kand. te Ede. Bedankt voor Ede (vak. E. F. Vergunst) G. v. Estrik te Genemuiden. Beroepen door de G.S. tot pred. v.b.w. (secr. raad v. h. Jeugdwerk) Th. M. Loran te Bergentheim; idem, tot zend.pred. (t.d.v. raad van kerken op Noord- en Midden- Celebes) S. Runia, kand. te Oegstgeest; te Grijpskerke C. M. Krijger, vic. te Voor burg. Aangenomen naar Biggekerke-Melis- kerke C. F. H. baron van Tuyll van Seroos- kerken, kand. te Maarssen; naar 's-Heer- 1 Hendrikskinderen (toez.) O. Th. Boonstra, kand. te Gorinchem; naar Buurmalsen D. v. Krugten, 1.1. pred. te Soest, wonende te De Steeg. Bedankt voor Harkema-Opeinde (toez.) en voor Oosterzee (toez.) A. Grif fioen te Oudega (H.O.); voor Huizen (N.H.) (vac. G. Boer) (toez.) A. Romein te Noorde loos. Beroepen te Zetten-Andelst (toez) D. v. Vliet, kand. te Kolham; te Nieuw-Am- sterdam (toez) A. J. Onstenk te Bathmen; te Brandwijk en te Molenaarsgraaf H. A. v. d. Pol, kand. te Ede; te Stad aan 't Ha ringvliet (toez) J. G. v. d. Vlist te Ochten; te Zoelen Joh. Richter, kand. te Door werth. Aangenomen het beroep van de G.S., tot pred. voor b.w. (secr. raad voor het jeugd werk) Th. M. Loran te Bergentheim. Be dankt voor Roswinkel (toez) H. P. Bos, kand. te Bierum (Gr.). Aangenomen naar Grootegast-Gerkes- klooster-Stroobos D. Los te Monte Alegro (Brazilië), die bedankte voor Middelstum en voor Ulrum. Aangenomen naar Vollenhove-Cadoelen S. Cnossen te Siegerswoude, die bedankte voor Den Ham; bedankt voor Nyega-Op- einde A. Geelhoed te Zwagerveen-Zwaag- westeinde. Geref. Kerken Bedankt voor Garrelsweer C. Bruning te Nieuwlande. Bedankt voor Haarlem-Z. (4de pred.pl.) R. Strijker te Dieren. Geref. Gemeenten Beroepen te Lisse A. Vergunst te Rotter dam-C. Vóór de jubileumreis van „De vro lijke club" kreeg mevrouw Kolk (links) een plantenbak aangeboden. De kinderen juichten haar hartelijk toe. ringcar met ruim vijftig' kinderen en een tiental leidsters vertrok voor de jubi leumtrip, die naar kasteel Doorwerth bij Arnhem zou voeren, kreeg mevrouw Kolk een bak met kamerplanten aange boden. Het idee voor het organiseren van kin derreisjes kreeg mevrouw Kolk na de bevrijding toen het normale leven in IJmuiden weer op gang begon te ko men. Zij trommelde enkele tientallen kinderen uit oud-IJmuiden bij elkaar en maakte met hen de eerste bustocht naar het dierenpark in Amersfoort. Dat beviel zo goed dat er daarna elk jaar twee reisjes werden gemaakt, een van een hal ve dag en een die een hele dag duurde. Op die manier heeft „De Vrolijke Club" uit IJmuiden heel ons land doorkruist en tal van bezoeken gebracht aan die rentuinen, speeltuinen, bossen en andere oorden van vermaak. Een traditie aan het eind van deze tochten is de verloting zonder nieten. In de afgelopen twintig jaar mochten de reisjes van mevrouw Kolk zich altijd in een grote populariteit verheugen. On der de leidsters zijn er die van het be gin af aan de kinderen hebben vergezeld. Naast mevrouw Kolk zijn dat o.a. de da mes Van Rijn-Lengton, Bennis-Kolk, W. Gravemaker, L. Gravemaker en Brussel. Ilja Laman, Nederlands nieuwe kam pioene op de 800 meter hardlopen, kreeg gisteravond in haar woning aan de Schel- destraat te IJmuiden onverwacht bezoek van Velsens burgemeester mr. Bührmann en van de heer A. H. Wedemeijer, ge meentelijk consulent voor de lichamelij ke opvoeding, die Ilja, die werkzaam is op het gemeentelijk bureau voorde onder wijsinspectie op Plein 1945, kwamen ge lukwensen met haar succes. Meer over de atletiekprestatie van Ilja Laman kan men lezen op de sportpagina's. Inschrijving en inlichtingen dagelijks 14 en 710 uur. EDISONPLEIN 1 IJMUIDEN Voor de betoonde belangstelling tijdens de ziekte en de bewijzen van deelneming welke wij hebben ontvangen bij het overlijden van mijn lieve man en zorgzame papa zeggen wij u onze dank. Uw medeleven en uw waardering voor de overledene, hebben ons zeer getroffen. C. G. KRAB-PLOKKER en kinderen. IJmuiden, augustus 1965 Saturnusstraat 33 Voor de betoonde belangstelling tijdens de ziekte en de bewijzen van deelneming welke wij hebben ontvangen bij het overlijden van onze lieve zoon zeggen wij u onze dank. Uw medeleven en uw waardering voor de overledene, hebben ons zeer getroffen. J. KRAB J. KRAB - ZWAAN IJmuiden, augustus 1965 Linnaeusstraat 113 onder leiding van B. F. MILTENBURG, leraar N.O in alle leervakken in het kledingbedrijf. Aanvang nieuwe cursussen begin september a.s HAARLEM SCUAGCHELSTRAAT 36 - Tel. 12780 Inschrijving elke maandag en donderdag van 9.30— 20.30 uur en elke dinsdag van 9.30—12.30 uur AMSTERDAM: KEIZERSGRACHT 684 - Tel. 23.67,85 inschrijving dagelijks tot 21 uur. vrijdags tot 18 uur Levering van alle patronen. DIRECTIESECR.vóóropl.: Gymn. HBS. MMS. - BUREAUSECR.: Mulo, HBS 3-4 jr.; Beroepsopleiding voor meisjes. Dag- en avondlessen. Inschr. geopend. Aanvang sept. Beroepsopleiding in dag- of avondlessen voor jongelui met 4 jaar HBS, MMS, Mulo. Inschrijving geopend, ook voor de in september aanv. cursussen Prosp. op aanvrage Oude Gracht 71 Haarlem - tel. 14517 GLIMLACHEN kunt u over de vele aan biedingen die u naar aan leiding van uw kleine ad- vententie een GROENTJE - in Haarlems Dagblad ontvangt. Ook bij specihle vra gen bereikt u, door onze grote lezerskring en de grote belangstelling voor de pagina met kleine ad- ve«fc»nties. uw doel. Fellow of the Faculty of Teachers in Commerce Individuele, sterk gespecialiseerde opleidingen Laat u deskundig voorlichten of vraagt vrijblijvend prospectus. In samenwerking met: MOORE's SCHOOL Haarlem - tel 61954 Fr. Halsstraat 2 Tot september nog FRANS HALSSTRAAT 1 Het is een bést betaald stuur. U kunt het, als chauffeur-besteller, bij Van Gend Loos in handen nemen. Wat is en doet een chauffeur-besteller? U bent, om te beginnen, vrij man. U regelt Uw werk grotendeels zelf. Er komt dus verantwoordelijkheid bij te pas. En U moet met mensen kunnen omgaan. Plezierig, correct. Daartegenover staan een fors loon, aantrekkelijke toeslagen, plus alle andere zekerheden die Van Gend Loos maken tot wat zij is: Een modem bedrijf waar U Uw leven lang goed zit. Komt U eens praten. Uniek .waarderingsstelsel toeslagen bij ongeregelde diensten vrije dienstkleding 5-daagse werkweek elk jaar een aantal binnenlandse treinreizen (ook voor Uw vrouwtegen half geld waar nodig reiskostenvergoeding.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4