m 3 f- JÉM r V4* Groep jongeren uit Guildford op tegenbezoek in Velsen - -■ 1 I w Recorddrukte in Veisertunnel Spartelen in ,,De Heerenduinen" Raadsvergadering in Heemskerk Diverse botsingen te Beverwijk Bromfietser botst tegen auto Gestolen bromfietsen weer naar eigenaars Waarschuwing voor de badgasten •LET OP OUDERS LET OP UW KINDEREN! I -- ---mi i11» i JU1 24 Heures" Parijs krijgt een nieuw ochtendblad Spanjaarden pleegden diefstallen in Beverwijk Geval van joyriding te IJmuiden? Ballonnenwedstrijd op IJmuider strand Reclame op muur van Velsens nieuwe stadhuis J. J. Th. van den Hoorn overleden Wegens zedenmisdrijf gearresteerd Auto tegen trein op niet gesloten overweg II 3 *d&r 4, MAANDAG 16 AUGUSTUS 1965 5 wr&» ■-* ~sa H i DOOR DE WERKZAAMHEDEN AAN DE j PIEREN VERANDERT HET STRAND STEEDS, i HET ZWEMMEN EN BADEN IS THANS jg GEVAARLIJKER DAN NORMAAL, BADERS EN ZWEMMERS WEÉST VOORZICHTIG! - m Zutfense jeugd wat al te rumoerig De waterpolocompetitie r Sterke Italiaanse renners naar wereldkampioenschap Oostduitse wielrenners doen dit jaar mee aan wereldkampioenschappen Duitsers gegrepen bij lichten van offerblok Spelevarende Duitsers sloegen met boot om Herman Willemse werd 2.000 dollar rijker Bestuurder op slag dood T'r":ï"'" ij ilr W; Él - "•JL MHR -Vi Deze echt zomerse foto werd zaterdag middag toen het weer nog zo mooi was, gemaakt in het aparte hoekje voor de kleuters in het zwembad „De Heerendui nen" te IJmuiden. In en rondom het zon overgoten spartelbassin krioelden de jon getjes en de meisjes. Met hen waren ook vele ouders naar het zwembad gekomen om daar te genieten van het mooie weer en van het plezier van hun peuters. Donderdagavond 26 augustus zal de ge meenteraad van Heemskerk weer ver gaderen. De tien punten tellende agenda vermeldt onder andere het verlenen van kredieten voor de bouw van het derde lokaal bij drie kleuterscholen in plan „Kerkbeek", idem voor eerste inrichting van de o.l. school in plan „Assemburg" en van de o.l. school „De Springplank". De gemeenteraad wordt ook voorgesteld te besluiten tot het voorlopig vaststellen van de rekeningen over het dienstjaar 1961. Het afgelopen weekeinde hebben zich in de gemeente Beverwijk ongeveer vijftien botsingen voorgegaan. Over het algemeen viel de materiële schade mee. Enkele personen liepen licht letsel op. Afgelopen nacht echter werd een meisje uit Koog aan de Zaan bij een verkeersongeval zo danig gewond, dat overkomst van de ouders noodzakelijk werd geacht. Het meisje reed kort na twaalf uur als duo- passagiere van een bromfietser uit Heems kerk over de Heemskerkerweg. De bromfiets kreeg daar een klapband en sloeg over de kop. De duopassagiere werd naar het Rode Kruisziekenhuis overge bracht. Het afgelopen weekeinde heeft een re corddrukte gebracht in de Velsertunnel. Alle tot nu toe verrichte tellingen wer den overtroffen, waarschijnlijk mede door het feit, dat er zondag heel wat mensen zijn geweest, die aanvankelijk van plan waren ergens heen te trekken en daar de hele dag te blijven, maar die nu door het regenachtig weer maar een eind gin gen rondrijden. Zaterdag werden in de Velser timnel totaal 43.715 motorrijtuigen geteld in beide richtingen. Zondag kwam men op een eindcijfer van 60.030, totaal dus ruimschoots over de 100.000 motorrij tuigen op .dit weekeinde. Op de kruising van de zuidelijke rij baan van het Stratingplantsoen met de Bornstraat te IJmuiden verleende een bromfietser uit Velsen-Noord geen voor rang aan een personenauto, bestuurd door een inwoner uit Heemskerk. Bij de botsing liep de duopassagiere. een 15-jarig meisje uit IJmuiden-Oost, schaaf wonden op aan de benen. Haar schoenen werden vernield. Het meisje werd in het ziekenhuis behandeld. Bij de vishallen in IJmuiden werd een onbeheerd en niet op slot staande brom fiets aangetroffen. De bromfiets bleek in de nacht van 10 op 11 augustus in Haar lem te zijn gestolen. Nu is ook vastge steld dat een op 10 augustus te Sant poort gevonden bromfiets was gestolen te Zandvoort. De voertuigen zullen aan de eigenaars worden teruggegeven. - W> j In de winkelstraat op het IJmuider i schrift dient ter waarschuwing van de luiderstrand staat nu dit bord. Het is badgasten voor mogelijke gevaren bij door de gemeente geplaatst en het op- het baden en zwemmen in zee. „Beat"-feesten met relletjes In tegenstelling tot berichten als zou de gemeente Zutfen in het vervolg „beat"- muziek binnen de gemeentegrenzen ver bieden heeft de Zutfense overheid mee gedeeld dat alleen bij toekomstige beat- muziekevenementen extra maatregelen genomen zullen worden om onaangena me gevolgen zoals die vorige week twee maal voorgevallen zijn te vermijden. Onmiddellijk na de relletjes hebben de organisatoren der „beat"-avonden zich met de overheid om de tafel geschaard. De feestweek in september zal dan ook een ruime politiesurveillance krijgen. De onlusten in Zutfen begonnen vorige week woensdag toen een aantal beatbandjes („Zomeravondplezier" was de weinig toe passelijke naam van het festijn) de ge moederen zo opzweepten dat de drie aan wezige politieagenten al spoedig gedwon gen waren door het provocerend optreden van het jeugdige publiek assistentie aan te vragen. Toen een aantal kleine kinde ren voor de podiumafzetting bijna onder de voet werden gelopen en de bewakings dienst optrad, werden door opgeschoten jongelui vernielingen gepleegd. Een week geleden moest de Zutfense politie opnieuw optreden toen in het stadscentrum twee groepen nozems het met elkaar aan de stok kregen. Pas nadat de politie gebruik had gemaakt van de gummiknuppel en een aantal arrestaties had verrichtkeer de de rust weer. (van onze correspondent) PARIJS In oktober zal in Frankrijk een nieuw ochtendblad verschijnen onder de naam van „24 Heures". Het lanceren van de nieuwe krant zal de eigenaar zeer veel geld kosten. Men schat voorlopig de kosten op ongeveer 13 miljoen gulden per jaar. Maar ook als dit bedrag niet door advertenties zal worden gedekt, kan de eigenaar Marcel Dassault een stootje hebben, want hij behoort tot de rijkste mensen van Frankrijk. Dassault is Gaul list en hoopt op een minister-post. Tijdens de oorlog zat hij gevangen in Buchenwald. De inhoud van het nieuwe blad zal voor drie kwart bestaan uit illustraties en strips, weinig tekst zonder commentaar. Van zijn nieuwe krant wil Dassault een vrolijke, optimistische krant maken: veel Parijs leven, veel mode, veel vermaak. Pessimistische berichten zullen er zoveel mogelijk uit worden geweerd. Van de bestaande boulevardbladen in Parijs maken de „Paris Jour" en de „Au- rore" zich zorgen. De „France Soir" zit op fluweel, want daar zal de „24 Heures" worden gedrukt. Na de allerprettigste reis naar Guildford van een jeugdgroep uit de gemeente Vel sen brengt nu een groep Engelse jonge ren een tegenbezoek. Zij zijn zaterdag avond via Hoek van Holland gearriveerd en blijven tot zondagochtend, dus ruim een week. Zaterdagavond zijn de Engelse gasten bij het gemeentelijk vergaderlokaal in de Abelenstraat opgewacht en bij aankomst hartelijk verwelkomd door hun Velsense vrienden en vriendinnen. Gistermiddag is een wandeling gemaakt door de Heeren duinen. Voor vandaag en de rest van de week wacht nog een heel programma. Vanmiddag wordt een rondrit gemaakt door de gemeente en wijde omgeving. In restaurant „Velserend" volgt na afloop een uitgebreide koffietafel. Vanavond is er een feestelijke samenkomst in het her vormd wijkgebouw in de Radarstraat te IJmuiden, georganiseerd door de herv. jongerensociëteit „Pagoen". Hiervoor zijn ook de Velsense jongelui en de Velsense gastheren en -vrouwen uitgenodigd. Morgen gaat men naar de omgeving van Arnhem, met o.a. een bezoek aan het Airborne-museum te Oosterbeek, een boottocht op de Rijn en een tocht naar het openluchtmuseum. De woensdag brengt een tocht naar Amsterdam. Donderdag is er een busrit door een groot deel van Noord-Holland. Dan wordt onder andere gekeken op de veemarkt te Schagen en wordt het optreden van de Westfriese volksdansers bijgewoond. Voor die dag staan ook het Zuiderzee museum en Volendam op het programma. Twee Spaanse arbeiders hebben bekend zich indertijd schuldig te hebben gemaakt aan winkeldiefstallen te Beverwijk. Zij zijn onlangs aangehouden in verband met diefstallen elders en werden ook gehoord door de politie van Beverwijk in verband met genoemde winkeldiefstallen. De Span jaarden ontvreemdden in oktober vorig jaar in een fotozaak aan de Breestraat een fotocamera. In dezelfde straat heb ben zij in februari van dit jaar in een radiozaak een bandrecorder gestolen. Camera en bandrecorder zijn in beslag genomen. Een bewoner van de Willem Ba- rendszstraat te IJmuiden deed zaterdag avond aangifte bij de politie van diefstal van zijn personenauto. Hij had de wa gen omstreeks acht uur 's avonds voor zijn huis geparkeerd, niet afgesloten en met de contactsleutel nog in het slot. De auto is zondagmiddag onbeheerd aangetroffen op de Markt te IJmuiden. Het contactsleuteltje bleek te zijn verdwe nen. Waarschijnlijk betreft het hier een geval van joyriding. De politie zoekt nu naar de dader(s). Voor de wintercompetitie waterpolo van de Koninklijke Nederlandse Zwem- bond zijn door de waterpolccommissie de hoogst geklasseerde ploegen van de zo mercompetitie ingedeeld in de centrale wintercompetitie (CWC). Er zijn 4 dames- en 4 heren-afdelingen vastgesteld, die ieder een halve competitie spelen. De in kring Haarlem zetelende eerste klasser, het Heemsteedse HPC, is inge deeld in heren II met DJK (Amster dam) GZC (Gouda), LZC (Leiden) Ne- reus (Zaandam) en mogelijk PSV of Po lar Bears. Ook de bekercompetitie zal in een an dere vorm worden gespeeld. Er zullen geen voorronden worden vastgesteld, maar worden begonnen met een afvalsys- teem. Zowel de eerste zeventallen, die in de Bondscompetitie spelen, als ook de eerste zeventallen die in de kringcompe tities zijn opgenomen, kunnen hieraan deelnemen. Zoals ieder jaar zal weder om, naast de Bondscompetities, door de kring Haarlem, een kringcompetitie wor den gespeeld. Zakencentrum Zeebad IJmuiden en VVV organiseerden in samenwerking met de gemeente een ballonnenwedstrijd voor de jeugd op het IJmuider strand. Voor de kinderen bestond deze wedstrijd uit het oplaten van de ballonnetjes, die het zelf verder rribesten doen. Het gaat er om welke ballonnetjes de grootste afstand afleggen. Dit zal moeten blijken uit door de vin ders teruggezonden kaartjes. Bij het vullen, het uitreiken en tijdens het wachten op het sein voor het oplaten zijn zaterdagmiddag heel wat ballonnetjes geknapt. Zoveel zelfs, dat de voorraad nog moest worden aangevuld. Tenslotte zijn in twee groepen ruim driehonderd bal lonnetjes opgelaten. Op deze foto de eer ste groep kinderen bij het oplaten van de ballonnetjes. De aflandige wind dreef ze alle in de richting van de zee. Waar de ballonnetjes uiteindelijk terecht zijn geko men zal straks blijken uit kaartjes, die naar het VVV-kantoor te IJmuiden wor den teruggestuurd. Een groot deel zal in elk geval op zee zijn beland. Vrijdag trekken de Engelse gasten naar de Aalsmeerse bloemenveilingen en be zichtigen zij een echte Nederlandse klom penmakerij. De middag is vrijgehouden voor een bezoek aan het strand. De zaterdag brengt een rit naar Den Haag, Scheveningen en „Madurodam". Zondagochtend reist men weer naar Hoek van Holland voor de tocht terug naar Engeland met de Harwich-boot. De gemeentepolitie van Velsen maakte zaterdagavond een einde aan het projec teren van reclame voor een bierbrouwe rij op een zijmuur bij de hoofdingang van het nieuwe stadhuis van Velsen. Deze reclame werd geprojecteerd door een Amsterdamse fotograaf, die hiervoor geen vergunning had. Hij ver klaarde te handelen in opdracht van de desbetreffende bierbrouwerij. Italië zendt een zeer sterke ploeg naar het wereldkampioenschap op de weg voor professionals in San Sebastian. De equipe bestaat uit Motta, Dancelli, Tourwinnaar Gimondi, Zilioli, De Rosso, Balmamion, Cribiori en Adorni. De laatste, die zater dag een val maakte in de „drie valleien van Varesse", heeft geen' ernstige blessu res opgelopen. Op de baan wordt Italië, wat de pro fessionals betreft, door de volgende cou reurs vertegenwoordigd: Sprint: Maspes, Beghetto, Bianchetto, Gaiardoni, Ogana en Pettenella (een de finitieve selectie zal nog worden ge maakt). Achtervolging: Faggin en Testa. Stayers: De Lillo en Pellegrini. Voor het eerst sinds 1961, toen de we reldkampioenschappen wielrennen in Zwitserland werden gehouden, zullen aan de komende titelstrijd van 2-12 septem ber te San Sebastian weer Oostduitse wielrenners deelnemen. In de jaren 1962 (Italië) 1963 (België) en 1964 (Frankrijk) kregen de Oostduitsers geen inreisvisa. Tot nu toe hebben 37 landen officieel in geschreven, t,w. Frankrijk, België, Ita lië, Zweden, Groot-Brittannië, Ierland, Denemarken, Zwitserland, Noorwegen, Rusland, Polen, Roemenië, Tsjechoslowa- kije, Bulgarije, Hongarije, Nederland, Finland, Oostenrijk, Luxemburg, Colum bia, Ver. Staten, Uruguay, Venezuela, Cuba, Canada, Trinidad, Panama, Alge rije, Marokko, Tunesië, Zuid-Afrika, Tur kije, Japan, Australië, Spanje, Oost- en West-Duitsland. De Zandvoortse politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag twee Duitse jon gens aangehouden die bekenden een offer blok in de r.k. kerk gelicht te hebben. Ze waren betrapt door de koster van de kerk. De koster bemerkte vrijdagavond laat dat zich een jongeman op verdachte wijze bij de kerk ophield. Toen hij de knaap aansprak vroeg deze de weg. Even later hoorde de koster echter glasgerinkel, waarop hij de politie waarschuwde. Deze hield de jongeman, een 21-jarige Duitser uit München, aan. Even later werd zijn vriend onder een kerkbank aangetroffen. Beide knapen zijn ingesloten en zullen worden voorgeleid aan de officier van justitie in Haarlem. De aankomst en de begroeting van de Engelse gasten, zaterdagavond in de Abelenstraat te IJmuiden. Op de leeftijd van 56 jaar is overleden de heer J. J. Th. van den Hoorn, onder directeur van de rijks H.B.S. te Velsen. Drs. Van den Hoorn was docent Engels aan de R.H.B.S. sinds 1 september 1951. Van 1 september 1959 tot 1 september 1960 was de heer Van den Hoorn waar nemend directeur van de R.H.B.S. be halve aan de R.H.B.S. was de heer Van den Hoorn ook als leraar in de Engelse taal verbonden aan het gemeentelijk avondlyceum te Velsen. De crematie zal plaatshebben dinsdag 12 uur op Westerveld. Zaterdagavond omstreeks zeven uur zijn twee Duitse jongens van 21 en 22 jaar in de Leidsevaart ter hoogte van de Raaks- brug in Haarlem te water geraakt. De knapen voeren met eeb bootje door de vaart. Door nog onbekende oorzaak sloeg dit om. Beide knapen konden zwemmend de wal bereiken. Door het omslaan van het bootje raakten ze echter enkele kle dingstukken en hun paspoort kwijt. Politie en brandweer hebben gedregd maar niets gevonden. De jongens kampeerden met hun ouders ir. Zandvoort. De Nederlander Herman Willemse heeft zondag in Quebec een internationale zwemwedstrijd over een afstand van 16 kilometer op de rivier de St. Lawrence gewonnen, in een tijd van 4 uur, 35 mi nuten en 10 seconden. Hij was vijf minu ten vlugger dan de Amerikaan Thomas Bucy, die tweede werd. Willemse kreeg voor deze overwinning een bedrag van 2000 dollar en Bucy 1000 dollar. Derde werd de Egyptenaar Abou Heif, die een tijd van 4.52.09 maakte. Hij kreeg een prijs van 700 dollar. De rijkspolitie uit Wognum heeft een 42- jarige inwoner van Wieringermeer gear resteerd, die ervan verdacht wordt een ze denmisdrijf te hebben gepleegd. De man werd aangehouden, nadat hij in een on bewoond huis in Wognum een 6-jarig meisje uit Hoorn had aangerand. Hij had het kind en een buurjongetje op de Hoorn- se kermis getracteerd en hen later in zijn auto meegenomen. De 63-jarige metaalhandelaar W. R. Giesberts uit Haarlemmerliede is zater dagmorgen omstreeks half elf op slag ge dood toen zijn auto op het baanvak Haar lem-Amsterdam door een trein werd ge grepen. De man was de niet gesloten overweg opgereden. De wagen werd en kele tientallen meters meegesleurd. Volgens ooggetuigen waren de spoorbo men niet gesloten. Later op de dag werd door de spoorwegrecherche en de plaatse lijke politie bevestigd, dat de spoorweg wachter verzuimd had de bomen te slui ten. De overwegwachter is na het ongeluk direct afgelost. v- 'v'' xx-xx/xii: .xxxxxx- al ...vE...«v<v<\<v*.v,Sv..ï..v..v.i;.,.W vtvSv/.v..v.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5