Daan Holst triomfeerde in de imitaties wereldkampioenschap Spaanse honkballeiders tonen hun kortzichtigheid weer aan GOLDEN FICTION FILTER "0^ Wind liet het afweten voor de 600 zeilers in de Sneekweek Bloemendaal en O VVO gaan over naar de hoofdklasse Voor filterrokers met een eigen stijl Beugels tweede Jan de Jong was sprinters te slim af in Amsterdam Indeling voor Europees kampioenschap Petakovic voor leven geschorst door de FIFA GOLDEN FICTION Fairplay-cup voor betaalde jeugd Onze Gezellen en EDO betwisten resterende plaats Clingendaalren voor volbloeds RCH contracteerde nog een speler DINSDAG 17 AUGUSTUS 1965 11 PRACHTIG TEAMWORK VAN NEDERLANDSE WIELERPLOEG Kees Pellenaars kreeg aanbod van Duitsers w Tennisploegen tegen België en Duitsland Veel dravers op de baan in Hilversum Met het puur-witte mondstuk Exclusieve melange Vol smaak en toch zacht 20 stuks f 1.2-5 FILTER CIGARETTES Figurantenrol I Het tweede en laatste onderdeel van het in Boekarest gehouden „imitatie we reldkampioenschap op de weg voor ama teurs", een 180 km lange rit in lijn, is in een eclatant Nederlands succes geëin digd. Het door bondscoach Joop Midde- link geleide oranjequintet beheerste de Strijd volkomen en vooral Eddy Beugels en Daan Holst reden zeer sterk. Beugels ontsnapte reeds na 30 km met de Pool Szpitalny en dit tweetal werd pas 110 km verder achterhaald, eerst door tien coureurs, daarna door nog drie anderen. Bij de vijftien leiders bevonden zich op dat moment alle Nederlanders. De beslissing viel in de slotfase. Weer De Halfwegse achtervolger Jan de Jong heeft de favoriete sprinter Gerard Koel en de newcomer Harry Jansen die in een massasprint ook heel wat mans is gisteravond in de Hartjesdag ronde volkomen verrast. Drie rondjes voor het einde ondernam De Jong een soloren en bleef op het nippertje uit de greep van het voluit spurtende peloton. Er is in deze Hartjesdagronde, die voor de twaalfde keer op het snelle parcours in de Dapperbuurt in Amsterdam werd gehouden en waarvoor heel veel belang stelling bestond, volop strijd geleverd. De Haarlemmers Henk Vogels, Ted Blom, Norman Koelemij en Jan v. d. Horst lieten zich daarbij met de Heem- stedenaar Henk Peters niet onbetuigd. Vooral Van der Horst en Peters waren zeer actief. Er bleek echter geen ontko men aan. Even over de helft van de ne gentig ronden lange race heeft Van der Horst nog wel een poosje alleen voor de „meute" uitgereden, maar hij kon het tenslotte tegen de fel jagende overmacht niet houden. Door zijn aanvallende ma nier van rijden kwam de blonde Haarlem mer na afloop wel in het bezit van de leidersprijs: een gouden horloge. Boven dien werd aan Van der Horst de prestatie- prijs toegekend. Na een door Oudshoorn en De Wilde verijdelde solovlucht van Bouqet, sloeg Jan de Jong op de vlucht. En hij had met nog drie rondjes te rijden volledig succes. De rappe mannen aarzelden, .even. met de achtervolging en dat werd hun noodlottig. Zij kwamen aan de eindstreep een volle lengte op de ontketende De Jong tekort. Eerder in de strijd had de knaap uit Halfweg zich niet met de vele premie sprints en ontsnappingen ingelaten. Hij koos het juiste moment voor de aanval. De sprint om de tweede' plaats werd door Gerard Koel gewonnen en voor de rest was het voor de jury bijzonder moeilijk om tot een goede klassering te kunnen komen. De uitslag was: 1. J. de Jong, Halfweg, de 90 km. in 2 uur 1 min. en 41 sec.; 2. G. Koel, 3. J. Wuurman, 4. H. Jansen, 5. C. Leunis, 6. P. Buisman, allen Amsterdam; 7. K. de Graaf, Hil versum; 8. J. Brink, Lutjebroek; 9. Ko Zomer. Halfweg; 10. F. Schild, Amster dam. Henk Peters werd als veertiende ge klasseerd. Vorig jaar reeds, in de Ronde van Frankrijk en tijdens de nationale kam pioenschappen, werd Kees Pellenaars se rieus benaderd door vertegenwoordigers van een groot Duits weekblad (oplage 4Vj miljoen exemplaren) om als ploegleider op te treden in een wielerteam, dat dit tijdschrift zou sponsoren. Dit jaar, eerst in Keulen voor de start van de Tour de France en later in die ronde zelf, namen vertegenwoordigers van dat populaire or gaan, waarvan Pellenaars de naam liever verzwijgt, maar dat volgens insiders „Hört Zu" moet zijn, de onderhandelingen weer op en sindsdien blijft er regelmatig contact. Het aanbod van de Duitsers is zeer aanlokkelijk. Felice Gimondi kwam na zijn zege in de Tour de France voor het eerst thuis na een drukke (en financieel aantrekkelijke) tournee. Vader en moeder Gimondi begroetten hun zoon vol trots. IPiSIgW Daan Holst demarreerde Beugels en toen de Pool Marian Zielinski de achtervolging inzette, ging Daan Holst mee. Hoewel de Amster dammer niets deed, kwam het duo toch bij Beugels. Terwijl in de achtervolgende groep vooral Eef Dolman zich beijverde om het tempo laag te houden, bleek ook voorin nog eens hoe goed het Nederland se teamwork was. Beugels stopte name lijk bekwaam Zielinski af toen Holst de marreerde en de Limburger greep in de spurt tenslotte zelf de tweede plaats. De uitslag: 1. Daan Holst (Ned.), 180 km in 4 uur, 24 minuten en 45 secon den; 2. Eddy Beugels (Ned.), 4.24.51; 3. Marian Zielinski (Polen), z.t.; 4. Marian Kegel (Polen), 4.25.04; 5. Dumitrescu (Roemenië), z.t.; 7. Nol Kloosterman (Ned.), 4.26.33; 10. Eef Dolman (Ned 4.27.35; 15. André van Middelkoop (Ned.), 4.28.06. De Nederlandse tennisploeg, die zater dag 28 en zondag 29 augustus in Brussel tegen België uitkomt, bestaat uit de vol gende spelers en speelsters: Jan Hajer, Piet van Eijsden, Ron van Gelder, Eddy Knol, Nic Fleury, Peter Scholtz, Richard Kasten en Peter Soeters (res. J. Beu kers), Els Spruyt, Jenny Ridderhof, Elly Krocké en Lidy Jansen-Venneboer. Voor Nederland Duitsland op 4 en 5 sep tember te Velp zijn aangewezen: Piet van Eijsden, Ron van Gelder, Tom Okker, Jan Hajer, Evert Schneider, Trudy Groen man en Els Spruyt. Veteranen: J. Hol leman en K. Deibert. Evenals in Barcelona waar in 1960 de Europese honkbaltitel te verdienen was, hebben de Spaanse organisatoren weinig rekening gehouden met de ware krachts verhoudingen in het Europese honkbal. Door het nu vastgestelde programma is het niet ondenkbaar dat het toernooi reeds donderdag 2 september zijn ontkno ping gaaf krijgen. Op die dag ontmoeten de concurrenten Nederland en Italië el kaar voor de tweede maal. Er bestaat echter een kans dat er he lemaal geen kampioen uit de bus komt, want als Nederland en Italië ieder een wedstrijd van elkaar winnen dan eindi gen zij gelijk. De beslissingswedstrijd die dan noodzakelijk is geworden, kan echter niet meer gespeë'ld '-worden aangezien voor zondag 5 september twee wedstrij den zijn vastgesteld. Waarschijnlijk wordt dit nog wel gewijzigd door de FEB die in zijn laatste vergadering bepaalde dat er op de laatste dag van het toernooi een All Stars-wedstrijd gespeeld moest wor den. Deze wedstrijd zou vervallen indien een beslissingswedstrijd nodig zou zijn. Of dit ook inderdaad zal gebeuren, zal pas in Madrid bekend worden. Het wedstrijdschema voor de Europe se Honkbalkampioenschappen die in Ma drid zullen worden gehouden, luidt als volgt: zaterdag 28 augustus: geen wed strijden; zondag 29 augustus: 10.30 uur Duitsland-Spanje, 16.30 uur: Italië-Neder- land; maandag 30 augustus: 10.30 uur: Duitsland-Italië, 16.30 uur: Nederland- Spanje; dinsdag 31 augustus: geen wed strijden, FEB-congres; woensdag 1 sep tember: 10.30 uur: Nederland-Duitsland, Blijkens het officiële bulletin van de FIFA (de internationale voetbalorganisa tie) is de oud-speler \an Fortuna '54 A. Petakovic, die na een wild leven in Lim burg met de noorderzon vertrok voor het leven de bevoegdheid ontzegd, om aan te treden als voetballer of als voetbal manager. Eenzelfde straf werd uitgesproken jegens de Engelse spelers E. Million, R. Wil liams, B. Phillips, K. Thompson en J. Gauld, de Oostenrijkse spelers H. Kast- ner, P. Rath, J. Hochfellner en O. Kau- zil, de Canadees Noel di Castro en de Ethiopische internationale scheidsrechter Guebeyehon Double. 16.30 uur: Spanje-Italië; donderdag 2 september: 10.30 uur: Spanje-Duitsland, 16.30 uur: Nederland-Italië; vrijdag 3 september: 10.30 uur: Italië-Duitsland, 16.30 uur: Spanje-Nederland; zondag 5 september: 10.30 uur: Duitsland-Neder- land, 16.30 uur: Italië-Spanje. De stroom van dravers is dermate groot, dat vanavond in Hilversum weer tien nummers moeten worden verreden. Ook voor het Ama- trice-kampioenschap bestaat zulk een belang stelling, dat het derde onderdeel in deze compe titie zelfs gesplitst is. De tips zijn: 1. Zwaluwenberg-prijs, 2000 m: 1. Dollarvogel S,. 2. Dutch Master, 3. Deary Hollandia, out sider: Dox van Bood en Noot. 2. Pijnenburg-prijs, le afdeling, 2000 m: 1. Ba ron Harvester G, 2. Ysebrandine, 3. Conny Stuart, outsider: Zora W. 3. Wasmeer-prijs, 1500 m: 1. Emoe S, 2. Ellen Tinga, 3. Eliza Mac, outsider: Estafette. 4. Hoog van 't Kruis-prijs, 2040 m: 1. Double Six Junior, 2. Dochter van Our Bonni, 3. C. van Rood en Noot, outsider: Crack Hollandia. 5. Amatrice-kampioenschap III, 2000 m: 1. Taky Erebus, 2. Auerhen S, 3. Anastasia Hanover, outsider: A. Reine Kinley. 6. Hoge Vuursche-prijs, 2000 m: 1. C Alkestis van E, 2. Bento Hollandia, 3. Bonaire, outsider: Balero Prise. 7. Lage Vuursche-prijs, le afdeling, 2020 m: 1. Young Oostar, 2. Constantijn, 3. Balios, outsider: Caravelle. 8. Amatrice-kampioenschap III, 2e afdeling, 1. Amiga, 2. Winston Hanover, 3. Adios K. outsider: Ydolius. 9. Lage Vuursche-prijs, 2e afdeling: 1. Domi nica. 2. Benny Hollandia, 3. Charlotte Six, out sider: Blauwe Valk S. 10. Pijnenburg-prijs, 2e afdeling: 1. Ballerine, 2. Bold Mac, 3. Bram Williams, outsider: Zoon van Hea Scott. In de vijfde groep van het wereldkam pioenschap jeugdschaken heeft de Neder lander Hartoch in 29 zetten gewonnen van de Schot Peter Jamieson. Hartoch leidt in zijn groep met twee punten uit twee partijen. Advertentie I 'Uêuh/j/; '/f//H/ttiHMmMmmr/f/// utMmmmmÊM/M. W/ V////M wuif///, yf. Het bestuur van de K.N.V.B. heeft be sloten om de beker, die ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de scheidsrechtersvereniging Breda en om streken werd aangeboden, te bestemmen voor de jeugd van het betaalde voetbal. Aan het einde van het seizoen zal deze beker worden uitgereikt aan de ploeg, die zich gedurende de competitie op de meest sportieve wijze heeft gedragen. De Franse zwemster Christine Caron is in uitstekende vorm. Tijdens de Amerikaanse kampioenschappen ver sloeg zij de wereldrecordhoudster 100 meter rugslag, Cathy Ferguson. Hier gaat ze van start. .v.*..'ks Het bescheiden softbalprogramma gaf afgelopen week toch nog een verrassing te zien in de vorm van een duidelijke OVVO-zege op HCK. Ook Bloemendaal zegevierde over TYBB, met als gevolg een plaats in de hoofdklasse. De strijd om de zevende plaats gaat nu nog slechts tussen Onze Gezellen en EDO. In de wed strijd HCK-OVVO bleek duidelijk dat er voor de Haarlemmers niets meer op het spel stond. De volledige inzet ontbrak dit keer. OVVO daarentegen streed fel voor dat ene winstpunt, dat nodig was voor promotie. Aanvallend stelde HCK deze wedstrijd zeer teleur. Gezegd moet echter worden dat het Amsterdamse veldwerk in deze wedstrijd van buitengewoon goed gehalte was. Derde honkvrouw Fransje Visscher, die voor niet minder dan dertien nullen zorgde, en de deze avond fenominaal spelende Rietje Teffer in het verreveld, blonken uit. De Amsterdammers namen in de tweede slagbeurt een 2-0 voorsprong toen achtereenvolgens Elly Visser, Y. Sligter en Beb van Drunen honkslagen gaven. Pien Immer met een infield-hit kon de score verkleinen toen het Amster damse veld misgreep op een slag van Anneliet Tieland. In de vierde inning liep OVVO opnieuw verder uit. Nel van Voorst begon met een vrije loop, die gevolgd werd door hits van Elly Visser, Fransje Visscher en Y. Sligter. Deze 4-1 achter stand heeft HCK niet meer kunnen weg werken. Wel kreeg de ploeg fraaie sco ringskansen, doch telkens voorkwam fraai veldspel runs. TYBB-Bloemendaal was een wedstrijd die door veel veldfouten werd ontsierd. Bloemendaal moest TYBB aanvankelijk een kleine 2-1 en 3-2 voorsprong toestaan. Pas in de vierde inning kwam Bloemen- daal door gaaf slagwerk van Inge Ter- maat en Wil Walter naast de geel-zwarte ploeg. De Whites drukten een slagbeurt la ter definitief door. Een fout en twee vrije lopen werden afgerond met een driehonk- slag van Greet Sintenie en een tik van Inge Termaat. Deze 7-3 voorsprong kwam bovendien het veldspel van Bloemendaal ten goede. De ploeg ging zelfverzekerder spelen en kon zonder verdere moeite een 8-4 zege binnenhalen en de hoofdklasse binnenstappen. De wedstrijd De Pinguins-TYBB toonde duidelijk aan dat er niets meer op het spel stond. De beide werpsters was in deze wedstrijd een figurantenrol toebe deeld. Vijftien vrije lopen en in totaal 26 honkslagen zorgden voor totaal dertig runs. Dat De Pinguins met 20-10 won was een gevolg van iets beter veldspel en een grotere controle van werpster Mary Ger- rits. Voor TYBB sloeg Thea van der Stoop een homerun. Hetzelfde deed Fieke Strij- bis voor De Pinguinsploeg. Deze week resteren de twee belangrijke wedstrijden Onze Gezellen-HCK (dinsdag) en EDO-DSS (donderdag). Bij winst voor EDO en verlies voor Onze Gezellen volgt een beslissingswedstrijd om uit te maken welke ploeg automatisch promoveert en welke ploeg promotiewedstrijden moet spelen. Voor de strijd om de Nederlandse ti tel hebben tot op heden ingeschreven landskampioen Vodo SC en HHC. Waar schijnlijk zal de zuidelijke kampioen Roef niet meedoen. De strijd om promotie naar de nieuw te vormen eerste klasse is nog steeds niet beslist! In 2 A zal vrijwel zeker een be slissingswedstrijd volgen tussen HHC 2 en VVGA. In 2 B is de competitie wel ten einde. De beslissing echter nog niet gevallen. Rooswijk, dat de laatste wedstrijd tegen OVVO 2 won, eindigde gelijk met De Pin guins 2. Een beslissingswedstrijd zal uit moeten maken, of Rooswijk alsnog aan spraak kan maken op een plaats in de eerste klasse. Deze wedstrijd wordt dins dag 24 augustus gespeeld op het terrein van Terrasvogels te Santpoort. De nieuwe tweede-klassers voor het ko mende seizoen zijn thans alle bekend. Shell, Watergraafsmeer en de reserves van Onze Gezellen, TYBB, EDO en De Geuzen zijn de gelukkigen. Stand: HHC DSS HCK OWO Bloemendaal J8 19 17 29 Onze Gezellen 17 18 16 23 EDO 17 16 17 22 De Pinguins 18 13 18 20 TYBB 18 10 Terrasvogels 18 4 Stand: 2 A TIW HHC 2 WGA HCK 2 EHS THB De Meteoor De Pinguins 2 B 14 22 13 17 De Geuzen 12 20 13 17 SC Haarlem 12 17 14 16 Rooswijk 12 13 13 12 De Pinguins 2 12 13 13 11 Bloemendaal 2 12 12 12 9 DSS 2 12 9 12 0 OWO 2 12 0 Voor de ruim 600 deelnemers aan de Sneekweek was het maandag meer drij ven dan zeilen. De Wind "iet bijna geheel verstek gaan en maakte van de derde wedstrijd een eindeloze drijfpartij die pas laat in de middag zijn besluit kreeg. Toen men tenslotte pas na uren besloot de banen in te korten en midden op de plas een finishlijn te improviseren, kwam er plotseling wat meer wind met als re sultaat dat heel wat schepen uit verschil lende klassen bijna gelijktijdig de finish passeerden. Door het lichte weer, dat de gelukzoekers in de kaart speelde, waren de uitslagen over het geheel genomen nogal verrassend. In de regenboogklasse ging dit keer de overwinning naar ir. Bakker uit Rotter dam, op de tweede plaats gevolgd door Jacques de Wilde uit Sneek. John Hof land, leider in het klassement, finishte pas als vierde, maar blijft bovenaan de ranglijst omdat zijn grootste concurrenten nog meer moeite hadden met de wind. Bouw van Wijk, die met argusogen naar iedere windvlaag speurde, gokte mis en finishte in de middenmoot. In de Flying Dutchmanklasse zijn de gebroeders Bellinga praktisch zeker van de hoofdprijs. Bekwaam stuurden zij hun schip als eerste over de lijn en zagen bo vendien hun grootste concurrent Ulrik Ja ger pas als derde binnenkomen. Met drie eerste plaatsen hebben de Bellinga's nu een enorm grote voorsprong op Jager. De Haas uit Breukelen heeft de leiding stevig in handen in de Valkenklasse. Met een schitterende overwinning bracht hij zijn totaal op 4-2-1 Oud-Flying Dutch- man-zeiler Ulbe de Vries heeft de leiding in de Valkenklasse. Met ruime voorsprong ging hij als eerste over de lijn en bracht hiermee zijn score op 2-4-1. De tweede plaats was voor T. van der Laar. H. Minks, Th. Visser en J. Helder heb ben met onderling bijzonder klein ver schil de leiding in de 16 m2-klasse. Minks behaalde maandag de dagprijs, op de tweede plaats gevolgd door M. Veenstra. Op de renbaan Duindigt hebben morgenmid dag de twee-jarige volbloeds en dravers leder een eigen belangrijk nummer. Voor de volbloeds is dat de klassieke Clingendaalren, welke stal de Bloemert slechts bij grote verrassing zou kunnen ontgaan. Van de tweejarige dravers komt eveneens de top aan de start. Het onder linge krachtsverschil is zeer gering, doch af gaande op de koersvastheid van deze nog zo dartele en springlustige jonge paarden gaat de voorkeur uit naar Europa. De tips zijn: Draverijen: 1. Rogge-prijs, 2040 m: 1. Boyke van Our Bonnl, 2. Carel Bond W, 3. Cisa Axkit, outsider: Dolf. 2. Braam-prijs, 2000 m: 1. Comte du Commerce, 2. Diogen, 3. Boy Scotch, outsider: Arnoldus. 4. Tarwe-prijs, 2000 m: 1. Cristal Heny, 2. Berno Axkit, 3. Crisante, outsider: Benjamin. 5. Framboos-prijs, 2020 m: 1. Anne Emilie, 2. Zita H, 3. Brasilia, outsider: Arion Athel. 7. Criterium der 2-jarigen, 1500 m: 1. Europa, 2. Eronica W, 3. Eemsboy M, outsider: Ellen Tinga. 9. Haver-prys, 2020 m: 1. Auerhen S, 2. Olivier B, 3. Xuthus T, outsider: Myster de Bocage. 10. Gerst-prijs, 2000 m: 1. Coby Kinley, 2. Bel- lamia, 3. Boudewijn B, outsider: Arizona. Rennen: 3. Clingendaal ren, 1200 m: 1. Stal de Bloemert (Lady Be Good S, Jolly Jinks S), 2. Cheralgo, S. Delfernia, outsider: Whirlwind. 6. Gouden Speld, 1800 m: 1. Divisio, 2. Fair Quota, 3. Paladyn, outsider: Flokarin. 8. Talicon-prijs, 2000 m: 1. Keuze A. W. van Dijk (Independent S, Evian, Flying Peter S), 2. Ulysses, 3. Kronenhof, outsider: Traumfahrt. RCH heeft nog een nieuwe speler ge contracteerd. Het is de twintigjarige G. de Goede van de amateurclub P en T, die in de tweede klasse van de AVB uit komt. De Goede is een voorhoedespeler.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 11