Bonanza in de rechtszaal AGE 3 BRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGG bondig V en Diefstal onder politietoezicht Gashond" Kees is gestorven Britse deserteurs naar Duitsland teruggebracht Kort geding over het gebruik van de naam in reclamecampagnes Jongen van 15 steekt rivaal neer Slachtoffers van het water Visotter gevangen Doden in het verkeer „Maak een schouwburg van Heek op het Rembrandtsplein" Advertentiecampagne van dr. Meinsma Weer tbc op scholen in IJsselmonde Betrapt bij uithakken van muurkhiis Huwelijksboot KVP-jongeren voor erfelijk koningschap LAAT DE OORWATJES MAAR THUIS, MENEER Meer bewolking DINSDAG 17 AUGUSTUS 1965 2 Haarlem Velsen-lJ muiden Beverwijk Kerkelijk nieuws 'j VAN WIJK-Oven/een (tel. 02500 - 11926) WEERRAPPORTEN ,.s 11 Agenten die achter een raam van een politiebureau in Utrecht zaten, zagen dat een man bijzonder veel belangstelling had voor enige fietsen die tegen een huis in de nabijheid stonden. Hij liet de karretjes echter staan en wandelde weg. Twee agenten vonden het raadzaam hem achter na te gaan. Zij zagen hoe de man een paar straten verder uit een aantal fietsen met zorg een fraaie damesfiets koos en daar mee in de armen van de politiemannen reed. Hij werd meegenomen naar het hoofdbureau. Daar kende men hem al. Want hij was daar daags tevoren komen vertellen dat zijn fiets gestolen was.... De befaamde Utrechtse „gashond" Kees ls overleden in de voor een hond gezegen de ouderdom van twaalf jaren. Sinds 1955 was Kees in dienst bij het Utrechtse Ge meentelijk Energie- en Vervoerbedrijf. In zijn „loopbaan" heeft Kees, die een uiterst fijne neus had, talrijke lekken ontdekt in de gasleidingen. Kees heeft ook in Denemarken bewijzen geleverd van zijn sterk ontwikkelde speur zin. Kees heeft een laatste rustplaats ge kregen op het terrein van de oude Utrecht se gasfabriek, tussen twee gashouders in. Er zal een gedenktekentje op zijn graf worden geplaatst. Er is nog geen opvolger met een even scherpe neus als Kees gevonden. Bij de politie in Maassluis hebben zich drie Engelse soldaten van 18 jaar ge meld. Zij verklaarden drie dagen geleden van een Engels onderdeel in Duitsland nabij Osnabrück te zijn gedeserteerd. Zij zagen echter geen kans, zoals hun bedoe ling was, in Engeland te komen. Sedert hun vertrek uit Duitsland hadden zij niets gegeten. De Maassluise politie heeft de jonge lui, nadat zij gegeten en gedronken had den overgedragen aan de koninklijke marechaussee in Rotterdam. Deze heeft hen naar hun legeronderdeel in Duitsland teruggebracht. De Amerikaanse National Broadcasting Company (N.B.C.) en het Utrechtse re clamebureau Van der Hout hebben de president van de rechtbank in Utrecht ge vraagd om het Nederlands Sperwerver- bond te verbieden bouwplaten van de Pon- derosafarm uit de televisieserie „Bonan za" te verspreiden. Zij eisen een dwang som van 2500,- voor elke dag van over treding. De „Bonanza"-t.v.-films zijn popu lair in ons land, speciaal bij de jeugdi ge kijkers. Een belangrijk onderdeel van deze films vormt de Ponderosa-ranch, het domicilie van de familie Cartwright. Dit illuster gezin levert de hoofdfiguren voor de „Bonanza"-avonturen. De filmserie kwam naar Europa nadat zij in de Ver enigde Staten en Canada veel succes had gehad. Het huis van de vader en zonen Cart wright vormt op het ogenblik het middel punt van twee reclame-campagnes, name lijk één van Albert Heijn en één van het Sperwerverbond, waarbij ongeveer 1300 kruideniers zijn aangesloten. Albert Heijn trad in het kort geding zelf niet als eiser op, maar liet dit over aan Van der Hout en de N.B.C. Het Utrechtse reclamebu reau had van de N.B.C. tegen betaling toestemming verkregen om afbeeldingen van de farm en foto's van de Cartwrights voor reclame-activiteiten te gebruiken. Mr. W. Nije uit Utrecht trad op voor de N.B.C. en het reclamebureau. Hij verweet het Sperwerverbond het plegen van een onrechtmatige daad. Het is volgens hem onbehoorlijk namen van beroemde personen of zaken te ge bruiken voor reclame-doeleinden, zonder daarvoor te betalen. Albert Heijn heeft wél toestemming gekregen via h t reclame bureau om de naam „Bonanza", de ranch en de figuren uit deze filmserie in recla mecampagnes te verwerken. Volgens mr. Nije h^d het Sperwerver bond één dag nadat Albert Heijn de „Bo- nanza"-reclamecampagne had gelanceerd besloten, een soortgelijke actie te gaan voeren. De Sperwer nam contact op met een speelgoedfabriek in Rijen (N.Br.) om een bouwplaat van de Ponderosa-ranch via spaarkaarten aan te klanten te leve ren De fabriek brengt deze bouwplaten sinds 1963 op de markt, weliswaar met toestemming van de N.B.C. om de afbeel dingen van de farm te gebruiken, maar zonder permissie om de naam „Pondero- sa" te voeren. Mr. Nije verklaarde dat de N.B.C. ook een kort geding zal begin nen tegen het Brabantse bedrijf. De bouw- c Grote Kerk (Grote Markt): vandaag 20- 21 u.: Orgelconcert door Klaas Bolt. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14. 16.15,a19 pp, 2145 u,.: Eddie in de greep van de vrouwen", 14 j. Frans Hals,.vandaag 20.u, .en woensdag 14, 19 en 21.15 u.: „Buffalo Bill, de held van het Wilde Westen", 14 j. Lido, 14 u.: „Pa krijgt de klappen", a.l.; 20 u.: „Zo was het Wilde Westen", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Old Shatter- hand", 14 j. Minerva, 14.30 u.: „Laurel en Hardy in Wonderland", a.l.; 20.15 u.: „Irma la Douce", 18 j. Rembrandt, 10.30 u.: „Spanky en zijn vriendjes", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Goldfinger", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De onweer staanbare avonturier", 14 j. Studio, 10.30 u.„Makker, de zoon van Rin-Tin-Tin", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: ,,Le Bonheur", 18 j. De Witte Zwaan (Zandvoort), vandaag 20 u.: „Greep naar de macht", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Zaterdagavond geopend van 20.30 tot 22.30 u., met kaarslicht en klassieke muziek. Tot en met 4 september. Prentenkabinet: Expositie van Poolse grafiek. Tot 1 oktober. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de eeuw tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): „De landman en de muze". Expositie van prenten, tekenin gen, schilderijen en aquarellen. Geopend van 10 tot 17 u.; zondags van 13 tot 17 u. Tot 30 augustus. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): geopend van 10 tot 18 u. en van 20 tot 24 u. Expositie van te keningen van Evert Neuteboom. Tot 1 september. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen en grafiek van Jan Michels. Tot 1 september. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Expositie van schilderijen en plastiek van Kees Hak en Liesbeth Sayers (op werk dagen van 9.30 tot 18 u.). Tot 3 september. Linnaeushof (Bennebroek)Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso Dagelijks geopend van 9 tot 18 u.; golfbaan tot 21 u. Pannekoekenhuisje (Bloemendaal): Ex positie over Thijsse's Hof. Dagelijks van 9 tot 17 u. Tot 1 september. Tegenover Gemeenschapshuis (Zand voort): Holiday on rail. Miniatuurspoor weg complex. Tot 18 augustus. DIVERSEN De Waagtaveerne (Spaame/Damstraat): Cobi Schreijer m.m.v. Dick Poons en Jules de Corte. 's Morgens en 's middags de monstraties van oude ambachten. Zon dags gesloten. Vleeshal (Grote Markt) dagelijks 14.30 U.: Voorstellingen van poppentheater Mer- lijn. Tot 28 augustus. Ruïne van Brederode (Santpoort): Elke avond een half uur na zonsondergang avondverlichting en klankbeeld tot 23 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 13 augustus). DINSDAG 17 AUGUSTUS City, 20 uur: „Försterchristel, romance van een keizer". Stadsschouwburg, 20 uur: „Irma la Douce". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, van 19 tot 21 uur: Expositie „Creativiteit in Kennemerland". Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon. WOENSDAG 18 AUGUSTUS City, 20 uur: „Försterchristel, romance van een keizer". Stadsschouwburg, 20 uur: „Irma la Douce". Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon. Voorlichtingscentrum „Stichting Rijn- mond-Noordzeekanaal, Semafoorduin IJ- muiden; geopend voor individuele bezoe kers woensdag van 15 tot 16 en zaterdag van 11.30 tot 12.30 u.; voor groepen aan vragen bij de stichting Havengebouw, Am sterdam, tel. 020-220665, of Gemeentelijke Voorlichting Velsen, Raadhuis, tel. 4036. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u. (jeugd); filiaal „Spaarnberg", Sant poort (ook voor r.-k. bibliotheek): 14 tot 17 u. (jeugd). R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30.; fi liaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u. DINSDAG 17 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Win- netou keert terug". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Zij waren naakten moesten sterven". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie grafische kunst, geopend van 913 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, geopend van 15 17.30 uur, Hendrik Burgerstraat 70. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 1521 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend 1521 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15—21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 1517 uur; r.-k. leeszaal geopend van 1517 uur. WOENSDAG 18 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Win- netou keert terug". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Zij waren naakt.... en moesten sterven". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie grafische kunst, geopend van 918 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Stumphiusstraat 4, tel. 26020, of Groe nelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 17.30 u. en van 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal. Arendsweg 71, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 1517 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15—17 uur. doos van de Ponderosa-farm is geheel in stijl. Dat klopt ook wel, want de Bra bantse speelgoedfabriek heeft in 1963 de matrijzen rechtstreeks van de film-pro- duktie-maatschappij gekregen. Niemand in Nederland had toen nog van Bonanza gehoord. De eerste bouwdozen gingen dan ook niet vlot van de hand. Pas toen Bo nanza door de televisie in Nederland een begrip geworden was werden er namen op de bouwdoos gezet. Maar dat gebeurde zonder Amerikaanse toestemming. Mr. J. H. Jonker uit Amsterdam, die de belangen van het Sperwerverbond be hartigde, vroeg zich af welke de rechten zijn, waarop de N.B.C. en Van der Hout zich beroepen. De N.B.C. kan alleen het auteursrecht op de vertoning van de film-serie overdragen, maar meer niet, zo stelde mr. Jonker. Naar zijn mening bestaat er in ons land geen auteursrecht dat geldt voor na men of symbolen uit een (film)werk. Het woord „Bonanza" behoorde allang tot de Amerikaanse woordenschat voordat er een reeks films onder die naam werd uit gebracht. Mr. Jonker stond op het stand punt dat de N.B.C. en Van der Hout geen enkele aanspraak kunnen maken op de bescherming van rechten voor iets dat uit één geheel, namelijk de film, is gelicht. Hij legde er de nadruk op dat het Ameri kaanse auteursrecht niet hetzelfde is als het Nederlandse. De eisers willen in het Nederlandse rechtsgebied veel te veel, vond hij. Hij verzocht de president dan ook de vordering af te wijzen. Op woensdag 25 augustus zal de presi dent uitspraak doen. In Losser is een 15-jarige jongen een 16-jarige plaatsgenoot met een mes te lijf gegaan omdat deze een meisje naar huis bracht waarmee ook hij wel eens was uit geweest. De hevig bloedende jongen zag nog kans naar het huis van het meisje te strompelen, vanwaar hij naar een zie kenhuis werd gebracht. De messesteker is aangehouden en opgesloten. In Kuyk is de vijfjarige Corrie Willems uit Mill maandagmiddag al spelend in een grintkuil geraakt waarin nogal veel water stond. De andere kinderen hebben van het ongeval niets gemerkt. Toen men de jongen miste en hem zocht vond men zijn lichaam drijvend in het water. Het kind bleek toen al dood te zijn. De 37-jarige T. Dijksterhuis uit Schar- mer-Harkstede is maandagmiddag om streeks drie uur in het diepe deel van het Zuidlarenmeer tijdens het zwemmen verdronken. Het slachtoffer was gehuwd. Visser H. Schonewelle te Zwartsluis heeft een bijzondere vangst gedaan. Toen hij in het Zwarte Water zijn fuiken lichtte bleek in een der fuiken een visotter te zitten. Het dier was de verdrinkingsdood gestorven, Visotters leven wel in het water, maar zijn als zoogdieren gedwongen om van tijd tot tijd boven water te komen om adem te halen. Het zeldzame exemplaar de visotter is vrijwel geheel uitgestor ven is geschonken aan het natuurhis torisch museum te Zwartsluis, waar het zal worden geprepareerd. Op de Rimburgerweg in Brunssum is een bestelauto, die met hoge snelheid reed, uit een bocht gevlogen en op twee over het fietspad rijdende wielrijdsters ingereden. De 32-jarige mevrouw M. Potma uit Oirsbeek werd meegesleurd en zwaar ge wond in het Sint-Gregoriusziekenhuis in Brunssum opgenomen, waar zij in de loop van de middag is overleden. Zij was moe der van vier kinderen. Haar zuster, die naast haar reed, moest met een zware hersenschudding in het ziekenhuis wor den opgenomen. Maandagmiddag is het stoffelijk over schot geïdentificeerd van een bromfiet ser, die zondagavond langs de kant van de weg was gevonden in Nieuw-Balingen. Het is de dertigjarige bouwvakker Jacob Boertien uit Elim, gemeente Hoogeveen. Hij reed zonder valhelm en in overhemd. Vermoedelijk is hij door de kou bevan gen en in volle vaart tegen een boom ge botst. Kort na het ongeluk is hij overle den. Het twaalfjarig zoontje van de weduwe Verhalm uit Hintam (gemeente Rosma len) is gisteravond omstreeks half zes bij het oversteken van de rijksweg Den Bosch-Nijmegen ter hoogte van het sta dion door een vrachtauto aangereden en een eind meegesleurd. Zwaar gewond werd het jongetje naar het ziekenhuis te 's-Hertogenbosoh overgebracht, waar het aan de bekomen verwondingen is overle den. De 42-jarige mevrouw J. H. de Goede uit Amsterdam is gisteravond op de Loo- dijk bij Ankeveen omgekomen toen zij met haar bromfiets in botsing kwam met een andere bromfietser. Het Amsterdamse gemeenteraadslid de heer D. Dooijes (P.v.d.A.) heeft naar aanleiding van de sluiting van het restau rant Heek (Ruteck) aan het Rembrandts plein te Amsterdam en het plan van de eigenaar dit pand voorlopig te gebruiken als pakhuis- en kantoorruimte, aan B. en W. gevraagd of zij het niet betreurens waardig achten dat daardoor ernstig af breuk zal worden gedaan aan het le dige karakter van dit plein. Voorts vraagt hij of B. en W. bereid zijn, ter voorkoming daarvan en tevens ter voorziening in het door de recente slui ting van het Centraal Theater nog ver sterkte tekort aan theaterruimte in Am sterdam, alle mogelijkheden te onderzoe ken die zouden kunnen leiden tot het tot stand komen van een schouwburgzaal in het restaurantgebouw. Hij vraagt B. en W. hierop gerichte activiteiten vanuit de burgerij te bevorderen en over deze aan gelegenheid tevens in overleg te treden met de eigenaar van het pand. „Ik kan er nog niets van zeggen, ik wil dat het publiek nieuwsgierig is. Over een paar weken komen wij met de ont hulling". Dit zegt dr. L. Meinsma over een advertentiecampagne die zijn bureau kankerregistratie en voorlichting begon nen is met de leus: „even wachten met roken." De advertenties zijn ondertussen door een groot aantal dagbladen opgenomen. Dit in tegenstelling tot vorig jaar toen een advertentiecampagne tegen het roken op verzet van de kranten stuitte. De tekst was toen: „geef deze keer geen sigaret ten". Deze werd in strijd geacht met de reclamecode, dat in een advertentie be paalde produkten niet negatief benaderd mogen worden. „Even wachten met ro ken" is niet negatief maar positief en wij zullen nu positief blijven in onze campag ne," aldus dr. Meinsma. Een voortgezet onderzoek op een aantal scholen in IJsselmonde heeft opnieuw ge leid tot de ontdekking van een aantal ge vallen van tuberculose. Sinds de tbc-explo- sie zich in juni van dit jaar óp scholen in IJsselmonde voordeed zijn 31 gevallen ge constateerd. Eind augustus zullen alle kin deren van de lagere scholén en kleuter scholen in IJsselmonde opnieuw worden onderzocht. Rechercheurs van de Amsterdamse cen trale recherche hebben de afgelopen nacht in een snackbar-restaurant aan de Linnaeusstraat een 45-jarige conciërge gearresteerd, die daar een muurkluis uit de muur had gehakt en klaargelegd om er mee per fiets te verdwijnen. Een bo ven de zaak wonende dame hoorde hak ken en waarschuwde de politie. De con ciërge is geen onbekende voor de politie. Stalhouder, hotelhouder en paarden fokker W. Kohier in Den Haag heeft een boot-op-wielen laten maken, die getrok ken kan worden door paarden. In de ver warmde, van muziek voorziene, fraai ver lichte kajuit kunnen bruidsparen en twin tig familieleden de tocht naar het stadhuis maken. Trouwen met de boot zal niet duurder zijn dan met koetsen of auto's. Er blijkt reeds grote belangstelling voor de huwe lijksboot te bestaan, niet alleen in Den Haag, maar ook in Leiden. Het erfelijke koningschap verzekert continuïteit in de wisseling van tijden en omstandigheden, het verschaft het volk geestelijke steun in moeilijke jaren van oorlog en tegenspoed. Voor ons Konink rijk geldt in het bijzonder, dat het ko ningschap de band is tussen de rijksge noten hier en in de overzeese rijksde len. Een meerderheid van de KVP-jongeren- groepen is om deze redenen van oordeel dat het erfelijk koningschap ook in de parlementaire democratie past. Een vrij grote minderheid bleek bij een over deze zaak gehouden enquête waaraan ook door scholen voor voorbe reidend hoger onderwijs werd deelgeno men van mening te zijn dat het erfe lijk koningschap theoretisch gesproken niet in de parlementaire democratie past, waarmee echter niet bedoeld werd te zeg gen, dat het daarom nu of straks zou moeten verdwijnen. Sommige groepen gingen er vanuit dat een presidentschap de politieke belangstelling kan stimuleren als de burgers zelf aan de keuze mogen meewerken. Het kiezen van een president zou ook op de politieke partijen een gunstige in vloed kunnen uitoefenen omdat een be paalde samenwerking noodzakelijk zou kunnen zijn voor het. naar voren brengen van een geschikte kandidaat. Kerknieuws Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Grijpskerke (toez.) A. Krijger, kand. te Voorburg. Bedangt voor Beerta H. A.. Schepers te West-Ter schelling. Evang. Luth. Kerk. Bedankt voor Rotterdam (vak. Th. Schar- ten) dr. C. J. Munter te Groningen. Baptisten Gemeenten. Aangenomen naar Hoogvliet (directeur interk. stichting Jeugdzorg) R. de Haan te Pemis. 316. HET WAS MET DE BEIDE pro fessoren niet zo goed gegaan, sinds zij hun mummiewindselen hadden afgegooid. Vol zelfvertrouwen waren zij naar de Pharao gegaan, die echter snel had ont dekt, dat de paraplu van Barrekou nog de mummie-vermomming droeg. Overhaast hadden de beide professoren de vlucht genomen. Maar nu de argwaan van de Pharao evenwel was gewekt, moesten zij snel een beslissing nemen. Door een wirwar van gangen haastten zij zich naar een punt, dat dicht bij de waterval was gelegen. En het was daar, dat zij Bram snel omlaag zagen komen langs de waterval. Nog had Bram het onderste gedeelte van de stromende afdaling niet bereikt, toen Barrekou zijn paraplu, die hij allang van de windsels ontdaan had, naar de be nen van de dappere zeeman slingerde. „Pas op", riep Karo. Kijk uit," krijste Tutu. Brammetje paste wel op en keek wel uit, maar het hielp hem niets. De paraplu met meesterhand geworpen, zou hem on herroepelijk raken... en er was voor Bram geen kans uit te wijken of zich er gens aan vast te houden. Beneden hem brulde het schuimende water als een leeuw in de aanval... Wg XUl/tEN EENS VRA6ENWAT PAT VOOR EEN RAD IS, WAAR WE OVERHEEN IA/AAR&E6RUIKT MAAR DAT IS TOCH DlE 6E6R01K IK OM 06 DAT NOEM U DIE VOOR? EEM WATERMOLEN RUSTESR10 TE ROEREN 61N66N IK EEN TECHNISCH WONDER! 1863 C. Boerderij brand. In Dalerveen (Dr.) heeft als gevolg van hooibroei brand gewoed in de boerderij van de heer J. Huizing. De brandweer van Emmen kon niet voor komen dat dertig ton hooi, landbouw werktuigen en een personenauto ver loren gingen. De schade wordt geschat op anderhalve ton. Gemeentehuis van Eindhoven kost 19 mil joen. De gemeenteraad van Eindhoven heeft zonder hoofdelijke stemming een aanvullend krediet van ruim vier mil joen gulden verleend voor de bouw van het nieuwe stadhuis waarmee het oor spronkelijke krediet van 12 miljoen in 1958 thans tot 19 miljoen is gestegen. Bliksem in boerderij. Tijdens een hevige onweersbui, die zich gistermiddag boven Weerselo (Overijssel) ontlaadde, is de bliksem ingeslagen in het dak van de boerderij van de landbouwer B. Kleissen. De boerderij, die vol met hooi zat, vloog in brand. De aangerichte schade wordt op 2y2 a 3 ton geschat. Advertentie Sommige verhalen zijn bijzonder hardnekkig. Een van die verhalen is 'n dieselmotor maakt een hoop lawaai. Natuurlijk, toen Karl Benz in 1923 zijn eerste dieselmotor construeerde maakte dat ding enorm veel herrie. Maar nu is het 1965. Mercedes-Benz heeft 42 jaar aan de perfectionering van de dieselmotor ge werkt. Alleen al sinds 1949 heeft Mercedes- Benz meer dan 500.000 diesel-personenwagens afgeleverd een wereldrecord. Dacht u dat al die dieselautomobilisten met oorwatjes rijden? Vergeet het maar! Wie vóór een draaiende Mercedes-Benz Diesel staat kan nog horen dat er een dieselmotor huist onder de machtige motorkap. Maar wie IN de wa gen zit moet werkelijk zijn oren spitsen om er iets van te horen. Daarom is er nu geen enkele reden meer om geen diesel te nemen. Want de voordelen kent u, nemen wij aan. De Mercedes-Benz Diesel, de grote, de repre sentatieve. de luxueuze, heeft een km-prijs die, hij 30.00 km of meer per jaar - gelijk is aan die van een bescheiden benzineauto uit de 7 a 8000 gulden klasse. Bel de Mercedes-Benz dealer voor een proefrit,- en laat uw oorwatjes tnuis: tWVWVVVVVVVVVVVVMAAMAAAAAAAAAAAMAAAAAMAAJ fWW\AA/WWWWWWWWMWWWWWV/WWW\<W1 Het K.N.M.I. deelt mee: Terwijl de luchtdrukverschillen in West Europa gering zijn verplaatst zich duide lijk van IJsland een oeeaandepressie naar het oosten. De hiermee samenhangende luchtdrukdalingen breiden zich over de Britse eilanden uit. Voordat de invloed van de depressie in ons land merkbaar wordt passeert dinsdagavond nog een klei ne storing uit Frankrijk met enkele plaat selijke buien ons land. Verwacht wordt dat morgen (je wind naar zuidwestelijke richting draait en iets in kracht toeneemt. Aanvankelijk komen dan nog opklaringen voor, maar in de loop van de dag zal er geleidelijk meer bewolking binnendrijven. De kans op regen is tot morgenavond nog klein. Door de aanvoer van lucht uit het gebied rondom het Kanaal zullen de temperaturen morgen iets lager zijn dan vandaag. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. 60 a B 31 <v - c.S Den Helder zwaar bew. ono 22 0.4 Ypenburg zwaar bew. n 25 0 Vlissingen onweer n 23 1 Eelde zwaa. bew. w.st. 25 0 De Bilt mist w.st. 24 0 Twente mist w.st. 24 1 Eindhoven mist w.st. 25 0 Z.-Limburg onbewolkt w.st. 24 0 Helsinki onbewolkt wnw 19 0 Stockholm licht bew. w.st. 23 0 Oslo zwaar bew. w.st. 23 0 Kopenhagen onbewolkt ozo 18 0 Aberdeen mist zo 19 0 Londen zwaar bew. w.st. 24 0 Amsterdam mist wnw 24 1 Brussel licht bew. w.st. 27 0 Luxemburg licht bew. no 24 0 Parijs half bew. n 24 0 Bordeaux mist w.st. 24 0 Grenoble half bew. w.st. 27 0.2 Nice half bew. nnw 25 0 Berlijn onbewolkt O 22 0 Frankfort half bew. no 26 0 München half bew. z 22 0 Zürich licht bew. zzw 23 0 Genève zwaar bew. w.st. 24 1 Locamo licht bew. ozo 22 0.3 Wenen zwaar bew. w.st. 21 0 Innsbruck regen w.st. 23 1 Belgrado onbewolkt w.st. 24 0 Athene onbewolkt n 31 0 Rome half bew. w.st. 27 0 Barcelona zwaar bew. nw 27 4 Madrid half bew. n 35 0 Mallorca half bew. w.st. 30 0 Lissabon zwaar bew. nnw 27 0 Zon- en maanstanden Dinsdag 17 augustus. Zon op 5.27 uur, onder 20.00 uur. Maan op 22.05 uur, onder 10.46 uur. Woensdag 18 augustus Zon op 5.28 uur, onder 19.58 uur. Maan op 22.22 uur, onder 12 uur. Maanstanden 20 aug. 4.50 uur laatste kwartier 26 aug. 19.50 uur nieuwe maan Hoog en laag water in IJmulden Dinsdag 17 augustus Hoog water 6.35 uur en 18.56 uur. Laag water 2.25 uur en 14.37 uur. Woensdag 18 augustus Hoog water 7.10 uur en 19.32 uur. Laag water 2.59 uur en 15.10 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. 4

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2