TIJDRIT VOOR AMATEURS IN HAARLEMMERMEER Lekke band van Harry Steevens zijn wielerkwartet niet van de hield af Nederlands honkbalteam was aanvallend bijzonder zwak Nederlandse renners voor San Sebastian Spanje schakelde VS uit voor Davis Cup Drie grote races op baan van Duindigt Wagenaar met Diana R grote favoriet voor de is de Derby Bijzonder sterke deelnemers aan CHIO Rotterdam Nederlanders naar Maccabiah Koersen Duindigt Tiemen Groen had onvoldoende steun Bouw van Wijk in Sneekweek sterk Zwemploeg voor Eurovisie-strijd DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1965 13 Gerben Karstens snelste in nachtrit in België Serpenti naar buitenland Vriendschappelijk voetbal Overkoepelend orgaan Amerikaanse bokssport Dr. Miermans in het bestuur van de NSF Weer overwinning voor jeugdschaker Hartoch In de laatste oefenwedstrijd die het Ne derlands honkbalteam voor de Europese kampioenschappen in Madrid heeft ge speeld, werd de Oranje-formatie door de Berlin Braves met de neus op de waarheid gedrukt. Woensdagavond ble ven de Amerikanen met 7-2 de meerde ren over een defensief sterk, maar aan vallend bijzonder zwak Nederlands team De Amerikaanse werpers Gomez en Bra dy kregen ieder slechts één honkslag te gen. Simon Arrindell en Hudson John wa ren de producenten. Van de Nederlandse werpers die ieder drie innings op de plaat stonden maakte Paalman verreweg de beste indruk; hij hield de Amerikanen voor nul en stond zelfs geen honkslag toe. Peters die de spits afbeet, moest drie runs toestaan. Dom was veranwoorde- lijk voor de overige vier runs. De oefenwedstrijd die het Nederlands team woensdagavond tegen de sterke Ber lin Braves speelde, is er één geworden van de beste soort. Defensief bleken bei de teams heel wat mans, al lieten de Amerikanen in de derde innings, toen Si mon Arrindell met een tweehonkslag pa niek zaaide in de Braves-gelederen, enke le steekjes vallen. Daar stonden echter fraaie acties van tweedehonkman Lehun- kuhler en derdehonkman Francis tegen over. In het Nederlands team viel het fraaie veldspel van kortestop Van Dungen Grenovius op terwijl ook derdehonkman Robert Maat eenmaal de 4000 handen op elkaar kreeg. Aanvallend lieten de Berlin Braves ook Het internationaal concours hippique te Rotterdam, dat van 1 tot en met 5 sep tember zal worden gehouden, draagt we derom een bijzonder internationaal ka rakter. Dertien nationaliteiten zullen er vertegenwoordigd zijn: België, Brazilië, Denemarken, West-Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Ierland, Italië, Neder land, Polen, Verenigde Staten, Zweden en Zwitserland, met in totaal 250 paarden, waarvan de helft uit het buitenland komt. Onder dit grote aantal deelnmers be vinden zich verrassend veel internatio naal bekende ruiters als Pessoa, W'inkler, de Europese kampioen Schridde, Schoc- kemöhle, Lefrant, Brennan, Piero d'In- zeo, Toon Ebben, Barker, Smight, Blic- kensdorfer en Haury. Uit Amerika komt Kathy Kusner, die vorig jaar met haar machtige vos Un- toucable in Rotterdam het pre-Olym- pische springconcours won en die on langs tijdens de horse show te Dublin historie maakte door voor de tweede achtereenvolgende maal de grote prijs van Ierland te winnen. De Britse equipe bestaat voor de helft uit de befaamde familie Barker: Wil liam. David (ex-Europees kampioen), en Valerie, de echtgenote van David en in Rotterdam bekend als Valerie Clark, die enige jaren geleden de grote prijs van de stad Rotterdam won met haar paard Atalanta, dat zij ook nu weer be rijdt. De officiële Nederlandse equipe bestaat uit Toon Ebben, Rob Kouwenberg, Tjeerd Velstra, Jan Maathuis, Hans Brugman en Maarten Bagchus. Ook voor de dressuur staan vele inter nationaal bekende figuren ingeschreven, zoals de Duitser Kurt Capellmann, de Zweedse oud-olympische kampioen ma joor St. Cir, de Britse mevrouw Hall- Carp en de Zweedse mevrouw Sand- Itroem. Van Nederlandse zijde komen ook de sterkste dressuurruiters uit, met name de gezusters Van Doorne, me vrouw Schram, mevrouw Siem en me vrouw Benedictus. fraai werk zien: in de eerste innings sloe gen Francis en Stratton homeruns op het werpen van Peters, waarvan vooral de tik van Francis, die de bal op het voet balveld deed belanden, indruk maakte (2-0). In de derde innings werd het 3-0 door een verre uithaal van Francis die door Richardson tegen het hek werd uit- gevangen. De enige keer dat het talrijke publiek voor Nederlandse runs kon ap- plaudiseren, was in de gelijkmakende derde innings, een tweehonkslag van Ar rindell deed Boudewijn Maat scoren, waarna Arrindell zelf ook over de thuis plaat kwam door twee Amerikaanse misgrepen (3-2). In de vijfde innings moest Rudy Dom zwichten voor de Braves-knuppels: vier honkslagen, waaronder een homerun van Burnwich leverden vier runs op (7-2). Bert Paalman nam de laatste drie innings voor zijn rekening en de HCK-er beves tigde zijn goede vorm: met 4-1-0 bleef hij de Braves ruim de baas. De Nederlan ders kwamen aan slag niet tot grote da den: Gomez en Brady noteerden geza menlijk 13-3-2. Vierentwintig Nederlandse sportlieden zullen deelnemen aan de zevende Mac cabiah, (de Joodse Spelen) die op 23 augustus a.s.' in Israël begint De ploeg bestaat uit: Atletiek, dames: Selma Heystek 100 meter en 80 meter horden; Carfy, Piller .speerwerpen en kogelstoten; Vera van O9 hoogspringen. Gymnastiek: Joost Blitz. Boksen: C. Gans, C. Degen, D. Lenten, A. Anholt. Worstelen: S. Kloots. Judo: G. Blitz. Schermen: mevr. Mary MeyerVan der Sluis, mevr. Mary KatsDwinger, D. van Gelder, M. Dwinger, L. Groenteman, J. Vlessing Tennis: mevr. Wachtel, Ineke van We zel, Tom Okker, Peter Ehrlich, Ab de Jong. Wielrennen: Rob Redeker André de Wilde. Schieten: Kets de Vries. Roggeprijs (2040 m): 1 Charlie Mills, 2 Sixy, 3 Avidia Axworthy. Totalisator: winnend: 5,50 plaats f 2,40, 3,20, 14,90 gekoppeld 9,90 covercall 14,40. Braamprijs (2000 m): 1 Barones Julia H, 2 Boy Scoten, 3 Corinna Hollandia. Tot. win 15,40 pl. 4,90, 2,3,gek. 15,50 cov. 4,90 trio 1321.20. Tarweprijs (2000 m) (met autostart): 1 Benja min, 2 Brilliante Z, 3 Crisante. Tot: win. 3,10 pl. 2,50, 3,70, 2,— gek. 17,60 cov. 15,90. Framboosprijs (2020 m): 1 Zus Hanover, 2 Bra silia, 3 Axel Hollandia. Tot: win. 4,60 pl. 2,40, 3,90, 3,70 gek. 12,10 cov. 10,50 trio 262,30. Criterium der 2-jarigen (1500 m): 1 Emberiza S, 2 Eronia 2, 3 Extase. Tot: win. 9,89 pl. 2,50, 1,60, 9,gek. 4,70 cov. 5,30. Haverprijs (2020 m): 1 Auerhem S, 2 Zippora, 8 William Z. Tot: win. 4,10 pl. 2,50, 4.10, 8,— gek. 28,cov. 11,40. Gerstprijs (2000 m) (met autostart): 1 Coby Kinley, 2 Albert P, 3 Arizona. Tot: win. 2.20 pl. 1.40 1.70 1.30 gek 6.80 cov. 5.80. Clingenda-alren: 1 Lady be good S, 2 Delferina, 3 thunderstorm. Tot: win. 1.50 pl. 1.10 1.20 eek. 1.40 cov. 1.90. Gouden Speld (1800 m) (voor amatrices): 1 Divisio, 2 Paladijn, 3 Flokarin Tot: win. 2.30 pl. 1.50 2.50 gek. 8.50 cov. 5.30. Taliconprijs (2000 m): 1 Evian, 2 Cambronne, 3 Magmaspic Tot: win. 1.50 pl. 1.20 1.50 7.30 gek. 3.20 cov. 3.70 triol0120 Totalisator-omzet 179.916,—. NSF. Prof. dr. E. Leemans, gespeciali seerd in de empirische sociologie, heeft als lid van de raad voor opleiding en research van de Nederlandse Sport Federatie be dankt in verband met zijn werkzaamheden, die hem hoofdzakelijk in Leuven doen verblijven. Woensdag is in het Olympisch sta dion bekendgemaakt welke wielren ners ons land zullen gaan vertegenwoor digen op de wereldkampioenschappen, die begin september in San Sebastian zullen worden gehouden. De samen stelling is als volgt: WEG; PROFS: Jo de Roo (Schore), Jan Jans sen (Ossendrecht), Peter Post (Amstel veen), Arie den Hartog (Zuidland), Ger- ben Karstens (Leiden). Cees Lute (Bever wijk), Kees Haast (Rijsbergen) en Jos van der Vleuten (Mierlo Hout). Eerste reserve is Henk Nijdam (Zundert), twee de reserve is Bart Zoet (Sassenheim). AMATEURS: Voor de ploegentijdrit over 100 kilometer en voor de individuele wedstrijd zijn zeven renners aangewezen die in ieder geval in een van de twee on derdelen zullen starten. Daarnaast zullen drie reserves de reis naar Spanje mee maken, die mogelijk eveneens aan de start zullen komen. „Vast" aangewezen zijn: Eddy Beugels (Sittard), Wim du Bois (Waarschoot. Daan Holst (Amster dam) Harry van Pierre (Uithoorn), Wim Schepers (Stein), Harry Steevens (Els- loo) en Riny Wagtmans (Sint Willibrord). Reserves: Piet Braspenninkx (Rijsber gen), Henny Schouten (Badhoevedorp) en André van Middelkoop (Rotterdam). BAAN; Amateurs; sprint: Jan Jansen en Char les Ruikers (beiden Amsterdam). Individuele achtervolging: Tiemen Groen (Follega) en Gerry Bruin (Andijk) ploegenachtervolging: de renners worden nog aangewezen. Stayers: Edward Kroon (Den Haag) achter gangmaker Gerry Pelser (Amstel veen). Profs; sprint: Joop Captein (Amster dam). Achtervolging: Henk Nijdam (Zundert) en Gerben Karstens (Leiden). Stayers: Jaap Oudkerk (Amsterdam) achter Norbert Koch (Utrecht) en Piet van der Lans (Den Haag) achter Walra- vens (Amsterdam). Op de kaarsrechte wegen aan weerszij den van de Hoofdvaart in de Haarlem mermeer hield de Halfwegse wielerclub „De Bataaf" woensdagmiddag voor de derde keer een nationale ploegentijdrit met de bedoeling om bondscoach Joop Middelink enig inzicht te verschaffen van bruikbare krachten voor het komende we reldkampioenschap in dit onderdeel van de wielersport op het circuit van San Se bastian. De sterke Limburgers Harry Steevens en Wim Schepers, de Brabander Piet Braspennincx en streekfavoriet Hen ny Schouten uit Badhoevedorp, die een homogeen team vormden, bleken in de Haarlemmermeer het snelst. Zij raasden de 100 kilometer in 2 uur 8 min. en 25,8 sec. onder de wieltjes door. Een moyen ne van 46 kilometer en 692 meter. Schepers, Steevens, Braspennincx en Schouten (v.l.n.r.) finishen. Het gesprek van de dag in Hoofddorp was gisteren uiteraard de afgekomen schorsing van de nationale wegkampioen Eef Dolman en Nol Kloosterman. Zij wa ren gisteren vervangen door Piet Deenen en Gerard Vianen. De veertien deelnemende ploegen van vier man allemaal heterogeen van sa menstelling moesten het 25 km. lange parcours vier keer afleggen. De eerste ronde werd in 31 min. en 32 sec. het snelst afgelegd door Jan v. d. Horst, Ed dy Beugels, Gerard Vianen en Piet Tes- selaar. Zij gingen de ploeg van Steevens met drie seconden vooraf. In derde posi tie volgden toen de felle Daan Holst, Har ry van Piere en Rini Wagtmans met vijf seconden achterstand. Zij hadden boven dien Dies Kosten reeds verspeeld. De strijd om de „Grafica"-beker inzet van deze ploegentijdrit zou zich verder tus sen deze drie ploegen afspelen. Het team van Jan Fransen, Nico Lute, Ad v. d. Breugel en Bas v. d. Bom mengde zich nog wel even in het debat, maar moest toch weer wijken. Ook Van der Horst c.s. moesten ondanks het goede rijden van Beugels na die snelle eerste ronde tijd prijsgeven aan de ploegen van Steevens en Holst. Vooral de formatie Steevens, Schepers, Schouten en Braspennincx marcheerde opperbest en stevende in de laatste ron de ondanks een lekke band van cap tain Steevens de respectievelijk twee en vier minuten eerder vertrokken ploe gen van Van der Horst en Tiemen Groen voorbij. Alleen aan Jan Serpenti uit Wijk aan Zee had wereldkampioen Groen een volwaardig makker. Harm Ottenbros „draaide" minder best en Piet de Wit moest in de tweede ronde afhaken. De gele Trio-rijders André van Middelkoop en Piet Barendregt versterkt met de Ca- balleroman Henk Peters misten hun be zielende aanvoerder Eef Dolman. Inval ler Piet Deenen bleek wel wilskracht en courage te bezitten, maar liet te veel „gaten" in de ploeg vallen en dat werkt remmend. Heel knap reden de Bra banders Piet Cooremans, Cees van Dorst en Piet Snoeys. Zij werkten zich van een aanvankelijke zevende plaats op naar de vierde. De in het verschiet liggende zege van Steevens c.s. kwam door die lekke band in de omgeving van Nieuw Vennep, toen er nog bijna 20 km gefietst moest worden even in gevaar doordat zijn makkers het tempo vertraagden en op hem bleven wachten. Steevens nam met een de teugels weer in handen en joeg met driftige pedaalstoten het tempo fors omhoog. Met een voorsprong van slechts 8,1 sec. bleven de vier sterke rijders ten slotte het drietal Holst, Van Piere en Wagtmans de baas. De uitslag was: 1. Steevens, Schepers, Schouten en Braspennincx, de 100 km in 2 uur, 8 min. en 25,8 sec.; 2. Holst, Van Piere en Wagtmans in 2.08.33,9; 3. Beugels, Van der Horst en Tesselaar in 2.11.28,2; 4. Cooremans, Dorst en Snoeys in 2.11.31,4; 5. Fransen, v.d. Bruegel en v.d. Bom in 2.12.12,6; 6. Barendregt, Mid delkoop, Henk Peters en Deernen in 2.12.26,2; 7. Bregman, Meyer, Bronger en Minneboo in 2.13.51; 8. Tiemen Groen, Jan Serpenti en Ottenbros in 2.14.06,9; 9. Lemmens. Pepels en Kersemakers in 2.15.07,6; 10. Hendriks, Benjamins en Hui zebosch in 2.15.11,5. De Leidenaar Gerben Karstens is win naar geworden van een in het Belgische Essen gehouden nachtcriterium over een afstand van 71.5 km., die hij aflegde in 1 uur 39 min. Roger de Breucker eindigde op een lengte als tweede, terwijl Frans Brandts als derde finishte. August Verhae- gen bezette de vierde plaats, waarna als vijfde en zesde binnenkwamen de Neder landers Ab Geldermans en Bas Malie paard. Het Nederlandse drietal Karstens, Geldermans, Maliepaard, zegevierde eveneens in een voorafgaande ploegen tijdrit over 12 km. in de tijd van 15 min. 10 sec. De rappe wieleramateur Jan Serpenti uit Wijk aan Zee heeft door bemiddeling van bondscoach Middelink van de sport- commissie twee uitnodigingen ontvangen om aan buitenlandse wedstrijden deel te nemen. De ene invitatie is voor de van 22 tot 29 autugstus te houden ronde van Tsjecho Slowakije, waaraan ook Peter Heynig (R'dam), Jan v. d. Horst (Haar lem), Piet Deenen (Vlijmen) en Hans Hesen (Geleen) deelnemen. De andere uitnodiging is voor twee cri teria in Manchester (Engeland) op 3 en 4 september. Voor deze criteria zijn ook Piet Tesselaar uit Kalverdijk en de Haar lemmer Ted Blom aangezocht. De traditionele hardzeildag van de Sneekweek, dit jaar de 150ste in de lan ge reeks, is één groot feest geworden. Be gunstigd door het allermooiste weer, dat de deelnemers aan dit waterfestijn kon den wensen, begon de dag met een Hol land-Frieslandwedstrijd in de regenbogen. De Hollandse zeilers, die dinsdag al aan toonden het succes van vorig jaar te willen prolongeren, hadden in Bouw van Wijk opnieuw hun grote kopman. Achter zijn spiegel ontwikkelde zich een interes sante strijd tussen ir. G. Bakker, zijn teamgenoot A. Bakker en Jack de Wilde. De Wilde, zonder twijfel op dit moment de sterkste Friese rqgenboogzeiler, slaag de erin A. Bakker nog voorbij te komen, maar bracht het toch niet verder dan de derde plaats. Het middagprogramma van deze voor laatste dag werd bijna volledig gevuld met admiraalzeilen. Daarna volgde een interessante en spannende race van de voltallige skutsjesvloot. Een wedstrijd, waarin Grouw revanche nam op de kam pioen Heerenveen, die achter Leeuwarden ditmaal slechts derde werd. Tussen het enorme feestgedruis op het Snekermeer ging de individuele regenboog wedstrijd, die overigens niet meetelt voor het algemeen klassement, bijna verloren. Ook in deze wedstrijd toonde Van Wijk zich ongenaakbaar. De Nederlandse eredivisieclub Heracles heeft woensdag in Charleroi met 5-3 van Sporting verloren. Bij de rust leidden de Belgen al met 3-0. De Deventer eredivi sieclub Go Ahead heeft woensdag een uit stekende generale tegen het een klasse lager uitkomende Blauw Wit gespééld. De Deventenaren wonnen met 6-0 na een 4-0 voorsprong bij de rust. Het Groningse GVAV besloot de teleurstellende oefen campagne met een 3-0 nederlaag tegen Alkmaar. Bij de met 1-0 voor. rust stond Alkmaar al De Nederlandse ploeg voor de zeslan- denzwemwedstrij d (Eurovisie-wedstrij d) die op 4 en 5 september a.s. in Rome wordt gehouden, is als volgt samenge steld: 100 meter vrije slag heren: Johan Bontekoe, reserve Bert Sitters, 400 meter wisselslag heren: Jan Jiskoot, reserve Chris van Lint, 200 meter rugslag heren; Henri van Osch, reserve Pieter Schille- mans. 400 meter vrije slag dames: Ada Kok, reserve Bep Weeteling, 200 meter vlinderslag heren: Chris van Lint, reser ve Dick Langerhorst, 200 meter schoolslag dames: Klenie Bimolt, reserve Betty Heukels, 4 x 100 meter wisselslag: (rug slag nader aan te wijzen), Klenie Bimolt, Ada Kok en Toos Beumer. 400 meter wisselslag dames: Betty Heukels, reser ve nader aan te wijzen, 100 meter vrije slag dames: Toos Beumer, reserve Pau line van der Wildt ,200 meter schoolslag heren: Hans Spijkerman, reserve Peter Serier, 100 meter rugslag dames: keuze uit Cobie Sikkens, Cobie Buter en Bep Weeteling, 400 meter vrije slag heren: Dick Langerhorst, reserve Johan Bonte koe, 100 meter vlinderslag dames: Ada Kok, reserve Nel Bos, 4 x 100 meter wis selslag heren: Pieter Schillemans, Hans Spijkerman, Jan Jiskoot en Johan Bonte koe, 4 x 100 meter vrije slag dames: Toos Beumer, Pauline van der Wildt, Nel Bos en Bep Weeteling, reserve Ada Kok. 4 x 200 meter vrije slag: Johan Bontekoe, Dick Langerhorst, Aad Oudt, Bert Sitters. Schoonspringen heren: Ton van Oudheus- den. Schoonspringen dames: Anita Smith. Het huis van afgevaardigden, na de Se- naat het gewichtigste wetgevende appa raat in de Verenigde Staten, heeft in Washington met 'n overweldigende meer derheid van 346 tegen 4 stemmen 'n wets ontwerp aangenomen, dat voorziet in een overkoepelend orgaan voor de bokssport. Tot nu toe had elke staat zijn eigen bokscommissie. Het gevaar dat in dit sys- teen school was dat deze commissies de regels van de bokssport dikwijls naar eigen smaak interpreteerden, waardoor in de loop der jaren deze sport dreigde te versplinteren. Een van de eerste taken van het nieuwe orgaan zal zijn het waar borgen van de zuivere verhoudingen in de Amerikaanse bokssport. Ook zal het orgaan het recht hebben om wedstrijden, die tegen de belangen van de sport in druisen, te verbieden. Van de Nederlandse Katholieke Sportfe deratie is bericht ontvangen dat de N.K.S. besloten heeft in de vakature, die in het bestuur van de Nederlandse Sport Federatie is ontstaan door het af treden van de heer E. Schüttenhelm, aan te wijzen dr. C. Miermans te Haarlem. De heer Schüttenhelm bezette de kwali teitszetel van de N.K.S. in het N.S.F.-be- stuur. De kwaliteitszetel voor de instellingen voor spel en sport in het N.S.F.-bestuur was bezet door-dr. H. Schamhardt. Laatst genoemde heeft enige tijd geleden in ver band met het vervullen van een andere maatschappelijke functie bedankt als be stuurslid van de N.S.F. Voor de bezetting van deze kwaliteitszetel is thans aange wezen de heer H. van den Bergh te Am sterdam, voorzitter van de Stichting Spel en Sport. Spanje heeft zich woensdag geplaatst voor de tweede interzonefinale van het toernooi onj de Davis Cup, waarin het zal uitkomen tegen Japan of India, de winnaar van de Aziatische zone, door een beslissende voorsprong van 3—0 te nemen in de wedstrijd tegen Amerika te Barcelona. De Spanjaarden Arilla en Santana versloegen in het dubbelspel de Amerikanen Ralston en Graebner met 4-6, 3-6, 6-3, 6-4, 11-9. Spanje, dat voor de eerste keer de Europese zone won door een overwinning in de finale op Zuid-Afrika, is na de zege op Amerika favoriet voor het bereiken van de Challenge round, waarin de Span jaarden bij winst op India of Japan in december in Sydney zullen uitkomen te gen Australië, de houder van de beker. De finale van de Aziatisehe zone tussen India en Japan zal in september worden gespeeld. De annuleringen en verschuivingen van belangrijke draverijen en rennen ten ge volge van de influenza-epidemie onder de dravers en volbloeds, brengt voor de op zondag 22 augustus op de renbaan Duindigt te houden meeting de unieke si tuatie met zich mee dat van drie van de belangrijkste nummers uit het draf- en renseizoen op een dag op het program ma prijken. Het zijn de Derby met bijna 27.000,- aan prijzen en premies, het kampioenschap van Nederland en de Gold Cup. waarin de winnende volbloed bijna 7.000,- op het conto van zijn eige naar kan laten bijschrijven. In totaal wis selt op deze dag ruim 62.000,- van eige naar, een kapitaal bedrag, dat de groei en betekenis van de draf- en rensport in ons land nog eens duidelijk illustreert. Uiteraard blijft de Derby de eenen veertigste het klassieke hoogtepunt en het meest begeerde doel. Ieder jaar blijkt weer uit het enorme getal der in schrijvingen, hoe. men hoopt en rekent een Derby-winnaar te bezitten en te rij den. Maar het zijn er uit het legertje der drie-jarigen, waarvan er 125 Verden in geschreven, niet veel die aan de zware Derby-eisen kunnen voldoen. De aan de Derby voorafgaande harde training, de 2500 meter lange afstand en de alles uit puttende strijd hierin houden slechts de beste formaties overeind. En zelfs dan nog is de Derby voor de overblijvers deze keer twaalf een groot avontuur, omdat het niet aankomt op brute kracht alleen, maar en voornamelijk op het sub tiele spel van tactiek, wachten, tussen- sprintjes en tempo-gevoel van de man die de leidsels voert. De jonge Wagenaar is hierin een klasse apart en hij zal dit ook moeten laten zien achter Diana R, wil hij een Derby zege met haar boeken. Maar hoevele col lega's van Wagenaar zijn al niet met goede en vaste voornemens bezield de Derby ingegaan, maar zagen hun uitgestip pelde tactiek doorkruist of zo hun hoofd figuurlijk dan verloren, dat zij met een uitgeblust paard in de eindstrijd niets meer in de melk te brokkelen had den. Voor de combinatie Wagenaar Jr- Diana R is het een gelukkige omstandig heid dat zijn rivalen tot nu allerminst tot de hoogvliegers hebben behoord, doch on danks deze wetenschap meent de succes volste rijder in Nederland dat het voor Diana R bijzonder zwaar zal worden. En met recht. De sterke Dirk de V is na ziekte weer van de partij en daarbij heb ben in de afgelopen week Diomedea S, Dominica, Damsel D en Dea Alkestis hun generale repetities met snelle tijden afgesloten. Dezelfde Wagenaar Jr, vo*ert in het kampioenschap van Nederland de 16-jari- ge veteraan Quicksilver S weer ten to nele. Het is een, heroptreden van het oude paard, dat door een spieraandoe- ning lange tijd op non-actief heeft ge staan. Manuel Santana en Jose Luis Arilla, die in eigen land in een Davis Cup-wedstrijd nog nimmer een dubbelspel hebben ver loren, zijn ditmaal echter zeer dicht bij een nederlaag geweest. De Amerikanen Dennis Ralston en Clark Graebner won nen de eerste twee sets (6-4 en 6-3), maar daarna vochten de Spanjaarden prachtig terug en kwamen door set-winst met 6-3 en 6-4 weer gelijk. De vijfde set zou de beslissing moeten brengen. Het werd een dramatische strijd, waarin Ralston en Graebner met 4-1 en 5-2 voorkwamen en slechts twee punten van de overwin ning. Zij zouden tenslotte toch moeten buigen met 11-9 na een strijd van meer dan drie uur. De laatste set alleen duur de al ruim een uur. Op de volgepakte tribunes hadden de Spanjaarden in het eerste uur van de par tij weinig hoop, dat hun favorieten reeds op de tweede dag van de wedstrijd de beslissing zouden forceren. Weliswaar na men de 27-jarige Santana en de 22-jarige Arilla, in de eerste set met 4-2 de leiding door verlies van Ralstons service in de eerste game, maar daarna gingen de Amerikanen overheersen, wonnen acht games achtereen en kwamen op 4-0 in de tweede set. De tweede set schreven Ral ston en Graebner met 6-3 op hun naam. Met de dreigende nederlaag voor ogen groeiden de Spanjaarden in de derde set naar hun beste vorm, terwijl de Ameri kanen zich juist iets schenen te ontspan nen, waardoor zij echter uit hun ritme raakten. Santana en Arilla wonnen deze belangrijke set met 6-3 en gingen daarna door om de vierde set met 6-4 in hun voor deel te beslissen. De stand was weer ge lijk: 2-2. De kansen, die de Amerikanen in de vijfde set kregen, wisten zij niet uit te buiten.- Toen zij uit hun voorsprong van 5-2 de winst konden grijpen, kwamen zij in een verloren positie. Het werd een dra matisch gevecht, waarin Ralston en Graebner lang stand hielden maar met, 11-9 wonnen Santana en Arilla de set, de partij en de wedstrijd tegen het machtige Amerika, dat alleen nog in de twee res terende enkelspelen de eer kan trachten te redden. Rob Hartoch heeft in het toernooi om het wereldkampioenschap schaken voor de jeugd in Barcelona weer een overwin ning behaald. De Nederlandse jeugdkam pioen zegevierde over de Tunesiër Bonn Aziz.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 13