J 6 limonadeglazen met vrolijke clowns! r=fi FANTA ORANGE W J J w UITSPRAAK IN AUSCHWITZ: Levenslang voor Hofmann Boger, Kaduk, Baretzki Bednarek en Klehr Dodenmars-proces tegen vijf nazis Oud-minister Tsirimokos nieuwe Griekse rormateur ARACHNE WERELDNIEUWS J Van dag tot dag Weer sterke vleugels voor 6 zegels en slechts 1 gulden krijgt U GEZINSFLES Soedanese rebellen gebombardeerd Russische raketten haalden een aantal U-2's neer Singapore stuurt troepen naar Sabah Onderzoek naar het verleden van dr. Conring gestaakt Sallal in Cairo Weinig kansen op succes aanwezig ^Praatótoel j i -ik I DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1965 WILT U „GOEDKOOP" RIJDEN IN EEN „DURE" AUTO DAT KAN; LEEST U MAAR. VAN WIJK, OVERVEEN FANTA ORANGE FANTA ORANGE vruchtenlimonade bereid met zuiver sinaasappelsap Mm \kassalB s,no\e d aPn/ Bm)ï^ J miAi\ Mi Qthiopië mmm Minister McNamara: Wervelstorm over Taipei Marina OswaldPorter weer in moeilijkheden Wederzijds ongenoegen (Op de-v. Maps Valk Oe Thant bemiddelaar bij kwestie-Kasjmir Peru voert doodstraf in Zonder bloedtransfusie van nieuw ka pitaal is de K.L.M. er in geslaagd de pijnlijke operatie van de reorganisatie te doorstaan, zodat het bedrijf zonder hulp van buitenaf op een gezonde basis is ge komen. Sinds 1960 is het niet voorgeko men, dat het bedrijf in de periode april/juni winst kon behalen en dan nog wel een bedrag van 14.5 miljoen. Zon der reorganisatie- en afvloeiïngskosten zou de winst nog 2.7 miljoen groter zijn geweest. Eigenlijk is het met de ontwikkeling van de K.L.M. een merkwaardige zaak. Het is een bedrijf waar zo'n 600 a 700 miljoen gulden in zit, dat nooit te kam pen had met liquiditeitsmoeilijkheden en dat toch volgens de normale- koopmans- gebruiken geliquideerd had moeten wor den. Volgens de oude tekst van het Wet boek van Koophandel moest een bedrijf, dat meer dan driekwart van zijn kapi taal had verloren, worden ontbonden. De K.L.M. heeft niet alleen alle reserves, maar ook het gehele kapitaal verspeeld en is desondanks een bedrijf in volle ont plooiing, dat alle schulden op tijd heeft betaald, zodat het rijk geen cent behoef de bij te spijkeren. Het vertrouwen in de toekomst is zo groot dat niet eens meer aan een balans sanering behoeft te worden gedacht. Als de gang van zaken blijft zoals thans, dan is het mogelijk dat over een jaar of vijf het gehele kapitaal weer zal zijn aange zuiverd. Ongetwijfeld is er binnenska mers ook wel eens aan een kapitaalre constructie gedacht, doch toen in februa ri plotseling de koers van het aandeel in Wall Street zo snel begon te stijgen was het uitgesloten het aandelenkapitaal tot zeg tien percent af te stempelen. Het is namelijk niet mogelijk een aandeel af te stempelen, dat op de beurs nog tegen een koers van bijna 150 percent wordt aan geslagen. De Amerikaanse beleggers hebben op de een of andere manier een goede neus voor het aandeel gehad, want op het ogenblik zit bijna negentig percent van de bij het publiek uitstaande aandelen in Amerikaanse handen. Zoals bekend bezit de Nederlandse staat 70 percent van het aandelenkapitaal en de andere dertig percent staat uit bij particulieren. De komende jaren zullen nog een gro te inspanning vergen, want de vloot moet worden vernieuwd en het superso nisch tijdperk staat sneller voor de deur dan men wel denkt. De investeringen zullen zeer omvangrijk zijn. In het vijf jarenplan dat werd opgesteld is hiermee rekening gehouden en dat desondanks verwacht wordt dat het kapitaal kan wor den terugverdiend toont aan dat de K.L.M. de wind onder de vleugels heeft. Advertentie Neem een Mercedes-Benz Diesel. Bij een kilometeraantal van ca. 30.000 per jaar, rijdt u daarin net zo goedkoop als in een benzine wagen van 7 8000 gulden. Maar dat is dan ook de enige overeenkomst tussen een middenklasser en een Mercedes- Benz Diesel. De Mercedes-Benz Diesel geeft u alle ruimte, comfort en representativiteit die nu eenmaal bij dit beroemde merk horen. Wie veel rijdt en goed rekent, koopt een Mercedes-Benz Diesel. Riidt u meer dan 30.000 km per jaar, dan wordt hij steeds goed koper. Voor de hogere aanschaffingsprijs heeft de dealer nu ook een oplossing via de gespreide betaling. Bel de dealer (TELEFOON 0 2500 - 11926) en deze maakt gaarne een afspraak met u voor een proefrit. Advertentie a Fanta Fanta Fan la Fanta F C van üw winkelier) IANIA ORANGE ln Nederland gebotteld met toestemming van de rechthebbende op de gedeponeerde handelsmerken "Fanta" en "Coca-Cola". FRANKFORT (AP). Zes voormalige SS-bewakers van het concentratiekamp Auschwitz zijn vandaag in Frankfort veroordeeld tot levenslange gevangenis straf. Zij werden schuldig bevonden aan massamoorden tijdens de tweede wereldoorlog. Het zijn Wilhelm Boger, Franz Hofmann, Oswald Kaduk, Stefan Baretzki, Emil Bednarek en Joseph Klehr. Levenslang is de maximumstraf in de Bondsrepubliek. Elf andere oud-SS'ers kregen gevangenisstraffen van drie jaar en vier maanden tot veertien jaar. Drie van hen werden vrijgesproken. Dit waren Johann Schobert, Arthur Breitwieser en Willi Schatz. De uitspraak kwam na een proces dat twintig maanden heeft geduurd het langste en grootste proces uit de geschiedenis van Duitsland. De zaal zat vanmorgen propvol men sen, die gespannen luisterden toen de president rechter Hans Hofmeyer de vonnissen voorlas. Dit zijn de zes oorlogsmisdadigers die levenslang kregen: WILHELM BOGER. 58 jaar oud, voor malig sergeant bij de S.S., verkoper voor en na de oorlog. Boger sloot zich in 1930 aan bij de S.S., kwam in het najaar van 1942 in Auschwitz en stond bekend als de „meester-folteraar". Hij wordt beschul digd van moord, deelneming aan massale executies, en dodelijke mishandeling van gevangenen. De aanklager eiste levens lang tegen hem. Boger is de enige be klaagde wiens advocaat geen vrijspraak of schorsing van het proces gevraagd heeft. FRANS HOFMAN, 59 jaar, voormalig kapitein bij de S.S- Was verkoper, kelner en kruier alvorens zich in 1933 bij de S.S. aan te sluiten. Hij was eerst in 't concen tratiekamp Dachau voordat hij in 1942 naar Auschwitz kwam. In Auschwitz werd hij beschuldigd van moord en mis bruik van zigeunervrouwen. De aankla ger eiste levenslang. OSWALD KADUK, 58 jaar oud. Voorma lig sergeant bij de S.S., werkte als slager en als stoker alvorens zich in 1940 bij de S.S. aan te sluiten. In 1942 kwam hij in Auschwitz. Kaduk, die bekend stond als de „slager van Auschwitz" werd beschul- HOF (AP) In Hof is dinsdag bekend gemaakt dat vijf voormalige nazi-autori teiten berecht zullen worden in verband met de dodenmars uit de tweede wereld oorlog van joodse vrouwelijke gevangenen uit het concentratiekamp Helmbrecht. De belangrijkste oorlogsmisdadiger is de commandant van het kamp, Alos Dörr. De anderen zijn: Herta Breitmann, Si mon Rastel, Paul Letmathe en Georg Hohm. Verwacht wordt dat het proces het volgend jaar zal beginnen. In totaal 1200 joodse vrouwen werden destijds uit het kamp in Oost-Beieren op 13 april 1945 gedreven toen de geallieerde troepen naderden. Zij werden gedwongen zonder voedsel naar Falkenau, in Tsjecho- slowakije, een afstand van 80 kilometer te lopen. Zeker driehonderd vrouwen werden onderweg doodgeschoten of stierven van honger en gebrek. GAIRO, (Reuter) De Soedanese ra- dio-„Omdoerman" meldt dat regerings vliegtuigen drie kampen van opstandelin gen in Zuid-Soedan hebben gebombar deerd. De Soedanese minister van Bin nenlandse Zaken Ahmed el Mahdi deelde dit mee. De kampen liggen in de provin cie Equatoria. De minister zei dat de regering zal doorgaan „de verzetshaarden in het zui den op te ruimen". De Soedanese regering heeft eerder in augustus militaire operaties tegen de op standelingen in de drie zuidelijke provin cies Bah el Ghazai, Boven-Nijl en Equa toria gelast, nadat een ultimatum aan de rebellen, om de wapens neer te leggen, was verstreken. Het zuiden van Soedan wordt in hoofd zaak door negers bewoond, terwijl in het noorden vooral Arabieren voorkomen. De regering steunt op het Arabische noor den. De negers uit het zuiden wensen meer zelfbestuur of volledige onafhanke lijkheid. 3:.eq LIBIË EGYPTE -n. I I KHARTOEM")?^ i BLAUWE I ,m0BFAN m\t. CENTRAAlV AFRIKA SlA^V SOEDAN AFRIKA Internationale grenzen Provinciegrens OkmJpO digd van moord en ondermeer van het doodschoppen van een gevangene die zich had verslapen. De aanklager eiste levens lang. STEFAN BARETZKI, 46 jaar. Voorma lig korporaal bij de S.S., was voor de oor log textielarbeider en na de oorlog arbei der. Baretzki ging in 1942 naar Ausch witz. Hij werd beschuldigd van moord door onder meer ophanging. Hij zou ge vangenen hebben vermoord met een „spe- «i te levenslang, ciale klap" met demand. De aanklager eis- .f,f "SftlTMTOwt1*'.» ^TnoFl cror EMIL BEDNAREK 58 jaar oud. Voor malig kampbeheerder. Bednarek was Pool maar liep over naar de Duitsers. Hij werd door de Gestapo gearresteerd en ervan beschuldigd tot het Poolse ver zet te behoren, werd naar Auschwitz ge stuurd waar hij beheerder werd. Na de oorlog dreef hij een soepkraam. Bedna rek wordt beschuldigd van moord en het folteren van gevangenen onder ijskoude douches. Levenslang geëist. JOSEPH KLEHR. 60 jaar oud. Voor malig sergeant bij de geneeskundige troepen van de S.S., sloot zich in 1932 bij de S.S. aan. In 1941 kwam hij in Ausch witz als verpleger. Klehr wordt beschul digd van moord en van het deelnemen aan vele karbolzuurinjecties op gevange nen. Eis: levenslang. Het zijn de walgelijkste voorbeelden Van de twintig oorlogsmisdadigers uit Auschwitz. De overigen zijn: Robert Mui- ka (14 jaar gevangenisstraf), dr. Viktor Capesius, Karl Hoeker, Bruno Schlage, Klaus Dylewski, Perry Broad, Herbert Scherpe, Emil Hantl, dr. Willi Frank en Hans Stark. WASHINGTON, (A.F.P.) De Ameri kaanse minister van Defensie McNamara heeft in februari voor een senaatscom missie verklaard dat de Russen de laat ste jaren verscheidene Amerikaanse U-2- spionagevliegtuigen met raketten hebben neergehaald. De verklaring is nu pas voor publikatie vrijgegeven. De Russische luchtafweer maakt het binnendringen van Amerikaanse bommen werpers zeer moeilijk zei McNamara. Het enige tot dusver bekende geval van het neerhalen van een U-2 door de Rus sen, is dat van mei 1960 waarbij de pi loot, Gary Powers, werd gevangengeno men. Ook Peking beweerde dit jaar enige M-2-vliegtuigen van nationalistisch China te hebben neergehaald. Ter illustratie van het gevaar dat de Russische raketten opleveren, wees Mc Namara op het feit dat in Noord-Vietnam dergelijke raketinstallaties staan opge steld. SINGAPORE, (Reuter) Het pas onaf hankelijk geworden Singapore heeft giste ren zijn eerste militaire bijdrage tot de verdediging van Maleisië geleverd. Het land zond troepen naar Sabah voor pa trouillering langs de grens om infiltratie van Indonesiërs te verhinderen. Sabah is een van de gebieden op Borneo dat deel uitmaakt van de Federatie, waarvan Sin gapore zich verleden week afscheidde. Er worden nu ook pogingen gedaan om de economische moeilijkheden tussen Malei sië en Singapore uit de weg te ruimen. BONN (DPA) Het bureau van de Duitse bondspresident Lübke heeft het on derzoek dat tegen de afgevaardigde van de Christen-Democratische Partij Her mann Conring was ingesteld, afgesloten. Lübke had het onderzoek doen instel len, nadat de Nederlandse regering had verklaard het te betreuren dat aan Con ring een onderscheiding was uitgereikt. Conring wordt ervan beschuldigd in het bezette Nederland een rol te hebben ge speeld bij de jodenvervolging. Hij heeft deze beschuldiging van de hand gewezen. TAIPEI (AP). Vandaag zijn vier men sen omgekomen en 71 gewond terwijl er acht worden vermist nadat een wervel wind Formosa teisterde. De meeste schade werd aangericht in de vissershaven Soeao, 56 kilometer ten zuid oosten van Taipei, waar 262 huizen instort ten. Een goederentrein met zeven wagons werd volkomen omgeblazen. DALLAS (AP) De weduwe van de vermoedelijke moordenaar van president John Kennedy (Lee Oswald) heeft een po litierechter gisteren verzocht de man, waarmede zij drie maanden geleden in het huwelijk was getreden wegens poging tot geweldpleging in hechtenis te laten nemen. Marina (Oswald) Porter verklaarde on der ede voor de rechter dat haar nieuwe echtgenoot Kenneth Jess Porter haar in het gelaat sloeg en dreigde te vermoor den. De uit Rusland afkomstige vrouw ver scheen met haar kinderen voor de rech ter. Porter die later werd gearresteerd wordt ervan beschuldigd met geweldple ging gedreigd te hebben. In de gevangenis heeft Porter tegenover journalisten ver klaard zijn vrouw nimmer te hebben be dreigd. Hij zei dat Marina de gehele zaak om publiciteitsdoeleinden is begonnen. SANAA (AP) De president van de republiek Jemen, Abdoellah Sallal is van daag in Cairo voor dringende besprekin gen met de president van Egypte Nasser over de burgeroorlog in Jemen. De conferentie tussen Nasser en Sallal gaat vooraf aan de op handen zijnde ont moeting van Nasser met koning Feisal van Saoedië-Arabië, die steun verleent aan de monarchisten van Jemen tegen de troepen van Nasser en de republikeinen van Jemen. li Isef'.M* n?' v jr-rr -n (Van onze correspondent) ATHENE. De Griekse koning heeft oud-minister Tsirimokos aangewezen als kabinetsformateur. De keuze van Tsirimokos is in allerlei opzichten de meest fantastische die denkbaar was. Dit betekent de complete ontmaskering van het louter persoonlijk motief, dat bij allen heeft voorgezeten die ex-premier Papan- dreoe wilden uitrangeren. Politiek immers is Tsirimokos niet alleen vanouds, maar ook in het jongste verleden, nog veel linkser dan Papandreoe. Hij heeft in 1944 een kritieke, en waarschijnlijk noodlottige, rol gespeeld in de voorge schiedenis van de burgeroorlog door op het beslissende ogenblik met zijn par tijtje de communistische leiders van de E.A.M. trouw te blijven, toen die duidelijk de gewapende opstand begonnen voor te bereiden. Papandreoe die toen als premier de kastanjes uit het vuur moest halen bij de bestrijding van het communisme, heeft het zonder de hulp van Tsirimokos moeten stellen en sindsdien ligt er waar schijnlijk al een persoonlijke vete tussen de mannen. De ironie van het lot wil dat het nu Tsirimokos is, die zegt de kastanjes uit het vuur te moeten halen. Dezelfde man die na de laatste nederlaag van de recht se E.R.E.-partij uitriep: „De E.R.E. komt nóóit, nóóit, nóóit meer aan de macht", zal straks niet zonder steun van deze partij kunnen regeren. De man die Papandreoe heeft bekriti seerd omdat hij niet energiek genoeg was in de verlichting van de maatregelen te gen verdachten van communistische sym- pathiëen, zal nu de opheffing van die bijzondere maatregelen met rechtse steun zeker niet kunnen doordrijven. De man die naar aanleiding van de regering-Novas sprak van „twee weken van schande" zal nu in het parlement moeten duidelijk maken in welk opzicht zijn gebaar minder schandelijk is en hij zal ook weer van deze „schandelijke No- vas-groep" afhankelijk zijn. „Het is een zaak", schrijft een populai re kroniekschrijver van het Griekse blad „Ta Nea", om je neus bij dicht te knij pen". Sprak niet Tsirimokos twee weken geleden nog over ministers die door de koning werden tevoorschijn gehaald als vissen uit de ijskast? Maar het ongenoegen tussen Tsirimo kos en de rechterzijde was vanouds ge heel wederzijds. Toen hij minister van Binnenlandse Zaken werd onder Papan dreoe, vond de rechtse pers dat de defi nitieve ontmaskering van de eerste mi nister als meeloper van de communisten. En ook de rechtse leider Kanellopoulos sprak zijn opperste bezorgdheid uit over een oud partizanenminister op zo'n alles beheersend departement. Admiraal Toumbas, nu minister van Orde, vond het een reden om uit nationale overwe gingen uit het kabinet te treden. Het hof heeft Tsirimokos steeds geducht sinds hij in 1943 uit Griekenland naar Cairo kwam gevlogen om de terugkomst van koning George II te proberen te ver hinderen. Maar, zo hoort men nu fluiste ren, zijn vrouw wil graag hofdame van Anna Maria worden. Zo laag bij de grond hoeft men het bij de heer Tsirimokos na tuurlijk nu ook weer niet te zoeken. Hij heeft als rasecht Grieks individualist on getwijfeld zijn geheel eigen redenen om als socialist een rechts kabinet te vormen zoals ook de rechterzijde haar eigen re denen heeft om met een socialist in zee te gaan. Mocht deze rechterzijde echter hopen, dat dit monsterverbond een grote massa van Papandreoe's sympathisanten aan het twijfelen brengt, dan heeft zij het waarschijnlijk mis. Daarvoor is het so cialisme hier als beweging tezeer intellec tualistisch opgesplitst in minieme eenhe den. De kansen op succes voor Tsirimokos lijken in elk geval nog kleiner dan die van Novas. Spanje Een van mijn broers woont beroepshalve om de zoveel tijd op een andere plek van de aarde en vrouw en kinderen doen met hem mee. Zodoende ontvingen wij foto's van zijn kleuters, gestoken in dikke winterpakken, waaruit hun bolronde toetjes ons toelach ten, terwijl zij op ski's een besneeuwde helling afdaalden tegen een achtergrond van een riant chalet. Wij m ons land koes-* terden ons terzelfder tijd in een herfst zon, die goud door de bruine boomkrui nen scheen. En we kregen kiekjes met dezelfde olijke smoeltjes onder een weelde van bloeiende mimosatakken. De kinderen droegen er dunne, korte, zomerse kleertjes, terwijl bij ons de wind over de donkere sloten joeg en over het open, gure land. En in die nederzetting aan de rand van de woestijn zagen we de kindergezicht jes mager worden, met scherpe jukbeen deren en kringen onder de ogen van de hitte. Hun haar was blonder dan ooit. Intussen beleefden wij de korte winterda gen, de grauwe ochtenden, de vroege, zwarte avonden en de grijze, gestadige regen. En in onze groene, koele zomer kwa men ze allen in het vaderland, dat slechts bekende grond was voor de ouders. De kindertjes, kleumend in truien, hoestten en snoten onophoudelijk en jam merden zachtjes. Ze verlangden naar de schaduwrijke ve randa in het hete land. Ze wilden de scherpe kou terug van de sneeuw op dg sparrenbossen of de vroege, bloemrijke lentes uit het zuiden. Ze vroegen aan hun vader wanneer ze weer vertrokken. Maar mijn broer was gélukkig. Hij liep, na zoveel jaren, langs onze zil veren rivieren en rook de sappigheid van de oevers. Hij volgde blij de wolkenge vaarten in onze enorme hemel. En ver heugd huiverde hij in zijn regenjas, zich spoedend door de van natheid glimmen de straten. Ik probeerde de bedroefde dreumesen te troosten. Ik vertelde hun van het Sin terklaasfeest. Het kwam wel niet direct, maar het kwam zeker. Ze zouden het mee maken. Mijn eigen kinderen vielen mij verrukt bij en vulden het verhaal, holderdebolder van enthousiasme, aan met hun herinneringen uit de vorige ja ren. „Alleen" voegde één toe, „als je stout bent ga je in de zak van Zwarte Piet, mee naar Spanje". De kinderen van mijn broer overwo gen deze woorden een ogenblik. Ze lie ten het even tot hen doordringen, meg naar Spanje. „Hindert niet" besloten ze, „Spanje, daar zijn we nog niet geweest". NEW YORK (AFP en AP) Secreta- ris-generaal Oe Thant heeft gisteren met de vertegenwoordigers van Pakistan en In dia bij de .Verenigde Naties besprekingen gevoerd over de spanning in Kasjmir. In dia heeftrPakistan voorgesteld-het conflict over de vlakte van Koetsj aan een inter- nationaal scheidsgerecht voor te leggen. LIMA (AP) Het parlement van Peru heeft een wetsontwerp aangenomen, waardoor de doodstraf wordt ingesteld voor vanuit het buitenland gesteunde ondergrondse activiteiten. Aanleiding tot het wetsontwerp zijn de activiteiten van zogenaamde communistische guerrilla'# in afgelegen delen van het Andes ge bergte. Advertentie gouden ring met parel Hans en Anneke van der Heijden edelsmid- naaidkunstenares Spekstr. 3 (achter de Vleeshal) tel. 15745 Ei. Werklieden op een boerderij in Zuid- Afrika hebben bij opgravingswerkzaam heden op ongeveer twaalf meter diepte onder de grond een versteend ei aan getroffen, dat 180 miljoen jaar gele den zou zijn gelegd. Honderdjarigen. Bulgarije heeft wat Eu ropa betreft het hoogste percentage in woners die ouder dan honderd jaar zijn. Het zijn 968 vrouwen en 444 mannen, zo weten de statistieken te vertellen. Paalzitter. De Amerikaan Dixie Blancy is uit zijn 15 meter hoge mast op het Stockholmse kermisterrein Groena Lund naar beneden geklommen na 125 dagen op de mast te hebben gezeten. Blandy heeft behalve een verdienste van 50.000 gulden ook een nieuw wereldrecord paalzitten gevestigd. Zijn eigen vorige record was 79 dagen. Overstromingen. Door het overlopen van de Rio Santiago staan in het noordwes ten van Mexico grote gebieden blank. Duizenden mensen moesten worden ge- evacueerd. Grappenmaker. De man die dinsdag door de Britse politie van de Scilly-eilanden werd opgepakt omdat hij tegen een kel ner verdachte dingen had gezegd en in het bezit was van een revolver waar mee hij naar beweerd werd een aan slag had willen plegen op premier Wil son en de Britse minister van buiten landse Zaken Michael Stewart, blijkt he lemaal geen geesteszieke te zijn zoals eerst was gesuggereerd. Het is de 33-ja- rige rijke Ierse markies van Headfort die bij zijn vrienden bekend staat als een grappenmaker. Racist. Het hoofd van de stedelijke poli tie in de Westduitse stad Bensheim, de 56-jarige Erich Wollschlager, is dezer da gen gearresteerd omdat hij verdacht wordt in de tweede wereldoorlog aan de jodenuitroeiing te hebben deelgenomen. Hij was dit voorjaar al uit zijn functie gezet. Congres. Veertien vooraanstaande joodse theologen uit de Verenigde Staten, Eu ropa en Israel en een twintigtal leiders van protestantse, Anglicaanse en Or thodoxe kerken zijn voor vijf da gen bijeen in de omgeving van Genève. Er zal worden gesproken over „gemeen schappelijke vraagstukken" en „de toe stand van de hedendaagse mens". Begrafenis. De begrafenis verliep niet al te plechtig. De families Yajin en Badr uit Libanon, raakten slaags over de vraag wie met het kruis voor de lijk kist mocht gaan lopen. Het geschil werd met een gèweer en revolvers uitgevoch ten. Er vielen twee doden en drie ge wonden. De twee doden zijn nog niet geïdentificeerd ze passeerden toeval lig de begrafenisstoet. Pijl-en-boog. In Birma gaat men eenhe den volksmilitie oprichten, gewapend met pijl en boog, om de dorpen te be veiligen tegen rebellen die het land al jarenlang onveilig maken. Record. Marina Popovich. de echtgenote van kosmonaut Pavel Popovitsj, heeft een nieuw wereldrecord gevestigd door in een gesloten circuit 2.000 Kilometer te vliegen met een gemiddelde snelheid va 7372,8 kilometer per uur. 4

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3