Bestuur VNKO hekelt houding van de minister 2348 HAVENBERICHTEN f Met lichtjes door Wijk aan Zee Kort IJmondnieuws DEM en Suomi in actie voor de competitiestriid In en om de vishal Schoorsteenveger veegde „zwart" Gemeentebibliotheek Velsen YAR DLEY FILM EN FILMWERELD DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1965 4 Supportersbeker van de BRG voor Chris Duyker de beroemde Engelse huidverzorging en make-up Wilt u een gratis behandeling? Geef u dan direct op. Vrijdag 3 sept, is de schoonheidsspecia liste van YARDLEY voor u aan wezig in onze zaak. „DE CEDE R" PLANETENWEG 69 - TEL. 8107 CEDERSTRAAT 31 - TEL. 5610 Nog geen lid van bedrijfsveren iging wnaaÊW) mafifcülT .fevraraoxilai IEV en Kinheim spelen oefenwedstrijden BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK MARKTPLEIN 38-40 - IJMUIDEN MEUBELEN WONINGINRICHTING DAMESMODE HERENMODE Telefoonnummer gewijzigd Na dinsdag 24 augustus a.s. 2 lijnen V Te Wijk aan Zee is gisteravond na het vallen van de duisternis de jaarlijkse lampionnenoptocht gehouden onder au spiciën van de VVV. Honderden kinderen, van wie velen begeleid door hun ouders, hebben er op deze rustige zomeravond aan deelgenomen. Een imponerend lange stoet, waarvan u hier een gedeelte ziet, trok door het dorp, voorafgegaan door de drumband „Arion". Na afloop werden de kinderen nog getracteerd op lekkers. Op het parcours in de Wijkermeer hield de Beverwijkse rennersclub „Kennemer- land" woensdagavond de jaarlijkse rit om de „Supporters"-beker en daarin toonde Chris Duyker zich ditmaal veruit de sterkste. Hij kwam afgescheiden van zijn concurrenten en met zeer ruime voor sprong als eerste door de finish. Het elf kilometer lange parcours in de Wijkermeer moest zeven keer door de twaalf deelnemende amateurs en nieu welingen worden afgelegd. De eerste ont snapping kwam van Van Hooff, Bobel- dijk, Teeling en Keyzer. Zij kregen daar na versterking van Duyker en De Goede. Steeds weer als Duyker demarreerde wip te sprintkampioen De Goede aan zijn wiel en nam dan niet over. Keyzer verdween door pech van het voorplan en De Goe de gaf er zonder meer de brui aan. Met nog anderhalve ronde te fietsen ondernam Chris Duyker weer eens een soloren en bleef toen volledig buiten schot. Zijn mak kers moesten hem bijna anderhalve mi nuut prijsgeven. De uitslag was: 1 Chris Duyker, de 77 km. in uur 57 min. en 20 sec.; 2 J. van Hooff, 3 J. Bobeldijk, 4 A. Teeling, 5 L. de Vries. De aspiranten reden een tijrit voor de zomercompetitie en daarvan was het re sultaat: 1 C. Bunge, de 22 km in 33 min. en 42 sec.; 2 L. Koopman in 35.03; 3 A. Rumphorst in 35,46; 4 A. Bakker in 35.51; 5 T. Pekel in 36.08. Advertentie Pensioen. Vrijdag 20 augustus zal de heer J. Stenvers uit Beverwijk na ruim 28 jaar bij Hoogovens-IJmuiden te hebben gewerkt afscheid nemen van dit bedrijf wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. De heer Stenvers, die zijn loopbaan begon in de buizengieterij, is sinds 1947 bankwerker van het technisch bureau van de werktuigkundige afdeling. Geen spreekuur. De wethouder van onderwijs te Velsen, de heer H. de Boer, houdt woensdag 25 augustus geen spreek uur. Het bestuur van de Vereniging van Ne derlandse Koopvaardij Officieren keert zich fel tegen de houding en het beleid van de minister van sociale zaken en volksgezondheid inzake het laten deelne men van de VNKO aan het bestuur en werk van de Bedrijfsvereniging voor de koopvaardij. Het antwoord van de minis ter op vrag i van het Tweede Kamerlid M. W. Schakel (A.R.) over de weigerach tige houding van de bedrijfsvereniging is voor de VNKO aanleiding geworden uit voerig op deze materie in te gaan. De VNKO werd opgericht op 6 maart 1960 en werd op 8 april van dat jaar koninklijke goedkeuring. Op 24 april 1961 de vereniging telde toen 2152 leden werd minister Veldkamp benaderd met het verzoek te worden aangemerkt als een „representatieve" organisatie teneinde te kunnen, deelnemen aan de werkzaamhe den van de bedrijfsvereniging. De minister volgde de gebruikelijke weg door de Sociaal Economische Raad advies te vragen. Dat advies kwam op 21 oktober 1961. Het hield in dat-de SER de nieuwe vereniging eigenlijk wel repre sentatief vond, maar meende, dat het i.v.m. de nog maar korte tijd van bestaan aan beveling verdiende nog even te wachten met haar erkenning als representatieve organisatie. De minister volgde dit advies. Op 28 februari 1963 wendde de VNKO zich andermaal tot de minister- De SER adviseerde toen de gevraagde erkenning te verlenen. De VNKO was inmiddels uit gegroeid tot een vereniging met 3460 le den, hetgeen neerkwam op een organisatie graad van 40%, zo schrijft het bestuur. Verbijstering Op 5 augustus 1963 kwam de ministe riële erkenning af. Tot aller verbijstering, zo stelt het bestuur van VNKO, weiger den de erkende organisaties mee te wer ken aan de toelating van de VNKO tot de bedrijfsvereniging. In de statuten werd in strijd met de wet het al dan niet toe laten overgelaten aan de algemene ver gadering van de bedrijfsvereniging. En de erkende organisaties zelfs die met een organ'sa'iegraad van 1 en 2% weiger den hun medewerking, daarbij gesteund door de werkgeversorganisatie, de raad van bestuur voor de zeevaart. Het be stuur van de NVKO constateert, dat het antwoord van de minister aan het Tweede Kamerlid Schakel, op welk antwoord ze ven maanden moest worden gewacht er op neerkomt, dat de bewindsman plotse ling tot de ontdekking is gekomen, dat de Organisatiewet Sociale Verzekering geen duidelijke aanwijzing bevat of de bedrijfs vereniging al dan niet verplicht is een representatieve organisatie van werkge vers of werknemers toe te laten tot de arbeid van de bedrijfsvereniging. De minister betwijfelt dus of een orga nisatie met een organisatiegraad van 40% mee mag doen, concludeert het bestuur van VNKO. Vanwaar 's ministers „salto mortale"? Waarom die ommezwaai? Waarom moet de impasse nu plotseling geweten worden aan onduidelijkheid van de wet? En dat terwijl er eerst kennelijk ook door de mi nister van werd uitgegaan, dat de wet de duidelijke'verplichting inhield tot toe lating van de VNKO! Het bestuur van de VNKO stelt bitter dat de minister zich duidelijker had kun nen uitdrukken. Hij had domweg kunnen vragen of de vakverenigingsvrijheid in Nederland moet worden afgeschaft of niet. „Dan weten we tenminste waar we het over hebben. Daar komt het immers op neer. Een land, v-aar het een nieuwe vak vereniging onmogelijk wordt gemaakt haar werk te doen heeft de vakvereni gingsvrijheid om hals gebracht". Dames- en herenteams van de atletiek verenigingen DEM en Suomi zullen zon dag in het gemeentelijk sportpark „Adri- chem" de laatste gelegenheid krijgen hun positie op de competitieladder te verbete ren en het reeds bereikte puntentotaal nog hoger op te voeren. De beste zes teams uit elke klasse zullen op 12 sep tember uitkomen in de finales. Zowel het dames- als het herenteam van DEM heeft nog steeds fraaie kansen in deze landelij ke eindwedstrijden vertegenwoordigd te zijn. Voor het damesteam van de Beverwijk- se vereniging is de kans om het punten totaal van 16310 nog op te voeren niet waarschijnlijk. Marjan Thomas immers zal niet van de partij zijn. De blonde DEM-atlete trekt met het nationale da mesteam naar Parijs voor de halve fina le om de Europese beker, waardoor een prima puntenverzamelaarster op het ap pèl ontbreekt. In de hoofdklasse dames ziet de ranglijst er als volgt uit: 1. Sa- gitta 18488 punten; 2. ADA 17573 punten; 3. Atmodes, Haarlem 17232 punten; 4. Mi nerva 16494 punten; 5. DEM 16310 punten; 6. Bataven 15937. Ook Suomi zal het zon der Ilja Laman moeten stellen, die even eens naar de Franse hoofdstad trekt. De kans van Suomi, die thans in de tweede klasse de zevende plaats bezet, om zich nog voor de finale te plaatsen, is daar door wel zeer klein. De herenploeg van DEM neemt in de tweede klasse de fraaie vierde plaats in. Mogelijk is de ploeg in volledige samen stelling zondag in staat het puntental van 12630 nog wat op te voeren. Men zal dan DOVES, Heiloo van het lijf moeten hou den. Minder gunstig is de positie van Suo mi in de eerste klasse. De kans is vrij wel uitgesloten dat de Suomezen de rode lantaarn nog aan een ander zullen over doen. Het team wacht in september een moeilijke degradatiewedstrijd tegen de drie beste tweede klassers. Het lijkt zelfs waarschijnlijk dat DEM het Suomi-team zal verdringen. (City Theater) HONGKONG is niet al leen interessant voor de legale handel en scheepvaart. Het leven in deze dichtbe volkte wereldhaven in al zijn facetten biedt- onuitputtelijke kansen voor een boeiende film en „Operatie Hongkong" bewijst het opnieuw. Al wordt geen nieuw onderwerp aangesneden, de wijze waarop de illegale handel in verdovende middelen hier voor het voetlicht wordt gebracht houdt de spanning er van het begin tot het einde in. Een goed geslaagde opera tie. TWEE KAPERKAPITEINS van dezelf de broederschap proberen elkaar de loef af te steken in „Onder piratenvlag" en dit gebeurt tegen de achtergrond van de fascinerende Caribische Zee, deels op het eiland Tortuga. Het is een spannend duel tussen Alan Drake en de geslepen Jean Brasseur, die elkaar in „vakmanschap" weinig toegeven. DORIS DAY is betrokkene nummer één in „Wedren met de ooievaar" en dat be tekent, dat deze race met spanning zal worden gevolgd. Ofschoon het wel meer voor komt dat de komst van een nieuwe ling in deze wereld anders verloopt dan het volgens het boekje zou moeten, doen zich in dit geval toch originele situaties voor. Gelukkig zijn het situaties die geen tranen van verdriet maar tranen van het lachen veroorzaken. Doris is weer enorm en haar nieuwe partner James Gamer doet het goed. DE VERFILMDE operette „lm weis- sen Röslsl" is niet alleen aantrekkelijk door de meeslepende melodieën maar eveneens omdat het verhaal goed tot z'n recht komt. Vele oudere en ongetwijfeld ook jeugdiger bioscoopbezoekers zullen er waardering voor hebben. (Stadsschouwburg) FRIVOOL PARIJS zoals geen groepreis naar de Lichtstad u kan bieden, kan men tot en met volgen de week woensdag beleven door een kaartje te kopen voor een bioscoopvoor stelling in de Stadsschouwburg. Dat heb ben in de twee voorgaande weken al honderden gedaan, zonder er spijt van te hebben. Want „Irma la Douce" is en blijft een dolle klucht (die zich afspeelt in het suggestieve milieu van de lichte meisjes en zware jongens) waaraan men in deze vakantietijd meer behoefte heeft dan aan min of meer geslaagde pogingen om via de film tot een betere wereld te komen. HAROLD Lloyd laat de vrolijke kant van het leven weer eens zien. Hij be zorgt enorm veel plezier aan degenen die even tijd vinden voor zijn film „Lachen is niet verboden". Een rolprent vol goede grappen, een filmklucht zoals we helaas maar weinig te zien krijgen; een werke lijk zwak moment zal men er niet in aan treffen. (Kennemer Theater). LEVENSGEVAAR LIJKE situaties ontstaan als Samson en zijn trouwe vriend Ganor per boot naer liet piratennest Duivelseiland trekken om eeut..einde te maken aan de terreur die de zeerover Moerad uitoefent. Door ver raad raakt Samson in Moerads gevan genis, maar hij wordt bevrijd door de schone slavin Amanda. De film heet „Samson tegen de piraten". DE NIEUWE titel voor de Duitse film „Die Tote von Beverly Hills" is „Sex, moord en thrills", die begint met de ont dekking van een vermoorde vrouw in de omgeving van Hollywood en die verder aan de hand van het openhartige dag boek van de vermoorde haar frivool le ven en de mannen die daarin een rol hebben gespeeld (en dus "de mogelijke moordenaars kunnen zijn) nagaat. De ko miek Wolfgang Neuss vervult de rol van detective, die met het onderzoek is be last; het is de moeite waard hem aan het werk te zien. Voor de zaterdagnachtvoorstelling is de keus gevallen op „Willoze overgave", met M. Oberon en Steve Cochran. Na de veel belovende titel volgt in de aankondiging nog. dat „alleen volwassenen begrip zul len kunnen opbrengen voor de uitspat tingen van deze vrouw". In de zondag middagvoorstellingen kan men nieuwe kostelijke avonturen beleven met detecti ve „Charlie Chan, in Rio". Vanmorgen om acht uur is y.it IJmuiden vertrokken de zeesleep boot Willem Barendsz van bureau Wijsmuller onder commando van kapitein O. Edelenbosch uit IJmui den. De grote sleper brengt eerst een ponton naar Le Havre. Daar zal een tweede ponton worden vast gemaakt. De reis gaat daarna verder over de Atlantische Oceaan, door het Panamakanaal en de Stille Oceaan naar Papeete en Polynesië. Daarmee is het werk voor de Willem Barendsz nog niet achter de rug, want de sleepboot gaat daarna naar Hi roshima in Japan om het grootste booreiland ter wereld, de Sedco 135 B naar Brunei op Borneo te transporteren. De Willem Barendsz zal tijdens zijn wereldreis over dui zenden zeemijlen verscheidene maanden van huis zijn. \t (W.B.-Theater). GEVECHTEN op leven en dood, hartstochtelijke liefde, roman tiek en vrolijke liedjes brengt de nieuwe reeks films van vrijdag tot en met zon dag. „De slag aan de bloedkust" is de titel van een vechtfilm vol moed en hard heid. Lana Turner en Richard Burton, bij de ouderen zeer wel bekend, zijn de hoofd personen in de film „De regen kwam" eveneens van oudere datum. Liedjeszanger Pat Boone is de man in „Kinderroof", waarin het verhaal er min der toe doet: Pat's songs doen het nog altijd. (Luxor) PIKANT en vlot gespeeld is de verfilmde Franse komedie van Pierre Fou- caud, die onder de titel „School voor strip tease" gaat. De dochter van een vooraan staande familie uit Lyon trekt naar Parijs; door haar vriend verlaten, slaat ze de verkeerde weg in, maar nog net op tijd komt zij tot inkeer en gezamenlijk trekken de geliefden naar het stadhuis. Zo iets komt overal ter wereld voor, maar in dit geval wordt de achtergrond gevormd door het Parijse uitgaansleven en dit heeft toch wel iets aparts. „G1RL HAPPY" geeft Elvis Presley gelegenheid een aantal liedjes te zingen temidden van een nog groter aantal lief tallige meisjes. Voor tieners een ideale vakantiefilm. „De stropers van Alaska" speelt om streeks 1850, toen Alaska nog Russisch was. De hoofdrol wordt vertolkt door Gre gory Peck. Avonturen in overvloed en de romantiek van zeilschepen en (de eerste) stoomboten toe. Woensdag Woensdag werden te IJmuiden 4.620 kisten vis aangevoerd. Bij de aanvoer waren: 286 kisten tong en tarbot, 81 héil- bot, 5 griet, 415 schol, 5 schar, 670 haring, 1.120 makreel, 1.295 schelvis, 130 wijting, 360 kabeljauw en gul: 5 leng, 24 haai, 10 hake, 10 poon, 190 koolvis en 24 di versen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: heilbot 4,50—3,60, grote tong 6,65 6,18, grootmiddel tong 6,195,89, kleinmid- del tong 6,14—5,50, kleine tong I 6,285,78, kleine tong II 2,952,60, tarbot I 54, zalm 7,50. Per 50 kilogram: tarbot IV 152124, grote griet 92, kleine griet 85, kleine kool- vis zwart 28, kleine koolvis wit 3715, grote schol en grootmiddel schol 6258, kleinmiddel schol en kleine schol I 6051, kleine schol II 5323, schar 28, kleine rode poon II 2412, verse haring 3214, ma kreel 3811,50, kleinmiddel schelvis 21, kleine schelvis I 2318, kleine schelvis II 2115, wijting 2315, grote gul 3928, middel gul 3122, kleine gul 2315, poon tjes 13, kleine haai 218, kleinmiddel hake 98, kleine hake I 94. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 140 69, grote koolvis zwart 130120, grote koolvis wit 80, grote leng 8173, grote nake 224. Aanvoer van donderdag Vijftien vaartuigen hebben donderdag morgen te IJmuiden aangevoerd 2620 kis ten vis, 10.000 kilogram tong en 350 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 770 kisten schelvis, 80 wijting, 180 gul en ka beljauw, 150 koolvis, 580 haring 890 kleine kisten haring, 190 toters, 1220 ma kreel, 380 schol, 10 tarbot en 110 varia. Prijzen van donderdag Per kilogram, in guldens: heilbot 5,10 4,40, tong I 5,706,30, grote tong 6,52 6,29, grootmiddel tóng 6,175,90, klein middel tong 6,215,61, tong I 6,295,73, tong II 2,66—2,57. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 108 74, middel kabeljauw 8874, grote wit te koolvis 128, grote koolvis 7674, grote leng 7774, grote wolf 10092. Per tien stuks: grote kabeljauw 130 88. middel kabeljauw 47. Per 50 kilogram: grote schelvis 2826, middel schelvis 2826, kleinmiddel schel vis 3128, schelvis I 3628, schelvis II 2315, schelvis III 10, gul I 4731, giul II 37—25, gul III 22—15, koolvis I 37—34, koolvis II 1615, grote en middelschol 62—54, kleinmiddel en schol I 6156, schol II 5043, schol III 42—31, schar 33 22, bot 11, poon 11, haai 138, gestripte wijting 2815, dichte wijting 23, haring *3014, makreel 3017, tarbot 180120, kleine wolf 42, kleine rode poon 2522, kleine heilbot 142. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 100 kisten schelvis, 150 wijting, 200 gul en kabeljauw, 250 haring, 160 kleine kisten haring, 50 makreel, 200 schol en 7000 kilogram tong. Katwjjk KW 39 355, KW 196 68, KW 195 72, KW 222 94, KW 121 269 kantjes. Maatjes haring van 91 tot 113 en volle haring van 68 tot 77 gulden per kantje. De Velsennoordse voetbalvereniging IEV gaat ter voorbereiding van het nieu we voetbalseizoen een aantal oefenwed strijden spelen. Zondag 22 augustus komt TYBB naar Velsen. Op zondag 29 augustus en zondag 5 september neemt het eerste van IEV deel aan het Van Geenen-wisselbekertoernooi van de Bad- hoevedorpse vereniging St. Pancratius. Kinheim oefent zich op de zondagen 22 en 29 augustus door deelname aan het Kroon-toernooi van SVA in Assendelft. Zaterdag 28 augustus doet Kinheim mee aan het DEM-Mast-toernooi in Beverwijk. GEBOREN: Wim J., z. v. W J. Groot- huijs en M. de Jong; Anna M. M„ d. v. E. Ph. M. Geldermans en H G. Bart; Ronald W-, z. v. J C. J. Meyer en A. G. Nuijens; Ingeborg D„ d. v. P. H. E. Tel en M. M. Baars; Martinus P., z. v. P. C. Meijland en G. M. Admiraal; Rabha N„ d. v. A. Mrini en J. Hindriks; Marcel, z. v. Th. A. Bletterman en P. Janssens; Alexander J. F., z. v. J. J. A. de Jager en M H. E. Vie- hoff; Ingeborg G. A. M., d. v. J. L. Aar denburg en A. A- G. Vessies; Petrus M., z. v. J. F. Kuipers en A. J. M. Grundel; Mario, z. v. G. Leoni en H. M. Schabbing; Jolanda A. M., d. v. A. A. de Reus en A. Th. Dobbelaar; Wim, z. v. W. J. van Bakel en J Th. Weggelaar; Cornelia M„ d. v. Fl. Ferket en A. M. Niesten; Paul B., z. v. B. P. Los en J. Kerker; Maarten F., z. v. H. Niesten en M. A. Spruit; Theodora J. M., d- v. J. W. Houtenbos en J. A. van Wee- nen; Hubertus H. A., z. v. J. J. Meken- kamp en E. A. M Zülohe; Ingrid, d. v. F. J. M. van Berghe en KL E de Ruig; Ja cobus G. M., z. v. Fl M. Luyckx en A. M. A- Dunselman; Theodoras J. L„ z, v. J. A. Beemsterboer en W. A. Zuurbier; Al- bert, z. v. H. de Jong en W. Adamse; Ingrid V. M., d. v. H. C. Gilling en J. M. Smit; Ronald, z. v. G. Smit en W. M. Ver- ploegen; Maria* G. E-, d. v. B ,J. Span jaard en G. G. Dirkson; Daphne, d. v H. J. Scholting en W M. Bakkenes. ONDERTROUWD: Karoly Séndor en Herta Spruit. GETROUWD: Hendrik Roo en Wilhel- mina M. van Weel. OVERLEDEN: Petrus G. Neelissen, 66 jaar; Hendrik Dekker, 57 jaar; Jacob Docter, 71 jaar. Advertentie unie Het gerechtshof in Den Haag heeft een schoorsteenveger uit IJmuiden tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld, omdat de man ondanks een verbod van de Haarlemse rechtbank zijp beroep had uitgeoefend. De schoorsteenveger was door de Haarlemse rechtbank tot gevan genisstraf veroordeeld en voor de tijd van vijf jaar ontzet uit het recht het be roep van schoorsteenveger uit te oefenen, omdat hij zijn klanten aan de lopende band had opgelicht door voor zeer slecht werk zeer hoge prijzen te rekenen. Ondanks het verbod had de man zijn werkterrein verlegd naar Zeeland, waar hij op de oude voet was door gegaan. De rechtbank in Middelburg veroordeelde de schoorsteen veger tot drie maanden gevangenisstraf. Dat vonnis is nu door het Haagse hof be vestigd. De volgende boeken zijn nieuw in de tienersafdeling van de Gemeentebiblio theek te Velsen. Romans: Groot Canté Minke's twee strijd; Macvicar De verdwenen planeet; Rutgers van der Loeff Als je zou dur ven. Studieboeken: Het aanzien van 1964; Mayne De gemeenschappelijke markt; Marie Parool/Life; Latouche Vlinders van. Europa; Barr Hoe en waarom boek van de vóor-historische mens; Ley Honkbal; Dreux De boekaniers; Fuchs De bijbel op postzegels; Jongenstran- sistorboek; Ambacht en techniek van de kunstenaar; Reyen Middeleeuwse kas telen in Nederland; Behrend Omnibus; Spierdijk Perzische kwatrijnen van Ba ba Tahir en Hafis; Jong De bezetting; dl. 5; Werkman Ik neem het niet!; Si- dey John F. Kennedy, president; Ster ling en Kimble Ontdekkingen in Afrika. Groenteveiling te Beverwijk De prijzen op de Beverwijkse groente veiling waren: andijvie 825, bloemkool 2550, sla 427, spinazie 625, bospeen 3570, waspeen 1248, tomaten 3070, postelein 825, komkommer 1140, prei 3250, sperziebonen 70110, snijbonen 70112, pronkbonen 3572, bosbieten 15 22, rodekool 1526, pruimen 70160. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Senior, Felixtowe; Sisu, Colshester; Nassauborg. Hami- na, Zaandam; Usaramo, Rotterdam: Breda, Hamburg; Tasman, Faversham; Continuity, Lon den; Hinde, Londen; Plydorus, Antwerpen: Jans, Londen; Jetty, Hudiksvall, Zaandam; Wil ly Huber, Avilez, IJmuiden; Vechtstroom, Goole; Confid, Londen; Oranje, Londen; Dol- lard, Goole; Amor, Rotterdam; Juno, Rotterdam; Joern Witt, Hamburg; Honkong, Myneashamn; U.S.A., Goole; Draco, Rotterdam. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Aristole- les naar Antwerpen; Aerdenhout, Walkam; Buntenstein, Antwerpen; Sydney Breeze, Ham burg; Bernard Schepers, Kopenhagen; Viscount, Ipswich; Wally, Aalborg; Sappho, Avonmouth. Lorna Canada, Velsen; Spaarnestroom, Sheer- ness; Willem Fortuin, Sundsvall; Alchemist, Antwerpen; Spes, Swinousjscie. IJmuiden; Resnova, Boston, Zaandam; Chaouen, Hamburg, Velsen. Geertje Buisman, Rotterdam; Senior, Delftzijl; Tasman, Ipswich; Elk Teekman, Goole, IJmuiden; Stad Amsterdam, Emden, IJmuiden; Mynias, Rotterdam; Vasaholm, Le Havre; Rigo- letto, New York; Rijnborg, Harlingen. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Taras van Rotterdam; Harm, Immingham; Bodenstein, Antwerpen; Mario, Fowey; Nerlandia, Gothen burg; Yew Forest, Swansea; Stintfang, Duin kerken. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Boreas naar Rotterdam; Aaltje, Londen; Ulla Rask, Pireus; Lingeborg, Delftzijl; Stentor, Rotterdam: Sandringham Queen, Danstone; Dependent. Delftzijl. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan).

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4