moe van maagzuur? Garage BRINKMANN AGE 3 Happening bij „Lieverdje" wordt niet toegestaan Kort en bondig KRAMMETJE FOK POLLE, PEL LI EN PINGO „HET HOGE DUIN" Artistiek kwartet staat terecht Haya van Someren heeft een zoon neem natuur-grijze DE NIEUWE VOLKSWAGEN Rijke Amerikaan sliep „van armoe" in de cel Gemeenten moeten speciale verkeers dienst hebben Nu stille omgang naar monumenten Jeugdig tweetal stal honderden kostuums Landbouwschade door wateroverlast wordt onderzocht Steeds meer mensen per trein met vakantie in eigen land Aannemer legt werk aan viadukt stil Italianen moeten gezin naar huis sturen Regen en wind VRIJDAG 20 AUGUSTUS 1965 2 Wees goed voor uzelf en uw maag Thans bij 1300 en 1600 TL OFFICIËLE VOLKSWAGENDEALER - HAARLEM SMEDESTRAAT 43-45 TELEFOON 18676 Ir. H. Goudappel Haarlem I elsen-IJmuiden Beverwijk rtn t/tnf Pnl/DTM De stichting Uitvoering Landbouwmaat- regelen krijgt van het Landbouwschap opdracht tot individuele inventarisatie in die gebieden, waar het overgrote deel van de landbouwbedrijven is getroffen door ernstige directe schade als gevolg van de wateroverlast. Rijksverkeersinspectie Kort nieuws dat? speed je voor SCHILDPAD tv DIRCK DIRCKZ KIP IN 'T PANNETJE DUIN WEERRAPPORTEN Is s s Voor de rechtbank te Maastricht heb ben vier jongemannen terecht gestaan die in 1964 en 1965 tientallen inbraken zou den hebben gepleegd in Maastricht en an dere plaatsen in Zuid-Limburg. Drie van hen studeerden aan het conservatorium te Maastricht en waren lid van het natio naal jeugdorkest. De vierde was een foto graaf. Tegen de „dirigent" van het viertal, een 21-jarige inwoner van Maastricht, eiste de officier van justitie een jaar en acht maanden gevangenisstraf. De andere eisen waren negen maanden, waarvan drie voorwaardelijk, een jaar en drie maanden en een jaar en twee maan den. Het Tweede-Kamerlid mevrouw Van So- meren-Downer heeft gistermiddag Tn „De ziekenverpleging" aan de Prinsengracht in Amsterdam het leven geschonken aan een zoon. Het is de eerste maal in de Nederlandse parlementaire geschiedenis, dat een der vrouwelijke afgevaardigden een baby krijgt. Moeder en kind maken het goed. De zoon kreeg de namen Bart Jeroen, weegt zes pond en heeft blonde haren en blauwe ogen. Advertentie Stop met slikken van middelen die geen blijvende verlichting geven. Vraag de apotheker of drogist NORAC. Niets anders. NORAC brengt het maagzuur in gezond evenwicht. Norac is 'n NORIT produkt Advertentie vw Met ruim 41.000 gulden op zak heeft een 81-jarige Amerikaan de afgelopen twee nachten geslapen in het passantenlo kaal van het Rotterdamse hoofdbureau van politie Hij had geen flauw idee dat hij nog geld op zak had en hij stond dan ook met open mond te kijken toen de politie uit een versloten portefeuille, die tussen ondergoed in zijn koffer lag, sta pels bankbiljetten tevoorschijn toverde. „Ik dacht dat ik er al doorheen was," zo zei hij, „maar ik kan m'n geld toch ook niet elke dag na gaan zitten tellen." De politie is twee dagen bezig geweest mei hem aan de tand te voelen, maar eindelijk bleek dat de Amerikaan, die 45 jaar als dokwerker in Amerika heeft ge werkt, volkomen te goeder trouw was. In iedere stad met meer dan 50.000 im woners is een zelfstandige gemeentelijke dienst voor verkeerszaken nodig. Dit be pleit de Delftse verkeerdeskundige ir. H. M. Goudappel. In kleinere gemeenten zal een werk team moeten worden gevomd dat zich met verkeerszaken bezig houdt. De traditionele verkeerseommissie, zo als veel gemeenten die kennen, zal volgens ir. Goudappel een vaste verkeerseommissie van advies en bijstand moeten worden. Hij wijst erop dat het publiek sterk meeleeft bij alles wat met het verkeer te maken heeft. Veel meer dan tot nu toe het geval is moet de burgerij op de hoog te worden gehouden van de dingen die komen, aldus deze verkeersdeskundige. c DAGELIJKSE AGENDA BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Fantómas", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „De nylon •trop", 18 j. Lidn, 14. 19 en 21.15 u.: ..Goliath en de •lavin", 14 j.; zaterdag 23.30 u.: „Nacht- klub zum Silbermond", 18 j. Luxor, 14 u.: „De tante van Charley", a.1.19 en 21.15 u.: „Nieuwe aanvoer voor Cairo", 18 j. Minerva, 14.30 u.: „De duurste man van het leger",\a.l.; 20.15 u.: „Irma la Douce", 18 j. Rembrandt, 10.30 u.: „De jeugd hakt de knoop door", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Goldfinger", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De Sabijnse maagdenroof", 14 j. Studio, 10.30 u.: „Dick Trom in het cir cus", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „Le Bon- heur", 18 j. De Witte Zwaan (Zandvoort), zaterdag 20 u.: „Rio Bravo", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken Uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Zaterdagavond geopend van 20.30 tot 22.30 u„ met kaarslicht en klassieke muziek. Tot en met 4 september. Prentenkabinet: Expositie van Poolse grafiek. Tot 1 oktober. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de eeuw tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): „De landman en de muze". Expositie van prenten, tekenin gen, schilderijen en aquarellen. Geopend van 10 tot 17 u.; zopdags van 13 tot 17 u. Tot 30 augustus. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): geopend van 10 tot 18 u. en van 20 tot 24 u. Expositie van te keningen van Evert Neuteboom. Tot 1 september. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen en grafiek van Jan Michels. Tot 1 september. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Expositie van schilderijen en plastiek van Kees Hak en Liesbeth Sayers (op werk dagen van 9.30 tot 18 u.). Tot 3 september. Linnaeushof (Bennebroek)Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9 tot 18 u.; golfbaan tot 21 u. Pannekoekenhuisje (Bloemendaal): Ex positie over Thijsse's Hof. Dagelijks van 8 tot 17 u. Tot 1 september. DIVERSEN De Waagtaveerne (Spaame/Damstraat): Cobi Schreijer m.m.v. Dick Poons en van daag en zaterdag Colin en Shirley, 's Mor gens en 's middags demonstraties van oude ambachten. Zondags gesloten. Vleeshal (Grote Markt) dagelijks 14.30 U.: Voorstellingen van poppentheater Mer- lijn. Tot 28 augustus. Ruïne van Brederode (Santpoort): Elke avond een half uur na zonsondergang avondverlichting en klankbeeld tot 23 u. Helikopterveld (Wagenweg), 15 en 20 u.: Circus Sarrasani. Tot 23 augustus. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). VRIJDAG 20 AUGUSTUS City, 20 u.: „Geheim agent 077, Operatie Hongkong". Stadsschouwburg, 20 u.: „Irma la Douce". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, van 19 tot 21 u.: Expositie „Creativiteit in Kennemerland". Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon. Marktplein: Kermis. ZATERDAG 21 AUGUSTUS City, 19 en 21.15 u.: „Geheim agent 077, Operatie Hongkong". Stadsschouwburg, 20 u.: „Irma la Douce". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, van 14 tot 17 u.: Expositie „Creativiteit in Kennemerland". Marktplein: Kermis. Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon. Voorlichtingscentrum „Stichting Rijn mond-Noordzeekanaal", Semafoorduin, IJ- muiden, geopend voor individuele bezoe kers woensdag van 15 tot 16 en zaterdag van 11.30 tot 12.30 u.; voor groepen aan vragen bij de stichting Havengebouw, Am sterdam, tel. 020-220665, of Gemeentelijke Voorlichting Velsen, Raadhuis, tel. 4036. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot. 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 10 tot 12 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u. VRIJDAG 20 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Sam son tegen de piraten". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „School voor striptease". W.B. Theater, 20 u.: „De slag aan de bloedkust". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie van werken van Zaanse schilders. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 17.30 u. en van 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwyk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. ZATERDAG 21 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Sam son tegen de piraten"; 23.30 u.: „Willoze overgave". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „School voor striptease". W. B. Theater, 20 u.: „De slag aan de bloedkust". Huize Adrichem, Hoflanderweg 170: Schilder- en tekenlessen om 14 u. door het St. Lucasgilde. Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie van werken van Zaanse schilders. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 10 tot 12.30 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10 tot 12.30 u. en van 14.30 tot 17 u. Oosterwjjk, openbare leeszaal geopend van 10 tot 12 u. en van 14 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 10 tot 12 u. en van 14 tot 17 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 10 tot 12 u. en van 15 tot 16 u.; r.-k. leeszaal geopend van 10 tot 12 u. en van 14 tot 16 u. De anti-ronkmagiër Robert Jasper Grcotveld krijgt geen vergunning van bur gemeester Van Hall om zaterdagavond een „happening" bij het beeld van het Amsterdamse lieverdje op het Spui te houden. De burgemeester deelt Grootveld in antwoord op diens verzoek daartoe voorts mede aan de politie opdracht te hebben gegeven krachtig op te treden te gen eventuele ordeverstoorders. De anti-rookmagiër had in zijn brief aan de burgemeester verzocht hem voor za terdagavond te 24.00 uur vergunning te verlenen: „tot het betreden van het op stapje rond het Lieverdje ten einde al daar, direct rond het „magies" centrum de opgeroepen image van geweld te be zweren." Het hoofd der afdeling algemene zaken van de gemeente deelt in een brief na mens de burgemeester mede dat in de afgelopen weken is gebleken dat deze bij eenkomsten geleid hebben tot ordever storingen op grote schaal en verzet tegen de politie. De chef van politiebureau Singel, com missaris P. L. Landman, heeft meege deeld dat komende zaterdagavond een dertigtal politie-agenten het pleintje rond het beeldje zal afzetten zodat niemand de kans krijgt om er bij te komen. De Utrechtse recherche heeft twee jon gemannen uit de Domstad aangehouden, die hebben bekend gedurende het laatste anderhalf jaar in een groot aantal steden in ons land kostuums te hebben gestolen. Volgens een voorlopige schatting hebben zij in totaal tussen dé 500 en 1.000 pakken buitgemaakt, waarvan de waarde per stuk uiteenliep van ƒ115,tot 275,Zij hebben op zijn minst voor een geza menlijke winkelwaarde van ongeveer 100.000,gestolen. Met het ministerie van Landbouw en Visserij, „dat inventarisatie niet nodig oordeelde", is overlegd over de uitvoe ring van het besluit. De opdracht is voor verantwoordelijkheid van het Landbouw schap verstrekt. Het besluit van het Landbouwschap houdt niet in, dat enige tegemoetkoming van de zijde van de overheid voor de geleden schade in het vooruitzicht wordt gesteld. In het deze week verschenen tweede nummer van het anarchistenmaandblad „Provo" staat dat het parool voor de komende happening is: „bloemen, stilte, stille omgang. Het ligt in de bedoeling de happening te decentraliseren,' onder andere naar het monument van Domela Nieuwenhuis en de dokwerker, beiden symbolen van opstand tegen onderdruk king." In een door het Provoblad uitgegeven pamflet naar aanleiding van de berech ting door de politierechter woensdagmid dag van vier der bij de rel gearresteerde jongemannen wordt gesproken van „poli- tierechtspraak". En voorts wordt gezegd: „Het blijkt dat recht geen recht is, maar een voorrecht te verlenen naar het in zicht van de autoriteiten." Het aantal vakantiegangers dat voor reizen in eigen land de voorkeur geeft aan de trein is dit jaar groter dan ooit. In het vervoer naar het buitenland zit echter geen stijging van betekenis. Onder de vakantietreinreizigers nemen oudere mensen een zeer belangrijke plaats in. Grote belangstelling leggen de ouderen aan de dag voor de achtdaagse reizen die de spoorwegen ondermeer organise ren naar Friesland, Vlaanderen, Zeeland en Zuid-Limburg. Het aantal deelnemers aan deze reizen is meer dan twee keer zo groot als vorig jaar. De groei van het 'aantal vakantietreinrei zigers is ook duidelijk te merken aan de Stijgende vraag naar achtdaagse abonne menten. In 1963 werden er 6.000 uitgegeven, in 1964 12.000 en dit jaar zal het aantal misschien wel 40.000 zijn. Acties voor vakantiespreiding hebben voor de spoorwegen niet de minste verlich ting gebracht. Integendeel, de top-drukte is in nog minder weken samengeperst dan vroeger. In juli hebben de N.S. voor namelijk op zaterdagen, 76 extra-treinen laten lopen. Zaterdag 17 juli, het begin van de bouwvakvakantie, is de drukste dag geweest. Zaterdag 31 juli, het einde van de bouwvak en het einde van de Vier daagse, mocht er echter ook zijn. De spoorwegen, hebben ook veel succes met de dagtochten. Buitengewoon in trek is de tocht naar Enkhuizen met aansluitend ?en boottocht ovpj^ljet^JJssejpqe£r,£p met voor de uit Noord-Hcflland komende t'oeris- teri een rondrit dpor ,Gaasterland_. Vorig jaar zomer'lèVërdè "de IJsselmêëiV'érbin- ding een zo groot verlies op, dat de spoor wegen er mee wilden stoppen. Zij gaven de verbinding dit jaar een toeristisch ka rakter. Zij is nu een succes geworden. De rijkshoofdinspecteur van 't verkeer de heer J. A. van Minnen te Amsterdam is aangesteld als hoofd van het district Noord-Holland van de Rijksverkeersin spectie. De rijkshoofdinspecteur van het verkeer mr. W. Kampers te Groningen is hoofd geworden van het district Gronin gen van de rijksverkeersinspectie. Een aannemingsbedrijf uit Groningen (Dunnink) heeft het werk aan een nieuw viadukt over rijksweg E 35 op het kruis punt Tweelo onder de rook van Meppel neergelegd, omdat het viadukt regelmatig wordt beschadigd door hoog beladen vrachtauto's, die proberen er onder door te rijden. Ondanks waarschuwingsborden is dit de afgelopen weken herhaaldelijk gebeurd. Donderdagmorgen is het bouwwerk zo ernstig beschadigd, dat de werkzaamhe den weer net zo ver zijn als een week of vier a vijf geleden. De aannemer, die moeilijkheden kreeg met zijn personeelsleden omdat zij het werken op het viaduct levensgevaarlijk vinden, weigert het werk te hervatten voordat een noodvoorziening is getroffen waarbij het zware verkeer over andere wegen zal worden geleid. De provinciale waterstaat van Drente zoekt naar een oplossing. Gedacht wordt aan een tijdelijke parallelweg, waarover het zware verkeer langs de bouwwerken zou kunnen worden heengeleid. Men acht het uitgesloten dat het zware verkeer door de binnenstad van Meppel wordt geleid. Op dit punt passeren namelijk elke dag duizend a vijftienhonderd zware vracht auto's. Wanneer zij niet voor volgende week donderdag een ruimere behuizing in het dorpje Houwert hebben gevonden zullen de gezinnen van twee Italiaanse arbei ders, werkzaam in het streekziekenhuis in Hoorn, het land worden uitgezet. Dat is hun gisteren meegedeeld door de bur gemeester van het dorpje, de heer B. J. Kalb. Er is een regeling dat buitenlandse ar beiders die vast werk hebben en over behoorlijke huisvesting beschikken hun gezin mogen laten overkomen. De twee Italianen respectievelijk met vrouw en twee kinderen van vier jaar en vier maanden en met vrouw en twee kinderen van negen en elf jaar bewonen drie ka mers met een keukentje in het plaatselij ke café. Hoewel de vrouwen aanvankelijk „voor vakantie" overkwamen en ze na drie maanden een verlenging tot vijf maanden kregen, wonen eznu zonder verblijfsver gunning in ons land. Alles ging goed tot dat de burgemeester van de vreemdelin genpolitie in Den Haag opdracht kreeg de Italianen aanzegging te doen van hun aanstaande vertrek. Om het dreigende onheil af te wenden hebben de arbeiders contact opgenomen met de Italiaanse consul in Amsterdam, die van de caféhouder de toezegging heeft gekregen, dat de twee gezinnen nog twee kamers zullen krijgen. Vermoedelijk wordt de ruimte voor de twee families dan voldoende _geacht voor een perma nente verblijfsvergunning. Boerderjjbrand. Een felle brand heeft het landbouwbedrijf van de gebroeders J. en A. A. van den Hoek in Rhoon in de as gelegd. Prof. Scheffer. Voor het cursusjaar 1965/ 1966 is prof. dr H M. J. Scheffer be noemd tot rector-magnificus van de rijksuniversiteit in Utrecht. 50.000. Mevrouw A. M. Défilet-Romeijn uit Rotterdam was de 50.000ste die een bezoek bracht aan de walvisvaarder „Willem Barendsz" in de Amsterdamse haven, Op 15 april werd dit schip voor bezichtiging voor het publiek openge- stld. De kortgeleden in Zuid-Afrika op gerichte visserij-maatschappij „Willem Barendsz" heeft het schip willen kopen om het in de Zuidafrikaanse wateren als visserij-fabrieksschip te exploiteren. De voor de aankoop in Zuid-Afrika uitgeschreven aandelen-emissie is echter door gebrek aan belangstelling mislukt. De „Willem Barendsz" zal nu tot medio september nog in de Amsterdamse ha ven blijven liggen. Man stak ex-vriendin. De Haagse politie heeft een 53-jarige kantoorbediende uit Den Haag aangehouden en ingeslo ten, omdat hij 's morgens zijn ex-vrien din, een 38-jarige secretaresse uit Was senaar, met een mes had gestoken. Zij werd aan een hand gewond. Advertentie "3IQ 319. Pas aan de gezichten van Sonne- bol en Barrekou merkte Bram, dat er gevaar voor hem dreigde. Een ogenblik tevoren nog waren de bei de geleerden groen van woede geweest, maar nu klaarden hun gezichten duidelijk op. Sonnebol zei glunderend: ,,'t Was mij even droef te moede. Toch keert alles zich ten goede." Vliegensvlug draaide Bram zich om, op hetzelfde ogenblik, dat de paraplu die hem tot vaartuig diende tegen een houten hekwerk botste. Eventjes begreep hij niet, waarom de geleerden zo ver heugd waren. Want al hield het hek hem tegen, bij hem komen konden zij niet. Maar de opmerking, welke hij daarover wilde maken, slikte hij snel in. „Lieve help zei hij stamelend. Karo was door de schok van de botsing in de paraplu getuimeld en hij zag dus niets. Maar Tutu, die op de knop van de para plu het tochtje had. meegemaakt, had een uitkijkpost op de eerste rang. En wat Bram niet eens kon uitspreken, krijste hij luidkeels uit: „Papperrrrrepap! Krrrrokodillen!" Hé, VADER NIJD, WAT IS NEEN, Ik KAM NIET UIT DE 8ADKUIP, 1K86M TE DIK c> NU MOET IK VtUÖ WAT MAGERDER WOR- DEM, MOEDER MOET DE BADKUIP HE88EM 1 y VOOR DE KIMDE REK)1 presenteert nu ook in naast de befaamde visschotels gebraden halve kip met garnituur van doperwtjes, worteltjes, spek, aardappeltjes en fruitmix 4.25 PORT - SHERRY - VERMOUTH - ook voor recepties 0.75 (zaalhuur wordt niet in rekening ge bracht). VOOR DINERS GOEDE WIJN op fles v a. f 4.00 Menusuggesties zenden wij u op aan vraag gaarne toe. In ons specialiteitenrestaurant serve ren wij als bijzondere gerechten: exclusieve VISSCHOTELS hét IwiJK AAN ZEE 't Sprookje van de Noordzeekust - 40 meter boven zee - boeiend pano rama - tel. 02517-322. Het K.N.M.I. deelt mee: Boven de Atlantische Oceaan is de de- Dressieactiviteit sterk toegenomen. Zuide- ijk van Groenland trekt een nieuwe oceaandepressie met grote snelheid naar het oosten. Deze depressie komt zaterdag bij Schotland aan. Zij wordt voorafge gaan door een zwakke rug van hoge luchtdruk, die vannacht nog voor enkele opklaringen zorgt. Morgen overdag neemt de wind uit zuid westelijke richting tot vrij krachtig en aan de kust later mogelijk tot hard toe. De frontale regen van de nieuwe depressie bereikt in de loop van de dag ons land. De temperaturen zullen hierbij op de meeste plaatsen niet hoger dan 20 gra den Celsius worden. UI u Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. v-£ d Neerslag: laatste 24 uur. Eu w 5 6 cS Den Helder regen w 19 0.1 Ypenburg geheel bew. wzw 21 0 Vlissingen zwaar bew. wzw 20 0.2 Eelde geheel bew. zzw 23 0.2 De Bilt geheel bew. w.st. 23 0.4 Twente zwaar bew. z 24 0 Eindhoven zwaar bew. w.st. 23 0 Z.-Limburg licht bew. z 24 0 Helsinki geheel bew. z 18 0 Stockholm geheel bew. zzw 22 0 Oslo licht bew. zw 20 0.5 Kopenhagen half bew. w.st. 21 0.4 Aberdeen zwaar bew. zzw 19 0 Londen licht bew. w 22 7 Amsterdam geheel bew. zw 22 0 Brussel zwaa. bew. w.st. 26 0 Luxemburg onbewolkt w.st. 23 0 Parijs regen zo 25 0-1 Bordeaux half bew. nw 29 0 Grenoble onbewolkt w.st. 27 0 Nice onbewolkt n 26 0 Berlijn onbewolkt z 28 0 Frankfort zwaar bew. w.st. 28 0 München onbewolkt w.st. 26 0 Zürich mist o 25 0 Genève onbewolkt w.st. 25 0 Locarno zwaar bew. no 27 0 Wenen onbewolkt w.st. 25 0 Innsbruck onbewolkt zw 25 0 Belgrado onbewolkt w.st. 23 0.3 Athene onbewolkt w.st. 0. Rome onbewolkt ono 26 0.1 Barcelona onbewolkt nnw 28 0 Madrid half bew. w.st. 33 0 Mallorca onbewolkt w.st. 31 0 Lissabon onbewolkt wnw 32 0 Zon- en maanstanden Vrijdag 20 augustus Zon op 5.32 uur, onder 19.54 uur. Maan op 23.08 uur, onder 14.38 uur. Zaterdag 21 augustus Zon op 5.33 uur, onder 19.52 uur Maan op 23 44 uur, onder 15.58 uur. Maanstanden 20 aug. 4.50 uur laatste kwartier 26 aug. 19.50 uur nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 20 augustus Hoog water 8.34 uur en 21.02 uur. Laag water 4.10 uur en 16.25 uur. Zaterdag 21 augustus Hoog water 9.36 uur en 22.09 uur. Laag water 5.00 uur en 17.22 uur Het hoog en laag water te Zandvoort lg 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2