Centraal bloembollencomité van 1925 was zijn tijd ver vooruit Koedoe-gedoe Burgerlijke stand van Velsen I IN DE VISHAL EN OP ZEE WAAROM - VERSTOOK? IK ZOVEEL - J. v. KOOTEN Handwapens RENAULT' A. R. de Boer KORT IJMONDNIEUWS Wieringer vis voor kinderziekenhuis W. de Wit in Beverwijk begraven Tien gemeenten behoren tot de agglomeratie Groot-Amsterdam Man bekent vervalsing van spaarbankboekje Politiekapel haalt zeesleepboten in A.s. Bruidspaar! BEATRIX Bloemsierkunst TAUNUS personen-automobielen SPANNENDE DETECTIVE'S POLITIEROMANS BOEKHANDEL ILA VRIJDAG 20 AUGUSTUS 1965 Gevaarlijk Roet in t eten Drukkerij P. W. Nijssen T oekomstplannen 12 M vanaf 5725 - 17 M vanaf f 7885 - 20 M vanaf 8995.- ZWIER Velserbeek N.V. Onvoorwaardelijke straf van vijf maanden geëist Brandje in kleuterschool aan Wüstelaan Santpoort CONSTANT verlovingsringen STOFZUIGERS DE VILDER (Van onze medewerker voor Bloembollencultuur) In het voorjaar van 1925 ontvingen de bloembollenkwekers en handelaren „een ernstig woord" van een twintigtal vakgenoten. Er werd medegedeeld, dat het bloembollenonderzoek door dr. E. v. Slogteren ernstig werd belemmerd door een gebrek aan geld. Er moest iets gebeuren. De tweede juli van dat jaar stichtte een groot aantal toen bekende bloembollenverenigingen, verspreid over het gehele gebied tussen Den Helder en Hoek van Holland, het „Centraal Bloem bollen Comité". Zij verplichtten zich hun leden te laten bijdragen om daardoor het werken van de wetenschappelijke onderzoekers mogelijk te maken. Daarbij besloot men meteen geld uit die bijdragen te besteden aan.... onpersoonlijke reclame. Dat bureau voor onpersoonlijke reclame bestaat nog, het is zijn tijd ver vooruit geweest. Tegenwoordig is er nog een instelling, die zich hiermee bezighoudt, namelijk die van Marktontwikkeling en Verkoopkunde. Deze zal proberen de verkoop en de opleiding daartoe uit de ervaringssfeer te trekken en wat wetenschappelijker aan te pakken. Het geluk en het ongeluk van het bloemhollenvak is, dat het nergens in past. Het staat buiten de wereld van de bloemisterij en heeft zeer weinig te ma ken met de cultuur van bomen. Deze beide bedrijfstakken zijn over de gehele wereld te vinden, maar bloembollen wa ren alleen overgebleven in de Nederland se kuststrook. Ze waren ook in andere landen te vinden, maar eigenlijk waren ze, en zijn het nu dikwijls nog, op alle mogelijk manieren aan Nederland gebon den gebleven. Daardoor heeft het vak al tijd hard voor zichzelf moeten vechten. Zo moest het zo noodzakelijk een gespe cialiseerde wetenschappelijke onderzoe ker hebben. Een ramp in de narcissen heeft dat mogelijk gemaakt. Dr. E. v. Slogteren werd aangewezen om de ver oorzaker daarvan op te sporen. Er ble ken echter veel meer vraagstukken te liggen, maar daarvoor was geen geld te vinden Dus heeft het vak na het „ernstige woord" de handen ineen geslagen en be sloten twee cent per roe beteelde bloem bollen te betalen. Dit werd het „Twee cents per roe fonds". De voorzitter van de Algemeene Vereeniging voor Bloembol lencultuur, de heer (later dr. h.c.) E. H. Krelage werd voorzitter van die Stichting Centraal Bloembollen Comité. Er was een gezaghebbende figuur als deze Kre lage voor nodig om zoveel mensen zo eensgezind te krijgen. Het geld kwam. De Commissie Weten schappelijk Onderzoek kreeg 22.000 gul den te verdelen en de Commissie Onper soonlijke Reclame zevenduizend in het eerste jaar. In onze ogen geen grote be dragen, maar voor die tijd heel wat. Het bloembollenvak betaalde het wetenschap pelijk onderzoek grotendeels zelf.- Bij het vijfentwintig jarig jubileum zei prof. Van Slogteren, dat men het grote voordeel daarvan moeilijk zal begrijpen. „Als je, zoals dat met natuurproducten kan ge beuren, plotseling een grote aanval krijgt te weerstaan dan moet je wel eens snel geld hebben. Hang je af van Den Haag en richt je in maart 1950 een verzoek, dan krijg je ten antwoord, dat de begro ting voor 1951 al klaar is, maar dat men in 1952 zal kijken, wat men voor je kan doen." vol on 1 Juist in 1925 was dat zeer gevaarlijk, want de Amerikanen hadden ontdekt, dat met produkten ook parasieten kunnen worden ingevoerd. Aangezien men daar juist een grote narcissencultuur aan het opbouwen was, waren de parasieten gauw gevonden en werden de grenzen zeer re soluut gesloten. Nederlands verweer op basis van wetenschappelijk onderzoek kon niet baten. Maar het vak had geleerd, dat alleen een goed produkt dergelijke narigheden kon voorkomen. Prof. Van Slogteren kreeg zijn geld en bouwde een wereldberoemd laboratorium. Het heeft gezag in de tuinbouwwereld en dat is toch wel aangenaam. - Wij weten niet of de heren toen de com binatie zelf hebben gezien, men kan een produkt alleen adverteren als het goed is Advertentie Wij tonen u een grote kollektis kleurendia's van bruidsboeketten KENNEMERLAAN 86 - 98 - TEE. 60S* en beantwoordt aan de gewekte verwach tingen. Met dat wetenschappelijk onder zoek achter de hand en een daardoor stijgende kwaliteit kon men steeds meer gaan doen aan het bekendmaken van de bloembollen. Een ideale vicieuze cirkel. Tot in 1930 ongeveer de bom barstte. Ten tijde van de stichting van dit CBC baadde het bloembollenvak in het goud. Eens moest de overproduktie aan de markt komen. Toen die kwam, ongeveer gelijk met de crisis lag het vak, zoals zovele, op een oor en het geld voor het „Twee-cents-per-roe-fonds"kwam nauwe lijks binnen. De eerste januari 1936 werd dr. A. J. Verhage voorzitter van de Ko ninklijke Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur en van de Stichting Bloembollensurplusfonds. De laatste incasseerde het geld dat no dig was voor de opkoop van de produktie- overschotten. Men kwam op de gedachte, bij die incasso meteen maar het geld voor het CBC mee te nemen. Het „Twee- cents-per-roe-fonds" stierf, maar het geld was gered. Tegenwoordig brengt men het bij elkaar via een vakheffing. In 1964 kreeg de Commissie Wetenschappelijk Onderzoek meer dan een miljoen, net zo veel als in de eerste vijfentwintig jaar bij elkaar, en de Commissie Onpersoon lijke Reclame had meer dan vijf miljoen ter beschikking. Geen groot bedrag als men daarmede de gehele wereld moet bewerken. De afdeling Interne Markt van de Euro pese Commissie dreigt roet in het eten Doordat een moeder-koedoe in Artis het achterwerkje van haar kind met haar ruwe tong te intensief likte, is dit stukgeschuurd. Een verzorger had er snel lvat op gevonden: hij trok de baby een broek aan. BEVALLEN: M. W. Schroeder—Tref fers, d., Lambrecht van Dalenlaan 25, Haarlem: J. J. H. DeurlooJaspers, d., Tuindersstraat 38, IJmuiden(Oost); M. Heikensvan Baarle, d., Roggeveenstraat 8, IJmuiden(Oost); J. G. Stomphorst Menting, z-, Rijksweg 330, Santpoort; C. P WoutersLammerts, d., Pegasusstraat 1, IJmuiden; D. KleinmanBosman, z., Lange Nieuwestraat 357, IJmuiden; C. E. Oldenburgvan der Wal, d., Pleiaden- plantsoen 110, IJmuiden. ONDERTROUWD: R. W. Venema, Trompstraat 129, IJmuiden(oost) en W. Kint, Casembrootstraat 24, IJmuiden (oost), t a. Bachstraat 88, Heemskerk; B. G. te Beest, Groeneweg 82, IJmuiden (oost) en A. Mulder, Groeneweg 62, IJmui- den(oost), t.a. Groeneweg 82, IJmuiden (oost); P. A. van Kampen, Alexander- Bellstraat 51, IJmuiden en P. A. Stoker Moerbergplantsoen 9, IJmuiden, t.a. Alexander Bellstraat 51, IJmuiden; P. W. J. van der Groen, Spiegellaan 25, Drie huis en J. Groot, Wijkerstraatweg 241, Velsen(noord), t.a. Wijkerstraatweg 241, Velsen(noord)C. van Eykelen, de Tien destraat 8, Velsen(noord) en W. J. M. Mul der, Schulpweg 17, Velsen(noord), t.a. de Tiendestraat 8, Velsen(noord); A. Zwart, van Leeuwenstraat 27, IJmuiden en R. Pluister, Kennemerstraatweg 93, Alk maar, t-a. van Leeuwenstraat 2, IJmui den; W E. Jongejan, Havenkade 13, IJmuiden en M. W. Baljet, Ruysdaelkade 139 II, Amsterdam, t.a. Koningin Wilhel- minakade 72, IJmuiden; W. de Vries, Jan Gleynisweg 63, Heerhugowaard en E. van der Doe, de Ruij terstraat 50, IJmuiden (oost), t.a. de Ruijterstraat 50, IJmuiden (oost); L. Zwaan, Beukenstraat 6, IJmui- den(oost) en M. van de Korput, Scheep- makersdijk 28 rd, Haarlem, t.a. Beuken straat 6, IJmuiden(oost); J. Rombout, Baljuwlaan 14, Haarlem en J. W. Kalk man, Snelliusstraat 65, IJmuiden, t.a. Snelliusstraat 65, IJmuiden; J. van Laar, Bik en Amoldkade 13 rd, IJmuiden en F. A. W. Klomp, Rembrandtstraat 49, Zwijn- drecht; A. M. Smit, Kleis 65, Uitgeest en A. M. T Imming, Radarstraat 162, IJmui den, t.a. Duinrand 4a, Beverwijk; F. F. M. Nijhuig, Napierstraat 2, IJmuiden en E. van den Boogaard, Paulus Potterstraat 30, IJmuiden(oost), t.a. Paulus Potterstraat 30, IJmuiden(oost); J. F. van der Lieuw, L. v. d. Tongelaan 14, en H- M. Harten- dorf, Hagelingerweg 89, Santpoort, t.a. Zijlstraat 23, Haarlem. GEHUWD: D. Basa—W-. J. J. Versteeg, Driehuizerkerkweg 124, Velsen; C. J. A. VisseH de Geest, Linnaeusstraat 121, IJmuiden; R. HeinemeijerE. Schoon, Tuindersstraat 65, IJmuiden; R. J. H. BreukersM- Bos, Radarstraat 82, IJmui den; A. C. MelchiorM. G. Tiggeler, Verl. Koepellaan 2, Bloemendaal; P. A. KarremanM. Oldenburg, Havenstraat 5, Kortgene. OVERLEDEN: W. J. Jansen, 70 j., echtgenoot van A. M. van Gelder, Geleen- straat 14, IJmuiden. Advertentie GEBOORTE- VERLOVIN0S- HL'WELUKS KAARTEN VOORHEEN FIRMANT DRUKKERIJ ..NIJKO" OOSTERDUINWEG 31, UMUIDEN - TEL. 2029 D« drukk®r dl® er t®v®ns woont, ook '«avond® g«op®nd te gooien. Dat geld wordt namelijk heel handig geïncasseerd. De export is te controleren. De exporteur betaalt het Produktschap voor Siergewassen 314 percent van de minimumexportprijzen en houdt ij de kweker 3 percent van de binnenlandse minimumprijzen in. Dat was een aardige sleutel. Het PVS betaalde dan aan het CBC de benodigde bedragen uit. De Europese Commissie vond het noodzakelijk om dat mooie systeem af te keuren, omdat het export heffingen zijn die gelijk zijn aan douane rechten. En douanerechten bestaan in Europa met. Daarmede heeft de gehele Europese Commissie zich in de ogen van de bloem bollenmensen gemengd in een zaak, waar van ze helemaal geen verstand heeft. Men wil veel over hebben voor Europa, desnoods de maatregelen weg, maar dat geld moet binnen blijven komen. Op vrij willige basis zal dat moeilijk gaan. Bloem bollenmensen zijn realisten. We zullen in het najaar bij de „plechti ge bijeenkomst" toekomstplannen verne men. Misschien heeft dr. Verhage dan een systeem gevonden om een verorde ning te maken, die geen douanerecht lijkt te zijn. Daarbij is het vak wel ge- interesseerd. Het zal wel heel laconiek reageren op de plannen van het Centraal Bloembollen Comité. „Het zit wel goed daar". En dan te weten, dat ditzelfde CBC nooit reclame maakt voor zichzelf. Het lijkt er toch op, dat goede wijn, ook nu nog, geen krans behoeft. Donderdag Te IJmuiden werden donderdag 4200 kisten vis aangevoerd. Bij de aanvoer wa ren: 317 kisten tong en tarbot, 3 heilbot, 309 schol, 10 schar, 980 haring, 1070 ma kreel, 84 schelvis, 90 wijting, 328 kabel jauw en gul, 3 leng, 28 haai, 2 ham, 7 wolf, 8 poon, 195 koolvis en 10 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: heilbot 4,90-3,10, gr. tong 6,52-6,29, grm .tong 6,19-5,90, kim. tong 6,20-5,61, kl. tong 1 6,28-5,73, kl. tong 2 2,68-2,56, tarbot 1 5,90-5. Per 50 kilogram: gr. schol en grm. schol 62-54, kim. schol en kl. schol 1 61-56, kl. schol 2 57-32, schar 33-21, verse haring 30-12,50, makreel 31,20-17, kl. wolf 46, poontjes 11, kl. koolvis zwart 47-15, kl. koolvis wit 31, kl. rode poon 2 25-15, kl. haai 13-8, ham 110-108, gr. schelvis 28-26, grm. schelvis 26, kim. schelvis 31-28, kl. schelvis 1 38-28, kl. schelvis 2 23-10, wij ting 26-15, gr. gul 49-29, middel gul 37-25, kl. gul 27-15. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 220-73, gr. koolvis zwart 82-75, gr. koolvis wit 124, gr. leng 65, gr. wolf 100-92. Donderdag werden te IJmuiden de vol gende besdmminge'n, in guldens, gemaakt: Advertentie a.J Een belangrijke vraag, vooral als het koud gaat worden: Waar om verstook ik zoveel Heb ik wel de goede kolen en de goe de haard Heb ik wel de juiste oliehaard voor mijn kamer Stel ik de brander wel goed af Geef ik te veel lucht Allemaal vragen en nog zoveel meer, die BELANGRIJK zijn. Als ik het juiste antwoord niet weet, kan het me geld kosten., want dat kan een hele winter duren. Daarom ga ik vandaag nog naar de VAKMAN. Pres. Krugerstr. 65-90 - Tel 5433 IJMUIDEN Onder auspiciën van het „Wieringer Vlootschouw Comité" komt zaterdag 28 augustus een Wieringer viskotter de WR 189 met een lading visserjjproduk- ten naar Amsterdam, teneinde deze als geschenk aan te hieden aan de patiëntjes en het verplegend personeel van het Em- ma-kinderziekenhuis aan de Sarphati- straat, zulks ter gelegenheid van het hon derdjarige bestaan van het ziekenhuis. De kotter zal 's-morgens omstreeks ne gen üur ligplaats kiezen aan steiger 2 aan de Oosterdokskade, tegenover de „Pollux". Daar worden de visprodukten overgeladen op enige wagens, waarop te vens zullen plaats nemen een groep Wie ringer dansers en danseressen, alsmede een boerenkapel en waarschijnlijk een aantal verpleegsters van het Emma-kin- derziekenhuis. De stoet begeeft zich met politiebege leiding naar het Emma-kinderziekenhuis Het aanbieden van de geschenken zal vergezeld gaan van het optreden van de dansers en de muzikanten. KW 109 360, KW 94 51, KW 39 19.250. Aanvoer van vrijdag Vijftig vaartuigen hebben vrijdagmor gen in IJmuiden aangevoerd: 8160 kisten vis, 40 stijve kabeljauwen en 15.000 kilo gram tong. Bij de aanvoer waren: 920 kis ten schelvis, 280 wijting, 190 gul en kabel jauw, 820 torregullen, 3140 haring, 1020 spanharing, 350 toters, 1020 kleine kisten haring, 190 makreel, 1020 schol, 20 tarbot, 210 varia. Later in de morgen werden nog gelost 1700 kisten spanharing. Prijzen van vrijdag Per kilogram, in guldens: heilbot 4,50, tarbot 5,10-4,50, gr. tong 6,53-6,39, grm. tong 6,19-5,98, kim. tong 6,24-5,92, tong 1 6,344-6,06, tong 2 2,69-2,56. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 96-88, middel kabeljauw 92-76. Per tien stuks: gr. kabeljauw 120, mid del kabeljauw 494-43. Per stuk: kreeft 13-7. Per 50 kilogram: gr. en middel schelvis 38-28, schelvis 1 31-15; schelvis 2 23-15, gul 1 47-31, gul 2 28-20, gul 3 23-15, gr. en middel schol 60-54, kim. en schol 1 62-52, schol' 2 49-41, schol 3 36-30, schar 36-17, haai 26-21, gestripte wijting '21-15, dichte wijting 13-10, haring 19,40-14,60, makreel 23-14, tarbot 200-132, griet 128-112, tong schar 90, inktvis 150. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 180 kist.en schelvis, 200 wijting, 350 gul en kabeljauw, 2000 haring, 1200 kl. kisten haring, 50 schol, 250 ma kreel, 10.000 kilogram tong. Katwijk KW 15 504, KW 123 283 en KW 202 130 kantjes. Maatjesharing van 93 tot 108 en volle haring van 66 tot 83 gulden per kantje. Op de begraafplaats „Duinrust" te Be verwijk is donderdagmiddag het stoffe lijk overschot van de op 82-jarige leeftijd overleden heer W. de Wit ter aarde be steld. De heer De Wit genoot vooral grote bekendheid wegens zijn activiteiten in het bejaardenwerk: hij was oprichter en lan ge tijd voorzitter van de plaatselijke af deling van de Algemene Bejaardenbond. Ofschoon hij de laatste tijd geen bestuurs lid meer kon zijn, bleef hij toch intens meeleven met het wel en wee van de af deling. Aan het graf heeft de afdelingsvoorzit ter, de heer H. J< v. d. Plas er aan herin nerd dat het de heer W. de Wit was, die op 3 november 1950 de afdeling heeft op gericht. Bijna veertien jaar lang was hij een uiterst bekwaam en strijdvaardig voorzit ter, die zich geheel inzette om vele be jaarden aan een menswaardig bestaan te helpen. Het is grotendeels zijn werk ge weest, dat de afdeling van veertig tot duizend leden is uitgegroeid. Hij bleef niet achter z'n schrijftafel zitten; door per soonlijk bejaarden te bezoeken bleef hij uitstekend op de hoogte van de omstan digheden waarin de leden verkeerden. Met grote dankbaarheid zal hij in de herinnering blijven. Een zoon van de overledene dankte voor de vele blijken van vriendschap én waardering. Advertentie Vraag prospectus en demonstratie bti (OFFICIAL FORD-DEALER) RIoemstraat 34 - Telefoon 4208 Ook in Londen heeft men de politie- burelen opengesteld voor het in leveren van verboden handwapens. Werden er in Velsen en andere Nederlandse steden wat boksbeugels, knuppels en een enkele wapenstok ingeleverd, in Londen bestond het merendeel van de ingeleverde wa pens uit pistolen en revolvers; ook een enkele mitrailleur kreeg men binnen. Advertentie HOOFDAGENT AUTOMOBIELBEDR Groeneweg 69 - IJmuiden - Tel. 7271 Beverwijk - Tel. 26259 SHOW van INRUILAUTOMOBIELEN zaterdags van 9—18 uur Garantie - inruil en financ. mogelijk Tien gemeenten behoren volgens Gede puteerde Staten van Noord-Holland tot de agglomeratie Groot-Amsterdam. Bij deze is ook de gemeente Haarlemmermeer. Dit delen G.S. mee in antwoord op schriftelijke vragen van het Statenlid mr. A. Wensing. Tot de agglomeratie be horen behalve Amsterdam zelf de ge meenten: Amstelveen, Diemen, Haar- lemmerliede en Spaarnwoude, Haarlem mermeer, Landsmeer, Oostzaan, Ouder Amstel, Uithoorn en Weesperkarspel. Daarnaast dient volgens Ged. Staten de mogelijkheid te worden opengehouden om -indien de ontwikkeling daartoe aanlei ding geeft aan het territoir van het nieuwe lichaam uitbreiding te geven. Op de vraag van de heer Wensing aan welke criteria de gemeenten moeten vol doen, delen G.S. mee dat dit dient te zijn de grote intergemeentelijke verwevenheid van problemen op een aantal belangrijke terreinen van bestuurszorg. De commissie Groot-Amsterdam somt veertien van deze terreinen op en wenst de raad van Groot- Amsterdam de bevoegdheid toe te kennen onder goedkeuring van de Kroon aan deze bevoegdheid uitbreiding te geven. Planologische ragen moeten volgens G.S. ook in het kader van deze agglome ratie worden opgelost. Aanvankelijk zou men hierover een andere mening hebben gehuldigd. Met name wordt in dit ver band gedacht aan het vaststellen van een of meer structuurplannen voor het betrok ken gebied of delen daarvan. Advertentie ,,AI zijn de inbrekers nog zo snel. de politie achterhaalt ze wel" Kennemerlaan 59 - IJmuiden Er stond in maart van dit jaar nog vijf gulden op het spaarbankboekje van een 27-jarige hulpkraandrijver uit Wijk aan Zee. Op een dag besloot hij hier eens ver andering in te brengen. Van zijn schoon moeder nam hij het spaarbankboekje weg en begon toen met de twee boekjes te knoeien. Hij speelde het klaar om bla den uit het boekje van zijn schoonmoeder in het zijne te bevestigen, zodat zijn te goed bij de spaarbank nu ruim negentien honderd gulden leek. Op 5 april stapte hij er mee naar het postkantoor in Beverwijk. De ambtenaar zag niet dat het hier een vervalsing be trof en betaalde de verdachte op zijn ver zoek duizend gulden uit. Dat geld maakte de kraandrijver op plezierige wijze op. Hij had geen geldgebrek, zo zei hij op de rechtszitting, maar wilde het er eens van nemen. „Valsheid in geschrifte en op lichting", vond de officier van Justitie. De eis luidde zeven maanden met aftrek van voorarrest, waarvan twee maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Daaraan verbond hij de bepaling dat bin nen een jaar het bedrag van duizend gul den terugbetaald zou worden aan da bank. De raadsman vroeg een langere tijd voor de terugbetaling, net als de proeftijd drie jaar. Uitspraak op donderdag 2 september 's morgens om halftien. Vanmorgen omstreeks 10 uur vattp tijdens loodgieterswerkzaamheden in de openbare kleuterschool Spaamberg aan de Wüs telaan te Santpoort een deel van een hou ten plafondbetimmering vlam. De loodgie ter wist het vuur waarbij een sterke rook ontwikkeling ontstond vrij snel te blussen met een slang op de waterleiding. De Velsense brandweer die binnen enkele minuten met twee wagens ter plaatse was behoefde niet op te treden. De scha de is gering. Advertentie Spaarzaamheid is wijs beleid Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velser De zeesleepboten Noord-Holland en Utrecht, de twee jongste aanwinsten van n.v. bureau Wijsmuller te IJmuiden, ma ken vanmiddag van IJmuiden uit geza- menlijk een tocht op de Noordzee. Voor deze tocht is een grote groep, voorname lijk buitenlandse relaties van Wijsmuller uitgenodigd. Omstreeks zes uur worden de sleepbo ten in IJmuiden terugverwacht. Zij zul len dan muzikaal worden ingehaald door de Amsterdamse politiekapel. Advertentie ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 TELEF 6321 Jubileum. Woensdag 25 augustus zal voor de heer J. E. Adrichem en de zijnen een feestelijke dag zijn wegens de viering van zijn veertigjarig arbeidsjubileum bij de Koninklijke Papierfabrieken Van Gel der Zonen n.v. te Velsen. De heer Adri chem, die aan de Willem Pastoorstraat 4 te Beverwijk woont, kwam op 21-jarige leeftijd aan het bedrijf als hulpbaggerman in de voormalige cellulosefabrieken; de laatste jaren is hij magazijnbediende. Pensioen. Vrijdag 20 augustus zal de heer H. Spieker uit IJmuiden, na ruim 36 jaar bij Hoogovens te hebben gewerkt, afscheid nemen van dit bedrijf wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. De heer Spieker, die zijn loopbaan bij de kunstmestfabriek Mekog begon, klom op tot storings-bankwerker in de ammo- niakfabriek van deze vennootschap. Cactussen. De Nederlands-Belgische vereniging van liefhebbers van cactussen en andere vetplanten houdt op 26 augus tus haar maandelijkse vergadering, aan vangende acht uur 's avonds, in het Cultu reel Centrum te IJmuiden. De heer N. van Vliet uit Scheveningen zal een lezing hou den over het geslacht noto-cactussen, de parels in de cactuswereld. Advertentie Electrolux - H.E. Excelsior e.a. vanaf 63.50 Betaling in overleg Velserduinweg 173 - Telefoon 4402

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4