Nieuwe flats in Santpoort-Zuid komen dit jaar nog gereed BANKSTELLEN 975.- VERSPUY Medische verzorging tijdens het weekeinde Jongeren uit Guildford zien en vragen veel „Transglobe" als toeristische trekpeister Havenberichten Oecumenische gedachte in de IJmond Moderne woningen verjongen „Elta" De kruistocht met paard en wagen ImmÊM Burgemeester moet keet in Uitgeest weghalen Burgerlijke stand van Beverwijk GASFORNUIZEN STOFZUIGERS Olie- en Kolenconvectors LOENDERSLOOT Wasmachines - Centrifuges SILO KOELKASTEN Gouden feest in Heemskerk Iets van U bij? Afscheid van Sociale Zaken Boerenkapel naar Wijk aan Zee VRIJDAG 20 AUGUSTUS 1965 5 LOENDERSLOOT Kerkelijk nieuws LOENDERSLOOT Jeugd vierdaagse in 1966 in Beverwijk ---■•mm iji-y m.,i mmm Imü Wij ontvingen een nieuwe kollektie waarvan wij er 2 etaleren, o.a. BANKSTEL PETER klassiek model met ijzersterke wollen moquette bekleding. 'n Juweel van een bankstel MODERN BANKSTEL met schildpadleer. Losse kussens be kleed met sterke weefstof. Hoge en lage 700 fauteuil en 3-zits bank T I 3wi' Vele andere modellen bevinden zich in onze showroom. KOMT U VRIJBLIJVEND KIJKEN NAAR DE BETERE MEUBELEN VAN PLEIN 1945 no. 2 - IJMUIDEN - TELEFOON 8089 LOENDERSLOOT LOENDERSLOOT Kennemer Kruimels Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Lady Serena van Norwich; Gitana, Fowey; Triton, Antwerpen; Mare Liberum, Dagenham; Dicky, Londen; Brunta, Delftzyl, IJmuiden; Rimjadan, Antwerpen; Bothnia, Harlingen, IJmuiden; Ber- kelstroom, Londen; Harvard, Kartskrona; Brownson, New York; Luise Emilie, Londen, IJmuiden; Thea, Londen, IJmuiden; Alouette, Londen; Dinkelstroom, Londen; Beninkust, Freetown; Lady Sonia, Londen; Vliestroom, Huil; Havelland, Antwerpen; Gouweborg, Kop- mansholmen, Zaandam; Bruse, Kristiansand; Congo, Nantes; Meidoornsingel, Par; Ubbergen, Klaipeda; Arkadia, Londen; Kuhlungsbom, terug uit zee; Heino, Rotterdam; Bram, Dagenham; Plancius, Wisbeck; Castor, Rotterdam; Zee- burgh, Rotterdam. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Zaanstroom van Grangemouth; Reiger, Rotterdam; Spaarne- stroom, Sheerness; Hoedur, Kirkeness; Midas, Rotterdam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden; Hebe naar Valparaiso: Porperite, Rotterdam; Sisu, Struer; Atlas, Rotterdam, IJmuiden; Piorla, Sharpness; Ali, Damhof, Londen; Rondane, Simonsvik, IJmuiden; Fleth, Londen, IJmuiden; Belos, Rotterdam, IJmuiden; Poolster, Trollhat- tan, IJmuiden; Lady Serena, Felixtowe; Amor, Hamburg; Golina, Mantyluoto; Usaramo, Bre men; Hinrich Suhr, Newcastle; Mare Liberm, Dagenham; Kuhlungsborn, Alphen a. d. Rijn; Agnes, Felixstowe; Draco, Le Havre; Dicky, Londen, IJmuiden; Luise Emili, Herroe, IJmui den; Ilona, Hamina, Westzaan; Arkadia, Bre merhaven; Royal Board, Karlsberg, Zaandam; Oranje, Londen; Mario, Teighnemouth; Ardetta, Rotterdam. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Dollard naar Aalborg; Vechtstroom, Rotterdam; Evros, Vit- toria; Victory, Londen; British, Seafarer, Duin kerken; Taras, Leixoes; Taurus, Bremen; Vul kan, Narvik. (Indien, achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie Lange Nieuwstraat - Tel. 4654 Sedert de Oecumenische Raad van Ker ken Beverwijk-Heemskerk en de Oecume nische Raad van Kerken te Velsen ruim vijf jaar geleden hun activiteiten begon nen, zijn al beduidende vorderingen ge maakt, niet alleen op het gebied van de maatschappelijke en sociale zorg, waarin deze raden werden betrokken, maar voor al op het gebied van de samenwerking en gamenspreking. Onder leiding van ds. C. Meijer, gerefor meerd predikant, ds. G. van Schuppen, Nederlands hervormd predikant, beiden te Beverwijk en pater Alexius Wills te IJmuiden is in de voorjaarsmaanden in „De Opgang" te Beverwijk een studie kring gehouden in aansluiting op de eind vorig jaar gehouden cyclus „Buiten de kerk geen heil". Nadat onder leiding van ds. J. van den Berg, Nederlands hervormd predikant en pater Erftemeijer, beiden te IJmuiden in het afgelopen jaar de cyclus „Kerkelijk heid en ontkerkelijking" in een gestaag groeiende studiegroep werd behandeld, is de wens te kennen gegeven, dat deze stu diegroep haar voortzetting zal vinden. Ook de gesprekskring „Rome-Reforma tie" te Velsen, die onder leiding staat van ds. L. Brink, Nederlands hervormd predi kant, en pater Alexius Wills zal worden gecontinueerd. In deze studiegroepen hebben het afge lopen jaar meer dan honderd personen zich serieus doen bezighouden met de geestelijke fundamenten en waarden van eigen kerk en die van andere kerken. Aangezien zowel onder de bestuurderen van de Oecumenische Raden van Bever wijk-Heemskerk en Velsen als onder de geïnteresseerden het verlangen leeft op de gevolgde wijze de oecumene verder te dienen en uit te breiden, zal in samenwer king met deze raden getracht worden in dit jaar nog enkele studiegroepen te formeren. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Windesheim H. J. A. Dou- wes te Ugchelen; te GrootegastDoezum (toez.) H. P. Bos, kand. te Bierum. Aangenomen naar Leerbroek H. A- v. d. Pol, kand. te Ede, die bedankte voor Aalst (Gld), Brandwijk, Molenaarsgraaf, Willige-Langerak en voor Wouters- woude. Geref. Kerken Beroepen te Hillegom (2e pred.pl.) J. Boer jr. te Wetsinge-Sauwerd. Aan het Van den Bergh van Ejjsinga- plantsoen in Santpoort-Zuid zullen binnen afzienbare tijd 48 nieuwe woningen be trokken kunnen worden. Het betreft hier twee blokken van elk 24 flats die deel uit maken van een complex van vijf blokken waarvan de eerste drie al in 1960 gereed kwamen. Bij de twee woningblokken die thans nog in aanbouw zijn behoren ook 22 garages. De riant gelegen drie- en vierka- merflats, waarvan de oplevering dit jaar zal geschieden, zijn voor de woningbouw vereniging Bloemendaal-Noord ontworpen door de dienst Volkshuisvesting van de ge meente Velsen. In tegenstelling tot de bouw van de eer ste drie wonigblolcken aan het Van den Bergh van Eijsingaplantsoen die in twee jaar kon worden verwezenlijkt kwam die van de laatste twee blokken maar moei lijk op gang omdat het nodige bouwvolu me zeer lang op zich liet wachten. Pas in februari van het vorig jaar kon met de bouw worden gestart. Hoewel de in deling van alle vijf woningblokken gelijk is zijn in de twee nieuwste blokken eni ge bijzondere voorzieningen aangebracht die de woningen in de drie andere blok ken niet hebben. Zo zijn onder meer in de in aanbouw zijnde flats zwevende dek- vloeren aangebracht om geluidshinder zo veel mogelijk te weren. Ook zijn alle wo ningen aangesloten op een centraal anten nesysteem. Buiten de reeds genoemde ga rages hebben de flats als extra verder nog een achteruitgang. Met de realisering van deze nieuwbouw heeft de sanering van dit oude gedeelte van Santpoort-Zuid (van oudsher beter be kend als de „Elta") grotendeels haar be slag gekregen. Slechts enkele oude huizen hebben zich in deze overwegend moderne woonwijk kunnen handhaven. Advertentie Lange Nieuwstraat - Tel. 4654 De Beverwijkse wandelvereniging „De Bevers" zal in de eerste week van augus tus 1966 de jeugdvierdaagse van Nrd.- Holland organiseren. Dit is gisteravond door de voorzitter van de wandelvereni ging, de heer P. Majoor, meegedeeld tij dens een vergadering in het clubgebouw van De Bevers waarbij ook aanwezig wa ren de Beverwijkse ambtenaar voor sport zaken de heer Geurts, de voorzitter van de Beverwijkse sportraad Th. Reynders jr. en de vertegenwoordiger van het dis trict Noord-Holland van de KNBvLO de heer Willink. Advertentie Lange Nieuwstraat - Tel. 4654 In het bericht over de kruistocht van de evangelisten Ab van Ommen en Kees Korver, die hun reis van vier maanden met paard en wagen in IJmuiden afslui ten, is een foutje geslopen. Daarin stond dat de openluchtsamenkomsten gisteren en vandaag op het Marktplein gehouden zouden worden om 17.30 uur. Dit moet zijn 19.30 uur. De 48 flatwoningen, ondergebracht in twee blokken aan het Van den Bergh van Eijsingaplantsoen in Santpoort-Zuid, naderen hun voltooiing. rat f rn&iM - N V>"v' v" >v'.x Op een stukje aangeslibd rietland in de polder Uitgeester- en Heemskerkerbroek heeft half juli van dit jaar burgemeester Nielen van Heemskerk een uitneembaar houten keetje neergezet om daar zo af en toe te verwijlen en van de natuur te genieten. Achteraf is gebleken dat het ding op ge bied van de aangrenzende gemeente Uit geest staat (op het uitbreidingsplan aan gegeven als water.Uitgeest heeft ambtelijk bezwaar gemaakt tegen de si tuering van het keetje: het mag er niet langer dan tot 31 augustus staan. Burgemeester Nielen zei: „Ik ben e-r van geschrokken, want ik was me van geen kwaad bewust. Natuurlijk gaat dat ding daar weg, dit weekeinde nog, zo heb ik me gehaast mijn collega in Uitgeest te verzekeren." Advertentie Advertentie Lange Nieuwstraat - Tel. 4654 GEBOREN: Hendrika M., d. van W. J. Hoogbruin en J. van der Veen; Gerry, d. van P. H. Vrieze en F. Klok; Jolanda M., d. van N. C. Snijders en I. Eickhoff; Ma- riska B., d. van P. J. Half en M. Adrichem; Anna M. C., d. van A. de Boer en A. M. Komen; Robert, z. van H. Peters en A. M. Havenaar; Ingrid M., d. van E. T. W. van Doorn en H. A. M. van der Helm. ONDERTROUWD: A. Blansjaar en E. I. M. de Goede; D. J. Smit en J. A. H. Die- meer; A. N. Schaaper en J. M. Koeken bier. GETROUWD: J. H. Burger en A. J. van den Ham; J. Stad en K. C. C. van Leeuwen. OVERLEDEN: J. J. T. van den Hoorn, 56 j.; A. Quint, 38 j.; C. M. Fiege, 64 j., geh. met B. A. van der Sijpt; P. Groefsema, 74 j., geh. met R. Dijkstra; W. J. de Wit, 82 j.; J. Lootsma, 1 mnd.; H. J. Kluft, 9 mnd.; J. Boogaard, 38 j.; S. Coelingh, 60 j.; J. A. W. Coelingh, 14 j. Advertentie Lange Nieuwstraat - Tel. 4654 De jongeren uit Guildford, die deze week een bezoek brengen aan de ge meente Velsen en die dagelijks tochten maken hebben deze week al veel ge zien, de Velser Jeugdcentrale, die het programma voor deze week uitstippel de en de jongeren ook begeleidt op hun tochten, heeft te maken met zeer geïnteresseerde gasten. Ze laten zich omtrent alle mogelijke zaken nader voorlichten. „Ze vragen je de oren van het hoofd", hoorden we van de heer G. J. Kwakkel. Hij trekt als ambtenaar voor jeugdzaken iedere dag met de groep op en doet dit met veel ple zier. De week is tot nu toe begunstigd door overwegend best weer. De tocht naar Arnhem en het bezoek aan het Op 25 augustus aanstaande hoopt het echtpaar J. Beentjes-Comelisse te Heemskerk het gouden huwelijksfeest te vieren. De bedoeling is, dat dan de zes kinderen, negentien kleinkinderen en twee achterkleinkinderen aanwezig zijn in café Flora, waar het zaaltje is gehuurd voor de grote familiebij een-, komst. De tachtigjarige heer Beentjes is een geboren en getogen Heemskerker en had vroeger een tuinderij, die hij aan zijn zoon heeft overgedaan. Zijn vrouw werd 76 jaar geleden geboren in Lim- men. airborne-museum van dinsdag was mede in het programma opgenomen, omdat onder de parachutisten, die bij Arnhem vochten, ook velen waren uit het Engelse district Surrey, waartoe Gi'ildf rd behoort. Woensdag waren de Engelse gasten in Amsterdam, gisteren is een zeer interessante rit gemaakt door een grootdeel van N.-Holland. Vanmorgen heeft de jongerengroep de Aalsmeerse bloemenveiling bezocht en is een klompenmakerij bezichtigd. Morgen gaan ze naar Den Haag en Schevenigen enwordt ook nog een kijkje genomen in Madurodam. Bij degemeentepolitie te Velsen zijn de volgende voorwerpen als ge- vpnden aangegeven. Kindervest, huissleutel in etui, zon nebril, hond, damesondergoed, bank biljet, 6 sleutels aan ring, dameshand schoen, zakmes, fietstas, inh. wasgoed kinderbroekje, meisjesregenjas, porte monnee met inhoud, herenhorloge, paar damesschoenen, dameshand schoen (wit), portemonnee inh. geld en foto's, huissleutel, autoped, 3-wielig kinderfietsje, kinderwagen, badhand doek met blauw broekje, babymantel, hond, herenportemonnee met inhoud, 3 sleutels aan kettinkje, jongensporte monnee. Inlichtingen dagelijks aan het hoofd bureau van politie te Velsen. De ge deponeerde voorwerpen zijn te verkrij gen elke dinsdag en vrijdag van 16.30 uur tot 17.30 uur aan het hoofdbu reau. Donderdagmorgen is de torpedojager „Brownson" van de Amerikaanse ma rine IJmuiden binnengelopen. De jager is inmiddels doorgevaren naar Amster dam, waar hij enkele dagen zal verblijven. In mei jongstleden zou de heer J.W. G. Gomes, sociaal werker-b in Velsen „wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd", zoals dat heet de gemeentelijke dienst voor Sociale Zaken verlaten. Maar de man die in zijn plaats zou komen liet het te elfder ure afweten. De heer Go- mes was bereid nog even aan te blij ven. Dat „even" is bijna drie maan den geworden. Maar nu zal het er dan toch van komen; er is een nieuwe kan didaat komen opdagen, die zijn opvol ger zal worden. Dat afscheid van de heer Gomes is op dinsdag 31 augustus te vier uur 's middags in de voorzaal van het St. Fideliusgebouw aan de Willemsbeek- weg (no. 102) in IJmuiden-oost. In het kader van de zomeravond evenementen te Wijk aan Zee treedt zaterdag op het Julianaplein aldaar de boerenkapel op. gevormd uit leden van de Beverwijkse Harmonie Kapel. Frank Wale uit Hilversum komt za terdag ook weer naar Wijk aan Zee en gaat daar spelen organiseren voor het publiek. Volgende week zaterdag avond wordt de reeks jaarlijkse eve nementen besloten met een taptoe, zorgd door de IJmuider Harmonie. IJmuiden heeft met de aankomst van het Amerikaanse vrachtschip Transglobe in de Bijleggershaven er een toeristische trekpleister bij ge kregen. Het nog altijd slagzij maken de schip biedt dan ook een niet alle daags schouwspel waarop men blijk baar niet gauw is uitgekeken. Vooral buitenlandse bezoekers aan de vis sershavens, de sluizen en het sema- foor nemen graag de gelegenheid de baat de scheefgezakte Amerikaan te bekijken. Bij mooi weer zitten ze op de dijk van het grote sluiseiland mannetje aan mannetje om maar niets van 't bergingswerk te missen. x-vx IJMUIDEN Artsen (met ingang van zaterdagmiddag 13 uur): J. J. Wuite, Rpntgenstraat 1, tel. 4953; A. J. van Leusen, Van Tuyll- weg 34, tel. 4328. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk, alleen voor spoed gevallen, zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur: B. H. Smeenk, Middenduiner- weg 10, Santpoort, tel. 02560-8657. Verloskundigen: Mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mevrouw E. W. Kuijk-Engelhardt, Moerbergplant- soen 143, tel. 7849; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8969; mejuf frouw G. van Zandvoort, Poolster straat 18, tel. 2070. Apotheek: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. Wijkverpleging: voor IJmuiden en IJ- muiden-Oost, zuster C. Nap, Hofdijk laan 10, Driehuis, tel. 02550-6195; voor Velsen-Zuid en Velsen-Noord, zuster I. C. Bovenkerk, Stationsweg 5, Velsen- Zuid, tel. 02550-2338; voor Driehuis en Santpoort-Noord en Santpoort-Zuid, zuster A. de Ruyter, Santpoortse Dreef 25, Santpoort, tel. 02560-6054. SANTPOORT Arts: D. R. Mansholt, Vinkenbaan 23, Santpoort-Station, tel. 02560-8320. Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145. Santpoort- Zuid, tel. 02560-8249. BEVERWIJK Artsen: Voor de artsen Fierstra sr., Fier- stra jr. Lange, Plantinga, Reddingius, Rolink, De Ruiter, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling, van zater dag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur, K. K. Visser, Zeestraat 96. Beverwijk, tel. 02510-23450; zondag van 9 tot 24 uur, J. D. Reddingius, Prinsessenlaan 5, Be- verwijk, tel. 02510-25551. Voor de art sen: Ten Harmsen van der Beek, Hom mes, Peeters, Swaab, Vos en Zeijlmans, van zaterdag 12 uur tot zondag 24 uur: dr. J. A. Hommes, Plantage 154, Bever wijk, tel. 02510-26050. Tandarts: Voor Beverwijk, Velsen-Noord, IJmuiden en Santpoort, B. H. Smeenk, Middenduinerweg 10, Santpoort, tel. 02560-8657 (uitsluitend voor spoedgeval len) zaterdag en zondag tussen 17 en 17.30 uur. Apotheek: Vanaf zaterdag 12.30 uur tot zaterdag 28 augustus, ook nachtdienst: Apotheek Donker. Breeestraat 61, Bever wijk, tel. 02510-27955. voor Beverwijk, Velsen-Noord en Heemskerk.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5