Rumoer in Zwitsers dorpje is nog niet bedaard AGE sigarflrlijk uiïz°goed- Auto rijdt tegen boom, vier inzittenden dood KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO en bondig V Grapjes van minister Diepenhorst Prins Bernhard naar Tanzania Caféhouder bedreigt vrouw met pistool Jonge dekknecht verdronken Villa een halve meter te hoog H. Fentener van Vlissingen mag misschien blijven Prinses Margriet en verloofde terug Bromfietser onder invloed bijna onder trein Twee slachtoffers van ontploffing Uit apotheek verdovende middelen gestolen Gestorven onder de douche Luchtvaartexpositie in Delft, vliegfeest in Rotterdam Monteur beschoten in Amsterdam Nederlander vast op een rots Bejaarde man na brand overleden Rechter moest vroeg op Onstabiel weer MAANDAG 23 AUGUSTUS 1965 Kerkeliik nieuws Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Tal van slachtoffers in zveekeindeverkeer Vonnis over winkel die vakantieregeling negeerde WEERRAPPORTEN s ës t De minister van Onderwijs en Weten schappen, prof. mr. I. A. Diepenhorst, heeft vanmorgen in Amsterdam het derde internationale germanistencongres ge opend. Het wordt bijgewoond door 350 le den van de internationale vereniging voor germaanse taal- en literatuurwetenschap. Voorzitter is de Amsterdamse hoogleraar prof. dr. H. Meyer. In zijn openingswoord gebruikte de minister het woord „con- gressitis", naar hij zei als voorbeeld van taalverrijking en als karakterisering van het toenemend aantal samenkomsten over een stijgend aantal onderwerpen. Voorts was het hem gebleken „dat som mige germanisten nog in het ongewisse verkeren ovesr wat germanist eigenlijk be tekent. Zij weten zelfs niet zeker of het een germaans' woord is". Prins Bernhard is zondag uit Entebbe (Oeganda) in Dar-es-Salaam (Tanzania) gearriveerd. Hij werd op het vliegveld verwelkomd - oor president Nyerere. Prins Bernhard zal tot 28 augustus in Tanzania blijven. Vanmorgen was de prins met president Nyerere aanwezig bij de opening van een sisalfabriek. Daarna ging hij naar Noord-Tanzania, waar hij bezittingen heeft. De Haagse politie heeft zaterdagavond een 44-jarige caféhouder uit Den Haag ingesloten, omdat hij van plan was zijn vrouw met een pistool dood te schieten. De man heeft dit plan niet kunnen uitvoe ren, doordat zijn kinderen hun moeder tijdig hadden gewaarschuwd. De rijkspolitie te water heeft uit het wa ter van de Vlothaven bij het graanover- slagbedrijf in Amsterdam het stoffelijk overschot opgehaald van de vijftienjarige dekknecht Johan A. Roelofs uit Nijmegen, die zaterdagmiddag circa kwart voor drie bij het afmeren van het sleepschip Jozeph was gestruikeld enover boord geslagen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Bennekom (vak. wijlen P. J. F. Lamens) J. C. Schuurman te Schoon hoven, die bedankte voor St Annaland. ST. SULPICE (AP) De heer H. Fen tener van Vlissingen lijkt de eerste ron de van zijn strijd tegen de Zwitserse auto riteiten, die hem uit het land willen zet ten, te hebben gewonnen. Het tegen hem uitgevaardigde bevel om uiterlijk op 30 september het land te verlaten wordt nu door de Zwitserse bondsregering „aan een nadere beschouwing onderworpen". Bo vendien heeft Fentener van Vlissingens buurman de Oostenrijker Wolff verklaard dat hij de strijd tegen zijn buurman op geeft. Die strijd begon reeds vijf jaar geleden Met haar verloofde, de heer P. van Vol lenhoven, is prinses Margriet zondagmid dag per K.L.M.-lijnvliegtuig uit Rome op Schiphol aangekomen. Zij is de eerste van de koninklijke familie, die van de vakan tie in Porto Ercole naar ons land is te ruggekeerd. Op Schiphol verwelkomde luitenant-ko lonel W. F. K. Bischoff van Heemskerck, adjudant van de koningin, het verloofde paar, dat daarna per auto naar paleis Soestdijk reed. Een inwoner van Rosmalen had zater dagavond zoveel borreltjes op, dat hij met zijn bromfiets dwars door een boom van een automatische halve overwegin stallatie in de Burgemeester Wolterstraat reed. De boom brak af en de man rolde op het spoor, waar hij verbijsterd bleef liggen. Gelukkig reageerde de machinist van de trein Nijmegen-Den Bosch, die op dat moment de overweg naderde, nuchter der: hij remde krachtig en slaagde erin zijn trein nog juist op tijd tot stilstand te brengen. c BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Fantömas", 14 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „De nylon strop', 18 j. Lido/14, 19 en 21.15 u.: „Goliath en de slavin", 14 j. Luxor, 14 u.: „De tante van Charley", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Nieuwe aanvoer voor Cairo", 18 j. Minerva, 14-30 u.: „De duurste man van het leger", a.l.; 20.15 u.: „Irma la Douce", 18 jaar. Rembrandt, 10.30 u.: „De jeugd hakt de knoop door", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Goldfinger", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De verove raars van de Pacific", 14 i. „De veroveraars van de Pacific", 14 j. Studio, 10.30 u.: „Dik Trom in het cir cus", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „Le Bon- heur", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Zaterdagavond geopend van 20.30 tot 22.30 u„ met kaarslicht en klassieke muziek. Tot en met 4 september. Prentenkabinet: Expositie van Poolse grafiek. Tot 1 oktober. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de eeuw tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): „De landman en de muze". Expositie van prenten, tekenin gen, schilderijen en aquarellen. Geopend van 10 tot 17 u.; zondags van 13 tot 17 u. Tot 30 augustus. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): geopend van 10 tot 18 u. en van 20 tot 24 u. Expositie van te keningen van Evert Neuteboom. Tot 1 september. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen en grafiek van Jan Michels. Tot 1 september. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 1^.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Expositie van schilderijen en plastiek van Kees Hak en Liesbeth Sayers (op werk dagen van 9.30 tot 18 u.). Tot 3 september. Linnaeushof (Bennebroek)Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9 tot 18 u.; golfbaan tot 21 u. Pannekoekenhuisje (Bloemendaal): Ex positie over Thijsse's Hof. Dagelijks van 9 tot 17 u. Tot 1 september. DIVERSEN De Waagtaveerne (Spaarne/Damstraat): Cobi Schreijer m.m.v. Dick Poons en van daag en zaterdag Colin en Shirley- 's Mor gens en 's middags demonstraties van oude ambachten. Zondags gesloten. Vleeshal (Grote Markt) dagelijks 14.30 U.: Voorstellingen van poppentheater Mer- lijn. Tot 28 augustus. Ruïne van Brederode (Santpoort): Elke avond een half uur na zonsondergang avondverlichting en klankbeeld tot 23 u. MAANDAG 23 AUGUSTUS Stadsschouwburg, 20 u.: „Irma la Douce". Marktplein: Kermis. Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon. DINSDAG 24 AUGUSTUS City, 20 uur: „Wedren met de ooievaar". Stadsschouwburg, 20 u.: „Irma la Douce". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, van 19 tot 21 uur: Exposie „Creativiteit in Kennemerland". Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringende natuurschoon. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: van 10 tot 12.30 u. en van 14.30 tot 17.30 u.: fili al Velsen-Noord: 10 tot 21 u. Wijkcentrum „De Duinpan". Sant- poord: 16 tot 18 u. en 19 tot 21 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 u. toen Wolff protesteerde tegen het feit, dat Fentener van Vlissingen een villa naast de zijne had laten bouwen die een halve meter hoger was dan de plaatselijke bouw verordening toestond. Wolff heeft nu een in bittere bewoor dingen gestelde verklaring aan een boom in zijn tuin opgehangen. Daarin zegt hij dat hij zijn huis zal verkopen. „Geld heeft gezegepraald over de wet", schrijft hij. Dit slaat op de 300.000 gulden die Fentener van Vlissingen zegt te hebben besteed aan het verdedigen van zijn be langen. In St. Sulpice heeft een groep zakenlie den pamfletten verspreid ter ondersteu ning van de zaak van de heer Fentener van Vlissingen. Volgens het pamflet is er door de autoriteiten gebruik gemaakt van chantage,afpersing en machtsmisbruik in hun pogingen om Fentener van Vlissin gen en zijn gezin het leven zuur te ma ken. „Wij doen een beroep op alle Zwitser se patriotten om het bevel tot uitwijzing te veroordelen en al het mogelijke te doen om te bereiken dat de traditionele Zwit serse gastvrijheid en vriendschap voor buitenlanders worden gehandhaafd", aldus wordt in het pamflet gezegd. Fentener van Vlissingen heeft verklaard: „Als ik weg moet zal er geweld moeten worden ge bruikt. Ik zal nooit ook maar één enkele koffer pakken". De ontploffing, die woensdagavond in een benzinetank op het terrein van het Esso-depot in Den Bosch is ontstaan, heeft nog twee slachtoffers geëist. De 22-jarige classificeerder A. Sweers uit Babberich en de 31-jarige medische student J. de Jong uit Amstelveen zijn aan hun verwondin gen overleden. Vrijdag was de technische employé H. Verdonk uit Soest al over leden. Twee gewonden liggen nog in het ziekenhuis. Voor de derde keer binnen ongeveer een maand is dit weekeinde de hoeveelheid verdovende middelen in de gifkast van een Amsterdamse apotheker het doelwit geweest van een inbreker. Deze keer ver dween hij met tweehonderd palfiumta- bletten en een hoeveelheid cocaïne, mor fine en opiumpreparaten. De inbreker is de aan De Lairessestraat gelegen apotheek aan de achterzijde bin nengedrongen na een ruit ingeslagen te hebben. Om gerinkel van vallend glas te voorkomen had hij eerst een krant tegen de ruit geplakt. Deze werkwijze werd ook gevolgd bij de vorige twee inbraken, aan de Bos en Lommerweg en het Zonneplein. De politie vermoedt dan ook dat de da der dezelfde is. De 35-jarige landbouwer J. Vegter uit Kollumerpomp is zaterdagmiddag tijdens het douchen in zijn woning om het leven gekomen. Vermoedelijk is de man door elektrische stroom gedood. Het warme water voor de douche wordt geleverd door een elders in de woning opgestelde boiler. Het is niet uitgesloten dat zich in dit ap paraat een kortsluiting heeft voor gedaan. MAANDAG 23 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u-: „Sex. moord en thrills, in Beverley Hills". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Girl happy". W. B. Theater, 20 uur: „Kinderroof". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie van werken van Zaanse schilders, te bezichtigen van 918 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Sturm phiusstraat, te bezichtigen van 19.30 tot 21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 1517.30 u. en van 1921 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend 1521 uur. Oosterwjjk, openbare leeszaal geopend van 1521 uur; r.-k. leeszaal geopend van 1521 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 1517 uur; r-k. leeszaal geopend van 15—17 uur. DINSDAG 24 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur Sex.moord en thrills, in Beverley Hills" Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Girl Happy". Calerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie van werken van Zaanse schilders, ge opend van 913 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Sturm phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020 of Groenelaan 21 Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 1517 uur. R.-K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 1521 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopijd van 15—21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 1521 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15—17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 1517 uur, Advertentie De Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart (K.N.V.V.L.), de Techni sche Hogeschool te Delft, de Nederlandse vliegtuigindustrie en de Rotterdamse luchthaven hebben het vierde lustrum van de vliegtuigbouwkundige studievereni ging „Leonardo da Vinei" aangegrepen om van 24 september tot en met 2 ok tober Nederland op de hoogte te brengen van de jongste ontwikkelingen en vorde ringen op het gebied van de lucht- en ruimtevaart door een tentoonstelling in de vliegtuighal en de laboratoria van het splinternieuwe gebouw voor vliegtuigkun- de van de T.H. in Delft en door een in ternationaal vliegfeest op 2 oktober in Rotterdam. Aan het vliegfeest nemen Amerika, En geland, Frankrijk, Italië, Rusland en Ne derland deel. Op de expositie in de Technische Hoge school worden o.m. een romp van de F-27, een Kolibrie-helikopter, een Seafury, een Mustang en een Thunderjet getoond, als mede vliegtuigconstructies, motoronderde len en besturingsinstallaties, windtunnel modellen en raketten met grond-appara- tuur. De Rijksluchtvaartschool exposeert n linktrainer, de Koninklijke Luchtmacht toont een Hawker Hunter straaljager, een schietstoelinstallatie, modellen van een verkeerstoren, een straalmotor en een Alouette-helikopter. Vliegtuigindustrieën laten o.m. luchtver- kenningscamera's, een ruimtepak en sys temen voor afdichting van kabines zien. Wellicht zullen ook een of meer ruimte vaartcabines getoond kunnen worden. De 25-jarige monteur T. van der Pijl heeft in de nacht van zaterdag op zon dag bij een schietpartij op de Zeedijk in Amsterdam een schot in zijn rechterdij been opgelopen. Hij is voor enkele dagen ter verpleging in een ziekenhuis opgeno men. De monteur stond om ongeveer drie uur op de Zeedijk een eindje verwijderd van een groepje mannen voor een brood jeswinkel. Hij hoorde plotseling roepen: „er wordt geschoten." Terwijl hij naar een steegje rende om dekking te zoeken voelde hij een klap tegen zijn dijbeen. Even later bemerkte hij aan het bloeden dat hij gewond was. Hij heeft geen aan gifte gedaan. De zestien jaar oude Riemer de Vries uit Emmeloord is 65 meter hoog op de witte kalkrotsen van Dover vastgelopen Politie en brandweer zijn nog steeds be zig met reddingspogingen. Zijn vriend, de achttienjarige Hendrik van Emmerik uit Haarlem, zei „Riemer wilde langs de rotsen naar boven klim men om bij het kasteel te komen, van waar je, naar hij vernineb had, zo prach tig de haven en stad Dover kan zien. Hij begon te klimmen toen het nog dag was en zit daar boven 2 uur vast. De Vries zit op een richel op vijfen twintig meter van de- top van de negen tig meter hoge rots. Hij wordt door zoek lichten beschenen. De brandweer probeert een touw naar hem te laten zakken. Na 25 jaar. De in Delft wonende 29-jarige Belg Pierre Robert de Voghele heeft zijn moeder teruggezien van wie hij vijfen twintig jaar geleden door de oorlogs gebeurtenissen werd gescheiden. Pierre was vier jaar toen zijn vader, door de Duitsers van sabotage beschuldigd, werd neergeschoten. Zijn moeder werd overgebracht naar het concentratie kamp Buchenwald. De kleine Pierre werd van het ene gezin naar het andere gebracht. Zijn moeder is na de oorlog met een Italiaan getrouwd en woont in Italië. Er is sedertdien veel gecorres pondeerd maar nu is de moeder over gekomen om haar zoon terug te zien. Hoogleraar. De heer O. Backer Dirks is benoemd tot gewoon hoogleraar in de preventieve tandheelkunde aan de rijks universiteit te Utrecht. Tot hoogleraar in de middeleeuwse Duitse taal- en let terkunde in Groningen is benoemd dr F. L. Debus. Tijdens een hevige regenbui is zondag middag langs de Noordervaart ter hoogte van Meijel in Noord-Limburg een perso nenauto met zes inzittenden in volle vaart tegen een boom gereden. Vier van de zes inzittenden waren op slag dood, twee anderen werden zwaar gewond, jarige Teunissen uit Weert. Zijn echtge note, de 28-jarige J. M. A.Teunissen-Kox en ook drie van de vier kinderen, meisjes in de leeftijd van twee, vier en zes jaar zijn om het leven gekomen. De wageh werd bestuurd door de 33- Zondagavond is de achttienjarige brom fietsberijder D. van Wamel uit Ameron- gen op de grote Bossche Grindweg in Tiel in botsing gekomen met een passe rende auto. De jongen werd in zorgwek kende toestand naar het ziekenhuis in Tiel vervoerd, waar hij vanmorgen is overleden. In de buurtschap Sinderen is zaterdag avond een auto met vier Duitse toeristen uit Bocholt uit de bocht gevlogen. De ze ventigjarige moeder van de bestuurder, de heer K. Ypseker uit Bocholt, was op slag dood. De 25-jarige Peter Kenswil uit Utrecht is zaterdagavond om het leven gekomen bij een botsing nabij Urrugne in de Pyreneeën. In de nacht van zaterdag op zondag is in Amstenrade de 63-jarige Heerlenaar J. Hendriks verongelukt. Op de Oude Dijk in Exloo is zondag middag de 54-jarige A. Struik, lid van de gemeenteraad van Odoorn, bij een ver keersongeluk om het leven gekomen. De 22-jarige verpleegster Marjo Smeets uit Sint Odilienberg is in de nacht van zaterdag op zondag in Maasbracht bij een verkeersongeluk omgekomen. Tussen Nunen en Neerwetten is een DAF-pick up, waarmee in de bocht werd geremd, van de weg gevlogen en tegen een boom geslagen. De bestuurder, de negentienjarige R. C. H. uit St. Oeden rode, werd zwaar gewond. Zijn passagier, de achttienjarige F. Schreuder uit St Oedenrode was op slag dood. De 51-jarige Hagenaar N. C. Franse is zondag op de Westerweg te Heerhugo- waard in botsing gekomen met een tegen ligger. De heer Franse brak zijn nek en was op slag dood. In het ziekenhuis Zuidwal in Den Haag is de 71-jarige H. H. Zinsmeester over leden. De man werd donderdag 19 augus tus ernstig gewond, toen er in zijn wo ning aan de Haagse Jacob Catsstraat brand ontstond, toen hij een petroleum- vergasser wilde aansteken. .-y „'V 321. Met ontzetting zagen onze vrienden dat achter hun paraplu het hek centi meter voor centimeter omhoog ging. Het hek was zwaar, maar de beide geleerden Sonnebol en Barrekou waren vastbesloten niet eerder te rusten voordat zij het hek hadden opgetrokken. Achter het hek wachtten begerig, met wijd opengesperde kaken, de uitgehonger de krokodillen. „Wat moeten we doen?" fluisterde Karo, die diep onder de indruk was. Er was niets, wat ze nu konden doen. De stroom was zo sterk, dat zij nooit bij tijds de kant zouden kunnen bereiken. Het had ook geen zin Karo in de sterke Orak te veranderen, want dan zouden ze allemaal zinken. Aan de kant sloegen de geleerden met diepe vreugde de ontsteltenis van hun vijanden gade. Zachtjes aan, o, ik geniet. Zacht, dan breekt het lijntje niet. Ook die woorden van Sonnebol hoorde Bram nog duidelijk. Het was zijn' laatste hoop, dat het touw breken zou voordat de krokodillen onder het hek door konden komen. Maar Bram had als zeeman ver stand van kabels en het zag er niet naar uit, dat het geluk hem ditmaal zou toe lachen. En toen kreeg hij plotseling een idee MAMMIS HEErT AAS 6EEN LEPEL VOOR NOU, NOU...WAAROM HUILT HET KIND46 DOG 46 MOND MAAR OPEN, WE SCHUIVEN HET ER MET D6 RIEMEN WEL IN 6AAT HET NIETTE VLU6? PAP 6E6EVEN NIET? V—v ANDERS Niti v iy— 6AUW VERHOLPEN, HOORl) oüooy, 1868-H De president van de rechtbank in Gro ningen heeft vanmorgen om halfacht uit spraak gedaan in een kort geding, dat de drie kruideniersorganisaties in Neder land, de algemene, de christelijke en de rooms-katholieke, vrijdag aanhangig had den gemaakt tegen het winkelbedrijf Van der Werff n.v. in Groningen. Deze snelle en vroege uitspraak was nodig om te voorkomen dat de winkel van Van der Werff vanmorgen om acht uur geopend zou worden. De n.v. wenste zich namelijk niet te houden aan de va kantieregeling voor kruidenierszaken, vol gens welke haar filiaal deze week geslo ten zou moeten zijn. Volgens de kruideniersbonden zou de n.v. zich daardoor schuldig maken aan een onrechtmatige daad. Zij vroegen de rechter de n.v. Van der Werff te ver plichten zijn filiaal deze week gesloten te houden. De president wees deze vorde ring toe en besliste dat de n.v. haar fi liaal deze week gesloten moet houden, op straffe van een boete van vijfduizend gulden, uit te betalen aan elk der eisers voor elke dag of gedeelte ervan, dat de vakantieregeling toch met voeten wordt getreden. Bovendien moet de n.v. de kos ten van het geding, 259,70, betalen. |/|/W\AAAAAAAAAAAAA/VAAAAAAAAAAAA/WWVWVW\AAJ aa/v\a/v/\aaaaa/wwvwvv/\aa/\aaaa/vvva/uuvwvwvvuvvnam Het K.N.M.I. deelt mee: Een langgerekt gebied van lage lucht druk strekte zich dit weekeinde uit van de Noordzee tot aan de Rivièra. Langs de oostelijke flank hiervan bewogen zich enkele storingen van zuid naar noord. De ze veroorzaakten vooral in .het westelijk deel van de Alpen buitengewoon zware re gen, hier en daar zelfs 240 mm. Locarno meldde 150 mm. Aan de Rivièra nabij de Frans-Italiaanse grens viel 170 mm. In Turijn werd 55 mm. afgetapt. En rug van hoge luchtdruk bij Ierland breidt zich over Engeland uit, maar zal in betekenis afnemen. In onze omgeving is een matige noordelijke wind te verwachten, die enigszins onsta biele lucht aanvoert. Plaatselijke buien zijn daarom mogelijk. In het gebied tus sen Schotland en IJsland neemt de de pressieactiviteit snel toe. Daardoor zal morgen later op de dag de wind weer naar westelijke richtingen draaien. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. c ■O- ■Su St Q. Den Helder zwaar bew. n 17 9 Ypenburg mist w-st. 18 4 Vlissingen licht bew. zw 18 4 Eelde mist zw 19 0.1 De Bilt mist w.st. 17 13 Twente mist zw 19 2 Eindhoven mist w.st. 18 11 Z.-Limburg mist zzw 18 4 Helsinki zwaar bew. z 22 0 Stockholm mist no 20 0 Oslo regen w.st. 16 2 Kopenhagen zwaar bew. zo 21 0 Aberdeen geheel bew. nw 16 0.1 Londen half bew. n 18 0.3 Amsterdam mist zzw 16 3 Brussel mist z 0 Luxemburg mist w.st. 18 4 Parijs onbewolkt no 20 0.1 Bordeaux onweer zo 20 20 Grenoble zwaar bew. w.st. 20 15 Nice licht bew. nnw 19 142 Berlijn zwaar bew. zw 30 0 Frankfort regen zw 17 22 München geheel bew. nw 28 2 Zürich regen w.st. 17 33 Genève licht bew. w.st. 19 18 Locamo geheel bew. w.st. 20 137 Wenen zwaar bew. zzo 27 0 Innsbruck zwaar bew. n 20 4 Belgrado onbewolkt zo 29 0 Athene onbewolkt w-st. 0 Rome regen zo 27 0 Barcelona licht bew. nnw 23 0 Madrid onbewolkt w.st. 26 0 Mallorca half bew. w.st. 31 0 Lissabon onbewolkt n 23 0 Zon- en maanstanden Maandag 23 augustus Zon op 5.36 uur, onder 19.48 uur. Maan op 0.36 uur,' onder 18.17 uur- Dinsdag 24 augustus Zon op 5.38 uur, onder 19.46 uur. Maan op 1.44 uur, onder 19.06 uur. Maanstanden 20 aug. 4.50 uur laatste kwartier 26 aug. 19.50 uur nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 23 augustus Hoog water 12.18 uur en uur. Laag water 7.31 uur en 20.11 uur. Dinsdag 24 augustus Hoog water 0.56 uur en 13.41 uur. Laag water 8.59 uur en 21.32 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2