Olieconcerns zien geen gevaar „Vrije pompen" zijn (nog) geen concurrent voor merkbenzine Contract-pomphouder krijgt echter rake klappen Beleggingsexperts in de VS blijven voorzichtig Stoporders in KLM verboden sran Smokkel van en naar België neemt sterk toe In bewogen 2e kwartaal American Hotel gaat statuten moderniseren ICI leent £50 min. a 7'/» pet. Kort economisch nieuws SCHEEPVAARTBERICHTEN CNV wil van regering opening van zaken Sovjet-Unie wil in Kasjmir bemiddelen Nederlander gestorven in Portugal Half jaar cel voor leider jeugdbende Geen „Lunch" maar „Boulevard" DINSDAG 24 AUGUSTUS 1965 11 A l jaren Sigaretten in trek Niet geheimzinnig Roemenië Olies IBM Winst in New York 3 i f Gisteren op het Damrak Prijsbeleid WALL STREETKLM en goudfondsen vast Bij de benzinepomp van de heer G. van Altena te Loosdrecht is het bord „superbenzine acht cent goedkoper" weggehaald. De heer Van Altena die donderdag zijn prijs verlaagde uit wan hoop vanwege de nabijheid van drie „vrije" pompstations die de superben zine voor 43 in plaats van de door de benzinemaatschappijen vastgestelde 53 cent verkopen heeft zijn tegenactie ge staakt op last van de oliemaatschappij Purfina met welke hij een contract heeft. „En nu is het weer net als voorheen: ik verkoop haast niets meer. Als mijn taxi bedrijf nu maar fijn liep kon het me misschien niet zo schelen, maar ik heb de inkomsten van de benzine hard nodig. „Deze meneer heeft bij ons een contract en dient zich dus te houden aan de vast gestelde prijzen", aldus het commentaar van de directie van Purfina in Den Haag. „Er is geen sprake van dat wij aan der gelijke prijsverlagingen kunnen toegeven. Natuurlijk zullen er hier en daar wel of ficiële pompstations zijn die last onder vinden van de vrije pompen. Maar het is een plaatselijke kwestie. Wij zien althans geen enkel gevaar in degenen die goed kope benzine verkopen". Voor de pomphouders in Loosdrecht die met handen en voeten zijn gebonden aan een benzinemaatschappij is er alleen maar gevaar. Sommigen onthouden zich van commentaar. Een bediende aan één der pompstations zei ons echter: „ik krijg er geen traan van in mijn ogen. Ik kan het nu tenminste op m'n sloffen af. Mijn baas ja die merkt het wel degelijk in zijn por temonnee". Een ander houdt zijn klanten voor: „Als u merkloze benzine koopt bent u goedkoper uit en u denkt dat uw wa gen net zo goed loopt als voorheen. Maar het motortje meneer, dat motortje merkt het wel degelijk". Het geval-Loosdrecht heeft de vrije pom pen weer eens in het middelpunt van de belangstelling geplaatst. Maar de goedko pe benzine is al jarenlang te krijgen. In Alkmaar bijvoorbeeld zijn er niet minder dan vier vrije pompstations die al min stens twee jaren achtereen superbenzine 5 tot 8 cent beneden de officiële prijs ver kopen. Eén van de exploitanten, de heer G. Hoogewerf, maakt er geen geheim van dat hij een omzet heeft van 45.000 liter per week. En dat hij straks, als het ge meentebestuur toestemming geeft op drie andere punten in de stad te mogen ver kopen, gemakkelijk een jaarinkomen van een kwart miljoen gulden kan verwachten „Dat geloof ik best", aldus een van Alk- maars grpotste garagehouders, die door zijn contract met een benzinemaatschappij de voorgeschreven 53 cent moet vragen. „Als ik alleen van de pomp moest le ven kon ik wel inpakken. Mijn vroegere vaste klanten zijn verdwenen en ik heb slechts de toeristen overgehouden die niet weten dat ze in de buurt goedkope ben zine kunnen krijgen. Ach ik geef de men sen gelijk. De vrije pompen leveren zeer goede benzine. Men weet de herkomst weliswaar niet. De sigarettensmokkel vanuit België naar Nederland beweegt zich de laatste maanden weer in stijgende lijn. De veel- gerookte Roxy en Lexington zijn bij onze zuiderburen 27 cent per pakje goedkoper; Caballero, Hunter en Stuyvesant zijn 20 cent voordeliger en bekende Belgische merken als Bel-Air, Boule d'Or en St. Michel kosten 98 cent per pakje van 25. De smokkel leefde vorig jaar op, toen de prijzen in Nederland met 25 cent werden verhoogd. Ze nam kort daarna af toen de Belgische sigaretten 1 franc per pakje duurder werden. Ze werd opnieuw beteugeld toen de Ne derlandse douane streng ging optreden en een invoerbeperking instelde, die vooral de grensarbeiders trof. Ze herleeft de laatste maanden weer sterk en ze zal on getwijfeld een glorietijd beleven, als de geruchten van de nieuwe prijsverhoging in Nederland waarheid bevatten. Grens schenners smokkelen ook suiker, die in België 20 cent per kilo goedkoper is. Het meest lucratief is echter nog steeds de smokkel van roomboter naar België. Dit gaat bijna altijd in grote hoeveelheden met smokkelwagens, die allerlei tuig aan boord hebben om achtervolgende doua niers op afstand te houden. Belgische zeugen zijn in Nederland op het ogenblik erg gewild vanwege de prijs en Nederlandse smokkelaars brengen ille gaal biggen de grens over, omdat die bij onze zuiderburen weer meer opbrengen. Tenslotte valt er de laatste tijd een klan- destine invoer van ponies waar te nemen, die in ons land behoorlijke prijzen ople veren, in tegenstelling tot België. BUITENLANDS BANKPAPIER De acivieskoers-n voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam luiden: Engelse pond 9.99—10.09; Canadese dollar I.M1/*3.36';; Amerikaanse dollar 3.57'/i3.61'/i; Belgische frank (100) 7.17Vi—7.12'/i; Franse frank (100) 73.1073.60: Zwitserse frank (100) 82.95— «3.45; Duitse mant (100) 89.40—89.90; Deense kroon (100) 51.30—52.30; Zweedse kroon (100) 69.00—70.00; Noorse kroon (100) 49.75—50.75; Oostenrijkse schilling (100) 13.93—14.03; Italiaanse lire (10.000) 17.0059.00: Portugese escudo's (100) 12.47'/!12.62'/> •n Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.96—8.11. De kwaliteit is niet altijd constant, maar daar merkt de automobilist in de praktijk niets van. Ik lever merkbenzine die altijd van dezelfde kwaliteit is en die allerlei toevoegingen bezit die het een eigen karakter geven. Dat laboratorium onderzoek en die controle doen de prijs natuurlijk stijgen. Maar dat de grote maatschappijen niet van hun 53 cent zou den kunnen afstappen is volgens mij on zin. Er wordt genoeg aan verdiend". De vrije pompen zijn afhankelijk van de levering van partijen benzine. Hun om zet is ten opzichte van de totale benzine consumptie in ons land te verwaarlozen. Wij ondervinden van de vrije pompen geen enkele last. De goedkopen benzine is voor ons geen probleem, hoewel we de ontwikkeling uiteraard met belangstel ling volgen. Dat is het standpunt van de grote benzinemaatschappijen. Er zijn in Nederland een kleine 10.000 verkoopplaatsen van diverse merken ben zine. Daarnaast zijn er thans naar schat ting circa 300 vrije pompen. De eige naars doen geheimzinnig over de her komst van de benzine .De één wil voor de ander niet weten van waar hij de brand stof betrekt en welke prijs hij ervoor be taalt. Die herkomst valt ook moeilijk na te gaan. want de benzine wordt afgeleverd door een naamloze tankwagen en de vrije benzinehandel wemelt van tussenhandela ren. Er wordt gefluisterd dat de benzine afkomstig is uit landen achter het IJzeren Gordijn, dat er Franse maatschappijen zijn die hun overschotten onder de prijs verkopen, dat er een grote benzinemaat schappij achter zit die een benzinestrijd heeft ontketend en zo zijn er meer ver onderstellingen. Een insider zei ons: „er is geen sprake van enige geheimzinnig heid. Vrije benzine is overal te koop in de wereld. Als je in de Rotterdamse haven gaat kijken zie je de ene keer een tanker uit Roemenië voor de wal, de andere keer een uit Perzië en dan weer een uit Afrika. Het gaat hier gewoon om een vrije han del, of als je het zo wilt noemen een wil de handel. Zo'n schip met benzine is te koop en de brandstof kan worden opge slagen in de tanks van de veembedrijven. Tenslotte valt de benzine uiteen in tal van partijtjes die door tussenhandelaren worden opgekocht en doorgeleverd, vaak weer naar andere tussenhandelaren. Dat de vrije pomphouder een geringere winst heeft dan de verkoper van merkbenzine is wel duidelijk". Enkele jaren lang hebben de vrije pom pen hun benzine 5 tot 7 cent beneden de prijs van merkbenzine verkocht. Waar vrije pomphouders te dicht op elkaar zitten, zoals in Alkmaar en in Loosdrecht ontbrandt al spoedig een felle concurren tie. Daardoor zakte de rpijs van superben zine in Loosdrecht tot 43 cent. De benzi nemaatschappijen halen de schouders op. De exploitant van een pompstation die met een contract aan de prijs van 53 cent is gebonden, is de man die de klappen krijgt. Hij hoopt dat de vrije pompen in hun onderlinge concurrentie hun eigen graf graven. Maar of hij daar op kan wachten? Van twee en vijftig grote Amerikaanse beleggingsfondsen heeft 54 gedurende het tweede kwartaal het aandelenbezit uitgebreid. Gezamenlijk hebben de funds' voor $739 miljoen aangekocht, de verkopen bedroegen in deze periode 647 miljoen. Ondanks de tamelijk grote aankopen, werden de kasreserves van de meeste beleggingsfondsen ver groot. Hiermee werd de ontwikkeling van het eerste kwartaal voortgezet. De opnieuw toegenomen kasreserves geven duidelijk blijk van een voorzichtige stemming onder de beleggingsdeskundi gen. De meeste transacties vonden plaats in de oliewaarden. Omvangrijke verko pen vonden plaats in aandelen van de internationaal georiënteerde olie-indu strie. Een studie van de New Yorkse firma E. F. Hutton q Co., wijst verder op de grote belangstelling voor aandelen in de vliegtuig- en rakettenbouw. Het tweede kwartaal is voor Wall Street van historische betekenis geweest. Het Dow Jones gemiddelde voor de in dustrie sloot 14 mei op een recordhoogte van 939.62. Door de bezorgdheid over de vooruitzichten van de Amerikaanse econo mie, alsmede de internationale problema tiek viel het gemiddelde terug tot een dieptepunt van 840.59 op 28 juni. Dit be tekende een daling van 10,5 percent. De grote beleggingsfondsen traden ge durende deze periode per saldo als koper op. De gespannen situatie in Azië heeft bijgedragen tot grote aankopen in Gene ral Dynamics en Lockheed. In de oorlogs industrie werd, evenals de vorige twee kwartalen, North American Aviation af gestoten. Van de andere sectoren werden de luchtvaartaandelen gefavoriseerd, waarbij vooral American Airlines en Pan American de aandacht trokken. Eastern Airlines kon zich aan de winstnemingen van het begin van dit jaar onttrekken. K.L.M. kwam daarentegen niet op de lijst voor. Communicatieaandelen deden het weer goed. De aantrekkelijkheid van deze fondsen uit zich meestal juist in onzekere tijden. Zo kocht het Wellington Fund een van werelds grootste beleggings fondsen voor bijna 17 min. aan American Tel Tel. Vorig jaar stond dit aandeel nog enige malen aan de top van de verkooplijst. Het meer speculatieve Comsat werd in bescheiden mate aange kocht. Een minder duidelijke trend kon wor den waargenomen bij de automobielen. Per saldo werd, in tegenstelling tot het vorig kwartaal, juist bijgekocht. Grote kooplust bestond voor Ford dat het laat ste kwartaal zelfs bovenaan de kooplijst prijkt. In aandelen General Motors werd weinig „geswitched". Chrysler heeft ech ter duidelijk aan populariteit ingeboet, het fonds verloor vijf liefhebbers. Wat betreft de belangen van de grote beleggers in de olie-industrie tekent zich in de portefeuilles een nieuw patroon af. Maatschappijen met grote buitenlandse belangen, zoals Standard Oil of N. J., Gulf Oil en Texaco stonden wederom aan de verkoopkant. De concerns met uitslui tend lokale afzet oefenden daarentegen een grote aantrekkingskracht uit op de analisten. Waarschijnlijk speelt de Euro pese prijzensituatie voor olieprodukten hier een belangrijke rol. Kon. Olie heeft de bovengenoemde ont wikkeling niet kunnen ontlopen. Het af gelopen kwartaal had ons hoofdfonds zware verkopen te verduren. Toch zijn gaan. Het Amerikaanse vertrouwen in de Koninklijke is dus nog lang niet verloren. Van de overige Nederlandse fondsen werd Unilever door twee „funds" aange kocht. Verder ondergingen de posities in dit aandeel geen wijzigingen. Philips kwam er aanmerkelijk minder goed af, Incorporated Investors liquideerde haar gehele, 3,5 min. grote, belang bij ons electrofonds. E.F. Hutton beschouwde deze transactie zelfs als een sleutelver koop. Computor aandelen werden over een breed front verkocht, met als uitzonde ring I.B.M. en Burroughs. Bij de staal- fondsen was eerder van een afwachtende houding sprake. De onzekerheden betref fende de loononderhandelingen zijn hier niet vreemd aan. In U.S. Steel werden desondanks de belangen flink uitgebreid. Van grote wijzigingen in de beleggingspo- litiek is het laatste kwartaal geen sprake geweest. Uit de transacties blijkt vooral de voorzichtigheid die de experts tonen ten aanzien van de toekomstige beurs- ontwikkelingen. Op de New Yorkse beurs heeft gis teren wederom grote belangstelling bestaan voor het aandeel KLM. De om zet beliep niet minder dan 143.200 shares. De stijging van het koerspeil ging hierbij verder voort. Deze keer werd een winst geboekt van drie dol lar, zodat binnen een week het aan deel elf dollar duurder werd. Na het sluiten van de beurs heeft het beursbestuur een verbod gelegd op de zogenoemde stop loss orders in de gewone aandelen en de 4?i percent convertibles KLM. Het gaat hier dus om orders, die automatisch worden uitgevoerd als de koers van het aan deel op een bepaald peil is beland. In het telefonisch avondverkeer is KLM gisteren hier verhandeld van 190 tot 196 gl tegen een slot in de middag van 183.50. In New York no teerde het fonds aan het slot gisteren 5814 na aan de 61 te hebben getipt. Het bestuur van American Hotel N.V. stelt aandeelhouders voor de statuten van de vennootschap zo te wijzigen, dat het aandeel van directie en commissarissen in de winst komt te vervallen, „overeenkom stig de moderne opvattingen," aldus een toelichting. Het voorstel tot statutenwijzi ging komt op 9 september tijdens een bui tengewone aandeelhoudersvergadering aan de orde. Volgens de bestaande statuten hebben commissarissen en de directeur gezamen lijk recht op veertig percent van de over winst (de winst na afschrijvingen, reser veringen en vijf percent primair dividend voor aandeelhouders). De beloning van de directeur zal voortaan worden vastgesteld door commissarissen. De nieuwe statuten kennen voorts een maximumleeftijd voor commissarissen van 75 jaar. De positie van commissaris sen bij het opmaken van de bindende voordracht is versterkt. De directeur be hoeft niet langer eigenaar te zijn van ten minste tien aandelen op naam. De buitengewone vergadering van 9 sep tember gaat bovendien voorzien in de va cature, die ontstaat door het aftreden van directeur T. Traill op 31 december 1965. Als nummer een op de bindende voor dracht is geplaatst de heer Th. G. W. van Egerschot. De heer Traill zal worden voorgedragen voor een commissarissen- benoeming. LONDEN (AP) Op 7 september wordt in Engeland de inschrijving open gesteld op een lening van de Imperial Chemical Industries (ICI) van 50 miljoen pond sterling tegen een koers van 987s percent. Het gaat hier om 15-jarige obli gaties tegen een rente van 71/. percent. De lening van het grote Britse concern is de grootste die ooit door een Britse firma op de Londense beurs is onderno men. Het concern verwacht voor de ko mende jaren een zeer sterke groei. Het indexcijfer van de produktie der totale Nederlandse industrie (exclusief de bouwnijver heid) is in juni uitgekomen op 16# (1958 100) tegen 164 in mei en 150 in Juni 1964, zo blijkt uit gegevens van het CBS. Deze cijfers zijn gecorri geerd voor het aantal werkdagen. Ongecorri geerd bedroeg de produktie-index over juni 158 (mei; 152 en juni 1964: 152). 2S6_Sé KLM FAVORIET Hoewel het aandeel KLM nog steeds niet - door gebrek aan voldoende orders - in een „open" hoek ter beurze wordt ver handeld, is dit fonds gisteren toch verre weg favoriet geweest voor wat de koers stijging betreft. De sensationele stijging van KLM van de vorige week werd met kracht Verder voortgezet. De adviesprijs was 182, tegen vrijdag als officiële prijs 169. Deze formidabele stijging was we derom een gevolg van het feit dat KLM vrijdag in Wall Street voor een sensatie zorgde door een omzet te behalen van 101.000 shares. Deze omzet ging vergezeld van een koersstijging met liefst 6 dollar. Zowel in Wall Street als in Amster dam vonden, naast de normale koopor ders, tevens dekkingsaankopen plaats door baissiers die tevoren de stukken „blanco" hadden afgegeven in de hoop, deze op een later tijdstip goedkoper te kunnen terugnemen. Dit is echter op een misluk king uitgelopen. Men gaf er dan ook maar de voorkeur aan verlies te nemen door de stukken op het sterk verhoogde niveau terug te kopen. Zij die de laatste tijd in aandelen KLM a la baisse speculeerden hebben hiervoor een hoge financiële tol moeten betalen, plus de slapeloze nachten, aldus de beurs. Van de internationale waarden lag Philips vrij goed gedisponeerd in de markt met een koerswist van een halve gulden bij een verhandeling op 118.40. De overige hoofdfondsen moesten wat ter rein prijsgeven. Kon. Olie daalde een hal ve gulden tot 134.60. Unilever ging 80 cent omlaag tot 136.20. AKU en Hoog ovens waren een weinig lager. De omzet ten in de hoofdfondsen hadden weinig te betekenen. VERHANDELDE FONDSEN 20 aug. 23 aug. Totaal 406 412 Hoger 113 (27.8°/o) 118(28.6%) Lager 191 (47.1°/o) 188 (45.6%) Gelijk 102 (25.1°/o) 106 (25.8%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U Hoogovens Kon. Olie134.30-134.60 Philips 118 Unilever 135.30-135.60 K.L.M. VOORBEURS VAN HEDEN 1ste tijdv. 2de tijdv. A.K.U450 Hoogovens 510 Kon. Olie134.20-134.40 134.70 Philips 117.90-118 118.10 Unilever 135.40 135.70 Abbekerk 22 v. 'Tsingtao n. Shanghai. Abida 23 v. Curagao n. Gibraltar. Adrastus 23 v. Belawan n. Djakarta. Agamemnon 24 te Barbados verw. Alblasserdijk 24 v. Antwerpen n. Rotterdam. Alhena pass. 23 Santa Maria n. Buenos Aires. Alkes 24 te Marseille verw. Almkerk 23 v. Rangoon. 25 te Chittagong verw. Amstelkroon 24 te Thevenard verw. Angolakust 24 v. Hamburg n. Antwerpen. Ares 24 te Matanzas verw. Bengalen 24 v. Basrah n. Khorramshar. Bengkalis 24 te Djibouti. Bintang 24 v. Abadan n. Calcutta Caltex Naples pass. 23 Little Quoin n. Lorenco Marques. Caltex Utrecht 24 te Dumai verw. Camphuys 23 v. Ummsaid n. Damman. Charis 24 te La Guaira verw. Cinulia 23 v. Dublin n. Stanlow. Dahomeykust 24 te Takoradi verw. Doelwijk 23 te Bonny. Dordrecht 22 te Rotterdam. Dorestad 23 v. Singapore n. Pladju. Echo 24 v. Rotterdam n. Dublin. Eenhoorn 23 v. Tripolis n. Beiroeth. Esso Den Haag 24 te Rotterdam. liet Christelijk Nationaal Vakverbond (C.N.V.) wil in het vervolg de prijsin dexcijfers voor de kosten van levenson derhoud van commentaar gaan voorzien. Als dit nieuwe onderzoek er is wil het C.N.V. ernstig gaan overwegen een apar te statistiek te gaan maken voor gezin nen met een minimuminkomen. Vooral deze gezinnen hebben te lijden van prijs verhogingen voor de eerste levensbehoef ten. Over het door de regering gevoerde prijsbeleid is het C.N.V slecht te spreken. Er is zeker wat aan te doen. Mocht er, aldus het C.N.V., de hand worden gelicht met bestaande afspraken dan wensen wij dat er streng wordt opgetreden. Spoedige opening van zaken acht het verbond ge wenst. Een gesprek moet op korte termijn plaats vinden, ook al omdat volgens het C.N.V. de regering een aantal verhogin gen van tarieven en indirecte belastingen nog vijf „funds" tot aankoop over ge-op het program heeft. Forest Lake 23 v Abadan n. Japan. Forest Town pas?. 23 Quessant n. Antwerpen. Gaasterland 23 v. Las Palmas n. Recife. Gabonkust 23 bij loodsstation Port Harcourt. Geeststar pass. 23 Azoren n. Barbados. Gooiland 24 te Maceio. Grotedijk 21 te Rotterdam. Guineekust 23 v. Libreville n. Pointe Noire. Hercules 24 te Georgetown. Hollands Dreef 24 te Singapore verw. Hoogland 22 te Rotterdam. Jason 24 te La Guaira verw. Johannes Frans 23 v. Honolulu n. Chilea. Justus Waller 23 v. Suez n. Little Aden Kamperdijk pass. 23 Beachyhead n. New York. Karachi 24 te Port Said verw. Katsedijk pass. 23 Sable Eiland n. Rotterdam. Keizerswaard 23 v. Lulea n. Curasao. Kenia 23 v. Abidjan n. Curasao. Kerkedijk 24 te Rotterdam. Kinderdijk 24 te Bronsville verw. Kloosterkerk 23 v. Le Havre n. Marseille. Koningswaard 23 v. Port Fortin n. New York. Kopionella 22 v. Aden n. Singapore. Korendijk 24 te Norfolk. Korovina 24 te Rotterdam. Kosicia 24 te Alesund. Koudekerk 24 te Duinkerken. Krebsia 23 v. Priok. 24 te Pladju verw. Laertes pass. 23 Plymouth n. Rotterdam. Langkoeas 22 v. Bangkok n. Labuan. Leto 23 t.h.v. Belle Isle n. Lakehead. Liberiakust 23 v. Freetown n. Le Havre. Maaskerk 23 te Antwerpen. Mataram 23 600 mijl ZW Kaapstad. Mersey Lloyd 23 v. Barcelona n. Antwerpen. Moerdijk 25 te Antwerpen verw. Montferland 24 te Callao verw. Munttoren 24 te Rio Grande verw. Naess Commander 23 te Yokohama ten anker. Naess Tiger 23 v. Port Said n. Lissabon. Nestor 23 v. Beyrouth n. Famagusta. Nista 24 te Djibouti. Oberon 24 v. San Juan de Sur n. Corinto. Ommenkerk 24 v. Livorno n. Marseille. Oranjefontein 23 v. Antwerpen n. Amsterdam. Oranje Nassau 23 v. Grenada n. Bridgetown. Osiris 24 te Guanta. Ouwerkerk 24 te Lissabon. Overijsel 24 v. Penang n. Port Swettenham. Parthenon 24 te Willemstad verw. Philippia 24 te Khora la Maya verw. Poeldijk 23 v. Le Havre n. Antwerpen. Rondo 23 v. Marseille n. Antwerpen. Rotterdam 24 te New York. Schiedijk 24 te Boston verw. Schie Lloyd pass. 23 Almeria n. Rotterdam. Sepia 23 v. Mena al Ahmadi n. Singapore. Sinoutskerk 24 te Aden verw. Sloterdijk 24 te New York verw. Soestdijk 23 v. Hamburg n. Bremen. Stad Amsterdam pass. 23 Noordhinder n. Genua. Stad Kampen 23 v. Rio de Janeiro n. Londen. Stad Maastricht 23 te El Ferrol. Stentor pass. 23 Vilano n. Malta. Straat Chatham 23 v. Kaapstad n. Luanda. Straat Clarence 24 te Penang verw. Straat Cook 23 v. Penang n. Ceylon. Straat Cumberland 23 te Dar es Salaam verw. Straat Franklin 24 v. Singapore n. Hongkong. Straat Van Diemen 25 te Fremantle verw. Tamara pass. 23 Aden n. Perzische Golf. Theron 23 v. Rotterdam n. Antwerpen. Togokust 23 te Sinoe verw. Videna 24 dw. Colombo n. Tubangao. Vitrea 23 v. Gotenburg n. Bonny Vivipara 24 te Suez. Woensdrecht 24 te Londen Wonorato 23 te Djibouti. Zuiderkerk 23 v. Tanga n. Mombasa. Slot- koersen 23 aug. Slot- koersen 23 aug. A.K.U Hoogovens Philips Unilever Kon. Petroleum Amsterd. Rubber H.V.A Deli-Mij Holl.-Am. Lijn K.N.S.M Van Ommeren Ned. Sch. Unie 3°/o Invest, cert. 3l/5«/o Staffell. '47 öV.'/o Ned. 1964 II Alg. Bank Ned. Amro Bank Holl. Bank Unie Nat.-Nederl R.V.S Robeco Interunie Unitas Albert Heijn Van Berkel Billiton II Bredero Brocades-Stheem. Bührm.-Tetterode Bijenkorf Centr. Suiker Mij. Curag. Handel Mij. Ford Van Gelder Zn. Gist- en Spir.fabr. Hatema Heineken Holec 449 y2 510 118.40 136.10 134.40 104 13554 112.40 128 130 gb 231 1477» 276 58.80 229 611 631 221 189 452 gl 6341/2 2267a 418s/» 839 673 615l/i gb 400 1801/» 950 b 132 3691/2 20172 462 gb 271 Holl. Beton Intematio Kon. Ned. Papier Kon. Zout.-Ketjen Lindeteves-J acob MeNeBa Müller Co Naarden Ned. Kabelfabr. Ned. Scheepsb.Mij Nijverdal-ten Cate Ogem Rotterd. Droogdok Scholten Foxhol Stokvis Zonen Texoprint Thomassen en Dr. Ver. Machinefabr. Vredestein Rubber Wilton-Fijenoord Wyers Zwanenberg-Org. Aluminium Ltd. American Motors Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors.. Kennecott Copper Republic Steel Shell Oil U.S. Steel Boeke Huidek. Figée Spaarnestad v. Waveren Gr.h. Nefo Dordtse Petr 357 3027» 271 gl 850 gl 161 405 348,1/4 556 344 97 137 gl 94 237"» 491 195 159 502 gb 1467» 175 5077» 179.50 28» 9« 63?r* 36s/» 791(6 106 74 42 65'/» 49.^ 219 171 585 100 100.50 620 20 aug. 23 aug. 20 aug. 23 aug. Atch. Topeka Baltimore Can. Pacific Illinois Cent. N.Y Centr Pennsylvania South Pac Union Pac. Allied Chem. Am. Can A.C.F. Ind Am. Smelting Am. T. and T. Am. Tobacco Anaconda Beth. Steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison Dougl. Aircr. Dup. de Nem. Eastm. Kodak Gen. Electr. Gen. Motors Goodyear T. 32Vi 347» 597» 527» 5674 405/s 41'/» 46V< 517» 7678 547< 677» 39 63 36'/< 777» 477» 58'/» 44V» 46"/,. 23374 92 1017» 9874 507» 32% 33]/2 59 V2 527» 56 467» 40 42 467» 527» 7674 5478 6778 3978 63 V, 36% 777s 48 577» 44 477» 2317» 93 10174 98' '4 497» Amer. Motors Int. Harvester Int. Nickel Int. T. and T. Kennecott Mont. Ward Radio Corp. Republic St. Royal Dutch Sears Roeb. Shell Oil Soc. Vacum Stand. Br. Stand. Oil N.J. Studebaker Texaco Un. Aircraft Un. Corp. Un. Fruit Us. Rubber Us. Steel Westingh. Woolworth Ford K.L.M 97« 347» 88 55 1077. 327. 36 427. 377s 68 667. 887s 797. 757. 197. 787. 82 87. 207a 64 50 51s/. 27»/. 53'/. 55'7« 97. 3474 871/2 55 10774 327» 367» 417s 31V* 6774 667» 87% 787» 757» 185/8 777s 817. 85* 207» 637» 50% 52 27% 537. 58i/2 Wall Street heeft de nieuwe week in een verdeelde stemming ingezet met een vaste tendens voor sommige goudfondsen en wat geselecteerde waarden. American South African Investment steeg 4 punten, Dome Mines ruim een punt en Homesta- ke plus een. Staalwaarden trokken aan tot tegen het slot toen de situatie wat on zekerder werd. Koperfondsen herstelden zich licht. KLM zette zoals elders op de pagina staat te lezen de stijging verder voort. Van de 1347 verhandelde fondsen waren er 498 hoger en 552 lager. De om zet beliep 4.47 miljoen shares tegen 4.17 miljoen shares vrijdag. De Dow Jones indices: industrie 887.07 (-2.85), sporen 216.31 (+0.64) en open bare nutsbedrijven 155.24 (-0.27). KARACHI (AP) Diplomatieke krin gen in Karachi melden dat premier Kosy- gin van de Sovjet-Unie aangeboden heeft te bemiddelen tussen India en Pakistan in het geschil over Kasjmir. De situatie in Kasjmir blijft ernstig. De Pakistaanse regering wijdde er maandag avond een spoedzitting aan. Zij zou van daag weer bijeenkomen. Volgens radio Sadai-Kasjmir, die in handen van de rebellen is, hebben „vrij heidsstrijders" in 24 uur 120 Indische sol daten gedood. De radio deed maandag avond een beroep op de Sikh-gemeenschap in de Poenjab eveneens de strijd voor on afhankelijkheid te beginnen. De 62-jarige B. A. Deckers uit Eindho ven is aan het strand „Tres Pauzinhos" in Santo Antonio, Portugal, dood aangetrof fen. Hij en zijn vrouw waren met vakantie op een camping. De doodsoorzaak is niet bekend gemaakt. De 25-jarige leider van de Sehevening- se jeugdbende „De Magneet" is door de Haagse rechtbank wegens geweldpleging tot een half jaar gevangenisstraf, waar van een maand voorwaardelijk, veroor deeld. Hij had met dertig leden van zijn bende een 19-jarig lid van de jeugdbende „De Plu" mishandeld met fietskettingen, loden pijpen en boksbeugels. Nu de plannen voor de uitgave van „Lunch" niet doorgaan zijn voormalige „Lunch"-redacteuren van plan een ander boulevardblad te gaan uitgeven. De Haag se restauranthouder Herman den Aantrek ker zal als uitgever optreden van het zon dagsblad „Boulevard" dat medio septem ber van de persen moet komen. „Boulevard" zal uit 16 pagina's be staan en in de vier grote steden in straat verkoop worden gebracht. De oplaag wordt 80.000. De inhoud zal voornamelijk afgestemd zijn op show, radio, t.v., film, sport en mode. Partijpolitiek en religie wil de re dactie ongemoeid laten.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 11