Oude veten spelen grote rol in Griekse politieke crisis Democratisch te werk gaan is niet de sterkste kant van het vorstenhuis Waterweggemeenten in actie tegen de verontreiniging Nazi-proces in Oldenburg vuinori 1/ n n n 111 r dbbnnnn i Tsjombe weer naar Kongo vertrokken Raad voor milieu-hygiëne opgericht Demonstraties in Athene verboden Vliegtuigen van VS voor Indonesië Haarlems matrassenhuis DINSDAG 24 AUGUSTUS 1965 6 Komen en gaan V erward Brandweer haalde jongen van de rotsen Kolendampvergiftiging in augustus Uifc-qoedvoorU. V* 80 m REVUE Plaatsbespreking: T weepartijensysteem uw matras te dun of versleten laat het ons even weten prijsopgave aan huis 's morgens om 9 uur gehaald 's avonds 6 uur weer thuis grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 profiteer van onze inruilactie f 10.- of f25.- voor uw oude spiraal of ledikant Tien advocaten gaan dood van Delgado onderzoeken (Van onze correspondent) ATHENE. Met de crisis van deze zomer is in feite de Griekse politieke klok vijftig jaar teruggezet. Veel van de crisis en veel van de uiteenlopende stand punten die er een rol in meespelen kunnen beter worden begrepen wanneer men een halve eeuw teruggaat. In 1915 en de volgende jaren woedde er in Griekenland een constitutionele crisis, met als inzet de al-of-niet deelneming van het land aan de wereldoorlog aan de kant van de geallieerden (waaronder ook bondgenoot Servië, waarmee Griekenland een verdrag had). Koning Kon- stantijn I, zwager van de Duitse keizer en grootvader van de tegenwoordige koning, wilde neutraal blijven. Premier Venizelos met de overgrote meerderheid van bet parlement aan zijn zijde wilden de geallieerden, en in ieder geval Ser vië, steunen. Nog twee jaar tevoren waren beide mannen door het Griekse volk gezamenlijk toegejuicht als overwinnaars in de Balkan-oorlogen. Hun verdere samenwerking bleek echter definitief onmogelijk. IN FEBRUARI 1915 wilde Venizelos een divisie sturen naar het geallieerde Dardanellen-front. De koning, geadvi seerd door de chef generale staf (de latere dictator Metaxas) weigerde, waar op Venizelos aftrad. In plaats van ver kiezingen te laten houden (de vorige hadden drie jaar tevoren plaatsgehad) benoemde Konstantijn Venizelos' per soonlijke rivaal Gounaris tot premier. Pas in juni werden de verkiezingen ge houden, die door Venizelos' liberale partij werden gewonnen. Gounaris bleef echter nog zeventig dagen aan wegens. ziekte van de koning! Pas in augustus was Venizelos terug als eerste minister. IN OKTOBER werd de eerste minister die het bedreigde Servië met sterke Griekse troepenconcentraties wilde steu nen door de koning andermaal aan kant gezet. In december werd vervolgens naast de „koninklijke" premier Skouloudis ook een „koninklijk" parlement gekozen door middel van verkiezingen die door de on vermurwbare Venizelos werden geboy cot. Slechts een kwart van het normale elek- toraat nam dientengevolge aan de verkie zingen deel. Skouloudis, hoewel persoon lijk niet eens herkozen, bleef premier. Venizelos ging de burgeroorlog nog uit de weg, maar hield op 27 augustus 1916 van het balkon van zijn woning een his torische rede tot eén enorme menigte, waarin hij een beroep deed op de koning, zijn partijpolitiek te laten varen en een constitutionele weg in te slaan: „De li berale partij is geen vijand van u, van de dynastie of van uw persoon." Het beroep bleef vergeefs en Venizelos besloot tot de rebellie. Op 25 september scheepte hij zich in naar zijn geboorteland Kreta waar hij eertijds de opstand tegen de Turken had geleid en het eiland volg de hem als één man. Vandaar voer hij naar Thessaloniki waar hij op 9 oktober 1916 een tegenregering oprichtte. Een en ander leidde het jaar daarop tot de troonsafstand (mede onder pressie van de geallieerden) van de koning. Maar hij werd drie jaar later door de grillige Griekse kiezers teruggeroepen waarna Venizelos op zijn beurt tijdelijk het land verliet. partijtjes. De partij steunt nu frenetiek Papandreoe (met als gevolg Papandreoe's reputatie dat hij „de communisten steunt") en praat er niet meer over dat het libe rale regeringen waren die tussen 1944 en 1950 de communistische opstand neersloe gen. De tweede is de schilderachtige „Voor uitstrevende partij" onder Markezinis, die een vrjj duidelijk omlijnd econo misch programma heeft, dat echter poli tiek dichter bij rechts staat dan bij links. Markezinis met zijn achtkoppige fraktie staat dan ook tussen „ERE" en „Centrum" in en werkt nu nog met de „ERE" samen. Een voorbeeld van het onafhankelijke beleid van de leider is ech ter dat hij (anders dan Papandreoe en volkomen anders dan de „ERE") een voorstander is van het weer legaal ver klaren van de communistische partij, die nu achter het ijzeren gordijn funktioneert. Koning Konstantijn I en Venizelos, na de triomf van de Balkan-oorlo gen, toen hun verhouding nog goed was. De eerste is het grote voor beeld van zijn kleinzoon Konstan tijn II, de tweede van Papandreoe. EEN EN ANDER werd hier wat uitvoe rig weergegeven met drie oogmerken. Ten eerste om te laten zien hoeveel gelijkenis er is in constitutioneel opzicht tussen het toenmalige en het huidige ge beuren. Ten tweede om een indruk te geven van wat ons misschien nog allemaal te wachten staat. Ten derde omdat kennis van wat er toen gebeurde, nodig is voor een kijk op de huidige partijtegenstelling. De „scheuring" van 1915 blijkt name lijk nog steeds niet geheeld. Nog steeds spreekt men op het Griekse platteland van „monarchisten" en „demokraten", waarbij men weten moet dat „Dimokra- tia" ook republiek betekent. Nog steeds worden families, dorpen, distrikten en heel het land verscheurd door deze fun damentele „dichasmos". Er loopt een lijn van de toenmalige Konstantinisten via de volkspartij van Tsaldaris, de diktatuur van Metaxas (in de jaren dertig) en het bewind van maar schalk Papagos naar de in 1955 opgerich te rechtse „ERE" onder Karamanlis. De Centrum-Unie onder Papandreoe is in grote lijnen de voortzetting van de oude „Venizelisten", met dien verstande dat binnen dat Centrum talloze persoonlijke rivaliteiten heersen, waarvan bijvoor beeld de recente heroprichting van de „liberale partij" onder (ook alweer) een kleinzoon van de grote Venizelos een uit vloeisel is. Bovendien zijn er even verwarrende als persoonlijke komplikaties. Het oude con flikt tussen koning Paul en Karamanlis en het nog oudere tussen dezelfde en maarschalk Papagos heeft een kleine bres geslagen in het honderd percent mo narchistische karakter van de rechtse „ERE". Er zijn daarin nu elementen die het hof een storend element vinden in het Griekse politieke leven. Dan is er het fenomeen-Stefanopoulos. Ook hij was van ouds monarchist en is dat nog steeds, maar hij dreef van de ERE-gelederen weg en kwam in het „Centrum" terecht door de opzienbarende manier waarop koning Paul hem passeerde voor de op volging van wijlen Papagos in 1955. Een figuur als Kanellopoulos, de huidi ge leider van de „ERE", is juist een voorbeeld van het tegendeel: er zijn ta- PP* SM* BRUSSEL (AP) Premier Moise Tsjombe van Kongo is na bezoeken aan België, Frankrijk en West-Duitsland giste ren uit Brussel teruggekeerd naar Kongo. Op het vliegveld van Brussel zei Tsjom be voor zijn vertrek dat zijn bezoek aan Europa ten doel heeft gehad te tonen dat in zijn land niet meer de chaos van vroe ger heerst maar dat het een hard werken de natie is. Hij vertelde in West-Duits land de verlening van kredieten voor Kon go besproken te hebben en in België een herziening van het programma voor tech nische bijstand. Zijn bezoek aan Frankrijk droeg een privé karakter. De brandweer van Dover is erin ge slaagd de 16-jarige Riemer de Vries uit Emmeloord uit zijn benarde positie op een rotswand bij Dover te bevrijden. De jongen was, zoals gisteren werd bericht, bij de beklimming van het klif op een hoogte van 67 meter in moeilijkheden ge raakt. Pas na drie uur kon hij worden gered. Hij had geen letsel opgelopen. De familie Baas uit de Erfgooierstraat in Hilversum vond het „zomerweer" zo kil dat de kachel werd aangemaakt. Toen de augustuskou 's avonds verdreven was, werd de kachel afgesloten. De volgende morgen moesten de vier leden van het gezin met kolendampvergiftiging naar het ziekenhuis worden gebracht. Drie van hen konden spoedig naar huis, maar de zes tienjarige zoon Peter moest in het zieken huis blijven. Advertentie iedere avond 8 uur zondagmiddag 2 uur matinée medewerkenden avond f 9.2C 8.20 6.70 „5.70 matinée f6.70 „6.20 5.20 „4.70 „3.20 'Toegangsprijzen stalles-loge parterre midden balcon balcon galerij 4. Alle rechten inbegrepen U kunt op verschillende wijze uw toegangskaarten bespreken 1. Aan de kassa van Theater Carré reeds 7 dagen tevoren van 10-19 uur. 2. Telefonisch 225 225 reeds 7 dagen tevoren van 10-19 uur. 3. Per briefkaart uw bestelling tijdig doch uiterlijk 10 dagen tevoren richten aan het bespreekbureau van Theater Carré Amstel 115, Amsterdam-C. Plaatsbespreken bij de be kende Carré voorverkoop adressen in uw woonplaats iiiiiliiliiiiiiiliiiiiiiiiSiilü! iiliiiiiiiiiitiilüiiiuiHiiiiilliliiiiii Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Spijkenisse en Rozenburg heb ben besloten gezamenlijk de bestrijding van verontreiniging van lucht, water en bodem te intensiveren. Daarvoor zal opge richt moeten worden een raad voor de mi- lieu-hygiëne in het Nieuwe Waterwegge bied, bestaande uit 25 vertegenwoordigers uit de zes gemeenten. Een van de belang rijkste taken van deze raad wordt de voorbereiding van een „centrale meld- en regelkamer luchtverontreiniging". De meldkamer is gedacht als een instan tie voor het dagelijks beheer der lucht verontreiniging in het gehele Waterweg gebied. Een wetenschappelijke staf moet er de toestand van de atmosfeer van dag tot dag volgen en moet eventueel kunnen ingrijpen wanneer de situatie dit nood zakelijk maakt. Er wordt naar gestreefd hiermee op 1 januari 1967 te beginnen. De plannen tot deze bijzondere aanpak van de verontreinigingsproblemen zijn ontwikkeld door een commissie die op ini tiatief van Vlaardingen is gevormd. De zes- stedenraad heeft voorlopig een informeel karakter. Het wordt een soort adviescolle ge dat voor zes gemeenten tegelijk werkt en waarvan de eerste resultaten zullen zijn het gelijkmaken van de voorschrif ten op het gebied van verontreiniging en het gelijkschakelen van de uitvoering in de praktijk. In hoeverre de raad in de melijk veel politici, „van Venizelistische huize", die door het magnetisme van Ka ramanlis' machtige partij zijn aangetrok ken en daar onderdak hebben gevonden. De „ERE" was dan ook een partij die pretendeerde de oude en funeste twee spalt te hebben overkoepeld. 4 DE BOVENSTAANDE partijtegenstel- linge hebben niet zoveel met sociale of economische programma's te maken. Zij doet meer denken aan een tweepartijen- systeem als dat in de V.S., maar dan op nog veel individualistischer leest ge schoeid. (De „twee partijen" kunnen zich, zoals in 1950, oplossen in 29 kleine par tijtjes waaronder zelfs een „motoristen- partij"). Daartegen is reactie gekomen in de vorm van twee partijen die allebei wat strakker zijn georganiseerd. De eerste is de „EDA", de „Unie van Demokratisch Links" die in de plaats is gekomen van de verboden communistische partij en van een aantal verbrokkelde socialistische Advertentie h. de graaff LISSABON (Reuter en AP) Tien Por tugese advocaten hebben een commissie van overleg gevormd om te helpen het geheim van de dood van de Portugese oppositieleider, generaal Humberto Bel- gado te ontraadselen. De Spaanse autoriteiten gaan ermee akkoord dat het stoffelijk overschot van de Portugese oppositieleider generaal Humberto Delgado uit Spanje wordt ge haald De verwanten van de generaal, wiens lijk dicht bij de Portugese grens op Spaans grondgebied werd gevonden, héb ben de Portugese regering verzocht toe stemming te geven voor teraardebestel ling van Delgado in Portugal. Delgado leefde sinds 1959 in ballingschap. De „happenings" bij het Lieverdje in Amsterdam zijn de aanleiding geworden tot rechtstreekse nozemrellen. Het ALGE MEEN HANDELSBLAD zegt dat tamelijk onschuldige demonstraties van enkele zeer jonge warhoofden zijn ontaard in bijeenkomsten waarvan het doel is de politie te „pesten" op de al oude manier van straatjongens en relle tjesmakers." TROUW betoogt dat de politie beslist niet ontactisch of provocerend is opgetre den. De provocatie is in eerste instantie uitgegaan van de jongeman die bloemen ging neerleggen, nadat in een gesprek met de hoofdcommissaris van politie was gebleken dat dit niet zou worden toege staan. Tijdens de ontvangst bij de politie moet het trio provo's gezegd hebben er niet aan te denken toestemming te vra gen voor een „stille omgang rond het Amsterdamse „lieverdje". Als anarchis ten wensen zij geen gezag te erkennen. Dan is het maar heel goed, dat zij ook eens aan den lijve ondervinden dat dit gezag er is, dat het gerespecteerd moet worden en dat er wetten zijn om nage leefd te worden. Wie niet horén wil moet dan maar voelen dat onze samenleving van al dit soort in praktijk gebrachte droomfantasieën niet is gediend. Slap op treden zou de kwaal alleen maar erger maken." Het ALGEMEEN DAGBLAD acht de zogenoemde veldslag van het Spui een misselijke zaak van de kant van de pro vo's, die hadden moeten en kunnen voor zien waartoe hun optreden in het publiek pleegt te leiden. Met alle begrip voor eerlijke denk beelden van lieden als enkele provo's, die welzeker een recht er op hebben zich te uiten, is hun optreden in het openbaar zo als zij dat plegen te doen verderfelijk. Hun eigen ongevaarlijke demonstraties plegen nu eenmaal in de grote steden duizenden jongeren aan te trekken, die „willen knokken", die uit zijn op een rel". Overbodig Het NIEUWSBLAD VAN HET NOOR DEN benadert de zaken heel wat minder genuanceerd. Het gehele hoofdartikel is van-dik-hout-zaagt-men-planken „Een „happening" is een volkomen overbodige gebeurtenis, die ongewassen en langharige jongelieden van vage levenswandel de gelegenheid geeft te de monstreren dat zij bestaan De politie heeft openbare ordeverstoringen zoals die blijkbaar tegenwoordig en niet alleen in Amsterdam aan de orde van de dag zijn met krachtige hand uiteen te slaan, liever nog ze in de kiem te smoren." Het zou interessant zijn te weten wat dit blad allemaal overbodig vindt. De po sitie van de politie in Nederland is ook in het geding geweest bij de publikatie over het korps in Den Helder, waar een politieman per jaar een minimum-aantal bekeuringen moet maken. Dit schrijft DE KATHOLIEKE POLITIE-AMBTEN AAR orgaan van de katholieke politiebond St. Michael, dat een aantal perscommen taren over de Helderse zaak zonder meer gezagsondermijnend vindt: „Er wordt zo ongeveer „schande" ge roepen over de politie-ambtenaar, die het waagt een proces-verbaal te maken. Wan neer aan dit soort „commentaar" geen einde wordt gemaakt, dan zijn de gevol gen voor de samenleving, waarin orde en regel noodzakelijk zijn, niet te overzien." O, die buitenlanders Het doet denken aan Zuid-Afrika, waar de regeringspartij ook heeft gezegd dat de persvrijheid er alleen voor „goede journalisten" moet zijn. „Orde en regel" is in dit verband altijd een nuttige kreet. Een geliefkoosde kapstok ook voor BO VEN DE VEERTIG, het blad, dat in zijn laatste nummer weer volop de aandacht vestigt op vacatures in Zuid-Afrika. Natuurlijk ontbreekt ook in dit nummer weer niet het afgeven op de buitenlan ders, die onze samenleving bedreigen. Dit maal in de vorm van een aantal kranten knipsels, waarin buitenlanders als over vallers worden genoemd. De volgende diepgaande beschouwing wordt hieraan vastgeknoopt: „Als journalist aangewezen op een docu mentatie van alles wat zich vermeldens waard aandient, zijn wij medio 1960 eens begonnen met het vergaren van berichten over uitsluitend in de hoofdstad begane geweldplegingen door lieden, die „niet van onze kusten" zijn. Het grote aantal knipsels, dat daar het gevolg van was, heeft ons er alreeds begin 1962 toe ge noopt dit deel van ons archief op te hef fen, daar de omvang daarvan i.v.m. de beschikbare ruimte, die overigens aan vaardbaar is, niet langer meer verant woord is. Nederlanders hebben reeds eni ge eeuwen een vreemde faam. Deze na melijk, dat zij „ihre Tore für Desperados aller Schattierungen offenhielten" (De Amsterdamse Jordaan. J. Z. Kannegieter- uitg. Gemeentelijke Commissie Heem kennis, Amsterdam, 1959, blz. 121 o.m.). Rassendiscriminatie, dit te constateren? Men staat tegenwoordig, zoals bekend, al heel gauw klaar met dit subjectieve, doch blijkbaar alles afdoende verwijt. Door on ze, grotendeels „progressieve" dag- en weekbladpers ijverig gepedicuurde lange tenen der betrokkenen met steeds meer straatrelletjes als gevolg maken de zaak steeds verwarder. Men herinnere zich de door dezelfde pers zo opgestookte rel van enige maanden geleden; ontstaan naar aanleiding van het weigeren van niet-be- talende, klanten lastigvallende kleurlingen in een Amsterdamse dansgelegenheid." Ageeths jurk Enzovoorts, enzovoorts. Het geschrijf in dit blad doet denken aan de steeds voort durende anti-zuilen-hetze van de TELE GRAAF. Een nieuw fraai staaltje daarvan geeft Leonhard Huizinga in een beschou wing over de „te diep ingesneden jurk" van Ageeth Scherphuis bij de begroeting van de twee miljoenste tv-kijker. Dit is heel raak: „Na de uitzending hebben tientallen mensen de NTS opgebeld om hun veront waardiging uit te spreken over het te lage decolleté van Ageeth Scherphuis. De zwartkijkers" waren „inkijkers" gewor den, die de ontboezemingen van Ageeth niet 'alleen met afkeuring maar ook met grote oplettendheid hadden gevolgd. Laat Ageeth het opvatten als een compliment. Ware het resultaat van het inkijken te leurstellend geweest, dan had er geen mens opgebeld. Zo zijn wij Nederlanders niet. O neen, wij zijn eerlijke en keurige lieden. Eerst gretig inkijken, en dan gauw naar de telefoon om „Bah" te roepen." Maar dan moeten de zuilen toch even worden gekraakt: „Ik bezit geen tv-toestel, omdat ik prin cipieel geen steun wens te verlenen, in welke vorm dan ook, aan de zuilenterreur. Ik kan daaromgeen nadere gegevens verstrekken over de finesses van de ana tomie van Ageeth, maar ik wil tot haar verdediging het volgende zeggen: „Als haar decolleté te laag is geweest, heeft zij zich daarmee alleen maar aangepast aan het gemiddelde niveau van de uitzen ding van de zuilen-tv." En dan denken we weer aan Zuid- Afrika, waar de regeringspartij geen tv wil, al hebben de meeste leden nog nooit een tv-toestel gezien. Broekjes uit Maar kom, terug naar het begin. Een ingezonden stuk van mevrouw T. de Vries- de Jong uit Rotterdam in PANORAMA zou misschien een aardig recept kunnen zijn voor de mensen, die vinden dat de relletjes gemakkelijk kunnen worden voorkomen, als men er maar met de kar wats opslaat: „De reacties op het artikel over Schö- nekerl lijken mij overdreven. Mijn doch ters krijgen óók met de matteklopper. De jongens soms met de karwats. Het spreekt vanzelf dat bij mij de broekjes uitgaan als er gebritst wordt. Toch is de oudste meid van zestien nog steeds geen sadiste. Vroeger op kostschool kwam de soeur femeure in de klas en de directoire ging omlaag voor rietje of lat. Het psycholo gisch effect op de deugniet en de klas genootjes was groot. De scholen zijn nu helaas gemengd. Maar de jongens kun nen nog altijd best met de blote voor de klas over de knie worden gelegd. En als je de slipjes van de meisjes strak aan trekt presenteren ze de billetjes ook. De methode van Schönekerl vind, ik intens gemeen, maar het zou voor onze jeugd goed zijn als wij bij de opvoeding niet dat lichaamsdeel vergeten dat de natuur er zo duidelijk voor gegeven heeft." Schrikt u ook, als u dit bericht ziet? „De eerste, na de tweede wereldoorlog in Duitsland ontwikkelde tank „Luipaard" zal op 9 september na een plechtigheid in de fabriek van Krauss-Maffei aan het leger worden overgedragen." Dan maar liever deze advertentie als slot: MAX TAILLEUR vraagt voor zijn klein gezin van 2 personen MEISJE IN DE HUISHOUDING voor dag en nacht. Goed salaris gratis moppen. toekomst van de gemeenten directe be voegdheden op de grond van de hinder wet overgedragen krijgt, is nog niet vast gesteld. Men voorziet dat de Rijnmond zich pat over twee tot twee en een half jaar ac tief met de luchtverontreiniging zal be zighouden en daarom zullen de zes ge meenten vast gaan onderzoeken in hoe verre samenwerking mogelijk is. De zes gemeenten blijven te allen tijde bereid overleg te voeren inzake de overdracht van hun werkzaamheden aan de Rijnmond- raad. In hoeverre de raad of de commis sies samen kunnen en zullen werken met andere instanties die zich met de veront reiniging bezighouden (zoals het T.N.O.), wordt nog onderzocht. Over de plannen zal binnenkort in de gemeenteraden van de zes aangesloten ge meenten worden beslist. OLDENBURG, (D.P.A.) Vandaag i» in Oldenburg in Nedersaksen een proces begonnen wegens het vermoorden van minstens elfduizend joden in de Oekraïen se stad Kowel. Beklaagden zijn de 52-ja- rige voormalige Duitse commissaris in Kowel, Erich Kassner, en de 67-jarige vroegere gendarmeriechef, Fritz Man- thei. Zij worden ervan beschuldigd in de jaren 1942 en 1943 uit moordzucht in Ko wel en omgeving mensen gedood te heb ben. Kassner, die lid van de raad van de stad Cloppenburg was geweest, zou mas saliquidaties van minstens elfduizend jo den hebben voorbereid en daaraan mee gewerkt hebben. Manthel zou als com mandant van de Oekraïense militie in Kowel ghetto's bewaakt hebben, geholpen hebben bij het overbrengen van joden naar de plaats van executie en bij het zoeken naar ondergedokenen. Kassner en Manthei zouden verder persoonlijk res pectievelijk twaalf en zestien mensen, onder wie joden, volksduitsers en Russi sche krijgsgevangenen, doodgeschoten hebben. Er zullen meer dan zestig getui gen uit Duitsland, Israël en andere lan den gehoord worden. ATHENE (Reuter en AP) De open bare aanklager in Athene heeft gisteren 116 mensen beschuldigd van het aanzet ten tot oproer. De beschuldigden waren betogers die na bloedige onlusten in de Griekse hoofdstad vrijdagavond door de politie werden gearresteerd. De nieuwe premier Tsirimokos heeft ge waarschuwd tegen verdere ordeverstoring en gezegd dat hij zo nodig alle hem ten dienste staande middelen zal gebruiken om onrust te kop in te drukken. Demon straties zijn verboden. De politie bereidt zich inmiddels voor op nieuwe onlusten. Een pro-Papandreoe-bij eenkomst die op het programma stond, werd daarop afge last. Voor vanavond is echter een grote bijeenkomst aangekondigd, die zal sa menvallen met de behandeling van de motie van vertrouwen voor de regering- Tsirimokos in het parlement. WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse overheid heeft de verkoop aan het Indonesische leger goedgekeurd van twee luxueuze passagiersvliegtuigen Aero Commanders uitgerust met pluchen stoelen en ingebouwde bars. Overwogen is hierbij dat de toestellen, die zes men sen kunnen vervoeren, ongeschikt zijn voor militaire doeleinden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 6