Kist niet de oorzaak van leeuwin Vera's dood AGENDA en bondig Dode in koffer DANSSCHOOL T. GRIEK Bewoners Zwolse gasthuizen weigeren huur te betalen ARACHNE BRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Sperwerverbond mag doorgaan met de Bonanza-reclame Artis-directeur verklaart: Vragen over terugzending Italiaanse vrouwen Nieuwe storing Vrachtauto door middenberm: botsing met drie auto's DONDERDAG 26 AUGUSTUS 196 5 Haarlem Velsen-IJ muiden beverwijk Franse munten hoeven De president van de Utrechtse recht bank, heeft beslist dat het Nederlandse Sperwerverbond, waarbij circa 1300 win keliers zijn aangesloten, de verspreiding van „Bonanza"-bouwplaten niet behoeft te staken. De Nationale Broadcasting Company (N.B.C.) in New York en het reclamebureau Van der Hout- in Utrecht hadden hierom in kort geding gevraagd. De president wees dit verzoek af. Sinds enige tijd vormt de „Ponderosa"-farm, het huis van de familie Cartwright. de hoofdfiguren van de ,,Bonanza"-films, het middelpunt van reclame-campagnes van zowel Albert Heijn als van het Sper werverbond. De N.B.C. en het reclamebureau meen den dat het Sperwerverbond onrechtma tig handelde door zonder toestemming van de N.B.C. figuren en symbolen uit de „Bonanza"-serie in reclamecampag nes te verwerken. Het reclamebureau had dit recht verworven en op zijn beurt Albert Heijn tegen betaling in de gelegen heid gesteld om met de Cartwrights en hun farm reclame te maken. De president van de Utrechtse recht bank was van oordeel dat de N.B.C. en Van der Hout in ons land geen rechten kunnen laten gelden op de figuren en symbolen uit „Bonanza". De naam „Bo nanza", is niet door de arbeid van de eisende partij in Nederland bekend ge worden. Van een onrechtmatige daad of van onfatsoenlijk handelen tegenover de N.B.C en Van Der Hout is naar het oor deel van de rechter geen sprake. De N.B.C. en het reclamebureau zullen bij het gerechtshof in Amsterdam in be roep gaan tegen het vonnis. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. De zeven maanden oude leeuw Simba, die vrijdag, in tegen stelling tot zijn vijf maanden oude gezel lin Vera, een vliegtocht van Schiphol naar Londen overleefde, is gisteren naar Artis teruggekeerd. Voor het vervoer had de directie van Artis een extra grote kist naar Londen gestuurd, omdat de direc teur van het dierenhotel aldaar, de heer Whittaker, geweigerd had Simba terug te sturen in de kist waarin hij aanvankelijk verzonden werd. De directeur van Artis, dr. E. F. Jacobi, blijft er bij dat de kis ten, waarin de leeuwen op transport ge steld werden, niet te klein waren. De kist waarin Vera de dood vond was 110 x 50 x 90 cm groot. Het dier kon erin staan, liggen en zich in de lengte omdraaien. In een grotere kist lopen de dieren gevaar zichzelf te verwonden. Vera was in de kist gedaan door de man die haar heeft grootgebracht, de chef van de roofdierengalerij, een man met 27 jaar ervaring. Dr. Jacobi heeft sinds de dood van Vera uit Engeland vijftein anonieme scheld brieven ontvangen, die volgens hem ge inspireerd zijn door uitspraken van de heer Whittaker. Het lijkt hem mogelijk dat Vera door verstikking om het leven is gekomen. Dit kan alleen gebeurd zijn wanneer het met gaas bedekt ventilatie- gat van 50 x 45 cm afgesloten is ge raakt, doordat de kist tegen een andere is gezet. Alleen sectie had uitsluitsel kun nen brengen. Vaklui hadden dit moeten bekijken. De zaak is niet op het juiste ni veau behandeld", zei dr. Jacobi, die voorts verklaarde slechte ervaringen te hebben met direntransporten via London Airport. „De behandeling van de dieren daar niet altijd zo, als wij menen dat ze zou moeten zijn". Ook bij dierenhan delaren staat de luchthaven slecht be kend om de onvakkundige manier waar op de dieren opgevangen worden. De KLM die de dieren heeft vervoerd, heeft verklaard dat zij ieder dierentransport weigert als er maar enige twijfel bestaat aan de deugdelijkheid van de „verpak king". De KLM vervoert jaarlijks duizen den dieren en heeft hiervoor speciale mensen in dienst. Dat er een enkele keer iets fout gaat is betreurenswaardig, maar niet het gevolg van „dier-onterende ver- voersmethoden", zoals in Londen is be weerd. De heer Whittaker had voor het terug zenden van Sima naar Artis een grotere kist geëist. Artis had daarom een kist waarmee een rendier was vervoerd, naar Londen gestuurd. „Ik ken de heer Whit taker niet", zei dr. Jacobi, „ik weet niets van zijn deskundigheid. Maar gezien de grootte van de kist die hij verlangde, ge loof ik niet dat hij deskundig is." BIOSCOPEN Palace, 14, 19 en 21.15 u.: Cinema „Fantömas", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Limelight", alle leeft. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Geheim agent Mr. Solo", 14 j. Luxor, 14 u.: „Abbott en Costello zwaaien af", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Mabuse contra Acontas nr. 17", 18 j. Minerva, 14.30 u.: „Tom Jerry Festi val", a.l.; 20.15 u.: „Irma la Douce", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Gold- finger", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.30 u.: „De Zwaardvechter van Castillië", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Le Bon- heur", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Zaterdagavond geopend van 20.30 tot 22.30 u„ met kaarslicht en klassieke muziek. Tot en met 4 september. Prentenkabinet: Expositie van Poolse grafiek. Tot 1 oktober. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Expositie van werk van Suzanne en Joep Nicolas. Tot 1 September. Permanente expositie van oude religieuze kunst, schil derijen, middeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid Dage lijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 uur; zon- en feestdagen van 1417 uur. Teylersmuseum (Spaarne) 16): Perma nente expositie van schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Holland- ge, Italiaanse en Franse school. Fossielen, e.d. Dagelijks (behalve zondag en maan dag) 1017 u.: De eerste zondag van de maand 1317 u. Vishal (Grote Markt): „De landman en de muze". Expositie van prenten, tekenin gen, schilderijen en aquarellen. Geopend van 10 tot 17 u.; zondags van 13 tot 17 u. Tot 30 augustus. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): geopend van 10 tot 18 u. en van 20 tot 24 u. Expositie van te keningen van Evert Neuteboom Tot 1 «eptember. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen en grafiek van Jan Michels. Tot 1 september. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u, Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en P.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede) Expositie van schilderijen en plastiek van Kees Hak en Liesbeth Sayers (op werk dagen van 9.30 tot 18 u.). Tot 3 september, Linnaeushof (Bennebroek)Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9 tot 18 u.; golfbaan tot 21 u. Pannekoekenhuisje (Bloemendaal): Ex positie over Thijsse's Hof. Dagelijks van fi tot 17 u. Tot 1 september. DIVERSEN De Waagtaveerne (Spaarne/Damstraat) Cobi Schreijer m.m.v. Dick Poons en woensdag Colin en Shirley, s Morgens en 's middags demonstraties van oude am bachten. Zondags gesloten. Vleeshal (Grote Markt) dagelijks 14.30 u.: Voorstellingen van poppentheater Mer lijn. Tot 28 augustus. Ruïne van Brederode (Santpoort): Elke avond een half uur na zonsondergang avondverlichting en klankbeeld tot 23 u. Raadhuis Heemstede, vandaag 20 uur- Gemeenteraadsvergadering. Raadhuis Hillegom, vrijdag 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 20 augustus) DONDERDAG 26 AUGUSTUS City, 20 u.: „Im Weissen Rössl". Cultureel Centrum, 20 u.: Lezing over noto cactussen, voor „Succulenta". Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u VRIJDAG 27 AUGUSTUS City, „Eddie in de greep van de vrouwen". Stadsschouwburg, „Vreemde bedge- zellen". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, van 19 tot 21 u.: Expositie „Creativiteit in Kennemerland". Ruïne van Brederode: Iedere avond bi; gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum,: dagelijks (behalve zondag) 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; bovenzaal „De Brulboei" 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u.; filiaal Velsen- Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k, bibliotheek): 19 tot 21 u. R.-k. openbare bibliotheek en leeszaal tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u. Honderd jaar. De heer C. Minnes te Utrecht heeft zijn honderdste verjaar dag gevierd. Utrechts burgemeester bood hem een mand met fruit en een kist sigaren aan. De familie Minnes heeft de zwemsport in Utrecht populair gemaakt. Vader en zoons richtten Utrechtse zwemclub op. Twee zoons waren verschillende malen zwemkam pioen van Nederland. Zelf heeft de heer Minnes senior tot zijn tachtigste jaar gezwommen. DONDERDAG 26 AUGUSTUS Kennemer Theater, geen filmvoorstel lingen. Luxor Theater, 19.30 u.: ,,'t Is een gek ke, rare, dolle dwaze wereld". Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie van werken van Zaanse schilders, ge opend van 918 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Stumphiusstraat 4, tel. 26020, of Groene laan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, gesloten. R.-K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 1521 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 1521 uur; r.-k. leeszaal geopend van 1521 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15—17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 1517 uur. VRIJDAG 27 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Rio Conchos". Luxor Theater, 19.30 u.: ,,'t Is een rare gekke, dolle, dwaze wereld". W. B. Theater, 20 u.: „De zwarte wreker". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie van werken van Zaanse schilders, te bezichtigen van 918 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groene laan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 1517.30 u. en van 1921 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend 1521 uur. Oosterwfjk, openbare leeszaal geopend van 1521 uur; r.-k. leeszaal geopend van 1521 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 1517 uur; r-k. leeszaal geopend van 1517 uur. In deze koffer, die uit een der Am sterdamse grachten werd opgehaald, werden het verminkte lijk van een jongeman, enkele stukken stof en twee Franse munten aangetroffen. (Vervolg van pagina 1.) Uit het onderzoek is gebleken, dat eer der op de middag, omstreeks drie uur, de koffer al drijvende is gezien op 100 m. Advertentie Zijlweg 49 - Haarlem - Telef. 14441 Iedere dag geopend voor inschrijving nieuwe clublessen. Clubs voor BEGINNERS en GEVORDERDEN. Alle leeftijden. Speciale clubs voor SCHOLIEREN. Indeling naar leeftijd etc. Onze nieuwe studio is iedere dag ter bezichtiging GEOPEND Gaarne verstrekken wij u alle gewenste inlichtingen Er ligt tevens een prospectus voor u klaar afstand van de plek waar hij om half vijf werd aangetroffen. Er is toen geen aandacht aan besteed. De koffer kan kilometers ver van de plaats waar hij gevonden werd in het water zijn gegooid. De aluminium koffer was betrekkelijk nieuw. De afmetingen zijn 72 bij 46 bij 23 centimeter. Behalve de romp lagen er een aantal verknipte stukken stof in en twee Franse geldstukken, één van vijftig oude francs en één van tien centimes. De stukken stof waren afkomstig van een on derbroek en van een grijs truitje. Ook waren er een aantal witte lappen bij met aan de ene kant een kartelrandje. Deze zouden van staaltjes stof afkomstig kun nen zijn. De koffer is van het in ons land weinig voorkomende merk „Ikowa". Hij heeft ijzeren stootbanden aan de smalle zijden en een grijs plastic handvat. De koffer zal door politiedeskundigen aan een uiterst minutieus onderzoek worden onderworpen om na te gaan of er nog vingerafdrukken op te vinden zijn en an dere sporen, die licht kunnen verschaffen over de identiteit van het slachtoffer en de dader. Het laatste geval van vermissing dat Verscheidene bewoners van de gasthui zen in Zwolle hebben gisteren geweigerd de maandhuur te betalen. Deze huurders staan op het standpunt dat ze sinds ja nuari teveel hebben betaald en dat het bestuur van de stichting eerst de schuld, die het tegenover de bewoners heeft, moet voldoen. Op 31 december 1964 werd aan de be woners medegedeeld dat zij met ingang van de volgende dag een nieuwe huur moesten betalen. De nieuwe huur was in vele gevallen twee maal zo hoog als de oude. Het bestuur van de gasthuizen was, zo luidde de verklaring, tot deze maatregel gedwongen omdat de per 1 januari in wer king getreden algemene bijstandwet het aan burgerlijke instellingen van weldadig heid niet toestaat bepaalde vormen van bijstand te verlenen. Het verhuren van huizen tegen een vergoeding beneden de kostprijs zou een vorm van bijstands verlening zijn. Die bijstand hebben de bewoners van de binnen- en buitengasthuizen vóór 1 ja nuari 1965 wel genoten. In het verleden hebben de bewoners er zelfs helemaal voor niets gewoond. De laatste jaren zijn de vergoedingen echter gestegen: in 1964 betaalde de bewoner van een veertig jaar oude woning van de buitengasthuizen nog 2,50 huur per week, in maart was het al ƒ3.50 in juli ƒ6,50 en per 1 januari 1965 12,95. De huuradviescommissie in Zwolle vindt dat de door het gasthuisbestuur vastge stelde huurbedragen veel te hoog zijn. Dit advies is in mei aan het gasthuisbestuur doorgestuuurd, maar die bleef de 1 januari vastgestelde huren vragen. De gemeenteraad kan de begroting van de gasthuizen goedkeuren of afkeuren. Een verdere invloed op het beleid van het gast huisbestuur is er niet. Als de raad de be groting afkeurt moet het gasthuisbestuur opnieuw een begroting met nieuwe huur bedragen gaan vaststellen en die weer ter goedkeuring aan de raad voorleggen. Dat kan vele maanden vergen. De door de huuradviescommissie aan bevolen huren zijn (tussen haakjes de ver goedingen die het gasthuisbestuur nu int) Buitengasthuis: 23 tachtig jaar oude woningen 5,59 plus 2,75 voor verleen de diensten (ƒ8,10); 23 veertig jaar oude woningen ƒ6,50 plus 2,75 (ƒ12,95); bin nengasthuis: 24 vrije woningen 6,50 plus f 2,75 (f 12,75); acht benedenwoningen ƒ6,50 plus ƒ2,75 (ƒ12,95); acht boven woningen Vechtstraat 6,25 plus 2,75 12,95). In het advies dat B. en W. van de huur adviescommissie heeft gekregen wordt overigens niet gesproken over de 2,75 voor geleverde diensten. Tijdens uitgangetje beroofd. De Eindho- vense politie heeft drie jongemannen gearresteerd die ervan worden ver dacht zondagavond in het' stadswan- delpark een man van 3500 gulden te hebben beroofd. Landbouwschool gesloten. De eertijds bloeiende lagere landbouwschool te Steenwijk zal worden gesloten. Het kleine boerenbedrijf in noord-west Overijssel, waar steeds meer gronden overgaan in handen van de vereniging tot behoud van natuurmonumenten en het staatsbosbeheer, gaat bijzonder snel achteruit. Kamerheer. Met ingang van 1 septem ber is jhr. mr. H. E. van Weede be noemd tot Kamerheer in buitengewone dienst van de koningin. Ambassade op Malta. Op Malta is een Nederlandse ambassade opgericht. Jhr. mr. H. F. L. K. van Vredenburch, am bassadeur te Rome, is tevens ben md tot ambassadeur op Malta, met stand plaats Rome. Viaducten aanbesteed. Rijkswaterstaat heeft aanbesteed het maken van vier viaducten en twee rijwielkokers in rijksweg 20 (Den HaagRotterdam via het Westland) in de gemeente Vlaar- dingen. De laagste inschrijving was van E. Blok N.V. te Rotterdam voor 2.790.000,zonder verrekening van lonen en met verrekening ƒ2.800.000, Hoogste inschrijfster was de n.v. v/h. J. F. van Akker te Halfweg met respec tievelijk ƒ3.518.000,— en 3.529.000,^ Het Tweede Kamerlid mr. Berkhouwer (V.V.D.) heeft aan de minister van Socia le Zaken en Volksgezondheid en van Ju stitie vragen gesteld over het terugzenden van de gezinsleden van twee in Nederland bij de Amsterdamse politie is aangegeven I werkzame Italiaanse arbeiders. De heer dateert van 10 augustus. Het betrof een Berkhouwer twijfelt aan de rechtvaardig- hoogbejaarde man, die onmogelijk het heid van maatregelen volgens welke bui slachtoffer kan zijn. De politie ver moedt dat het lichaam in de koffer van een buitenlander- is. Men moet tot augustus 1939 teruggaan in de Nederlandse criminele geschiedenis om de laatste „koffermoord" te vinden. Bij Terschuur, langs de rijksweg Amers foort-Apeldoorn, werd toen in een koffer het verminkte lijk van een vrouw aange troffen. Aan de hand van een wasnummer- tje op een stuk ondergoed kon het slacht- tenlandse arbeidskrachten, die de schaar ste op de arbeidsmarkt in Nederland ko men verlichten, hun gezinsleden pas mo gen laten overkomen als zij een jaar in ons land hebben gewerkt, zelfs als zij erin geslaagd zijn voor zich en hun gezinsleden een passend onderkomen te vinden. Is deze uitzetting niet in strijd met de geest der E.E.G.-integratie en getuigt zij niet van een nogal schrijnend en star aan- offer toen geïdentificeerd worden als een doend formalisme?, vraagt de heer Berk- Amsterdamse. Zij bleek vermoord te zijn houwer. Hij verzoekt de ministers om door haar man, een hofmeester. Hij werd herziening van de desbetreffende bepalin- één dag voor het uitbreken van de tweede gen. wereldoorlog veroordeeld tot vijftien jaar gevangenisstraf. Advertentie gouden ring met tijgeroog 150.- Hans en Anneke van der Heijden edelsmid - naaldkunstenares Spekstr. 3 (achter de Vleeshal) tel. 15745 UWWVWWWVWWlAAA/WVWWWVWWWtAA/tAAAA* /i/VWVWVVWA/N/WWWWVWtAKVWWWWAft/VWWWt Het K.N.M.I. deelt mee: Westelijke winden voerden gisteren on stabiele polaire lucht aan waarin flinke buien voorkwamen. Sommige ervan gin gen met onweer gepaard. Een depressie die zich op de oceaan ontwikkeld heeft uit de tropische cycloon „Anna", was van morgen tot op ongeveer 800 kilometer ten westen van Ierland genaderd. Op het daar gestationneerde Nederlandse weerschip veroorzaakte zij harde wind en een flinke daling van de luchtdruk. Verwacht wordt dat deze depressie over de Britse eilanden naar de Noordzee zal trekken. Dit zal tot gevolg hebben dat de wind bij ons weer gaat aanwakkeren uit zuidwestelijke rich ting, waarbij minder koude lucht zal wor den aangevoerd met wat regen. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. "O'S 5u a ■2 V - fi 5 324. Hijgend en puffend renden de pro fessoren Sonnebol en Barrekou voor de krokodillen uit, die zich met grote snel heid verplaatsten. Stamelend spraken zij om beurten een zin en zelfs nu deden ze dat rijmend. „Kijk eens naar die krokodillen hun honger is niet meer te stillen moeten wij nu zó nog sneven was ik maar bij moe gebleven In één ren, waarbij zij alle wereldre cords braken, stormden de beide geleer den de gangen door. Het kon ze weinig schelen, dat de Pha- rao hen reeds met enkele gewapende sol daten stond op te wachten. Eigenlijk wa ren ze blij, toen de Pharao zei, dat hij alles had begrepen en hen zou laten op sluiten. Over hun schouder wezen ze naar de duistere ruimte achter hen. Slechts met gen. „Daar krokodillen eten willen „Die zullen wij wel vangen," Pharao rustig. „Maar waar is B gebleven?" zei TREKKEN BEDANKT, HOOR1. NU HEBBEN we weer wat rui mts Aue MENSEN, WAT WORD JE DAAR MOE VAN AU,EEN MAAR STUREN ais we oe nu eens EEN BAND OMDOEN.. 167 f-K Een zware vrachtauto met oplegger is gistermiddag op de rijksweg Den Haag- Rotterdam geslipt en door de midden berm geschoten. Op de andere rijbaan kwamen drie personenauto's met het ge vaarte in botsing, waardoor drie mensen ernstig werden gewond. Het ongeluk ver oorzaakte grote stagnatie op de rijksweg. Het kostte enige tijd om de gewonden met ziekenauto's naar een Rotterdams zieken huis te vervoeren. Een politieauto die de ze ambulances zou begeleiden, kreeg ook een aanrijding, waardoor de wagen niet 'verder kon rijden. Den Helder zwaar bew. wnw 16 4 Ypenburg zwaar bew. wnw 16 5 Vlissingen regenbui zzw 17 6 Eelde regen zzw 16 9 De Bilt zwaar bew. zw 17 6 Twente regenbui wzw 17 8 Eindhoven zwaar bew. wzw 16 12 Z.-Limburg regen zw 16 15 Helsinki onbewolkt ozo 24 0 Stockholm geheel bew. zzo 17 7 Oslo regen ono 19 1 Kopenhagen onbewolkt wzw 19 0.3 Aberdeen half bew. w 18 0.4 Londen zwaar bew. zw 17 0.2 Amsterdam half bew. w 17 8 Brussel geheel bew. zw 20 7 Luxemburg regen wzw 15 0.2 Parijs zwaar bew. wzw 18 0 Bordeaux zwaar bew. w 21 0 Grenoble licht bew. w.st. 21 0 Nice onbewolkt n 24 0 Berlijn onbewolkt w 21 0 Frankfort zwaar bew. zzw 19 1 München onbewolkt zw 17 1 Zürich zwaar bew. w.st. 17 1 Genève zwaar bew. w.st. 19 1 Locarno onbewolkt 25 0 Wenen zwaar bew. nw 17 1 Innsbruck regenbui w.st. 17 1 Belgrado geheel bew. w 0 Athene onbewolkt nnw 0 Rome licht bew. o 26 0 Barcelona zwdar bew. nnw 26 0 Madrid onbewolkt w.st. 29 0 Mallorca onbewolkt w.st. 28 0 Lissabon onbewolkt n 33 0 Zon- en maanstanden Donderdag 26 augustus Zon op 5.41 uur, onder 19.41 uur. Maan op 4.37 uur, onder 20.08 uur. Vrijdag 27 augustus Zon op 5.43 uur, onder 19.39 uur. Maan op 6.08 uur, onder 20.29 uur. Maanstanden 26 aug. 19.50 uur nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 26 augustus Hoog water 2.59 uur en 15.31 uur. Laag water 11-05 uur en 23.31 uur. Vrijdag 27 augustus Hoog water 3.48 uur en 16.16 uur. Laag water 11.58 uur en uur, Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. I

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2