Boeiende expositie van moderne Poolse grafiek 11: DANSSCHOOL T. GRIEK L «UITGAAN IN HAARLEM Zeg het met bloemen Arena-Nieuwe Komedie in het nieuwe seizoen Dinsdag documentaire over het joodse volk De Tsjech Forman kijkt met veel humor naar schuchtere eerste liefde NEGEN MUZEN VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1965 11 In Prentenkabinet van het Frans Halsmuseum v si? - De lange weg De Sleutel Ad Interim HET FESTIVAL VAN VENETIE TENTOONSTELLINGEiN De radio geeft zaterdag HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. T elevisieprogramma VOOR ZATERDAG NEDERLAND I MUZIEK GABARET DIVERSEN EEN ZEER INTERESSANTE tentoonstelling van moderne grafische kunst uit Polen is tot en met 26 september in het Prentenkabinet van het Frans Hals- meuseum te zien. Waar veel, op zichzelf belangwekkende uitingen van moderne kunst zó veel op elkaar lijken dat het moeilijk, zo niet onmogelijk is uit te maken of een werk in Duitsland, dan wel in Amerika ontstaan is, werkt het uitermate ver frissend een tentoonstelling van uitgesproken moderne grafiek te zien, die een zo duidelijk nationaal karakter draagt als het hier geëxposeerde Poolse werk. Bij een poging tot analyse van dit Poolse karakter komen we in hoofdaak op drie belangrijke factoren; allereerst de typisch Slavische volkscultuur die zich in Polen, vooral ten plattelande, door de eeuwen heen heeft gehandhaaft en die zich uit in een grote liefde voor kleur en een sterk decoratieve aanleg die blijken uit prachtige patronen of kleding, gordijnen en andere specimina van volkskunst. Vervolgens het feit dat in de Turkenoorlogen Polen een langdurig contact met de cultuur van het midden-oosten heeft gehad, wat vanaf de 17e eeuw in de statie- kleding der hogere standen duidelijk te zien was. Ten slotte dat Polen zich on danks deze oostelijke trekken, intellectueel en cultureel vanaf het midden van de 18e eeuw sterk op het westen heeft gericht; waarschijnlijk als ractie op de Russische en Duitse bezetting eerst sterk op Frankrijk en in de 19e eeuw steeds V'l meer op Oostenrijk. Dit laatste merkwaardigerwijze ondanks het feit dat sinds 1813 ook Oostenrijk een stuk van Polen bezet hield. Juist echter in de schilder kunst van beide landen zijn veel aanrakingspunten aan te wijzen. IN DE INLEIDING tot de catalogus van deze expositie, schrijft Michal Wa- licki dat hij vooral de vereniging „Mloda Polska" (jong Polen) als een voorname factor ziet in de ontwikkeling van de mo derne Poolse kunst en hij vergelijkt de functie van deze vereniging met die van de Wiener Secession in Oostenrijk en in derdaad heeft deze vereniging tussen de beide wereldoorlogen veel stimulerend werk gedaan. Naar mijn mening ligt het begin echter vroeger, namelijk bij de omstreeks 1900 opgerichte vereniging Sztuka te Krakau. Merkwaardig is in dit verband dat deze Poolse vereniging om streeks 1910 meermalen als gast van de Secession in Wenen exposeerde. De voor aanstaande leden van deze „Sztuka" als Pautsch, Jarocki, Wyczolkowsky, Mehof- fen en vele anderen, waren hoogleraren aan de academies van Krakau en War schau die in die jaren een zeer goede naam hadden. IN DIT LICHT bezien is het niet ver wonderlijk dat het hier geëxposeerde werk, gedragen door deze traditie van vakman schap, een zo eigen krakter heeft. Bepa lend voor bijna al dit werk is de deco- ratief-monumentale draad die er doorheen loopt. Verder is het percentage kleurtech- niek voor een grafische tentoonstelling vrij hoog. Hier spreekt zich dan weer de Poolse liefde voor de kleur uit. Dan zijn er nog inzenders bij wie het Slavisch ta lent voor fijn handwerk sterk naar voren komt. Een mooi voorbeeld hiervan zijn twee linoleumsneden van Josef Gielniak uit Kowary zijn „Improvisatie voor Gra- zynska" en een andere, kennelijk aan een goed vriend opgedragen prent, zijn zeer mooie vlakverdelingen en het is haast onbegrijpelijk hoe in het zachte materiaal zulke fijne lijnen zijn uitgespaard. Deze man zou prachtige boekversieringen kun nen maken. Van Stanislaw Wojtowicz uit Krakau is er een houtsnede in rood en zwart, een zeer primitieve vogel die aan de motieven van boerenborduurwerk doet denken. In het werk van Stefan Zuberlak uit Kato- wicz komt de vertellende trek in het Sla vische wezen duidelijk tot zijn recht. Het zijn de litho's „de Weg" en nog een prent met boeren („te Velde"). Bijzonder trof mij een kleurenlitho in zwart en goud, een gaaf stralenvisioen, getiteld „de Ka thedraal", door Lucjan Mianowski uit Krakau. Van Ewa Sliwinska uit War schau is er de linoleumsnede „To- Advertentie en... bestel tijdig! De Nieuwe Komedie-Toneelgroep Arena onder directie van Berend Boudewijn en Frans Vasen, brengt volgende maand drie premières, alle in Diligentia in Den Haag. Op 3 september „De gevierde Liefde", een blijspel van Marivaux, in de verta ling van Ernst van Altena en onder re gie van Gilles Légere; op 11 september „De Schilderijenoorlog" van Jan Staal on der regie van Berend Boudewijn, en op 25 september „Dag.Ezels" van Ma- rietje Scheltema onder regie van Bert Dijkstra. Op 17 oktober wordt in Diligentia de première gegeven van „Romulus de Gro te" van Friedrich Dürrenmatt, in de vertaling van Adriaan Morriën en onder regie van Berend Boudewijn. Gehand haafd op het repertoire zijn „De Kikkers" van Aristophanes, en de „Verloren Trouw ring" van Jan Staal. Voor het tweede deel van het seizoen zal een keuze wor den gemaakt uit „De Waaier" van Gol- doni, „Zur Zeit der Distel blüte" van Moers, „De gevangenen" van Plautus, „Dief en Diefjesmaat" van Hans Kool, „Het Sprookje van de Vos" van I. Pugé en „Un Nommé Judas" van Puget. Het tableau de la troupe zal worden gevormd door Etha Coster, Truus Dekker Wieteke van Dort, Mart Gevers, Conny van Leeuwen (afgestudeerd aan de to neelschool in Maastricht), Mieke Lely- veld, Katjana Radier (vroeger bij Theater en daarna naar Suriname), Ineke Schreu- der, Coby Stunnenberg, Mary Wagenaar, Kitty van Wijk .Louis Bongers (van En semble), Rudolf Damstee, Joop van der Donk, Bert Dijkstra (voormalig hoofd hoorspelafdeling AVRO), Herman van El- teren (van de Nederlandsche Comedie), Bob Goedhart, Jan van Kasteren, John Kelly, Hans Kemna, Frans Koppers (als gast). Jan Korevaar, Wim de Meijer (van het gezelschap Jan Blaazer), Hero Mul ler (van het Rotterdams Toneel), John Smit, John Soer (als gast), Jan Staal, Cor Stedelinck, Frits Vaassen, Henk Vo- tèl, Willem Wagter en Kees Waterbeek. «ut, i' ?5ri ■intimi miniii tMaaiiaii ••mm mi iZ'llVA „SSKl tiiimti "ÜÜ'feilla* Miamaii' •••«iiiiii i ai taéaC 222X222' neel" die werkelijk een strak toneel bouwontwerp zou kunnen zijn en verder van haar hand de zeer monumentale „Gestalte" in zwart, rood en goud. Van Josef Pakulski, eveneens uit Warschau, trof mij een bijzonder mooie kleurenlitho in lichtbluw, zwart en rose en een won derlijke interpretatie van een schilderij van Tintoretto. Barbara Narebska-Debs- ka uit Torun (het vroegere Thorn) is ver tegenwoordigd met een streng gebouwd panorama van Chelmno en Hanna Szczy- pinska met een ets uit het Zyniecdal. MIECZYSLAW MAJEWSKI geeft in zijn beide aquatinten „Herinnering aan Moskou" een gecompliceerde visie op een Russisch kruis en een kathedraal. Ik no teer nog „Kletspraatje" van Lubowski dat meer westers aandoet; een expres sionistische cyclus van prenten met wiel renners van Mieczyslaw Wejman, die zeer schilderachtig is maar waarvan ik het ver- Dinsdagavond brengt de N.C.R.V. op Nederland II (Op Nederland I was niet zo snel wat ruimte vrij te maken in de N.C.R.V.-zenddagen) de Amerikaanse do cumentaire „Let my People go", in het Nederlands vertaald met „De lange weg". Het is het verhaal van de aardse pelgri mage van het Joodse volk en stichting van de staat Israel. Er komen in deze film vele nog nooit vertoonde filmbeelden voor, opgediept uit archieven over de gehele wereld (sommige ervan, de meest afzichtwekkende, zijn gevonden in Nazi- Duitsland Jan Hillo, hoofd documentaire bij de N.C.R.V., de man die tevens het com mentaar spreekt, vertelt er het volgen de over: „Wij krijgen altijd veel films ook over dit soort onderwerpen aangebo den vanuit Amerika. Vijfennegentig per cent ervan kunnen we niet uitzenden: het is allemaal te Amerikaans, te hard en te oppervlakkig. Deze documentaire van David L. Wolper echter behoort tot die vijf resterende percenten. We hebben van deze man al eens eerder iets ver toond: een film van Hirosjima. Ook dit verhaal is goed gedocumenteerd en zeer menselijk". Advertentie Zijlweg 49 - Haarlem - Telef. 14441 Iedere dag geopend voor inschrijving nieuwe clublessen. Clubs voor BEGINNERS en GEVORDERDEN. Alle leeftijden. Speciale clubs voor SCHOLIEREN. Indeling naar leeftijd etc. Onze nieuwe studio ls iedere dag ter bezichtiging GEOPEND Gaarne verstrekken Wij u alle gewenste inlichtingen Er ligt tevens een prospectus voor u klaar Interieur met vertrekkend silhouet", houtsnede van Marian Malina uit Katowicz. haal niet helemaal begrijp; een grote boeiende prent in gemengde techniek van de paarden van S. Marev door Konrad Zczednicki uit Krakau; en van Marian Malina uit Katowicz een houtsnede „In terieur met vertrekkend silhouet" met een compositie die aan een Grieks reliëf doet denken. Tot slot wil ik er nog op wijzen dat het vakmanschap dat deze ex positie kenmerkt zich ook uitstrekt tot de druktechniek. Vooral de kleurenlito's zijn voortreffelijk gedrukt. Ad Interim 1 •- 'v', i 4Tiüb De keus tussen het eerste en tweede net was gisteren enigszins moeilijk. Om negen uur begon op Nederland I „De Sleutel", een nieuwe serie van „De sjaal"-schrijver Francis Durbridge en op dezelfde tijd zond de VPRO een herha ling uit van Joan van der Keuken's meesterlijke korte film over het tienjari ge Amsterdamse „lieverdje" Beppie. De eerste aflevering van „De Sleutel" zal iedereen wel weer in spanning de volgen de aflevering doen afwachten (donderdag 3 september), maar het ging er wel al lemaal erg uitgebreid in toe, in die ge schiedenis van modefotograaf Martin die de dood van zijn broer tracht te ontrafe len. Je kreeg het idee dat Durbridge per minuut betaald wordt. E. Peereboom deed in AVRO's „Televi- zier" een aardig geslaagde poging om een moeilijk onderwerp uit 's lands eco nomie duidelijk te maken, de prijzen na melijk. Eerder had Frits Gerritsen in het NTS-journaal hierover een gesprek met minister Den Uyl, maar Peereboom moest het helemaal alleen doen. Laatst genoemde ging o.a. in op de opmerking van de minister dat de prijzen die de fa brieken in advertenties stellen, slechts adviezen zijn. De winkeliers kunnen lager gaan en de klanten kunnen zelfs afdingen (een mooi gebruik overigens). Voorts had „Televizier" een goede re portage van een zeer absurd onderwerp. In IJsselstein worden de graven van in de oorlog hier gesneuvelde Duitse solda ten verzorgd door Duitse religieuze jeugd groepen. De leden hiervan zijn zich, al thans volgens hun uitspraken tegenover AVRO-man Rob Funcke, zeer wel bewust van de schuld der Duitsers en het waan zinnige van een oorlog. Toch zit er iets vreemds in dat men de graven verzorgt onder de door het carillon van IJssel stein gespeelde melodie „Ik had een Wa penbroeder" en veel vreemder is het nog dat dit graven verzorgen wordt aangegre pen om een verzoening tot stand te bren gen tussen IJsselsteinse en de Duitse jeugd (bij voorbeeld bij dansfeestjes 's avonds, waarvan beelden). „Verbroede ring over de graven" noemen èn Duitsers èn IJsselsteiners dat. Als er sprake is van verzoening dan toch niet over de graven van hier gesneuvelde Duitse soldaten, dacht Rob Funcke hardop en waar schijnlijk velen met hem. In Simon van Collem's „Oude Draai- doos", die over Fritz Lang ging, kwam onaangekondigd ook een gesprek met pro ducent Rudolf Meyer voor, die aardige bijzonderheden wist te vertellen over het (stomme) filmen in de jaren twintig. Eén ervan: bij fijne en intieme scènes mocht er niet meer getimmerd worden (in de ene helft van de studio werd opgenomen en in de andere werden decors ge bouwd). Soms huurde men een pianist om de spelers in de stemming te brengen. In VPRO's atelierbezoek kwam de Haagse schilder Herman Berserik al fietsend het beeld binnenrijden. Het was jammer dat presentator Emile Meyer niet erg diep in ging op het werk van Berserik. VENETIë Luigi Chiarini, de directeur van het festival heeft gezegd dat de Mostra geen bokswedstrijd is of een wielerkoers: dat het niet aangaat figuren als Fellini, Visconti en Bunuel een wedstrijd te laten houden wie de beste is. Wat hem betreft worden alle Gouden Leeuwen de Adriatische Zee ingejaagd. Als zijn plannen doorgaan zijn er volgend jaar geen jury's en geen prijzen meer; is de uitnodiging om in Venetië mee te doen al eerbewijs genoeg. Hij speelt met de gedachte iedere deel nemer dan maar een kleine Gouden Leeuw aan te bieden. Het zal wel een over weging geweest zijn, die uit nood is geboren, want het festival heeft het in het ver leden al met Fellini, Visconti en Olmi aan de stok gehad, die zich tekort gedaan voelden en die dan ook liever het oog richtten op Cannes, wat voor de Italiaanse festivalstad natuurlijk onplezierig is. ZONDER COMPETITIE maakt Chiari ni minder schele ogen. Behalve dan bij diegene, die zichzelf de primus inter pa res weet.Maar dat zijn zorgen vóór de tijd. Voorlopig heeft Tsjechoslowakije zijn kandidatuur gesteld met een aller innemendste film van de veelbelovende 33-jarige Milos Forman, die vorig jaar in Locarno al van zich deed spreken met zijn eerste lange film „Schoppenaas" en die nu naar het festival der groten is doorgestoten met „Lasky Jedne Plavo- vlasky", een film, die verdient naar Ne derland te komen. „Liefdeservaringen van een Blondje" roept in zijn (humoristische) toon en zijn aandacht voor de gewone dingen herin neringen op aan „II Posto" van de Ita liaan Olmi. In goed gekozen beelden maar zonder een stijlopschik, die de sym pathieke eenvoud kan verjagen volgt Forman een blond fabrieksmeisje in haar eerste wankele schreden op het pad der liefde. Met haar vriendinnetjes At zij eerst op een welkomstfeest voor militai ren. Zij giechelt wat met collegaatjes en wil graag voor de meest ervarene door gaan. De flirt met wat bejaarde solda ten lijdt schipbreuk, maar aan een jonge pianist geeft Andula haar gunsten. HET IS EEN WAT verlegen uitziende jongeman, die echter links en rechts on der de vrouwen zijn slag slaat. Losweg vraagt hij Andula eens in Praag langs te komen. Zij neemt dat serieus, pakt een paar maanden later haar koffers om zich bij haar pianist te voegen. Zij vindt zijn ouders, die van de uitnodiging uiter aard niets weten. Een nieuwsgierige moe der en een sceptische vader ruziën over hun zoon, die pas tegen de ochtend bo ven water komt en het meisje slapend in de huiskamer vindt. De zoon wordt door zijn moeder gedwongen de nacht verder in de slaapkamer van zijn ouders door te brengen. Uit het twistgesprek dat tot de huiskamer doordringt begrijpt Andula dat zij beter kan teruggaan naar haar dorpje, een illusie armer en een ervaring rijker. De kleine kortsluitingen in het mense lijk contact zijn door Forman met een verwarmende humor geregistreerd. Hij heeft deels met beroepsacteurs gewerkt maar ook met leken, die zoveel persoon lijkheid bezaten dat zij in deze film geen moment onderdoen voor de professionals. Er is een prachtige afdelingschef, die op zijn simpele manier alles regelt, er zijn wat in de liefde linkshandige soldaten en ook de ouders zijn tekenend verbeeld. Voor de hoofdrolspeelster Hana Brejcho- va met haar mooie, maar lege gezichtje was de acteerervaring ook nieuw, ofschoon zij die van haar beroemde zuster Jana zou hebben kunnen opdoen. De mentaliteit van een nieuwe generatie, niet zoveel ver schillend van die bij ons, vindt in haar zowel als andere fabrieksmeisjes goed ge stalte. Forman heeft met deze film geen moraal willen verschaffen, wel gelooft hij dat de grote invloed van het familieleven voorbij is. TER INFORMATIE KWAM de Brazi liaanse film „A Falecida" van Leon Hirszman op het doek. In een armelijke buitenwijk van Rio de Janeiro ziet men een echtpaar; zij is vervuld van doods verlangen; hij, een werkloze, is slechts geïnteresseerd in de resultaten van zijn favoriete voetbalclub. De gedeprimeerde vrouw leeft naar haar einde toe met één wens: de kostbaarste begrafenis, die mo gelijk is. Weliswaar wordt de toeschouwer geconfronteerd met een hem totaal vreemde wereld; de vertolking van de in zichzelf gekeerde vrouw door Fernanda Montenegro is dwingend genoeg om te fascineren. Het milieu van begrafenis ondernemers, bij wie de vrouw haar uit vaart komt regelen, wordt met een van zelfsprekende authenticiteit gebracht. De stijl is simpel en trefzeker. Jammerlijk faalt Hirszman evenwel in de argumentatie. De vrouw heeft een rij ke vriend gehad. Op haar doodsbed smeekt zij haar man hem om het geld voor de begrafenis te vragen. Hij doet dat, men krijgt een verklarende terugblik te zien en dan is de toeschouwer er ge tuige van hoe de man een goedkope be grafenis bestelt. Hij als arme werkloze kan nu eindelijk naar het voetballen! Op de begrafenis zelf is hij niet aanwezig. Voornamelijk de figuur van de vrouw is plotseling zo onwaarschijnlijk gewor den dat zelfs een magistrale visuele vondst de man, die in vervoering de naam van zijn club roept tussen de pu- bliekmassa, zinkt plotseling gebroken weg dit Braziliaanse produkt niet meer kan redden. Voorhistorische kano. Oudheidkundigen hebben op een punt waar zich eens een meer bevonden heeft, een kano opge graven, die zij 3500 jaar oud ramen. In de boeg van het scheepje bevond zich nog een vismand. De prehistorische kano is in stukken te voorschijn geko men te Polpenazze bij het Gardameer. Het scheepje lag onder een 1 meter dikke modderlaag in een keteldal. Tot 300 jaar geleden bevond zich daar een meer. Vishal, tot en met 29 augustus „De land man en de muze". Expositie van pren ten, tekeningen, schilderijen en aqua rellen die betrekking hebben op het leven op het platteland. Geopend van 10-17 uur; zondags van 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 79: Expositie van werk van Suzanne en Joep Nicolas. Tot eind augustus. Permanente expositie van oude religi euze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouwwerken. handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-12.30 uur en van 13.30-17 uur; zon- en feestdagen van 14-17 uur. Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62: Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. (Dagelijks 10-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 u.; zaterdags ook van 20.30-22.30 uur). Prentenkabinet: Expositie van Poolse grafiek. Tot eind september. Cruquius Museum, Heemstede. Historische stoommachine en grote maquette van Nederland met waterstanden en over zicht overstromingen. Dagelijks van 9- 12.30 en van 13.30 tot 17.00 u.: zondags van 10 tot 17 u. Teylers Museum. Spaarne 16: Permanente expositie van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school 16de tot en met 19de HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Het levende Woord. 7.05 Klassieke kamermuziek (gr.). 7.30 Nieuws. 7.40 Geestelijke liederen. 7.55 Overweging. 8.00 Djinn: gevarieerd pro gramma. (8.30-8.40 Nieuws; 9.35 Water standen). 12.00 Angelus. 12.03 Lichte mu ziek (opn.). 12.24 Marktberichten. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Grammofoonmuziek. 12.45 Overheidsvoorlichting: Geven en ne men. De familie Van Buuren praat weer over het verkeer. 12.55 Licht instrumen taal ensemble en lichte orkestmuziek (opn.). 13.15 Tienershow. 14.10 Grammo foonmuziek. 14.30 Voor de kleuters. 14.40 Metropole-orkest en koorzang (opn.). 15.30 Signaal op vakantie: uitzending voor de jongeren. 15.50 Licht gevarieerd mu ziekprogramma (opn.). 16.30 Sportperi- scoop. 16.40 Promenade-orkest en zangso list (opn.): operamuziek. 17.20 Holland Festival 1965: Harmonie-orkest: moderne muziek. 17.50 Stereo: Kapel van de Ko ninklijke Luchtmacht: marsmuziek. 18.00 Lichte grammofoonmuziek met toeristi sche tips. 18.50 Lichtbaken, lezing. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Radio kamerorkest en solisten (opn.): populair- klassieke muziek. 20.30 Gevarieerd mu ziekprogramma. 21.30 Reisoogst: zwerf tocht door gedroomde en werkelijk werel den. 21.50 Lichte grammofoonmzuek. 22.20 Actualiteiten of grammofoonmuziek. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Tussen licht en donker, overweging. 22.55 Stereo: Nieuwe klassieke grammofoon platen. 23.55-24.00 Nieuws. VARA: 7.00 Nieuws, ochtendgymnas tiek en socialistisch strijdlied. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. 7.25 Van de voorpa gina. 7.30 Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammofoonmuziek. 8.20 Wegwijzer: tips voor vakantie- en snipperdagen. 8.30 Lichte grammofoonmu ziek. 9.10 Stereo: Oude muziek (gr.). VPRO: 9.40 Het Oosten nabij, de bijbel op reis herkend, lezing (IV, slot). 9.55 De kleuter en het buitenspelen, praatje. VARA: 10.00 Gevarieerd programma. (Om 11.00 Nieuws). 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Actueel sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA- Varia. 13.20 Stereo: Licht orkest en zangsolisten. 13.40 Voor de twintigers. 14.15 Radio Jazzclub. 14.45 Lichte gram mofoonmuziek. 15.00 Operettemuziek (gr.). 15.40 Boekenwijsheid. 16.00 Nieuws. 16.02 Lichte grammofoonmuziek. 16.25 Lichte orkestmuziek" en zang (gr.). 17.05 Licht orgelkwartet (stereo). 17.30 Actua liteiten met o.a. Europese roeikampioen- schappen voor heren in Duisburg-Wedau. 18.00 Nieuws en commentaar op het nieuws. 18.20 Voor de teenagers. 19.20 Voor de kinderen. 19.30 Stereo: Tango rumba-orkest en zangsolisten. 20.00 Nieuws. 20.05 Het Harakiri-mysterie, hoorspel. 21.15 Radiokamerorkest (opn.): operamuziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Sport op zaterdag. 22.45 Reportage internatio nale marathonwedloop over 42 km te En schede. 23.10 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. Brussel 484 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Festivaria. 12.40 Weerbericht, mededelingen en SOS-be- richten. 12.45 Lichte muziek. 12.55 Pro grammaoverzicht. 13.00 Nieuws en weer bericht. 13.20 Lichte muziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Noordzeefestival: vakantieprogram ma. 15.00 Nieuws. 15.03 Noordzeefestival (vervolg). 17.00 Nieuws, weerbericht en mededelingen. 17.15 Noordzeefestival (vervolg). 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Grammofoonmuziek. 18.45 Sportkroniek. 18.52 Lichte orkestmuziek. 19.00 Nieuws, weerbericht en radiokroniek. 19.40 Geva rieerde muziek. 20.00 Muzikaal mozaïek. 21.00 Noordzeefestival: Slotgala. (22.00 Nieuws en berichten). 23.00 Nieuws. 23.05 Dansmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG NEDERLAND I NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Voor de kleuters. VARA: 19.06 Sport- commentaar. 19.35 De Flintstones. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Wat doet hij, wie is hij? NTS: 20.50 Sextet, amusementsprogram ma: IV. Nederland. VARA: 21.40 Keirei, documentaire. NTS: 22.40 Toeristische tips van de A.N.V.V. 22.43-22.48 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.01 Nul één, TV-film (dl. 3). 20.25 Zeg maar Fiet zegt Frans, cabaretprogramma. 20.50 Via Margutta, documentaire film. NTS: 21.20 Een cirkel van kwaad, TV-film. NCRV: 22.10-22.15 Dagsluiting. KRO: 16.00 Huisje, boompje, beestje; hobbyrubriek. 16.45 Narretje Notedop (dl. II). 17.00-17.30 V.d. kinderen. NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Voor de kleu ters. KRO: 19.06 Dwars door Afrika, TV- film (dl. 6). 19.26 Poppen dansen en spe len Rock and Roll, Tsjechische filmim pressie. 19.35 Sir Lancelot, TV-feuilleton. (laatste aflevering). NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Brandpunt. 20.50 Zomercarrousel, amusementspro gramma. 21.40 Bonanza, TV-film (afleve ring 19). 22.30 Van onze sportredacteur. 22.40 Epiloog. NTS: 22.45-22.50 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. AVRO. 20.01 Top Cat, TV-film. 20.25 Tiener idolen. 20.50 The Saint De goede bur gemeester, TV-film. 21.40-22.05 De schone heks, TV-spel. eeuw. Fossielen, historisch-natuurkun- dige instrumenten, mineralen, 31-toons Fokker-orgel. (Dagelijks, behalve zon dag en maandag 10-17 u, de eerste zon dag van de maand 13-17 u.) Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Expositie van plastieken van Liesbeth Sayers en gouaches van Kees Hak. Op werkdagen van 9.30 tot 18.00 uur. Tot 3 september. In 't Goede Uur, Korte Houtstraat-Nieuwe Kerksplein: dagelijks van 10 tot 18 en 20 tot 24 u.: Expositie van tekeningen van Evert Neuteboom. Tot 1 september. Kunstcentrum De Ark, Nieuw Heiligland: Tot 1 september expositie van schilde rijen en grafisch werk van Jan Michels. (Dagelijks van 10 tot 20 uur; dinsdags gesloten). Dinsdag 31 augustus, Grote of Sint Bovo- kerk, 20-21 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. Donderdag 2 september, Grote of Sint Bavokerk, 15-16 u.: Orgelconceert door Albert de Klerk. Donderdag 2 september, Concertgebouw, 20.15 u.: Zomerconcert door het Noord hollands Philharmonisch Orkest o.l.v, Marinus Adam. Soliste: Ulla Graf (piano). Programma: Bach, Beethoven, Tsjaikofsky. Vrijdag 3 september, Ruïne van Brede- rode, 20.15 u.: Concert door leden van „The National Brass Band". De Waagtaveerne (hoek Spaarne-Dam- straat), Cobi Schreijer met haar avond programma van internationale liedjes. Als gasten vandaag en morgen Colin Wilkie en Shirley Hart. Morgen slui tingsavond van het zomerseizoen met als speciale gast Alex Campbell, 's Mor gens en 's middags demonstraties van spinnen en weven door Hanneke de Haan. Gedurende september is de Waag gesloten. Vleeshal, tot 29 augustus (dagelijks be halve zondag) 14.30 u.: Maaike en Rien Baartmans met hun poppentheater „Merlijn". Ruïne van Brederode: tot half septem ber: a vond verlichting en geluidsband- weergave van muziek en poëzie „Van vroeger en nu". Hotel Bouwes, Zandvoort: In de weekein den muziek met internationaal cabaret. Hildebrandzaal, Smedestraat, 20 u.: Iedere zondag dansen op muziek van „The Sunbeams". Jeugdsociëteit Ekestos, vrijdag 27 aug., 20 u.: Dansavond met medewerking van „The Volcano's". Jeugdsociëteit Ekestos, zaterdag 28 aug., 20 u.: Dansavond met medewerking van „The Hudsons". Jeugdsociëteit Ekestos, zondag 29 aug., 20 u.: Dansavond met medewerking van „The Teenbeats".

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 11