Na jaarvergadering in september worden wijzigingen doorgevoerd Nieuw bestuur voor Telstar Jan Wienese in de finale skif na een spannende eindsprint mmjüÊu lïïEIUITIIlYlLE ZWDUNIIIT TROPHY Races Nikkesen nam revanche op kampioen Kroon An ja Lepoutre-Adriana de Jong veroverden bronzen medaille r Commissie uit de ledenraad sprak met oud bestuur SP OR TIEF BEZIEN J Lou Boeljon overleden Weer zege voor Harry Steevens EUROPESE ROEIKAMPIOENSCHAPPEN Vesper Boatclub versloeg befaamde Ratzeburger acht Zondag a.s. John Meyer militair wielerkampioen Randall verbeterde wereldrecord weer Dudok van Heel bijna bij zeiltitel Beste sprinttijden op de Universiade 4 SPORTPROGRAMMA VOOR HET KOMENDE WEEKEINDE VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1965 17 'N VOETBAL CRICKET Draverijen Duindigt (Van onze sportredactie) De wensen van de ledenraad met be trekking tot wijzigingen in de bestuurs- constellatie van Telstar, zijn opnieuw on derwerp van gesprek geweest. Een com missie van vijf personen uit de leden raad, bestaande uit de heren Van der Veer, Vermeij, De Wolf, Wijnberg en Zwikstra, heeft de voorbereidende be sprekingen gevoerd over de wijzigingen. De eerste activiteiten werden overigens uitgelegd als een poging om het huidige bestuur volledig te laten verdwijnen. (Na een informele vergadering op 5 juli 1965.) Naderhand werd het oordeel voorzichti ger: een deel van het bestuur zou aan blijven, dank zij een gewijzigde mening van de ledenraad. Thans is een nieuw communiqué, namens Telstar, versche nen, waarin een oplossing van de moei lijkheden wordt voorgesteld. Van de zijde der commissie van vijf is een nadere toelichting gegeven op het standpunt van de ledenraad en is het be stuur volledig in kennis gesteld van de overwegingen die deze raad ertoe ge bracht hebben het bestuur te verzoeken op de komende jaarvergadering af te' tre den, teneinde daardoor de mogelijkheid te openen tot de benoeming van een uit ge heel nieuwe personen samengesteld da gelijks bestuur van 3 tot 5 personen. Het misverstand is uit de weg geruimd als zou de ledenraad de bedoeling hebben gehad het gehele bestaande bestuur van Telstar zonder meer te doen aftreden. De kritiek van de commissie en de ledenraad betrof het bestuur als zoda nig, d.w.z. als leidinggevend orgaan. In het rapport dat de commissie aan de le denraad heeft uitgebracht, is uitdrukke lijk gewezen op het nuttige werk dat de diverse bestuursleden individueel in het belang van Telstar hebben verricht, als mede op de wenselijkheid om de erva ring en werkkracht van deze bestuursle den voor Telstar te behouden. Dit zou echter, volgens de mening van de com missie en de ledenraad, dienen te ge schieden in het kader van een gewijzigde bestuursconstellatie. De ledenraad acht in dit opzicht een herziening gewenst, waar bij de leiding van Telstar gesplitst wordt in een bestuur van 3 tot 5 personen, dat in de eerste plaats met de dagelijkse lei ding belast zal zijn, en een Raad van Toezicht en Advies, die het algemene be leid zal aangeven en tevens een zeker toezicht zal uitoefenen op het bestuur. De ledenraad heeft de uitdrukkelijke wens geuit, dat een aantal leden van het hui dige bestuur in deze raad zitting zou ne men, waardoor zij enkele belangrijke ta ken op zich nemen die in een semi-prof voetbalvereniging vervuld dienen te wor den. Telstar moet zakelijker worden. Dat is het motto geweest, waaronder de leden raad van Telstar op 5 juli van dit jaar besloot het bestuur uit te nodigen af te treden, m.a.w. zijn congé gaf. Men wilde dit strikt geheim houden. Er kwamen uiteraard toch publikaties, al of niet juist. Daardoor ontstonden misverstanden, zo zegt nu een communiqué, dat bijna twee maanden na de vergadering is samenge steld. Dat die misverstanden het gevolg zijn van het niet doen van mededelingen aan de pers, waardoor de situatie glas helder zou zijn geweest, komt blijkbaar niet bij de schrijvers van het communi qué op. Op dit punt al onzakelijk, is men dat ook bij het verstrekken van dit communiqué. Het werd ons als lichtdruk- je toegezonden zonder briefhoofd, zonder vermelding wie. de verzenders waren. Men heeft niet eens de moeite genomen een begeleidend briefje te versturen. Niet alleen werd er dus onzakelijk, maar ook zeer incorrect gehandeld. We hebben ge aarzeld of we het communiqué wel se rieus moesten nemen, nu het op deze kwajongensmanier was verstuurd. We hebben het na verificatie bij Hoog ovens, waar het geschrift verzonden was toch afgedrukt, omdat we het de lezers niet willen onthouden. Telstar zal nog heel wat moeten leren om de naam van een zakelijk geleide en hoffelijke semi-prof- club te krijgen. In de ouderdom van 78 jaar is in Voor burg overleden de heer L. Boeljon, oud- hoofdconsul van de KNVB, die vroeger jaren in de voetbalwereld grote bekend heid genoot. De crematie van het stoffe lijk overschot heeft in stilte plaatsgehad op Nieuw Eyk en Duynen te Den Haag. Overeenstemming werd bereikt tussen bestuur en commissie over het tijdsche ma en de procedure voor de verwezen lijking van deze plannen. Hieruit vloeit voort dat tot de jaarvergadering in be gin september het bestaande bestuur in functie blijft. Op deze vergadering tre den alle bestuursleden en bloc af, met dien verstande dat een aantal bestuursle den zich herkiesbaar zal stellen. De le denraad zal eveneens een aantal perso- sen kandidaat stellen voor het bestuur, opdat aldus door stemming het nieuwe bestuur gekozen zal worden. Het nieuwe bestuur zal in overleg en in overeenstemming met de financiers een statutenwijziging voorbereiden, die de door de ledenraad gewenste verandering in de bestuursconstellatie mogelijk moet maken. Verwacht wordt dat deze voorbe reiding over enkele maanden voltooid zal zijn en aan de ledenraad ter goedkeuring kan worden voorgelegd. Bestuur en le denraad hopen dat hierdoor een einde zal zijn gekomen aan de vele onjuiste berich ten die over deze zaak zijn gepubliceerd en verwachten dat door de bespreking de eenheid tussen bestuur en ledenraad is hersteld. De in zeer goede vorm verkerende Harry Steevens won donderdag een weg wedstrijd in het Belgische plaatsje Jau- che, waaraan behalve de Nederlandse se- lectieploeg voor het wereldkampioen schap op de weg ook de Belgische gese lecteerden deelnamen. De uitslag: 1. Steevens (Ned) 2.52.-, 2. Schepers (Ned) op 15 sec, 3. Malliet (Belg) z.t., 4. Du Bois (Ned) z.t., 5. Ro- siers (Belg) z.t., 6. Van Piere (Ned) z.t., 11. Wagtmans (Ned) op 30 sec., 12. Bras- penninckx (Ned) z.t., 14. Holst (Ned) z.t. Frans van der Ruit zal definitief geen deel uitmaken van de Nederlandse baan- achtervolgingsploeg bij de komende we reldkampioenschappen wielrennen in San Sebastiaan. De blessures, die de Amster dammer zondag opliep bij zijn val tijdens een baanwedstrijd in Duitsland, zijn er de oorzaak van dat hij zich heeft moeten laten vervangen door Piet de Wi( Jan Wienese sprintte als ging het om zijn leven. De sterke Amsterdamse scul ler joeg het tempo omhoog. Van 32 sla gen „klom" hij naar de 38. Nog was het niet voldoende. Tergend langzaam liep de nationale kampioen in de laatste 100 meter van de serie der skiffs in op de hoot van de Joegoslaaf Damir Trjala. Opnieuw tastte Wienese in zijn reserves. Zijn tempo steeg tot boven de 40. Deci meter na decimeter werd gewonnen. Boord-aan-boord gingen de beide riva len de laatste meters in. Slopende minu ten van onzekerheid volgden. Wienese keek met één oog naar Trjala, maar ver loor het grote uitslagenbord geen secon de uit het gezicht. Slechts de finishfoto zou kunnen uitwijzen, of de Nederlander dan wel de Joegoslaaf door een gun stiger laatste haal de eindstrijd had be reikte. Eindelijk werd de ban gebroken. Voordat de speaker iets had kunnen zeg gen, ging de aanduiding „Pays Bas" om hoog. Eindelijk wist Wienese zich win naar. Overigens had Wienese die moeilijke om menten op de eerste dag van de Euro pese kampioenschappen voor heren op de kille, bijna verlaten Wedaubaan alleen maar aan zichzelf te wijten. Angstwek kend laat zette hij zijn gevaarlijke eind sprint in. De man, die hij amper een maand geleden in de Rotsee-regatta met vele lengten terugwees werd er bijna on bereikbaar door. Nederland kan over de openingsdag van de Europese kampioenschappen beslist te vreden zijn. Eén overwinning en vier Wienese kon Damir Trlaja uit Joego slavië slechts met de grootste moeite voorblijven. Na afloop moesten ze samen uithijgen. tweede plaatsen vormen een prestatie, die hoop geeft voor de herkansingen. In het bijzonder de twee van Willem III zonder stuurman en de Nereus-vier zonder stuur man hebben grote mogelijkheden. In bei de gevallen gaan nl. naast de winnaars ook de nummers twee naar de finale van zondag. Toch is er donderdag in Duisburg niet alleen gejuicht in het Nederlandse kamp. De verrichtingen van Boelen en ERE-DIVISIE: MVVAjax PSV—Elinkwijk TelstarFeijenoord Go AheadFC Twente HeraclesWillem II Sparta—GVAV DWS—ADO DOS—Fortuna '54 le DIVISIE: Sittardia—Blauw Wit Holland Sport—Volendam SC CambuurXerxes NAC—Velox VVV—RBC DHC—Alkmaar De Volewijckers Eindhoven 2e DIVISIE A: Zwolse Boys De Graafschap VeendamWageningen Gooiland—AGOVV Tubantia—Hilversum Vitesse—Heerenveen ZwartemeerZFC HVCPEC 2e DIVISIE B: Roda JCEDO Hermes DVS—RCH NO ADWilhelmina 2e klas A: ZFC—Haarlem Telstar—Tubantia Zwolse Boys—Gooiland Hilversum—PEC RCHVeendam De Graafschap— FC Zaanstreek EDOAlkmaar FC Den BoschBaronie Excelsior—Helmondia '55 HaarlemSVV Fortuna VI.Limburgia Res. le Divisie: SVV 2—DWS 2 ADO 2Excelsior 2 (zaterdag 28 aug.) GVAV 2Spatya 2 Velox 2—Heracles 2 FC Twente 2— Go Ahead 2 Feijenoord 2—Telstar 2 Ajax 2—PSV 2 Volendam 2—MVV 2 Res. 2e Divisie EDO 2De Volewijckers 2 HDVS 2Haarlem 2 ZFC 2—Fortuna VI. 2 Gooiland 2—DHC 2 Xerxes 2Alkmaar 2 Blauw Wit 2 Holland Sport 2 RCH 2FC Zaanstreek 2 Eerste klasse A: HBSHaarlem Quick Hg.—VOC Rood en Wit—HCC VRA—ACC Eerste klasse B: SCHC—HCC 2 (28/8) Excelsior—SCHC HCC 2Rood en Wit 2 De KrekelsQuick N. SpartaHermes DVS Tweede klasse B: Rood en Wit 3—HBS 2 (28/8) Haarlem 2Excelsior 2 Derde klasse C: Hilversum 2— Rood en Wit 6 (28/8) Derde klasse D: Kampong 3 Rood en Wit 7 Derde klasse E: VUC 2—Haarlem 3 Enters bleven nl. beslist onder de maat. Een zwak begin van de tweede km maakte, dat de enige Tokio-gangers in de Nederlandse formatie de overwinning niet meer konden grijpen. Hartverwarmend daarentegen was het roeien van de twee met stuurman van La- ga. Van Nes en Winter toonden niet het minste respect voor hun Russische tegen standers, die het zilver uit Tokio meena men. De nationale kampioenen maakten van het duel hun eigen race. Zij namen direct een voorsprong, bouwden die uit tot meer dan een lengte na 1000 m en leidden bij het 1500 m-merkteken zelfs met drie volle lengten. Toen sloegen de Russen toe. Met de moed der wanhoop beantwoordden de dappere Delftse stu denten de eindsprint van de Russen. Een inzinking werd even later de equipe bij na nog noodlottig. Opnieuw moest het fo- to-finishapparaat zijn nut bewijzen. He laas, ditmaal veroorzaakte het beeld op de gevoelige plaat slechts trieste Neder landse gezichten. Een goede kans om de eindstrijd direct te bereiken heeft ook de ongestuurde vier van Nereus gehad. Helaas stuurden de Amsterdamse studenten uitzonderlijk slecht. Tot een beslissende aanval op de Italianen konden de Neruiden daardoor niet komen. Verdienstelijk werk leverde de vier met stuurman van Nereus. De tweede plaats in de serie geeft hoop voor de nabije toe komst. De grote >verwinnaars van de eerste dag waren ongetwijfeld de Westduitsers. Hoewel de Oostduitse roeibond weigerde mee te werken aan de formering van een gezamenlijke Duitse équipe, veroverden de gastheren donderdag al vier finaleplaatsen Maar de eerste ronde van het prestige duel tussen de acht van de Vesper Boat club uit Philadelphia en de ploeg van Ratzeburg was in het voordeel van de Amerikanen uitgevallen. Dietrich Rose, de uitbundige oud-Ratzeburgroeier, die momenteel de Vesper Boatclub traint, was een en al vreugde. Advertentie FORMULE 3 race met o.a. BRABHAM-DAF, LOTUS. COOPER, ALPINE en MATRA, voorafgegaan door wedstrijden, tellend voor het EUROPESE SERIEWAGENKAMPIOENSCHAP. 5 Races, dus 5 starts, totaal 130 wagens. Aanv. eerste wedstrijd 12.30 u. Toegangsprijzen vanaf 2.50 - Tribune vanaf 6.00 Op het circuit van Zandvoort hebben militairen van land- en luchtmacht en marine donderdagmiddag met elkaar slag geleverd om het militaire wielerkampi oenschap 1965. De fors gebouwde Johnny Meyer (20 jaar) uit Utrecht, die als kok bij de luchtmacht onder de wapenen is, bleek in deze titelstrijd veruit de sterkste en hield Gerrit Lenkens voor de ken ners van het métier langs het parcours een volslagen onbekende meer dan een lengte achter zich. Zij waren samen uit een tien man sterke kopgroep ontsnapt. Favoriet Roel Hendriks heeft nog wel een moedige poging gedaan om het twee tal te achterhalen, maar zijn sprong reik te niet ver genoeg. Onder de 68 deelnemende militairen allen licentiehouders van de KNWU be vonden zich ditmaal heel wat minder kwaliteitsrijders dan in voorgaande kam pioenschappen. De beslissende ontsnap ping werd in de elfde ronde het par cours moest dertig keer gereden worden ingeleid door de Haarlemmer Cor Baars, Deelen en de strijdlustige Len kens. Zij kregen gezelschap van Meyer en Santingh, waarna onder aanvoering van Hendriks ook Douma, landmacht kampioen Joep de Ruiter, Vogelaar en Hoedelmans tot de kopgroep doordron gen. De rust in deze tien man sterke aan- valsspits werd door een nieuwe vlucht van Meyer, Lenkens en De Ruiter ver stoord. De overige aanvoerders bleken niet bij machte om het vluchtende drie tal een halt toe te roepen. Toen De Rui ter door krampen geplaagd zijn twee makkers moest laten schieten, begon de Drentse onderwijzer Roel Hendriks door de meesten als de nieuwe kampioen Behalve de beide voorwedstrijden voor de klassieke Produktendraverlj wacht de bezoeker zaterdagmiddag op Duindigt een met vijftien paarden bezet internationaal nummer, waarin Derby-winnaar 1963 Bento Kitty na een lange afwezigheid zijn rentree maakt. Geen gemakke lijke opgave voor de jonge crack, die Z The Saint en Axkit Hollandia tot zijn tegenstanders heeft. De voorspellingen: DRAVERIJEN: 1. Dromedea S-prljs, 2100 m: 1. Double v. d. Lente; 2. Christiaan de Wet; 3. Donald van Hiddum: outsider: Danny Kaye. 2. Christine Mac-prUs, 2000 m: 1. Crony v d. Lente; 2. Brasilia; 3. Allstar Boy; outsider; Zaïta Hanover. 3. Djenghis Khan-prifs. 2120 m: 1. Doekina; 2. Dwarskop; 3. Dutch Pride; outsider: Dixy. 5. Chantiago-prUs, 2120 m: 1. David v. d. Lente; 2. Comte du Commerce; 3. Benno Signal; out sider: Zoon van Hollandia. 6. Jonker-prils, 1400 m: 1. Erota; 2. Electra Wj 3. Edelpapagaai S: outsider: Eric Kinley, 7. Joffer-prUs, 1400 m: 1. Eronica W; 2. Embe- riza S; 3. Ellen Tlnga; outsider: Ethel Volann. 9 Bento Kitty-prUs, 2120 m: 1. Z The Saint; 2. Axkit Hollandia; 3. Barones Spencer K; out sider: Bento Kitty. 10. Bernadine-prijs, 2120 m: 1. Captain Double K; 2. Zoon van Calumet; 3. Zita H; outsider: Arion Athel. RENNEN. 4. Toekomst-prijs, 1200 m: 1. Jolly Jinks S; 2. Molvedo II; 3. Flagrant; outsider: Pampered Queen. 8. Pixicata-prijs, 1800 m: 1. High Hat; 2. Man- gano; 3. Kartou's Last; outsider: Dancing Lady S. getipt weliswaar aan de achtervolging, maar hij zag geen kans om het „gat" te overbruggen. Hendriks moest tenslotte weer terrein prijsgeven aan Meyer en Lenkens. De uitslag was: 1. en militair wieler kampioen: Johnny Meyer, Utrecht, de 123 km. in 3 uur 14 min. en 5 sec.; 2. G. Len kens, Wanrooy; 3. R. Hendriks, De Wijk in 3.18.06; 4. H. Vogelaar, Rotterdam in 3.20.10; 5. C. Hoedelmans, Deurne; 6. C. Baars, Haarlem; 7. G. Santingh, De Wijk; 8. M. Sentse, Ede; 9. Jacobs, Best; 10. J. Sandbrink, Oirschot. De 43- jarige sergeant Schenkelhaars, een vete raan, gaf vele jongeren het goede voor beeld door moedig door te blijven strij den. Hij eindigde als vijftiende. Slechts zeventien renners kwamen er over de eindstreep. Van onze sportredactie) Edward Kroon was twee weken geleden de verrassende nieuwe kampioen bij de amateur stayers. Er is vooral Theo Nik kesen, van het kampioenschap de onbe twiste favoriet, veel aan gelegen, om aan te tonen, dat die verrassing een inciden tele vorm heeft. Was het daarom, dat de donkere Limburger, die al jaren in Am sterdam verblijft om het baanwerk naar behoren te gaan beheersen, gisteravond zo fel en hard reed tijdens de stayerswed strijd in het internationale programma in het Olympisch Stadion. Nikkesen kreeg zijn revanche op Kroon, die als verweer kon aanvoeren pas van een angina-aanval te zijn hersteld. Nikkesen was een sterke winnaar, evenals Tiemen Groen, die Ger- rie Bruin in het achtervolgingsnummer geen kans op revanche gaf. De Fries fietste weer prachtig en had voor zijn 4 km. niet meer dan 4.57.9 nodig. De absolute superioriteit, die Groen toonde was voor de 4.500 toeschouwers in het Olympisch Stadion een van de hoogte punten. De 4.57.9 van hem was in het kille stadion een voortreffelijke tijd, die Bruin niet kon benaderen: 5.10.0. Theo Nikkesen was ook superieur. Op halfweg van de 50 km. koers had hij alle De zeventienjarige Amerikaanse zwem ster Martha Randall heeft te Monaco voor de tweede maal in deze maand het we reldrecord op de 400 meter vrije slag scherper gesteld. Verbeterde zij op 19 augustus te Toledo het op naam van haar landgenote Marilyn Ramenofsky staande wereldrecord met 0,3 sec. tot 4.39,2, don derdag haalde zij er nog eens 1,2 sec. af en stelde daarmee het nieuwe wereldre cord vast op 4 min. 38 sec. Haar tussen tijden waren: 100 meter 1.06,5; 200 meter 2.15,8; 300 meter 3.27,7. Met nog slechts één wedstrijd voor de boeg in de strijd om het wereldkampioen schap der Flying Juniors heeft de Neder lander Dudok van Heel, die vorig jaar reeds op fraaie wijze de titel won, de lei ding dermate stevig in handen genomen, dat er iets bijzonders zou moeten gebeu ren wanneer hij zijn kampioenschap niet zou prolongeren. Hij zorgde er donderdag met een twee de en een derde plaats voor dat zijn posi tie niet in gevaar werd gebracht. Een bronzen medaille behaald door de Nederlandse tennissters Anja Lepoutre en Adriana de Jong in het damesdubbelspel, dat is het enige succes van gisteren van de Nederlandse deelnemers aan de Uni versitaire Spelen in Boedapest. Zij ver sloegen in de strijd om de derde plaats de Tsjechische dames Slamova en Neu- manova met 6-4 en 6-0, terwijl de finale door de Italianen Riedl en Gobbo gewon nen werd. Anja Lepoutre kwam later op de dag in de strijd om de bronzen me daille, te zamen met Evert Schneider, uit in het gemengd dubbelspel. Onze landge noten verloren echter met 6-4, 6-8, 3-6 van de Italianen Maioli en Riedl. Voor het overige plaatste Fred van Herpen zich voor de finale op de 800 m met de slechtste tijd van de acht finalis ten, nl. 48.6 sec. waarmee hij als vierde finishte in de halve finale. Tienkamper Ed de Noorlander bezet na de eerste dag van de tienkamp de achtste plaats en het degenteam werd uitgeschakeld voor de finalepoule door een 8-5 nederlaag tegen Tsjechoslowakije. De Nederlandse volley ballers zegevierden in poule C met 3-2 over Mongolië en bezetten met Italië de bovenste plaats in deze groep; de basket ballers verloren met 84,-51 van Oostenrijk. In het atletiekstadion zorgde een ster ke wind mee voor fraaie sprinttijden. Met vier meter wind in de rug zegevier de de Japanner Iijima, na een snelle start in 10.1 sec. voor de Amerikaan Garry Anderson eveneens met 10.1 sec. en de Canadees Harry Jerome (10.2). Bij de dames ging de titel volgens de ver wachtingen naar de Polse Irena Kirzen- stein, die 11.3 sec. liet afdrukken en haar grootste rivaal de Cubaanse Miquelina Cobian (11.5) op de tweede plaats ver wees. Het speerwerpen werd gewonnen door Rolf Herrings (Did) met 79.26 m voor de Italiaan Rodeghiro (77.60) en de Zweed Hedmark (76.94), en de 80 m horden ging naar de Poolse Straczynska in 10.6, die de Bulgaarse Kerkova (10.8) en de Rus sische Antarian (10.9) versloeg. De Rus sische Irina Press, die zich voor de fi nale had gekwalificeerd, moest zich in verband met een beenblessure terugtrek ken. De tijden in de twee halve finales van de 400 m waren: Eerste halve finale: 1. Bello (It.) 47.7, 2. Gaudry (Fr.) 48, 3. Saunders (VS) 48.1, 4. Lipowski (Polen) 48.1. Tweede halve finale: 1. Althoff (Zwe den) 48.2, 2. Tiemans (Did) 48.3, 3. Boc- cardo (Fr.) 48.4, 4. Van Herpen (Ned.) 48.6. concurrenten op één ronde of meer ge reden. Met Neesman had hij nog de mees te moeite. Nikkesen bleef achter een soms wat al te enthousiaste Joop Staken burg hoog in de baan stevig door draaien, kwam 15 km. voor het einde bijna in moeilijkheden omdat hij losraakte van de rol en Stakenburg dat rijkelijk laat be merkte. De uitslag: 1 Nikkesen achter Stakenburg 50 km. in 40 min. 5 sec.; 2 Neesman achter Koch op 900 meter; 3 Van der Vieren (Belg.) achter Blanc- garin op 950 mtr.; 4 Kroon achter Pelser op 1030 mtr.; 5 Liebrechts achter Wiers- ma op 1200 mtr.; 6 Weil (Did.) achter De Graaf op 1650 mtr.; 7 Romeijn achter Van Roey op 3950 mtr.; 8 Maes (Belg.) achter Walrave op 5000 mtr. Jaap Oudkerk leek bij de profs op een gemakkelijke overwinning af te gaan, aangezien de Spanjaard Timoner verstek liet gaan. De Belg Proost belaagde de Nederlandse kampioen echter op bijzon der enerverende wijze. De uitslag: 1 Oudkerk achter Koch 75 km. in 1.02.01; 2 Proost (Belg.) achter De Graaf op 25 mtr.; 3 Le Grand achter Pelser op 70 mtr.; 4 Reynal (Fr.) achter Blancgarin op 120 mtr.; 5 Rudolph achter Faltin op 210 mtr.; 6 Van der Lans achter Walrave op 240 mtr.; 7 Van Campen achter Wiers- ma op 2500 mtr. Leo Duyndam liet zijn ploeggenoten Koel, De Wit, die de geblesseerde Van der Ruit verving, en Den Hertog na twee ronden in de ploegachtervolging tegen België gaan. Het overgebleven drietal had daarna grote moeite om de in de eerste ronden veroverde voorsprong in stand te houden tegen het Belgische viertal, Vrij- ders, Seye, Haast, Verstrepen. Tijden 4.48.1 voor Nederland en 4.48.2 voor Bel gië. Jan Jansen, de Nederlandse sprintkam- pioen was in vier ritten a trois ongeluk kig. In de eerste rit finishte hij voor de Belgische kampioen Van Vlierberghe, maar de jury zag dat anders. De Belg zegevierde ook in de tweede ontmoeting met de Nederlandse kampioen, evenals in de andere rit. waarin Jansen ontbrak. De uitslag: 1 Van Vlierberghe (B.) 3 pnt. 2 Jansen 5 pnt.; 3 Van de Bergh (B.) 8 pnt. en Ruikers 8 pnt. Een wedstrijd voor nieuwelingen over 5 km. werd gewonnen door Balk uit Bad hoevedorp. Een wedstrijd voor amateurs over onbekende afstand eindigde in een zege voor Leun is. voor Kipmng (2), Koop man (3) en Vogels uit Heerlen (4). In deze wedstrijd raakte in de laatste ronde de toeclip van Boere los. De Amsterdam mer viel en sleurde drie anderen in zijn val mee. Piet Bronkhorst botste tegen de vallende renners, vloog over zijn stuur en kwam met het hoofd op de baan terecht. Hij werd naar het Wilkeb nia Gasthuis gebracht. Daar werd een schedelbasis- fractuur geconstateerd. Zijn toestand is zeer ernstig.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 17