Prins Bernhard critiseert Montgomery Drie arrestaties wegens meineed in Den Bosch Lijk in koffer is mogelijk van vermiste Griek KRAMMETJE FOK iitaiüsg; POLLE, PEL LI EN PINGG en Rijnbrug vervangt pont bij Emmerich Hij droeg ondergoeddat hij in Hongkong had gekocht Doden in het verkeer PTT gaat het CAS in Den Haag uitbreiden Leeszaal in Staphorst krijgt geen geld meer van rijk en provincie Zwembadperikelen in Staphorst Voorrijder meldt zich bij de politie Iets beter weer VERWARMING speciale aanbieding van duivenboden n,v. u VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1965 Inzake Slag bij Arnhem Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk klassieke en moderne cretonnes vanaf 2.95 p. mtr. damasten extra zwaar vanaf 5.95 p. mtr. Na botsing in Renswoude (KNMCHUy rfeeeu landrotten Wie een medicijnkastje heeft, zet er Norit in WERKRAPPORTEN se De Engelse veldmaarschalk Montgome ry heeft volgens prins Bernhard in 1944 bij de luchtlandingsoperatie bij Arnhem fouten gemaakt. Tegen een advies van de prins en luitenant-generaal P. Doorman in heeft hij tanks gebruikt in het hiervoor te drassige terrein in de omgeving van Arn hem en Nijmegen. Hij heeft de tanks bo vendien niet laten begeleiden door infante rie. Verder heeft Montgomery een opmer king van prins Bernhard in de wind ge slagen dat de landingen te ver van de Gelderse hoofdstad zouden worden ge maakt, zodat de Duitsers zich zouden kun nen reorganiseren. Dit blijkt uit een interview, dat de hoofdredacteur van het weekblad „Vrij Nederland", Matthieu Smedts met de prins heeft gehad. Het is gepubliceerd in het deze week verschenen jubileumnum mer ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van het als verzetsblad begonnen weekblad. De prins zegt in het interview onder meer: „Toen de datum voor de lan dingen vaststond heb ik Montgomery be zocht met generaal Doorman. Die had voor de oorlog proeven met tanks in de terreinen bij Arnhem en Nijmegen geno men. De grond was zacht en de tanks zakten weg als ze van de weg afgingen. Daarom zeiden wij dat de infanterie met de tanks mee moest gaan om ze direct op te ruimen, als er een kapot werd ge schoten. Montgomery dankte ons maar wist het beter en ging zijn gang." Vol gens prins Bernhard heeft Montgomery ook geweigerd te geloven dat de Duitsers rond Arnhem zeer sterk waren. Hierover had de staf van prins Bernhard inlichtin gen uit Nederland. Monty heeft blijkens een commentaar in de Londense Daily Telegraph al gerea geerd: „De mening van prins Bernhard over het verloop van de tweede wereld oorlog laat me koud. Het is toch een waardeloze mening." Op last van de officier van Justitie in Den Bosch zijn gisteren drie getuigen wegens meineed in arrest gesteld. Dit geschiedde tijdens de behandeling van de zaak tegen een 31-jarige koopman uit het woonwagenkamp te Helmond, die ervan wordt beschuldigd op 13 april met zijn auto, onder invloed, een aanrijding te hebben veroorzaakt, die aan de heer A. Bertrams uit Helmond het leven heeft ge kost. Aan het begin van de zitting waren op last van de president van de recht bank, mr. Van Hövell tot Westerflier, alle honderdvijftig aanwezigen op de pu blieke tribune gefouilleerd op het bezit van wapens. De verdachte ontkende dat hij de auto had bestuurd. Zijn zwager zou hem zijn komen afhalen omdat hij te veel had ge dronken om te rijden. Deze zwager nam als getuige de schuld op zich. Het ver hoor van de verdere getuigen bracht geen enkel licht in de zaak. Tot de getuigen, die wegens meineed werden gearresteerd, behoorde een 22-ja- rige vrouw, die zowel bij de politie als bij de rechter-commissaris een belasten de verklaring had afgelegd, doch zich thans niets meer wist te herinneren. Toen deze vrouw door de parketwachten werd weggeleid, ontstond er grote beroering op de publieke tribune, waarna een van de daar aanwezigen op last van de pre sident werd verwijderd. De officier van Justitie, die meende dat men op deze zitting geen stap ver der was gekomen, vroeg, mede in ver band met de ter zitting verrichte arres taties, de terugverwijzing van de zaak Advertentie :v 1 v ff Vt- u' f.' *i- CENTRALE BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Fantómas", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Limelight", alle leeft. Ook zaterdag 14 uur. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Geheim agent Mr. Solo", 14 j. Zaterdag 23.30 u..: „Me vrouw komt niet thuis vanavand", 18 j. Luxor, 14 u.: „Abbott en Costello zwaaien af", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Mabuse contra Acontas nr. 18 j. Minerva, 14.30 u.: „Tom Jerry Festi val", a.l.; 20.15 u.: „Irma la Douce", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Gold- finger", 18 j, Roxy. 14.30, 19 en 21.15 uur: „De Zwaardvechter van Castillië", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Le Bon- heur", 18 j. De Witte Zwaan (Zandvoort): Zaterdag 20 u.: „Drie dolle tantes", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Zaterdagavond geopend van 20.30 tot 22.30 u„ met kaarslicht en klassieke muziek. Tot en met 4 september. Prentenkabinet: Expositie van Poolse grafiek. Tot 1 oktober. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Expositie van werk van Suzanne en Joep Nicolas. Tot 1 September. Permanente expositie van oude religieuze kunst, schil derijen, middeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid Dage lijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 uur; zon- en feestdagen van 1417 uur. Teylersmuseum (Spaarne) 16): Perma nente expositie van schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Holland se, Italiaanse en Franse school. Fossielen, e.d. Dagelijks (behalve zondag en maan dag) 1017 u.: De eerste zondag van de maand 1317 u. Vishal (Grote Markt): „De landman en de muze". Expositie van prenten, tekenin gen, schilderijen en aquarellen. Geopend van 10 tot 17 u.; zondags van 13 tot 17 u. Tot 30 augustus. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): geopend van 10 tot 18 u. en van 20 tot 24 u. Expositie van te keningen van Evert Neuteboom. Tot 1 september. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen en grafiek van Jan Michels. Tot 1 september. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 1".30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Expositie van schilderijen en plastiek van Kees Hak en Liesbeth Sayers (op werk dagen van 9.30 tot 18 u.). Tot 3 september. Linnaeushof (Bennebroek)Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9 tot 18 u.; golfbaan tot 21 u. Pannekoekenhuisje (Bloemendaal): Ex positie over Thijsse's Hof. Dagelijks van 9 tot 17 u. Tot 1 september. DIVERSEN De Waagtaveerne (Spaarne/Damstraat): Cobi Schreijer m.m.v. Dick Poons, Colin en Shirley. Zaterdag sluitingsavond van het seizoen met als speciale gast Alex Campbell, 's Morgen en 's middags demon- «traties van oude ambachten. Zondags ge- ■loten. Vleeshal (Grote Markt) Vandaag 14.30 u., voorstelling van poppentheater Merlijn. Ruïne van Brederode (Santpoort): Elke avond een half uur na zonsondergang avondverlichting en klankbeeld tot 23 u. Raadhuis Hillegom, vandaag 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). VRIJDAG 27 AUGUSTUS City, 20 uur: „Eddie in de greep van de vrouwen". Stadsschouwburg, 20 uur: „Vreemde bedgezellen". Wykgebouw Bethlehemkerk, Radarstr. 5, IJmuiden, 20 uur: lezers van de IJmui- der Courant schaken tegen leden van de schaakclub KJK-UIT. Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, van 19 tot 21 u.: Expositie „Creativiteit in Kennemerland". Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon. Marktplein: Kermis. ZATERDAG 28 AUGUSTUS City, 19 en 21.15 uur: „Eddie in de greep van de vrouw". Stadsschouwburg. 20 uur: „Vreemde badgezellen". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, van 14 tot 17 u.: Expositie „Creativiteit in Kennemerland". Marktplein: Kermis. Ruïne van Brederode: Iedere avond bij gunstig weer verlichting van kasteel en omringend natuurschoon. Voorlichtingscentrum „Stichting Rijn- mond-Noordzeekanaal", Semafoorduin, IJ- muiden, geopend voor individuele bezoe kers woensdag van 15 tot 16 en zaterdag van 11.30 tot 12.30 u.; voor groepen aan vragen bij de stichting Havengebouw, Am sterdam, tel. 020-220665 of Gemeentelijke Voorlichting Velsen, Raadhuis, tel. 4036. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.: filiaal Velsen-noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.: filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 10 tot 12 u. R.-k. openbare bibliotheek en leeszaal Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u. Hoogleraar. Tot gewoon hoogleraar aan de technische hogeschool te Delft is be noemd prof. ir. L. H. J. Angenot, thans buitengewoon hoogleraar aan die hoge- cchool. VRIJDAG 27 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Rio Conchos". Luxor Theater, 19.30 u.: ,.'tls een rare, gekke, dolle, dwaze wereld". W. B. Theater, 20 u.: „De zwarte wreker". Calerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie werken van Zaanse schilders, te be zichtigen van 918 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel 26020 of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 1517.30 u. en /an 1921 uur'. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend 1521 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 1521 uur; r.-k. leeszaal geopend van 1521 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 1517 uur; r-k. leeszaal geopend van 15—17 uur. ZATERDAG 28 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur. „Rio Conchos"; 23.30 uur: „Een verrukkelijke idiote". Luxor Theater, 19.30 uur: „Een gekke, rare, dolle, dwaze wereld". W.-B. Theater, 20 uur: „De zwarte wreker". Huize Adrichem, Hoflanderweg 170, schilder- en tekenlessen door het St. Lu- casgilde. Calerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie werken van Zaanse schilders, te be zichtigen van 918 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel 26020 of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 1012.30 uur. R.-K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 1012.30 uur en van 1417 uur. Oosterwfjk, openbare leeszaal geopend van 1012.30 en 1417 uur; r.-k. leeszaal geopend van 1012.30 uur en 1417 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 1012 uur en van 1416 uur; r.-k. leeszaal geopend van 1012 uur en van 1416 uur. naar de rechter-commissaris. De raads man, mr. P. Scheefhals, verzette zich daartegen ep de rechtbank besloot na raadkamer de behandeling van de zaak voort te zetten. De officier van Justitie eiste daarop anderhalf jaar gevangenis straf en drie jaar intrekking van het rij bewijs. De raadsman achtte het bewijs geenszins geleverd en bepleitte vrijspraak en de onmiddellijke invrijheidstelling van verdachte. Dit laatste verzoek werd door de rechtbank na raadkamer ingewilligd. Vonnis op 9 september. Op 3 september wordt in de Duitse stad Emmerich de nieuwe brug over de Rijn in gebruik genomen. Zij vervangt een veerpont in de weg tussen de Achterhoek en Noord-Limburg via de Duitse steden Kleef, Goch en Geldern. Van 28 augustus tot 5 september zal het feest zijn in Em merich en Kleef. Op 3 september vervoe ren de Nederlandse en de Duitse bus dienst de passagiers tussen Kleef en Em merich gratis. Des avonds geven een Ne derlands en een Duits harmonieorkest op de oude veerpont een concert en daarna is er een lampionvaart en een vuurwerk op de Rijn. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. De Amsterdamse po litie zoekt op het ogenblik met man en macht naar een 25-jarige Griek, die vori ge week vrijdag naar vrienden in Rotter dam reisde en niet in zijn woonplaats is teruggekeerd. Zijn verloofde heeft de po litie verteld dat hij rechts op zijn onder buik een litteken had en ondergoed uit Hongkong droeg met Chinese merkte kens. De Griek had ook vrienden in Am sterdam. De mogelijkheid dat de 27-jarige Frans man Salvator Montellano, de eigenaar van de sinds zes weken in Amsterdam onbeheerd staande Franse auto, het slachtoffer van de moord zou zijn, wordt vrijwel uitgesloten geacht. Montellano heeft zich op 10 augustus in Amsterdam laten keuren voor de binnenvaart. Op zijn buik bleek hij toen een litteken van on geveer 16 centimeter te hebben, waarvan de hechtpunten nog duidelijk te zien wa ren. Het litteken op de in de koffer ge vonden romp is ongeveer 10 centimeter groot en ouder. Dr. Zeldenrust zal vanmiddag voor de derde keer sektie op de romp verrichten, in het bijzonder om na te gaan of het Advertentie heden geëtaleerd alleen afd. woningtextiel kruisstraat 22 ged. oude gracht 108-110 meubelshow spaarne 11 's maandags gesloten lijk mogelijk van de Amsterdamse onder- wereldfiguur Jople de Vries kan zijn. Deze verdween enkele maanden geleden, juist voordat het gerechtshof in Amster dam de zaak van de schietpartij in Mui den zou behandelen. De Vries vertrok met zijn jacht, waarop deze schietpartij plaatshad. Gebleken is dat het jacht nu in de haven van Tanger ligt. De politie acht het echter zeer onwaarschijnlijk dat Jopie de Vries het slachtoffer van de koffermoord is. Wanneer dit wel het ge val was, dan had men op de romp de gevolgen van verschillende steekpartijen moeten aantreffen. De politie heeft reeds meer dan zestig tips gekregen, waarvan de meeste waar deloos zijn gebleken, o.m. over een man uit Israël die enige weken geleden in ons land verdwenen zou zijn en over een jonge Nederlander, die eveneens vermist zou zijn en die connecties had in de buurt waar de koffer drijvende werd aan getroffen. Dr. Zeldenrust heeft vanmorgen nog la ten weten dat de romp van een man is, die niet jonger dan 25 jaar en waar schijnlijk niet ouder dan 30 jaar was. Op rijksweg 42 tussen Zuidbroek en Scheemda is donderdagmiddag een per sonenauto in een sloot langs de weg ge reden. Een van de inzittenden, mevrouw Nieting uit Paterswolde, verloor hierbij het leven. De vierjarige Josef Verhorevoort uit Den Haag is door een vrachtwagen aan gereden en omgekomen. De proef die P.T.T. met het centraal antenne-systeem in het Haagse Bezuiden- hout al geruime tijd neemt, zal voor het einde van dit jaar worden uitgebreid tot de aangrenzende nieuwe wijk Mariahoeve. De resultaten met de proef in het Bezui- denhout zijn zeer gunstig. Over de vraag of reeds een principiële beslissing is ge vallen om het systeem voor heel Neder land in te voeren, kan P.T.T. zich niet uit laten. Het is een politieke kwestie, zegt het bedrijf. Het omroepbestel is door de nieuwe regering geregeld zonder het cen trale antennesysteem erin te betrekken. De leeszaal en bibliotheek in Staphorst- Rouveen krijgt geen rijkssubsidie meer. Ook de provincie Overijssel zal geen sub sidie meer verlenen. Dit is een gevolg van het feit dat de raad van Staphorst in september vorig jaar bij de behandeling van de gemeentebegroting besloot de bi bliotheek niet meer te subsidiëren. Enkele S.G.P.-raadsleden waren toen tot de ontdekking gekomen dat de bibliotheek een honderdtal boeken bevatte met een rode band. Dit waren boeken van onder andere A. M. de Jong, A. den Doolaard, Bordewijk, Anton Coolen, Hugo Claus, Harry Mulisch, Remarque en anderen. De rode band diende om aan te gevan dat deze boeken woorden en situaties be vatten waaraan lezers met een calvinis tische levensopvatting aanstoot zouden kunnen nemen. Enkele raadsleden meen den, dat deze boeken zeer verderfelijk voor de jeugd waren. Hoewel burgemees ter Haverkamp betoogde dat het voortbe staan van de bibliotheek in gevaar kwam, besloot de raad met zeven tegen zes stemmen het gemeentelijke subsidie in te trekken. Het gevolg is, dat ook het Rijk en de provincie geen subsidie meer ver lenen. B. en W. van Staphorst hebben nu, sa men met het bestuur van de bibliotheek, een audiëntie aangevraagd bij minister Vrolijk. Zij willen proberen de biblio theek te redden. De Staphorster raad heeft gisteren tij dens het jaarlijkse uitstapje ook een oriëntatiebezoek gebracht aan het fraaie nieuwe zwembad in de naburige gemeen te Nieuwleusen, omdat de raad onlangs in principe tot bouw van een zwembad heeft besloten. Burgemeester Mulder toonde het moderne bad vol trots. De Staphorster raadsleden kwamen wel on der de indruk. „Dat is toch heel wat fris ser en veiliger zwemmen dan in de vij ver in het staatsbos", zo zeiden ze. Alleen het SGP-raadslid Bisschop, een van de tegenstanders van het zwembad, wilde nergens van weten. Hij bleef de monstratief in de autobus zitten en kreeg daar al spoedig gezelschap van zijn par tijgenoten Mulder en Van Veen, die aan vankelijk wel een kijkje in het zwembad hadden genomen, maar ijlings de bus weer hadden opgezocht toen zij hoorden dat het zwembad in Nieuwleusen ook op zondag gedurende bepaalde uren open is. „Dat zal in Staphorst ook wel gebeu ren", zo verzuchtten ze, „en daarom zijn wij tegen het zwembad." Na het onderzoek naar de oorzaak van de .autobotsing bij Renswoude waarbij ze ven mensen omkwamen heeft de politie het vermoeden, dat de bestuurder van de grote Nederlandse auto plotseling is ge schrokken van een voor hem uit rijdende kleine auto. Hij heeft het stuur naar links omgegooid, waardoor zijn wagen door de middenberm schoot en op de andere rij baan tegen de Duitse auto botste. Bij de Amsterdamse politie heeft zich nu een Amsterdammer gemeld, die met zijn kleine wagen vóór de verongelukte Neder landse auto reed. Hij reed volgens zijn zeggen 60 kilometer toen de wagen hem met grote snelheid achterop reed. Hij heeft wel gezien dat de auto door de mid denberm reed, maar is doorgereden om dat hij niet durfde te gaan kijken, omdat hij niet tegen het zien van ongelukken kan. 'f 325. Over Bram had Pharao zich niet bezorgd behoeven te maken. Onze vrienden waren in hun paraplu verder gedreven, totdat een hoge muur hun de doorgang belette. En in die muur ontdekte Bram het geheim van de pira mide.' „Nu begrijp ik alles," zei hij ernstig. „Daarom was het land zo dor en droog geworden. Uit die opening stroomde vroe ger de rivier, die het land vruchtbaar maakte, maar een schip is erin vastge raakt en heeft het water tegengehouden. De professoren hebben dat eerder ont dekt, maar ze wilden het geheim houden omdat ze in het droge land veel beter hun onderzoekingen konden doen dan in een vruchtbaar land, waar een brede ri vier doorstroomt." Vol aandacht luisterde Pharao naar de uitleg van Bram, toen de soldaten de koe ne reizigers eenmaal hadden gevonden en vanachter het hek hadden bevrijd. Dade lijk gaf hij opdracht om het schip weg te hakken. Bram gaf daarbij aanwijzingen, want van schepen had hij meer verstand dan alle woestijnbewoners bij elkaar. Spoedig was het ogenblik gekomen, dat het rivierwater weer door de opening van de piramide met kracht en geweld naar buiten stroomde. (5T0P, STOP, t>6 RIVIER MAAKTTw6 WlttetJ W66R IN H6T WATER, Wfe Z.IJN PRIMA 1872-L. Echtelijke ruzie. Bij een echtelijke ruzie in Soest is de man ernstig gewond. Zijn vrouw had hem met een gekarteld broodmes in de borst gestoken, waar door zijn rechter long werd beschadigd. Boerderijbrand. De kapitale boerderij van de heer A. Boomstra aan de Mensu- manweg in Tolbert is vanmorgen door brand verwoest. Vier koeien en twee varkens zijn omgekomen. De schade bedraagt ongeveer 150.000. Garnizoenstad af. Als de compagnie be wakingstroepen van het regiment Van Heutz zaterdag naar Breda is verhuisd, is de 4800 inwoners tellende gemeente Geertruidenberg niet langer meer een garnizoenstad. Geertruidenberg, dat in 1213 stadsrechten kreeg, heeft sinds dat jaar altijd militairen in garnizoen ge had. De historische militaire gebouwen in het vestingstadje zullen door het mi nisterie van defensie worden verkocht. Attaché in Ottawa. Tot militair attaché bij de Nederlandse ambassade te Otta wa is benoemd kapitein-luitenant-ter zee H. H. van Weelde, als opvolger van luitenant-kolonel F. J. A. Lutz, die eervol van deze functie is ontheven- Poging tot redding Dedemsvaart. De raad van Avereest heeft opnieuw een wan hopige poging ondernomen de aangekon digde sluiting van de Dedemsvaart t« voorkomen. Met algemene stemmen alleen de beide wethouders stemden tegen is een motie aangenomen, waar in B. en W. wordt opgedragen alsnog alles te doen wat mogelijk is om sluiting van het scheepvaartkanaal tegen t« gaan. Advertentie Norit is een vertrouwd middel bij maag- en darmstoornissen. Bovendien kan Norit levens reddend zijn bij vergiftigings- gevallen. Het hoort in elk medicijnkastje thuis. Norit behoudt zijn heilzame kracht. Vraag Norit aan Uw apotheker of drogist. Het K.N.M.I. deelt mee: De storing die het restant vormde van de tropische cycloon „Anna", is snel in betekenis afgenomen en bereikte als een zwakke storing ons land met wat regen. Vanmorgen breidden zich opklaringen over ons land uit. Over de Britse eilan den komt een rug van hogedruk nader bij, die in de komende nacht ons land zal passeren. Daarbij kan de temperatuur flink dalen en plaatselijk mist ontstaan. Op de oceaan trekt een nieuw uitge breid depressiegebied in oostelijke rich ting, waal-door de luchtdruk tussen IJs land en Schotland flink zal dalen. De wind zal morgen aanwakkeren uit zuid westelijke richting. Er wordt dan zachte re lucht aangevoerd. De kans op regen is niet groot. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerilag: laatste 24 uur. o a 1 efi Den Helder half bew. z 17 0.1 Ypenburg half bew. w.st. 17 21 Vlissingen zwaar bew. nnw 17 8 Eelde zwaar bew. z 17 7 De Bilt motregen w.st. 18 4 Twente motregen z 16 6 Eindhoven motregen w.st. 19 2 Z.-Limburg motregen zw 17 7 Helsinki mist wnw 25 0.4 Stockholm zwaar bew. w.st. 28 0 Oslo licht bew. nnw 16 4 Kopenhagen licht bew. zw 18 0 Aberdeen onbewolkt w.st. 15 I Londen zwaar bew. n 18 4 Amsterdam motregen w.st. 18 9 Brussel motregen wzw 19 10 Luxemburg regen zzw 16 6 Parijs geheel bew. zw 19 1 Bordeaux zwaar bew. z 23 0 Grenoble geheel bew. w.st. 20 0 Nice zwaar bew. n 25 0 Berlijn onbewolkt zw 19 0 Frankfort regen z 16 2 München zwaar bew. zzw 16 0.5 Zürich geheel bew. zzw 17 0 Genève geheel bew. w.st. 19 0 Locarno zwaar bew. w.st. 23 0 Wenen zwaar bew. wnw 17 0 Innsbruck zwaar bew. w 16 0.1 Belgrado onbewolkt w 19 0 Athene licht bew. w.st. 31 0 Rome licht bew. nno 25 0 Madrid onbewolkt w.st. 32 0 Mallorea onbewolkt w.st. 28 0 Lissabon onbewolkt nw 35 0 Zon- en maanstanden Vrijdag 27 augustus Zon op 5.43 uur, onder 19.39 uur. Maan op 6.08 uur, onder 20.29 uur. Zaterdag 28 augustus Zon op 5.45 uur, onder 19.37 uur. Maan op 7.37 uur, onder 20.47 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 27 augustus Hoog water 3.48 uur en 16.16 uur. Laag water 11.58 uur en uur. Zaterdag 28 augustus Hoog water 4.33 uur en 17.01 uur. Laag water 0.24 uur en 12.44 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i« 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2